انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

همه باورها خفه كننده اند و همه سر سپردگي ها به تو كمك ميكنند تا زنده واقعي نباشي، آنها موجوديت تو را مي ميرانند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشارکت روزانه  (دفعات بازدید: 271689 بار)

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
پاسخ : مشارکت روزانه
« پاسخ #240 : 09 ژانویه 2011، 12:42:38 pm »

سلام دوستای خوب ومهربونم

امروز واقعا خدارو شکر میکنم بخاطر روز قشنگی که به من هدیه داد...ازخدا میخوام به من شایستگی اینو بده که قدر این روزامو بدونم و درست از وقت ها وثانیه هام استفاده کنم

بچه های این تالار اینقد دوست دارم که اصلا این دوست داشتن قابل وصف نیست...همه مثل خواهر وبرادرای من هستن :love:

این روزا درگیر درسا وامتحانام کمتر میتونم به تالار سربزنم ولی برای همتون ازصمیم قلبم دعا میکنم برای من دعا کنید .... :pray:
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
« پاسخ #241 : 09 ژانویه 2011، 12:50:59 pm »

سلام دوستان منم خدارو شکر می کنم روز خوبی داشتم در جمع شما هستم و خدا را شکر به خاطر امروز.برام دعا کنید :bye:
« آخرين ويرايش: 09 ژانویه 2011، 01:46:59 pm توسط فرید »
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #242 : 10 ژانویه 2011، 12:09:25 am »

سلام دوستای خیلی خوبم

نمیدونم باز زده به سرم...ولی نمیخوام حرفی بزنم...راستش اصلا نمیدونم چی باید بگم فقط از خدای مهربونم میخوام بهم آرامش بده ...فقط میخوام مثل همیشه همرام باشه وازم حمایت کنه...به قول پری خواهر عزیزم فردا همه چی درست میشه !!!میدونم ...پس نگران حالم نیستم ومیدونم فردا درست میشه.....
 :pray: :pray: :pray: :pray:
 :rose:

در پناه خدا باشید  :bye:

خارج شده است

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
« پاسخ #243 : 10 ژانویه 2011، 08:04:36 am »

سلام یه همه دوستای تالار.
مشهدم داره برف میاد  :bravo: :bravo: :hurrah: :hurrah: ;D ;D وقتی دیدم داره بف میاد همه خدارم شکر کردم هم از افق عزیز پیش خودم تشکر کردم و الان هم در تالار تشکر میکنم چون خبر اومدن برفو اون داد و گفت تهران داره برف میاد امروز اینجا داره برف میاد این کلمه رو خیلی تکرار میکنم چون برف و برف اومدنو خیلی دوست دارم  :hurrah: :hurrah: تازه از اون مهم تر دوستم وضع پولیش خوب میشه !!!!!؟؟؟ چرا؟؟؟اون رفیقم کیه؟؟؟؟ باشه الان جواب میدم :muniment: :muniment:تو تالار نگاه کنین رضا بیل (بابا قاسم برزگر) نیست از خودتون پرسیدین چرا؟؟ من میگم !!! نگران نباشید چون بیلشو برداشته رفته برف پشت بوم ارو بندازه  :)) :)) :)) :)) :)) البته به این حس مسئولیت باید احسنت گفت :bravo: :bravo: :bravo: رضا جون دوست داریم(این جمله جند بار تکرار شود لطفا) :love: :rose: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #244 : 10 ژانویه 2011، 08:30:10 am »

امروز خدا رو شکر می کنم
به خاطر نعمتهایی که داره از آسمون نازل می کنه.
هر روز چیزهایی برای شاد بودن وجود داره. مهم اینه که ما آنها رو پیدا کنیم.
خدا یا شکرت :pray: :pray:
اینجام حسابی برف می یاد. روی زمین هم نشسته. عالی عالی
.
.
آقا وحید  نوشتتون خیلی باحال بود. از طرف ما هم به آقا رضا خسته نباشید بگین. بلاخره شما می بینیدشون. :D
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #245 : 10 ژانویه 2011، 09:27:36 am »

سلام یه همه دوستای تالار.
مشهدم داره برف میاد  :bravo: :bravo: :hurrah: :hurrah: ;D ;D وقتی دیدم داره بف میاد همه خدارم شکر کردم هم از افق عزیز پیش خودم تشکر کردم و الان هم در تالار تشکر میکنم چون خبر اومدن برفو اون داد و گفت تهران داره برف میاد امروز اینجا داره برف میاد این کلمه رو خیلی تکرار میکنم چون برف و برف اومدنو خیلی دوست دارم  :hurrah: :hurrah: تازه از اون مهم تر دوستم وضع پولیش خوب میشه !!!!!؟؟؟ چرا؟؟؟اون رفیقم کیه؟؟؟؟ باشه الان جواب میدم :muniment: :muniment: تو تالار نگاه کنین رضا بیل (بابا قاسم برزگر) نیست از خودتون پرسیدین چرا؟؟ من میگم !!! نگران نباشید چون بیلشو برداشته رفته برف پشت بوم ارو بندازه  :)) :)) :)) :)) :)) البته به این حس مسئولیت باید احسنت گفت :bravo: :bravo: :bravo: رضا جون دوست داریم(این جمله جند بار تکرار شود لطفا) :love: :rose: :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
.
.
.ای اراذل توطئه چی
من صبح آدم تالار و داشتم آمار رو نگاه می کردم و مطالب رو بررسی می کردم که به مدت دو ساعت برق رفت ...
.
ببین این معتادان چه قضاوتهایی می کنن.
.
.
وحید جون بازم اگه تو برف خونه رو نمی ندازی به ما بگو ، برای تو آب نداره برای ما نون که داره .... :)) :))
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #246 : 10 ژانویه 2011، 10:50:19 am »

سلام دوستای عزیز ومهربونم

خدارو واقعا سپاس میگم بخاطر بارون قشنگی که دیشب تاحالا آسمون شهرمون رو پاک ودل انگیز کرده.... :pray:

از این همه صمیمیت تو تالار لذت میبرم...آقا وحید-ط وآقا رضا-بیل کولاک کردن ...بعد از اون برف کولاکش اینا بودن. :D..خیلی بامزه وباحالین. :yummy:..امیدوارم همیشه شاد وخندان باشید.. :bravo: :bravo:
 :)

خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #247 : 10 ژانویه 2011، 12:43:01 pm »

سلام دوستای عزیز ومهربونم

خدارو واقعا سپاس میگم بخاطر بارون قشنگی که دیشب تاحالا آسمون شهرمون رو پاک ودل انگیز کرده.... :pray:

از این همه صمیمیت تو تالار لذت میبرم...آقا وحید-ط وآقا رضا-بیل کولاک کردن ...بعد از اون برف کولاکش اینا بودن. :D ..خیلی بامزه وباحالین. :yummy: ..امیدوارم همیشه شاد وخندان باشید.. :bravo: :bravo:
 :)
.
.
ملیحه عزیز
.
اینا رو این وحید اسنمشو گذاشته کودک درون .... ;D
.
.
پیرمرد با اون دندونهای فلزیش خجالت نمی کشه  :)) :)) :))
.
.
شما  هم زیاد سخت نگیر .
.
.
خدا رحمت کرده که تو پنل های این آقا ننشستی ، دلقک بازی اونجا دیده داره ....
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
.
.
آدرس وبلاگ :
.

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #248 : 10 ژانویه 2011، 07:37:01 pm »

سلام به همه دوستان بهبودی
.
چقدر صبحها خوبه. وقتی صبح زود از خواب بیدار می شم می دونم دیگه دور و بر ساعت 7 -8 که می شه یواش یواش بچه های تالار پیداشون می شه. برای من که......... اینجا یک صفایی داره.
اما از پنج- شش بعد از ظهر به بعد دیگه همه سر خونه و زندگیشون هستن. خیلی موقعها تنهایی حتی توی این تالار

در مورد این مشارکت هزارتا حرف می شه زد. هزارتا. همش رو خودم می دونم.
اما الان فقط دوست داشتم حسم رو بگم
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #249 : 10 ژانویه 2011، 11:33:35 pm »

سلام دوستای خوبم..
اینجا هوا بارونیه و خیلی خیلی سرد...امروز چشمهای منم بد جوری بارید.اما الان  :D هستم.
کاش اینجا هم برف بباره.دلم میخواد برم و ساعت ها زیر دونه های سفیدش بمونم.شاید منم سفید سفید بشم به سفیدی برف :)
ایشالله همیشه شاد باشید :D
منم اقدامی کردم.که به امید خدا راه جدیدی برام باز خواهد شد در ادامه راه زندگیم.از انجامش حس خوبی داشتم.انشالله که تا پایانش خیر خواهد بود.منو وقت دعا فراموش نکنید. :pray:
ولی یکی به من نگفت این قاسم برزگر کیه؟ ??? ???
« آخرين ويرايش: 11 ژانویه 2011، 12:12:21 am توسط pari »
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
« پاسخ #250 : 11 ژانویه 2011، 11:45:59 pm »

سلام به دوستان خوبم خدا رو شکر به خاطر امروز.به خاطر شما عزیزان من امروز قبل از ظهر زیاد حالم خوب نبود امروز صبح دیر رفتم سر کار .ولی برگشتن سری به تالار زدم از تجربه دوستان استفاده کردم حالم عالی شد.امروز عصر هم جلسمون بعداز هیجده روز تعطیلی استارت خورد خدتا روشکر خوب بود همه اعضا راضی بودن.حال و احساس خوبی دارم بینتون تقسیمش می کنم خودتون ضربش کنین.فردا برام یه ماموریت کاری پیش اومده باید برم شهرستان برام دعا کنین دلم براتون تنگ میشه :bye:
« آخرين ويرايش: 11 ژانویه 2011، 11:49:07 pm توسط علی »
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #251 : 12 ژانویه 2011، 07:58:21 am »

سلام به دوستان خوبم خدا رو شکر به خاطر امروز.به خاطر شما عزیزان من امروز قبل از ظهر زیاد حالم خوب نبود امروز صبح دیر رفتم سر کار .ولی برگشتن سری به تالار زدم از تجربه دوستان استفاده کردم حالم عالی شد.امروز عصر هم جلسمون بعداز هیجده روز تعطیلی استارت خورد خدتا روشکر خوب بود همه اعضا راضی بودن.حال و احساس خوبی دارم بینتون تقسیمش می کنم خودتون ضربش کنین.فردا برام یه ماموریت کاری پیش اومده باید برم شهرستان برام دعا کنین دلم براتون تنگ میشه :bye:
.
.
.از لطف بینهایتت ممنونم
.
.
منتظریم تا از سفر به سلامت بر گردی و بتونیم از تجربه های زیبات استفاده کنیم ....
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #252 : 12 ژانویه 2011، 08:49:20 am »

سلام به دوستان و سلام به زندگي
.
سپاسگزار درگاه خداوندم به خاطر يك روز ديگه كه هوشيار بودم، حقيقتا دوستان اين چند روز اوقات مباركي بود براي من به درك جديدي رسيدم كه فكر مي كنم تمام دردهايي كه توي چند ماه گذشته كشيدم ارزشش را داشت، خدايا ممنونم خدايا دارم ميام به سمتت بدن هيچ شرطي، دارم براي بار پنجم قدم چهارم را كار مي كنم از خدا كمك مي خوام در اين امر حياتي منو تنها نذاره، مي خوام اونچه سد راه بين من و خودش شده را از سر راه بردارم، از دوستان هم التماس دعا دارم.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #253 : 13 ژانویه 2011، 09:39:04 am »

سلام دوستان امروز ساعت 3امتحان  دارم والان فهمیدم که باید کارت ورود به جلسه رو باید باشماره صندلی میگرفتم والبته شماره صندلی رو وقتی میدن که تسویه حساب کرده باشیم .واسم دعاکنید اجازه ورود به جلسه رو پیدا کنم
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #254 : 13 ژانویه 2011، 11:43:57 am »

سلام دوستای خوبم

خیلی ذهنم آشفته است ...درسام خیلی سنگینه ومن درگیر ...از خدا میخوام بهم تمرکز حواس بده ...اصلا تمرکز ندارم ذهنم اینقد درگیر همه چی هست که شبا اصلا خوابم نمیبره...

:-\ :(

خدای مهربونم بهم کمک کن !یخرده ذهنمو خلوت کن !خدایا من بهت این روزا خیلی احتیاج دارم از همیشه بیشتر وبیشتر...پس نذار یه لحظه هم ازت دور بشم  :pray:

مهتاب جون درکت میکنم وامیدوارم برات مشکلی پیش نیاد وراحت بری وامتحانتو بدی... :pray:
خارج شده است
صفحه: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 93   بالا

این صفحه در 0.068 ثانیه 27 نمایش داده شد.