انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

میان قاطعیت با رفتار خشک و خشونت آمیز ، تمایز قائل شویدایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اعتیاد به کامپیوتر، خطری در کمین کاربران  (دفعات بازدید: 1488 بار)

رضا - بیل

  • رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • ******
  • امتیاز: +374/-13
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام


جهان زیبای رایانه و کامپیوتر خطرهای خاص خود را دارد. بعضی از کاربران نمی‌‌توانند بدون آن زندگی کنند. در اروپا نزدیک به ۳ درصد جوانان ۱۲ تا ۱۸ سال به اینترنت معتادند و در بعضی کشورهای آسیایی وضع از این نیز وخیم‌تر است.[/size]میزان اعتیاد به اینترنت در میان جوانان تایوان و کره‌ی جنوبی بالاتر از همین رقم در میان جوانان اروپاست. چنین افرادی روزانه نزدیک به ۱۰ ساعت از وقت آزاد خود را صرف کار با اینترنت و کامپیوتر می‌کنند. در این میان آنها شبکه‌ی اجتماعی روابط و ارتباط با جهان واقعی را از دست می‌دهند.
[/size]
فرد معتاد معمولا وابسته به مصرف ماده‌ای شیمیایی است؛ اما در مورد بازی‌های کامپیوتری این بازی یا اینترنت است که فرد همواره به آن وابستگی دارد[/size]فرد معتاد معمولا وابسته به مصرف ماده‌ای شیمیایی است؛ اما در مورد بازی‌های کامپیوتری این بازی یا اینترنت است که فرد همواره به آن وابستگی داردزابینه بتسینگ، مسئول امور مواد مخدر دولت آلمان، روز جمعه ۳ ژولای (۱۲ تیر) در برلین در همایش تخصصی "اینترنت و بازی‌های کامپیوتری" موضوع نشانه‌های شروع اعتیاد به کامپیوتر را با کارشناسانی از کره، چین و ایالات متحده بررسی کرد.[/size]
[/size]در این همایش کارگاه‌های بسیاری تدابیر جلوگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان به اینترنت را توضیح دادند.[/size]اعتیاد در شکل‌های گوناگون[/b][/size]بسیاری از شکل‌های اعتیاد، مانند وابستگی به مصرف الکل، مواد مخدر یا قمار، حالتی شناخته شده یافته‌اند. آنها در گذشته بررسی شده‌اند و درباره‌ی آنها کتاب‌های بسیاری نیز نوشته شده است. اما در مورد بازی‌های کامپیوتری و اینترنت وضع به گونه‌ای دیگر است.
[/size]کای مولر، کارشناس رشته‌ی روان‌شناسی دانشگاه ماینتس، در این باره می‌گوید: «اعتیاد به اینترنت هنوز به عنوان یک اختلال روانی مجزا به رسمیت شناخته نشده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) با انتشار کتابچه‌ای ملاک‌هایی به دست داده که بر اساس آن اختلال‌های روانی دسته‌بندی می‌شوند. در کتابچه‌ی سازمان بهداشت جهانی، اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر هنوز به عنوان اختلالی مستقل دسته‌بندی نشده است.»
[/size]
ارتباط و اعتماد به نفس: دو راه خروج از اعتیاد به جهان مجازی[/size]ارتباط و اعتماد به نفس: دو راه خروج از اعتیاد به جهان مجازیفرد معتاد معمولاَ وابسته به مصرف ماده‌ای شیمیایی است، اما در مورد بازی‌های کامپیوتری این بازی یا اینترنت است که فرد همواره به آن وابستگی دارد. آلکساندر آکسمان، روان‌شناس یک درمانگاه اعتیاد در شهر نوین‌کیرشن آلمان، نیز به واکنش‌های پرخاشگرانه یا افسرده‌ی افرادی اشاره می‌کند که به بازی‌های اینترنتی معتاد هستند. آنها در صورت دست نیافتن به خواسته‌ی خود این دو حالت را بروز می‌دهند.[/size][/size]درمان اعتیاد به فضای مجازی[/b][/size]در کشور چین اعتیاد به اینترنت و کامپیوتر بسیار بالا و به عنوان عاملی مضر برای سلامت ملی مردم این کشور شناخته شده است. کارشناسان گمان می‌کنند که این امر با فشار کاری در چنین کشورهایی پیوستگی داشته باشد. آشکار است که پژوهش درباره‌ی بیماری وابستگی به اینترنت و کامپیوتر در آغاز راه است. آکسمان، کارشناس روان‌شناسی، درباره‌ی راه‌های کنونی درمان این نوع اعتیاد می‌گوید: «برای شروع درمان می‌توان به کارهای گوناگونی را آغاز کرد. برای نمونه تمرین اعتماد به نفس و ارتباط با دیگران راه‌هایی برای بازگرداندن بیمار به جهان واقع و واقعیت‌های زندگی هستند.»
[/size]PR/BB
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org
 

این صفحه در 0.082 ثانیه 26 نمایش داده شد.