انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

موفقیت یک مسیر است نه یک مقصد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشارکت روزانه  (دفعات بازدید: 282001 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
پاسخ : مشارکت روزانه
« پاسخ #180 : 25 دسامبر 2010، 09:21:27 am »

سلام به همه دوستان و سلام به زندگی
خدا را سپاس می گم به خاطر یه روز دیگه که هوشیار بودم و از الطاف بی پایان همه رفقا نسبت به بنده و همسرم تشکر می کنم، امیدوارم همانگونه که تا به حال در این مسیر از راهنمائی و تجارب شما استفاده نموده ام پس از این نیز ما را از محبت های خود بی نصیب نگذارید.
.
در پناه حق
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #181 : 25 دسامبر 2010، 12:12:09 pm »

سلام به همه ی دوستان گلم
من هم به پردیس خانم تبریک وخوشامد میگم بخاطر شهامت همسرتون آقا فرید
قابل توجه بقیه ی آقایون مخصوصا آقارضا
.
.
.
بخدا مهتاب ما هم سعی و تلاشمون هست از فرزانه بپرس
زن ما از اونهایی است که مغز اونو جویده ، بقیه که جای خود دارند ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #182 : 25 دسامبر 2010، 01:07:36 pm »

من هم به همسر آقا فرید خوش آمد میگم.خوش اومدید پردیس خانوم :-*
دختر کوچولوتون کی عضو تالار میشه پس؟ :) :-*

دوستان عزیزم دیروز رفتم کوه.دو تا قله رو زدیم.واقعا برای من حس خیلی خوبی به همراه داشت.من چند مدت بود که دیگه مداوم کوه نمیرفتم.بخاطر این و فشارهای عصبی که برام پیش اومد و اینکه تقریبا بیش از یک سایز لاغر شدم آخرین باری که برنامه حرفه ای رفتم و یک ماه پیش بود خیلی اذیت شدم.و تا قله هم نرفتم .دقیقا همن مسیری بود که دیروز رفتم.و من و البته همه دوستان به قله اول هم نرسیدیم.به علت کمبود وقت برگشتیم.اما دیروز 12 نفر بودیم. تا قله اول همه رفتیم.اما بعد از اون یکی از آقایون موند و نتونست بیاد و چهار نفر دیگه دو تا خانوم و دو آقا آروم تر و از یه مسیر دیگه حرکت کردن به سمت قله. من و شش تا ازآقایون رفتیم تا قله.وقتی رسیدیم یکی از آقایون گروه که سالها کوه نوردی کردن و با وجود سنشون هنوز از ما جوون ترن گفتن که تا به حال امکان نداشت این مسیر رو بتونیم توی این زمان طی کنیم.حتی وقتی با تیم منتخب بودیم. و من خیلی خیلی خوشحال شدم. :D
اول مسیر از خدا خواستم که کمکم کنه تا به قله برسم. و کمکم کرد تا برسم به جایی که تا به حال نرفته بودم.جایی که بالاتر از اون چیزی نبود.بی نظیر بود.و من باز هم یقین پیدا کردم به اونچه در من در حال تغییره. و خدایی که در اون بالا بیشتر و بیشتر از همیشه احساسش میکردم. :) :rose:
« آخرين ويرايش: 25 دسامبر 2010، 01:08:19 pm توسط pari »
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #183 : 25 دسامبر 2010، 03:01:13 pm »

سلام دوستان عزیزم
بخاطر امروز از خدای مهربونم تشکر میکنم...بخاطر همه کسانیکه تو زندگیم قرار داده ازش تشکر میکنم...بابت کسانیکه نخواسته تو زندگیم باشن هم ازش تشکر میکنم....
من حس میکنم هرچقدر هم از خدا تشکر کنم بازم کمه ولی سعی میکنم به اندازه توانم ازش تشکر کنم.... O:-)

همتون خیلی دوست دارم وبه دعاهای تک تک شما محتاجم... :rose:
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #184 : 26 دسامبر 2010، 11:20:28 am »

دوستهای عزیزم
امروز یه حس عجیبی درونم حس میکنم.یه حس شادی در درونم.یه ذوقی درون قلبمه که نمیدونم برا چیه و از کجا اومده.فقط میدونم خیلی خوبه. و از خدا بخاطرش تشکر میکنم و ازش میخوام که از من نگیرتش و همیشه توی قلبم حفظش کنه.ممنون خدای مهربونم و ممنو دوستان خوبم :) :rose:
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #185 : 26 دسامبر 2010، 02:05:43 pm »

پری عزیزم دعاکن اون شعله ای که میگی در قلب من هم روشن بشه مدتهاست اجازه ورود نور به قلبم رو نمیدم
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #186 : 26 دسامبر 2010، 02:09:53 pm »

پری عزیزم دعاکن اون شعله ای که میگی در قلب من هم روشن بشه مدتهاست اجازه ورود نور به قلبم رو نمیدم
برات از ته دلم دعا میکنم عزیزم.تو هم بهش اجازه بده تا به قلبت بتابه.منم بهش سعی کردم اجازه بدم.اولش ازش ترسیدم.گاهی یه ترسی ازش میاد سراغم.فکر میکنم ترس از شکستن باشه اما سریع فکرمو ازش منحرف میکنم.و به خودم میگم مهم اینه الان چی هستی.
حتما برات دعا میکنم مهتاب عزیزم
برات شادی و آرامش رو ارزو میکنم که به یقین خوشبختی جز این نیست. :-*
« آخرين ويرايش: 26 دسامبر 2010، 02:11:35 pm توسط pari »
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

مینا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 9
« پاسخ #187 : 27 دسامبر 2010، 01:37:09 pm »

سلام به همه امروز خیلی عصبانیم از دست بیمارم که کوهی از توقع وهیچ وقت راضی نمی شه  میدونم اینکه من هم الان از دستش عصبانیم به خاطر توقع ام ولی  دیگه یه جایی کار از این حرف ها می گذره و دلم خیلی میشکنه اینجور موقع ها به خودم میگم دنیایی که معلوم نیست تا کی قرار مال تو باشه ارزش نداره که بخوای توشه راهت رو پر از رنجش کنی  نمی دونم چی بگم دلم خیلی گرفته واز آیندم خیلی می ترسم ولی از یک چیز مطمئنم که پر سود ترین و با امنیت ترین سرمایه گذاری به خدای خوبم -ولی ....
برام دعا کنید که بتونم بدون وابستگی زندگی کنم .
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #188 : 27 دسامبر 2010، 04:42:29 pm »

سلام دوستای عزیزم
امروز یخرده فکر گذشته منو بهم ریخت وانرزیمو ازم گرفت ...ولی خداروشکر تونستم سریع نقصمو پیدا کنم وروش زوم نکنم تاخودش از بین بره...
خداروشکر روزای خوبی رو دارم میگذرونم...روحیم خیلی بهتر شده...هرچند امتحانام یخرده منو درگیر کرده ولی بازم روزای خوبی رو دارم...
برای مینا ومهتاب عزیزم دعا میکنم ...برای تک تک بچه ها دعا میکنم ..
.برای پری خواهر عزیزم که همیشه پر انرزی باشه... :-*
برای آقا فرید برادر خوبم که تو کاراش موفق باشه... :rose:
برای آقا رضا...آقا وحید..برادرای خوبم....
.افق جون وفرزانه جون ...برای فرانک جونم...خواهرای عزیزم. :love:
.برای رزیتای عزیزم که ازش خبر ندارم وامیدوارم هرجاهست سالم وسرحال باشه..برای همه ی بچه هایی که تو این تالار عضو هستن. از ته دلم دعا میکنم..
واز صمیم قلبم برای همه آرزوی موفقییت میکنم واز خدا میخوام به همه آرامش وشادی فراوانی ببخشه....به یاد همتون همیشه هستم به یاد من باشید وبرام دعا کنید...
دوستتون دارم :love: :rose:

« آخرين ويرايش: 27 دسامبر 2010، 04:45:53 pm توسط malihe »
خارج شده است

مینا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 9
« پاسخ #189 : 28 دسامبر 2010، 11:06:07 am »

سلام به همه
منم امروز حالم خیلی بهتر خدا رو شکر میکنم که حتی توی روزهای غمگین وسخت هم برامون پیامی نهفته داره -وقتی  دیروزاز سر کار رفتم خونه همه تلاشم رو کردم که حالم رو به بقیه انتقال ندم واز خودم ممنونم -ملیحه جان ازت مچکرم که برام دعا کردی از اونجایی که اعتقاد من به  دعا یک انرژی عظیم + لطفا همیشه این کارو برام بکن .
خارج شده است

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #190 : 28 دسامبر 2010، 12:23:15 pm »

خیلی خیلی به دعاتون نیازمندم بازم التمس دعا دارم ازهمه تون ودوستون دارم
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #191 : 28 دسامبر 2010، 02:19:50 pm »

سلام دوستان عزیزم
خیلی این روزا به دعاهاتون نیاز دارم خیلی برام دعا کنید...
مینا جان حتما برات همیشه دعا میکنم توهم برام خیلی دعا کن...خستم کلافم...از دست خیلی ها عصبانی ام >:(به دعات نیاز دارم

خدایا ازت ممنونم
خارج شده است

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #192 : 29 دسامبر 2010، 08:53:08 am »

خدایا مارا به راه راست هدایت کن .خدایا چرا دنیا انقدر پر ازحسادت بخل خودخواهی حق خوری ودشمنیه .بیچاره دوستم صبح تماس گرفته بودومیگفت دیروز یکی از صمیمی ترین دوستاش اومده به شوهرش گفته که خانمت قبل از ازدواج خیلی مشکداشته وآدم سالمی نبوده ؟خیلی واسش ناراحت شدم یه آدم چقدر باید دروجودش رذالت تلنبارشده باشه که بتونه به راحتی زندگی دوتا جوون روبهم بریزه .بعضی وقتا از این دنیا بدجوری متنفر میشم خیلی دنیای الکییه 
خارج شده است

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #193 : 29 دسامبر 2010، 10:37:15 am »

مهتاب جون متاسف برای این اتفاق.دنیا الکی نیست.ما ادمها الکی هستیم.چند روز پیش توی ماشین نشستم.آقایی اومد نشست گفت همین الان اون سمت یه ماشین تصادف کرده یه خانومی داره میمیره همه نگاش میکردن.اگه برش میگردوندند به پهلو نمیمیرد اینطوری میمیره.گفتم تویی که میدونستی چرا انجامش ندادی.عین مترسک وایستادی و حالا میگی بقیه داشتن تماشا میکردن عین مترسک.باورم نمیشد مهتاب که آدمی میتونه در مقابل مرگ یه انسان دیگه بی تفاوت باشه. >:D >:(
دعا میکنم دوستت زندگیش رو به راه بشه.یه هاله شومی داره انسانها رو در بر میگیره. :(
اما من در این بین.دوستانی رو میبینم که هنوز به اسناسنیتشون پای بندن و شما دوستان خوبم توی این تالار هستین.برای همتون شادی و آرامش آرزو میکنم که به یقین خوشبختی جز این نیست. :) :rose:
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #194 : 29 دسامبر 2010، 03:43:54 pm »

salam be hameye doostay khobam
khoda ra shokr ke emrooz ham hoshyar boodam do se roozeie mosaferatam alanam az khone yeki az doostam omadam talar ye sari bezanam baratoon behtarin ha ra arezoo mikonam be omid didar
dr panah hagh
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .
صفحه: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 93   بالا

این صفحه در 0.069 ثانیه 26 نمایش داده شد.