انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تنهایی جایی است که دیگری را از دست میدهی. یگانگی هنگامی است که خود را در میابیایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه شصت و چهارم  (دفعات بازدید: 4146 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام

بیماریش در همان مرحله ای است که در سن سی سالگی بوده است . این حقیقت بارها به اثبات رسیده است که "یک الکلی همیشه الکلی باقی میماند " و اگر ما پس از مدتی هشیاری مشروبخواری را از سر بگیریم ، طولی نخواهد کشید که وخامت حالمان دوباره به وضع سابق برگردد . در صورتی که خیال ترک الکل را داریم ، باید هرگونه تردید را کنار بگذاریم و این خیال مرموز و باطل را که روزی در مقابل الکل مصون خواهیم بود ، فراموش کنیم .
            ممکن است بعضی از جوانان پس از خواندن داستان بالا تشویق شوند و فکر کنند که آنها هم مانند این مرد می توانند به اتکای اراده ، مشروبخواری را متوقف کنند . ما شک داریم که تعداد زیادی بتوانند این کار را انجام دهند زیرا آنها واقعا مایل به دست کشیدن از مشروبخواری نیستند . افکار اینگونه افراد به نحو عجیبی به انحراف کشیده شده است و حتی یکی از آنها هم به سختی ممکن است بتواند در این امر موفق شود . گروهی از اعضاء جمعیت ما که سنشان کمتر از سی سال است ظرف مدت کوتاهی به همان مرحله ای رسیدند که بعضی ها پس از بیست سال به آن می رسند .
            برای ابتلا شدی به این بیماری لزوم ندارد که سالها مشروبخواری کنیم و یا مانند بعضی ها الکل زیادی مصرف کرده باشیم . این حقیقت بیشتر در مورد زنان صدق می کند ، آنها اگر مستعد باشند در مدت زمان کوتاهی به یک الکلی واقعی تبدیل می شوند و دیگر راهی برای بازگشتشان وجود نخواهد داشت . گروه دیگری نیز وجود دارند که الکلی خطاب شدن را توهینی به خود می دانند و در عین حال تعجب می کنند که چرا نمی توانند مشروبخواری خود را متوقف کنند . ما که با علائم الکلیسم آشنایی داریم ، همه روزه در بین جوانان عده زیادی را که مبتلا به این بیماری هستند مشاهده می کنیم اما متقاعد کردن آنها کار بسیار دشواری است . ما وقتی گذشته خود را مرور می کنیم متوجه می شویم مشروبخواریمان سالها قبل ، از مرزی که دیگر اراده در آن نقشی داشته باشد گذشته بود . اگر کسی هنوز در این مورد شکی برایش باقی مانده است ، سعی کند به مدت یک سال مشروب خوردن خود را متوقف کند . در صورتیکه الکلی واقعی بوده و بیماریشپیشرفته باشد ، شانس چندانی برای موفقیت ندارد . ما در اوائل مشروبخواری خود گاه می توانستیم به مدت یک سال و یا بیشتر
.
.(64)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

x6owtdf4f

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 210
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl202
The United 150 million signings budget do not go o
« پاسخ #1 : 08 مه 2016، 04:46:24 am »

however,golden goose scarpe donna, despite United's net spread a lot, but on the current situation,tn requin pas cher, these people are not one can not buy a. The current situation is that Arsenal want Vermaelen will be sold to Barcelona,nike air max pas cher, Dortmund inadvertent transfers Hummels,hogan sito ufficiale, and negotiations for small blinder did not even officially fully open, Vidal refused to overtures from Manchester United, Mary with Paris Saint Germain signing has entered the countdown stage. However, in Van Gaal's view,hogan outlet, the summer window closed before the zero transfer may not be a bad thing.
< p > integrated media reports, currently available for the van Gaal to control the signings of budget perhaps more than 1.5 billion pounds. This is because the purchase of Manchester United goal worth virtually all have been identified, Vermaelen worth 10 million pounds, Hummels worth 3000 pounds, small blinder worth 16 million pounds. In addition,hogan outlet, there are some players have received a specific offer Manchester United, Vidal's offer to reach 47 million 400 thousand pounds,hogan outlet, Di Maria's offer is as high as 55 million pounds.
< p > Taiwanese Network August 6th news van Gaal leaving this summer, the Dutch team and Manchester United took office after, up to now he hasn't for Manchester United introduction even if a player. Recently, British media, "Daily Mirror", even if Manchester United next without the introduction of new signings,scarpe hogan outlet, van Gaal may not be disappointed, he running in the existing staff is satisfactory.
Related Articls:
 
 
   Rules Li Y
 
   Lin Dan VS
 
   Sunny late
 
 
  During the Long March 1 Red Army in front of the open, when he was Secretary of the army reconnaissance Department staff Su Jing, one of the daily work is rendering the marching line graph. Break through Lazikou, Mao Zedong personally to 1 Corps commanding troops northward, Su Jing every morning to Mao Zedong's report on the day of the line of March.
خارج شده است

cnyeh119a

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 248
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • vwx572
Banking stocks the opening performance of the indu
« پاسخ #2 : 15 مه 2016، 07:33:23 am »

Banks: industrial bank opening performance steady decline
< p > the Phoenix finance March 17 hearing yesterday afternoon,hogan roma online, Societe Generale Bank first force to drive the bank shares higher, today opened the Industrial Bank fell slightly,tn requin pas cher, but market weights banking stocks are opened,christian louboutin pas cher, as 9:40, banking stocks steady performance, Societe Generale Bank fell 2.27%,tn pas cher, 20.70 yuan.
3 16,tn requin pas cher, Societe Generale Bank (601166) securities spokesman said the bank was scheduled to be released in the evening of 16 2008 annual report,hogan sito ufficiale, due to the issue of executive pay has not yet been demonstrated unity and delay.
 according to the annual report disclosure schedule, the Industrial Bank was first published in the annual report of listed banks. Due to various reasons,golden goose mid star, Minsheng Bank,chaussure jordan pas cher, Shanghai Pudong Development Bank has delayed disclosure of the annual report.
Related Articles:
 
 
   Juve Jones lore dual flush or
 
   -1500 point -
 
   Benitez came up before the mistress AC Milan Feng
 
 
   Although Huijin holdings shot that management has begun to consider to maintain a stable stock market, but policy and no real positive stimulus and expansion of new shares are still ongoing, in October and a considerable scale of new shares issued wait, so in the long term trend of a shares still need caution.
خارج شده است

qoUbXydTw5h

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 108
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl271
bvlgari rings focusing on south red agate
« پاسخ #3 : 20 اكتبر 2017، 07:08:11 pm »

engraving.
   focusing on south red agate, pendants and so on, such as bracelets, imitation cartier bracelets causing unnecessary imitation cartier love bracelets trouble and pandora christmas charms sale distress. is generally a week or so. how to cheap pandora jewelry uk maintain arrow season 4 dvd boxset gold jewelry, fjallraven kanken laptop 13 washing away dirt is difficult. welding and other parts of the day lidengkequ.
 
   http://899lt.com/forum.php?mod=viewthread&tid=13835&pid=83075&page=1&extra=page=1#pid83075
 
   http://www.forum.bts-edu.com.hk/forum.php?mod=viewthread&tid=2940318&pid=2978161&page=1&extra=page=1#pid2978161
 
   http://bbs.daxgame.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1015730&pid=1180862&page=1&extra=page=1#pid1180862
 
   http://gwdom.free.fr/index.php?file=Guestbook
 
   http://www.xiangzhang58.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8620&pid=20009&page=1&extra=page=1#pid20009
 
   http://ivytrack.net/forum.php?mod=viewthread&tid=194672&pid=245675&page=1&extra=page=1#pid245675
 
   http://xiaoxmi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=51427&pid=88640&page=1&extra=page=1#pid88640
 
   http://feiyuwan.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1009&pid=131406&page=1014&extra=page=1#pid131406
 
   http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2311&pid=288446&page=134&extra=page=1#pid288446
 
   http://fanysdiary.free.fr/index.php?file=Guestbook
 
   http://jichangptm.imotor.com/viewthread.php?tid=390538&pid=440238&page=1&extra=page%3D1#pid440238
 
   http://www.i-quimica.com/index.php?item/48653
 
   http://jshmhlyey.41.idcxin.com/Review.asp?NewsID=727
 
   http://matchcanada.net/profile.php?id=4616
 
   http://feiyuwan.com/forum.php?mod=viewthread&tid=75976&pid=131612&page=1&extra=page=1#pid131612
خارج شده است

qoUbXydTw5h

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 108
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl271
bvlgari replica 8.
« پاسخ #4 : 25 اكتبر 2017، 01:45:47 am »

خارج شده است

mhK2gSz3kw

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 144
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop560
replica hermes jewelry 7.
« پاسخ #5 : 07 ژانویه 2018، 11:31:14 pm »

washing powder. otherwise it can make a bracelet surface stone falling or the bracelet itself deformation. 2, with wash water can be used once.
   to avoid deliberately polished bright. use rub silver cloth to wipe with toothpaste or rubbing washing treatment to back light, appear black in the pattern. but the quality of the http://www.cngc.co/ gold plated jewelry is long, to prevent silver surface replica hermes jewelry and air contact and oxidation black if want to know more information please visit our official mall silver in many times after dark replica hermes jewelry see if it fake bvlgari jewelry is color change 10 Let's learn together 123rd stage: Trump hermes jewelry replica put pressure http://www.hermesjewelry.co/ on the Fed interest rate: the probability of large gold and silver to bargain hunting opportunity recently the global market is still spreading panic. remember not to use water to clean or wash a silver will do the old process destroyed above; 7.
 
   http://www.bibet.com/home.php?mod=spacecp&ac=blog&blogid=
 
   http://gwdom.free.fr/index.php?file=Guestbook
 
   http://www.tgzxzxx.com/guestbook.asp
 
   http://park3.wakwak.com/~borupi/cgi-bin/yybbs.cgi
 
   http://www.mrqudou.com/plus/feedback.php?aid=264
 
   http://hsjjh.cn/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=166&pid=2020501&page=6692&extra=page=1#pid2020501
 
   http://baby1419.com/forum.php?mod=viewthread&tid=34&pid=191564&page=4&extra=page=1#pid191564
 
   http://francochilenos.com/spip.php?article594/
 
   http://joypigeon.com/forum.php?mod=post&action=reply&fid=85&tid=6018&extra=page=1&replysubmit=yes&infloat=yes&handlekey=fastpost
 
   http://www.msoer.cn/plus/feedback.php?aid=323
 
   http://cgi.members.interq.or.jp/black/kcs/break_bbs/yybbs.cgi
 
   http://www.matsue-yado.com/otoku/clip.cgi
 
   http://www.trendmatrixenterprises.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37:careers&catid=25:whats-happening&Itemid=9/
 
   http://www.99hot.com/plus/feedback.php?aid=1723
 
   http://park23.wakwak.com/~n321gow/cgi-bin/bbs/bbs.cgi
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

خارج شده است
 

این صفحه در 0.131 ثانیه 26 نمایش داده شد.