انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي ، هديه خداوند است به شما ، و شيوه زندگي شما ، هديه شما به خداوند
؛لئوبوسكاليا؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و بیست و دوم  (دفعات بازدید: 3132 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

شما را درک میکند و افکار ضد و نقیض شما را با افکار خویش یکسان می بیند .
            اگر اطمینان دارید که یک الکلی واقعی است در مورد لاعلاجی این ناخوشی تاکید کنید . با مثالی از تجربه خود ، به او نشان دهید که چگونه آن حالت فکری غریب که همزمان با اولین لیوان مشروب در ما بوجود می آید ، مانع کار طبیعی نیروی اراده مان می شود . در این مرحله هنوز از استناد به این کتاب خود داری کنید مگر در صورتی که قبلا کتاب را دیده باشد و برای مطرح کردن آن از خود تمایل نشان دهد . مراقب باشید برچسب الکلی به او نزنید و بگذارید خود به این نتیجه برسد . اگر هنوز فکر می کند که می تواند مشروبخواری خود را کنترل کند ، بگوئیداگر زیدمبتلا نشده باشد ممکن است ، اما تاکید کنید در صورت ابتلای شدید احتمالا بهبودی خود بخود ، بسیار کم است .
            در طول صحبت مرتبا از الکلیسم بعنوان یک بیماری و ناخوشی کشنده یاد کنید و حالات جسمی و فکری مربوط به آن را تعریف نمائید . سعی کنید توجه او را بیشتر معطوف تجربیات شما شود . برایش توضیح دهید بسیاری از کسانی که متوجه این حالت ناگوار در خود نمی شند محکومانی بیشتر نیستند . پزشکان معمولا اگر دلیل موجهی در کار نباشد از گفتن تمام حقایق به بیماران الکلی خود داری می کنند . اما شما می توانید از علاجی الکلیسم با آنها صحبت کنید . زیرا شما راه حلی هم برای آن عرضه می کنید و به زودی دوست خود را وادار به اقرار در داشتن بعی یا تمام صفات مشخصه یک الکلی می کنید . اگر پزشک معالج حاظر باشد به او بگویدکه او هم الکلی است به مراتب بهتر است . با آنکه ممکن است این شخص باز هم به تمام گرفتاریهای خود اقرار نکند اما شدیدا کنجکاو است که بداند شما چگونه بهبودی پیدا کرده اید . بهتر است بگذارید اگر مایل است در این مورد از خود شما سوال کند و بعدآنچه را که برایتان اتفاق افتاد است دقیقا برایش تعریف نمائید و بطور روشنی در مورد کیفیت روحانی آن تاکید کنید . در صورتی که در مورد خدا عقیده ای ندارد یا کافر است خاطر نشان کنید که حتما نباید با تصورات شما راجه به خدا موافق باشد و می تواندهر تصور و درکی را که برایش مفهوم است انتخاب
.
.(122)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde733
The 10 kind of wife who let her husband's idea of divorce
« پاسخ #1 : 25 آوریل 2016، 10:47:19 pm »

women want to marry a good husband, men want to marry a good wife. Of course, the so-called good husband wife is not perfect,hogan sito ufficiale, but at least not too much resentment or can not stand. The following 10 kinds of wife can be described as a marriage killer, the most likely to allow her husband to divorce the idea of divorce, the woman has a wife when the police as a ring. If you meet the following 10 A or even more than, perhaps your marriage does not seem to have big problems, but in fact has been hidden crisis, but did not break your husband finally bear the bottom line bale; even if your husband belong to tolerate that, but it is difficult to make your marriage harmonious.
 violent pressure tube type wife. Man, due to the influence of androgen, born with a wave of violence, perhaps in order to protect their own good wives, children, and families. In a civilized society,tn femme pas cher, of course, violence should be condemned and should be controlled. But I do not know why, now seems to be reversed, the woman become increasingly brutal,goyard paris, even popular sassy girl, can't a guy body itching spanking? Of course not, but that is a kind of helpless, or some kind of abnormal men abused psychology. From the bones, the man is may not like violence pressure tube type wife that control the husband wants to excess henpecked husband, really not loving couple should some patterns. Marriage and family members, whether men or women, the elderly should be equal to the child, should be more body, less pressure tube. The mother tiger, who is a violent tube type, is the first man who wants to be abandoned, unless he has no ability to do so.
 type xianyisiqian wife. Is a wife should of course feast keep loyalty, loyalty is the basic rules of marriage, is the basic bottom line, this is not obsolete concepts, social progress, idea renewal, emotional single-minded loyalty at any time are the most basic requirements. An inconstant, see a love one, the promiscuous sexual wife, even though she in other aspects of good in vain, no than this more let a man can't stand, so inconstant promiscuous wife is the second man to abandon the unless he married a wife.
< p > the man of the most disgusting 10 wife: accordingly, the 10 kinds of destroy marriage evil wife amounts to marriage forced to an impasse, so is man of the most disgusting,golden goose saldi, the most unbearable,golden goose sneakers, most want to divorce, most don't want wife.
< p > married woman 10 destroy marriage evil: violent pressure tube, grasshoppers, lazy,sac goyard pas cher, filial piety is no bitch, talkative, comparisons vanity, lazy, lack of gentle, forced husband Jackie Chan, no manners.
 lazy wife type. A woman can not be pretty or not brilliant, but must not be lazy. Ugly is not a woman's fault, no talent is not a woman's fault,scarpe hogan outlet, but lazy is not to forgive. Because of lazy and slovenly; because of lazy, may be home at sixes and sevens. Because of lazy, children like people don't like ghost ghost; because of lazy, men lose face,hogan outlet; because of lazy, spiritual emptiness everywhere provoke non. Lazy woman must be dirty woman is inevitably do not understand the life of the woman, the lazy wife is third man who wanted to abandon, unless he himself is lazy, lazy lazy wife >
Related Articles:

Sweet love

Death message _638

The Commun

Now, we further explore the question is whether the beauty is the artistic characteristics of Oscar's movies only? Or, for the majority of the audience, Oscar blockbuster the biggest surprise is only the so-called big beauty? I believe that most people will not agree with the experience of this statement. For a work of art, Dazhen although relatively easy in the first time ceiling fastened to the audience's attention, however, rely solely on Dazhen itself strength in most cases is difficult to form the core value of a works of art.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
CNC CEO Zuo Xunsheng the future of broadband will be completely free
« پاسخ #2 : 04 مه 2016، 07:53:18 am »

,air max femme pas cher;

&nbsp,goyard soldes;
 previously, including international investment banks, market speculation, Netcom and China Telecom will compete together to participate in the China Unicom GSM network. Zuo Xunsheng stressed that "the best we can hope is to take a separate 3G license,golden goose scarpe donna, can group the national network, Netcom has made full preparations."
< p > according to the estimation of Zuo Xunsheng,ugg soldes, 3G licenses should be down soon. "At the end of the year or the beginning of the year, the latest not more than in the first quarter of next year", Zuo Xunsheng, "opinions" is very relaxed.

&nbsp,hogan scarpe outlet;
 < p > Zuo Xunsheng, in accordance with the planning,bottes ugg france, 3G, Netcom will start the whole business,hogan outlet, "Netcom in 3G preparation is full, seek a license will be no compromise."
CEO Zuo Xunsheng: the future of broadband Netcom will be completely free
In an interview with the China Netcom Group President
;

according to Zuo Xunsheng's analysis, and now even to send a mobile license, it must be 3G, and the other is not made. Now is the four operators in the competition of 3G licenses, at most is also the A, but if you only send 3 is bound to face the industry restructuring, but until now, "the reorganization of the problems has not been settled, so larger than the pattern of change should does not appear.
 Netcom 3G layout
3G guess

;
 Netcom had been hoping to have a 3G license,nike tn soldes, but I believe there can be." In December 5th, China Netcom Group (Hongkong) chief executive officer, said the company Chinese Netcom Group President Zuo Xunsheng told reporters at the ITU site, China Netcom has done a lot of preparation of 3G.
 Netcom is becoming no suspense.

Related Articles:

Playing Ca

A shopping

Students paired into several groups, and then each other on the other side of the head, neck, shoulder and back simple massage for 10 minutes. It is said that in the event the children are more willing to learn at school, and they make more friends, work harder, more focus.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Play basketball 800
« پاسخ #3 : 09 مه 2016، 03:28:15 pm »

Play basketball 800
 A: basketball
 & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; we became more bitter, each show housekeeping skills, tit for tat, scramble and inflexibility. The basketball is like a long wings, a moment to fly to the hand, and then jump to the hand. A moment from the top of the head roaring past,goyard paris, and then from the eyes of a fleeting flash. Everyone jumped,air max pas cher, ran, a careless,goyard paris, head was hit by the head of the basketball hit, but did not attend to pain, watching the ball will take. Is not good, the feet stepped on the players, the body a slanting, a reel, look, and hit other players,hogan outlet online, ha,hogan sito ufficiale, two people together to fall. A hastily, two men stood up at the same time,scarpe hogan outlet, immediately joined in a fierce battle. Because we are different in height,chaussure jordan pas cher, have the advantage of the place, so the ball is also different. The battle for nearly an hour, everyone straight war was sweating,tn requin pas cher, panting before the end of the game. We should help the female with 12: 3 tactical win that since that is the man man. This time they have nothing to say, but the empty stomach.< br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; after this game I feel my basketball technology is not very high, to win today and completely rely on outstanding people of cooperation. After I have to practice a lot better and we get better results.
Related Articles:

About 200 of the birds

About Than

Adjust goa

Now, more than 10 years ago, much more developed. Human increased awareness of environmental protection, surrounding the earth's environment is getting better and better, the air here is very fresh, everywhere is flowers and trees. Every day the mood of the people are very happy, because they live in such a beautiful environment, proud heart!!
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Tony Leung most want to play aunt
« پاسخ #4 : 12 مه 2016، 05:32:30 pm »

< p > trailers from the point of view,hogan sito ufficiale, Tony Leung Chiu Wai, plays the magician character is very lively, he blew himself a week before the shooting in just received the script: "said the director Qingyun will shoot, then I would also be of interest. All of the things that included learning magic were prepared a week ago, and it was very tense. In the film I often have to play some of the techniques,hogan outlet online, play ball, the magic wand to turn to turn to silk and the hat rabbit, the most terrible, I'm afraid the killed the rabbit. Have a shot I took too much fun, hands over the fire burning all don't know, pain for two days."
 Sean Lau played the arrogant domineering warlords in the film, took Tony Leung's fiancee Xun Zhou. At the press conference, he is is Tony Leung Chiu Wai tightly "bullying", Tony Leung Chiu Wai Tucao Mandarin too difficult, he smiled and said: "I know Tony Leung is very powerful, so I every day in the room read the lines, otherwise he will laugh at me." The recent transfer film theme song by Zhou Xun and Tony Leung Chiu Wai sing, Tony Leung Chiu Wai also confirmed: "actually began as a sung by me and Qingyun, but his intonation problems, finally by me and Zhou >
 Tony Leung (source: Golden Eagle network)
< p > "the magician" exposure of the first theme of "magic" trailer in Tony Leung Chiu Wai great magic show performances Yee said: "before Tony never had contact with magic, but in" the magician ",hogan rebel outlet, did not look completely out spare parts." Magic guide Jiang Daohai also said: "the size of the movie magic no less than 50, with an average of 3 minutes every minutes there will be a magic, from the content to the action design is tailored for the." Shing Yee said: "the magic of the trailer is just one of the film side of the publicity plan. "The great magician" is not only the magic, it also has the fantasy, the movement, the joke, the love and so on, I have made too many sad movie,adidas yeezy pas cher, this time hoped to bring everybody many points of joy."
 Tony Leung most want to play aunt
< p > in addition to the film itself most want to challenge the role, he actually is to cross dressing women: "it is Yan Ni plays the concubine, heavy makeup, exaggerated and funny. I've never played a woman. It's a challenge." Reporter asked to Lau Ching Wan moustache and Tony Leung Chiu Wai small hat is very Meng, sell lovely suspicion,hogan outlet, Tony Leung said: "I itself is lovely, Lau Ching Wan is cute."
 Sean Lau was ridiculed tonedeaf
Tony Leung turned big magic said the most want to play is aunt
< p > Lunar New Year film "the magician" held a press conference yesterday, director Derek Yee continue to play the mysterious end, refused to disclose the specific schedule,tn requin pas cher, in the context of specific characters are complicated and confusing. And after 13 years ago, the "shadow",hogan outlet, Tony Leung, Lau Ching Wan again, two people seem a high point, Tony Leung Chiu Wai Tucao said had been expected and Sean Andy to play,hogan outlet online, but to the studio is to don't understand Lau Ching Wan Mandarin. In the film starred in the magician's Tony Leung Chiu Wai said, laughing themselves show hat becomes the rabbit magic has been worried that will not be on the rabbit and killed.
Related Articls:

Lu Chuan m

history co

Yesterday afternoon, reporter several search, and finally in the vicinity of the Pujiang hotel is located in Sichuan Road Zhapu road to see a crew vehicle. Replaced by a "President" of the iconic suit, Takuya Kimura yesterday wearing a white T-shirt and white shirt, looks also a few years younger.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Hebei iron and steel chairman turnover
« پاسخ #5 : 17 مه 2016، 09:40:35 am »

,hogan outlet
12 on the evening of July 10, Hebei Iron and steel (000709.SZ) announcement says, the company chairman Wang Yifang due to job mobility, to the board of directors of the company submitted resignation, apply since December 10, 2013 resigned as the as the company the second session of the board of directors,scarpe hogan outlet, chairman and strategic committee, nomination committee duties. After the resignation of Wang Yifang, is no longer in the company. Deputy general manager resignation along with Peng Zhaofeng, the reason for his resignation and job changes.
Chairman of Hebei Iron & Steel replacement
< p > this year,hogan outlet online, although the steel industry in the gross margin improved slightly, but most of the iron and steel enterprises can only rely on the main business losses and sideline earnings combined to eke out a meager profit. Hebei iron and steel is no exception,hogan outlet, the first three quarters of the company's profit mainly from the profit fell significantly iron ore assets.
2013 in the first three quarters, Hebei iron and steel to achieve total revenue of 82 billion 700 million yuan, down 4.5%; net profit 117 million yuan, down 68%. The first three quarters of 2013 sales gross margin of 7.4%, an increase of 0.6 percentage points. Three cost ratio of 7.3%, an increase of 1.1 percentage points. The steel industry is difficult to profit, the main profit contribution from the 32.51% stake of Sijiaying Iron Mine,tn femme pas cher, the first three quarters of the total profit for 220 million yuan,tn requin pas cher, and investment income reached 200 million yuan.
 the same day, Hebei iron and steel company chairman Yu Yong election. Yu Yong, chairman of Hebei iron and Steel Group, party secretary, as well as chairman of Tangshan iron and steel Refco Group Ltd. In addition, Hebei iron and steel also elected Zhao Ruixiang deputy general manager of the company. Zhao Ruixiang,scarpe hogan outlet, deputy secretary of the Handan iron and steel Refco Group Ltd,scarpe hogan outlet, the Commission for Discipline Inspection, the chairman of the board of supervisors, the company does not hold shares. At the same time, Peng Zhaofeng incumbent Hebei Iron and Steel Group General Manager, vice chairman, Party committee and Handan Iron and steel group limited liability company chairman, Party Secretary of the elected candidates for the second session of the board of directors, and submitted to the company in 2013 the first provisional shareholders meeting to choose lift.
Related Articls:

Tai Yuen s

China Merchants Bank A+H rights end start A stock fund-raising 28 billion 556 million

New research executives agric

The operation of wind power projects Pinglu a 49.5mw and Pinglu second phase 49.5mw project, all in the construction period, of which Pinglu project is expected in January 2012 to build grid connected operation, Pinglu to the second phase of the project is expected in June 2012 before the completion and the realization of parallel operation.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Near the apple Jin Li technology one word limit
« پاسخ #6 : 21 مه 2016، 06:45:04 am »

Near the apple Jin Li technology one word limit
< p > transaction performance: Jinli Technology (002464) Friday announcement route through the acquisition of Yuhan photoelectric,hogan outlet, thus "Pong" on apple in the United States, and to become a qualified supplier. Affected by this news, the stock for two consecutive days,scarpe hogan outlet, a word limit, become weak market highlights.
< p > the stock by good news stimulation even pull two trading board,nmd runner pas cher, intraday sell-off is not obvious, the market outlook is still shot up momentum,golden goose outlet, once the volume significantly enlarged suggested reduction.
 comment: the company on Friday announced the proposed acquisition of 370 million Yuhan photoelectric,hogan outlet online, to become a qualified supplier for Apple Corp in the United states. Yuhan photoelectric is the main supplier of Apple's MacBook series products and MAC desktop products Mingban, direct sales target for Apple shell manufacturers and assembly plant, including Foxconn Group, Pegatron group,air max 95 france, quanta computer companies, such as. In 2009, 2010 and 2011, 1 to 9 months,golden goose saldi, Yuhan photoelectric sales of Apple's special products to achieve the income in its business income accounted for the ratio of more than 80%,ugg soldes, the apple company purchases Yuhan photoelectric future operating results have important influence.
Related Articles:

30 billion

Phoenix media culture Mall di

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
Who still elegant
« پاسخ #7 : 21 مه 2016، 07:46:03 pm »

(Ling Han WeiZui)
 first, Yue Xi Jun did not know, Huang Xi to Xi road is around in no branch; for your hospitality, I would like to re line to stop. Goodbye, Mr. Xi Jun in Italy known, Feng Fei Xi to Xi Liang Qi can; because of the warm gentleman,adidas yeezy boost 350, I don't wish to grow up drunk. How to handle emotions around the hair, and we share. Take the Red River Bridge, how enemy you flashed a bright smile; Ying River brow, and only your life happy. For who love attentively, pour the rest of my life for you to answer: endless, from.
's life when a world as elegant as ever, so indifferent. Who knows the wrong, which is not worthy of love again. For a laugh Nianhua Gu, to. Into the world and know the pain, the rivers and lakes also know bitter. When the bustling gone, when the time of nothingness, who is still elegant?
Who still elegant
 is a green rain, a green umbrella; a figure,nike tn soldes, the way forward. And elegant in the body, painted indifferent in the heart. To place without inquiry, place not to ask. No mood to find a bosom friend,yeezy 350 pas cher, no place to entrust. By intention, only romantic shop on the Xuan paper and ink and indifferent. The tide of people, from the word, as the ink is poor, can feel heart throb. I review the lights, a person admire, afraid to stay with my heart, who is the Lord? Hurt the former memory, a sense of life's obsession,air max homme pas cher, a drop of tears, wet white skirts and plain clothes, finally, into the bookstore.
 this life, when I from elegant unabated; in this world, I should so indifferent. Who knows the way met a pretty deep Jun Jun Xu, which can give me a romantic and I am not responsible. The Buddha said that when I came to self realization, that may never return to be drunk. Due to the WTO general way, to cast the chips in anru. Even if only in the busy time of poetry, elegant old, yesterday indifferent, also do not want to!
< p > elegant heart indifferent, wandering in the world is prosperous; who linger in the diffuse mountain peach,tn requin pas cher, indifferent to lose,tn pas cher, dejected and elegant before finally know everything as unreal. A tower, drunk on the Xueyuefenghua, rather life drawing. For thousands of years, the moon, the independent Tianya,nmd runner pas cher, lamented the vast world, nobody Xu Dan the mood for love I; poor black hair white hair, in vain sigh spring ah empty words. Heard the cup mapping snowflakes, and outside of the mirror Xie ronghua: eyebrows add care, light unlined upper garment dyed frosted,hogan interactive outlet, wandering in the vicissitudes of life as cinnabar, but do not want to forget about it.
Related Articles:

Let life b

Aging, sti

a powerful

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • def870
Peake exposure 4 years nearly 2 million euro was a
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 06:02:22 am »

< p > according to British media,hogan sito ufficiale, "Daily Mirror" reported,yeezy boost 350 pas cher, Barcelona defender Gerard Pique was recently Spain local authorities found that tax evasion behavior,chaussure air jordan pas cher, evasion of the total amount of nearly 200 million euros.
Peake exposure 4 years nearly 2 million euro was accused of tax evasion will be | Barcelona | Peake filed a lawsuit to the court
 data figure
< p > although PG is in 2008 from Manchester United's move to Barcelona,adidas nmd pas cher, but pointed out in the report of the relevant departments of the local Spanish is PG in the four years from 2007 to 2010 tax evasion behavior. And on the Peake I know that he was accused,hogan roma outlet, immediately responded that the local authorities had a factual error and said it would bring a lawsuit to the local court. According to reports,scarpe hogan online, the Spanish government for professional football players of tax checks will cover the to the vast majority of players in Spain.
Related Articls:

A shares two big foreign aid

3 members of the securities r

10 compani

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554

1924 in October, Feng Yuxiang launched the Peking coup,hogan outlet online, dianyao Sun Zhongshan north, discuss the state affairs together. Sun Zhongshan was invited to the north, Hongkong, Shanghai, from Tianjin to Peking by way of Japan. Because of the way the tired, not arrived in Peiping fell ill. In Beijing, the parties through careful treatment, Sun Zhongshan's condition has not improved but increasing. So, people began to think of his funeral,stylo mont blanc pas cher, asked Sun Zhongshan to leave a will. Finally, Sun Zhongshan left three wills, namely "political will" "family wills" and "suicide" by the government of the Soviet union.
1925 in February 24,, Sun Yat Sen was dying, Wang Ching Wei, Sun Ke, who came to Sun Yat Sen's bedside and invited Soong Ching Ling temporarily out of the room. Wang Jingwei politely said, Comrades asked Mr. Xu teach leave some words, in order to comply with. Sun Zhongshan was silent for a while. "I see you are very dangerous. If I die, the enemy must come to soften you. If you are not to be softened by the enemy, then what can I say. Wang Jingwei and others said that they are not afraid of danger, not afraid of being softened by the enemy. Sun Zhongshan said: what do you want me to say? Wang Ching Wei said: we are now ready for a few words, read to the prime minister to listen to, if the prime minister is in favor of, please sign your name,goyard pas cher, as the prime minister said the words. If the prime minister to disapprove, then please prime minister also said a few words, we can on behalf of the notes, is the same. Sun Zhongshan said: very good. Wang Jingwei is ready to read the manuscript to listen to Sun Zhongshan. After listening to Sun Zhongshan,goyard soldes, said very satisfied, said: good,yeezy 350 pas cher, I am in favor of! Then, Wang Jingwei and the family legacy
 for the "political will" and "family will" in the production process, there are three kinds of people say. Say in advance for its ready manuscript, with the consent of the Sun Yat Sen agreed to sign the; said a record of Sun Yat sen in bed dictated a draft; and said to is by Sun Yat Sen dictated points, by others in bed before finishing the. But according to the analysis, from the time of Sun Zhongshan's illness and psychological state, the relevant documents should be prepared in advance, with his consent and signature. Sun Zhongshan's son, Sun Ke and Secretary Huang Changgu is such a memory. Sun Zhongshan's will was drafted by Wang Jingwei and passed by the Executive Committee of the Kuomintang Central Committee at that time.
Secret: Why did Sun Zhongshan after the death of the four Deputy coffin? _ History Channel _ ifeng.com
 core tip: wear after finishing, Sun Zhongshan remains were carefully in the copper coffin. The coffin placed around the white silk cotton pad and white silk cotton bag, covered by brocade. In June 1, 1929,golden goose mid star, the copper coffin shipped to the Dr. Sun Yat-sen's Mausoleum, the 8 guards carried Sun Zhongshan into the burial tomb.
< p > Mr. Sun Yat Sen led the Chinese people overthrew the autocratic rule of the Qing Dynasty, put an end to China for more than 2000 years of feudal monarchy, he is the Kuomintang and the Communist Party are highly regarded and respected pioneers of the revolution of 1911, known as the great man,tenis asics masculino, called the father. He led the 1911 Revolution and dash about in a battlefield deeds even woman and children all know. Sun Zhongshan's death,pandora outlet online, however, has been little known to date.
 Sun Zhongshan's will produce through
Related Articles:

The famous

Lu Xun late Tang Dynasty spoof by Xiangche change night time history _ ifeng.com _ yangche

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

qoUbXydTw5h

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • jkl271
cartier fake jewelry remove moisture and dirt
« پاسخ #10 : 22 اكتبر 2017، 07:58:27 am »

treatment period for half a year, contain high sugar pandora rings uk stores and fruit gum, resulting in the decline of diamond live cartier replica jewelry for less color. If the shift shop fitness necklace button is w - shaped,    this year the price of gold is not ideal but also increase brightness;     4, but after a period of time is not shiny, then the matter can be. Rose gold.
   and secondly, remove moisture and dirt, so as not to deform. more avoid cheap pandora rings uk sweat and grease. crystal jade. Pay attention bulgari jewelry replica to regular maintenance in peacetime degaussing cartier trinity bracelets replica wear.

http://gsfccp.com/bbs/viewthread.php?tid=39412&pid=49065&page=1&extra=page%3D1#pid49065

http://027papa.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=166975&pid=229514&page=1&extra=page=1#pid229514

http://bbs.cn-ceo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1926601&pid=2088921&page=1&extra=page=1#pid2088921

http://www.matatabix.net/imagebbs

http://www.irs.com.my/forum/newreply.php?tid=34

http://www.whuzzupquepasa.com/clasificos/index.php?item/13174

http://huacaiedu.com/uchome/space.php?uid=29101&do=blog&id=13252

http://www.35jun.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4994102&pid=5104500&page=1&extra=page=1#pid5104500

http://boxticker.info/press24/?x=entry:entry171014-204238;comments:1#comments

http://899lt.com/forum.php?mod=viewthread&tid=14211&pid=83082&page=1&extra=page=1#pid83082

http://ragstorugs-bylora.com/chatroom/newreply.php?tid=1916

http://www.oracleyyo.com/foro/profile/dusd0pqrpq

http://bbs.chinacong.com/viewthread.php?tid=1319583&pid=1540333&page=1&extra=page%3D1#pid1540333

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=149&pid=123292&page=74&extra=page=1#pid123292

http://clan.desbois.free.fr/index.php?file=Guestbook
خارج شده است

fmyyj91M

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 24
    • fgh397
要勇于尝试.敢于冒险
« پاسخ #11 : 20 دسامبر 2017، 02:22:29 pm »

在追求成功的道路上,犹豫不决的态度只能让人错失机会,卷板机,最后只能像一个旁观者,眼热别人所取得的成就,心里还有无穷的后悔。这是一个不容忽视的事实,那么,如何改变这种事情的再次发生呢?只有以一种勇敢的态度去面对生活、把握机会,才有可能获得成功,不然,只能是一无是处。
  摩根的成功,完全取决于他年轻时两次带有冒险性质的大胆尝试,可以说,若没有这两次大胆的尝试,他也就不可能成为美国19世纪70年代至20世纪叱咤风云的大金融家、国际金融界“领导中的领导者”了。
  摩根大学毕业之后,就到了邓肯商行工作。在这里,他不仅学到了很多做生意的经验,还赚取了自己人生的第一桶金。一次,他从古巴的首都哈瓦那采购货物归来,在新奥尔良码头上遇到一个陌生人。这个人是一艘巴西货船的船长,刚刚为一位美国商人运来一船咖啡,谁知一抵达码头,就听说那位美国商人已经破产了。没有办法,他只好寻找新的买主了。他对摩根说,希望他能帮忙给他介绍几个买主,他情愿半价出售,但必须现金交易。摩根跟巴西船长一道看了咖啡,成色很好。他想,如果自己能买下来,将是一笔不错的买卖。于是,他便毫不犹豫地决定以邓肯商行的名义买下这船咖啡。但是,当他怀着兴奋的心情给邓肯发去电报后,得到的回答却是:“不准擅用公司名义,立即撤销交易!”可这确实是一笔不错的买卖,摩根实在不想就这么轻易放弃了。万般无奈之下,他只好打电话给他的父亲,希望能够得到帮助。他的父亲同意他做这笔买卖,还用自己在伦敦公司的户头偿还了他挪用了邓肯商行的欠款。有了父亲的支持,摩根大为振奋,准备飞、大干一番。后来,在巴西船长的引荐之下,他又买下了其他船上的咖啡。
  当时,很多人都说他是在冒险,甚至一些经常做咖啡生意的大老板也讥笑他不自量力。的确,初出茅庐的摩根做下如此一桩大买卖,不能不说承担了太大的风险。可是摩根却认为,风险固然是有的,但也并不是没有成功的机会。事实确实也如他所认为的那样,就在买下这批咖啡不久,巴西便出现了严寒天气,咖啡大量减产,静态混合器,于是价格也随之暴涨,而摩根因此大赚了一笔。
  戴尔&middot;卡耐基说:“要猫一次险,大胆地去尝试!人生原本就是一次冒险。走得最远的人,常是愿意去做,并愿意去冒险的人。稳妥,之船,从未能从岸边走远。”在机会到来的时候,总有太多的人处于稳妥考虑,不敢轻易去尝试,致使机会从身边白白地溜走。其实,人世间原本就没有万无一失的事,就像船一样,只要在大海里航行,就一定会碰到风浪,油压机,除非一直停靠在港口里。在现今这个竞争愈加激烈的职场里,要想有所作为,要想超越别人,就一定要有勇于尝试、敢于冒险的精神。具有这种精神的人,往往勇于开拓新的领域,尝试新的事物,虽然也知具备这种精神的人,面对未曾涉足的领域和新鲜事物总会显得畏首畏尾,害怕失败,害怕承担风险,更看不到一点成功的可能。
  一个具有勇于尝试,敢于冒险精神的人,也是一个敢于独自面对严峻形势的人,为了最终目标的实现,他们也敢于承受常人难以承受的挫折和打击。也正是因此,最后才使得他们获得了常人难以取得的功绩,尤其是他们在逆境中顽强拼搏的精神,更被众多人所羡慕和推崇。
  这就是成功者的秘诀。他们在衣食住行方面或许跟大多数人一样,曾经他们也是普通人中的一员,可就是因为他们在机会面前勇于尝试、敢于冒险,最终脱颖而出。
  多年以前,还是俄亥俄州一家报纸专栏作家的露丝&middot;马肯尼,决定和妹妹一起到曼哈顿开创属于她们的事业。之后,她写了一系列关于姐妹俩在曼哈顿艰苦创业的短篇文章,并被改编成一出名为《奇妙的城镇》的音乐剧。
  这出音乐剧很被一个名叫莫瑞儿&middot;西伯特的女孩所喜爱,不只是里面优美的音乐旋律让她难忘,而是因为它也唱出了她的奋斗历程。和剧中的露丝一样,年轻的她也为了理想而离开了俄亥俄州,而且,当时她只有一辆破烂不堪的老爷车和牛仔裤里仅有的500美元。这样的境遇对于她来说,无疑是一种冒险,但她的人生却也因此翻开了崭新的一页。
  在莫瑞儿&middot;西伯特的职业生涯中,很多次的成功都得益于她所具备的勇于尝试、敢于冒险的精神,最成功的一次冒险,莫过于她创立了己的事业。这项事业就是今天位于纽约市的莫瑞儿&middot;西伯特公司,全美最成功的经纪公司之一。
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,231
خارج شده است

این صفحه در 0.315 ثانیه 27 نمایش داده شد.