انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

قلب هرگز پرسشي ندارد؛ با اين وجود پاسخ را دريافت ميكند! ذهن هزار و يك سوال دارد با اين حال هرگز پاسخي در يافت نمیکند! زيرا نميداند چطور دريافت كندایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: نیازهای برآورده نشده و علل ارتباطهای جنسی نادرست  (دفعات بازدید: 1813 بار)

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

عنوان: نیازهای برآورده نشده و علل ارتباطهای جنسی نادرست
      نیازهای اساسی

نیازهای ما به پنج دسته تقسیم می شوند:
1-   نیازهای اولیه یا همان فیزیولوژیک مانند غذا، آب ، هوا، جنس مخالف
2-   نیازهای ایمنی مانند امنیت نظم و ثبات
3-   نیازهای تعلق داشتن و عشق
4-   نیازهای احترام از جانب خود و دیگران
5-   نیازهای خود شکوفائی

اما بطور کلی به شرح ذیل میباشد:
1-   آب
2-   هوا
3-   غذا
4-   جنس مخالف
5-   امنیت جانی
6-   امنیت روحی
7-   امنیت روانی
8-   امنیت خانوادگی
9-   حامی بودن
10-   درک شدن
11-   درک مشترک
12-   غمخواری
13-   خوش رویی
14-   همدردی
15-   هم صحبت
16-   لبخند
17-   لمس شدن
18-   دوست داشته شدن
19-   حمایت
20-   فهمیده شدن
21-   درد ودل کردن
22-   جواب شنیدن
23-   تشویق
24-   گوش کردن
25-   صمیمیت
26-   رازداری
27-   امیدوار بودن
28-   استقلال
29-   تحمل
30-   شوخی کردن
31-   تحویل گرفتن
32-   توجه کردن
33-   آرامش
34-   تعلق داشتن
35-   خودشکوفائی
36-   تائید شدن
37-   مطرح بودن
38-   خواب
39-   رابطه جنسی

هر کدام از این نیازها که شنیده نشود و انجام نشود ما به سمت جنس مخالف میرویم و در نهایت س ک س.ما برای هر دردی به سمت س ک س کشیده میشویم.من باید بعنوان یک انسان باید همین الان بسنجم که این نیازها در من وجود دارد و اگر جواب داده نشود نه امنیت است ، نه نظمی،نه ثباتی و نه تعادلی و بهبودی من در مرحله اول متوقف میشود.
در صورتیکه نیازهای فیزیولوژیک برآورده نشود مشکلات زیر بوجود می آید.
1-   عدم رشد جسمی، عاطفی و فکری
2-   ضعف وجدان
3-   نیازمند دیگران
4-   آزمندی(حریص بود)
5-   احتکار(حریص بودن)
6-   وابسته آسیب زننده
7-   آدمهای تعصبی و سنتی
8-   وابسته از لحاظ فکری
9-   ناآگاهی نسبت به خویشتن
10-   خود بیزاری(عدم پذیرش خویشتن)
11-   عدم توانائی در کشف خود
12-   در جستجوی امنیت اجتماعی و روانی
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

حال دوستان من بیائید ببینیم نیازهای برآورده نشده ما چیست؟
یک برگه برداشته و آن را به پنج قسمت می کنیم.
1- نیازهای برآورده نشده       2- چه کسی نیاز مرا برآورده نکرد      3- برای گرفتن نیازهایم در گذشته چه میکردم         4- حالا نیازم را چگونه برآورده میکنم   5- چه کسانی می توانند نیازهای مرا برآورده کنند

بعد در هر کدام نیازمان رو می نویسیم و با توجه به اون بقیه خانه های جدول رو پر میکنیم
مثلا من میام اینطوری می نویسم
1- من نیاز به محبت داشتم    2- پدر و مادرم این نیازم رو برآورده نکردن  3- قبلا میرفتم خودمو لوس میکردم و خودشیرینی میکردم    4- اولا میپذیرم من به محبت نیاز دارم و بعد به پدر و مادر این نیازم را میگویم
5- اولا از همه این خودم هستم که میتوانم به خودم محبت کنم و بعد پدر و مادرم

یا
1- من به جنس مخالف نیاز دارم  2- وابسته یا عشق نیاز منو برطرف نکرد   3- هی بهش تلفن میزدم و یا احساس زیادی براش خرج میکردم تا بهم برگردونه   4- دعا میکنم این نیاز من برآورده بشه و قبول میکنم این نیاز برای من مخرب است            5- نیاز به جنس مخالف رو میتونم با خدا پر کنم

و بقیه نیازهای برآوردن نشده را که در قسمت قبل گفتیم میتونیم یک به یک در این جدول بگذاریم البته میتوان روزانه به این جدول سر زد و چیزهای رو اضافه و کم کرد.
در این مورد به نکات زیر توجه کنید:
1-   نیاز اگر سالم برآورده شود و صادقانه باشد عشق است و سالم و اگر صادقانه نباشد وابستگی ایجاد می کند.
2-   ما بعنوان یک بیمار اگر به خواسته ها و نیازهایمان نرسیدیم دست به کارهای شیطانی میزنیم مثلا وقتی نیاز به غذا داشتیم دزدی میکردیم یا وقتی به پول احتیاج داشتیم سر جیب پدر و مادر میرفتیم.
3-   یادمان باشد محبت یعنی آن مقدار از شکرگذاری و سپاسگذاری که باید بفرم عملی نشان داد.
4-   خواسته ها( توقعات) آرزوهای دست نیافتی هستند و نیاز آرزوهایی هستند که میتوان بدست آورد البته آروزهای دست نیافتنی را میتوان با تلاش و کوشش به آرزوی دست یافتنی تبدیل کرد.
5-   اگر نیاز من برآورده نشده حتما حکمتی داشته است.

حال دوستان اگه مایل باشند میتونند جدول خود را در تالار قرار دهند تا دیگران هم بتونند از تجربیات شما استفاده کنند.
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

alwxbz0ws

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 286
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def870
Go to the science and Technology Museum
« پاسخ #2 : 22 آوریل 2016، 11:24:19 pm »

,air max tn pas cher
 Shanghai science and technology museum can be fun! Outside there are 2 big robots as the 2 giants will protect the science and technology museum. Went to see,scarpe hogan outlet, there are many pictures and animals. In it I first went to the knowledge about the galaxy, in the knowledge about animals. Then we went up. All of the toys are sold,air max pas cher, but there is a movie. I have been staying in the 2 floor,air jordan pas cher, because I want to buy toys, my father saw me really want to buy can only buy me, buy a "flame warrior" model. Also saw a 4D movie "zombie"". And then,scarpe hogan outlet, on the third floor. I was surprised to get on the third floor. Because like a zoo also like the botanical garden, we first see bats, because bats are nocturnal creatures so there is black, inside I feel surprised me the most is the vampire bat. Because we saw it suck the blood of the pork.
 one day, my father and I went to the Shanghai science and technology museum.
        three (1) grade three, grade (),nike tn pas cher, Taicang City,air max pas cher, Jiangsu Province, province: Sun Boyang <
Go to the science and Technology Museum
;
 at last,nike tn pas cher, I went home with my dad.
;
 
Related Articls:
 
 
   Eyre-Chapt
 
   
 
   1962 _18 C
 
 
Across the country, day care providers resisted the temptation to hug or touch children contact almost all child experts say children need out of a fear that their actions might be interpreted as signs of abuse. Many day care centers were forced to close their doors after insurance companies, fearing molestation lawsuits71, dramatically raised liability insurance rates.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.065 ثانیه 26 نمایش داده شد.