انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

با عاشق شدن کودک باقی خواهی ماند؛ و با عروج در عشق به بلوغ دست خواهی یافت.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: برداشت قدم یکم  (دفعات بازدید: 19320 بار)

نسیم

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 8
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : برداشت قدم یکم
« پاسخ #45 : 21 سپتامبر 2014، 12:07:42 am »

سلام دوستان نسیم هستم یک هم وابسته
برداشت من از قدم یک اینه که ما در برابر بیماریمان عاجز هستیم و با اقرار به این عجز قدم اول را بر می  داریم و این بت بزرگ خود بزرگ بینی را می شکنیم و از کنترل کردن دیگران رها می شویم و به روی سلامت جسمی و روحی خودمان متمرکز می شویم و بر ترس های خود غلبه می کنیم و "آنها را رها میکنیم و به یک نیروی برتراعتقاد و  اعتماد کرده وواقعیت انسان بودن را بپذیرم و به قول بزرگی تواضع را تجربه کنیم و خودمان را از کنترل کردن رها کنیم کنترل فقط روی اجسام کار می کند نه روی انسان  :rose:   
خارج شده است

مجتبا

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 329
  • در تکاپوی رهایی از هم وابستگی
    • TARAZNAME2.PERSIANBLOG.COM
« پاسخ #46 : 24 سپتامبر 2014، 06:26:47 am »

انکار چیست ؟
انکار آن بخش از بیماری ماست که میگه من بیمار نیستم
انکار آن بخش از بیماری ماست که میگه دیگران با بیماریشون حال من رو بد میکنن و علت حال بد من هستن
انکار آن بخش از بیماری ماست که میگه دیگری با رفتارش حال من رو خراب کرد و اعصابم رو خورد کرد
انکار آن بخش از بیماری ماست که میگی دیدی چطور با رفتارش اعصاب من رو خورد کرد
انکار آن بخش از بیماری ماست که میگه دیدی چطور حرص آدم رو در میاره
انکار آن بخش از بیماری ماست که تا به ذهنمون میاد که بابا خودت فلان رفتار رو کردی که به اینجا کشید تا وجدانت اینها رو به ذهنت میاره زود میزنه تو دهن وجدان و این حقایق رو از ذهنت دور میکنه و میگه اما اون فلان کار رو کرد و ...
درست اون فلان کار بد رو کرد اما اگر حالت بده  به خاطر فلان رفتار اون نیست بلکه به خاطر فلان نقص خودته  به خاطر فلان کمبود خودته
اقرار یعنی هیچ کس نمی تونه حال ما رو بد کنه غیر از خود ما . باافکارمون با  رفتارمون با نواقصمون و با کمبودهامون فقط اینها هستن که حال ما رو بد میکنن .واگر اینها اصلاح بشن رفتار بد دیگران تاثیری روی ما نداره .

نشانه های اینکه در انکارم چیست ؟
اینکه به دنبال حال خرابیم از دیگران رنجش میگیرم
اینکه به دنبال حالخرابی و  اعصاب خوردی به دیگران واکنش نشون میدم
اینکه به دنبال علت حال خرابم در رفتار دیگران میگردم
اینکه به دنبال مقصر در دیگران میگردم
اینکه برای خوب شدن حالم دنبال یک واکنش کارامد در مقابل دیگران میگردم
اینکه با خودم میگم دفه بعد چطوری با فلانی برخورد کنم که حالم خراب نشه
اینکه میبینم دارم به دنبال حالخرابیم به دیگران واکنش میدم و راوبطم داره خراب میشه
روابطم داره غیر قابل اداره میشه
روابطم رو از دست میدم
روابطم قطع میشه و منزوی میشم
اینکه  وقتی به غیر قابل اداره شدن و آشفتگی میرسم از همه رنجش میگیرم حتی از خدا
اینکه به دنبال  علت مشکلاتم تراز  دیگران رو میگیرم
وقتی تراز دیگران رو میگیرم یعنی در انکارم
وقتی به دیگران واکنش نشون میدم یعنی  در انکارم
وقتی حالم داره بدتر و بدتر میشه یعنی در انکارم
وقتی در انکارم برای نابودی دیگران دعا میکنم

و نشانه های اقرار و پذیرش اینه که به دنبال حال خرابم تراز خودم رو میگیرم
برای پیدا کردن علت حال خرابم تراز خودم رو میگیرم و نواقص و کمبودهای خودم رو شناسایی میکنم
وقتی حالم خراب میشه داستان رو مینویسم و به راهنما یا یک دوست بهبودی تماس میگیرم و ماجرا رو تعریف میکنم تا نقص و کمبود خودم رو که باعث این حال خراب شده رو پیدا کنم
وقتی در اقرار و پذیرشم آرامش دارم و از دیگران رنجش نمیگیرم و رفتارم با دیگران خوبه
وقتی در اقرارو پذیرشم برای بهبودی دیگران دعا میکنم

خارج شده است

شمین

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 49
« پاسخ #47 : 16 نوامبر 2014، 04:45:28 pm »

برداشت قدم یک:

نمی توانم با خودم کاملا صادق باشم هنوز خودم را در لایه های از غرورم مدفون کرده ام  از طرفی هم می بینم که درون آشفته ی دارم .و در برابر این آشفتگی و عواملی که باعث این آشفتگی شده اند عاجز هستم .بزرگ بینی که من هر لحظه آن را  با خودم جابه جا می کنم نمیگذارد خودم را ببینم و بابت این درد و رنج می کشم و  در برابر آن عاجز هستم عاجز هستم چون نمی توانم برای خودم کاری کنم با غرور و بزرگ بینی ام زندگی کردم با آنها با دیگران رفتار کردم و چیزی که متوجه شدم که من از درون احساس کم بینی دارم و آنها را با غرورم لایه پوشانی میکنم .وزمانی شد که  در برابر دیگران هیچی نیستم و احساس خلا میکنم  و از طرفی هم نمی توانم  دیگر غرور داشته باشم میفهمم عاجزم وبرایم درد آور است و تنها تصلی من گریه ست و قدم های بعدی .
 سردر گم هستم چرا که دنبال ارزشمندی می گردم هنوزارزشمندیم در بیرون خودم دنبال می کنم .جایگاهم را نمی دانم و نمی بینم .در برابر برخی اشخاص نقاب مهم بودن را می زنم ولی در درونم و وجودم اینگونه نیست من یک انسان معمولی هستم گاههی دوست دارم تو خیابونا و هر جای بدوم و داد بزنم من  انسان معمولی هستم .
وقتی می بینم کسی از من خیلی جلوتر هست ، غبطه میخورم و اشک میریزم  برای خودم کاری نمیکنم ، قدرت اجرایش را ندارم .نمی توانم برنامه ریزی کنم و عقب افتادگییهام را جبران کنم فقط  محکم به نیروی برترم میچسپم که تو بهم اینو بده در برابر این افکار بسته ام عاجز شده ام .
امروز نیاز دارم که با ترسهایم مقابله کنم چرا که این ترسها خفه ام کرده اند نمی توانم نفس بکشم باید رها شم .مجبورم نیروی برتر از خودم را تعریف کنم ،اجبارم از جایی نیست امروز شرایط و آشفتگیهای درونم مرا مجبور می کند.
در برابر رفتار دیگران عاجز هستم ،مگر رفتار دیگران چیست؟مگر همانها نیستند که در خود من وجود دارند .رفتار دیگران آیینه رفتار من هستند من در برابر آیینه های خودم عاجزم (نوعا به شکلهای متفاوت ).
در انکار هستم وبه دنبال روزنه های از امید در کنترل کردن دیگران جستجو میکنم و چه وقتها متوجه شدم که کنترل کردن دیگران مرا خسته می کند و باعث ازار و رنجشم می شود ولی همچنان کنترل می کنم .عاجزم در برابر بیماری کنترلم .با کنترل کردنم دنبال جوابی برای ذهنم هستم .در برابر ذهنم عاجز شده ام .
حکومتی در ذهنم نقش بسته و حکمفرمایی بر عالم درونم میکند که زندگیم را آشفته کرده است .هر لحظه ب طور خودکار قضاوت می کند و تجزیه و تحلیل می کند.
آنقدر ذهنم به من مسلط است که اپسیلون زمانی را به من اجازه نمی دهد که واقعیتها را ببینم و همیشه به دنبال توضیح است .نمی توانم برایش کاری کنم به دنبال کلمه ی فراتر از عاجز بودن برای ذهنم هستم .خسته ام میکند باعث شده روابطم را با دیگران خراب کند .خیلی زودتر از وقایع تصمیم میگرد و چنان بر من تسلط دارد که تصمیماتش را اجرا میکنم .مجال نمی دهد.
 گاها به خود می گفتم این استراتژی تفکرم است و این روش فکرکردن وتصمیم گرفتن من است .
اخر چه تصمیمی چه تفکری  من اصلا فکر نمی کنم برای فکر کردن من زمان معنایی ندارد ، چنان ذهن من تجزیه و تحلیل می کند که همه از بیرون می گویند آفرین مرحبا
غافل از اینکه اینها همه بازی ذهن بیمار من است و هیچ افتخاری درش نمی بینم به جز اینکه قدرت درونیم را ازم گرفته و مرا از نظر روحی آشفته کرده .گاها ب خودم می گوییم کاش ذهنم هماند شی جانداری  بود ومیرفتم التماسش میکردم که دست از این کله کچل من بردار د .متاسفانه جاندار هم نیست یک مرده متحرک است که قصدش دهن مرا اتوبوس کند.
ممنون دوستان.

خارج شده است

محیا

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 165
  • و خدا هست دگر غصه چرا
« پاسخ #48 : 28 فوریه 2015، 06:27:24 am »

سلام دوستان.. از مطالب ارزنده همگی سپاسگزارم. تجربه های قشنگی بود. خدا رو شکر که بالاخره یهجا فرصتی پیش اومد تا ماها به ارزش وجودی خودمون پی ببریم و اون همین جا و مخصوصا برنامه ی زیبای کداست, عجزهای من هم در قدم یک خود رو به من شناسوندند, چقدر تلاشهای بیهوده با انگیزه های بیهوده, انرژی منو به تحلیل بردن, ترسهای بیهوده که تنها ثمرش دورتر شدن از خودم بود, و این آگاهی و نیاز من به برنامه زمانی خود رو در من بیدار کرد که عملا مفهوم عجزو دریافتم. وقتی علیرغم میل باطنیم حتی لبخندهای اجباری رو به خودم تحمیل میکردم و طبق میل دیگران رفتار کردن بود که منو هر چه بیشتر در منجلاب تأییدطلبی فرو میبرد و من اینقدر قدرت داده بودم به اطرافیانم که اصلا نمیتونستم صورت دیگه و روش دیگه ای رو برای مسایلم پیدا کنم, تسلیم شدن و بدون هیچ بحث وخیلی شیک سرویس دادن به هموابستم. راهنمام بهم فهموند که تا زمانی که من عجزمو در مقابل خودم و نزدیکترین افراد زندگیم نپذیرم طعم بهبودی رو نمیچشم,, یادمه با چه توجیهاتی خودم رو برای سرویس دادن آماده میکردم که اولش سواستفاده از باورهای مذهبی بود و جالب بود برام که حرفهای راهنمامو لابلای تعلیمات مذهبی میدیدم که مثلا اگه میخوای سرویس بدی یه جور باشه که با منت و اذیت نباشه و من با دادن هر سرویسی اینقدر نقص توقعم بالا میزد و خودم اذیت میشدم و دیگرانو هم اذیت میکردم.
یا اینکه خودمو عقل کل دونستن مثلا من باید مشکلات همه رو حل و فصل کنم. یکی دو بار افتضاح به بار آوردم و اون به خاطر غیبت کردن و اعتماد به کسانی بود که قابل اعتماد نبودن, عجزهای زیادی رو در طی این قدم کشف کردم و هنوز دارم به بعضی از عجزهام آگاه میشم. به قول یکی از دوستان بهبودی هر چه کفه عجزا سنگینتر باشه بهبودی سریعتر اتفاق میفته.
خارج شده است
عمق نگرانی های ما فاصله ما را از خدا نشان می دهد.

محیا

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 165
  • و خدا هست دگر غصه چرا
« پاسخ #49 : 02 مارس 2015، 09:16:33 pm »

برداشت قدم یک:
قدم یک برای من قدم شناختن عجزها بود, من فهمیدم که من ناتوانم از انجام,کنترل,تغییر بعضی چیزها, مثل این که افکار مادرم رو تغییر بدم,دیدگاهشو راجع به بعضی مسایل عوض کنم, دیدگاه پدرم رو عوض کنم و او رو از نواقصی که داره نجات بدم, حتی عاجز از تغییر خودم هستم. مثلا از اینکه عقل کل نباشم و فکر نکنم که من همه چیز بلدم,بهتر از دیگران تشخیص میدم, رابطم با نیروی برتر بهتر از بقیست, وظیفه ی من نجات بقیست, من باید افکار دیگران عوض کنم, من باید مخارج تحصیل برادرمو تأمین کنم, من باید چاله چوله های مادی زندگی پدرمو پر کنم, من باید همیشه خودمو مقصر بدونم. اگه بارون نمیباره به خاطر منه,اگه ترافیکه من مقصرم, و ...
و یا اینکه فهمیدم انکار میکنم. مکانیسم انکارو به کار میبرم که باعث همه مسایل زندگیم,شکستهام و حتی موفقیتهام خانواده در درجه اول و سپس جامعه, مدیرم,معاونم,همکارم,دوستم, استادم, معلمم و... هستند. در قدم یک من چن تا روش هم یاد گرفتم این که دیگران رو با تمام مسایل و مشکلاتشون رها کنم. یاد گرفتم که به شعوروشخصیت اطرافیانم احترام بذارم. یاد گرفتم که اقرار کنم به عجزهام و به محض خراب شدن حالم اون رو اقرار کنم. به راهنما و دوستان بهبودی, یاد گرفتم کنترل نکنم و دیگران رو در برداشتهاشون آزاد بذارم.  توی جریان اخیری که برام اتفاق افتاد یعنی لو رفتن اسم همکارم سر کلاسی که حضور نداشت من شدیدا دست به کنترل زدم. که اولش میگفتم این یه داستانه و دروغه که داخل پرانتزبگم چون خیلی از یمسایلی که مطرح شد توسط همکارم رو من ندیدم به عنوان شاهد عینی. برای همین باورش برام سخت بود, بعدش که من باز خودمو مقصر دونستم و همه ظن و گمانها رو به طرف خودم جذب میکردم, بعدش یه مدت میگفتم آخه این چه بازیه که راه انداختن چرا دروغ چرا کلک؟ حالم بد شده بود, و تو انکار هم بودم که مدیر با جلسه ای که گذاشت و کلی بهمون تشر زد و توپیدنش به من که چرا گفتم اگه فکر میکنین مقصرمنم رودررو کنین تا همین عصر حال خرابی کشیدم. بعد یاد مفهوم عجز افتادم اینکه من مقصر نیستم, نمیتونم اونها رو کنترل کنم و نه میتونم بهشون راه درستو نشون بدم و فهمیدم که خیلی بیشتر از اونها من خودمم که باعث حال خرابی خودم شدم, اگه من به خودم مطمینم پس چرا از حرف مدیر ناراحت شدم, چرا برخوردش برام مهمه, چرا از تصور و قضاوت بقیه همکاران میترسم و

من هنوز عاجزم از دست ترسهای خودم, از اینکه خودم باشم و عقایدم رو حتی در مواقعی که باهام مخالفت میشه بیان کنم, یا اینکه جسارت داشته باشم از خودم مراقبت کنم, من هنوز عاجزم که تأییدطلب نباشم, هنوز از اینکه به موقع متوجه داستانهای در حال اتفاق تو دوروبرم باشم عاجزم, هنوز از اینکه به ترسهام بها ندم, از اینکه صداقت داشته باشم عاجزم, از اینکه وقتی مورد توجه واقع میشم اونو بپذیرم و قبولش کنم, از اینکه مراقب خودم باشم,از اینکه قضاوت نکنم, از اینکه حالم بسته با حال دیگران نباشه عاجزم.
پس یاد گرفتم رها کنم یاد گرفتم حتی خودمو هم قضاوت نکنم و به خودم برچسب نزنم یاد گرفتم توقعات رنجشها,قضاوتها, رو رها کنم, نواقصم رو رها کنم, دیگران رو رها کنم, بیماریمو بپذیرم و با خودم و دیگران نجنگم. در واقع در قدم یک ذهنا,قلبا و یقینا به این نتیجه رسیدم که نقشه ای برای زندگی نداشته و در حال حاضر هم ندارم, تلاش من باید این باشه که یه قلم و کاغذ در دست بگیرم... و نقشه جدید زندگیمو بکشم. مداد و ابزار من تو این کار صحبتها و راهنمایی های دوستان و راهنماست و نشریات و راهکارهایی که تو برنامه هست مثل پذیرش و رها کردن و دوری از قضاوت و کنترل.
من تو این قدم با اقرار به عجزهام که لیستش هم آماده شد فهمیدم واسه ی نقشه جدید نیاز به طرح جدید,شیوه جدید دارم و روش قدیمی دیگه اثری ندارن.یاد گرفتم که برای آفرینش چیزی که تا بحال نداشتم باید کسی بشم که تا به حال نبودم و برای این کار نیاز به کمک و مشورت دارم.
خارج شده است
عمق نگرانی های ما فاصله ما را از خدا نشان می دهد.

مینا3

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
« پاسخ #50 : 28 مارس 2015، 09:38:49 am »

سلام من قدم یازده نارانانم همه مطالب قدمهاروتونستم رعایت کنم اما وابسگیام واقعازندگیموغیرقابل اداره کرده وابستگی به برادرو خواهر وپدرومادرم خانواده وصمیمیت بااونابرام خیلی باارزشه اما وقتی میبینم بین من وخانواده ام چقدرفاصله هست ناامیدمیشم خیلی ازرفتاراشونوقبول ندارم کینه انتقام سردی بی محبتی دلم میخوادبدون وابستگی به خانواده ام زندگی کنم مستقل باشم وحال خوبم وابسته به محبت وتوجه دیدن ازاونانباشه جزوه کوداروکه پیداکردم خیلی دنبال راهنماگشتم گفتن کسی کارنمیکنه توی همدان جلسه نداریم میشه لطفایه راهنمابهم معرفی کنیدواقعانیازدارم به کارکردقدمهای کودا.ممنونم
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
OTC market construction program is still modified to improve the possibility of
« پاسخ #51 : 27 آوریل 2016، 10:04:37 am »

< p > in the 2012 national securities and futures supervision work conference,hogan outlet, the Commission Chairman guoshuqing pointed out, "a counter trade based,air max pas cher, accelerate the establishment of unified regulation of the OTC market, provide the sunshine and standardization of share transfer platform for non listed shares of the company.
OTC market construction program is still modified to improve the possibility of short-term launch of smaller
 source 6 to the China Securities Journal reporter said that the Spring Festival before and after the regulatory layer on the OTC market for the construction of a number of views, this week is expected to further revise and improve the program. As the OTC market program is still in perfect, it is difficult to launch in the short term.
< p > a broker said that the recent executive meeting of the State Council put forward in support of small and micro enterprises listing and financing, the industry is expected to OTC market will become small and micro enterprises listed financing platform,hogan sito ufficiale, accelerate the construction of the OTC market is imperative.
 following the beginning of 1,scarpe hogan outlet, the Commission convened the industry forum, the Spring Festival before the relevant departments to convene a 9 broker to discuss the next step forward, this week regulators once again organized a number of organizations to explore the perfect program.
 market participants believe that the construction of the OTC market and the previously widely expected three new board construction program will have a greater difference. Prior to the market is expected to the general market, the new three board will be expanded to the basis of the pilot in Zhongguancun high tech park. In the new framework,hogan outlet, the local equity trust center or play an important role in. At present, Shanghai, Tianjin,tn pas cher, Chongqing and other places are actively promoting the construction of Equity Trust Center, they will become an important foundation for the construction of the construction of the OTC market.
 addition,scarpe hogan outlet, the market for the introduction of the OTC market time window, the recent market rumors or the introduction of the scheme. 6, A shares high tech Park sector quickly pulled. In this regard, the source said,golden goose saldi, the program is still in the process of improvement, the possibility of a smaller launch in the short term.
Related Articles:

State Depa

Martino's

in the new network reported i

Then a reporter asked his secret to get along with his predecessor, Jiang Xin said: we are two of our own good friends, get along with the feeling is not suitable to separate, so still friends." She also said that dealing with the relationship between the former does not require special wisdom, or personality issues, look at their own.
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آنلاین آنلاین
  • ارسال: 53,281
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آنلاین آنلاین
« پاسخ #53 : 29 سپتامبر 2019، 07:27:51 pm »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آنلاین آنلاین
« پاسخ #54 : 08 ژوئن 2020، 01:07:19 pm »

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
خارج شده است

osyacdovast

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
    • site gs hg
site gs hg
« پاسخ #55 : 24 ژوئن 2020، 04:26:04 am »

amlodipine recall 2018
amlodipine 5 mg
https://amlodipinefast.com/ - amlodipine 10 mg
atorvastatin calcium
atorvastatin 40 mg
https://fastatorvastatin.com - side effects for atorvastatin
duloxetine hcl
duloxetine
https://duloxetinepill.com - side effects for duloxetine
خارج شده است

این صفحه در 0.105 ثانیه 26 نمایش داده شد.