انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي بيشترش فانوس است و به درياي خيال آويزان

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: ویار در افسردگان گمنام  (دفعات بازدید: 30611 بار)

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • hij592
Write 700
« پاسخ #45 : 11 مه 2016، 03:28:11 pm »

Write 700
scarpe hogan outlet
 A: Thank you,hogan outlet online, teacher &nbsp,hogan sito ufficiale;
< br / &gt,nike tn pas cher;, Miss Li, you have a pair of unusual eyes; you, humorous; you have a painstaking and tireless spirit; you for every student is well intentioned, thank you, Miss Lee,nike air max pas cher.

< br / >, Miss Li, you are a selfless candle,sac goyard pas cher, lit itself to illuminate the others; you like the industrious spring silkworms,hogan interactive outlet, give of themselves, for the benefit of others; you are like a burning fire, never extinguished...

< br / >, Miss Li, your unique eyes; your humorous; you kind of painstaking, tireless spirit will forever mark in my mind. Thank you, Miss Li.

Article two:

in the lonely lamp, I sat quietly in the classroom. Pick up the pen and outlined some of the text, and the different is that this article is dedicated to my dearest love is very strange one mother. I do not know,christian louboutin pas cher, the memory of the mother exactly what kind of? I do not know what the mother is a kind of person, I have been thinking about - can not get the answer.

Related Articles:

I am ten years old

Embrace happiness

In addition, in person, Confucius and the Confucianists pay attention to practical action, with particular emphasis on people should practice what they preach, and don't talk fingse, in the heart not a. This pragmatic attitude and the spirit of the simple long-term impact on the Chinese people, to become the essence of traditional Chinese culture, the content of the culture.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Thank you for your network
« پاسخ #46 : 11 مه 2016، 08:01:35 pm »

QQ
 there, we are full of love, love unlimited. Mutual love and care for each other. This is one.
 for so many years, I have never had a birthday for myself. Have a friend to help me to celebrate, I will always disappear in the day, so that they have no place to find!
 I went to her house this demon also pick the car, saying it was a birthday gift. To choose a good car tomorrow! There are five (fly) specifically with my blog into a poem,louboutin pas cher soldes, I Happy birthday blessing!
 tomorrow is my first birthday. And I, as early as in many years ago has been used to forget their own birthday; so,hogan outlet, this birthday is completely unknown to me.
 here,hogan roma outlet, I asked all friends, friends, fans say: Thank you! This is my heartfelt thanks from the bottom of my heart!
 I often remind myself, always telling people, the network is virtual, don't be too serious. But tonight, it makes me feel like it's real.
 in one of my group, we like to live in a warm family. Although the Gebendongxi, but they have a common spiritual home (garden Tan Tan).
 on the line at night, received a lot of blessings of my birthday message. And that, he said,air max pas cher, (know) is overheard in other places. Hey hey, so specially come to wish me a happy birthday!
 just before dawn, and then read the message, and there are a lot of blessing. A prodigal brother, a prince, a goblin.
 I think, tonight's article is the first to send a good blessing on it! Because tonight, I really want to, I want to write some of the sentences, write some happy chapters!
 but, since I have you, I have a little happiness and smile. Although not much,nike tn pas cher, but it has been hard to come by!
 this may be my best wishes for a birthday! At least, it's one of my biggest memories of my memory! Every blessing makes me moved. So many users are aware of my existence,goyard paris, remember my birthday. The boundless huge crowd,hogan outlet, know you make me very feeling!
 also saw seven (mud), four (stupid) looking for me everywhere. Also think that there is something, one asked to know, the original tomorrow is my birthday. They were busy for my birthday, in order to make me laugh.
 all the time,hogan rebel outlet, we all live in sorrow and your sentimental. I am a woman who is happy to forget!
 thank the network, thank you! At the same time, I also wish you all the people who have come into my life.
 but I am afraid, afraid of the end, I will be moved and happy to be sad end. So I have to write it first.
 although we are far apart from each other but from; because we have a common hobby -- text! A network cable, so that we are so close and friendly!
Related Articles:

With the f

Constructi

Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping. And now the condition of the road to Changqing is very flat, the number of people who can not carry the number 1 bus has also changed into a cart, the light is the seat on the dozens of. Go in before all over the sky yellow sand that section of the people no longer conscious to shut the window but in the window for a breath of fresh air feeling very comfortable!
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Five steamed bread story, do not know you on the out
« پاسخ #47 : 11 مه 2016، 09:58:42 pm »

on the 2: if people in the two case, can the farmer with respect to,hogan outlet, or love will grow. On the contrary,goyard pas cher, in effect, a guard and so on under the loss of love.
 think 2: save the life is the farmer's bread and water, and the farmer has no relationship. But the reality of education, pay more attention to the farmer's generous, it means more noble. This does not naturally change people's minds of the standard and expectations. In fact, love exists in every point of life,hogan sito ufficiale, it is usually not normal, everyone can offer love, rather than looking forward to a farmer like A who appear. Every man is his own savior. Everyone can help the people around.
 out
 first steamed bread
 A, a starving man stumbled ran a farmer. The farmer gave him a steamed bread, a bowl of water,scarpe hogan outlet, and the hungry man was saved. But later,scarpe hogan outlet, it was discovered that the rescued was a corrupt official. So many people hate the farmer, think he is evil.
 B, a starving man stumbled ran a farmer. The farmer gave him a steamed bread,chaussure tn pas cher, a bowl of water, and the hungry man was saved. The saved person went to the farmer's house and found a lot of delicious food in the farmer's house. He made the farmer killed,hogan outlet, because he found that there are so many farmers did not give him.
 thinking 1: the same behavior will get the opposite result - to see their own, will be grateful; to see that they did not get, will hate.
 A, a starving man stumbled ran a farmer. The farmer gave him a steamed bread, a bowl of water, and the hungry man was saved. Saved a farmer went home, found the farmer home nothing, moved to tears, kneel. Since then, he's grateful, to love to help people he meets.
 five steamed bread story, do not know you on the
 second steamed bread
 the first thing
 thinking 4: in gratitude and hatred, whether there can be another kind of mentality exist?
 B, a starving man stumbled ran a farmer. The farmer gave him a steamed bread, a bowl of water, and the hungry man was saved,sca goyard pas cher. But later, it was discovered that the rescued is a helpful person once again. So, many people praise the farmer has done a good thing.
 thinking 3: gratitude or hatred, often by a few details of the decision rather than the nature of the decision. In essence, A and B in two cases, the results should be grateful. But only normal and rational people can maintain the same gratitude mentality in the two cases.
 thinking 1: when saving in the difficult to see the identity of the people, everyone will be based on their own criteria to decide what should be saved, should not save what people. As a result, many people do not have more than one thing, see what people do not save.
Related Articles:

Let the chance fall for you

Write 300 of the goldfish

In addition, in person, Confucius and the Confucianists pay attention to practical action, with particular emphasis on people should practice what they preach, and don't talk fingse, in the heart not a. This pragmatic attitude and the spirit of the simple long-term impact on the Chinese people, to become the essence of traditional Chinese culture, the content of the culture.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
2008 - Xuzhou development review (1)
« پاسخ #48 : 12 مه 2016، 02:42:43 am »

2008: Xuzhou development review (1)< br / > Yuyu fall Hui, I love a color most beautiful; Chan trickling water, I skim a piece of the Qing; review through the woods, I only love maple leaf red; review growing footprint -- I don't forget Yi without Xinjiang strong.
            7 years old,hogan outlet online, I love to watch the "journey to the west", and Sun Wukong is my faith. Despite the ever-changing, but also to bear the Wuzhishan taunt, pressure is five hundred years,tn requin pas cher, and tolerance is the wind and rain,goyard pas cher, who is able to stand upright, strong, is a monkey deified so tragic, this is the beginning of, even if lonely also wonderful, big man resilient, the monkey, you should do so.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; when he was 10 years old. I have a crush on "Three Kingdoms", originally just like shoot -'em-ups, admired Guan Yu has a grudge against Cao Cao, that night,hogan sito ufficiale, examination defeat after a sleepless night,nike tn pas cher, touch the heart, Cao Cao is a hero. The generals in Wancheng childless soldiers break after the bitter experience of; the Chinese Prime Minister defeated Huarong ridicule Zhuge Liang, Zhou Yu; the Weiwang in cutting shall be abandoned bubble after skillfully fanjianji, suffered a setback to always forget to unify the world ambition,goyard prix, unlike Liu Bei, burned seven hundred Lian Ying, burn back Baidicheng yibingbuqi; unlike the Sun Quan wins will Jingzhou, keep possession of the fathers on the south side of the emperor. Cao Cao to make strong kingdoms to the top, "laojifuli, farsighted; martyrs twilight,hogan outlet online, zhuangxinbuyi", Cao Gong's poetry is enjoyable!
            that night, I woke up, difficult to beat, frustration beat you can contribute, I learned to be strong.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; 13 years old, I'm a big, gradually lonely the, but the biography of celebrities has reversed I, and they all have great achievements, and they are also suffering created by people, they in the long dark night groping forward, strong and is a beacon of their heart, even can't see the light, but they will be strong show incisively and vividly. Beethoven in the blind to compose a piece of music, a strong note of his music; Michelangelo in the church, even if the heart is not willing to, also absorbed the carving, strong and it is his inspiration, until life finally still persist. My heart lonely flame slowly extinguished, turned into a calm spring. This year I was 15 years old you can contribute, review of growth, I understand a word "days will be great down so people, must suffer, the labor of their bones, hungry, his body skin, depletion of their body, the brush chaos", since God has great responsibility for me and you. So let us with strong start! To fight,golden goose outlet, to fight, to fulfill the promise of life!Related Articles:

Try, now

Fell in love, really no way

Black Bay

Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping. And now the condition of the road to Changqing is very flat, the number of people who can not carry the number 1 bus has also changed into a cart, the light is the seat on the dozens of. Go in before all over the sky yellow sand that section of the people no longer conscious to shut the window but in the window for a breath of fresh air feeling very comfortable!
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Wei Hua shares 09 years of losses caused by the cost of nearly 5000 yuan
« پاسخ #49 : 12 مه 2016، 03:20:32 am »

company said that during the reporting period, the company's board production and sales increased,hogan interactive outlet, revenue increased. Net loss was mainly due to sales increase and raising investment products to open up the market needs,hogan outlet online, selling expenses and administrative expenses were an increase; in addition, the reserves of raw materials increased liquidity loans, thereby increasing the financial costs caused by.
 Wei Hua shares closed at 12.69 yuan on Friday, mixed flat. (Panorama network / Intern Liu Fei)
2010 years,hogan outlet online, the company plans to achieve annual sales of fiber board production of over a billion cubic meters, plans to achieve sales of over a billion cubic meters,hogan outlet,
< p > years reported,tn pas cher, because in 2009 the company operating performance loss and thus does not proceed profit distribution,hogan olympia outlet, or capitalization of capital reserve.
2009 years, the company achieved operating income of RMB yuan, an increase of 19.38%; net profit loss of $,air max pas cher, equivalent to a loss of 0.16 yuan per share. In 2008, the company achieved net profit of $0.25 per share,hogan outlet online, earnings per share of yuan.
 panorama network April 9th news Wei Hua shares (002240) on Friday night to disclose the annual report, due to the increase in the cost of the report period, the company 09 years net profit loss of nearly 50 million yuan.
Wei Hua shares 09 years of losses caused by the cost of nearly 5000 yuan
Related Articls:

The German national Derby tomorrow morning to the

The full moon on the listing of the full moon will be difficult to receive the f

China North Vehicle Export Ar

Datang Telecom said the company intends to introduce the development of the strength of the joint development of Tianjin Industrial Park, in order to ensure the smooth completion of the development of the industrial park by means of equity transfer. If successful transfer, the company is expected to bring a certain investment income.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
from a fan of tough guy Zhang Hanyu praised Wu Yifan
« پاسخ #50 : 12 مه 2016، 06:00:24 am »

model figure, magnetic voice and perfect side face, handsome sculpture...... In the movie "old gun", these words are not sufficient to describe the young men of Wu Yifan. Director Guan Hu vision and precise positioning: "the power of Yifan appearance, temperament James Dean." Quiet state of Wu Yifan is his mind of the small fly look.
 from a fan of tough guy Zhang Hanyu praised Wu Yifan
< p > produced by Huayi Brothers Media Co.,hogan sito ufficiale, Ltd., Dongyang to sound on Film Co., Ltd.,hogan outlet online, Beijing days open culture media Co., Ltd., Beijing seventh impression television media Co., Ltd.,air max 95 pas cher, Horgos spring integration Media Co.,tn requin pas cher, Ltd. jointly produced by the Lunar New Year blockbuster "old gun son" following the release of "father and son Wine Bureau deductive really drink really feel" small son Li Yi Feng specials. Recently, the film side of the Huayi Brothers film released starring Wu Yifan featurette, Madden showed "little of speed and passion": Ring Road of Beijing night, heavy metal and rock music, quick flashes of run...... "Three twelve little" pocket and tricyclic wild, feeling strong and strong northwest wind.
< p > received the script at the beginning, Wu Yifan feel feelings enough blood for the old gun ", a shares Hangxiazhangyi dare to play the essence of God son straight at the head, I particularly like between man and man kind of conflict and relationship... Every schoolboy has this kind of feeling." Changes in the rivers and lakes of impermanence,hogan sito ufficiale,, in the face of the moral rules of the older generation boats through the gradually understand and ultimately passed.
< p > thank Jiannanchun Co., Ltd. Sichuan, three Yuan Food Co., Ltd., Beijing Jingdong Century Trading Co., Ltd., hongniu vitamin Beverage Co., Ltd.,air max pas cher, Vita coco (only he cocoa), Guangxi jinsangzi Co., Ltd., Beijing Yanjing Brewery Co., Ltd., FAW-VW Audi brand, Guangdong fierce lion Power Technology Co., Ltd., China Ping An insurance (Group) Co., Ltd., baidu glutinous rice,tn requin pas cher, Taobao film, micro shadow era to the support!
 "you have your rules,goyard pas cher, and we have our rules." Small boats men characters very cool, full of symbol sense. Small of live wanton and live lost, though he is a powerful and threatening the officer the second generation, the heart is on the arena of moral is full of longing, still holding in the sound of others urging "Li flying" quietly reading.
 rebel without a small men like James - Dean
 small men Wu Yifan
 young who did not rebel, who did not crazy young!" From the dancing and singing and taste of the pop icon flowers handsome cool crazy handsome silver black to the role of super small of, Wu Yifan catapulted to the big screen for the first time to assume the task of investigating the hardcore blood theme, let us insight into a "not the same as' Mr where Mr. '".
"Old gun" release small men chuangjianghu Wu Yifan features about the rules of a dandy
 "old gun" Wu Yifan
Related Articls:

The Iron Lady domestic releas

The sixtieth Berlin Film Festival director Luo Man Polanski will not attend (Fig

Guo Degang was just bought the Hou Yaowen Villa but has never lived

But now three films were not released, we are unable to evaluate his performance, had to focus on his favorite topic of which one of them to ask questions, this let him quite a headache, "can not be said," ask again began to play Tai Chi, "Chen Kaige shot a costume drama, Jiang Wenpai was one of the age play, Feng Xiaogang pats the a modern drama..."
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

director Jia Zhangke yesterday unveiled the Chinese shadow Sheng launched the original micro Film Festival as the new director of field lectures. He stressed the image to life let new directors have more advantages than traditional director,hogan outlet online, for implant brand requirements of micro film director must have the courage to convince the capital. At the same time,jordan pas cher, he also said like her such a "director" when the producer is the micro film the best choice,bottes ugg pas cher, later need to appear more professional supervision system to complete the negotiations.
 Jia Zhangke revealed that his creative inspiration from the long-term life experience,hogan outlet online, care of the inner world and space to stimulate. For the current situation of micro film and brand contact, Jia guide to their own as an example, I hope the director can have the courage to convince the capital, but also can not hide the capital to go. He admitted to like yourself this director as a producer can to cutting-edge directors more resources, and for them a better description of the team is the best choice of micro film, but micro film need the birth of a new job, bear to negotiate with the employers, the protection of director of creative freedom. It is reported that Hua Ying Sheng, as a joint major video website launched a new micro cinema line "Force push Stemona cutting-edge work, more has been signed to allow the Chinese micro film in the American Film Festival to the international.
< p > director Jia Zhangke field to micro movie theme lecture, bluntly many directors are now maintained video shooting habit, film festival for the short film competition provides a platform. He put on a technical point of view, the new movie language often comes from video. "Recently, some people say that micro films are too the and said micro film is superficial,tn femme pas cher, I don't think so, the practice of the past two years, with the development of science and technology, the film will make aesthetic adjustment is like the silent transition to sound films,hogan outlet online, along with the change of the new terminal,sca goyard pas cher, the development of Internet technology,sac goyard pas cher, the audience immediately see feedback, micro film can be worked out the updated form of creation."
 Jia Zhangke
Jia Zhangke served as the film open class instructor said when the producer can give new director of resources
Related Articls:

Pu Cunxin

click into the picture: "" 3 "hot rapid grading PG

Phoenix Entertainment < / str

Yesterday afternoon, reporter several search, and finally in the vicinity of the Pujiang hotel is located in Sichuan Road Zhapu road to see a crew vehicle. Replaced by a "President" of the iconic suit, Takuya Kimura yesterday wearing a white T-shirt and white shirt, looks also a few years younger.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019

a wonderful goal, but also inadvertently in the rewrite of the record. 8 games to score more than 28 goals, but also back in 1982, but then there is the Hungarian team 10: 1 sweep Salvatore's game, before the achievements of the first 8 games into the 29 ball figure. If you go looking for it, you have to go back to 1958. World Cup, not only the number of goals, and more evenly distributed,tn pas cher, not a 0: 0,hogan outlet online, only a 1: 0. Not only that, eight games is not a game ended in a tie,air max 95 france, the life and death of the on-the-spot,scarpe hogan outlet, could also be met for the scene.
6 month on the 14th of Recife, Pernambuco,goyard prix, stadium, Ivory Coast within two minutes of lightning second batter, and on-site Qifenglengyu, extinguished the burning Japanese fans enthusiasm. The Ivorian team 2: 1 victory, also let consecutive scoring screenings in World Cup opener from extended to eight games, number of goals reached 28, field are high of 3.5. The number of goals has soared, the surging tide of attack,hogan outlet online, let the world cup in Brazil with a stunning start.
 World Cup in Brazil can be a wonderful start, it is necessary to thank the contribution of the Spanish football, the emphasis on the technical flow of control,hogan sito ufficiale, set off a wave of. The trend must be supported by the results at the national team level, from 2008 in Spain.
 World Cup look good, this is the voice of many fans. On June 14, in Rio de Janeiro Plaza fans, many from South America neutral fans in front of a large screen watch the English team and the Italian team game, same see yelling. From Costa Rica fans Hernandez hand beer, don't live to nod: the two teams played very good,hogan outlet online, I have to admit, European players isn't too bad. But wait and see, the group from the line will be us.
 in Brazil, everything becomes different. Dutch and Spanish friends reunited to play a passionate 5: 1; despised the Costa Rica can 3: 1 top turn seeded Uruguay; even before simple and direct Greece can also and Columbia kicked out of the game technology content is low. Brazil is famous for its sports commentator Andrew. Li Zeke said called start to the world cup is a football feast, more than the averaged 3 ball goal, the positive performance of the players let all the audience to have a boiling passion.
Offensive football revival? World cup 8 goals scored 28 goals in the number of offensive football
 fans always love to use the moment of Brazil compared to 4 years ago in South africa. Bishi, utilitarian football and 1: 0 doctrine popular, a lot of teams will defence is the first priority, even creating a total football open play the Dutch team. As a result, the 2010 World Cup in South Africa has become one of the world's most difficult to see the world cup. In the first three days of the game, the debut of the 14 teams only scored 14 goals, averaging two goals in the field. Until the Spanish team in the final in a 1-0 victory over the Netherlands, South Africa World Cup scoring a total number of only 145, averaging goals only than the 1990 World Cup in Italy slightly higher.
Related Articls:

Good to honor China Eastern Airlines shares suffered see light die

according

Just last year, Datang Teleco

This year, China Ding shares have started the integration of domestic enterprises with the industry. In April, Ding shares announced in cash acquisition and replenishment of Tianjin Feilong rubber products Co., Ltd., company thus become the controlling shareholder of Tianjin Feilong.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Small gray
« پاسخ #53 : 13 مه 2016، 01:59:21 am »

Small gray
 a little gray, with black eyes, the most lovely small brown haired. < br / > < br / > especially remember little gray for the first time was holding me into the home, a landing, immediately open it little pocket wander, hide under the tables and chairs, don't let us touch, how to call all the frightened eyes, looking around, tried to return to the embrace of the * * * mother, find those familiar with the brothers and sisters, is like I just stepped foot into the high school,goyard prix, trying to straighten out his own, each a strange face in trying to find a familiar voice and smiling face.  although the outcome is not go back,air jordan pas cher, small grey soon familiar with this is both of our childhood home, parents are not at home, although the shop was near, but I only met once a week, my life is interest in the care of grandparents. But a little gray, is my hour guardian, I can stand on the bench pull the ball, trying to get a small gray to Diao, and small gray is always very hard to make me laugh, we can get up early,hogan outlet online, smelling the roadside wild flowers,nike tn, edge and step to go to school, I walk the road never sad, no matter how small, every class, the total ash of early in the road,sac goyard pas cher, we always ran a smile, a dog, a happy day. < br / > < br / > so long,golden goose outlet, I still can not forget the little gray, often looks at the picture flashing eyes bright pure little gray, the total can not help but want to tears, a small gray, I always blame myself, strange I cross the road at the moment, not holding your, remember the moment the look in your eyes, I actually did not know that moment means parting, for seven years, my heart has been hidden in you, miss you all the time, in many tears are not back to my little gray, can not change back to you to accompany in my side. I can always remember my hour at some point, and my hour,mont blanc porte mine, basically accompanied by my little gray, but never to return. < br / > < br / > now I have grown up, childhood can not go back, always I like hours as a desire for a duo la a dream, I want to sit time machine back then that moment, save my little gray back, let it accompany me to finish my life, just the only is a fantasy, a small gray, happy in the heaven, let I remembered we all day, and you already drink Mengpo Tang, start your new life, even if you don't remember who I am, as long as you are happy, I will happy, little gray, must be happy. I will treat all people, I am afraid that one day, open the beautiful big eyes to my little girl will be your way. < br / > < br / > little gray, thank you have have you accompany me to walk through those years, those simple to worry worry free happiness, let me a lifetime all unforgettable. And you, always in my heart, even if distance in the far, you left my memory but preservation of fresh in my mind, want,hogan sito ufficiale, you, never go far away, can accompany the lonely stupid child, happy!
Related Articles:

Seven rest

This life,

Parents began to come is styled, see have summer training institutions to learn English is to give children reported the name, which know studying for nearly a month, learn simple / applechaircatdog some Mr. words, parents anxious the, afraid of children really only to the third grade, everywhere the trustee to ask who can help teach his children English.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
The feeling of reading
« پاسخ #54 : 13 مه 2016، 09:39:32 am »

Reading thoughts
: a study about composition
< br / > reading we benefit a lot, since ancient times, countless sages have come to realize the benefits of reading and fun, we have to talk about reading the benefits of!
< br / > ancient those men of letters, there is a same hobby -- reading. The book is the ladder of human progress, reading is everyone doing things, many people love the book such as treasure,hogan outlet online, Shoubushijuan, because a good book can affect a person's life. So,golden goose scarpe donna, reading what good is it? Ou Yangxiu had said "code of conduct to learn this, learn to read the" visible book in the mind of the writer is how important,hogan interactive outlet, Li kuchan also once said,golden goose outlet, "birds want to fly first wings,goyard pas cher, human desires motivated to reading",tn requin pas cher, this poem profound tell us book is how important, like bird's wings...

composition two: reading experience

< br / > the book I brought a lot of knowledge, as Goethe said: "reading a good book, like, and a noble people talk." I have been feeling.

< br / > usually at the end of the class, I often like to read books quietly in the seat, I saw Huang Beijia "I fly" "I want to be a good boy" "kiss my mother",golden goose outlet, seen Zhang Zhilu the empty child "the sad experiment", read the full set of "Scientific Series", also read in those days of the bright moon wrote "Ming Dynasty those things"... I love to see Huang Beijia's book, that is because from her book,scarpe hogan outlet, I feel the joy of childhood, family care and love.

I recently watched Conan

Related Articles:

Growing pa

On the 700 day of the dog

Two year tiger

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Pick up money
« پاسخ #55 : 13 مه 2016، 04:02:59 pm »

Pick up moneyA composition of
 we walk on the edge of the street, see the flower bed, there are 10 yuan of money! Everyone did not see, I go to the flower bed mysterious. Pick up what I call 10 dollars, open a look, ha ha! I finally in despair, see the hope! The first time this year to pick up money, is not to set off firecrackers to celebrate it!
 today, young aunt happy! Please go to eat supper! After eating a ton of heavy stuff, we ran out of it! The rest of the people,louboutin soldes, has been the car home. Only me and my mother and aunt and Liu Shushu ready to digest,bottes ugg pas cher, walk back.
 this year the world's most unfortunate people, to be considered a miss! This young lady 13 years old this year, last year is my good luck to be year of fate, so, eyes closed can pick up money! However, last year picked up the money, this year has been added to the interest of the earth!
 ha ha, this miss finally picked up the money!
 to pick up the money of the composition two: pick up money (846 words)
< p > one day,scarpe hogan outlet, sunny weather, sunny, I and several classmates to the park to play, suddenly, I saw a clothes tattered, silver haired old grandpa carrying a big bag to store collected waste bottle. At that time, I did not too much attention,hogan olympia outlet, then play.
< p > hot sun, to play for a while, I feel thirsty, so they took the money go to the store to buy water to drink, went to a small shop to buy after, I far saw a piece of red paper on the grass near, I hurried past, found the "paper", this is not a "paper", but money,hogan outlet online, I carefully have a look, ah! One hundred yuan ah! I picked it up in his hand,scarpe hogan outlet, heart, again this month to buy toys.
< p > I took the money, walked happily, but then I thought: I have a coke, but lost the money how to do, perhaps this is a home of their living expenses, did not have the money, I do not, however, the family lost money, how to do ah? They can be bitter, I can not help but some concern.
< p > walked me and suddenly stopped footsteps, I do not know is take money to move forward, having fun, or returned to the same place,hogan outlet, waiting for losing money to work to find it? My heart is very contradictory.
 really good happy, for a long time not so happy! Earth, earth! You finally have a conscience ah, know too much greed, and give me a little!
 later, I used this money to the aunt and Liu Shushu bought some fruit, but also to buy their own point of fruit. Though it was all at once. But, think of this is to pick up, very happy, very excited. Really, I feel like a big idiot! Like a never seen meters like ~
 at this time, a five or six year old child,scarpe hogan outlet, jumping from my.
Related Articles:

About childhood 100

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Science fiction fans to feast! Our festival more s
« پاسخ #56 : 14 مه 2016، 02:08:11 pm »

Japanese film master Mikio Naruse's two works: "rice", "mountain music" -- to join "mother of mother and wife" unit, death of actress Hara Setsuko's memorial show also announced.
< p > time Reuters the Sixth Beijing International Film Festival will be officially opened on April 2016 16,golden goose mid star, today the BFA Festival official announced the "Beijing screenings unit the fourth installment of the film, this film is more rich, both of which a tribute to classic, and bending of the gluttonous feast. Of course also includes the new focus,hogan sito ufficiale, including soft and hard,nike tn pas cher, multiple science fiction masterpiece.
< p > the film brings the Chen Yanyan goddess in the period of Republic of China commemorative screenings,hogan outlet online, national master sang watching as the world and human thematic screenings, the famous director Huang Jianxin practitioners of the 30th anniversary of retrospective screenings single chip and other, more diverse could bring fans to experience more.
Science fiction fans to feast! Our festival more sci-fi Classic Exhibition
 "2001: a Space Odyssey", "Blade Runner" and other classic science fiction will reflect more
< p > this year's Film Festival will be screened 300 brilliant foreign films, in Beijing 25 home theater and five universities held nearly 1000 screenings. Cooperation theater include China Film Archive Art Theatre,air jordan pas cher, Broadway Cinema Center for the arts, theater and Beijing famous art cinema and Wanda cinema, megabox cinema's quality theater and so on.
 Beijing, is the preparatory process in more exciting wildly beating gongs and drums,hogan outlet, the programs will also recently released in batches, so stay tuned.
< p > "science fiction film exhibition" unit, "2001: a Space Odyssey" Blade Runner "," to fly to outer space "stalker" and other classic sci-fi established exhibitors, together with previously published the "alien" series, the Star Wars series,hogan outlet online, the current Beiying section can be described as a science fiction fan gluttonous feast. In addition to more "Andre & middot. Tarkovsky's death marks the 30th anniversary of memorial show", can let the fans feel close to the style of the works of the Russian movie master "Andre & middot; the rouble Liao Fu", "mirror" precious film, as well as from Sweden invited to repair version of "sacrifice" will also work with the Beijing audience in the theater to meet.
 "rice",hogan scarpe outlet, "mountain music"
Related Articls:

talking about privacy: "say"

Phoenix Entertainment News  by Xu Zheng, Yu Nan, Huang Bo, duobujie starring Ning Hao's latest film, "no man's land" on December 3, to ope

Valentine's Day director of the new trailer for th

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • fgh902
About the fog and haze of high school
« پاسخ #57 : 15 مه 2016، 12:25:04 pm »

haze, not a natural phenomenon, but due to a human being who has caused extremely bad ecological environment. Hate hate haze, haze, this is not appropriate. To scold,christian louboutin pas cher, scold should be human, human being let City haze layers along. Alas, who knows, let the human predicament, was man himself. Social progress, scientific progress,hogan scarpe, not at the expense of the environment. Now, most of the real estate business environment to be careless with, only rush deadlines, only pursue efficiency, just to make money. The city is a large site, dust flying everywhere. So this kind of hazardous substances PM2.5 produced continuously and continuously manufacture. Fog, haze, haze,hogan sito ufficiale, haze become a fixture in our life with the accompanying video dumped off. Man is a link in the chain of, not because of the human and the influence of the coexistence of all creatures of nature, human beings do not personally destroy nature.
 haze is a mistake, is a human made a serious mistake, please wake up, go on, have a real nature!
 every morning, I have never seen the sun to shine on the earth. At home, you may not feel, only out of the house, you will find the fog enveloped the city, around the original beautiful scenery has become blurred. The haze caused by traffic jam caused by haze; diseases such as asthma...... The fog.
 open the window first, usher in a burst of cold wind, followed by a loud voice and noisy loudspeaker. The first port of breathing air,ugg pas cher, is not fresh, also not refreshing, it took thick smell of tobacco and oil flavor, mixed with a putrid odor, almost equal to my throat, I fiercely cough, banged shut the window. No wonder so disgusting, closed it! Sitting in the window, watching the street people, all the own cover tightly,scarpe hogan outlet, like one strange wrapped with a cloth. The sky outside the window, is a gray, white fog all the objects are covered. Everything, like soaking in milk.
 2 out of the haze
 recently, the weather in Chengdu is always foggy.
 didn't go out, so looked, also awkward and uncomfortable, I angrily pulled the curtains. Previously, we Nanjing, the blue sky is not much,golden goose saldi, but it is not so bad to the point! Step by step degradation, step fall,sac goyard pas cher, irresponsible man, irresponsible, irresponsible to do everything, can not be punished! Now many people including our government has been aware of this point, this theme has to protect the environment are very loud. But who really do,scarpe golden goose, seriously dedicated to do it. Who wants others to do, but on their own way. They think that with a force is difficult to change. But I believe that as long as do, there will be change, there will be a success.
 one morning, just out of the window to see a white, not snow, fog, haze.
About the fog and haze of high school

About tax

Put the pa

Love life, cherish yourself

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Walk in the spring
« پاسخ #58 : 15 مه 2016، 01:54:06 pm »

Walk in the spring
 1 walk in the spring
< p > is a year spring come, and is in a green grass, yesterday I was walking on the Bank of the river, looked leisurely people enjoying the spring brings warmth. Some are lying on the beach the sun,chaussure tn pas cher, some in twos and threes on the river to catch the little thing, and gather together together to play poker,hogan interactive outlet, I with the machine using a mobile phone took on in space, euphemistically called "Baihe spring early".
< p > in the spring, people sow seeds with heavy heavy hope, flying mood, sing happy songs,tn requin pas cher, enjoying the excitement brought by labor and occasional impulse mood will cannot help thinking, draw the outline of a beautiful future. Ah, spring, a let people cherish the season, in this season, blooming with exuberant vitality, filled with romantic atmosphere, hope Overture, leads us through time and space to find a spiritual understanding. Into the spring arms,hogan outlet, our heart will always with the slightest tenderness thousands of wicker in the spring breeze flowing to the bow when a bellyful of soulful dance, to the blowing through the heart when lingering affection, to which the graceful posture and lithe and graceful with youth style. < p inadvertently, this magnificent green is buttoned up my heartstrings, toggle our heart the softest emotions, in the text, in my heart, in this season is dyed green earth on, I will be spring clipping poetic picture!< p > what is spring ah, brilliant sunshine, like a newborn baby, the his most brilliant side Saxiang the earth, the spring breeze blowing over us in the face. Although there are some coolness, however, our mood already is dyed green spring text, stroll in the season, go out, the heart as the footsteps of a melody >
< p > marching everywhere broken leaves, I walked into the woods and greeted is spring girl lovely face, this beauty, natural beauty, the beauty of wild. Willow "ink three thousand hair hang to fall, like a shy girl; a huge tree standing in the Liu Shupang they relatively dependent, like" love lover...... "Ding,hogan outlet online, Dong, Ding, winter" listen to! Spring girl is playing the piano! Beautiful melody attracts me,golden goose outlet, I walked past. A light breeze is the spring girl's slender fingers, cool spring is a wonderful piano... All the birds sing together with the invitation. I sat in a smooth stone, listening to the song elegant songs. The wind shook shaken the falling flowers for spring girl inspired; a pretty motley butterfly dance is also unable to restrain the emotions. I can not help but sigh: graceful spring girl, a "a quiet and modest maiden"! So I walked in the spring, until the sun was missing,nike tn pas cher, and my heart was called back. I want to leave, heart sour, a little sad. However, this kind of desolation and different ordinary bleak, is sweet,hogan outlet, thick, there is no taste, thick paste in my heart.
< p > morning, wisps of wet spring with the arrival of spring girl, wind with the breath of winter jasmine, flowers also welcome spring girl come ah!
 2 I walk in the spring
Related Articles:

Spring sum

About dancing

Six grade writing

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 257
    • abc094
Justice on the first day at the box office total o
« پاسخ #59 : 15 مه 2016، 05:20:45 pm »

two results together,hogan sito ufficiale, although failed to catch up with the Transformers 3 and 3D "Titanic" at the box office, but the industry said it was normal, after all, is Monday, a lot of people streaming.
&quot,golden goose outlet;Justice" on the first day at the box office total of 62 million "Spider Man" 34 million wins
 box office gradually higher mode. "" rise of the Dark Knight "quality put in it,hogan outlet online, is an annual classic, many viewers are going to look at more than twice, so the stamina of the film is enough,louboutin soldes, even if the next" Prometheus "" The Expendables 2 "and other films will continue to be released, but" the dark Knight rises "the final box office performance or people is very good."
8 June 27, "the amazing spider man," and "the Dark Knight rise" opened in the same day, two Hollywood blockbuster "jointly with national Jiucheng row piece, in row hall almost evenly divided. At the same time,hogan outlet, the other videos quickly into the mop up stage. However, despite the "justice" in the domestic release late market hungry for a long time, but two pieces of zero performance and box office performance did not the popular imagination. "Justice" zero jointly scored about 600 million at the box office, the first day box office add about 62 million yuan, "the Dark Knight rises due to a longer runtime, ranked slightly less than the amazing Spider Man", also "the amazing spider man," 3D higher fares, so first day box office "the amazing spider man," victory over the Dark Knight rise. "
" the amazing Spider Man Movie Poster< p > Hollywood movie "the amazing spider man," and "Batman Begins 3: Dark Knight rise of on August 27,stylo mont blanc pas cher, also released in China," justice "zero jointly scored about 600 million at the box office, first day box office added a total of 62 million. Among them, the Dark Knight rise of about 28 million,goyard pas cher, the Chao Fanzhi spider man,goyard pas cher, about 34 million," Spider Man "slightly win.
< p > a cinema who said that "justice" start to score is actually pretty good, the box office certainly will take the long-term, "the Dark Knight rise" is expected to copy the stolen dream space ",
 "
Related Articls:

Shanghai Z

career is not synchronized in

commercial type of film is the future development of the road?

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

این صفحه در 0.192 ثانیه 26 نمایش داده شد.