انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
حکمت قدمهایی را که برایم برمی داری بر من آشکار کن تا درهایی را که به رویم باز می کنی ندانسته نبندم و درهایی را که به رویم می بندی به اصرار نگشایم

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه پنجاه و نهم  (دفعات بازدید: 2182 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

ما هم به نوبه خود همچون غریقی مستاصل ، به دنبال یک چنین ره نجاتی بودیم . آنچه که در ابتدا پوچ و سبک به نظر می آمد ، معلوم شد دست با محبت و پر قدرت خداوند است . در واقع به ما یک زندگی جدید و یا بهتر بگوئیم "یک راهنمای زندگی " ارزانی داشته است .
            روانناس آمریکایی ویلیام جیمز در کتاب "انواع تجربه های روحانی"(Variecties of Religious Experience به صفحه 211 "تجربه روحانی" رجوع شود .) به روش های گوناگونی که مردم را کشف خدا نائل کرده است اشاره می کند. ما اصلا تمایل نداریم کسی را متقاعد کنیم که فقط یک راه برای زسیدن به ایمان وجود دارد . اگر آنچه که تا بحال آموخته ایم اصولا دارای مفهومی باشد ، مفهومش این است که همه ما از هر نژاد ، اعتقاد و رنگی که باشیم ، فرزندان یک خالق زنده ایم و در صورت تمایل و صداقت کافی ، می توانیم طبق شرایطی شاده و قابل اجرایی با او رابطه بر قرار کنیم . برای کسانی که وابستگی های مذهبی دارند هیچ نکته نگران کننده ای وجود ندارد و آنها چیزی خلاف عقاید و رسوم خویش نخواهند یافت . در مورد اینگونه مسائل هیچگونه تضادی در میان ما نیست .
            ما فکر میکنیم تعلق شخصی ما به گروههای مذهبی ، ربطی به کار ما ندارد . این مطالب می بایست بطور کامل مساله ای خصوصی تلقی شود و هر کس با توجه به اعتقادات قبلی خود و حق انتخابی که در حال حاظر دارد ، برای خود تصمیم بگیرد . با آنکه همه ما به گروههای مذهبی نمی پیوندیم ، لیکن در اکثر ما این تمایل وجود دارد .
            در فصل بعد به درک کلی خود از بیماری الکلیسم خواهیم پرداخت و فصل بعدی آن ، خطاب به افرادی است که ایجاد رابطه با خدا را ممکن نمی دانند ، در اینجا باید خاطر نشان کنیم که بسیاری از کسانی که اکنون در میان ما هستند از همین دسته بوده اند . ممکن است تعجب آور باشد ولی ما این اعتقاد را مانع چندان سختی در راه رسیدن به یک تجربه روحانی نمی یابیم .
.
.
.(59)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • ghi910
Drunk Yan pour heart
« پاسخ #1 : 07 آوریل 2016، 12:41:47 pm »

< p > a person, the same song song, walking along the road, from time to time will gaze fixed on both sides of the scenery in, framing, framing charge.
< p > lift Mou to stare, the dark sky, lonely moon hanging in the cold night, telling how many parting, eternal love, the full moon, originated.
< p > know, have a sense of, understand,hogan outlet online, is enough, the best rebate, do not expect more, a corner of the world lived another me, through with my shadow,air max one pas cher, write my story, whether the perfect ending or a tragic end are fatalistic ending.
 month< p > tonight, quiet as from the hustle and bustle of the world at the moment, a cup of warm light water resting placed in the hands,hogan outlet, no tea into, no fragrance into the nose, only the light and clear taste around at the tip of the nose.
< p > the distance that month, bears many thoughts, horizon altogether month idealism dependencies, in the lonely night, warm each other,hogan outlet, in the heart to open, spread.
< p > Enron now in ink in the tilt says that a review of the beautiful, fragrant incense paper, blooming with handwriting, every single word or phrase, row by row. Finally, in the lower left corner,golden goose outlet, signed my name is I grant you the poem word.
 wrong turn, fold 1000 Yi, the subtle feelings of the unique mood, good mood, beautiful heart chamber, the unique memory of the heart, mind, never forget.
 - signature
< p > the night is cool, the slightest cold hit, blowing in the face, through the hair, go behind the extension of students has disappeared in the night sky, wind touch, so strong, sandwiched between a touch of sweet scented osmanthus incense, penetrating me cool skin, dark with the the effusive delight.
Drunk in the heart.
< p > if the heart flower, blossoming early autumn, in the autumn of time so quiet blooming, only for the world the vast China sink, Mitsusono Akika fragrance a appearance of world intoxicated.
< p > at this time, suddenly a drop of rain on my face,scarpe hogan outlet, the rise of looking to the sky, seem to see the little rain in straight sets, rain without warning fell, but fortunately, thinly few drops, walk in the light rain in the evening,hogan outlet, also have different experience. >
< p > the house came the classical music, drifted into my ear, at this time, relaxed and comfortable, thought with music flying at night, light diffuse the situation, mouth a graceful arc toward the horizon.
] the road full of autumn flowers smell< br / > the slanting sun falls, vertical edge dizzy catch, a road greenery, clusters of flowers dotted in green, is particularly bright, close look is so like the cute, pink, yellow, purple, it exudes the charm of ordinary.
 a breeze, carrying the moonlight, passing across the side of friendship, the warmth of each other, even if separated by different parties, the heart is still compact.
 tonight, so is the moon,chaussure tn pas cher, miss ann.
 [total septal heart]
 [
 static wonderful Enron, net so cool thoroughly, and enjoy a unique mood.
Related Articles:

I belong t

skiing

Youth, HUAFA early

summer has arrived, but also ushered in my son - your eighth birthday. Looking back at the past scene, as if in yesterday. You have to accompany through four seasons, mom and dad walked for eight years. When the birthday candle lit up, when the familiar birthday song again for you to sing, when to see you pious to make a good wish in the heart of the moment - inadvertently son has gradually grown up.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
The Sweet Hereafter
« پاسخ #2 : 08 آوریل 2016، 04:56:46 pm »

Never forget the HTML template< br / > when reality illusion ideal, if a person cherished cherish love, encounter in the dust, initiation emotion always and heart are closely linked, wink for a moment, already know this life first meter of sunshine has quietly come. Between people and people honest, is rooted on the pure world of love, not for fame, not with desire. The mind between relief and bond for long lost smile, three thousand young people, rippling waves. Thoughts are a bit messy, as I go looking for, take care of, with notes and sigh. The most is the time of floating foam, it has quietly walked into the autumn of October,goyard pas cher, November of the cold silence. Always linger in the ear of a song - "happy sigh", ten years sword,golden goose mid star, ten years of feeling. Perhaps life when happy, happy also happy, pain free. But the most beautiful flowers, between the moon, Panasonic cool breeze blowing. A song,scarpe hogan outlet, a piece of my heart,golden goose saldi. If in memory, never forget! From natural instincts: Autumn in four seasons,hogan outlet, and in all seasons. The unique charm of nostalgia water bridges and people, set in the landscape embrace. Zhiyuan mood, keep warm, fine wind, a cup of tea, a piece of music, are free. Walking in the quiet room, where there was water carefully, surrounded by Nanmianbaicheng, idle listening to fall osmanthus, North window a pillow and continued Golden Millet Dream,hogan outlet. Then, round and clusters of Xilinx, pen pouring uninhibited poetry. Skim tea into tea, twisting dream flower, do not sigh, not sad also do not hurt. Write down the stranded warm autumn silk, derived from deep meaning in a blank pieces in time. While the autumn sun is still warm, warmth, choose a quiet, dry dusty memories, right? Some steady memories, in the memory of a flower in the deep, inside the quietly stretch. Perhaps heavy sad sentences and paragraphs, do not pity, along the years gently context is deleted, as much as possible left a dawn to tomorrow, quietly enjoy. Running time, a road is gone, never back. Whether it is moment Fanghua or near Wanxiang Xi will always be deep as irrigated interpretation of the story of love, in the flowers in full bloom time Chanchanmianmian. I remember you said, you love words, like those smart like water, as a mountain like calm words to appreciate the thoughts in the pen of the poet. Water time, how many years prosperous was killed in a glance, leaving an understatement. If, I would like to Youth passes as a fleeting wave. running away, and we can still look at each other quietly, enjoy the warmth of the eyes. Let the wind the removal of some of the warm heart of the poetic, let you in Danyue idle breeze, I read, I still in the side of you, without words, not abandoned,air max 90 pas cher, waiting for snow to return. Wait until the endless thoughts are turned into the heart is not willing to bury the secret, is the most warm memories. The morning in the north is so empty, afraid of a man who is staring out of the window,nike tn pas cher. Maybe the South will not be fallen leaves, the birds will fly to the south. Originally belonged to the flowers and grass only mildly, singing in the memory in return. Across the icy windows and doors, courtyard, a distinct seasonal tones in October cheeks drawn prints, accompanied by intravenous drip memory, in the wasted time Li Sese old. There is no water like moonlight gentle kiss lotus, no longer have the elegant like flower fragrance. Like the whole world is filled with cold and desolate!Related Articles:

October autumn, you are right

In the field of thought

The view o

Passing of night, water mountain, and to the sea, the sea muddy color, the heaven is high and the depth of the sea, can not be measured, if there is a swim in the sky Pengxiang, Kun in the sea, or not. Then the sea evaporated, naturalized as a wilderness, losing leaves gradually, no trace. So, from chaos to chaos. Here called mood.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Don't be too serious about women around you.
« پاسخ #3 : 24 آوریل 2016، 09:12:01 am »

.
 drowned out all the echoes.
Don't be too serious about women around you, HTML.
.
.
 doesn't have to feel,hogan outlet,
 but that's not serious,
 is too deep pain,goyard soldes,
 how many men want her.
 with a little serious,
 will be moved, will pursue, will give up...
 have you ever thought about that,sac goyard pas cher,
 girls like boys,
,chaussure air jordan soldes.
,hogan scarpe outlet.
 she's just an ordinary man,
 not everything should be her to bear,
 heart will pain, tears will flow,
,hogan outlet.
.
 doesn't delay the serious,air jordan homme,
 is the kind of serious,
 you don't dislike the woman,
 to your side woman good point,
 don't be too serious about women around you...
 she doesn't cry,
 she is a man,ugg soldes, not a God...
Related Articles:

Exclamatio

Back home to see if I want to

In a hurry, in a hurry, that year

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Cyclical impact of a small number of companies pro
« پاسخ #4 : 01 مه 2016، 09:09:32 am »

Since
Cyclical impact of a small number of companies profit growth continued
7 months,chaussure louboutin pas cher, the results of the disclosure of the listing Corporation to enter the peak period of 7 trading days this month announced the number of companies on the notice of the number of 169,hogan outlet online, an average of 24 per day announced. And according to prediction conversion of the interim net profit of the latest results,scarpe hogan outlet, we statistics the 30 single quarter net profit of continuous three quarter growth of the company,golden goose, the company's quarterly profit continuous growth explained by the influence of seasonal periodicity and growth is relatively stable.
 from the industry distribution,goyard prix, the 30 companies are mainly distributed in the chemical,stylo mont blanc pas cher, machinery,golden goose saldi, pharmaceutical industry among the three,golden goose uomo saldi, the number of Companies in the three major industries accounted for 83% of the proportion.
 data statistics
 (Qiu Chang)
Related Articles:

may be a k

January 8

Mainland I

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Sonija Kwok angrily false rumors reported no consc
« پاسخ #5 : 02 مه 2016، 01:13:18 pm »

Hongkong media connection Sonija Kwok,hogan sito ufficiale, she admitted that she felt,scarpe hogan outlet, accusing the reports too fake, no conscience is very boring. Sonija Kwok said: "in fact,jordan pas cher, my mother and her husband are the one I love most,scarpe hogan outlet, I don't write, why do you want to write them?" To pay HK $160 thousand of the rumors, Sonija Kwok responded: "no matter is really not my money,nike tn soldes, a girl such a big thing, he is sure to give money".
 Sonija Kwok
< p > Beijing time on May 31 news, according to Hong Kong media reports, Sonija Kwok recently produced female and in micro Bo Sun family, enviable. However,chaussure jordan pas cher, recently pointed out that Sonija Kwok in the French weekly Kowloon Hospital VIP first suite, spent 160 thousand dollars,scarpe hogan outlet, and pay all by myself. And claimed that face a lot of dissatisfaction with the poor son,chaussure air jordan soldes, Guo mother repeatedly publicly pointed to scold son.     
Sonija Kwok angrily false rumors reported no conscience is also very boring
 Hongkong media micro-blog screenshot
This
Related Articls:

Zhao Wei's new year with Sing

twice to tears

Tale (of A

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Bian Hai
« پاسخ #6 : 10 مه 2016، 02:46:35 pm »

is blue, the memory of the sea is beautiful, with countless Andersen fairy tales. It is dangerous, the Titanic was mercilessly bite - stimulation. The navigator of the diary, every page is full of interesting stories.

night sea
 no trace of waves, has become a mirror of the sky, as if playing a joke with it. Don't know where is the sky,nike tn pas cher, where the sea is calm. Quiet so no worries and troubles! Quiet, motherly love in human history is the human footprint,tn femme pas cher, the sea calm.
,hogan outlet online;
 when all is back to heaven,hogan outlet, the sea, and hidden the number of unknown secret?
< p > when the elves are concentrated in this piece of the sky, angel also quietly came, now has full of enchantment, even God could pass. The messengers of the wind and they passed the true meaning of love, water guard teach them the beautiful heroic song history. If you uncover the mysterious magic yarn,goyard soldes, then everything will disappear. True and false coexistence, can not tell the truth is still, the beauty of the moment.
 wind
 dream
 fell asleep, some rare quiet, desolate,chaussure louboutin pas cher, quiet, people can not help but secretly crying. Who will have no trouble? Forever the trouble, repeated countless times, sad. Decades of evaporation still did not make it dry. Year after year of waiting, looking forward to the moment of the disappearance of the moment. The ebb and flow of the ebb and flow of the ebb and flow of the tide.
 magic
Bian Hai
 wind static
 wave and wave chase, with the wind touch war triggered at any moment. Fearless warrior reduced to fragments, back again and again. Proud,golden goose mid star, Spartak spirit, facing the opponent,hogan sito ufficiale, only the hands holding the sword, which will have the slightest mercy, under the impact of its enormous energy - rant.
Related Articles:

Open a door

About the

Maternal love 500

As in society of good performance and show themselves as, a city also need to foreign propaganda and show themselves, continue to build, improve the image of Chongqing this for the development of a city is of great benefit, because it would drive to the city side of the aspects of the development, we provide a better life.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Bernabeu official debut Mourinho reporters crazy camera lasts 5 minutes
« پاسخ #7 : 16 مه 2016، 02:17:27 pm »

Mourinho did not breach the contract terms, a senior Real Madrid said: as long as he is in Real Madrid don't feel happy, you can choose to leave. Zong and
 and Mourinho signed for Real Madrid for 4 years,scarpe hogan olympia, his after tax annual salary of 10 million euros. Since the Spanish have abolished the Beckham law, so the body for foreign employees of the madman's personal income tax rate is with Spanish as nearly 50%. This also means that the next 4 years to pay the Mourinho Real Madrid will be close to the total pre tax annual salary of 80 million euros.
 cost: 117 million Huanshuai euro
Bernabeu official debut Mourinho reporters crazy camera lasts 5 minutes
< p > yesterday, Real Madrid at the Bernabeu stadium for Jose Mourinho held to join the ceremony, the Portuguese and Real Madrid signed for a period of 4 years of contract. His salary for 10 million euros.
 after Mr Valdano's speech, Mourinho's speech, Real Madrid is attractive to me, because of the history of the club, and frustration in recent years,hogan sito ufficiale, and the team to win. Rely on luck, relying on the efforts,tn requin pas cher, my career is very good, now coaching Real Madrid for me is a proud,chaussure tn pas cher, but the most beautiful, the most beautiful, the most wonderful not only at Real Madrid playing or coaching, but you still have to be for Real Madrid won the honor, which will also become my motivation.
< p > by Jorge Valdano leading Mourinho finished appearance,hogan outlet online, Real Madrid is obviously I hope Argentina between Mourinho and relationships can be harmony. Valdano has been in support of Pellegrini, but had also attacked Mourinho's conservative tactics,golden goose saldi, now two people must learn to understand each other on a boat. Valdano said that he and Mourinho would solve the problem 3 years ago.
 to join the ceremony, Mourinho, general manager of the club in the company Valdano,christian louboutin pas cher, to enter the Bernabeu stadium news release hall. With a smile, Mourinho patiently let the photographers took a full 5 minutes of the photo. The first is the talk of Valdano Mourinho, the Argentine said: the next 4 years with Real Madrid together. It is our honor to have one of the world's most prestigious coaches. Real Madrid can introduce him to be very satisfied.
 don't forget, Real Madrid must deal with Pellegrini. Real Madrid away Pellegrini price, paid tax 5 million euros liquidated damages. In saying good-bye to Pellegrini at the same time, but also get rid of the Real Madrid engineer team coach, it also needs 4 million euros. Real Madrid.
 link
 no matter where you go,scarpe hogan outlet, Mourinho will bring his most trusted a coaching team. Felipe will become a real fitness coach, Ferreira is a madman's assistant, Almeida is goalkeeping coach, Real Madrid in the future four years will also be a total of 20 million euro pretax salary paid to the three madman confidant. Real Madrid for Mourinho to pay liquidated damages, and pay for him and the new coach team of the 4 year of the annual salary, it has reached a staggering 108 million euro.
Related Articls:

Messi as a global ambassador for the image of the home

Hu Jun Zhou Yun golden storm

Uniteds killer Hulk after scoring nude show muscle victory C Luo Figure  Tadic  hulk

Last month, the French media exposed the former France international Cisse together with 3 other people use s..e..x video blackmail Valbuena. But the former Liverpool striker has not been involved in the case of a French prosecutor's investigation. But in the end, Cisse racketeering was released, I do not know whether it is affected by this, Cisse shortly after tearfully announced his retirement.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

no matter how the transfer of change,hogan outlet online, the most affected people who come to the helm". In fact, as the founder of the company Xu Xiaoming in recent years, the share ratio has dropped from 79.03% to 41%, cash more than 1 billion 400 million yuan.
 after a lapse of less than a month, what is the reason behind the sudden change? Market speculation that this may be related to the company's recent downturn in the stock price. According to the agreement, the transfer of the price of 8.43 yuan / share, the amount of the transaction amount of 99 million 650 thousand yuan. However, since last September,hogan sito ufficiale, the company's share price continued to decline,hogan roma online, to February 7th this year, as low as 6.33 yuan / share. That is to say, if the transfer of the contract price, water and electricity real estate Book loss of $.
 Tan Yongzhong said that the price of the transfer of shares may be adjusted, in addition to the transfer mode may also change.
 Yangtze River daily news program will be fine tuned, hydropower real estate continue to maintain the actual control
 hydropower real estate as the status of the same
< p > for the transfer of the sudden turn of yesterday, Southern home secretaries Yong Zhong Tan to accept our newspaper reporter to interview, said "transfer is to be carried out,hogan outlet, but to adjust plan."
 newspaper news (reporter Chen Qing) Southern home to the principal should be changed. Yesterday evening, company announcement said shareholder of China Hydropower Construction Group Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as the hydropower estate) the shareholders of the company and Xu Xiao Ming received notification,hogan interactive outlet, as related to the market situation has undergone great changes, intends on matters relating to the share holdings of re argument.
 transfer price or will adjust
 yesterday, Tan Yongzhong said that the transfer is certainly still to be implemented, the real control of hydropower real estate will certainly not change.
 review notice,adidas yeezy soldes, in January 22nd, the company has also announced that the transfer of the state owned assets supervision and Administration Commission approved the state council.
 in September last year, the two sides signed the agreement on the transfer of shares, water and electricity to be transferred to the transferee Xu Xiaoming holding company 99 million 650 thousand shares, representing 10.32% of the total share capital of the company. If the transfer is successful, the real estate control hydropower shares will reach 39.92%, was promoted to the largest shareholder of the southern home.
The Southern home equity transfer 840 million yuan changed the transfer price of the equity transfer
< p > is not only so, Xu Xiao Ming has stepped down as chairman, only was appointed co chairman; and in May last year commitment, as the largest shareholder of the company, give up to Southern home 15% stake in the corresponding right to vote. Thus,nike tn femme pas cher, by virtue of holding 29.59% of the shares of Southern home,hogan outlet, hydropower estate has been the Southern home actual control.
Related Articls:

-ST state shareholders to res

Good techn

Portuguese shares also said in the announcement, the national security group after the restructuring of ownership structure is more dispersed, from the ownership and control relationship, no single shareholder are not through its holdings of shareholders' voting rights decided board of directors of the company, more than half of the members elected.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Thailand and Asia shares 2 billion 700 million acq
« پاسخ #9 : 29 مه 2016، 05:18:37 pm »

the "daily economic news" reporter learned that, as in the film circle of Huan Rui century is famous.
The
 curve< p > Taiya shares today announcement,nike tn pas cher, the company intends to hold held by the shareholders of all assets and liabilities,hogan sito ufficiale, and Huan Rui century Huan Rui century 100% stake in the equivalent part replacement. The difference by the company non public offering of shares and pay cash to buy, and to raise matching funds.
 financial data display &gt,ray ban sito ufficiale;
Thailand and Asia shares 2 billion 700 million acquisition of Huan Rui century stars such as Yang Mi shares to be rich
 shares backdoor
< p > Huan Rui century to invest in production and distribution of well-known film and television shows mainly: "Palace" and "gongsuo, the junior detective Di Renjie", "wins female cost", "painted skin", "small time" and the small time 2 ",hogan outlet, and the signing of the many well-known artists studios, including the studio of Yang Mi, Tangyan, he Shengming, Hawick Lau et al. It is worth mentioning is that, in addition to the current is hit "Gujian" outside, the company also has a popular popular fiction "Daomu", "kill celestial being" and the Kunlun sea "major copyright right of adaptation.
< p > "daily economic news" reporter learned that, one of Thailand and Asia shares of major XTEP and Anta sports brands such as the sole supplier, Quanzhou area the largest sports shoes soles enterprises, due to the continued downturn in the industry, the company has been seeking transformation. Overwhelmed by the completion of the reorganization, Taiya shares the main business will change for TV drama production and distribution and derivatives business, and the company's actual controller does not change, the transaction does not constitute a backdoor listing.
 in addition, the shareholders of the company Lin Qingbo,hogan outlet, Ding Kunming to all shareholders 30 million shares of the total transfer Huan Rui century listing Corporation shares.
 Yang Mi and other stars harvest quite a lot
< p > in addition, Thailand and Asia shares intends to issue shares to the company's actual controller Lin Songbai, 2.2 billion yuan matching funds raised, the issue price with 795 yuan / share, the number of total 2767.30 million shares in issue.
2012 at the beginning of the year, actively preparing for listing Huan Rui century has met the IPO closing. After waiting for two years, Huan Rui century is expected to help Maratea shares (002517. Before the closing price of 7.17 yuan) listed on the curve and the stop plate for six months long Thailand and Asia shares will resume trading today.
< p > and numerous film and television companies mergers and acquisitions as, Thailand and Asia shares of the mergers and acquisitions Huan Rui century, Yang Mi and other famous movie star through holds the subject of mergers and acquisitions of shares in large gains.
 Huan Rui century listed
 program shows that as of June 30th,scarpe hogan outlet, intends to set out the estimated value of the assets of 700 million yuan, estimated to be injected into the value of the assets for 2 billion 738 million yuan. On the basis of asset replacement, net of Thailand and Asia shares to 2.2 billion yuan in cash to buy the Zhongjun Yan to Huan Rui century shares equivalent part of the outer,tn requin pas cher, by Thailand and Asia shares Huan Rui century all shareholders in accordance with their holdings of its issued shares to buy, issue price of 795 yuan / share, is expected to issue a total of 229 million shares.
,tn requin pas cher.cn2014-07-18 01:26
Related Articles:

Huaxia Industrial report double victory analysis t

Dragon big meat the whole industry chain processin

Tianwei Group is expected to

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Ant, you are so strong.
« پاسخ #10 : 03 ژوئن 2016، 11:06:40 am »

Oh, how worthy of the praise of the ant's vitality!
Ant,hogan outlet, you are so strong.
 I finally saw the experience, the kind of perseverance of the desire to survive. I can not help but think of the lotus baby after hundreds of years,scarpe hogan outlet, under the sand suffered hard can still sprout,ugg soldes, bloom, still can thrive.
 this morning, I watered the flowers in the yard, found seven or eight ants on the ground. I saw ants on the gas, last caterpillar didn't bring you killed,tn pas cher, but also let you a meal, today let me meet, never escape my palm. You have a good luck. I will you not be smashed to pieces!
 I picked up the bottle, toward the ants poured a few drops of water. I thought a few drops of water could not reach them, is preparing to implement the second plan, did not expect the bead like adhesive firmly stick their, so unable to move, it seems to be I was too overestimate their. Watching the ants are waving tentacles, waving tiny feet, a pair of pleading look,yeezy boost 350 pas cher, I can not help but laugh: you little to beat me, next life, no way! After a while, the ants gathered round, hand in hand, it seemed to discuss what. They looked up, chest, teeth, together to move in the same direction. I secretly laugh, don't Too Big for Her Skin,scarpe golden goose, I see you still wait until the "river water" back out again. Did not expect them step by step,pandora sito ufficiale, slowly out of the water droplets, yaotouhuangnao rejection to the body of water, a cock-a-hoop appearance, I do not know that water is water or sweat. I lost,hogan scarpe outlet, lost to the original oral mind, the ant a contemptuous disregard now I admire admire.
 ant, you are so strong
Related Articles:

Mom smiled

Sorry for

Virtue Fou

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Taobao Yiqijuechen who can chase
« پاسخ #11 : 05 ژوئن 2016، 12:59:34 am »

last week, Ai Rui released 2010 B2C online retailer ranked 30, Taobao mall with an absolute advantage over the year 30 billion ranked first, and the rest of the total amount of 29 B2C site transactions amounted to. Taking into account the 80% share of China's online shopping market share of Taobao, this figure is not surprising.
 on the business level, even if there is a Alipay security system, still inevitably neglect. Therefore,hogan outlet, this gives every guest,chaussure jordan pas cher, Jingdong,nike tn pas cher, Dangdang and other channels B2C opportunity. To every guest, for example, after four years of large-scale marketing where the customer has with goods at low price and perfect after-sales service system,occhiali ray ban outlet, and consumers established full trust. This is where the customer is able to in the category, style, double the level of unlimited expansion, because trust is to be transferred: when he trust your entire service mechanism, he will trust in this mechanism in more merchandise sales. As a matter of fact, where the customer and its independent brand channel Vjia are increasing rapidly, and whether to sell small household electrical appliances, cosmetics or clothing, all can get the customer approval.
 Taobao is so tough, who can catch up? Most may perhaps is Jingdong, where passengers, two with the absolute leading position in the field of 3C, clothing is quickly invade the other category. More importantly, they have accumulated enough experience and resources in the storage, logistics, IT systems and other back-end support systems. And these are precisely the Taobao Mall currently do not fully meet the, Taobao Mall in a sense is more like a media (even though there are various Tao partner cooperation), and Jingdong, where the customer is mastered all aspects of upstream and downstream B2C. As for excellence,hogan outlet, Dangdang and other old B2C, no longer live,tn pas cher, not much chance against Taobao.
< p > for the threat of Jingdong, Taobao had realized: whether Taobao how to open, also won't let Jingdong, where the customer grow on their own turf. When the Jingdong, where ambition hit Taobao interests, there will be a scuffle, now is not the time. Do channel B2C business has the opportunity not >
Taobao Yiqijuechen who can chase
 Taobao mall alone, and Taobao C2C accumulated a large number of user groups. Whether out of the listing requirements, or B2C is the trend of the times,wholesale mac makeup, Taobao's efforts to combat fake is increasing. In order to ensure that the scale continues to grow rapidly, there are two ways out: one is to support the Amoy brand, two is to absorb the traditional brand to Taobao mall. The latter strategy has achieved initial success,adidas nmd runner pas cher, which can be seen from the Ai Rui report.
Taobao
 channel B2C is a Matthew effect, there is a possibility of a single or a few. While Taobao accumulated over the years by virtue of users, and set up by Alipay, the credit rating system of the user and the business trust security system, is the core of Taobao Yiqijuechen, leading to the mall. Lack of Internet business is the basis of trust, trust relationships between Taobao and consumers once established, it will be difficult to be transferred. Trust is the core value of the Internet brand.
 Xu Xiaohui Beijing Godot technology CEO
Related Articls:

Zhang Zhaoyang would use the Internet bubble push

Q4 net pro

Songcheng'

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
The sea level rising rate is higher than the global mean sea level
« پاسخ #12 : 07 ژوئن 2016، 03:03:09 am »

-- Analysis of the causes of sea level change. A global rise in sea level is caused by global warming, sea water temperature increase, expansion of terrigenous >
 - sea level rise is exacerbated by marine disasters. Sea level rise as a slow onset disasters, the long-term cumulative effects caused by coastal erosion, saltwater, seawater intrusion and soil salinization and other disasters exacerbate, reduce function of coastal prevention and drainage infrastructure,golden goose, high sea level during the storm surge induced disaster degree increased.
 the release of the "2014 China Sea Level Communique" on the 2014 sea level changes in the comprehensive analysis of the data. The results show that the sea level changes in China's coastal areas are on the upward trend. From 1980 to 2014, China's coastal sea level rose at a rate of 3 mm / year, higher than the global average.
 - China's coastal sea level rising rate is higher than the global. From 1980 to 2014, the average rate of sea level rise in China was 3 mm / year, higher than the global average. Since the last century 90's, China's coastal sea level rise significantly.
 -- the basic situation of China's coastal sea level changes in 2014. 2014, China's coastal sea level is higher than the year round (1975 ~ 1993) 111 mm high, higher than the 16 mm high in 2013, the second highest since 1980. Compared with the year round, the Yellow Sea,goyard paris, Bohai, East China Sea and the South China Sea sea levels were increased by 120 mm, 110 mm, 115 mm and 104 mm. Compared with 2013, the East China Sea coastal sea level rise is the largest,cheap pandora jewelry, 38 mm; the Yellow Sea and Bohai coastal times, respectively, increased by 22 mm and 13 mm; South China Sea coastal sea level decreased by 10 mm.
The rising rate of sea level in China's coastal areas is higher than the global average sea level
 in February, according to the State Oceanic Administration website news, in February 28, 2015, the State Oceanic Administration held a press conference to release the "2014 China Sea Level Communique". Bulletin shows that in 2014,goyard soldes, China's coastal sea level than the year round (1975 ~ 1993) high 111 mm, 16 mm higher than in 2013, the second highest since 1980.
 sea level rise exacerbated by storm surge disasters. High sea level rise of the storm surge in the basic level of water, the corresponding increase in the high tide, storm surge to increase the degree of disaster. In 2014,air jordan pas cher, there were 5 tropical cyclones landing and the impact of China's coastal. In September, the Yangtze River to the south along the coast in seasonal high sea level period, the typhoon "Seagull" and typhoon "phoenix" landing period coincides with the astronomical tide, exacerbated by the Hainan, Guangdong, Guangxi and Zhejiang coastal storm surge disaster,golden goose sito ufficiale, the direct economic losses of about 47 billion yuan.
 sea level rise caused by the ocean dynamic role of enhanced,tn requin pas cher, submerged low beach, exacerbated by coastal erosion disaster. At the same time,scarpe hogan online, sea level rise has aggravated the degree of seawater intrusion and soil salinization. In the rivers of the dry season, unusually high sea level caused serious saltwater intrusion occurred.
Related Articls:

Vocative c

Guangdong Zhaoqing officials

Leping Jia

China in a comprehensive way to promote the rule of law, the 5 women's rights and lawyers in the maintenance of their rights and interests, we believe that this thing should be handed over to the law to determine. Western powers in the relevant judicial process has not been fully launched, it is urgent to engage in public trial, which is not appropriate, will be to deal with this matter increased a lot of disturbing factors.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Shanxi Yingxian County more than 900 years ago built the tower tilted dangerous
« پاسخ #13 : 10 ژوئن 2016، 09:48:38 pm »

based on this consideration, Institute of cultural heritage Chinese tend to " of the tower; repair status ".
 Hou Weidong: that's what it's like to be in the present. Let it despite the damage, despite the lack of. But it will not continue to be bad, it will not produce a bigger collapse, the structure is damaged, do not have this problem on the line.
< p > Shiba Shiba Sawajun: I don't think save the original, that is saved with the residual, to repair the broken, Xiucheng like this. We still keep in the remnant like, really unreasonable.
>
< p > China Research Institute of cultural heritage corresponding County wooden pagoda 4 years to carry out real-time monitoring shows that Yingxian Wooden Tower on the second floor tilt degree increasing. Must be repaired, which was the consensus of many cultural relics protection workers. After a number of meetings to discuss, demonstrate,new balance outlet, vote, and ultimately, the Yingxian Wood Tower repair and Conservation Management Committee invited experts, the vast majority of experts agree with the use of the lifting scheme. Shiba Sawajun is in favor of one, he believes that this approach, secure, transparent, can let the whole world see how to fix the complex structure of the wooden pavilion. But repair lifting scheme and before reporting the approval of the State Administration of cultural heritage, in 2004 the State Cultural Relics Bureau again invited experts,scarpe hogan outlet, the corresponding Yingxian to discuss issues, and ultimately make the & quot; continue to observe, temporarily not repair & quot; the decision. Yingxian Wood Tower of the restoration of the problem once again return to the origin. From the beginning of 2008, Chinese Academy of cultural heritage is responsible for the corresponding Yingxian detection and preliminary study on the protection of, the real-time monitoring data shows,hogan outlet online, the wooden pagoda in the local tilt is on the rise, Chinese Academy of cultural heritage, vice president of Hou Weidong think, Yingxian Wooden Tower on the whole and no outsiders imagine that & quot; Risk & quot;.
< p > however, a unique wooden pagoda in the world suffered in recent years tilting tower of distress, from 1989 onwards, China began to study the work of the protection of Yingxian Wooden Tower. But 24 years later,scarpe hogan outlet, the renovation program is still not finalized.
 such repair program, was clearly opposed to Shiba Sawajun.
< p > in addition,scarpe hogan outlet, Shibasawa Jun worry, used to maintain the status of the repair scheme of the wooden pagoda,hogan outlet online, whether as in the old days that resist external damage?
Shanxi Yingxian County more than 900 years ago built the tower tilted into dangerous | Shanxi | tilt | scheme
< p > broadcasting network, Taiyuan, July 27 message (reporter Weixue) according to voice of China "news" reported the evening peak, Ying County,nike tn foot locker, Shanxi Province is located in the city of Yingxian Wooden Tower is the highest, the oldest of pure wood structure building existed in the world nowadays. The more than 900 years ago, was built in the Liao Dynasty pagoda, without the use of a nail, the whole framework by mortise and tenon bite into, is the pinch wood built such a tower. Thousands of years to support thousands of tons and not sink. Such a miracle let the Yingxian Wood Tower and the Eiffel Tower in France, Egyptian pyramids with renowned overseas.
< p > Hou Weidong: some large wooden pagoda structure there is no risk of serious, and no large collapse, collapse or crack, this risk,barbour paris, currently are not.
Related Articls:

Beijing ta

Beijing school district housing prices strong 80 years old house price turned 30 times (2) - the sch

Langfang Hebei kindergarten b

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

این صفحه در 0.095 ثانیه 26 نمایش داده شد.