انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خداوندا کمکم کن تا به دیگران کمک کنم...
.
از تو تقاضا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به قشنگ ترین لغات فکر کنم و به زیباترین الطافی که می توانم انجام دهم تا روز را روشنتر کنم
خواهش می کنم به من کمک کن تا بتوانم به معنی واقعی یک انسان باشم و هر وقت شخصی با محبت و افکارش بطرف من می آید از تو استدعا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به حرفهایش گوش کنم و ترتیب اثر دهم
و هر وقت شخصی به عنوان کمک و شراکت به طرف من می آید ، کمکم کن استحقاق آنرا داشته باشم و ـا آخر باو وفادار بمانم و همیشه در زندگی سخاوتمند باشم و از تو می خواهم به من قدرتی عطا کنی که اگر کسی از من کمک خواست به او کمک کنم
همانطور که تو به من کمک کردی هر گاه که به تو احتیاج داشتم
.
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

الکلی های گمنام (Alcoholics Anonymous)

ارسال جديدي وجود ندارد

کتاب بزرگ (Big Book) ترجمه فروهر - ت

این کتاب که در سه سال پاکی بیل.دبلیو نوشته شده و بعنوان کتاب مادر انجمن های دوازده قدمی و تحت عنوان روحانی ترین کتاب در عصر حاظر از آن یاد میشه با ترجمه فروهر تشویقی با تفکیک صفحات و به صورت اورجینال (در حد امکان) در تالار مربوطه قرار داده شد تا مرجعی برای علاقمندان به این کتاب باشد . ضمن اینکه ترجمه فارسی آن بعلت اینکه توسط انجمن جهانی الکلی های گمنام مورد تایید قرار نگرفته ، هنوز بروی سایت جهانی و هیچ جای دیگر از اینترنت موجود نمیباشد ... پس با اجازه مدیریت محترم تالار الکلی های گمنام ، با تشکر : رضا - بیل

مدير: فرید

2,682 ارسال
203 موضوع
آخرين ارسال توسط Davinpaw
custom bibliography proo...
امروز ساعت 12:12:18 pm
انجمن های زیر گروه: الکلی های گمنام چیست ؟, تعریف الکلی های گمنام, پیشگفتار چاپ اول به زبان فارسی, دیباچه, پیشگفتار چاپ اول, پیشگفتار چاپ دوم, پیشگفتار چاپ سوم, نظریه یک پزشک, فصل اول - داستان بیل, فصل دوم - راه نجات وجود دارد, فصل سوم - مطالب چند در مورد الکلیسم, فصل چهارم - منکران وجود خدا و بی اعتقادان, فصل پنجم - چگونگی عملکرد, فصل ششم - شروع اقدامات, فصل هفتم - کارکردن با دیگران, فصل هشتم - خطاب به همسران, فصل نهم - خانواده, فصل دهم - خطاب به صاحبان کار, فصل یازدهم - چشم انداز آینده, کابوس دکتر باب, سنتهای الکلی های گمنام, تجربه روحانی, نظریه پزشکی در مورد الکلی های گمنام , جایزه لاسکر, نظریه مذهبی در مورد الکلی های گمنام, چطور با الکلی های گمنام تماس حاصل کنیم, مفاهیم دوازده گانه (فرم مختصر)
ارسال جديدي وجود ندارد

دوازده گام و دوازده سنت الکلی های گمنام ( دوازده و دوازده)

کتابی روحانی که بیل ویلسون اونو بعد از هجده سال پاکی نوشت و به انجمن الکلی های گمنام جهانی هدیه کرد ! فوق العادگی این کتاب در استفاده از تشبیهات و استعاره ها و از اون مهمتر در تفکر روحانی این گروه است ببینید و استفاده کنید...

مدير: رضا - بیل

159 ارسال
4 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
http://www.punj.biz/ in...
07 ژانویه 2018، 10:22:36 pm

معتادان گمنام (Narcotics Anonymous)

ارسال جديدي وجود ندارد

فقط برای امروز (عهد قدیم)

این کتاب که توسط اداره کل مطالعات و پژوهشهای ستاد مبارزه با مواد مخدر تهیه و تنظیم شده ، جزء اولین متونی می باشد که نشان دهنده علاقه دیگر اجتماعات به انجمن تازه تاسیس معتادان گمنام در ایران می باشد . این متون برای این است که ما دین خود را به تمامی علاقمندان راه بهبودی و تمامی اعضایی که در این راه با فدا کردن جان خویش این انجمن را برای ما نگاه داشتند و نگذاشتند این حرکت در نطفه خود خاموش بماند ...

مدير: رضا - بیل

84 ارسال
7 موضوع
آخرين ارسال توسط dBUq7bVjmh
Bijoux Pandora Pas Cher ...
14 نوامبر 2017، 06:31:23 am
ارسال جديدي وجود ندارد

معتادان گمنام (Narcotics Anonymous)

647 ارسال
121 موضوع
آخرين ارسال توسط xavi
پاسخ : قدم 10 کتاب کارکر...
26 نوامبر 2017، 01:28:30 pm
انجمن های زیر گروه: قدمهای دوازده گانه N.A, سنت های دوازده گانه معتادان گمنام, مفاهیم دوازده گانه معتادان گمنام
ارسال جديدي وجود ندارد

قدمهای دوازده گانه رهایی

مديران: رضا - بیل, حسین فردین

765 ارسال
89 موضوع
آخرين ارسال توسط dinarg3
Best Nude Playmates & Ce...
09 اوت 2019، 04:16:33 am
انجمن های زیر گروه: قدم اول - انجمن رهایی, قدم دوم - انجمن رهایی, قدم سوم - انجمن رهایی, قدم چهارم و پنجم - انجمن رهایی, قدم ششم - انجمن رهایی, قدم هفتم - انجمن رهایی

وابستگان گمنام (Coda (Codependents

ارسال جديدي وجود ندارد

وابستگان گمنام (Coda (Codependents

وابستگان و همبستگان گمنام ، انجمنی است که بخاطر تاثیراتی که یک معتاد/الکلی بروی خانواده خود داشته است نشات گرفته است . این انجمن شامل حال تمامی برنامه هایی است که به نوعی در رابطه با بیماری اعتیاد فعال قرار دارد و باعث وابستگی فرد به ماندن در آن موقعیت می گردد...

مدير: فرزانه

178 ارسال
33 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
http://www.hermesjewelry...
07 ژانویه 2018، 11:25:24 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

قدمهای دوازده گانه وابستگان گمنام CoDa

مديران: sara, مجتبا

136 ارسال
12 موضوع
آخرين ارسال توسط hfgh4q5rrr
Public affairs work asse...
11 ژوئن 2016، 11:49:41 pm
انجمن های زیر گروه: سوالات جدید قدمهای دوازده کانه کودا, سوالات قدیم قدمهای دوازده کانه کودا

خانوادگان معتادان/الکلی ها یا النان و نارانان(Nar Anon و Al anon )

ارسال جديدي وجود ندارد

قدمهای دوازده گانه الانان - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها)

مدير: sedighe

992 ارسال
122 موضوع
آخرين ارسال توسط MichaeleXert
قدمهای دوازده گانه آلانا...
16 اوت 2019، 06:37:27 pm
انجمن های زیر گروه: قدم اول - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم دوم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم سوم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم چهارم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم پنجم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم ششم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم هفتم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم هشتم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم نهم - انجمن نارانان / النان ( خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم دهم - انجمن نارانان / النان ( خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم یازدهم - انجمن نارانان / النان ( خانواده های معتادان و الکلی ها), قدم دوازدهم - انجمن نارانان / النان ( خانواده های معتادان و الکلی ها)
ارسال جديدي وجود ندارد

مفاهیم دوازده گانه - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها)

مدير: sedighe

151 ارسال
8 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
Van Cleef Replicas for ...
07 ژانویه 2018، 10:38:45 pm
انجمن های زیر گروه: مفهوم اول - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها), مفهوم دوم - انجمن نارانان / النان (خانواده های معتادان و الکلی ها)

فرزندان الکلی ها/معتادان یا الاتین و ناراتین(Alateen و Narateen)

ارسال جديدي وجود ندارد

فرزندان الکلی ها/معتادان یا الاتین و ناراتین(Alateen و Narateen)

113 ارسال
19 موضوع
آخرين ارسال توسط MichaeleXert
قدم هشتم الاتین
18 اوت 2019، 09:28:57 am

جنسی های گمنام (س.ک.س.ی.های گمنام)S.A---Sexaholics Anonymous

ارسال جديدي وجود ندارد

جنسی های گمنام (س.ک.س.ی.های گمنام)Sexaholics Anonymous

اگر احساس می کنید كه شهوت و مسائل جنسی برای شما تبدیل به یک مشکل شده است و دیگر نمی توانید شهوت را مـتوقف کنید و شهوت نیازی اجباری شده و اداره ی زندگی شما را کم و بیش از دستتان خارج کرده و... پس با ما یکی و همدرد هستید. ما بسیار خوشـحال می شویم که تجربه ي پاکی و بهبودی از شهوت و امید و توانایی خود را كه برنامه براي متوقف کردن شهــوت به ما هديه كرده است را با شما تقسیم کنیم.

مديران: افق, غلامرضا

199 ارسال
36 موضوع
آخرين ارسال توسط FannieWet
هر بچه ها عادی در اینجا ...
22 ژوئیه 2019، 08:02:34 pm

پر خوران گمنامOvereaters - Anonymous) --- O.A)

ارسال جديدي وجود ندارد

کتابخانه الکترونیکی

121 ارسال
26 موضوع
آخرين ارسال توسط dBUq7bVjmh
Pulsera Pandora Outlet o...
14 نوامبر 2017، 06:27:36 am
ارسال جديدي وجود ندارد

پر خوران گمنامOvereaters - Anonymous) --- O.A)

53 ارسال
19 موضوع
آخرين ارسال توسط نسترن راد
پاسخ : آیا شما یک پر خور...
25 ژوئن 2019، 12:18:36 am
انجمن های زیر گروه: قدمهای دوازده گانه انجمن پرخوران گمنام, سنت های دوازده گانه انجمن پرخوران گمنام, مفاهیم دوازده گانه انجمن پرخوران گمنام

نیکوتینی های گمنام (NIA)

ارسال جديدي وجود ندارد

نیکوتینی های گمنام (NIA)

157 ارسال
6 موضوع
آخرين ارسال توسط fgh0z1tersx
The opening speech of th...
13 ژوئن 2016، 04:39:48 am

افسردگان گمنام

ارسال جديدي وجود ندارد

فایلهای صوتی

0 ارسال
0 موضوع
ارسال جديدي وجود ندارد

کتابخانه الکترونیکی

155 ارسال
4 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
replica hermes jewelry ...
07 ژانویه 2018، 11:20:18 pm
انجمن های زیر گروه: پن فلت افسردگان گمنام
ارسال جديدي وجود ندارد

افسردگان گمنام

159 ارسال
17 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
van cleef and arpels rep...
07 ژانویه 2018، 11:50:28 pm
انجمن های زیر گروه: سوالات قدم يكم افسردگان گمنام, سوالات قدم دوم افسردگان گمنام

سرطانی های گمنام (Concer Anonymuse (CA

ارسال جديدي وجود ندارد

فایلهای صوتی

0 ارسال
0 موضوع
ارسال جديدي وجود ندارد

کتابخانه الکترونیکی

0 ارسال
0 موضوع

H.A ( هپاتیتی ها و ایدزی های گمنام)

ارسال جديدي وجود ندارد

فایلهای صوتی

68 ارسال
1 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
http://www.ajji.co/ 6
07 ژانویه 2018، 10:52:39 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

کتابخانه الکترونیکی

92 ارسال
2 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
cartier jewelry knock of...
07 ژانویه 2018، 11:15:50 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

هپاتیتی ها و ایدزی های گمنام (H.A)

86 ارسال
2 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
http://www.cngc.co/ the ...
07 ژانویه 2018، 11:56:28 pm

كامپيوتر بازان گمنام

ارسال جديدي وجود ندارد

فایلهای صوتی

0 ارسال
0 موضوع
ارسال جديدي وجود ندارد

کتابخانه الکترونیکی

19 ارسال
9 موضوع
آخرين ارسال توسط bg3px3ser
I love puppy _0
29 مه 2016، 04:09:30 am
انجمن های زیر گروه: پن فلت كامپيوتر بازان گمنام

)---(پـــرانـتــز)!i( بـــاز)---(

ارسال جديدي وجود ندارد

قدمها ، سنت ها ، مفاهیم در انجمن های دوازده قدمی

مديران: وحید - ط, rasool

162 ارسال
68 موضوع
آخرين ارسال توسط sedighe
پاسخ : تنهایی امروز من
02 دسامبر 2016، 08:25:42 pm

دوستداران کتاب بزرگ --( Big Book )--

ارسال جديدي وجود ندارد

راهنمای کتاب بزرگ

مدير: رضا - بیل

98 ارسال
6 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
imitation cartier jewelr...
07 ژانویه 2018، 11:34:23 pm

قرار گرفتن در مثلث --( رنجش ، عصبانیت ، ترس ) # ( پذیرش ، عشق ، ایمان )--

ارسال جديدي وجود ندارد

مثلث خود مشغولی -( رنجش ، عصبانیت ، ترس ) # ( پذیرش ، عشق ، ایمان )-

وقتی به دنیا می آیم ، فقط از خودمان آگاهیم و خود را تمام جهان می دانیم . درک ما از اطراف ، فقط چیزی در حد نیاز های اصلی مان می باشد که اگر برآورده شوند ، کاملا راضی می شویم . به تدریج که آگاهی ما فزونی می یابد ، متوجه وجود دنیایی ، خارج از خودمان می گردیم : آدم ها ، مکان ها و چیز هایی که احتیاجات ما را برآورده می کنند . در این مرحله ، ما از گوناگونی و تفاوت ها آگاه میشویم که در نهایت ، در ما ، ایجاد سلیقه و ترجیح می کند . ما یاد می گیریم که ، بخواهیم و انتخاب کنیم . این بار ، ما نقطه مرکزی و محور جهانی شده ایم که دائما در حال بزرگتر شدن است و انتظار داریم که احتیاجات و خواسته هایمان ، تواما برایمان مهیا و برآورده گردد . منبع خوشنودی و رضایت ما ، از شکل نیازها و خواسته های غریزی مان که به گونه ای معجزه آسا در کودکی ارضا می شد ، در آمده و تبدیل به ارضای هوس ها و خواسته های جدید ما می گردد . ما معتادان ، در نیمه راه گیر می کنیم و به نظر میرسد که هرگز از مرحله خود مشغولی کودکی ، کاملا گذر نمی کنیم . اصولا ، مثل آن است که ما نمی توانیم مانند بقیه به خودکفایی برسیم . ما همان طور ، متکی به دنیای اطرافمان باقی مانده و از پذیرفتن اینکه همه چیز به ما داده نمی شود ، امتناع می کنیم . ما خود مشغول می شویم و احتیاجات و خواسته هایمان از دیگران ، مبدل به تحمیا و عصیان می گردد و بجایی می رسیم که سرخوشی و رضایت برای ما غیر ممکن می گردد . آدم ها ، مکان ها و چیزها ، دیگر نمی توانند خلا درونی ما را پر کنند و به همین دلیل ، ما با رنجش ، عصبانیت و ترس عکس اللعمل نشان می دهیم . رنجش ، عصبانیت و ترس ، مثلث خود مشغولی را به وجود می آورند . تمام نواقص اخلاقی ، بر اساس این سه واکنش شکی می گیرد . خود مشغولی ، سر منشاء عدم سلامت عقل ما است . رنجش ، واکنش اغلب ما در برابر گذشته مان است . از این طریق ما دوباره به گذشته بازگشته و در آن زندگی می کنیم . از سوی دیگر عصبانیت ، از طریق رو در رویی اغلب ما با زمان حال و واکنشی به منظور انکار واقعیات می باشد . ترس ، احساسی است که وقتی ما به آینده مان فکر می کنیم ، دچار آن می شویم که به عبارت دیگر ، واکنش ما در مقابل ناشناخته ها و احساس نگرانی از به وقوع نپیوستن رویاهایمان می باشد . ما دچار نوعی بیماری هستیم که در انتها ، ما را مجبور به کمک خواستن می کند . خوش اقبالی در آن است که برای ما فقط یک راه وجود دارد ، آخرین فرصت : ما باید مثلث خود مشغولی را متلاشی کنیم . ما باید یا رشد کنیم و یا خواهیم مرد . برگرفته شده از پن فلت : IP No . 12– Fa مثلث خود مشغولی انجمن معتادان گمنام

مدير: رضا - بیل

94 ارسال
6 موضوع
آخرين ارسال توسط haN1Bd4dOw
replica bulgari jewelry ...
25 اكتبر 2017، 11:29:01 pm

بهبودی در راس است ...

ارسال جديدي وجود ندارد

با نیروی برترم ارتباط دارم ...

مديران: فرزانه, mahtab

997 ارسال
52 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
cartier jewelry replica ...
07 ژانویه 2018، 11:36:01 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

شکرگزاری

مدير: افق

253 ارسال
8 موضوع
آخرين ارسال توسط hdf2p6dtr
Lantern Festival custom
12 ژوئن 2016، 07:03:31 am
ارسال جديدي وجود ندارد

مشارکت می کنم...

مديران: فرزانه, mahtab

2,557 ارسال
59 موضوع
آخرين ارسال توسط Kamgroomi
کمکم کنید
12 اوت 2019، 01:32:39 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

گفتگو های ازاد (هر چه می خواهد دل تنگت بگوی...)

مديران: فرزانه, mahtab

1,782 ارسال
131 موضوع
آخرين ارسال توسط ساندویچ پانل
پاسخ : خوش آمد گوئی به ا...
26 ژوئن 2019، 01:00:35 pm

هدایا...

ارسال جديدي وجود ندارد

تولد اعضاء

این قسمت جهت رعایت سنت پنجم بکار برده شده تا امیدی باشد برای تازه واردان و اینکه بدانند برنامه کار می کنند

491 ارسال
24 موضوع
آخرين ارسال توسط mhK2gSz3kw
fake amulette de cartier...
07 ژانویه 2018، 10:44:22 pm
ارسال جديدي وجود ندارد

عکسها و خاطرات

765 ارسال
117 موضوع
آخرين ارسال توسط haN1Bd4dOw
peppa pig youtube video ...
31 اكتبر 2017، 08:41:02 pm

انجمن های گفتگوی بهبودی - اطلاعات

آمار انجمن

آمار انجمن

42,974 ارسال در 5,350 موضوع توسط 4,931 کاربر. جدیدترین کاربر عضو شده: chyisf32
آخرین ارسال انجمن: "viagra online next day d..." ( امروز ساعت 05:12:22 pm )
دیدن آخرین 10 ارسال جدید به انجمن

کاربران آنلاين

کاربران آنلاين

22 مهمان, 13 کاربران
کاربرانی که در 10 دقیقه اخیر فعال بودند:
GalenGeK, Robertogropy, AldenSive, KevenSecy, PaololMed, Kegankl, Deriklymn, Brantoa, Davinpaw, Jerodnob, Lucasseexy, CliftonMor, RidgeDora

بیشترین میزان آنلاین در امروز: 54. بیشترین میزان آنلاین: 1,538 (29 ژوئیه 2019، 08:10:52 pm)

:

:

ورود رمز عبورتان را فراموش کرده ايد؟

ورود

این صفحه در 0.063 ثانیه 26 نمایش داده شد.