انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ما اشتباه نمی کنیم ، صرفا می آموزیم که همیشه ادامه دهیم

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

صفحه: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   پایین

نویسنده موضوع: ویار در افسردگان گمنام  (دفعات بازدید: 30367 بار)

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • opq113
Crun denounced the proposed 33 million new holding power
« پاسخ #60 : 16 مه 2016، 04:32:20 pm »

Crun denounced the proposed 33 million new holding power
< p > Run Chuan shares announcement today,saldi golden goose, January 11,hogan outlet online, the company and the new energy electric power design company signed the acquisition of 30% of its equity and capital increase agreement of intent.
< p > after the equity transfer, run Chuan shares will pay two thirds of the transfer payment, the company net profit in 2011 amounted to 100 million yuan, to pay transfer the remaining money, did not reach the target is not required to pay the remaining amount. In addition,goyard paris, crun will unilaterally increase 15 million yuan,air max homme pas cher, the shareholding ratio increased to 60%. Wu Zhengyi
< p > data show that the new energy power with a registered capital of 20 million yuan,hogan interactive outlet, mainly in contract,goyard prix, small thermal power and cogeneration projects,hogan outlet online, biomass power generation, energy new technology new technology, such as technology research and development, and consulting services,mont blanc porte mine, and obtain the power industry B design qualification and engineering general contracting qualification. Run Chuan shares intends to its largest shareholder Wang Quangen to 3 yuan per share price, Acquisition Premium it holds 30% stake, for a total cost of 18 million yuan.
Related Articls:

Mountain coal group by the perfect transformation of the capital market

Zhengbang

It is reported that taking into account the poor market situation, gold wind technology management has to be issued price limit by 19.8 yuan down to 18.1 yuan, but the market is still not buy it, the subscription is very light, sold to the public the first day of the subscription amount is only 10.3 million yuan. In this regard, the gold wind technology is also reluctant to let the price, would rather suspend the listing plan.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

in the European Cup in 2012,adidas nmd runner pas cher, the library Ippel J law enforcement in Ireland and Croatia, a war (1-3), Ukraine and France in the first World War (0-2), he has become one of the 2014 World Cup in Brazil, one of the candidates referee.
< p > Spain and Brazil Federation Cup final is in the Maracana stadium started,scarpe hogan outlet, FIFA yesterday announced the final referee candidate,hogan roma outlet, will to enforce the law the game is Dutch Burne library Ippel J.
 for Spain Barcelona players, the coach had to bring them good memories,scarpe hogan outlet, but for a few Real Madrid players, it is bitter memories.
 library Yipeiersi was born in March 28, 1973,chaussure air jordan soldes, January 2006 officially became an international referee. He refereed last season Chelsea against Benfica in the UEFA Cup final, Champions League is divided into the second leg of the quarter final,hogan outlet, Barcelona and Paris Saint Germain, and Champions League semi-final with Real Madrid 1-4 defeat to Borussia Dortmund in the game.
The
The Confederations Cup final referee announced: Real Madrid has officiated a war of shame
&lt,hogan outlet; p &gt,hogan sito ufficiale; FIFA announced yesterday the Confederations Cup final referee candidate will be the game law enforcement is Dutch Burne library Ippel J.
Related Articls:

sixty-firs

Jia Weipin

Last month, the French media exposed the former France international Cisse together with 3 other people use s..e..x video blackmail Valbuena. But the former Liverpool striker has not been involved in the case of a French prosecutor's investigation. But in the end, Cisse racketeering was released, I do not know whether it is affected by this, Cisse shortly after tearfully announced his retirement.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

under this background, Ampang insurance suddenly placards, its intention is worth pondering.
 was right to speak of the dispute< p > in the Dr. Paul Wanjin "four housing prices, payment to the group's shareholding structure has been more dispersed,hogan outlet, resulting in the company the right to speak the dispute after another.
Ampang insurance "inserted a" white knight or Yuwengdeli placards Golden Group
< p > Life Insurance and Futian investment on the golden group discourse right dispute is still pending, and a venture capital "cross in a bar" -- a mere 0.1% of holdings of shares and placards and midsized imply quite worth pondering. Today, golden group announcement said the company on the 3rd received Anbang Property Insurance Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Anbang insurance") Notice, through the secondary market transactions holds a total of golden group equity has reached 5%.
 Ampang insurance placards
What is the
< p > also noteworthy is that golden group recently changed the accounting policy, the investment real estate through the fair value pattern for subsequent measurement, the move will increase the company's 2012 net profit of about 4 billion yuan, 2013 annual net profit of about 13 billion yuan. Think the industry interpretation, this undoubtedly adds to the attraction of the group.
 but in the market expects the two sides to struggle further upgrade, the situation suddenly changed. Golden group announcement on November 19, life insurance held by the 215 million shares (representing 4.808%) than the discretionary grant Futian investment exercise voting rights, the term ended in June next year, life insurance have voting rights stake thus temporarily fell to 3.2%.

group three of the Quarterly Bulletin shows that as of the end of the three quarter, Ampang insurance holds 4.9% stake in golden group.
< p > Golden Group Three of the Quarterly Bulletin shows that as of the end of September this year, Anbang property insurance share Co., Ltd. - traditional products holds a total of two listed companies equity. >
 at the beginning of this year, life insurance placards golden group for the first time,hogan roma outlet, and continue to overweight. In November 1st this year, life life's two products have been together hold 7.852% stake in golden group, just over golden group, the largest shareholder of Shenzhen Futian investment. In desperation, on November 5, Futian investment combined with natural person he Dajiang become consistent action, will total shareholding ratio increased to 8.023% to beat the life insurance a head. In this regard,nike tn soldes, life only further increase,chaussure louboutin pas cher, in November 15th will increase its stake to 8.009%, once again approaching Fukuda investment.
 is behind the seemingly reconciliation,hogan outlet online, life insurance placards again suddenly. Only in just 1 week (November 15 to 27),hogan sito ufficiale, life insurance and unexpected holdings of the 1.8% of the shares, the hands of the remaining stake in the voting right again increase to 5% of the,hogan outlet online, seems to be retreat to seek the right to speak, because to June next year, with the return of "alienation" 4.808% of voting rights,nike tn pas cher, the shareholding ratio of the life insurance will reach more than 9.808%, thus exceeding Futian investment concerted action.

Related Articls:

Chuantou energy the Yalong River hydropower development to enter the harvest period

Vivian shares purchase wine yesterday postponed lo

Exposes the company's non-sta

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 210
    • jkl202

ST Tang Tao November 11th, 12 day closing price deviation from the value of the cumulative reached 15%. Today, the company said, and Jidong development group major restructuring plan assets replacement has been reported, the Commission is reviewing them. In addition, the company said,scarpe hogan outlet, due to rising raw material prices, lack of market demand, the company is expected to be a loss of 2010. On November 3, St Tang Taoceng announcement, the board will agree to extend the company and Jidong development group is a major asset restructuring program resolution is valid for one year.
To the
 shares 3 consecutive daily limit of the *ST deflection, but also to clarify that there is no other should not be disclosed. Against the proposed injection of Huanglong shop with great value of rhenium in molybdenite associated rumors, the announcement said, Shaanxi ligeaance mining has commissioned units in geological exploration and specific content to be geological report formally submitted for approval rear can be clear, at present Shang Wulai production, sales. The company also said that in view of the restructuring, Shaanxi Lianshi leading products market price changed greatly, leading to quasi placement of the assets evaluation value changes and determine the will to December 31, 2010 as the base date, on both sides of the assets are re audit, evaluation value adjustment after the assets reorganization plan the overall framework unchanged.
"Bet" capital restructuring is expected to more than one ST company stock transaction verification
 from the announcement, major asset reorganization of the "ST group", although no substantial progress, but the money is obviously directed restructuring is expected to. In addition, * ST Zhongfu continuous three trading day closing price deviation from the value of the anomalies, today announced the company will on November 15, verification of the suspension. Data show that the *ST service.
11 June 10, St dragons released non-public offering of stock plan, intends to 6.80 yuan / share price directed the issuance of 5514.7 million shares of the raise of 375 million yuan for the repayment of overdue debt and add liquidity and investment TFT-LCD (LED) optical thin film project. Today,goyard prix, the company released the verification notice that, as of now and the next 3 months, the company shall not disclose without disclosure matters or matters relating to the planning,golden goose outlet, negotiation, intent, agreement etc..
*ST jade source at the end of August issued asset restructuring plan, the company intends to 68 million shares of non-public offering to raise funds is expected to 5.07 billion yuan,nike tn pas cher, for the acquisition, increase rapeseed of Xichang City to associated gold and subordinate company nine gold polymetallic ore in the exploration and survey, turned into gold shares,hogan olympia outlet, the company's stock has been three consecutive trading day trading. The company said today that the assessment of the acquisition of the mine's audit work is currently carried out, the company is actively recruiting professional staff, to receive the management of mining rights to work. Is the issuance of non-public shares is still uncertain.
,hogan outlet, containing the reorganization of assets is expected to ST,scarpe hogan outlet, stock prices have gone up. Today, ST Denon 4 companies for verification issued announcement abnormal stock price volatility, no statement should be disclosed without disclosure.
 / reporter Wu Zhengyi Wu Fanglan,chaussure tn pas cher, editor Qiu Hailiang
Related Articls:

S-ST Saint - high bonus reform highlight sincerity estate new journey ready _3

Valuation

The stock

SEG group is restructuring program and related trading with each other; and SEG Samsung the latest on December 3, namely released Thursday specific plans. Due to the expected progressive stimulation, recently two trading days Shen Saige shows some. On the 23rd session has a time limit; on the other hand volume continued to enlarge, trading was active from the previous month.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842

Since
< p > fund 130 index constituent stocks, the completion of two single acquisition,hogan outlet online, into the hand travel times palm interested in science and technology recently very active, since the resumption of trading on October 16, just 15 trading days the stock rose has reached 26.98%. Fun science and technology funds a total of 32 only at the end of the third quarter of heavily loaded palmar, of which 25 for the active management of partial stock funds, according to fund three quarterly reports. Heavily loaded with funds, the maximum number of holdings is agricultural silver Agricole industry growth, holding the stock 769.22 million shares, market shares for 2.15 billion yuan, proportion of the net value of the fund was 4.92%, if the number of shares the fund has not changed, heavily loaded the shares of 25 only partial shares of the fund,scarpe hogan online, in the fourth quarter to floating book profit of 4.3 billion yuan. Among them,hogan outlet online, agricultural silver Agricole industry growth floating surplus funds 5798.53 million yuan topped, heavily loaded palm interested in science and technology shares ranked second and third bank of revenue and Warburg industrial earnings growth fund, the carrying amount of the same period were floating surplus 5795.46 million yuan and 5496.29 million yuan.
 it is worth noting that the zhangqu technology trading yesterday, and on the billboard. Mechanism of the differences, the buyer seats,nike tn pas cher, the four agencies to buy seats palm interested in science and technology 1540.87 million shares,adidas yeezy pas cher, and the three big and the four sold seats on cumulative sold the stock 18459100 U. stocks,montblanc plume pas cher, according to billboard data.
25 awkwardness base since the fourth quarter of Fuying 430 million yuan
 - reporter Chen Lin
 "Securities Daily" fund 130 index for the four quarter fell 3.42% over the same period, the Shanghai index fell 0.8%.
< p > "Securities Daily" the fund's holdings of 130 index target is the profile and operation status of China Securities Market Fund Chong Canggu price changes reflect. The index of the selected samples for the latest quarterly fund awkwardness,golden goose, the A-share market has certain influence, also the transaction of the fund's positions has a direct impact on the trend of the stock in the secondary market,basket tn requin, the ups and downs of the stock is associated with the fund net closely. According to the fund in 2013, three quarterly adjustment after 130 index constituent stocks, there are 40 stock fund positions for the tradable equity ratio is more than 20%, and another 90 stock market value of the fund's holdings more than 11 billion yuan.
Palm interested in science and technology and the resumption of the 15 day rose 27% awkwardness 25 seasons to base Fuying 430 million yuan
 zhangqu technology the resumption of the 15 day rose 27%
Related Articls:

Bo Ying investment turned die

Deep textile A will benefit from a new type of display devices preferential policies

Baosteel cautious raised steel prices in December

Since then, although the company said publicly, this brokerage research report inconsistent with the facts, but also further affirmation: company does launch price of up to 2000 yuan a box of high-end hot pickled mustard tuber, and there have been some time. Putting aside the brokerage research newspaper why go wrong, but at least it echoed each other let Fuling mustard 2000 yuan a box of high-end products known to the general public.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 239
    • klm412
Rongji software 6 days cash 387 million yuan
« پاسخ #65 : 20 مه 2016، 02:23:11 am »

11 7 days of major trading platform once again appeared Rongji software (002474),louboutin pas cher, according to the Securities Times reporter, this already is the unit since October 31, the sixth consecutive trading days appears in the bulk trading platform. 7 Rongji software has a total of 4 pen large transactions,adidas yeezy pas cher, turnover amounted to 96 million 360 thousand yuan, the transaction price than the closing price discount of 9%. Statistical point of view, the stock in six trading days, there were 14 pen a big deal,ggdb outlet, a total turnover amounted to 3.87 billion yuan, volume of 1044 million shares.
Rongji software 6 days cash 387 million yuan
< p > from the point of view of data, 14 pen a big deal to sell seats on the sales department only two,hogan outlet, a is China Jianyin Investment securities of Suqian City Yellow River Road business department, a is China Jianyin Investment and Guotai Junan in Nanjing Lishui Street business department. It is worth noting that offer more than 14 pen large transactions are Guotai Junan Shanghai Jiangsu Road business department.
 from time to say, the first shareholder of the stock is likely to ship a large number of. Yung based software listing last September, in September 15th this year, with 10 shareholders starting shares lifted,scarpe hogan outlet, the actual lifting amount of 15 million 242 thousand and 700 shares. And throughout the Rongji software listed block trading records,sac goyard pas cher, just free limit the sale of shares after the lifting of the ban of October 31, began the 14 continuous pen a big deal. From the trading volume,sac goyard pas cher, the first shareholder is also the most likely to ship a large number of shipments. According to the company's three quarterly list of tradable shareholders, in addition to 2 funds, the remaining 8 are the shareholders of the ban. And block trading,scarpe hogan outlet, there is no institutional seats.
Related Articles:

The holdin

352 million shares in the new lake Baocheng great wisdom of the two shareholders

2 billion

Customers can eliminate prejudice against Chinese products." Liang Wengen stressed that Trinity products price is not cheap, in the China national machinery manufacturing field, Trinity products has always been known for its high-quality and high prices, and won the high recognition in the market, the Sany Heavy Industry has grown as the world's largest concrete machinery manufacturer.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
At this point, I think of you again
« پاسخ #66 : 20 مه 2016، 03:12:43 am »

< p &gt,ggdb outlet; I know even after many years, blue sky white clouds in the suspended in May, in love sunset sunset sky, when I re open your page, I will still remember once loved you,hogan outlet, still have tears wet printed my face. Perhaps this is the so-called persistent, right? Perhaps, this is the smile after the tears, right? Maybe this is love after you light me strong, isn't it?
 May hazy, and I wait for years as a pen, ink, painting a picture of loneliness. I miss knowing that you can not afford to give care, but care has given me too many thoughts.
 would like to tell you that I feel right now, but I can? Want to know, you have to understand me, when I turned to tears in the fall. Want to know,goyard prix, you have to understand me,louboutin pas cher soldes, I cried when you wake up from the dream. Want to know, you have to worry about me, when I was on the phone choked. Did you love me, in the end there is no when I love you?
< p > but you have been in my heart, so deep so deep fondly that when I had wronged, I am so very want to tell you, but deeply endure, because I know I can't bother you. I am not optimistic, not optimistic, even very weak, I was so miss but can not export. So, you say, I am not a problem?
 how long does it take a person to give heart to another person? Trust, is there an opportunity? Missed, lost, the process of how to make up for the difficult? Have you ever thought about, lost, how to do? I didn't think that I thought we could be a lifetime. I remember you once said that I am very stupid - you said: I am a maximum of two hundred and forty-nine plus one,tn requin pas cher. I think, really. Otherwise, how could I be so tired for you; otherwise, when I forbear lonely, why only you think,nike tn pas cher. You said a lot, I heard a lot.
At this point, I think that you
 you go, sometimes I feel like I am indifferent. For example, I never think I want you to hang in the mouth. For example, I almost do not have the initiative to call you. For example, haven't met in a long time of the reunion, I fondly did not hold your hand, as if we met yesterday, as if I did not miss.
 love begins with what kind of way, and then the end of the way in which I hope you can always bring an angelic smile, even if I can't see. I hope you can drive a happy boat drifted into happy harbor,tn requin pas cher, even though I still wandering. I hope you can hold you he, finish the beautiful oath,scarpe hogan outlet, hold the hand of the son, and son Xielao. Even if I'm not the man. Then, I look forward to the next life to meet with you, OK?
 used to do youth pen, Xu frivolous innocence! Use love to do, for the full volume of happiness!
 about the past, I don't want you to call you. Because you are not the memory of you. Smart, happy, mature, kind, stubborn, decisive, beautiful, cowardly, familiar...... Or strange. It is me, read, and I, no longer read. But I know.
Related Articles:

Happy Fuxian Lake

Love is a

Previous l

Around the pear garden put up lookout.

pear Village on the road, has entered the outside the car, Liyuan highway has dancing in the dust, many buyers, their comings and goings want to snapped up the first batch of pears. This village has brought a lot of trouble. Sometimes serious work to pear. The captain immediately called the whole village mobilization meeting.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop520
Reported loss of shareholders to sell clothing reo
« پاسخ #67 : 20 مه 2016، 11:19:20 am »

restructuring helpless suspended
Reported loss of shareholders to sell clothing reorganization failed China leaking suffering all night rain
Since
< p > the Chinese clothing for the reorganization of the overnight so that a change of approach,hogan sito ufficiale, investors at a loss, and Chinese clothing and therefore the share price limit, company's share price has been in the doldrums since.
 industry insiders said,jordan pas cher, shareholders will lead to a reduction of the market for China's clothing development prospects of concerns
 recently, the Chinese clothing release announcement that the company's second largest shareholder of the company's total holdings of 8 million 280 thousand shares of the company's shares, representing 3.21% of total share capital. After this reduction, the West springs company still holds shares of the company's shares, representing 1.84% of the total share capital of the company.
 in fact, as of May 17th this year, the closing, the cumulative reduction of the total share capital,scarpe hogan olympia, the total share capital of 5%. It is understood that the company's share price due to catch the gold restructuring concept of speculation style, the company in May 17th, the highest share price reached 15 yuan / share.
 gold resources to confirm the difficult childbirth was questioned
 thereafter,tn requin pas cher, the Chinese clothing in June 29th evening announcement said that in view of the above related work is still in progress, the company stock suspension postponed to July 29th. But the announcement only six days time, companies will work can not be completed and announced the suspension of the restructuring announcement.
 analysts have told the Securities Daily reporters, the shareholders' holdings will undoubtedly lead to market concerns about the development of China's clothing business prospects, the future uncertainty of the future development of enterprises.
 data show that the Longchuan gold mine was established in March 2006,hogan outlet online, the registered capital of 25 million yuan. Mining rights area of 1.2649 square kilometers, and the prospecting area of 100.95 square kilometers. There is public information display, Longchuan gold mining rights issue time for April 6th this year, the acquisition mode for the prospecting right to transfer mining rights. Only a month's time, China clothing on >
7 6, the Chinese clothing announcement said, because the relevant communication work can not be completed within the specified time,hogan outlet online, the Longchuan gold decided to suspend the restructuring. Due to the reorganization of the matter is more complex,scarpe hogan outlet, the underlying assets involved in a wide range, Longchuan gold decided to suspend the restructuring. At the same time, the company and the group Hengtian major shareholder commitment, no reorganization plan for at least 3 months.
< p > If Xi Quan company in the high price sell stake in China's clothing is also understandable, then, the company reorganization in suspended shares fell sharply, still eager to sell a large number of mind is some worrisome.
 Chinese clothing released in July this year after the announcement to suspend the restructuring, the company's stock price has plummeted. And the second largest shareholder of the company is in before and after the reorganization directed a "escape" drama.
 in May 31st this year, China announced the suspension of the restructuring, said the company is planning a major asset reorganization,hogan outlet, due to the uncertainty of the relevant matters. Since then, the company announced a total of 4 progress of the restructuring.
Related Articles:

Feng Xiaogang wanted to retire fans regret Huayi s

Bank of communications 56 billion 600 million refi

Three technology performance

China Eastern Airlines Corporation Service Director Dong Bo said, the China Eastern Airlines flight attendants recruitment has the characteristics of "low". "Polyhedral although recruiting examiners to increase the workload of several times, but around the recruitment of the crew after training, will try to distribution according to apanage posts, which will greatly reduce the staff of liquidity.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
CITIC shares took over the restructuring of the gr
« پاسخ #68 : 21 مه 2016، 05:11:46 pm »

< p > the shares of CITIC has established last December 27, in is subsidiary of CITIC Group, registered capital of 128 billion yuan, scope of business investment and management domestic and foreign banks, securities, insurance, trust,tn homme pas cher, futures, leasing, fund, credit card financial enterprises and related industries. After the change in ownership, CITIC Group Co., Ltd. will hold shares of 99.9% of the shares of CITIC, 0.1% owned by Enterprise Management Co., Ltd. Beijing CITIC CITIC shares, and CITIC enterprise is also CITIC Group Co., Ltd. the company, CITIC shares by CITIC Group 100% holding.
CITIC shares took over the restructuring of the group of three CITIC Group further
< p > last night, CITIC Securities Co., Ltd.,tn pas cher, CITIC Bank Co., Ltd. (CITIC Bank) and Sinopec Yizheng Chemical Fiber Co., Ltd. (s Yihua) announced at the same time said that its controlling shareholder change becomes China CITIC shares Co., Ltd. (hereinafter referred to as the "letter of shares) and,
S Yizheng Chemical Fibre company announcement, CITIC Group currently holds shares of listed companies including China CITIC Bank,adidas nmd runner pas cher, CITIC Securities,tn requin pas cher, CITIC sea straight, CITIC Guoan, St Portugal, Daye Special Steel, CITIC, CITIC International Telecommunications,tenis asics masculino outlet, DCH group,adidas nmd pas cher, CITIC Resources, CITIC in the 21st century, Asia Satellite, DVN (Holdings), CITIC large manganese.
 yesterday, S Yihua edged up 1.84%,guess soldes, to close at 7.18 yuan / share.
 the change of the three listing Corporation shares of the Department of China Citic Group Inc (hereinafter referred to as the "CITIC Group") led to the restructuring. In March 28th last year,louboutin pas cher, CITIC Group's overall restructuring plan was approved by the State Council, and in December last year, the Ministry of Finance approved CITIC Group jointly Beijing CITIC Enterprise Management Co., Ltd. jointly initiated the establishment of CITIC shares. After restructuring, CITIC Group will become a wholly state-owned company, and changed its name to CITIC Group Co., Ltd., inherited all of the business and assets of the original CITIC group.
Related Articles:

Hing Fat Group 1 billion 350 million to create the

China East

GREE electric appliances into the countryside sale

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Xixi Gao following the history of the sky, another
« پاسخ #69 : 22 مه 2016، 02:20:16 am »

Zhang Luyi as Chen Qiushi
< p > in this, Gao Xixi discerningly, effort to enable "due to build a successful" red "," Xu "a corner is known as" red drama men of God which quickly became popular Luyi Zhang, starred in God of war "Chen Qiushi. At the same time, and the recruitment of Peter Ho,tn pas cher, Michelle Ye,ray ban sito ufficiale, Yin Xiaotian, Tao Xinran, such as the strength of the actor starred.
 believe that after watching the drama, there will be a lot of fans friends to the "Xu day" and "Chen Qiushi" linked together. Xu day,goyard soldes, subtle and restrained, even reveal stay Meng silly expression,hogan sito ufficiale, reaching as far as the will of the people, and Chen Qiushi unruly, sharp odd, star crossed lovers will also give the audience bring a distinctive practical experience. For the role of Chen Qiushi, in not long ago "immediately world" of the news conference, Luyi Zhang has revealed, Chen Qiushi is themselves volunteered starred in, heard Gaoxixi director intends to shoot the horse world ", he began to read the original novel, many military aspects of the homework.
 in the success of shaping the "red" Xu days,adidas yeezy 350 pas cher, Zhang Luyi will be able to go beyond the Xu days, in the "immediate world" for us to bring more fresh and pleasant surprise, really looking forward to.
Xixi Gao following the "history of the sky",hogan roma outlet, another masterpiece "red drama God" with GodAres

Van Persie

The two and 0 army Dunga conceded he made Brazil f

The warm-u

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 162
    • lmn171
Describing the wind and rain
« پاسخ #70 : 22 مه 2016، 03:44:40 am »

Fengyupiaoyao: metaphor, the turbulent situation is very unstable. With the "precarious".
     , obscured by wind and rain: refers to the dim light of night like It's raining and blowing hard.. With the "Fengyuhuiming".
     , to relatives and friends or brothers: after being apart a long time together talking. With the "reunion after long separation".
     , Fengzhiyumu: comb comb,hogan outlet, comb hair comb: other utensils; Mu: bathing and washing. The wind rain shampoo,hogan scarpe, hair, describe the toil, rain does not stop.
     , groundless talk: continue to wind and rain. Figurative obstacles. Another parable of the turbulent times, rumors spread.
     ,:: Im salutary influence of education and upbringing. Which suitable for vegetation growth of wind and rain. Parable good edification and education.
&nbsp,hogan outlet online;   &nbsp,adidas yeezy pas cher; and an unpredictable situation: the wind and clouds are unpredictable. Things like that or unpredictable situation amidst the winds of change.
      2, edify: suitable for vegetation growth of wind and rain. Parable good edification and education.
      2, regardless of the weather: there is no wind blocking. The pre scheduled thing, some on schedule.
     , refers to a sudden and fast flurry of violent storms.
Describing the wind and rain
     , precarious: sway: drift. Drifting in the wind and rain. The situation is very unstable turbulent analogy.
     ,adidas yeezy 350 pas cher, Fengtiaoyushun: Notes: harmonic; and CIS. Wind and rain in a timely manner. Describe the rain for farming.
     , in turmoil: gathering rain from all sides. Metaphor situation suddenly changes, turbulent.
     ,adidas yeezy pas cher, mighty storm: bursts and steps: rapid,tn requin pas cher, sudden. And fierce and urgent big wind and rain. The development of rapid and violent parables great in strength and impetus.
     , Chouhongcanlv: red and green: flowers and leaves. After the wind and rain destroyed withered flowers. Many of the feelings of the sad life experience.
     : red, green,scarpe hogan outlet, faded beauties.
     , Fengchiyuzhou: like rain as swift violent.
Related Articles:

He read my

Classic qu

Do not complain, do not complain, do not blame, and constantly strive to climb, will eventually be in the dark night, looking to the beautiful flowers in full bloom. Some of life and self, can be used to overcome, but also used to get along. The fate of the wonderful, not only in imposing between those dull and quiet, is another kind of spiritual strength.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Beckham is expected to debut with Singapore and In
« پاسخ #71 : 22 مه 2016، 12:33:56 pm »

organizers said: "we have been in close negotiations with the Losangeles galaxy and Beckham himself,chaussure tn pas cher, and they are likely to come in 80%."
< p > at present, organizers has and team tentative good attend Singapore station on time,chaussure jordan pas cher, they will be on December 1 to 3,golden goose sneakers, came to Singapore,air jordan homme, then, all the members of the Los Angeles Galaxy will meet with fans, and is likely to be at the end of November and Jakarta football team for a friendly match.
< p > Beckham scheduled on December 6,tn requin pas cher, with the Los Angeles Galaxy attended held in Melbourne, Australia in a friendly football match,hogan outlet, however, according to the organizers said,hogan sito ufficiale, David Beckham and the Los Angeles Galaxy will have may arrived in Melbourne before first came to Southeast Asia, attend in Singapore and Indonesia, two of the tour.
Beckham is expected to debut with Singapore and Indonesia
< p > Xinhua Singapore on October 18 Sports News Singapore tour organizers in 18 said that football superstar Beckham seems to have been identified to be next week to join Los Angeles Galaxy in Singapore and Indonesia,hogan rebel outlet, the two held a tour.
Related Articls:

Hu Jun Kub

Red army won the first 6 year

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Sui Junbo Zhao Baogang in condemning growth in his
« پاسخ #72 : 22 مه 2016، 09:46:02 pm »

Ma Yili, Wang Luodan...... As Zhao Baogang's "treasure girl", not necessarily to be more beautiful,goyard prix, but must have personality. With the "help" men in the ably handsome fashionista Amy, a new generation of "treasure girl" Sui Junbo popularity soared. But in fact, Sui Junbo company since 2003 in play after graduation on signing Zhao Baogang, early in the period of the University,scarpe hogan outlet, Zhao Baogang choose she starred in "like fog like rain and like the wind", but it was because of a conflict with the school rules and regulations, Sui Junbo regret bowed, talking about the origin and Sui Junbo smile said it was fate is trust.
Sui Junbo Zhao Baogang: in condemning growth in his life is very kind
< p > after graduation,tn requin pas cher, Sui Junbo is in Zhao Baogang directed the TV series "night" play personality publicity "playgirl" Xiaoyu,sac goyard pas cher, and later in the "night of Harbin" play a transformative Communist Guan Jingxian. Said Zhao Dao, Sui Junbo praise director is a very dedicated person,golden goose saldi, but at work, he is also very serious, "the actor in the studio or is afraid of his, if done well, no matter you with his private good, he will curse". Sui Junbo in the film "night of Harbin" is to be scolded,sac goyard pas cher, "but precisely because of this,golden goose outlet, I can in the process of filming gain lots of things will motivate yourself more serious work." Growing up in Zhao Baogang condemning Sui Junbo also revealed that Zhao lead in life is another way, is very cordial, very like lively, "actor, and he is willing to chat,hogan outlet online, share some of life's feelings, the crew 'intimate eldest brother'".
Related Articls:

God! Rooney 3 consecutive games kick into nearly 5

"brother" tells the story of

خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554

according to the announcement, in July 2015 the company acquired EKOL 75% equity delivery is completed, the company and EKOL company is through a comprehensive integration of the industrial chain layout,goyard paris, to provide a more efficient and efficient process industrial system solutions. By 2015, Sedin Engineering Co., Ltd. in the company, the company design and manufacture of the largest technology the most advanced 200 tons / day nitric acid unit a unit project, and Shaanxi Qinfeng Gas Co., Ltd. Shandong Shanxi coal Mingshui Chemical Group 6 00000 tons of methanol loading device 2*3.5 supporting investment and operation of the million Nm3 / h air separation unit project, both the application of the ekol company, turbine reactionary. EKOL turbine unit series efficiency as high as 89%, comprehensive energy consumption and energy efficiency reached the world advanced level. On this basis,yeezy 350 pas cher, the company through "industrial compressor + drive turbine overall solutions to help customers to enhance the overall efficiency of the unit to 2% - 3%, and to provide a more comprehensive and efficient service and more flexible business solutions.
< p > Company in 2015 in cash payment of price 1268908390 Czech Koruna (about RMB 318240860 yuan) acquisition is located in Brno, Czech Republic ekol, spol.s R.O. company (hereinafter referred to as the "ekol company") and 75% of the equity. In accordance with the Czech side of the current statistics, the investment accounts for about 17% of China's total investment in Czech.
Shaangu was invited to attend the ZOJE cooperation Roundtable |601369| Shaangu
< p > China Securities Network Shaangu 31 morning announcement, the company in the Czech local time 29 to 30 March was invited to attend the Czech top leaders of the two countries held Roundtable cooperation in the economic and trade of the Czech Republic and a series of activities.
< p > announcement said the ekol company as a subsidiary company of Shaangu,goyard pas cher, on the company's strategic layout in key areas has important significance, the future will and co-development of gas turbine maintenance, service market,hogan sito ufficiale, and for the company in the distributed clean energy and other emerging market development and fully synthetic energy integration facilities construction to provide support and protection.
 according to the announcement, as the manufacturing industry in Czech has been the largest investment of Chinese enterprises, the company chairman Yin Jianan on behalf of the company was invited to attend the meeting,goyard prix, and participated in other series of activities.
 at present, the company and EKOL company for each other resources and platforms,hogan outlet online, to carry out overseas markets and R & D system layout. Relying on in the European technology and service platform, the company is to establish and perfect based on including the international business system technology, personnel,golden goose sneakers, finance, marketing,hogan outlet, procurement and outsourcing processing of global resources; and will focus on the compressor and turbine products, form a system of the company core intellectual property right and the key technology of system solutions, to further enhance the company in the field of turbine business of the whole industry chain is the core competitiveness.
Related Articles:

Property in the extension of the 800 million largest shareholder of the company and the management o

Pharmaceutical two heavy new

Sea run fi

With the continuous development of China's securities market matures, the listing Corporation delisting phenomenon will become increasingly common, normalization. The responsible person said, China's stock market started at the beginning of this century, the implementation of the delisting system of listing Corporation.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Barley tree 3
« پاسخ #74 : 23 مه 2016، 09:13:02 pm »

Barley tree 3
,occhiali ray ban wayfarer outlet
Brooks,hogan outlet online, a cast to waste water. The ethics of life,chaussure air jordan pas cher, the noise of the low whistle from the flow of life. I sometimes think,nike tn pas cher, the seeds of a life when to take root; sometimes miss,hogan outlet, my original thoughts is not as compared to now a lot of difference,occhiali ray ban outlet, Zhaohuaxishi barley tree seem so... Gurgling streams,hogan outlet online, Yijiang water down the drain.
  sometimes miss, I at the beginning of the mind is not with compared to now a lot of difference,hogan rebel outlet, Zhaohuaxishi barley tree seems to do so.< br / > a person to consider in the beginning of life is to grow. A person in life to the youth time delusion is retain a relationship;

Related Articls:

Exposure M

Two financ

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است
صفحه: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   بالا

این صفحه در 0.102 ثانیه 26 نمایش داده شد.