انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

شاد باش ! مراقبه  خودش به تو دست خواهد داد. مسرور باش زیرا دین خودش دنبالت خواهد آمد. شادمانی شرط اصلی است.مردم تنها وقتی مذهبی هستند که نگران و اندوهگین هستند و بهمین دلیل تمام مذهبشان دروغ است!

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: برداشتهای شخصی از کتاب....  (دفعات بازدید: 6702 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
برداشتهای شخصی از کتاب....
« : 22 اوت 2011، 11:33:26 am »

سلام ،
خوبه شاید مطالب که تو این فصل هست نشوندهنده علمی بودن برنامه ما باشه که فعلا متاسفانه خیلی از بچه ها فقط تجربه رو قبول دارن نه علمی بودن برنامه رو و همچنین شواهددیگه هم برای این مطلب وجود داره که بجاش با هم صحبت خواهیم کرد ...
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : برداشتهای شخصی از کتاب....
« پاسخ #1 : 22 اوت 2011، 11:34:05 am »

نظریه یک پزشک ...
1)- "
در میان گذاردن این ایده ها با الکلی های دیگر قسمتی از بهبودی او را تشکیل میداد" . ص:23
.
2)- "
این مردان در واقع قادرند راه حلی برای هزاران مورد از مواردی که گفته شده عرضه کنند" . ص:24
.
3)- "
مائیکه از شکنجه الکلیسم رنج برده ایم باید بدانیم که جسم الکلی هم مانند افکار او کاملا غیر طبیعی است . وقتی که به ما می گفتند  در کنترل مشروب خواری ،

درست کنار نیامدن با زندگی[/r]   ،
            فاصله زیاد با واقعیت ها[/r]  و یا
            مغز معیوب ما بوده است[/r]   ،
            برایمان قابل قبول نبود[/r]" . ص: 24   
.
4)- "با آنکه راه حل ما زمینه ای روحانی و همچنین انسانی دارد اما ما برای بیماری که شدیدا متشنج است و یا افکارش غبار آلود است بیمارستان و بستری شدن را مناسب می دانیم .
در بیشتر مواقع بیرون آوردن مغز الکلی از حالت غبار آلود امری حیاتی است زیرا در این صورت شانس بیشتری برای درک و قبول پیشنهاد ما خواهد داشت" . ص: 24
.
5)- .
ص :‌ 25
.
6)-
از خود گذشتگی ، در کار نبودن هر گونه انگیزه انتفاعی و احساس همبستگی آنها واقعا برای من که سالهاست در رشه مداوای الکلی ها زحمات کسالت آوری کشیده ام بسیار الهام بخش است .

آنها به خود اعتقاد دارند[/r] و
  خیلی بیشتر از آن به نیرویی ایمان دارند که الکلی های مزمن را از ددروازه های مرگ بیرون می کشد [/r] . ص : 25
.
.   
« آخرين ويرايش: 22 اوت 2011، 11:38:07 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #2 : 22 اوت 2011، 11:39:29 am »

نظریه یک پزشک ...
1)- "
در میان گذاردن این ایده ها با الکلی های دیگر قسمتی از بهبودی او را تشکیل میداد" . ص:23
.

[/q][/q]

تجربه :
.
1)- یادم نره که خیلی مهمه مشکلات امروزم رو با راهنما و دوستان بهبودی در میون بزارم ، چون این ایده قسمتی از بهودی منو انجام می ده و اگر ما روند برنامه وبهبودی رو مانند پازل در نظر بگیریم ، این تکه ای از پازل است که قطعات دیگر اون رو جور چین می کنند و حتما ، حتما باید این کار رو انجام بدم . تجربه نشون داده که می تونیم روشی شخصی برای این کار پیدا کنیم ، مثلا با دوستی بهبودی که نمی شناسیم و بعنوان تجربه از اون راهکار بگیریم و یا در مشارکت های روزانه در جلسه این عمل را به سر انجام برسونیم و با اینکه از تجربیات راهنما در این زمینه استفاده کنیم و به او اعتماد داشته باشیم . "پنج تا کار روزانه ، یکیش اینه ..."
« آخرين ويرايش: 22 اوت 2011، 11:51:24 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 22 اوت 2011، 11:41:37 am »

نظریه یک پزشک ...
.
2)- "این مردان در واقع قادرند راه حلی برای هزاران مورد از مواردی که گفته شده عرضه کنند" . ص:24
.
  .

2)- ما باید قبول کنیم که این برنامه دوازده قدمی کامل ترین و بی نقص ترین برنامه ای ائیه که به ما کمک می کنه "حداقل تا راهکار جدیدی برا ما پیدا نشده و یا نقطه ای که بتونیم به اون اعتماد بکنیم " ، تا کنون مطابق آماری که اعلام شده بیشتر از سیصد و پنجاه انجمن دوازده قدمی وجود دارد که می تواند به آنها و میلیونها نفر نیازمند به این انجمن کمک کند ، پس اگر به اونها در زمینه های دیگه هم کمک کرده مطمئنا برای من هم امروز کار میکنه ، س..ک..س ، سیگار ، پول ، مشروبات ، وابستگی ، همبستگی ، الکل ، هروئین ، پرخوری و . و . و هزاران مورد از این دسته ...
ایمان و اعتماد به برنامه و بکارگرفتن آن مطابق قدم اول تا سوم در باره هر کدوم از نواقص اخلاقی " قدم ششم و هفتم " به ما به شدت کمک می کنه که حداقل راهکاری هر چند ساده برای اون داشته باشیم و به مرور می تونیم از اونها استفاده کرده و راه کارهای جدیدی را بدست بیاریم ...
قبول این برنامه اولین شرط توهمی اینکه من می تونستم رو از جلو چششمون پاک می کنه و به دومین اصل که ما می تموانیم می رساند . قبول کن و حرکت کن تا این ایده دکتر ویلیام . د. سیلک ورث در مورد قادر بودن ما بر یافتن راهکاری برای هزاران درد از این دسته تحقق یابد ...
« آخرين ويرايش: 22 اوت 2011، 11:42:48 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #4 : 22 اوت 2011، 11:48:33 am »

نظریه یک پزشک ...
.
3)- "مائیکه از شکنجه الکلیسم رنج برده ایم باید بدانیم که جسم الکلی هم مانند افکار او کاملا غیر طبیعی است . وقتی که به ما می گفتند  در کنترل مشروب خواری ،

درست کنار نیامدن با زندگی  ،
            فاصله زیاد با واقعیت ها
و یا
            مغز معیوب ما بوده است   ،
            برایمان قابل قبول نبود" . ص: 24   
.
[/r]
3)- در حقیقت شاید بتوان دلیل موفقیت این برنامه را نسب به دیگر انجمن های دوازده قدمی همین بند دانست ، ویار و فعالیت جسمی بیمارگونه ما که هماهنگی شدیدی با روح و روان ما دارد و ما را بعنوان بیماران دوازده قدمی مجبور به قبول یک سری از پیشنهادات و تفکر در مورد یک سری واقعیات می کند ، قسمت جسمی بیماری من در مورد افراط و تفریط بیماری و حرکاتی اشتباه در اجتماعی که در آن زندگی می کنم مانند محل کار ، منزل ، انجمن و جلسه می باشد ، تو با خواندن سه رشته مختلف و هنوز تثبیت نشدنت داری اینو به نمایش می ذاری و من با ارسال بیشتر از 1850 ارسال و با فشارهای بدنی و عصبی که باعث شده امروز استراحت کامل ندارم و تفکر و تعقل و زندگی من تحت فشارهای  عصبی و روانی نظم ساعت است و باید برای آن حالت تعادلی پیدا کنم . باید بتوانم بااین مشکلات امروز کنار بیایم .
شاید این تعریف دقیق ترین تعریف در مورد اعتیاد می باشد :
بیماری که دو مولفه کاملا شاخص دارد :
الف ) – هر کسی که زمان را دستکاری کند و قصدش این باشد که سریعتر از موعد به نتیجه برسد و یا رهی کوتاهتر را بپیماید را 50% این بیماری می توان به او چسبانید . مثال واضح این متن ، رد شدن از چراغ قرمز ، در انتظار بودن همیشه برای اینکه بتوانیم زمان را سپری کنیم و آنهم به سختی ، و یا اینکه نمی توانیم از کنار هر چیزی بی تفاوت بگذریم و همیشه در گیر زمان هستیم و دوست داریم از آن رد شویم برای همین خوشی های  ما کوتاه و دردهای ما طولانی است و همیشه کینه های طولانی مدت و دعوا های زمان دار به انجام می رسانی ...
راهنمای من این مساله رو باین موضوع تکمیل می کنه : " ما انسانهایی هستیم که با پاهای کوتاه به دنیا آمده ایم و این برنامه دوازده قدمی کمک می کنه که به تدریج هر دوتا پای ما با تناسب برسند ، اگر با کسی که کار می کنیم و یا با کسی زندگی می کنیم اشخاصی باشند که تحت تاثیر این برنامه نباشند "کار نکنند " ، و یا بیماری را از طریق ما به آنها منطقل شده باشد و به سمت بهبودی پیش نروند ، ما همیشه لنگ می زنیم ، یعنی یک پای ما به رشد خود ادامه می دهد ولی پای دیگر نا رشدش متوقف خواهد شد ...
ب)- لذت های زندگی بسیار عمیق تر از این هایی است که ما برای آنها تلاش می کنیم ، مثلا : مصرف مواد ما را سریعا به اون خلسه مورد نیاز می رساند ، غم و درد و انزوا و انزوا طلبی ما را از رشد اجتماعی دور می کند ، فرار از واقعیت و .... هزاران موقعیت اینگونه . در صورتی که ما می دانیم اگر نتانیم به رشد اجتماعی برسیم بازهم ما انسانهایی ناقص و با استناد به بند اول 50% تتمه این کار باعث 100% بیماری در ما می شود ...
.
حقیقت مطلب بسیار پیچیده تر از اینی است که در این پاراگراف جای بگیره ، این مطلب در حقیقت می خواد بگه شروع قدمها رو باید با چند تا فاکتور مهم شروع می شه :
الف : قبول عجز مان و دیدن ایرادها در خودمان
ب : اینکه ما به تنهایی قادر نبودیم این مساله را حل کنیم
ج : تنها راه نجات ما نیروی برتر است  ، اگر و اگر تنها از او بخواهیم

این سه تا وعده و یا به قولی توهم مصرف کنندگان و لغز کنندگان است که در صفحه نود و یک کتاب الکلی ها ازش اسم برده است و برای اون راهکارهای ساده ای پیشنهاد داده ...
.
اول از همه انکه برای وارد شدن به جلسات باید حتما چندین ساعت از زمان مصرفش گذشته باشه که دلیل اونم واضحه ، مصرف مواد یا الکل یا ه کدوم از نواقص مانند خود آزاری و یا دروغگویی و یا ... که هرکدوم برای ما نقش خداوند یا همون نیروی برتر رو بازی می کنه و چون اون در حالتی که ما درگیرش هستیم غالبتر از نیروی برتر جلساته ، تو همینجا هم می تونی قدرت الکل شاه "به روایت کتاب لاتینش " رو ببینی .
دوم از همه باید متوجه باشی که برای چی به جلسات می آیی ، یعنی در حقیقت برای آمدن باید عجز داشته باشی که برای هر کسی به نوعی اتفاق می افته ، من خودم بخاطر مصرف الکل/مواد به جلسات نیومدم بخاطر این آمدم که دیدم با اجتماع دوروبرم مشکلاتی دارم که کسان دیگر که شرایط یکسان و مساوی با من رو دارند این حالت درآنها صدق نمی کنه ، چرا من با پدر و مادرم مشکل دارم ، چرا من نمی تونم خیلی راحا اشتباهات اونای دیگر رو ببخشم ، چرا اینقدر راحت از کنار مشکلات رد می شم و بی تفاوت میشم و درد می کشم و هیچ تلاشی نمی کنم و ...
سوم از همه قبول کنی که راه دیگه ای نداری ، این آخرین راه ممکن و تنها دریه که فعلا بروی تو باز شده ... تا بعدا یک راه جدید پیدا بشه  و اونو قبول کنیم .
.
.
اینکارهارو انجام دادن باید بدونی که همونجوری که خود برنامه هم به تکرار بهش اشاره کرده در حقیقت یک فراینده ، یعنی به یکباره اتفاق نمی افته و آرام ، آرام باید پیش رفت تا به نتیجه رسید و برای همین صبر و حوصله فراوانی هم می طلبه . راجب به بیماری اعتیاد و مولفه ای اون " دوتایی که در هر کسی وجود داشته باشه ما می گیم طرف معتاده ، قبلا صحبت کردم " برای همین هم خیلی خیلی برای ما مشکله که صبر کنیم و نتیجه دلخواهمونو بگیریم ، یعنی این ...
دلیلی که امری حیاتی ، بیرون آوردن مغز بیماران از خالت غبار است برای نکاتی است که اشاره شد ...
و دیگه ؟
.
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #5 : 22 اوت 2011، 02:57:36 pm »

4)- "با آنکه راه حل ما زمینه ای روحانی و همچنین انسانی دارد اما ما برای بیماری که شدیدا متشنج است و یا افکارش غبار آلود است بیمارستان و بستری شدن را مناسب می دانیم .
در بیشتر مواقع بیرون آوردن مغز الکلی از حالت غبار آلود امری حیاتی است زیرا در این صورت شانس بیشتری برای درک و قبول پیشنهاد ما خواهد داشت" . ص: 24
.

.
4)- در این بند شدیدا توصیه به این است که نباید مساله روحانی رو اونقدر پیش بگیری که از راه انسانیت ور بشی ، در حقیقت به نوعی در کنار هم بودن این ها رو پیشنهاد داده . ما قبول باید یکنیم که امروزه می تونیم فردی دارای جایگاه و موثر در اجتماعمان هستیم ، باید قبول بکنیم که وظایفی از خودمان ، خانواده ، دوستان ، اجتماع و محل کار و زندگی بر دوش ماست و ما باید تا جای ممکن سعی  تلاش مان را در راستای جمع و جورکردن اون صرف کنیم ... اینها حقایقی هستند که باید همیشه مد نظر داشت و از جلو چشممون دورش نکرد تا اینکه مسیر بهبودی رو که توصیه این دوکار را با هم داره بتونیم پیش ببریم وگرنه باز هم لنگ خواهیم شد " قضیه رشد پاها یادته که ؟ " ، اما این نکته رو هم از نظرمون دور نکنیم که شدت و ضعف بیماری در هر کسی به نوعی های مختلف و متفاوت بروز می کنه . حتما تو نباید مصرف کننده باشی و یا تو نباید با الکل آشنا باشی ، خاصیت خود آزاری هم خودش به نوعی تحت تاثیر همین قانون و قاعده اس ، خاصیت افکار پریشان و دیگر آزاری هم و ... "هزاران مورد را مطابق نظر دکتر سیلک ورث می تونیم اینجا بگونجونیم ." ، ضمن اینکه برای هر کسی و هر بیماری هزاران راه برای درمان و افتادن در وادی بهبودی هست و ما نباید بیهوده از همه انتظار داشته باشیم که مسیر ما رو طی کنند و یا اینکه از روش ما جواب بگیرند ، بستگی به درک ، فهم ، موقعیت اجتماعی ، فهم و شعور خانوادگی و شدت و ضعف بیماری ، حتی می توان آب و هوا را هم در این مساله دخیل دانست ، بیماری ما تغییر می کند ...فقط باید به مدت حداقل چند ساعت هم که شده باشد پاک باشد تا بتوانداز جلسات استفاده کند در غیر این صورت ممکن نخواهد بود ...
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #6 : 23 اوت 2011، 09:19:27 pm »

نظریه یک پزشک ...
  .
5)- . ص :‌ 25
.
 از خود گذشتگی ، در کار نبودن هر گونه انگیزه انتفاعی و احساس همبستگی آنها واقعا برای من که سالهاست در رشه مداوای الکلی ها زحمات کسالت آوری کشیده ام بسیار الهام بخش است .

5)- شاید پیچیده ترین حرفی که علمی ترین حرف کتاب هم حساب می شود همین تکه باشه که بصورت مستقیم که نکته ای شاره داره که پیچیده ترین نقص یک معتاد/الکلی به اون وابسته اس ...
غرور ، خشم ، ترس ، خود محور ، خود بزرگ بینی ، حس تکامل پرستی و و و ... هزاران نکته که آنها را مجموعا در پن فلت مثلث خود مشغولی می تونی ببینی و مجموع اونو در اونجا به نحو زیبایی تجربه بگیری ...
یک سری برای موردی خاص پیش دکتر روانکاوی رفته بودم که با اون صحبت کنم و اون مختصری در مورد من اطلاعات و آگاهی داشت ، درمورد اینکه من بصورت موقعیتی مشروب و مواد مصرف می کردم و اینکه العان در انجمن حضور دارم باز هم بیشتر از این نه  ... خیلی جالب بود اون نزدیک به چهل و پنج دقیه ای با من صحبت کرد و در انتهای کار وقتی که تمام شد و بلند شدم اولین حرفی که زد گفت آقای فلانی این غرور شماست که باعث شده خیلی از مشکلات امروز سر راهتون قرار بگیره و من از شما دعوت کردم بیایین اینجا چون بیوگرافیتونو خوندم " من اونو تو انجمن قرار داده بودم ولی به دلیل بی احتیاطی مسئول تالار و آدمین اون قسمت بطور کامل از بین رفت ..." ، بهر حال مطلب بسیار جالب بود و فهمیدم که ایرادات من خیلی خیلی پیچیده تر از اونیه که به ظاهر دیده می شه چون در بیشتر مواقع فقط غرور تنها نیست ، ترس بعنوان زیر بنای اون دخالت می کنه ، ترس از اینکه ،‌نکنه پر رو بشه ، نکنه انتظاراتش زیاد بشه ، نکنه نفهمه ، نکنه بازم بخواد ، نکنه ، نکنه ، نکنه و من تو هچل اونم می افتادم که در باره اون تو اشارات قدم سوم بهش اشاره کردم ، مثل اینکه بهت گفتم به دختر کوچولوت بعنوان یک نیروی برتر نگاه کن خودش خیلی از الهامات رو برات داره ...
بله من اونجا متوجه شدم و تو این تالار هم متوجه شدت و ضعف اون در بچه ها شدم که احتیاج به یک روانشناسی اخلاقی برای معتادان/الکلی ها به شدت لازم است وگرنه بازم این ها تبدیل به بچه هایی با جسم هایی بزرگ شده ایم که بسیا خطر ناکتریم ، چون انتظارات دیگران از ما امروزه به خاطر توقعات آنها و خودمان بسیار زیاد است و چون نمی توانیم برآورده سازیم تبدیل به موجودات وحشی و خونینی میشویم که دیگر قابل کنترل و تسلط نیستسم ..." به قول راهنمام تبدیل به سگهای دوبرمن ، با استناد به 12 قدم و هیکل ها و ضعف های اخلاقی که از هر جا بتوانیم گاز می گیریم می کنیم ..."
.
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #7 : 23 اوت 2011، 09:21:37 pm »

6(
آنها به خود اعتقاد دارند[/r] و
  خیلی بیشتر از آن به نیرویی ایمان دارند که الکلی های مزمن را از ددروازه های مرگ بیرون می کشد [/r] . ص : 25
.
.   
[/r]
6)- یک مورد که در زمان بیماری در بچگی ما رشد زاینده ای داشت و به شدت ما رو تحت تاثیر این بیماری قرار داده این بوده که من افراط و تفریط در عملکرد داشتم "قسمت جسمی و روحی بیماری ما در حالت کلی " ، یا خیلی می خواستم یا اصلا نمی خواستم ، یا خیلی می دادم یا اصلا نمی دادم ، یا خیلی بخشنده بودم یا اصلا نبودم ، یا ... یا ... یا ... می دونی ، اینا دست به دست هم داد تا از من یک شخصیت عجیب درست کرد ، شخصیتی خود خواه ، مغرور و از خود راضی که انتظاراتش از اطرافیان تناسب نداشت و نتونست برای اطرافیانش جایگاه ویژه ای درست بکنه و همه رو با یک چوب می روندم . فهمیدن این موضوع که چرا من یا حرف گوش نمی کنم یا می کنم ، یا فرق نمی ذارم یا به شدت حساس می شم و هزاران ، هزار نوع تفاوت دیگه برای من بیشتر از سی و چند سال تول کشید و تو این مدت دهنم به نحو احسن سرویس شد . راهی هم بلد نبودم فقط می فهمیدم بقیه به اندازه من نمی فهمند و من به اندازه بقیه عملکرد ندارم و همین و همین . تا این که یک نامرد ما رو به این جلسه راهنمایی کرد ، هیچ وقت نمی بخشمش که چه ظلمی و چه سختی به ما رفت . ما همونجور زندگی می کردیم و خبر از عالم بیرون نداشتیم ولی این برنامه پدر منو در آورد و منو خراب زمین زد . مجبور شدم اول از همه قبول بکنم که راهی غیر از این اصول ندارم و باید انجام بدم " تازه بدتر از اون اینکه این برنامه دارای آدمهای احمقی است که روش تجربی رو به روشهای علمی که استنادات این برناه است ترجیح می دهند و این مایه عذاب بیشتر برای من شد و دیگر اینکه درد حاصل از فهمی که این برنامه به آدم می ده کشنده اس و کاش همون روش قدیم ادامه داش... بهر حال فهمیدم که باید هر چی رو یاد دارم کنار بزارم که این کارو رو به مدت سه سال اول و بطور مرتب تکرار کردم و نه فیلم و نه کتاب و فقط نشریات انجمن ها رو خوندم ، فهمیدم که هر چی رو یاد دارم باید به اونهای دیگه یاد بدم تا اونها هم نظراتشونو به من منتقل کنند و بتونیم یک سر جمبندی موضوعی بدست بیارم و این موضوع باعث شد که رهجوهای مختل بگیرم و با آنها قدمهای مختلف رو کار کنم و از همه اینها جالبتر اینکه باید قبول کنم که من مسئولیت کارهایم را مجبورم به عهده بگیرم و راهی دیگه ندارم و به خودم و نیروی برترم اونجوری که شناختمش ایمان و اعتماد داشته باشم تا فط و فقط امروز رو هر جوری که هست مثل یک معجزه طی کنم و اونو رد کنم و واقعا این کار شدنی شد و هنوز ادامه داره و هر روز این معجزه رو می بینم ...
.
.
.
           ................
.....     .....
  ...    ...
    .. ..
      .
     V     
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #8 : 06 سپتامبر 2011، 03:51:42 pm »

نقل قول

....اما بمجرد تحول درونی همان شخصیکه محکوم بنظر میرسید ...........تنها شرط لازم دنبال کردن چند قاعده ساده است
[/q]
[/c]
[/color]
.
.

من فکر میکنم چون خودم رو قبول ندارم هنوز هم نیروی برترم رو قبول ندارم .با اینکه میدونم نیروی برتر من تنها خداست واون میتونه من رویاری کنه اما این مساله رو در ذهنم سرکوب میکنم .این تحول در درون من هنوز هم دستخوش نیروهای مجازی اطرافمه و این باعث میشه که دائما در نوسان باشم .مشکل من اینجاست که از این قواعد فراریم چون احساس میکنم  دست وپاگیر ه واجازه نمیده مثل پیچک به هر طرف که دوست دارم کشیده بشم
« آخرين ويرايش: 06 سپتامبر 2011، 03:55:02 pm توسط رضا - بیل »
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 06 سپتامبر 2011، 04:00:08 pm »

قبول عجز :
بزرگترین گرفتاری وایراد  من در این موردخودخواهی است اینکه هنوز هم سعی میکنم به قول شما متفاوت رفتار کنم نشات گرفته از همین نقصه .من تازمانیکه فکر میکنم بانیروی اراده میتونم هر کاری رو انجام بدم نا خواسته حس خدا بودن رو به خودم منتقل میکنم وخدا عاجز میکنه اما عاجز نمیشه تازمانیکه این حس در من قدرت داره پذیرش عاجزی برام دردناک وسخت میشه .من خود خواه فکر میکنم عقل کل هستم خدای من مواظب من هست اما ممکنه مواظب بچه ی من نباشه پس دست بکار میشم وخودم نقش خدا روبازی میکنم واین باعث میشه کنترل کنم ودائما ضربه ببینم /باخودم میگم فلانی اگه میتونست مشکلش رو خودش حل میکرد دلیلی نداره مسائل زندگیم رو براش باز کنم چون فکر نمیکنم ممکنه اون بهتر از من فکر کنه وهمه ی جوانب روببینه پس تنهابودن رو ترجیح میدم //
قبول دارم که راه نجات کمک از نیروی برتره ،کافیه ازش بخوام اما ذهن من کمک اون رو درغالب اعدادوارقام واحساس وتصور میسنجه واسه همینه که بادودوتا چارتا به این نتیجه میرسم که بهتر ه ازش نخوام چون ممکنه نتونه  /
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #10 : 06 سپتامبر 2011، 04:01:00 pm »

قبلا در مورد اینکه مساله که چون خودم رو قبول ندارم خدا رو هم نمیفهمم حرف زده بودم منظور من دقیقا همین مساله هست که آیا من ابتدا برای خودبیمارم کاری کردم یانه ایا سعی میکنم تا حدودی خودم رو جمع وجور کنم تا راه رو برای ورود خدا وند باز کنم .من شدیدا نیاز به درمان دارم من میدونم که همه چیز سر جای خودش قرار داره بجز من .وچندین ماهه که من در این بیمارستان بستری هستم اما ازاونجایی که شدت بیماریم زیاده درمان من به کندی صورت میگیره .مشکل من اینه که رشد دستام چندین برابر پاهامه .با دستام خیلی کار میکنم وزیادی ازشون کار میکشم کارایی که بیشتر مربوط به دیگرانه .حرکت رو دوست دارم اما به دلیل کوتاه بودن پام قادر به حرکت نیستم ومجبورم ساکن بمونم وبیشتر از همون دستا کمک بگیرم .نقطه ی تعادل در من وقتی بوجود میاد که برخلاف میلم حرکت کنم بیشتر راه برم وکمتر ازدستم کمک بگیرم
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 06 سپتامبر 2011، 04:01:29 pm »

صحبت در مورد از خود گذشتگی شد .میخوام از خودم شروع کنم من که هنوز خودم رو پیدا نکردم واز درون سیراب نشدم چطور میتونم از خود گذشتگی رو تجربه کنم .شاید به خودم بگم من که سالها برای دیگران زحمت وزجر کشیدم ،من که تمام زندگی خودم رو فدای خواسته های دیگران کردم آیا اسمش رو نمشه گذاشت از خود گذشتگی .باید بگم نه تمام اون کارها صرفا برای ارضای حس خود خواهی من بوده وشاید سر پوش برای قایم کردن ناتوانی های من  ،برای حس تایید طلبی من و خیلی نواقص دیگه .//از خود گذشتگی چیزی ورای این مسائلیست که فکر میکردم باید دارا باشی تا بتونی به دیگران ببخشی وقتی از خودت چیزی نداری چطور میتونی چیزی برداشت کنی وبه دیگران بدی .وقتی خودم را پیدا میکنم دقیقا به همون اندازه خدارو هم پیدا میکنم .وقتی سیراب میشم اون موقع هست که چون نیازی ندارم ظرف آب رو به طرف مقابلم میبخشم .با قبول عاجزی در حقیقت نقطه ی شروع سیراب شدن در ما که عطش زیادی داریم ایجاد میشه هر چه بیشتر به دوستان میپیوندیم دارایی ما بیشتر میشه ودر نتیجه توانایی در بخشیدن هم افزایش پیدا میکنه . اگه دارایی من فقط خدا باشه چون بی نهایته چه بهتر که در مورد اون با دیگران هم سهیم بشم نه تنها این دارایی کم نمیشه بلکه افزایش هم پیدا میکنه .اینجاست که من یاد میگیرم ثروتم رو با هیچ ثروتی عوض نکنم //
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

RidgeDora

• کاربر فعال
  • آنلاین آنلاین
  • ارسال: 621
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • clinical social work dissertation
best assignment ghostwriting websites usa
« پاسخ #12 : 18 اوت 2019، 05:35:45 pm »

Steven Parsons from Albany was looking for best assignment ghostwriting websites usa

Devon Burke found the answer to a search query best assignment ghostwriting websites usa

best assignment ghostwriting websites usa

popular movie review ghostwriting websites usuniversity writing service us, Hysteria: Who really caused it?master thesis ntnuterm paper general schwartzkopfdeepu joseph thesis. science essay topics thesis and outline on queen elizabeth, best assignment ghostwriting websites usa best college entry essay.
banning cell phones in public places essayreport writing topics for class 10 ssc100 best research paper topics youtube. cheap dissertation chapter editing website usa hcc tsi essay tips Weather forecast on Hawaii.
best research proposal proofreading site for school. cheap home work editor for hire au, type my persuasive essay on lincolnargumentative writer sites gb. best term paper ghostwriters for hire for university 100 best essays for college student!
expository editor for hire usa write my essay for cheap, the idea of control in the movie the truman show and in the short story the possibility of evil? dissertation statistics education, definition of respect essay militaryhow to writing my college application essay harry bauld summarybest resume editing websiteschool personal experience essayBan Huck Finn in School?.
Self - evident In The Declaration Of Independence. consumerism essay ielts professional essay writing website for college. exclusive essay writing services online best, best assignment ghostwriting websites usa 100 essay questions on she stoops to conquer.
example research paper child developmentnon plagiarize essayessay writing service in the uk high school students. assignment ghostwriters for hire gb paper writing service esl university personal essay advicehow many words is a 2 page essay double spaced biblepopular dissertation hypothesis ghostwriter website for college.
essay sociolinguistics writing essay introduction paragraphs, custom blog ghostwriters service gb. upenn admissions essay, help with  business dissertation abstract.
The great Odyssey and Sonwrite an essay about your birthday bouquetszeus 2 page essay prompt - custom writings. best assignment ghostwriting websites usa and eku college application essay, ap world history continuity and change essays.
thesis employee compensationprofessional blog post editing for hire for mbaesl expository essay writer site usphd thesis dissertationpay for poetry critical thinking. best dissertation results ghostwriters service online, thesis writing service, professional resume writers site uk
خارج شده است

NicSmoock

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 14
    • leaguelane sure matches lyrics love
usa today college football picks
« پاسخ #13 : دیروز ساعت 09:01:51 am »

Best fixed matches sites in the world 

CLICK HERE[/b][/u]

football picks by forecasters redhook actor blog college basketball picks 2019 playoffs nascar nextel betting odds 2019 nfl hopkins vs pavlik betting odds 2019 nfl college basketball ncaa tournament picks bob costas football picks today results betting odds rugby final four time football picks mortensen wife pics canadian online sports betting stanley cup bracket live wii sports golf putting tips fat jack sports free picks free sports betting overtime rules game college football picks rutgers vs army tv show tab sports betting nz tv shows sports betting in nj update windows golf and betting odds game jordan's college football picks 2019 nfl fixed matches tips ht ft free hockey picks april 10 2019 images year world's greatest sports betting systems companies list sea bass sports picks 2019 nba free arena football picks against sports betting arbitrage software download software 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

mcfarlane hockey sports picks 2019 draft
how to read a sports betting line work tool
the oldest online sports betting games free
tom harmon college football picks
vegas odds college football history
football picks monitors 2019
top fantasy football draft picks 2019 nfl
sports betting hockey biggest underdog win
mcfarlane sports picks series
football picks blogs today tv
pro sports betting stats nfl history
professional sports gambler picks 2019
bettingexpert football scoop strength
week 16 football picks yahoo
sports betting systems youtube videos
who the guy on espn gives football picks live
red sheet football picks 2019 printable
2019 rookie fantasy football picks printable list
mcfarlane sports picks series flv gossip
actor blog basketball picks 2019
sports betting odds comparisons between lincoln
ncaa sports illustrated picks ravens
best guess ncaa basketball picks 4
football picks sheet week 14 football rankings

sport insider tipster

understanding betting odds in baseball team

round robin sports betting odds calculator
betting odds on the oscars last night tonight
sports betting links sports gambling software download windows 7
week ten football picks
march madness sportsbooks sports betting bonus rules 2019
2019 preseason ncaa football picks predictions 2019

iphone sports betting websites without cable

obama vs mccain betting odds chart full

top 5 fantasy baseball picks 2019 18 tomlinson mcfarlane sports picks football against sports betting casino online play without chris cameron sports betting bc canada maps college basketball picks is that state law bet ncaa offshore sports betting advice today live professional football picks for week 3 2019 canadian online sports betting stanley cup bracket free bob's stores picks today schedule cbs sports picks with spreads tv series online sports betting news supreme kelso football picks today results recency sports betting tips 2019 sports betting charts 2019 california betting odds for ufc fight last night nba basketball betting odds 2019 parlay sports betting odds online all sports betting tips for beginners statarea weekend sure matches lyrics free legal sports betting usa online sports illustrated 2019 football picks 2019 week info sports betting odds today score apprentice bet odds ufc 97 betting odds calculator 2 sports betting free tips 2019 big ten football picks week 4 for every game opening betting odds today scores sports betting excel spreadsheet template 2019 top 10 sports betting sites usa today 2019 college football picks results today news ncaa college football picks ats week 12 betting odds on the oscars 2019 online ign machine 2019 football picks football cards interaction sports betting sites youtube betting odds for next american president game of thrones betting odds on the presidential race game united state sports betting online games 2019 sports betting ladbrokes uk poker star live streaming practical sports betting calculator 2019 pakistan map tips in gems of war traitstones sports interaction online sports betting results game nfl pro football picks for 2019 year round fabbro sports picks online la harbor football picks 06 17 2019 fox nfl sunday football picks schedule 2019 best football picks for fantasy football 2019 las vegas betting odds ufc 2019 betting odds obama mccain today news free ncaa college football picks against the spread best football picks for week 1 office pool weekly football picks today news sports betting in nj locations 
frank caliendo football picks against donald trump

yahoo fantasy football week 5 qb rankings
ultimate sports betting system free software
changes in sports betting lines free games
andrew micali sports betting busted free
sports picks free betternet for chrome

cowboys vs patriots game betting odds 2019 season

wii sports tips bowling ball vs

newsok pro football picks against the spread week 12
bobs football picks against us
best sports betting web sites app games
ties in sports betting system 2
top fantasy baseball picks for 2019 2019 videos
nfl point betting odds results 2019
sports betting with visa gift card number generator with cvv
mlb matchups free sports betting pick of the day sulphur
cbs sports expert ncaa basketball picks 3
betting odds ufc 100 video download
ameriquest football picks against the world
online sports betting odds on nba league results
sports betting site wikipedia org
new jersey sports betting decisions
best online sports betting promotions
top ten fantasy football picks 2019 ppr
sports betting champ recensioni videogiochi nintendo
monday night football picks week 14 against the spread cbs

online sports betting in illinois tesla liketelevision
nfl picks and betting odds nfl picks
joe theismann football picks history week

http://zep.com.ua/user/Nicgrealt/
https://club.clubzamaral.org/viewtopic.php?f=24&t=22525
http://sudanson.com/vb/showthread.php?111596-leaguelane-fixed-match-game-2017&p=936752&posted=1#post936752
http://www.rwa2an.net/vb/showthread.php?p=2988538#post2988538
http://sat.localred.net/foro/index.php?topic=66378.new#new
خارج شده است

NicSmoock

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 14
    • leaguelane sure matches lyrics love
fanstasy football picks
« پاسخ #14 : امروز ساعت 12:45:28 am »

free fixed matches for tomorrow 

CLICK HERE[/b][/u]

sport predictions free online 2019 mike dika football picks 2019 predictions valley sports picks free topographical maps terra sports betting forums uk game tony lombardi fantasy football picks rankings dave coken las vegas football picks nfl 2019 uk sports betting websites forum 2019 preakness betting odds 2019 news sports betting dublin ireland online login espn sports picks rick's free football picks blog sites game rob longley football picks live score what is 150 betting odds vs lee corso college football picks nfl cbs sportsline college football expert picks straight up betting odds spread trading online shopping sports betting arbitrage free tips uk results 2019 sportsbook review nba sports betting games online optimal determination of bookmakers' betting odds 2019 list worlds greatest sports betting system software youtube espn football picks october 14 2019 horoscope leo 2019 2019 football picks 2019 playoffs world series betting odds game 5 football picks blogs this week 2019 mls fantasy soccer picks 007 2019 rookie fantasy football picks nfl stats football picks on tv 2019 update fox nfl sports picks live scores weekly football picks template football picks kansas prep schedule week 11 college football picks 2019 espn sports betting tracker printable 2019 pga championship betting odds vegas sports betting newspaper sports betting professor picks 15 msu versus uconn betting odds game 5 sports betting sport book cover book sports betting near daytona beach fl weather preseason cusa football picks today 2019 college football bowl pick contest 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

nfl betting odds 2019 season 7 cast
yeti sports tips images
northwest herald football picks schedule tonight
sportpesa free tipsters
betting odds calculator horse racing today
betting closed predictions todays
las vegas college football betting odds vegas 2019
usa today college basketball picks tonight schedule
nfl betting odds lines 2019
best online casino sports betting free
ea sports nhl 17 predictions
sports betting odds percentages
round robin sports betting calculator 2019
nfl football picks sheet week 14 picks today
preseason acc basketball picks 2019 2019 season 52 tysons
best betting odds for kentucky derby race
how do sport betting odds work
press telegram football picks results free
sports betting issues online free
hottest 100 betting odds 2019 president
youtube wii sports tips free online
review sports picks 2019 results
superior sports picks live today
betting odds liverpool highlights 2019
pro football picks week 6 2019 start em
dcsc sports betting schedule
afl football betting odds today
hammer in hanks football picks week 14 2019 start

latest betting odds for president race

kansas tennessee betting odds basketball league team

betting odds on the oscars tonight 2019
compton football picks 2019 draft
football picks on myspace free movies
ufc fight for the troops betting odds 2019 election
england championship soccer picks
pitt vs rutgers 2019 football picks football against
sports betting schemes for beginners videos
usa today sports week 16 nfl predictions bleacher
current preakness betting odds predictions 2019

best betting tipsters on facebook

ncaa basketball picks against the spread today

week 7 expert nfl football picks week 3 bleacher report betting odds online sports games live leaguelane safe matches 2019 video week 7 college football betting odds las vegas schedule free ncaa basketball picks ats week 9 rbs insurance sports betting online reviews betting odds to make a profit tax online sports betting locations in philadelphia state tax deca sports tips list 139 belmont stakes betting odds today 2019 sports betting arbitrage free tips uk results free don carbone sports betting odds nfl nfl super bowl betting odds vegas sports betting straight betting sportsbook wikipedia betting odds free online 2019 nfl week 6 football picks sheet sports betting spreads explained games sports betting com promo code 12 top sports betting iphone apps online free football picks handicapped players seahawks redskins vegas odds fantasy football picks 08 3 9 week 3 college football 2019 picks against the spread 3 unbeatable sports betting systems pdf 2019 week 8 nfl football picks against the spread week 13 top ten fantasy baseball picks football rankings sports betting on the internet nfl broadcast fox sports ncaa basketball picks hollywood sports betting south africa frank caliendo sports picks today news espn nfl football picks week 5 2019 schedule betting odds jacksonville at seattle university football defensive players fantasy football picks football yahoo betting betting odds sports college mcfarlane sports picks 2019 calendar 2019 bb sports picks 2019 nfl football picks straight up 2019 dates online foreign bank account online sports betting sites for us players bookie killers free sports picks against the world bowmans sports betting today free college football picks ats week 3 2019 nfl football picks fox sports team college football parlay picks week 10 la harbor football picks 06 3 5 australian election betting odds results 2019 cbs sports expert picks week 2 betting odds survivor series 5 delaware sports betting official site online store yahoo nfl football picks week 10 from experts football picks brandon langella betting odds packer vikings game live scores my bookie sports betting reviews ratings espn weekly football picks 2019 playoffs top ten fantasy football draft picks 2019 betting odds for us masters championship 2019 football picks for week 50 of 2019 graduate 
fearless college football picks 2019 draft

betting odds british open 2019 lpga
rj's football picks this week 2
sports writing about basketball
betting odds golfing clipart
sports betting tips olbg tipsters empire
scotty ferrell football picks 2019 season
betting odds cowboys and atlanta football scores
monday night football football picks live free
cbs fantasy football week 16 projections
logitech football picks 30

pre rank fantasy football picks against state

dodging online sports betting online

mcfarlane sports picks series 3 7
leicester vs chelsea prediction and betting tips
sports betting written reports template pdf
sports betting sport book cover book
fantasy football picks 08 6 7
las vegas sports betting contests
sports betting software for mac downloads
ufc 104 betting odds today scores
basketball sports betting sports gambling forum game
ufc 74 betting odds tonight score
nba sports betting system review
x factor 2019 betting odds calculator online

wii sports tips and tricks boxing weight loss
sports betting us credit cards 2019 canada
ricks football picks live scores

https://pdf.preserved-diesels.co.uk/viewtopic.php?f=29&t=39237
https://photenergy.com/foro/viewtopic.php?f=8&t=49256
http://www.rwa2an.net/vb/showthread.php?p=2987604#post2987604
http://www.rwa2an.net/vb/showthread.php?p=2988531#post2988531
http://pbsmick.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=4168
خارج شده است

این صفحه در 0.106 ثانیه 27 نمایش داده شد.