انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تا دوری نزدیک نتوانی بود. اگر همیشه دور بمانی، عشق خواهد مرد. اگر همیشه نزدیک بمانی، عشق خواهد مرد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

صفحه: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 93   پایین

نویسنده موضوع: مشارکت روزانه  (دفعات بازدید: 273707 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
پاسخ : مشارکت روزانه
« پاسخ #135 : 01 دسامبر 2010، 12:55:02 pm »

سلام به تمام دوستان
.
و سلام به زندگی که هنوز جریان دارد، امروز با اینکه صبح یه درگیری کوچک داشتم بسیار روز خوبی بوده و اساسا دیروز بعد از چندین روز احساسات منفی به لطف دعای شما دوستان و رحمت خداوند حالتم تغییر کرد و مجددا به مسیر بهبودی بازگشتم. حال خوبی دارم امروز روز تولد دخترمه و بسیار احساس خوبی دارم وجود این بچه هم یکی از معجزات بزرگ زندگی من بوده الان مشارکت فرانک را خوندم براش دعا می کنم که حضور خدا در زندگیش پر رنگ تر بشه و خدا مشکلاتش را حل کنه، از خدای بزرگ برای همه شما بهترین لحظات را آرزو می کنم و در این لحظات روحانی رای همه شما دعا می کنم و از خدا می خوام مشکلات همه را حل کنه و باز این لیاقت را به من بده که شاید وسیله ای بشم که گره ای از مشکلات خلق خدا  باز کنم.
.
در پناه حق باشید
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #136 : 01 دسامبر 2010، 02:14:43 pm »

امروز خدا رو شکر و سپاس میگم و از درگاهش رفع مشکلات دوستان بهبودی و تالار و بعد تمام بندگان در بند مشکل را میخوام
این شکلک هارو گذاشتم یکمی بخندید

این ....... میخوادمارو بترسونه

اینم گروه ارکست امشب که میخوان برم بزنن و بخونن- بچه های تالار هستن

اینم بریک منم تو جشن

اینم فیلم مستند مهتابه که داشتن کوسه ها میخومردن  من نجاتش دادم
« آخرين ويرايش: 01 دسامبر 2010، 02:49:07 pm توسط فرید »
خارج شده است

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #137 : 01 دسامبر 2010، 04:23:34 pm »

فرزانه جونم
خیلی باحال بود
بازم مثل همیشه گل کاشتی
مخصوصا فیلم مستند مهتاب
کلی خندیدم
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

افق

• کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #138 : 01 دسامبر 2010، 04:27:01 pm »

خیلی خوشحالم برای آقا فرید
و دعا می کنم برای همه دوستانم از جمله فرانک عزیزم
شما هم منو توی این روزها از دعای خیرتون بی نصیب نزارین
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

افق

• کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #139 : 02 دسامبر 2010، 07:59:54 am »

صبحه
الان آخرین سوال قدم سه رو داخل تالار جواب دادم
چند جلسه به تمام شدن قدم سه توی کلاسهای خانگی قدمم مونده
چقدر خوشحالم که دارم قدم برم می دارم. قدمهایی برای بهبودی. قدمهایی که هر روز منو سرشار از انرژی می کنه.
.
شکرگزار خداوند هستم. چقدر مهربونه. چیزهای خوبی به آدم می ده اما قبلش دردی می ده که وقتی آن چیز خوب رو پیدا کردی دو دستی بگیریش و ولش نکنی.
.
توی دوره دانشجویم توی بهزیستی کارورزی می رفتم. پنجشنبه ها کلاس های معتادان توی آنفی بهزیستی برگزار می شد. به خاطر رشته تحصیلیم رفتم ببینم چه خبره. موقع ورود یک خوشامد گو با مهربونی بغلم کرد. چقدر به نظرم یک جوری آمد و شاید توی دلم می گفتم یعنی چی؟ منظورشون از این کار چیه؟ شاید به نظرم مسخره آمد.
.
چند سال گذشت. امسال شد.
دلم پر بود و سراسر عجز. دیگه از خودم خسته شده بود. خسته خسته. برام دیگه مهم نبود بیمارم رو تغییر بدم یا ندم. دوست داشتم خودم تغییر کنم. انگار منو وسط یک بهشت نشوندن اما دست و پاهام رو بستن می گن حق نداری از هیچی استفاده کنی. حس بدی هست وقتی تشنه ای، جلوت آب باشه اما تو نتونی بخوری
عاجز آمدم توی جلسه
عاجز از خود
خوشامد گو بغلم کرد
چه حس خوبی. چه آغوش گرمی. اینقدر با عشق در بغل گرفته نشده بودم. چقدر من به این آدمها نزدیکم و چقدر بعد از دعای آرامش پایان جلسه به آغوششون نیاز داشتم.
.
اون روز بود که فهمیدم در آغوش گرفتن خوشامد گو مسخره نیست. یک عشقه. عشقی که فقط ما درکش می کنیم.
« آخرين ويرايش: 02 دسامبر 2010، 08:06:31 am توسط افق »
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #140 : 02 دسامبر 2010، 08:05:09 am »

امروز خدا رو شکر و سپاس میگم و از درگاهش رفع مشکلات دوستان بهبودی و تالار و بعد تمام بندگان در بند مشکل را میخوام
این شکلک هارو گذاشتم یکمی بخندید

این ....... میخوادمارو بترسونه

اینم گروه ارکست امشب که میخوان برم بزنن و بخونن- بچه های تالار هستن

اینم بریک منم تو جشن

اینم فیلم مستند مهتابه که داشتن کوسه ها میخومردن  من نجاتش دادم

.
.
جان شا عکس بریک فرزانه رو باید تو اینترنت پخش کنیم
.
بعد از مدتها یک دل سیر خندیدم....
.
ضمن اینکه طفلکی مهتاب ....
.
خیلی نامردین ....
.
خدا نکرده اون مادر عروسمه ها ....
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #141 : 02 دسامبر 2010، 12:38:50 pm »

سلام دوستای خیلی مهربون ودوست داشتنی من

این روزا درگیری فکریم زیاده ولی خداروشکرمیکنم که هنوز ایمانم به خدا پابرجاست وبهش تکیه دارم ومطمئنم که کمکم میکنه...
درسام زیاده وموقع امتحاناست یخرده تنبلی اومده سراغم ودرس نمیخونم ...همین جا از خدا میخوام بهم توانایی بده ونقصامو ازم دور کنه که بتونم درسمو بخونم...

از فرزانه جون بخاطر عکسای بامزش  :-*واز افق جون بخاطر تجربه قشنگش  :)واز مهتاب جون بخاطر فرار دلیرانش سپاسگذارم ;[/ ;

اون گروه ارکستم خیلی براش زحمت کشیدیم منو پری داریم گیتارشو میزنیم وآقا فرید خوانندشه...وآقا رضا هم بله داره ......
[/color]
« آخرين ويرايش: 02 دسامبر 2010، 12:45:57 pm توسط malihe »
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

افق

• کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #142 : 04 دسامبر 2010، 10:11:45 am »

سلام به همه دوستان عزیزم
.
می خواستم برام دعا کنید
امروز می خوام اگه خدا بخواد توی جلسه قدم یک خدمت بگیرم.
دعا کنید اگه قسمتم هست و صلاح این خدمت نصیبم بشه
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #143 : 04 دسامبر 2010، 11:33:19 am »

سلام به تمام رفقای خوبم
.
سپاسگزار درگاه خداوند هستم به خاطر یک روز دیگه که هوشیار بودم و کمک می خوام که این هوشیاری را تا آخر شب تداوم بدم. حال خوبی را تجربه می کنم که جای شکر داره علی رغم تمام مشکلات نعمتهای خوبی در زندگی دارم که بابتش سپاسگزارم. همسرم واقعا همراهمه و مهربونه و ... خیلی صفات پسندیده داره ، ساعت چهار صبح بود از خواب بیدار شدم دیدم فرین را روی پاش گذاشته چون نا آرومی می کرده و توی همون حال خودش هم خوابش برده بود صبحی باهاش صحبت کردم گفت از سر شب همینجوری بوده، حقیقتا خدا را به خاطر وجود زنهای فوق العاده توی زندگیم، مثل مادرم، همسرم و مادر همسرم سپاسگزارم. خدایا کمکم کن در مورد این آدما و همچنین بقیه اعضای خانواده ام مخصوصا پدرم حقشون را ادا کنم، خدایا کمکم کن خدمتگزار خوبی برای بقیه بنده هات هم باشم و بتونم با صداقت خدمت کنم و خالی از ارضاء حس خودخواهی، خدایا کمکم کن که حق مهربانی خودت را هم ادا کنم، امروز صبح نقص بدگوئی راجع به دیگران در وجودم فعال بود اما خیلی زود متوجه شدم و راجع بهش دعا کردم ، در خصوص انجام وظائفم در منزل هم یه کمی تنبلی می کنم از خدا می خوام در این مورد هم کمکم کنه. برای همه دوستان آرزوی موفقیت و بهبودی بیشتر دارم برای افق هم در انجام خدمت بهتر دعا می کنم.
.
درپناه حق باشید
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #144 : 04 دسامبر 2010، 01:43:50 pm »

سلام - دوستان خوبم- اون تصاویرو گذاشتم یکمی بخنید چون روز تولدم بود و همه لطف کرده بودید و برام تبریک فرستاده بودین.
روز خوبی رو شروع کردم-
همسر یکی از دوستان بهبودیم در شهرم متاسفانه در اثر مصرف بیش از حد قرص فوت کرده و امروز فهمیدم و متاثرشدم-

خدارو بخاطر همه چیزهایی که بهم داده ممنونم و شکر میگم - همتون رو دوست دارم-
برای افقم ارزوی خدمتی شایسته را دارم- و برای بقیه بچه های تالار موفقیت روز افزون.
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #145 : 06 دسامبر 2010، 08:16:46 am »

سلام به زندگی و به تمام دوستان
.
خدا را شکر که هوشیارم و بهترین وضعیت ممکن را دارم، با وجود سرما خوردگی و مشکل همیشگی دستگاه گوارشیم از زندگی احساس رضایت دارم. برای همسر دوست فرزانه طلب آمرزش می کنم و برای خانواده اش صبر بدترین چیز در خصوص مرگهای اینچنینی قضاوت تلخ اجتماع در خصوص اون فرد و خانوادشه. خانواده از طرفی داغ از دست دادن عزیزش را داره و از طرف دیگر نگاه های سنگین جامعه را ، از خداوند توان و انرژی می خوام که در مسیر خودش گام بردارم و این آلام جسمی در روند خدمتم تأثیر نگذاره. برای همتون بهترین آرزوها را دارم.
.
درپناه حق باشید
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #146 : 08 دسامبر 2010، 08:16:25 am »

زندگی سلام
.
کمی دلم گرفته ، امروز صبح وقتی از منزل عازم محل کارم بودم ، شهر کودکیم زا دیگر نمی توانستم ببینم. از فراز آن کوهی که هر روز سرازیر می شوم، دیدم هاله ای از غبار و دود بر روی زاینده رود زیبا چنبره زده، از اصفهان زیبا با آنهمه عمارت باشکوه و مردم پر جنب و جوش هیچ هویدا نیود، توان نوشتن نیست اشک دیدگانم را تر کرده، خدایا باران رحمتت را بر شهر ما و کوچه هایش ببار چشم انتظاریم ...
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #147 : 11 دسامبر 2010، 08:12:09 am »

سلام به همه دوستان
.
خداوند را سپاسگزارم به خاطر یک روز دیگه که هوشیار بودم و ازش تقاضا می کنم، کمکم کنه تا پایان روز این شرایط را داشته باشم، دو سه روز گذشته همسرم و دخترم باهم بیمار شدن و تقریبا تمام اوقات داشتم ازشون نگهداری می کردم، البته فشار جسمس و روحی شدیدی بهم وارد شد، اما احساس می کنم که این لحظات نعماتی هستند از جانب خداوند. خدمت به انسانهایی که بی نهایت دوستشان داری، همینجا از خدا برای همه بیمارا طلب شفای عاجل می کنم. حالم خوبه با وجود اینکه خسته ام. ترسام خیلی کمتره نسبت به یکی دو هفته گذشته و این خودش جای سپاسگزاری ویژه داره، یک برنامه جدیدی دارم که از خداوند برای پیشبردش کمک می خوام.
.
در پناه حق باشید
خارج شده است

افق

• کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #148 : 11 دسامبر 2010، 08:22:24 am »

سلام
سلام به همه دوستام
دوست دارم مشارکت کنم اما ...................
حالم خوبه و می بینم خدا داره چطوری بهم کمک می کنه. حتی بعضی وقتها که فکر می کنم نمی یاد به کمکم بازم اونجاست و خودش بدون اینکه من بخوام همه چیز رو، رو به راه می کنه آنطوری که من برای خودش باقی بمونم. ازش خیلی خیلی ممنونم و سعی می کنم به خاطر این همه محبتش شکرگزارش باشم.
خدایا من تو آغوش تو هستم. توی این آغوش گرم و پر محبت. نزار که خودم از این آغوش خارج بشم.
خارج شده است

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #149 : 11 دسامبر 2010، 09:19:06 am »

سلام دوستانفکر کنم کلاس دوم یا سوم ابتدایی بودم  .عاشق کتاب خوندن بودم وچون احساس بزرگی میکردم ترجیح میدادم کتابای بابام رو بخونم تا کتاب قصه برخلاف الانم ..بابام کتابای زیادی توکتابخونه اش داشت که اکثرشون مذهبی بود ومن تواین کتابا یه کتاب روخیلی دوست داشتم چون داستانهای قشنگ اما ترسناکی داشت اسم اون کتابی رو که واسه دوستام میخوندم داستانهای شگفت از عبدالحسین دستغیب بود که آخرش هم عکسای شهادتش رو گذاشته بودن .وقتی کسی خونه نبود ومن میخواستم از توقفسه ی کتابا یه کتاب واسه خوندن بردارم اگه چشمم به دستغیب می افتاد از شدت وحشت وترس میخکوب میشدم ..باخودم میگفتم چطوری دستش غیب شده نکنه حالا ظاهربشه وقلبم از ترس  وایمیساد .این ماجرا مدتها ادامه داشت ومن یه روز تصمیم گرفتم واسه خلاص شدن از این ترس کتاب رو جلد بگیرم واینم بگم انقد مغرور بودم که حاضر نبودم از کسی سوال کنم دستغیب یعنی چی ...تقریبا یک ماه پیش داشتم کتابارو مرتب میکردم که چشمم افتاد به یه جلد آشنا وقتی بازش کردم داستانهای شگفت بود دلم خیلی گرفت والبته بعدش کلی به کارای بچگیم خندیدم .
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...
صفحه: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 93   بالا

این صفحه در 0.114 ثانیه 27 نمایش داده شد.