انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خود را نگران آنچه که می دانید و نمی دانید نکنید
نه به گذشته بیاندیشید و نه به آینده
فقط بگذارید دستان خداوند هر روز شگفتی های اکنون را برای تو بیاورند  (دکتر شهید شریعتی مزینانی)ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال چهاردهم - قدم نهم - راهنمای کارکردقدم - معتادان گمنام  (دفعات بازدید: 1303 بار)

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام


يک مسئله اي  که براي اکثر ما مشکل ساز است اين است که جبران خسارتهاي بدهکار هستيم که اگر  انجام دهيم ، به احتمال قوي منجر به از دست دادن کارمان ، به زندان افتادن ، يا پي  آمدهاي جدي ديگري خواهد شد . براي مثال اگر بخاطر جرمي که در گذشته انجام داده ايم  خود را به مقامات تحويل دهيم ، به احتمال قوي زنداني خواهيم شد . اين مسئله چه  اثري بر روي زندگي ما خواهد گذاشت ؟ آيا ممکن است که کار خود را از دست بدهيم ؟  ايا امنيت شخص ديگري غير خود ما – مثلاً خانواده مان نيز به خطر خواهد افتاد ؟ از  طرف ديگر اگر از دست قانون فراري هستيم و به يکباره و ناگهاني دستگير شويم آن موقع  اين مسئله چگونه بر روي زندگي ما وخانواده مان تأثير خواهد گذاشت ؟ در اينگونه  شرايط احتمالاًبهترين کار مشورت با يک حقوقدان و بررسي جوانب مختلف موضوع است . بهر  حال لازم است ما پيامد رفتارمان را بپذيريم . اما بايد بخاطر داشته باشيم که  خانواده ما ممکن است به راحتي در اين مقوله از قدم نهم که مي گويد (( مگر در  مواردي که اجراي اين امر به ايشان يا ديگران لطمه بزند )) بگنجد . ما بايد اين  شرايط را به دقت ارزيابي کنيم . با کمک راهنماي مان در مي يابيم که چگونه جبران  خسارت کنيم .

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام


•                 ايا  جبران خساراتي بدهکار هستم که انجام آن پيامدهاي جدي داشته باشد ؟ انها چه هستند ؟ 
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

کویر

 • بازوی N.A
 • کاربر نیمه فعال
 • ***
 • امتیاز: +14/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 365
خارج شده است

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
Report and summary of the work report and work in XX
« پاسخ #3 : 02 ژوئن 2016، 03:12:46 pm »

XX petition work report and work summary
XX annual work summary petition (land)
 three, pragmatic, and strive to improve the petition work efficiency
< p > I branch petition work in the face of the petitioners the vast majority of farmers, you can say that they are a social group legal awareness is relatively weak groups, but also the most in need under the protection of vulnerable groups, which determines the our work not only to "fine" and also "real", we has to understand the petitions of the basic situation, to do the facts are clear, a clear legal of the broad masses of peasants but also said, "Qing >
 is my branch of law enforcement agencies to protect land resources in this area according to law, commissioned by the Council in charge of the petition work. The petition work is one of our important work, is the understanding of public opinion, reflecting the sentiments, rallying popular support for an important work. To make this work to seize, grasp and stress a result, I branch of the provisions of the competent leadership to fully grasp, in charge of the leadership responsible for specific work important of petition cases leaders must personally investigating, specific reception work by monitoring unit specific personnel responsible for. In order to further improve the working mechanism of the petition and regulate the people visiting reception work, to improve the efficiency and the level of reception, and the leadership of the branch of my research and discussion,goyard pas cher, the peasant masses letters, calls, visits management,yeezy 350 pas cher, reception staff and reception work program,air max pas cher, reception work requirements made detailed provisions, to visit the masses of peasants to the warm reception and let them come happy, take satisfaction.
< p > the petition work is bridge and link of the party and government with the masses, is public feelings of experience and observe,hogan outlet, listen to the opinion of the most direct "window". Although I branch only to receive letters of land and resources, but is reflected in our region of the broad masses of peasants rights awareness is gradually improving, the embodiment is they can make full use of the powers conferred by law, to safeguard their legitimate rights, which shows the quality of our work is closely related with the interests of the masses of farmers.
 two, improve awareness,hogan outlet online, earnestly implement the petition work tasks.
, strengthen leadership, to ensure the orderly conduct of the petition in accordance with law.
XX petition work report and work summary
< p > to earnestly implement the various petitions, timely solve various contradictions and disputes, from the point of view of politics, stresses and stability,tn pas cher, said the overall situation and adhere to the mass line of the Party of specifically by my bureau Supervision Brigade served as the petition work, I branch of the petition work has been further strengthened. I branch supervision team attaches great importance to handle the mass petition cases, work carefully,hogan sito ufficiale, many aspects of the investigation and coordination, petition cases basically have been handled properly.
< p > this year, I branch petition work under the leadership of the Council attaches great importance to and specific guidance,sac goyard pas cher, to strengthen the management of land and resources as the starting point and the foothold, closely around the I branch work responsibilities, cogent strengthen and perfect our bureau petition work, and strive to improve the petition work efficiency and quality, in a timely manner to resolve the various contradictions, solve problems for the masses, promote the stability and unity played a good role. I will now branch petition work are summarized as follows:
Related Articles:
 
 
   2015 Spring Festival party will host string unit
 
   Report on
 
   2015 year-end summary of the troops
 
 
   According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.11 ثانیه 27 نمایش داده شد.