انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

انسانی در آیینه ...
.
وقتی برای آنچه که برای خودت و دنیا با تلاش بدست آورده ای ، آنروز تو پادشاه شده ای .
پس بطرف آینه برو و خودت را در آن نگاه کن و ببین آن انسان چه باید بگوید .
فقط پدر و مادر و همسر شما نیستند که درباره گذشته تو قضاوت می کنند . آنکسی که در آینه مقابل توست درباره تو قضاوت خواهد کرد . بعضی از مردم و دوستان صمیمی ات ممکن است درباره تو اینطور فکر کنند که تو آدم فوق العاده ای هستی . اما شخص درون آینه به تو ولگرد خطاب می کند ، اگر نتوانی در چشمانش مستقیم نگاه کنی . شخص درون آینه تا انتهای راه با تو خواهد بود ، تا کاملا پاک و سلامت شوی . تو راه سخت و خطرناکی را گذرانده ای و شخص روبروی تو در آینه دوست توست . تو خودت را به حماقت زده ای . اگر به گذشته ات برگردی چیزی جز اشک و سردرد نصیبت نخواهد بود ، اگر به آن شخص (درون آیینه )دروغ گفته باشی...
.
قانون #62ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم هفتم - الاتین  (دفعات بازدید: 2674 بار)

رضا - بیل

 • رضا - اینترنت
 • نمایندگان انجمن ها
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • ******
 • امتیاز: +374/-13
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3,690
 • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
  • الکلی ها و معتادان گمنام
قدم هفتم - الاتین
« : 22 اوت 2013، 10:43:09 am »

قدم هفتم                             
               
               
                            " با فروتني از او خواست كه كمبودهاي اخلاقي ما را برطرف كند."
 
 
 
              آيا ما واقعا" مي خواهيم كه تغيير كنيم ؟ همه ما نقائصي داريم كه فكر               مي كنيم به آنها احتياج داريم ، از آنها لذت مي بريم و ممكن است كه               براي برطرف كردن و از بين رفتنشان آمادگي نداشته باشيم . ما بايد تصميم               بگيريم كه چه كاري راترجيح دهيم : سعي و تلاش براي رسيدن به بلوغ و               كمال بيشتر و يا ماندن در همين وضعيت . ما ديگر نمي توانيم بگوييم :               هيچ چيز بهتري را نمي شناسيم .
              (1)كلمه راهنما در اين قدم "با فروتني " است . كلمات "با فروتني " و               "با تواضع" براي ما چگونه كار مي كنند؟
 
              (2)وقتي كه از خدا مي خواهيم تا كمبودهاي اخلاقيمان را برطرف كند، آيا               اين آخرين مسئوليت ماراجع به آنهاست ؟ مسئوليت ما در اين امر مهم چيست               ؟ خداوند چگونه اين كار را براي ما انجام مي دهد؟
 
              (3) نشريه " فقط براي امروز" چگونه در اين قدم به ما كمك مي كند ؟
 
              (4) شعار " رها كن و به خدا بسپار " چطور در اين قدم كار مي كند؟
 
              (5)                                           اين گفته كه " تو بهترين كار را انجام بده  و نتيجه رابه خدا بسپار "               به اين قدم ، چه ارتباطي دارد؟
              در ابتدا ، ممكن است " درخواست از خداوند" براي برطرف كردن نقائص               اخلاقيمان ، جاذبه اي براي مانداشته باشد . ممكن است كه احساس كنم ،               بهتر است خودمان اين كار را انجام دهيم ، يا ممكن است كه فكر كنيم كه               خداوند نمي خواهد و يا نمي تواند به ما كمك كند. اما بايد اقرار كنيم               كه زماني كه خودمان مي خواستيم اين كار را انجام دهيم ، به نتيجه خوبي               نرسيديم . خداوند با دادن نيرويي براي انجام كار درست، به ما كمك خواهد               كرد. اين به خود ما مربوط است ، مي توانيم تلاش كنيم .
               
               
               
               "               عكس العملهاي شخصي "
              من شروع به درخواست از خداوند براي از بين بردن نقائص و كمبودهاي               اخلاقي ام كردم و پيش رفتم و سعي كردم كه از آنها خلاصي پيدا كنم و               بهترين كاري راكه مي توانستم ،انجام دهم . من مي دانم كه نيروي برترم               مرا راهنمائي مي كرد تا در راه درست قدم بردارم .
              از روي تجربه شخصي خود با نماز ، دعا و تقاضا مي دانم كه پروردگارم               زماني كه من از او درخواست كمك كرده ام  مرا ياري كرده ،نه زماني كه               براي اجابت درخواستهايم با او چانه زده ام {و اورا مجبور به اجابت آن               نموده ام }.
              من ايمان دارم كه خداوند با فرصت دادن به من براي كار كردن بر روي خودم               ، كمبودهاي اخلاقي ام رااز من دور مي كند. براي مثال ، من انسان خيلي               تند خويي هستم، اما از زماني  كه از اين نقص اخلاقي ام  آگاه شده ام ،               به نظر مي رسد اغلب زمانهايي كه نزديك است ، خونسرد يم را از دست بدهيم               ، مچ خود را مي گيريم . من با افرادي صحبت كردم و فهميدم كه آنها چطور               خودشان را كنترل مي كنند . معتقد هستم كه اين هشياري و آگاهي جديدي كه               من از خود به دست آوردم ، يكي از راههاي كمك خداوند به من است.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bvr5b3hbfg

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr904
Daytime don't know the dark of night
« پاسخ #1 : 18 مه 2016، 12:41:56 pm »

Daytime don't know the dark of night
  brother alone in Shenzhen to work hard,golden goose sneakers, to live,air max femme pas cher, to work in the family member,nike tn soldes, the white and black upside down life, started in his dormitory, mess so dirty. Four or five individuals share a bathroom, a living room, a balcony and a kitchen. My brother says it's distribution is very good, he is not easy, himself a man so many years away from the far field study,. One kind of life and work in the face of disappointments and pressure,nmd runner femme pas cher, interpersonal complex...... In fact, in the vast sea of humanity, and how many such office workers do?< br / > they are young, middle-aged and old, for life to have a "distorting" days, when we in the daytime for their own lives, learning, hard work, we feel is slightly warm sunshine, see is blue,adidas yeezy boost 350, the blue sky, and they had witnessed the is and the phases of the moon, the owl's life, suitable for night combat. During the day the house in his Fangyuan, had played a sedentary life. These people may have been used or have been content with this life. Would they like it? Are they not afraid of the night of the black? Is it...... This is life, this is the life of the required course, not everyone will experience, but everyone has an immersive experience.
 
   in fact I think life is like a blank sheet of paper and need our own coloring and color; life is a never stop at the end of the journey, although very bitter, also can from the scenery along the way to find the fun and enjoy. Life lies not in the end, but in the experience.< br / > suffering can purify one's soul, will make people become noble, to be good at using the suffering around him and unhappy, they are your life a sum of wealth. This trip to Shenzhen, a person, plug in headphones, sitting on the bus,hogan rebel outlet, take you to understand Shenzhen. In fact, Shenzhen, but also the case, a city has its specific historical and cultural heritage,hogan sito ufficiale, the cultural environment,hogan outlet online, the unique customs and culture, a different kind of charm. Of course there are crowded bus and subway, there is a headache environment, air pollution problems, there are also in order to live in the day and night work of the people, human problems are the common city, is not it?< br / > there are some people, they are working day and night, the city's high-rise buildings without their high risk technology. They were common, very ordinary, silently, as the city with and without them, there would be no > for the existence of urban and rural areas
 
Related Articles:
 
 
   Sky porn
 
   Childhood dream in winter
 
   How do not
 
 
  I is a like the trouble to write on the paper, will happily put in the side, home in the countryside, corn is the harvest season, watching all this let me think of the past, although now living conditions are good, but I yearn for the previous life, even for picking corn corn is also a fun, what kind of agrestic breath now how also can not find.
خارج شده است

hawh04xht

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 141
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl479
Core staff shares Hundsun overweight - internet fi
« پاسخ #2 : 27 مه 2016، 09:24:05 am »

Hang Seng electronics is currently the main business of financial institutions to provide IT products and services, the main business model is to financial institutions to sell financial software products. With the development and innovation of China's financial market, the emergence of a number of small and innovative micro financial institutions, these customers demand of financial IT products and services with traditional financial institutions vary, part of them may not own construction and purchase of IT systems, choosing instead to pay a service fee in the form of access to it services, Hundsun decided the business innovation by the cloud Hang Seng Finance Corporation to be operating.
< p > cloud Hang Seng finance business orientation to help commercial banks to deal with the Internet and mobile Internet challenge, to carry out the cloud platform as a center of banking financial institutions, the IT service innovation business, to distinguish in Hang Seng electronic traditional sales finance it software product model; cloud Hang Seng finance service object includes banking financial institutions and their customers.
< p > Song cloud investment, silver cloud investment, cloud Ming Investments by staff of the director of a wholly owned subsidiary of Hang Seng electronic cloud Hui Investment Management Co., Ltd. Hangzhou and Hang Seng electronic part, supervisors, executives and company joint investment limited partnership, mainly on behalf of the company and innovative business subsidiary of the core staff on the company's innovative business subsidiary of investment projects, investment song cloud,tn pas cher, cloud bank investment department of the Hang Seng Electronic Association legal person.
Core staff shares Hundsun overweight | Hundsun | Internet financial core staff
< p > in the face of new business and new needs in Internet banking, Hundsun decided by companies with the joint investment of core employees to share the profits and risks.
< p > Hundsun February 25, general meeting of shareholders by the company core staff shares the innovative business subsidiary investment and management practices on, hope that through joint investment core employees and the company, business innovation to inject vitality to stimulate entrepreneurial passion, grow together and >
< p > Hundsun said that the traditional financial software sale mode based on business innovation system input-output structure and Hundsun is very different, not only in the business model, the technical characteristics of products,air max pas cher, after-sales service, marketing and other and traditional financial business of it are different, and there is a large initial investment and payback period is longer,yeezy boost 350 pas cher, pre profit is difficult, business and customer needs exist greater uncertainty in the risk. Therefore, from the business separate management and operation as well as for business and investment risk control perspective,scarpe hogan outlet, by holding subsidiaries are independent business more appropriate, more conducive to gain an advantage in market competition.
 Hundsun announcement today, the company intends to invest, and related legal cloud cloud,scarpe hogan outlet, cloud Ming song silver investment investment jointly set up Hangzhou hang cloud melt Network Co.,nike tn pas cher, Ltd., registered capital of 31 million yuan. Among them, the Hang Seng electronic investment 180 million yuan, representing the cloud Hang Seng finance of the registered capital of 58.06%; investment song cloud, cloud bank investment, cloud Ming Investment were invested 247 million yuan,air max pas cher, 6.1 million yuan, 443 million yuan, the accounting for 7.97%,hogan outlet, 19.68% and 14.29%. Hang cloud melt after the incorporation, Department of Hang Seng electronics subsidiary.
Related Articles:
 
 
   
 
   
 
   BYD new energy Yuduo ten billion gamble orders - n
 
 
   However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 42,313
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 42,313
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : قدم هفتم - الاتین
« پاسخ #4 : 29 سپتامبر 2019، 09:11:52 pm »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است
 

این صفحه در 0.089 ثانیه 25 نمایش داده شد.