انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

صبر ، عشق ، آرامش ، خوشبختی ، صلح ، احساسات خدا آگاهانه هستند که درونمان وجود دارند  ، فقط رنجش ، ترس ، خود محوری و ... مانع بروزشان می شوند .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه شصتم  (دفعات بازدید: 1473 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

در فصل بعدی دستورالعمل دقیق و مشخصی عرضه خواهد شد که چگونگی بهبودی مارا به نمایش میگذارد.
.
.(60)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde661
Miss the season
« پاسخ #1 : 16 آوریل 2016، 03:59:43 am »

Miss the season
 Vicki every time I see Lin has a strange feeling. Vivian is a introverted girl, a head of black hair, white skin, wear casual clothes, always a person sit on one side,hogan outlet online, don't talk to others. Lin is Weiwei class admission, Vicki first pay attention to forest, he was standing in the balcony in a daze, his piercing eyes feet revealed bare some confusion, a face like a heavy. Weiwei suddenly feel a different boy he is. A VIV hurried to go, but crashed into the oncoming approaching forest, she was frightened jump, jumping into the heart beating a non-stop, and the first boy so intimate contact, Vivian face brush to look red. Lin also surprised, immediately after a step back, some worry to ask: you all right? VIV heard Lin that endowed with magnetic bass, felt panic a pole, she did not dare to face up to his eyes, lowered his head and ran away. After seeing Lin her heart will throb jump badly. From the beginning of her then pay attention to forest, class always sneak into the forest where few glances, to see what he was doing. Lin would love to play basketball, Vivian stood on the balcony,goyard prix, looking at Lin is jumping in the sun, his handsome face filled with a youthful atmosphere, thick black hair stubbornly sticking up, that is prevalent at the time of explosive hairstyle, Vicki always feel this hairstyle is dedicated to him. He strongly chasing tumbling basketball, flying edge jeans look his legs is so slender. Qingdouchukai years always so pure, is even the air reveals a naive breath, Vicki has been chasing the shadow of the forest, not far not near watched him,scarpe hogan outlet, but never dared (to) he revealed what. She is like a small ugly duckling,nike tn pas cher, always quietly guard in his corner, not publicity. In winter, it seems very cold this winter, Vivian wearing gloves or ten fingers frozen red. She accidentally discovered the forest chapped fingers, very distressed, secretly put their own small gloves washed and washed, then quietly put in the drawer of the forest, left a note said: winter is too cold, my pocket money enough to buy his hands set the, I this pair you wear it, take good care of yourself. Lin looked at the note comely handwriting, he smelled the incense papaya on the glove, he likes the taste. This is a careful girl. Her love poems, her poetry is always reveal a hint of sadness, between the lines all cannot do without his shadow. Lin looked at her words, and said that she had written it well. Vicki said silently in my heart: don't you see? Every word you write is you. The back of her book says, "I'm just a little wild flower, and it's all around you in your world.". He read this sentence in the mind a touched. This is a serious and stubborn girl,scarpe hogan outlet, has never had a girl to him so crazy too, but he can't afford this pure feelings. It's too heavy. Lin is still in love, a beautiful girl in his class, she has a pair of big eyes. He took her hand in front of her after her,golden goose outlet, saw the girl happy face. Vicki is very sad,sac goyard pas cher, she cried all night,air max tn pas cher, the morning eyes are swollen. She is so humble, she humbly like him, she was sad why he doesn't know her heart, perhaps in his eyes she is just an ugly duckling can viviRelated Articles:

To love and to be loved

Fleeting whisper

first said seductive

I Tuwan, people are much more comfortable, slowly walking home. Fast home door, I subconsciously use the eye more than light glanced just vomiting, saw cleaners grandpa was holding a broom slowly clean I just spit out the dirty things. After a while, the ground was clean, did not see someone's vomit. I have seen very touched, and have a strong curiosity about him, from then on I was quietly watching him.
خارج شده است

این صفحه در 0.055 ثانیه 26 نمایش داده شد.