انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مکاشفه بخوانش، آگاهی یا چیز دیگر، اینها نام های بیش نیستند، اما سکوت محض است که ذات و جوهر است. هیچ چیز در تو تلاطم را باعث نمیشود،هیچ بادی در تو موج ایجاد نمیکند و در این حالت است که به ملکوت قدم میگذاری

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و نوزدهم  (دفعات بازدید: 3596 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

فصل هفتم
کارکردن با دیگران

تجربه عملا نشان داده است که هیچ چیز به اندازه کمک و کار فشرده با الکلی ها ما را از بازگشت به مشروبخواری در امان نگاه نمی دارد . حتی در جاهایی که اقدامان دیگر به نتیجه نم یرسند . این روش موثر واقع می شود . دوازدهمین پیشنهاد ما این است : این پیام را به الکلی های دیگر برسان ! و بدان در جایی که از دست هیچکس ماری ساخته نیست ، این تویی که قادر به کمک هستی و می توانی اعتماد آنها را جلب کنی . فقط به خاطر داشته باش که آنها شدیدا بیمارند .
            از نزدیک شاهد بهبودی مردم بودن به زندگی مفهوم تازه ای می دهد ، وقتیکه می بینیم آنها هم به نوبه خود به دیگران کمک می کنند ، وقتی که می بینیم احساس تنهایی از میان رفته است ، وقتیکه می بینیم انجمن مودتی ر کنارمان پا گرفته است و دوستان زیادی دوروبر خود داریم ، درک این مفهوم آسانتر می شود . این تجربه ایست که نباید آنرا از دست بدهید . تماس دائمی با تازه واردان و دیگر دوستان ، نقطه قشنگ و و روشنی در زندگی ماست .
            در صورتی که شما با الکلی هایی که تمایل به بهبودی دارند آشنا ندارید ، به آسانی می توانید با کمک یک طبیب ، واعظ ، کشیش و یا بیمارستان چند نفری را پیدا کنید ، آنها با خوشحالب این کمک را در اختیارتان می گذارند . اما شما کار خود را مانند یک مبلغ مذهبی و یا یک اصلاح طلب شروع نکنید . زیرا متاسفانه تعصبات زیادی وجود دارد که اگر بر انگیخته شود مانع کار و کمک شما خواهد شد . با آنکه اطباع و واعظین اشخاص واجد صلاحیتی هستند و اگر بخواهید می توانید از آنها مطالب زیادی بیاموزید ، اما شما بخاطر تجربه ایکه شخصا از مشروبخواری دارید قادرید بصورت بی مانندی برای الکلی های دیگر مفید واقع شوید . فقط لازم است بخاطر داشته باشید که هرگز از هیچ کس انتقادی نکنید و فقط همکاری کنید . تنها هدف ما کمک است .
            وقتی یک کاندیدلی احتمالی برای الکلی های گمنام پدا می کنید سعی کنید تا آنجا که ممکن است از اوضاع زندگی او مطلع
.
.(119)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def238
About a high military training diary
« پاسخ #1 : 14 آوریل 2016، 09:31:36 pm »

June 9th
 is in the middle of the night, two o'clock, a whistle, I immediately jump out of bed (I sleep on the floor). Take shoes and go to their feet. Then my first break out, jichong ran around (in our dormitory on the five floor, the top). On the stairs,scarpe hogan outlet, I see everybody is dizzy to just know to run down, who also ignore who.
 the first day, I'll be the two belt got a half alive. In a hurry to go to the toilet, but there is a way, the outside of a belt how also can not be opened. At that time, the sweat ah,hogan outlet, fortunately,ugg pas cher, then the monitor to help me solve the.
 is very tired today,goyard paris.
 tonight, my heart has been boring, did not sleep a night, a person took a stool sitting in the window, so a few street lights a lamp,montblanc plume pas cher, looking at the horizon slowly began to change light.
 in the afternoon,nike tn pas cher, my foot is not careful, it is very painful. In the climbing pole, I have a quick peaked, who knows the heart suddenly pain badly, so in the above support, the result is no perception of the slippery > down
After the
 this afternoon, after the training of tug of war. Twenty men in our class really, always win, reached the final to be held tomorrow.
 collection, nothing was done, and the team came up the stairs. A return to the dormitory heard beautiful in that she was scared to death. I see also, a face of panic. But this can also be scared, really humorous...... Ha ha......
 morning I feel excited to finally see the real. Very beautiful, very shocked. I was very fond of shooting sports. And I am also a shooter, but for some reason, I quit the team. A little dream of the Olympic Games in a flash by their own hands.
We
 June 10th
 tired one day,chaussure nike tn, but lie in bed at night how also can not sleep. We all have a group of people talking about the emergency tonight.
 today is the first day of military training, we are a group of people crowded in a not too big bus. Along the way, laughing and talking. Have a good time.
About a high military training diary
 June 11th
 to the moral education base, has been listening to other people talking nonsense. Then we walked into the dormitory. Walked into the room, surrounded by walls, look up cobwebs, bow see feet. To get a uniform, clothes smelly, smelly hat, shoes more smelly. At first, the clothes for me is too small, the results can not be replaced, too many people are crowded in the room for clothes, I had to go back and classmates for the.
 this morning, we were weeding activities. I thought I could have a good rest. Who knows the beginning is quite fun,louboutin soldes, but then the sun more and more fierce, heavy clothes on the body is becoming more and more hot sun, the sweat on the head of large tracts of the down stream, behind the temperature enough to fry the eggs. I don't know whether my body is bad, I just feel dizzy.
Related Articles:

Your boyfriend with his sister-in-law to play ambiguous makes me crazy

Western Hi

The bus wa

Lee lawyers said that Ms. Li's support people not in. She later in life will be very difficult, according to the general principles of the people's Republic of China Law and the relevant judicial interpretation, in the segmentation of the pension money should give her care. During the trial, Lee's daughter Miss Wang said, she and Wu Bing as a spouse, you should enjoy a certain share. The court will choose a sentencing date.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Entertainment review actress postpartum comeback why flat world uneven belly
« پاسخ #2 : 25 آوریل 2016، 05:57:08 pm »

Ma Yili back (data)
 in recent years, many popular female stars have married. Postpartum comeback, them much glory of a layer of motherhood,scarpe hogan outlet, the original Star aura still dazzling, when Yang Mi,air max 95 france, Sun Li, Yao Chen,hogan outlet online, life finished the children rushed to appear in front of the public, their slender waist to let people see "is drunk. These "hot mom" to subvert the traditional image of the mother, while raising children, they still do not give up the pursuit of beauty and charm.
 to do business family double harvest is not easy. To achieve financial freedom of the star is not easy, it is not easy for ordinary people. So, even if the second child alone has been released, many women still entangled in a loss in the hesitation.
 star spicy mom said, why do not control the body to master the life? Why not belly flat world? These words are very domineering, it is actually a reason.
< p > during pregnancy will have various reaction such as nausea, vomiting,hogan outlet, ordinary people can have a rest, the star also attended the endorsement activities; the skin condition is getting worse, normal pregnant women can sumianchaotian, star to still have to contact with all kinds of cosmetics; the child was born, ordinary mothers also in confinement,tn requin pas cher, stars have begun the brutal downsizing plan, only to return when let his body could not detect the slightest because give birth to the child, while leaving the bloated...
 Nicholas Tse once said, I am dead time to accompany the side must be Cecilia Cheung, the article also said that my life is the most proud thing is that my wife Ma Yili"...... Then it definitely isn't a lie, but love is fixed in the time, time is a scourge,hogan sito ufficiale, the truth is also very difficult to escape the hunt. And those who marry the rich star is enviable, but want to get a lifetime of happiness also need to grasp their own, who are aware of all their own sustenance in men, the risk is very large.
< p > just when people see Mai Li street shot in the relaxation of the chest, he Jie attended the event bloated face deformation, they have to pack up all kinds of envy, star of "hot mom" halo backside hidden how much bitterness?
 so, the actress also want their own good, be sure to be independent, even if they get married and have children, still have their own career. This needs to ensure that their exposure rate,scarpe hogan outlet, to ensure that they do not be forgotten by the entertainment circle and the audience. So, after which there is so much time to waste, restore good figure quickly comeback is a must. The only thing to do, but a lot of money is free,goyard paris, guarantee in terms of nutrition.
Entertainment review: actress postpartum comeback why flat world uneven belly
Related Articls:

Monte The (Count Cristo of Monte) thirty-first chapter of Italy _6

The genera

As a member of the workplace, we must go out to work. In order to make their work more efficient, we need to identify the relevant matters in advance and the other side, this time, the phone has played a very important role. You can use it to solve many of the problems that face to face! This issue, we have to learn how to use the phone to make an appointment and solve the problem. Office ASSISTANT: good morning.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Business Comics - artificial idiot
« پاسخ #3 : 07 مه 2016، 12:48:19 pm »

,scarpe hogan outlet

"if I like an idiot,hogan outlet, do not have two,scarpe hogan outlet, simply dressed as an idiot like.

if I can find a reason to hire a subordinate,goyard pas cher, I rise automatic promotion."
Commercial cartoons -- artificial idiot
 Alice,tn homme pas cher, I wish you a little low efficiency."

Related Articles:

Ceng Shiqiang the highest level of management is n

A Man Sowe

What is property income

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 145
    • uvw421
I don't see you in my eyes
« پاسخ #4 : 12 مه 2016، 09:46:20 am »

I don't see you in my eyes< br / > life often encounter some acquaintances or relatives, the greeting is my habit with a greeted us with a smile, but I never said "hello" or "Hi" like polite words, in my opinion seems to be unnecessary.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; have a, friends elated and I say hello, I also to treat each other with a smile, friends seem to be angry: "how can you be so rude?" "What's going on?" I don't know what I did wrong. "I told you, you should not be me." At that time, I did not how to care about,hogan scarpe outlet, who knows she actually did not care for a few days I. It seems I was wrong,hogan outlet, hurriedly wrote a letter of apology to her. I wrote in the letter: dear... Are you still mad at me? I know that I am not very friendly that day,hogan roma online, and now I apologize to you. Maybe I look cold and heartless, I don't see you in my eyes, you know? Since I was a kid, I don't like active communication with others may be influenced by the family environment,hogan outlet online, always silent I speak is straight, has offended you, also hope you adults regardless of the villain... Ah... I have written a long sigh of relief, but the heart is still very upset.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; see my sincere apology, friends don't regeneration gas me, I want to,golden goose outlet, though with a person explain won, but later and people misunderstand me, I always can't long winded with them to explain it. Maybe I should get rid of the habit.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; the reason why I always so others,hogan sito ufficiale, because I always thought between the human and the human mind is interlinked, so some words need not say exports, they will give understanding, know her with my odds, I found that I was wrong, I was too subjective??< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; busy life,air max pas cher, we sometimes will overlook many things, maybe you think is irrelevant. But when you stand in each other's position to consider the issue, you will find, the original is you ignore the details are crucial./>         
        &nbsp,hogan sito ufficiale;Related Articles:

Learn Chinese from life

Success an

hogan rebel outlet

Then he confidently put food down! When the afternoon, our beloved headmaster " " us! We put the training results to the president, the president is naturally Gebulongzui! Then, the principal is a person all know the words for a long time, when we have fast dying, the president finally scattered! Thank God! The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842

two teams in the history of a total of 60 times against,hogan outlet, AC Milan 28 wins and 17 draws and 15 losses. The Parma team beat AC Milan last season, but before they have been 6 consecutive times from Milan who get victory. Before the game the team announced the starting list. Milan, salad carbaryl injury absence, Torres was scheduled to start before the warm-up sprained ankle and was forced to sit stands. New aid Bonaventura for the first time on behalf of Milan, with Me Uchi, Honda Keisuke composed of three arrows. Parma's Cassano debut against the old club.

Serie A - Honda shot De Jong long-range raid Milan 10 5-4 away Parma | Serie A | Milan
Click to view the video
< p > 19 minutes, Honda in front of right-sided for Milan get a free kick opportunity, the ball to open the closed area, Milan double ghost pat door, but Alex fighting is not part of the Milan lost a great goal scoring opportunities. The 22nd minute, Domenech in the restricted area on the right passes on, Bonaventura header nodded, but the ball, incredibly, the wide of the goal, the Milan team lost again scoring opportunities. < strong > 25 minutes, de Jong straight biography to Menelaus, but at the foot of the arrival of a ball is driven like Honda, Honda crosses to the middle of the penalty area Bonaventura, left foot shot after Bonaventura dispossessing the player,scarpe hogan outlet, rub the ball with the right post into the goal,nmd runner homme pas cher, Milan 1-0.

< p > 3 minutes, Milan players in the restricted area on the right force,scarpe hogan outlet, but in the restricted area of outflanking Bonaventura didn't get the ball, the ball was defensive player to touch the edge of the box, de sciglio outside the box to the ball directly after the shooting, but footwork do not master,hogan sito ufficiale, the ball high out of the door lintel. The 5th minute, Parma player Antonio Cassano in the restricted area on the right Xiezhuan area, striker outflank shot, but the ball was Lopez sealing line. Thirteenth minutes, Abate won the right corner, Milan corner, the ball was a defender out of the restricted area. In sixteenth minutes, Bonera midfielder foul, the referee booked.
 [the Serie A at the end of the war in Verona and Palermo with 1 / 3.15]
 Phoenix sports news Beijing time on September 15th morning, the second round of Serie A focus of a war game against Parma AC Milan. The first half of the match, with Milan,hogan interactive outlet, Bonaventura Honda and the score 3-1 lead. In the second half, both sides easy side battles, Bonera was ejected outside, Parma into 3 balls, but Milan with de Jong and Menez heel goal remains the leading edge, the end of the game, Milan away the thrilling 5-4 beat Parma obtained two winning streak.
 26 minutes,nike tn requin soldes, Parma Joaquin pull the left wing passes on, Parma player Antonio Cassano penalty area central header, the ball from the lower right corner to fly into the goal,air max pas cher, the ball into the, Parma equalized the score 1-1.  thirty-fifth minutes, Honda in front of area.
Related Articls:

Huamao shares (000850) broker

Air China in the first quarter of the fuel hedging

Mancini suggested that the De

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Shuai Chi Choo Ja Hyun of Anhui, the Qixi Festival
« پاسخ #6 : 21 مه 2016، 08:38:50 am »

Choo Ja Hyun Shuai Chi suspected cross-border love exposure ,hogan outlet online
< p > according to staff revealed that the party, attended the Party of Anhui Satellite TV,goyard soldes, the seventh evening of the seventh moon in, two people affectionate duet song "the moon represents my heart",scarpe hogan outlet, Chi Shuai all night to dazzle and caring, affectionate, under the stage did not forget hand in hand. In a number of cooperation,hogan outlet, the relationship continues to heat up, two people suspected of transnational love surfaced.
 Shuai Chi Choo Ja Hyun the Qixi Festival hand duet songs
< p > scored record ratings in the hit series "the temptation to go home", Chi Shuai,tn requin pas cher, autumn porcelain dazzle were playing high Wenyan and product such as. In the forest products such as suffer great marriage hit gaowenyan will rescued, and always accompany with me here to give care, get married after many twists and turns. This screen couple,tn requin pas cher, after the play has repeatedly to attend the activities,air max 95 france, full of praise are referred to each other.
 at present, Shuai Chi is Hangzhou hot shot drama, a reporter asked Shuai Chi: "this is true of transnational love"? However, I did not get a positive response.
Shuai Chi Choo Ja Hyun of Anhui, the Qixi Festival party hand duet suspected transnational love exposure
< p > recently, mainland popular actor Chi Shuai and South Korean actress dazzle during the recording of the Anhui Satellite TV, the seventh evening of the seventh moon party,hogan outlet online, affectionate hand duet song "the moon represents my heart", suspected of two international affair surfaced. According to the party staff revealed that at the scene, Shuai Chi and Choo Ja Hyun all night out, the stage was not forget to hand in hand. The screen couple was known for his role in the temptation to go home.
Related Articls:

Rooney we won the game in the

Chuan Zi E

Rooney's s

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 257
    • abc094
on the release of the next five years of strategic planning
« پاسخ #7 : 23 مه 2016، 10:08:49 pm »

GMS leaders and representatives of industry and Commerce dialogue 30 days held in vientiane. Chinese Premier Wen Jiabao, Cambodian Prime Minister Hun Sen, the Lao Prime Minister Bouasone Bouphavanh,nmd runner femme pas cher, Prime Minister of Myanmar Thein Sein, Thai Prime Minister Samak Sundaravej,air max homme pas cher, Vietnamese Prime Minister Nguyen Tan Dung and the Asian Development Bank President Haruhiko Kuroda attended the meeting by Poisson presided over the meeting.
 Shanghai Securities News
 Wind according to the historical data, the total revenue in 2007 was a record in 2006 jumped 302%. Jin fund in 2006 to achieve the operating results of the first billion yuan,hogan outlet online, a record, close to the first 7 years of the fund's total operating performance of the sum. If the new accounting standards,hogan outlet, the fund in 2006 revenue amounted to about 290 billion 967 million yuan.
 Chinese Securities News
58 securities investment fund 346 fund companies in 2007 the annual report of the disclosure of all completed today. Wind data show that, in addition to QDII products,nike tn pas cher, the 342 funds in 2007 the total income of the fund reached a staggering $, a new record high.
 held a news propaganda forum SSE to strengthen communication with the media
 recently, the Shanghai futures exchange officially released the next five years (2008 -2012) strategic planning. Shanghai Futures Exchange, said that after reviewing the exchange over the past five years has made positive achievements, analyzed currently phase of the market characteristics, determine the opportunities and challenges faced with in the next five years, first proposed five years time, exchange building will become a in the Asia Pacific region mainly in base metals, precious metals, energy, chemical commodity of futures market.
 on the release of the next five years of strategic planning
March 31st four Securities News Digest
 Securities Daily
 Liu Mingkang: adhere to the risk supervision and positioning of the
 Shanghai stock exchange recently held a 2008 news propaganda forum. The meeting of the SSE in 2007 were reviewed and summarized, on 2008 are discussed.
< p > SSE chairman Geng Liang, general manager Zhang Yujun and China Securities Daily, Shanghai Securities News,nike tn pas cher, the securities times, Xinhua news agency, Shanghai branch and other media the main person in charge of more than 50 people attended the meeting.
1.17 trillion! Fund revenue hit a record high last year,sca goyard pas cher,
3 27 July, the CBRC party secretary,hogan sito ufficiale, chairman Liu Mingkang presided over the theme for &qu>
 Wen Jiabao: to actively support the small and medium-sized enterprises to expand export

Related Articls:

A stock market value has exce

Last week, the fund opened new households

548 stocks rose more than two

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 257
    • abc094
Weekly report on Shanghai Composite Index and sample performance
« پاسخ #8 : 24 مه 2016، 08:38:29 pm »

,sac goyard pas cher
 109126,hogan sito ufficiale.49 N / A10.32N Shanghai bond / AN / AN / AN / A
 9412715.297,hogan outlet.94 4614.2223.4 17.4710021.021,tn requin pas cher.
 average share capital (100 million shares) = total share capital / final sample;
 ---2011The number of samples
 index closing sample average cumulative turnover of billion yuan average equity million shares of the total market capitalization of trillion accounted for static earnings ratio of
 17.4
The key performance index and the sample weekly
 Shanghai
 Shanghai fund 26 4433,hogan interactive outlet.61N / A68.76N / AN / AN / AN / A
 N 314143.68 SSE corporate bond / A18.71N / AN / AN / AN / A
 ShanghaiThe
%
 number of static price earnings ratio: market value / annual report net profit (in addition to loss share)
2011 01 17 August 01 21

Shanghai 1801806281.077.39 2370.4397,tn requin pas cher.1512.9273.9518.04
 sample price: market value / issue equity;
 5050 1925,scarpe hogan outlet.846.79 1205.59293.03 9,goyard paris.95 56.9316.04
 3803803945.1610.661419.817.51 3.04 38.68
Related Articls:

QDII recen

12 departm

The growth

Beijing first promotion race after the primary application of the network, there are nearly 30 contestants to participate in the qualifying game, despite Beijing summer people dislike the sauna weather, but players still show the extremely enthusiastic, shortage of a good voice, and conducting registration site in the active site is more a lot of players, they will enter the network division, part of the players after the vote to enter through the two Beijing qualifier.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
My future family composition
« پاسخ #9 : 28 مه 2016، 10:24:43 am »

under the blue sky only birds can fly?
Fifteen
My future family composition
 my belief is simple as water: today is a little better than yesterday. A thousand miles begins with a single step, need to support tomorrow today. I grasp the progress in the earth, now, I only bet on weight,hogan rebel outlet, and in the future a gamble. I know the situation, reason and firm and indomitable efforts will write a youth no regrets.
 my future family composition
 mother touched my round head: "baby, it is a kind of flying animal, bird has wings.&quot,tenis asics masculino; Later, I'm convinced. Until one day, mother and I went to the market to buy food, I saw in the "bird cage" kept flapping its wings.
 my future home is surrounded by green trees, all the electrical appliances in the home are solar and wind energy. This can be environmentally friendly, two can save energy for the country. You say why this method is the best of both worlds not? Home after work, I went to the door, after the detection of infrared measuring instrument, the door automatically open the, flew from the living room a beautiful carpet,tn requin pas cher, the carpet Kehao can not only absorb our shoes on the dirt and dust, but also can absorb dust in our body. I stepped on the carpet to the living room sofa and sat down,hogan outlet, and then the robot Secretary offered me a cup of reeky coffee. As I drank the delicious coffee, I watched the super time tv. This TV can watch all the TV programs of the past and the future, but also can connect the computer and read a book on the television screen......
, inviting! Is not very think of my future home to live? It doesn't matter, because the future every family can live in my home design.
 everyone has a warm home, we thrive in this happy family, in my future family, this happiness is everywhere, don't believe you to see it!
< p > the future home furniture can be used, usually do not have no too much furniture, only to arrive, the click remote control they will appear. For example: without a meal in a dinner table do not need, it is received inside the wall of,air max pas cher, when having meals,hogan outlet online, press the remote control table and chairs from the wall stretched out,goyard prix; bed during the day and use is not see, to sleep at night with the remote control a press, the bed from the ground stretched up and so on many a lot.
What about
 six years old, is the flowering season,hogan outlet, the rainy season, like flowers and gorgeous, as vibrant as the sun. The same young at heart, the same young face, the same sincere us, ups and downs, the mornings and evenings, into the have the 2XX year old high school, entered the golden years.
 "Mommy, bird, there's a bird."
 often look up to the sky, because I love the blue sky, enjoying the birds in the sky wings. I remember when I was young, I tilted his head, pointing to the sky in a flying thing, and asked: "Mom, what is that?" It's so pretty!"
Related Articles:

Me and the

My two don

I am a _7

To begin with, infrastructure construction should be the primary concern. Such infrastructures as communications and transportation system and facilities ought to draw our constant attention. First, traffic jam has been an age LD headache in Beijing. The Wan scene of long queues of vehicles worming their way inch by inch will surely cause great incontinence, and blemish the image of the city meanwhile.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Travel Jinshatan Huangdao
« پاسخ #10 : 01 ژوئن 2016، 05:25:53 pm »

night is pulled up, visitors also played in the best of spirits, we left Jinshatan unable to part.
 in a blue sky, blue sea, sea and sky, the sky attached sea, sky and sea. My eyes bright, the rise is a rippling blue waves of the sea, now is a gold guangcan beach, beach saw stars,scarpe hogan outlet, five colourful palette, washed away by the wave of a wave,tn requin pas cher, very clean, like a golden carpet, irresistible temptation, I really want to embrace it, by leaps and bounds, I rushed up. A foot into the sand, soft and loose sand at my feet, I finally have the heart to step on dirty sand, simply took off shoes, really comfortable, I step by step to the sea go to, walk, I feel not satisfied, simply lie down, wow! Good comfortable ah! Lying on the sand, as if lying on the soft Ximengsi bed, feeling, and hot whirring, warm like sitting in the North Kang lying on,nike tn pas cher, looked up at the sky, blue sky there are several clusters of white clouds slowly drifting, from time to time a few birds hovering in the head, in place of the Haitian phase has a few little white sail. Sea breeze blowing me so that I didn't know to see what, after watching what, I can't wait to take off her shoes and socks, and rolled up his pant leg, rushing to the sea. The depths of the sea surge waves churning, a wave higher than the wave of, I was surrounded by the spray, spray like a naughty child,hogan outlet, kissed me, to play with me,montblanc plume pas cher, with me slapstick, I am chasing the waves, it rushed to the depths of the sea,hogan outlet, not in a moment, it turned to catch up with my, suddenly, a big waves surge, the splashed my dress. I in the water play for a long time to shore,air max 95 pas cher, after landing,occhiali ray ban outlet, we also in sunbathing, I can be restless, on the beach digging, digging, two cool whirring "footwell" dug, the feet into them can be comfortable.
 to Qingdao second days, we do the ship came to Huangdao on the so-called Asia's first beach in Jinshatan.I hope
 travel Jinshatan Huangdao
Travel Jinshatan Huangdao
 travel Jinshatan Huangdao
Related Articles:

Zhang Xun,

1 and seriously practice the "Three Representatives Important Thought" and strive to build a good socialism new pastoral areas important year and further adjust the industrial structure, vigorously carry out the "than, learn, catch up, help, super" activities, improve the masses living quality, the key, a year to work now is summed up as follows, inappropriate, please leaders and comrades to criticism.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Correspondent conference speech
« پاسخ #11 : 07 ژوئن 2016، 10:31:02 pm »

Correspondent conference speech
< p > you from the distant place to meet Huanong, you and from different departments together to the center, is invisible in the family like power let you become brothers and sisters, several years of working for a lifetime of love, this time you will never forget. Your presence in the interview scene, self-confidence and pride; your sweat in the struggle of the place, solid and strong. Clearly remember in a news report, you know "Bao Jianfeng from sharpen the persistence and perseverance; in a research report. Do you understand" world events will do to fine "rigorous and solid; in the planning of activities again and again, you know" where the level,hogan outlet online, without prejudging the waste "foresight and sagacity; in one of the books of the theory learning garden" in,ray ban outlet, you also enjoy the thought collision and spark; in plane advertisement and network maintenance, you witness the art of extraordinary and exceptional...... Experience and hone countless times, you have proved the existence of value. You have grown up, you are mature, you are no longer a child of the year. In our minds, you already have a considerable capacity and strength, you are the best in our eyes.
 students:
 days a year has passed,hogan rebel outlet, this time flow away quietly. Look at you now,nike tn requin soldes, can not help but let me think of you out of the center. Those who smile day, those writing sentimental and childishness of your face, those hopeful passion you. Do you remember? We are still unforgettable.
< p > think about the near future, the mainstay of you most is the center,hogan outlet, the center pillar, from the bottom of our heart to feel proud and proud. As a person who wants to make a difference, I have to say that you have a heavy burden on your shoulders, a great responsibility, and that is all you have to do, but I do believe that it is absolutely difficult for you to do this. As long as you have enough ability and strength to overcome all the difficulties and dangers, use your powerful kernel crushing all indifferent,nmd running pas cher, the responsibility and burden you will easily won, of course,air max soldes, so bold and courageous not to say just courage is far from enough. I hope that from now on, center of brothers and sisters together, use your wisdom and strength to center building a better tomorrow; I hope, from now on, my fellow citizens of the various departments together, with you but and courage to create belongs to you tomorrow; I hope, from now on, each center can join hands and move forward together to meet in front of the broad road,golden goose outlet, dawn.
 correspondent conference speech
Related Articles:

Summary re

Valentine'

The Young

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 181
    • efg122
kanken backpack nordstrom in the training of a small mouth to drink
« پاسخ #12 : 25 اكتبر 2017، 05:32:21 pm »

aerobics The main role of calcium and magnesium in the human body is involved in the transmission replica van cleef jewelry of neuromuscular, The following is 10 breakthrough weight gain muscle growth disorder training. third training session: 110 pounds for 4 groups, and both of them are analyzed and compared. always maintain the ratio of carbohydrate and protein intake of 3:1, in the training of bulgari b zero ring replica a small mouth to drink, Qin summary can improve power failure on its experience and lessons are summed up the experience value I let me repeat second lessons of graft failure: the spirit of creativity and innovation to make sales Lingling can cling to the rules need to break the traditional marketing ideas transform face market primary prep preschool sale thinking Spirit said 1 > with customers milk and aquatic products or slow digestion of carbohydrate foods, physical development of skeletal muscle fast criminal minds season 12 dvd Qi special need enough calcium.
   vitamin, : don't eat a taboo super one for the weak people, Modern research has proved that the crude fiber of white fungus can help gastrointestinal peristalsis.So many people choose indoor the affair season 3 dvd fitness starch sugar will be less beef, 070427 265th | bvlgari replicas jewelry high-tech enterprises: 1101081822| ICP Beijing No.

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22408&pid=85607&page=11&extra=page=1#pid85607

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=228633#post228633

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21850&pid=85606&page=41&extra=page=1#pid85606

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=181&pid=64212&page=30&extra=page=1#pid64212

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=228630#post228630

http://stuffaboutlondon.co.uk/#comment-112352

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22047&pid=85605&page=27&extra=page=1#pid85605

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=183&pid=64211&page=33&extra=page=1#pid64211

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=274&pid=64210&page=233&extra=page=1#pid64210

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=196797&pid=231045&page=1&extra=page=1#pid231045

http://forum.kontroly.net/topic.asp?TOPIC_ID=414894

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=273&pid=64209&page=246&extra=page=1#pid64209

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22300&pid=85603&page=20&extra=page=1#pid85603

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=197279&pid=231041&page=1&extra=page=1#pid231041

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=273&pid=64208&page=246&extra=page=1#pid64208
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,232
خارج شده است

این صفحه در 0.103 ثانیه 27 نمایش داده شد.