انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

یک روز رسید غمی به اندازه کوه
یک روز رسد نشاط اندازه دشت
افسانه زندگی همین است عزیز
در سایه کوه باید از دشت گذشتایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه نود و یکم  (دفعات بازدید: 3124 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام

ما نتوانسته ایم این اصول را بطور کامل و بی نقص رعایت کنیم . ما از مقدسین نیستیم ، نکته اینجاست که خواستار رشد و نمو معنوی باشیم . ما ادعای پیشرفت معنوی داریم نه تکامل .
            توصیف ما از الکلی ، فصل مربوط به بی اعتقادان و ماجراهای فردی ما در گذشته و حال ، این سه نظر کلی را به وضوح مشخص می کند :
الف : که ما الکلی بودیم و نمی توانستیم زندگی خود را اداره کنیم .
ب : که احتمالا هیچ نیروی انسانی قادر نبوده است که ما را از الکلیسم نجات دهد .
ج : و او پروردگار است که می تواند ، اگر در جستجویش باشیم.
            با متقاعد شدن در مورد سه اصل بالا ، در برابر قدم سوم قرار گرفتیم و آن تصمیم به سپردن زندگی و اراده خود به پروردگاری که درک کردیم است . حال منظور چیست و چه کاری باید انجامدهیم ؟
            اول لازم است متقاعد شده باشیم که یک زندگی متکی به اراده شخصی ، حتی با نیت خیر هم نمی تواند موفقیت آمیز باشد ، زیرا همیشه در حال تضاد با شخصی یا چیزی خواهیم بود . اکثر مردم سعی دارند که بنابه میل شخصی خود ، زندگی را پیش ببرند . هر کس مانند بازیگری است که می خواهد تمام نمایش را شخصا بگرداند و همواره نور ، رقص و صحنه را به میل خویش اداره کند و تصور می کند اگر ترتیباتش پا بر جا بماند و مردم در مقابل خواسته هایش سر تعظیم فرود بیاورند ، نمایش بسیار خوب از کار در می آید ، رایت او و بقیه حاصل می شود و زندگی نیز فوق العاده خواهد شد . بازیگر ما ممکن است در جریان صحنه گردانی ، فردی متعهد ، با تقوی ، مهربان ، مردم دار ، صبور ، دست و دلباز ، و حتی محجوب و فدا کار باشد و یا بر عکس بد قلب ، مغرور ، خود خواه ، ناصادق ، اما به احتمال زیاد او دارای صفات گوناگونی است.
            معمولا چه خواهد شد ؟ نمایش خوب از کار در نمی آید و او تصور می کند که زندگی با او درست تا نکرده است . تصمیم میگیرد
.
.(91)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bvr5b3hbfg

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr904
About flowers and plants composition 450 words
« پاسخ #1 : 01 آوریل 2016، 10:00:49 pm »

< p > A, I went to a park, which is in full bloom, charactizing a fine spring day, I saw flowers non bright,hogan roma outlet, my heart want to pick, but do not. After a while, I saw someone picked the most brilliant flower flowers flowers, smell the smell, throw away. Flowers are still lingering in the park,hogan scarpe, all of a sudden, his hands covered with thin white things, I found swollen his hand for a moment,scarpe hogan outlet, looked surprisingly itch catatonic state. The young man cried out, a lot of people around the ride. I also rounded up. Standing next to an old man in the opening: "young people. Don't you know these flowers in a substance is the government ordered the spread? In order to protect the flowers and plants, the government developed a kind of material and spread it. Already posted on the door!" Then, everyone looked toward the door, the above clearly stated do not pick flowers, otherwise the consequences. The government has developed a material, people touched, light is itchy, heavy then need to go to the hospital to check and treatment. Government announcement. The young man was ashamed to lower his head, and I thought to myself, "Oh well, I didn't take it.".
.
 flowers< p > between heaven and earth of all things to the sun,air max 1 pas cher, the moon and the stars, small to every tree and bush, often make popular feeling, Lenovo to the vicissitudes of life,tn pas cher, life wind and rain, growth process, aware of some kind of truth, style and spirit and quality. Everybody knows "childhood"! "Childhood" is Golgi autobiographical trilogy, the first, about is Gorky childhood lost his father, his mother remarried, he followed the grumpy, increasingly dilapidated small workshops outside the laws of life childhood. Show the middle of the nineteenth Century Russian society figure in the bottom of life to the reader, depicting many people's ignorance and ugly and the religious and funeral customs.
 plants also have life
 flowers and plants is a life, if someone hurt it, even without the protection of the government, it will be a poison to protect their own. So don't harm to others, plants also have life!
 Golgi was born in the carpenter family. When he was five years old, carpenter father died, then living in her grandfather's house. In my grandparents' house, filled with people hate hot fog; adults in hatred poison, even a child in a heated. Golgi's childhood is full of suffering, but fortunately at his side there are many kind-hearted people,hogan sito ufficiale, to influence Golgi good, gave him strength and support. Later, Gorky became a great proletarian writer, founder of socialist realism literature.
 one day, my classmates and I went to the park the day you water, blue skies, the scorching sun, a little wind nor.
 from Golgi's childhood, let us know that love can make people gain confidence and self-esteem, so that people are on the way to success by self-confidence; love can produce beautiful heart flowers, can make people healthy growth. Students, please give your love generously give yourself to others, Rang Shijie Chongman Ai!
 
 would you please take care of the flowers and plants, at the foot of the
 flowers? How will we have no side flowers? In fact, plants also have life, isn't it?
What is the
Lenovo
Related Articles:
 
 
   
 
   Snowball fights 1000 words
 
   Dragon composition 500 words
 
 
   Window, cold and deciduous accompany; windows, a little cold wind blowing in the window; I was giving my skin rub resistance to desiccation and burst out. Suddenly saw a middle-aged woman downstairs, in the cold wind.
خارج شده است

fgh1p1ertt

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 270
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop498
The wedding _194
« پاسخ #2 : 09 آوریل 2016، 09:46:26 am »

Bao Zhen think, really smile two,bottes ugg france, Feng Xuan ears,hogan outlet online, hands down her legs up. Bao Zhen will be looked at him: "my husband......" Feng Xuan's hand on her knee bend, one inch up, soft cotton cannot resist the rough finger strength, Bao Zhen feel legs itchy, just move, Feng Xuan will gently hold her waist. Bao Zhen stay: "husband?" Feng Xuan finger up across the dress gently rubbed two, Bao Zhen waist of a pendulum, subconsciously want to hide, Feng Xuan hung his head and kissed the mouth on her face: "lady, not to say that the most listened to me?" Bao Zhen "ah" sound: "I listen to the husband." Feng Xuan: "then obediently...... Don't move......" He said, kissing her lips, the fragrant soft lips, just like him mad, hooking the smooth and delicate uvula, frantically led her with his cotton wrapped around ~. Hand to lift dress, easily into it, treasure Zhen Shen Yin ~ sound, legs slightly moved, but his hand grip tightly. Feng Xuan laughed softly: "don't be afraid......" Pacify hand touched her hair, put on top of the Chai son picked aside,goyard soldes, the blue hair bag also pulled down, the black hair scattered, such as ink, a face lining of the heart and soul to launch more. Feng Xuan kissed her hand from her cheeks down, hovering in the Zhen treasure chest, not to take off the clothes, just to knead gently inclined -. The red fruit quickly stand up, with a stubborn like a stiff, Feng Xuan to fiddle with the skirt side away, then leaned over to kiss. "Ah......" Bao Zhen slightly exclaimed, felt like a drunk on the shore, the fish mouth slowly breathing, at a loss, a sensation of dizziness, helplessly called, "husband, husband......" The voice call his soul also float up,hogan sito ufficiale, she is in his hand, Wan ran around, although do not know what will happen, but also seems to look forward to, half solution red skirt, the jade body ~ Feng Xuan fire raging partly hidden and partly visible, internal fire, Jianzaixianshang had to send. Feng Xuan put his clothes off, hand free to tear down the bed curtain, on the bed, her son onion like legs easily separated,nike tn pas cher, he knelt in the middle, purple underneath have stiff anger rising, ready to go. Bao Zhen he toss and like a pool of water, let him whip dial play, just feel confused in what was under his roof, as if about to knock. Bao Zhen want to move, but only slightly lift your legs. Feng Xuan on that matter, tried several times, but still the Yumen firmly closed,golden goose, almost no way out, Feng Xuan helpless, she must know is to eat some pain, only hope for her to drink some wine, will make her pain slightly lighter, he pushed her legs up and down slightly under the pressure, to treasure Zhen lips,air max tn pas cher, whispered: "lady, with some......" "What...... ?" Bao Zhen confused asked,air max 95 soldes, but feel that the head hard against myself, I do not know why the strength increase, gradually burst over, Zhen treasure only some fear: "husband?" He is the top of the body back, but it did not stop, Zhen treasure?Related Articles:
 
 
   Young you, so beautiful _13
 
   The city o
 
   
 
 
  Chen helpless, hand holding the head shouted loudly: "I'm crazy, completely unable to communicate with you, sometimes doubt you are aliens, you say a word ah! You do not say that I know, you just want to talk with me on the bed is not? But you said I'm not beautiful, you should go to the white swan!
خارج شده است

hfgh6p5ess

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 259
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop792
It was a year earlier.
« پاسخ #3 : 23 آوریل 2016، 04:50:55 am »

,tn requin pas cher
 in the north, is the beginning of spring. Mother attached great importance to this solar term, early on the calendar on the page folded up. On that day, no matter what we are allowed to the point, on the bed. Said if it was hit by the bed in the spring, it will be a year of low back pain. When I was very obedient, I heard the mother said, quickly up. Sometimes very early, the mother also pulled us up, into our mouth stuffed turnip. The carrot is the mother had carefully chosen, big and Zhou Zheng, water to foot. Advance out from Caijiao, peeled, cut into disks, take a knife into small fan. Eat into the mouth, Bing Bing cool,golden goose outlet, slightly sweet, slightly sweet meaning, this is called "eating spring"".
, the Chinese nation has a long history, many customs and etiquette, relates to the basic necessities of life in every aspect, especially diet. Every season all cannot do without delicacy. Spring delicacy is chunbing.
 I care about is the shear spring Sheng and eat chunbing.
 mother often speak of these, the eyes are bright.
 early this spring, the Spring Festival the spring range.
 a little know spring without bed actually means to urge people to hard-working. Spring is coming, all things are born, about to farming. People get up early to get busy and get into the new work in a better state. The beginning of spring, do not beat us, but to beat oxen, the hoof ahead strategy. Of course, the cow is a farm baby,nike tn pas cher, is not really hit. Mother said: my hometown in Shandong spring, the village will be plastic deigyu. First, women and children around the circle around the three, that is to bypass the spring cattle, not all. Then, please in the village's most prestigious old man to three lashes, this is called the spring. The last is the strong young adults are struggling to play, swagger, straight into a deigyu whip into pieces. And they put the clay powder in their fields, and called it Yichun.
 eat Chunbing originated in the Jin Dynasty,hogan outlet, flourished in the Tang dynasty. Du Fu has a verse.
 kneading, pulling the pieces, two stacked together,converse femme pas cher, rolling pin rolling quickly. Soon, Chunbing pan, thin, can become thinner One divides into two.,hogan outlet, two. Put some sauce on the cake, and then a variety of dishes spread on the cake, roll up you can eat.
's mother had a good face, xing. And then cooked a dish of vegetables, potatoes silk, bean sprouts, chives. The day his father will from the street buy jiangrou, cut thin slices. My mother is a bowl of fried egg sauce,hogan sito ufficiale, put onion tender onion cut into thin shreds.
 hours only know Chunbing delicious, but I do not know the people here contains heavy expectations.
 this day, mother took me and my sisters, and the girl next door cut window, called "Jian Chunsheng". Mother's handy, cut a big cock proudly carryover, and then cut a Chunyan winged cut tail, the swallow mouth with a plum blossom. My mother cut will guide us, still talking about: the only reminder of the early spring chicken cut, cut only the title of the spring to spring yan. I am in charge of the post in the windows and doors,air max 95 pas cher, red bars look very happy. Later on the school, the art teacher taught us paper-cut, the knife, carved paper-cut or cannot be compared with that of mother with scissors to beautiful.
Related Articles:
 
 
   Love how m
 
   Father son heart heavy, long water
 
   Laosao
 
 
  Fortunately, later three mule pull support things pass by the folks also join the pad road work, about 30 minutes, good basic pad, vehicle barely passed the dangerous section of the road. The driver from the trunk of the car to help us together road pad folks per person a bottle of mineral water, the villagers laughed while yelling mule toward the direction of home to continue the journey.
خارج شده است

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
Gently footsteps
« پاسخ #4 : 05 مه 2016، 12:52:12 am »

< p > winter's footsteps, is quietly coming, gently Taguo the city and the countryside,air max pas cher, to the depths of winter, carefully to the quiet taste, can also feel a trace of warmth.
In January 9th
< p > in the morning,louboutin pas cher soldes, a ray of sunshine pierced the sky, quiet farm, open fields cover wrapped in white cream condensate,hogan outlet, fish ponds in the past gambol, long drilling the deep bottom does not see the trail. Several women squat in the pond to wash the clothes, the hand stick rhythmic tapping sound, in the cold pond surface continue to reverberate. Not far from the furrows, yibengyitiao children are singing cheerful songs drifting away......
< p > the day spring Ding Dong, such as silk like light slippery mountain,tn pas cher, merry garden, landscape drumming on smooth dark Shiyan, splash splash cool thin translucent, gradually sink into a stream flows to the endless distance.
2014 8:45
.
 Nanjing Lukou International Airport Air Service Center International Department: Aman Chang
< p > although the dead of night, cold, but the lights of the distant but let the hearts of a ray of warmth slowly rising, the lights of neon lamps such as a sky full of stars light up the the city's streets. Distant mountains, an arc Lengyue West hung, leaching sprinkle mountains, a small town,tn requin pas cher, the night road, instantly Liao bright people's heart, warm such as orange. I trod, wandering in darkness Lanshan Road, passing by the corner of the old coffee shop, little house lights still gentle and sensation of the music lingering floating rotary. Ears Saxophone that gentle but low music,hogan outlet online, a cup of cappuccino, rich foam with a beautiful garland,hogan outlet online, bursts of fragrance swirling around in the cabin, let a person can not help tilt do Chang v., gradually calm in this rain, the winter night. You hug me light tread in the footsteps of the winter, ear rings and a familiar song, "every time I walk by this coffee house, leaving the footsteps slowly", the warmth of the song with warm love, quietly spread to every corner of the city.
< p > a ray of the setting sun to penetrate the dense forest,golden goose outlet, Cecil Yang Xu lazy forest, instantly, a group of Yaner flying branches and joy, gently passing Muqiu tops, whisper sings lyrical melodies, gently slow tread upon the mountains of stone road, patches of grottoes whisk over trousers, the fragrance of the soil also from the tip of the nose quietly glide. Cold air from the hills of the depths of the blowing rustling, withered leaves rolled up, along with the people hurried pace rushed to the way home.
Related Articles:
 
 
   Wait for you, when is your return
 
   
 
   The differ
 
 
  The walls there poplar stretched out, eager enough flowering temperature, shook his head and refused to withdraw the arm. By twos and threes pedestrians, with the time passed by, you don't say, I'm not language, only the wind. Except the city also heavy makeup, face and body are colorful description of wiping, ostentatious people into glitz, ingratiating smile a fumbled for the world's purse.
خارج شده است

bh47gsgere

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 274
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def180
There is a move called tight lipped
« پاسخ #5 : 08 مه 2016، 05:33:42 am »

my first job in life is to do business in this network company. Our boss is a man of the serious in speech and manner, we also have a very high demand. Almost every day we all listen to not to praise him a voice, not accused of our business out of the question, is denounced us the progress is too slow. We see him, like a mouse see the cat, and even the atmosphere did not dare to go out.  however, although he scold us every day, but we are still willing to follow him. Because everyone knows that our boss is a knife mouth tofu heart, reprimand when Xiong Baba, in life for us is very good. Hot days, cold drinks in the company have not been broken; the weather is cold, the air conditioning company hype. Because of this, we all followed him hell-bent. < br / > < br / > I cherish this hard won opportunity to work every day,hogan outlet online, make every effort to do their share of the work. Originally thought that life can still continue, who knows a time but the accident occurred. One day at noon,nike tn pas cher, I sweat dripping from the outside finish business back to the company, has just entered the office,goyard pas cher, suddenly found the boss is enthusiastically sent people. My boss and I send people looked at each other, suddenly froze on the spot. I have some awkward silence, or the courage to each other and say hello. The other is obviously don't think I met here, smiled and nodded, then went on to the door. All this is the boss in the eyes, he looked at the two of us, wrinkled up eyebrows lightly. < br / > < br / > I dare not to see them again,tn pas cher, and quickly returned to his seat, my head fiercely on sinking, in that moment, I feel the whole world is about to fall down. I thought I can bid farewell to the past and start a new life, can not think of the creator lane, when pick up just my career, it's arranged such an encounter. < br / > < br / > the boss came back, gently read my eye, from his complex expression,goyard pas cher, I feel he already knows the truth of the matter. Abandon hope I quietly picked up something, ready to leave the company. At this time, the boss called me to his office. Uneasy I walk into the office, just wanted to talk with the boss, boss but I shook his hand, and I chatted about the customers to develop new things. < br / > < br / > the day we had a long talk, the boss did not even allude to what just happened things, but with me about the focus of future work. Although the boss did not know exactly what medicine to sell,hogan sito ufficiale, but the boss of passion or infected me, two of us completely immersed in the discussion of the company's future business, don't talk about something else. < br / > < br / > in the months that followed,hogan outlet online, the boss still said nothing. I dedicated to doing my job, and he did not mention the resignation of things. From the way the boss, I feel that he has known the truth, but since he did not mention what,tn requin pas cher, "
Related Articles:
 
 
   There is a kind of success ca
 
   Life is al
 
   Chrysanthemum tea, taste of the Millennium
 
 
  In fact, always thought that day into the University, is the dream of a new journey, but more grow up more trouble. Then, by the optimistic, gradually began to dim, began dissociability, began to have feelings, began to sad. Even the fear of future society, afraid of the future.
خارج شده است

d0ouksg5m

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 119
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • fgh388
Guangzhou HUAWEI placards or hidden behind the South capital predators
« پاسخ #6 : 17 مه 2016، 09:30:01 am »

was holding Guangzhou Xinguang Group HUAWEI
< p > Nanhua shares announcement shows that Huawei Guangzhou is the legal representative of Liu Xiaodong, 21.5 million yuan of registered capital of a company, economic properties for private, operates mainly in the range of wholesale and retail trade. Liu Xiaodong is the sole shareholder of the company. In addition, the network on the Guangzhou HUAWEI and Liu Xiaodong's information is not much.
< p > subsequently, the reporter to a Shin Kong Group staff asked Guangzhou Huawei's specific location, the staff immediately said you know Guangzhou Huawei. In a reporter's identity, expressed the hope that the interview Liu Xiaodong, the employee said Liu Xiaodong not in the company, to wait for him to come back after contact with reporters. And turning to whether the Guangzhou HUAWEI office,scarpe hogan outlet, the company has no relevant staff at the 20 floor, the staff have said Liu Xiaodong I need to answer.
 address only Xinguang Group
 every reporter Lu Xiaohong from the bottom of Guangzhou
 yesterday, the reporters came to Guangzhou Yuexiu District No. 3 Beijing Road, is greeted by several new business building eye-catching words. On the first floor of the navigation bar, also did not find the Guangzhou HUAWEI signs. On the 20 floor, the reporter saw only one company Xinguang group.
 yesterday, the "daily economic news" reporter according to the announcement of the Guangzhou HUAWEI address came to Yuexiu District Beijing Guangzhou Road, No. 20, 3 floor. Surprisingly,tn requin pas cher, the reporter on the 20th floor and not see the Guangzhou Huawei, but another company Guangdong Xinguang Investment Group Co.,chaussure tn pas cher, Ltd. (hereinafter referred to as the Shin Kong Group). Guangzhou HUAWEI in the end where? In addition, south of the shares of the current operating conditions do not see any bright spots,scarpe hogan outlet, why Liu Xiaodong in holdings at this time? With all kinds of questions, the reporter launched a survey.
Guangzhou HUAWEI placards or hidden behind the South capital predators
 along this clue Xinguang Group associated with Guangzhou HUAWEI, remember.
Guangzhou HUAWEI
< p > recently, and the Nanhua shares (600301,hogan outlet, closing price of RMB 7.97) announcements of Guangzhou Huawei Economic Development Co.,tn pas cher, Ltd. (hereinafter referred to as the Guangzhou Huawei) placards: as of June 17, Liu Xiaodong natural person to Guangzhou Huawei sole shareholder identity, within 3 months to buy Nanhua shares more than 1175 million shares, accounting for 5% of the total share capital. In addition,air max homme pas cher, Liu Xiaodong said the next 12 months will continue to increase the company's stock holdings.
 later, the reporter Internet search found that the Shin Kong Group, Shin Kong Group website is under maintenance. The online public information display, Shin Kong Group is a boutique real estate development business leader, to the property management as the basis for cross sectoral investment of the private enterprise group. The company is formed by Guangzhou Huawei Economic Development Co., Ltd., Guangdong Xinguang Estate Co., Ltd., Guangzhou Xinguang Real Estate Development Co., Ltd., Maoming building industry and Trade Group Co., Ltd., Guangzhou Sangrui communication equipment Co., Ltd., Guangdong Zhenxing Industrial Development Group Co., Ltd.,hogan outlet, Guang Dong Zhen Xing Property Management Co., Ltd., Guangzhou City Construction Design Institute, Guangzhou Xinguang Department Store Co., Ltd., Guangzhou Xinguang Food Entertainment Co., Ltd., many enterprises of a group enterprise.
Related Articls:
 
 
   Make 2 billion 926 million yu
 
   The 7 Chua
 
   Shandong H
 
 
    When investors in February 23 evening see Kelun results of letters, may have entered the shares rose longing for. Because in this express, prior to the company's performance as expected as good, achieved operating income of more than 40 billion yuan, an increase of 24%; net profit of 6.61 billion yuan, an increase of about 55%; earnings per share reached 3.08 yuan, the total assets of nearly 88 million yuan.
خارج شده است

xy5uitk7m

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 180
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • uvw144

new features include: Skype 5 version of the user can exchange instant messages with friends offline,goyard pas cher, offline people can see this information when you log in. However, the new group video calls and offline instant messages can only be used by all participants in the case of Skype 5,hogan outlet online, which is why Skype is urging users to upgrade to the new version as soon as possible.
 analysts pointed out that the increase in Facebook integration capabilities is just one of Skype's latest initiatives, its ultimate goal is to make the Internet telephony services are ubiquitous in all kinds of electronic devices. Earlier this month,air max pas cher, free Internet phone software service providers released the Google Android 2.1 platform Skype software.
 use the Skype 5 version, users can directly use their Facebook phone book call friends, can use mobile phone can also be fixed. Those who have Facebook contacts Skype friends can also activate the free Internet phone (to Skype Skype).
Skype's move to add more social networking features is a new sign, it shows that Internet telephony software service providers are trying to increase the number of customers. Because in Skype opinion,scarpe hogan outlet, in the large group of 500 million users in Facebook,hogan sito ufficiale, as long as some people use the Skype software can greatly increase the number of users Skype. (compile / old Shen)
Skype company Android product manager, said: with the increase of Android phone Skype functionality, we happy to see today,bottes ugg france, there are three most important mobile platform can use Skype. They are: Google's Android, apple IOS and Nokia Symbian.
 more importantly, Skype users will be able to send text messages to Facebook friends, but also to comment and express feelings of posts, as they can do on the Facebook.
Facebook by the new version of the Skype 5 integrated network phone functions
< p > Phoenix Technology News & nbsp; on October 15, Skype has for Windows computer network phone software update to version 5.0,tn pas cher, the new software can let users in your application with Facebook friends keep contact and communication. The newly released Skype software also allows Skype users to participate in the new Skype launch of the group video service free test. The service automatically switches the video focus to the speaker during the call.
Skype company said that in the first half of this year,hogan outlet, the video call has accounted for to Skype Skype (network telephone to the Internet phone) call all the long 40%. The company also said: the group video call is still in development and testing phase, but we ask the user to participate in the test.
Related Articls:
 
 
   Report online violence fear a
 
   Paper weig
 
   PE China G
 
 
   According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

bcfg5b1ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 157
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • ghi135
Working ideas in 2014 - Street Office
« پاسخ #8 : 01 ژوئن 2016، 09:47:36 pm »

first,goyard soldes, the guiding ideology of
2,ray ban wayfarer outlet, runs through the community construction of the main line, to achieve quality and development.
 two, work target
< p > to community party to build as a leader, explore new mechanisms and methods for the education and management of Party members in community, focus on strengthening the work of Party building in non-public economy; specimen and cure, strengthen education, we strengthen party conduct Lianzheng construction; strengthen and improve the community, District,scarpe hogan outlet, ban tertiary organization system; to the community >
1, through the main line of economic construction, to achieve economic efficiency.
 three, work tasks and measures
Working ideas in 2014 - Street Office
 huaichuan article "XXX" economic development plan as a guide to achieve rapid and efficient development of economic. First, in order to regulate the construction characteristics of the block as the focus, and vigorously develop the building economy, the implementation of business Hing Street strategy, to build business center, cultural center, trade center, financial center. Two is to increase the intensity of investment. Packaging promotion of modern service industry, urban infrastructure, tourism and cultural industries "hot spots" project to attract customers,air max pas cher, investment breakthrough 5000 million yuan. Three is to optimize the economic development environment. The establishment of the Party leadership of enterprise system, solve problems for enterprises. Ensure that the total output value of enterprises to achieve growth of 20%, a breakthrough 1 billion 200 million yuan,hogan outlet online, the completion of gdp7.2 billion, an increase of 20%, the fiscal revenue exceeded 85 million yuan,hogan outlet, 400 yuan to achieve income residents.
 ~ years work ideas - Street office
< p > in accordance with the construction of a wealthy, beautiful, civilized and safe new Liuyang General requirements, to promote the comprehensive development of harmonious the Huai River, according to the municipal Party committee, municipal government to deploy, in combination with the actual conditions of the street Chuan Huai formulated to ideas work in.
< p > thoroughly implement the party's XX 5 in plenary meeting spirit, the latest and most complete free writing site with Deng Xiaoping Theory and the important thought of the "XXXX" as a guide, to implement the scientific development concept as a guide to the party construction work as a leader, "to create a flagship business, into a thousand strong township" as the strategic objectives, to build harmonious Huai River as the theme of the work, to economic development and social progress "as the two main line of work, promote harmonious Huai River comprehensive development.
 (a) around "a theme". Built around the theme of harmony of the Huai River, the basic formation of the orderly development of economy, improve the service functions, comfortable living environment, good law and order,air max homme pas cher, culture education, prosperity, advanced management means, harmonious interpersonal relationships, autonomous in extensive harmonious social development trend.
2014 years of work ideas - Street office
 (two) runs through two main lines".
< p > adhere to comprehensively strengthen and improve the party's leadership, a first-class leadership; adhere to adjust and optimize the economic structure, change the mode of economic growth, promote the rapid development of economy; insist on serving the community, residents services and promote the healthy and orderly development of the community construction. Actively build peace the Huai River, the Huai Sichuan, digital Huai Sichuan, bright the Huai River,hogan outlet, harmonious Huaigang Sichuan, to maintain the Changsha City, the top ten towns, striving for the top 1000 township.
Related Articles:
 
 
   Summary of
 
   Summary of
 
   
 
 
  To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 182
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg122
cartier knock off love bracelets two is to eat every morning
« پاسخ #9 : 23 اكتبر 2017، 09:43:33 am »

fitness people know. this is wrong, so you van cleef and arpel alhambra replica might as well pick around 8 p. But in terms of the peppa pig ultimate collection 20 dvd set effect of exercise itself, duck and fish will do. and then to consider other issues bvlgari jewelry replicas such as the demolition of boxing is good; two is to eat every van cleef inspired morning, Lack of vitamin B1 and B6 can also cheap pandora earrings sale affect our mood. you 2 core de force coach honey, 1.
 
 
   http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560833&p=627934#post627934
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1020&pid=170818&page=75&extra=page=1#pid170818
 
   http://bbs.zmgjp.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=430&pid=631238&page=115&extra=#pid631238
 
   http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1&pid=125151&page=49&extra=page=1#pid125151
 
   http://www.ngmyt.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=702837&pid=772688&page=1&extra=page=1#pid772688
 
   http://berfini.me/?x=entry:entry170714-160016;comments:1#comments
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1540&pid=170816&page=24&extra=#pid170816
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=3146.msg36045#msg36045
 
   http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=467812#p467812
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1379&pid=170814&page=24&extra=page=1#pid170814
 
   http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560617&p=627933#post627933
 
   http://www.ngmyt.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=702803&pid=772685&page=1&extra=page=1#pid772685
 
   http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1540&pid=170812&page=24&extra=page=1#pid170812
 
   http://www.ngmyt.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=702820&pid=772682&page=1&extra=page=1#pid772682
 
   http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560801&p=627931#post627931
خارج شده است

haN1Bd4dOw

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 182
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg122
fjallraven backpack mini carbohydrate 20%.
« پاسخ #10 : 26 اكتبر 2017، 02:25:35 am »

has fjallraven kanken laptop 15 become a consensus. How to arrange the amount of training fajllraven kanken daypack each time? but for van cleef & arpels jewelry replica some people who have never had a fitness exercise, and no understanding of fitness, that is wide and thick, carbohydrate 20%.
   arms. but the time can not be too long. and riding a kanken classic backpack bike pandora jewelry charms sale is a good way of fitness. van cleef & arpels replica less fat.
 
   http://pullstringlife.com/profile/qei9spwtzqw
 
   http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?76514.last
 
   http://okobi.org/forums/topic/7373/play-doh-peppa-pig-video-domain-name/view/post_id/7373
 
   http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=4596
 
   http://d-discount.com/
 
   http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=23
 
   http://pullstringlife.com/profile/qei9spwtzqw
 
   https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=235454#p235454
 
   http://forum.behboodi.org/index.php?topic=2454.msg36142#msg36142
 
   http://okobi.org/forums/topic/7372/knock-off-hermes-bracelets-high-protein/view/post_id/7372
 
   http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=23
 
   http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=501559#p501559
 
   http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?76511.last
 
   http://d-discount.com/forums/topic/10423/replica-jewelry-cartier-note/view/post_id/10424
 
   http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=4596
خارج شده است
 

این صفحه در 0.854 ثانیه 27 نمایش داده شد.