انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

انسان دانا هرگامي كه برميدارد، جاي گامهاي ديگرش نمايان مي شود.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: لطفا واسه کیمیا دعاکنید....  (دفعات بازدید: 4322 بار)

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
لطفا واسه کیمیا دعاکنید....
« : 27 اكتبر 2010، 09:53:36 pm »

سلام بچه ها ....شماخیلی دلاتون پاکه...لطفا واسه یه دخترکوچولو دعاکنید...مامانش خیلی غصه میخوره...
این دخترکوچولوفقط 5سالشه ولی دکتراجوابش کردن...میگن امیدی به موندنش نیست...
تروخدا واسه کیمیا دعا کنید...خدا اونو نبره پیش خودش...مامانش خیلی گناه داره.... :'(
:'( :'( :'(
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
پاسخ : لطفا واسه کیمیا دعاکنید....
« پاسخ #1 : 28 اكتبر 2010، 08:12:22 am »

تا پدر نشده بودم زیاد اینگونه مسائلو درک نمی کردم اما امروز که چند روزی از بیماری مختصر دخترم می گذره و حال خودم و خانمم را دیدم می تونم بفهمم که مادر کیمیا چه دردی را متحمل میشه، خدایا تمام کائنات را به عشق آفریدی و دوستشان داری، به عظمت خودت شفای عاجل را نصیب کیمیا کوچولو بکن و مادرش را هم از دلواپسی نجات بده، آنچه که از هیچ کس ساخته نبود تو انجام دادی مرا و بسیاری از همدردانم را از استانه مرگ بازگرداندی، معجزه ات را در مورد این فرزند کوچکت جاری کن
« آخرين ويرايش: 28 اكتبر 2010، 08:14:48 am توسط فرید »
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #2 : 28 اكتبر 2010، 08:22:54 am »

خدایا توکه این همه خوبی ومهربون میدونم که توبیشتر از همه مواظب کیمیا جون هستی وبهترینها روبراش رقم میزنی ،ازت میخوام که بهش سلامتی عطا کنی ووآرامش روبه خانواده اش برگردونی .یاسریعا الرضا به تو میسپارمش
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

روزیتا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 20
« پاسخ #3 : 08 نوامبر 2010، 11:51:37 pm »

کیمیا جونم از خدا شفا تو عاجزانه میخوام چون خودمم مثل این کوچولو یک روز دکتر جوابم کرد ولی امام رضا کمکم کردو دوباره به زندگی برگشتم برات امشب دعا میکنم خدا تمام درها رو روی بنده اش نمیبندد
خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #4 : 09 نوامبر 2010، 02:51:48 pm »

سلام و تشکر بخاطر اینهمه دل پاک و دوست داشتنیتون.

پسرمنم 6 سالش بود که دکترا گفتن تور سرطانی زیر فکشه و خیلی امیدوار نبودن که بتونن خارجش کنن.
اما با توکل و راضی بودن به رضای خدا بعداز اتاق عمل متوجه شدن که غده لنفاویش تورم داشته و استخوان کوچکی در فکش بوده و الان 18 سالست و خدارو شکر فقط جای عملش زیر گلوش باقی مونده.
برا کیمیای گلم که مثل اعضای خانواده این تالاره از صمیم قلبم دعا میکنم که پزشک اصلی (خدا) نا امیدشون نکنه و شفای کامل بهش بده و دل مادرش مثل دل من شاد بشه. آمین
خارج شده است

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
« پاسخ #5 : 09 نوامبر 2010، 06:43:43 pm »

من برای کیمیا دعا نمی کنم . شاید همه بگید خیلی بی رحمی اما دوازده سال پیش من با خواست خدا جنگیدم پسرم 6ماهه بدنیا آمد همه دکتر ها گفتند اگر بمیرد بهتر است اما من شروع کردم کردم به دعا کردن نزر کردن ،گریه کردن ،حرم رفتن تا پسرم زنده موند اما بیمار (ببیماری سی.پی که یک نوع فلج خفیف عضلانی است گرفته)هیچ کس نمیدونه وقتی من پسرمو میبینم که باید بازی کردن بچه های دیگرو ببینه یا از دوستاش کتک بخوره بخاطر اینکه نمیتونه از خودش دفاع کنه چقدر درد می کشم به همین خاطر از خدا می خوام همون چیزی که صلاح انجام بده.
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #6 : 09 نوامبر 2010، 07:21:19 pm »

من با آقا وحید موافقم شاید نظرم بنظر خیلی ها بی رحمی بیاد.اما این حقیقته.گاهی خودخواهی ما باعث میشه کسی تا آخر عمرش آزار ببینه.
براتون یه ماجرایی رو تعریف میکنم.
دوستم با همسرش تازه ازدواج کرده بودن.مدتها همدیگرو دوست داشتن.و سالها طول کشید تا به هم رسیدن.چند ماه بعد از ازدواجشون همسر دوستم تصادف بدی کرد.وحشتناک.رفت تو کما.ماه ها تو کما بود.هیچ علایمی نداشت.دکترها گفتن اگه هم به هوش بیاد شاید تا آخر عمر فلج باشه و حتی نتونه حرف بزنه.فلج کامل اعصاب.اما اونها اصرار کردن.دعا کردن.نذر کردن.و نذاشتن که دستگاه ها رو ازش جدا کنن.چند ماه بعد به هوش اومد.نمیتونست حرف بزنه.ببخشید که این میگم اون حتی اختیار دفعشو نداشت. و باید پوشکش میکردن. فکر کنید چقدر درد ناک بود برای مردی که مادرش و همسرش این کارو براش انجام بدن.حالم به هم میخوره از آدم ها.اون ادم حتی نمیتونست حرف بزنه اما آروم آروم اشک میریخت.و درد میکشید.دردی فراتر از مردن.و حالا سالها ازش میگذره از دوستم جدا شدن.الان میتونه راه بره اما یه دیوانه واقعیه یهو تمام وسایل خونه رو میشکنه بی دلیل و گاهی لال میشه.مادرش هم از دستش خسته شده.حالا شاید آرزو میکنن کاش میمرد.اما خودخواهیشون باعث شد که این درد تموم نشدنی برای اون آدم پیش بیاد.
امیدوارم اونچه مصلحت هستش اتفاق بیافته.
اما من به چیز دیگه ای هم اعتقاد دارم که اگه دعای من میتونه کسی رو نجات بده.اینکه دعا کنم که این موندن براش خیر باشه.اینم اتفاق میافته. و خدا بر هر چیزی توانا هستش.
خدایا حکمت قدم هایی را که برایم بر میداری بر من آشکار کن.تا درهایی را که به سویم میگشایی را ندانسته نبندم و درهایی که برویم میبندی را به اصرار نگشایم.
آمین
« آخرين ويرايش: 09 نوامبر 2010، 08:56:21 pm توسط افق »
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

روزیتا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 20
« پاسخ #7 : 05 دسامبر 2010، 08:47:28 pm »

سلام به همه دوستان یک روزی اومدم اینجا برای کیمیا دعا کردم
حالا از کیمیا وبچه های تالار میخوام برم دعا کنن چون من     

چهارشنبه  دارم میرم برای شیمی درمانی
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #8 : 06 دسامبر 2010، 07:04:17 am »

.
.
رزیتای عزیز :
خالص ترین دعاهایم را بدرقه راهتان می کنم
و امیدو پیروزی و بهروزی را برایتن آرزومندم
انشا<ا... باهز هم شما را در تالار با حال بهتر ببینیم ...
.
.
رضا - بیل
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #9 : 06 دسامبر 2010، 07:34:28 am »

رزیتا جان منم برات دعا می کنم.
دعا خیر ما بدرقه تو
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #10 : 06 دسامبر 2010، 08:04:06 am »

.
با یاد خدا دلها آرام می گیرد
.
برای شما دعا می کنم، ایمان دارم که خدا به شما کمک خواهد کرد. به خدا ایمان داشته باشید بدون شک پشتیبان شما، من و همه دوستان خدای مهربان است. امیدوارم روزی از همین طریق معجزه الهی را که در موردتان جاری شده است برای دیگران نقل کنید.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
« پاسخ #11 : 07 دسامبر 2010، 08:43:10 am »

از خدا میخوام بهترینها رو واسه ی روزیتای عزیزم رقم بزنه
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #12 : 13 دسامبر 2010، 03:39:06 pm »

روزیتا جونم ایشاله هرچی زودتر دوباره برگردی پیشمون ....دلمون برات تنگ شده عزیزکم
واز خدا میخوام که هر چی زودتر حالت بهتر شه...دوستت دارم :-* :-*
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 201
  • خدایا همونی که می خوام کاش منم همونی بشم که میخوای
« پاسخ #13 : 02 فوریه 2011، 12:24:30 pm »

دلم برای دعا کردن هنوز صاف و پاک نیست ولی از عمق وجودم براتون دعا میکنم امیدوارم عشق اول خدا وبعد دوستی صادقانه ی بچه ها توی این سایت بهتون مقاومت و امید بده :love:  اری اری باید همره درد نشد/ در بر درد به ماتم ننشست /با دوا جوی کسان همره شد...
خارج شده است
با نگاهی که در آن شوق بر آرد فریاد...با سلامی که در آن نور ببارد لبخند...دست یکدیگر را بفشاریم به مهر..

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #14 : 02 فوریه 2011، 04:08:09 pm »

رزيتا جون با اينكه نميشناسمت ولي دلم برات خيلي تنگ شده.... خواهر خوبم ما منتظرت هستيم :rose:
من معجزه رو مشاهده كردم در مورد يكي از دوستام اون بدون دليل رفت تويه كما و 5ماه بعد بصورت
كاملا باورنكردني برگشت...عزيزم من به مقاومت تو و معجزه خودش ايمان دارم...دوست داريم...
خيلي دلمون برات تنگ شده :-*
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

این صفحه در 0.119 ثانیه 26 نمایش داده شد.