انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنکه اعتماد می‌کند... مهم نیست که به چه چیزی اعتماد می‌کند، همین اعتماد حاکی از معصومیت اوست. حتی اگر بدلیل اعتماد، فریب بخورد، مهم نیست، چون ارزش اعتماد بسیار فراتر از چنین فریبی است. می‌توانی همه چیز را از او بگیری، ولی اعتماد را هرگز.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: جملات الهام بخش  (دفعات بازدید: 3725 بار)

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
جملات الهام بخش
« : 03 آوریل 2013، 11:10:09 am »

فلورانس اسکاول شیننویسنده ی آمریکایی ( ۱۸۷۱-۱۹۴۰ )


"فلورانس اسکاول شین" در 24 سپتامبر سال 1871، از یک خانواده ی كهن "فیلادلفیایی" به دنيا آمد. او سالیان بسیار در مقام نقاش و متافیزیسین و سخنران، نامی پرآوازه داشت و با خدمت بزرگ شفا بخشیدن، هزاران تن از مردمان را در گشودن گره ها و از بين بردن دشواريهای زندگی شان، یاری سترگ بود.
وي سالها در نیویورک، دانش الهی را تدریس می کرد. افراد بی شماری در کلاسهایش شرکت می جستند و از این راه، پیام معنویت را به بخش گسترده ای از مردم می رساند.
کتابهای او نه تنها در امریکا، بلکه در خارج از اين كشور نیز پر شمارگان بودند و با مهارتی بسیار، جای خود را در دور افتاده ترین دهکده ها یا دورترین شهره ای اروپایی و باور نکردنی ترین سرزمين هاي جهان باز می کردند.
بزرگترین راز كاميابی او این بود که همواره خودش بود: ساده و خودمانی و بی ريا و بذله گو. از این رو هزاران تن که نتوانسته بودند، از راه سنت های كهن تر یا حتی بلندپايه تر، پیام معنویت را دریابند- یا دست کم در آغاز راه، كششي به سمت کتابهای رايج الهيات، نداشتند- به او پناه می آوردند.
اگرچه فلورانس، بسیار معنوی و روحانی بود، معنویت و روحانیت او در پس برخورد ساده و آرام با موضوع [ =جستار ] مورد گفتگو پنهان می شد. وي، گرایش فنی و فرهنگستانی نداشت و با مثالهای آشنا و عملی و روزمره، آموزش میداد. فلورانس، پیش از آنکه آموزگار راستی شود، برای کتابها نقاشی میکرد.
پرآوازه ترين كتاب او، با نام "چهار اثر از فلورانس اسكاول شين"، برگردان خانم نشمیل مشتاق بوده و تاكنون، شصت بار به چاپ رسيده است. این کتاب، گنجينه ای از چهار اثر زیر است :

1- بازی زندگی و چگونگی آن
2- کلام تو عصای جادویی توست
3- در مخفی كاميابي
4- قدرت کلام


خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #1 : 03 آوریل 2013، 11:10:49 am »

جز تردید و هراس هیچ چیز نمیتواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مراد دلش فاصله ایجاد کند.

اگر کسی موفقیت بطلبد اما اوضاع را برای شکست آماده کند دچار همان وضعی خواهد شد که برای آن تدارک دیده.


درست هنگامی که انسان کوچکترین نشانه ای از آنچه طلبیده است نمی بیند باید برای آن تدارک ببیند.

اغلب پیش از موفقیت بزرگ،اندیشه های عذاب دهنده می آیند.

انسان تنها آن چیزی را می تواند به دست آورد که خود را در حال ستادن آن ببیند.

معمولا" درست پیش از کامیابی عظیم ،دلسردی و شکست ظاهری از راه می رسد.

به دلیل قدرت تموجی و نفوذ طیفی کلام هر آنچه آدمی بر زبان آورد همان را به سوی خود جذب خواهد کرد.

تنها به سه منظور جرات کنید کلامتان را بکار ببرید: برای طلب شفا،برکت و سعادت.

هر آنچه آدمی درباره دیگران بگوید درباره او خواهند گفت.

هر آنچه آدمی برای دیگری آرزو کند همانا برای خود آرزو کرده است .
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #2 : 03 آوریل 2013، 11:11:25 am »

رهنمودهاي مشخص را بطلبيد تا كامياب گرديد.

جايي كه راه نيست خداوند راه مي گشايد.


تمام موفقيت هاي عظيم بر پايه ي شكست بنا شده اند.

خداوند راهها و چاههايي دارد كه تو را حيران خواهد كرد.

فقط كارهاي جسورانه به حساب مي آيند.

هر انساني با آگاهي كامل به آيين عشق، پا به اين سياره ي خاكي مي گذارد. مشكل شما هر چه باشد، امتحان محبت است. اگر بتوانيد از راه محبت در اين آزمايش پيروز شويد، مسأله شما حل خواهد شد. اگر نه، آنقدر به درازا خواهد كشيد تا از راه محبت، مسأله خود را حل كنيد. زيرا مشكل شما مجالي براي تشرف به آيين عشق است.

زندگي، بازگشت انديشه ها، گفتارها و كردارهاي ماست كه دير يا زود به ما باز مي گردد.

خداوند بخشاينده است و انسان، دريافت كننده.

قدرت شكست ناپذير خدا هر مانعي را از سر راه بر مي دارد.

همه ي امور مهم به دست كساني انجام پذيرفته است كه از آرمانهاي بزرگ خود دست نكشيده اند.


جايي هست كه جز تو هيچ كس آن را پر نمي كند و كاري هست كه جز تو هيچ كس قادر به انجامش نيست.

خدا به زمان نياز ندارد و هرگز دير نمي كند.


هر آنچه از آدمي در سخن يا كردار، آشكار شود يا بروز كند، به خود او باز خواهد گشت؛ و هرچه بدهد، باز خواهد گرفت.

هر آنچه آدمي به گونه اي ژرف، احساس، يا به روشني مجسم كند، بر ذهن نيمه هشيار اثر مي گذارد و مو به مو در صحنه ي زندگي پديدار مي شود.

زماني كه آدمي بتواند بي هيچ دلهره اي آرزو كند، هر آرزويي بي درنگ برآورده خواهد شد.

ترس، تنها دشمن آدمي است.


هر موهبت والا و دلخواهي، پيشاپيش، چشم براه انسان است؛ بادا كه آدمي آن را بازشناسد.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #3 : 03 آوریل 2013، 11:11:56 am »

هر انساني دارنده ي آن سرزميني است كه با چشم رؤيا مي بيند.

كسي كه از نفوذ سخن باخبر است، به هنگام گفتگو، دقت بسياري به خرج مي دهد.

اگر انسان براي كسي، بدبختي بخواهد، بي گمان، بدبختي به سراغ خود او خواهد آمد و اگر بخواهد به كسي كمك كند تا به كاميابي برسد، همانا راه كاميابي خود را هموار كرده است.

در بازي زندگي، محبت و نيك خواهي بر هر تدبيري پيروز مي شود.

تنها دشمنان انسان، در درون خود او هستند.

شگفتا كه اگر آدمي براي كسي بركت بخواهد، توان آزار رسانيدن را از او خواهد گرفت.

خيرخواهي انسان نيك خواه، پيرامون او، هاله اي بزرگ از پشتيباني مي آفريند.

تا خود را توانگر احساس نكني، توانگري ات آشكار نخواهد شد.

به محض آرام شدن دريا، كشتي هاي انسان از راه مي رسند.

تا زماني كه آدمي در برابر شرايطي پايداري كند، آن را به سوي خود خواهد كشيد.

هر وضعيت ناهماهنگ، نشانه ي ناهماهنگي در درون خود آدمي است.

اگر در باطن انسان، ذره اي واكنش هيجاني نسبت به شرايط ناهماهنگ وجود نداشته باشد، آن شرايط براي هميشه از سر راه او كنار مي رود.

چه بسيار پيش آمده كه آدمي با ديدن بديهاي خود در ديگران، شفا يافته است.

زندگي، يك آينه است؛ و ما در ديگران، بازتاب چهره ي خودمان را مي بينيم.

گذشته و آينده، دزدان زمان هستند.

انسان بايد رها در لحظه [ =دم ] زندگي كند.

آدمي، تنها آنچه را كه مي دهد، باز مي ستاند. بازي زندگي؛ بازي بومرنگها است.

هر اندازه دانش آدمي بيشتر باشد، مسئوليت او افزونتر مي گردد.

انسان، تنها مي تواند آن باشد كه خود را چنان بيند؛ و تنها مي تواند به جايي برسد كه خود را در آنجا ببيند.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #4 : 03 آوریل 2013، 11:12:25 am »

به محض اينكه انسان از قانون پيروي كند، قانون به فرمانبرداري از او درمي آيد.

مهمترين گام براي رسيدن به خواسته، نخستين گام يا "درست خواستن" است.

براي شفاي تن بايد روح را شفا داد.

هيچ انساني تا عاشق كار خود نباشد، كامياب نمي شود.

تصويري كه نقاش، تنها از روي عشق (به هنرش) مي آفريند، بزرگترين شاهكار او به شمار مي رود.

آنگاه كه انسان، تصوير تنگدستي را از صفحه ي هشياري خود بزدايد، فرمانرواي "دوران طلايي" خواهد بود و هر آرزوي درست دلش
بر آورده خواهد شد

تا زماني كه در جاسنجاقيت، كبريت سوخته افتاده باشد، توانگر نخواهي شد.

قانون، همواره پشتيبان كسي است كه بي باكانه، ولي خردمندانه خرج مي كند.


اگر كسي وانمود كند كه دارا و كامياب است، ميوهاش را در زمان آن درو خواهد كرد.

تا زماني كه انسان، هرچه ترس را از ذهن نيمه هشيار خود نزدايد، او را شادي و آرامشي نيست.

ترس تو است كه شير را درنده مي كند.

عشق راستين از خويشتن، آزاد است و از هرچه ترس، رها.

عشق راستين بدون هيچ چشمداشت يا اندكي اميد، خود را بر معشوق فرو مي باراند.

عشق راستين، شادمانياش در بخشيدن است، نه ستاندن.

حسد، بزرگترين دشمن عشق است.

محال [ =نشدني ] است آدمي بتواند چيزي را به دست آورد كه خود هرگز نبخشيده است.

عشقي در حد كمال ببخش تا عشقي در حد كمال بستاني.

آثار هنرمندي كه براي گذران زندگي كار مي كند، همواره فراموش مي شود.

زماني كه انسان با خشنودي و بدون ترس خرج كند، راه را براي سرازير شدن پول بيشتر مي گشايد.

آزمندي، ريشه ي همه ي بديها است.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #5 : 03 آوریل 2013، 11:12:53 am »

محبت و خوش قلبي در كسب و كار نيز گرانبها است.

اگر خطاي گذشته را نمي توان جبران كرد، دست كم اثر آن را با مهرباني در حق كسي ديگر مي توان از بين برد.

بخشيدن، راه ستاندن را مي گشايد.

آنچه را كه آدمي در ديگران سرزنش مي كند، به راستي، به سوي خود مي كشد.

انسان به هنگام خرده گيري يا سرزنش ديگران، به سيم لُخت برق دست مي زند و هر آن، ممكن است ضربه اي هولناك بر او وارد آيد.

تنها راهزني كه دار و ندار آدمي را به تاراج مي برد، انديشه هاي منفي خود او است.

پدر و مادر هرگز نبايد فرزندان خود را به داشتن پيشه اي وادار كنند.

گاه رويدادي بس ناچيز مي تواند نقطه ي عطف زندگي انسان باشد.

خشم نمي گذارد كه انسان، پيش چشم خود را ببيند و سبب همه ي تصميم گيري هاي نادرست است كه به شكست مي انجامد.

آدمي، تنها با پيش تاختن به سوي چيزي كه از آن مي هراسد، مي تواند بر ترس خود چيره شود.

هر گاه آدمي، [چيزي را] با باور بخواهد، بايد بستاند؛ زيرا خدا چارهساز است و تدابير خود را مي آفريند.

برخي از مردم، بخشندگاني خوشدل، ولي گيرندهاي ناپسند هستند.

آدمي بايد آنچه را كه در ازاي كار خودش به او بازمي گردد، در نهايت لطف بپذيرد؛ مفت دادهاي، پس مفت بگير!

انسان با هر دست بدهد، با همان دست مي گيرد و هميشه ميان داد و ستد، موازنه اي كامل برقرار است.

خداوند، گيرندهي دلنشين را به اندازهي بخشندهي خوشدل دوست دارد.

هر معلولي زاييده ي علتي است و چيزي به نام رويداد وجود ندارد.

در ذهن الهي، زمان گمشده وجود ندارد؛ اگر دري بسته شود، دري ديگر مي گشايد.

سري كه بر پيشانياش اخمي باشد، آسوده بر بالين قرار نمي گيرد.

جسورانه به شيري كه بر سر راه ام قرار گرفته، مي تازم و مي بينم كه سگ كوچك خرمايي رنگ و مهرباني بيش نيست.

آدمي، همچنان است كه در دل خود مي پندارد.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #6 : 03 آوریل 2013، 11:13:20 am »

محال است كه آدمي بتواند بيش از آنچه آسان مي انگارد، به دست آورد؛ زيرا آدمي در بند اندك چشم داشت هاي ذهن نيمه هشيار
خويش است

همه ي نيروها ( از راه درست انديشيدن ) به آدمي داده شده تا آسمان را به زمين بياورد و اين است هدف "بازي زندگي.

قوه ي تخيل، نيرويي آفريننده است. هميشه بايد واژه هايي را برگزيد كه در آن، بارقه اي از برآورده شدن آرزو باشد.

خشم، بيزاري، بدخواهي، حسد [ =چشم تنگي ] و كين خواهي، شادماني انسان را مي ربايد و بيماري و شكست و فقر مي آورد.

به راستي كه بيزاري، بيش از شرابخواري، خانهها را ويران كرده است و بيش از جنگها، جان آدميان را بر باد داده است.
هيچ گاه زير پايت را نگاه نكن، اگر نه مي جهي!

قدرت، تكان مي دهد، ولي تكان نمي خورد.

تنها، كارهاي جسورانه به شمار مي آيد.

زندگي چه باشكوه مي شود، اگر تن به استدلال [ =گواه آوردن ] ندهيد.

خودخواهي، راهها را مي بندد و خير و خوشي را دور مي كند. حال آنكه، هر انديشه ي مهرآميز به دور از خودخواهي، نطفه ي كاميابي را در خود مي پروراند.

آنچه در حق ديگران مي كنيد، همانا براي خود مي كنيد.

هر كنشي كه به هنگام خشم و بيزاري انجام پذيرد، واكنشي ناخوشايند خواهد داشت.

نتيجه ي فريب و رياكاري، نااميدي و اندوه؛ و راه خيانتكاران، دشوار است.

ترس و ناشكيبايي، نيروي كشش را از ميان مي برد؛ حال آنكه توازن، كشش مي آورد.

باور، نيرومندتر از خوش بيني است.

اميد به پيش مي نگرد، حال آنكه ايمان، باور دارد كه پيشاپيش ستانده است و هماهنگ با آن به كنش مي پردازد.

تا زماني كه خواسته ي آدمي برآورده نشده است، نبايد از آن با كسي سخن بگويد.

آنچه را كه خدا به من بخشيده است، هيچ كس نمي تواند بازستاند، زيرا بخشش هاي او جاودانهاند.

آدمي همواره در برون، همان را درو مي كند كه در جهان انديشه ي خود كاشته است.

باور بدون كنش، باور نيست. باور اگر پويا نباشد، مرده است.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #7 : 03 آوریل 2013، 11:13:46 am »

به هرچه توجه كنيد، با آن يكي مي شويد.

اگر از زير نردباني بگذريد و به اين بينديشيد كه برايتان بدبختي مي آورد، بي گمان، بدبختي خواهد آورد.

بدبختي، تنها به اين دليل مي آيد كه خودتان چشم براه آن بوده ايد.

هيچ انساني براي تندرستي خودش هم كه شده، نبايد نفرت بورزد.

نفرت، چون بكارگيري پي در پي زهر است.

فراواني يا كاميابي بزرگ، معمولاً زماني از راه مي رسد كه هرگز چشم داشت آن را نداريد.

هرگز نگذاريد كه آرزوي قلبي شما به بيماري قلبي بدل شود. زماني كه بيش از اندازه چيزي را خواهانيد، همه ي كشش خود را از دست را از دست مي دهد

گاه كشتي هاي آدمي از روي درياي بي توجهي به او مي رسند.

سخن تو، روشنايي تو است.

هر هديه اي، هزاران برابر به خودِ بخشنده باز مي گردد.

در هر كنش ناشي از ترس، نطفه ي شكست نهفته است.

شخص عادي، كمابيش همه چيز را نشدني مي پندارد.

همه ي آرمانهاي بزرگ با مخالفت روبرو مي شوند.

به راستي كه پيش از رسيدن به سرزمين نويد داده شده بايد از صحرا گذشت.

ترديدها و ترس هاي كهنه، پيرامون آدمي خيمه مي زنند، ولي هميشه كسي پيدا مي شود تا بگويد: " به پيش برو! "

هر انساني داراي مراد دل و سرزمين نويد داده شده اي است؛ ولي چنان اسير انديشه هاي منفي خود شده ايد كه

همه ي اينها دور از دسترس و نشدني يا والاتر از آن مي نمايد كه بتواند پيش بيايد.

شايد هميشه نتوانيم انديشه هايمان را مهار كنيم، ولي سخن خود را مي توانيم.

مردم گمان مي كنند كه با فرار از شرايطي ناخوشايند، مي توانند از شر آن رهايي يابند؛ بي خبر از اينكه به هر كجا بروند با همان شرايط روبررو خواهند شد.

چيزي كه مي خواهم، در خانه ي خودم و در حياط خودم است.

اگر از دشواري هاي خود بگريزيم، آنها ما را دنبال خواهند كرد.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #8 : 03 آوریل 2013، 11:14:21 am »

اگر انسان، هدفي يا سرزمين نويد داده شده اي نداشته باشد كه او را به پيش براند، به تباهي و نيستي مي گرايد.

در درون هر انسان، سرزميني كشف نشده و يك معدن طلا وجود دارد.


"آنجا"يي وجود ندارد؛ هرچه هست، "اينجا" است.

آنچه جوياي آن هستم، هم اكنون جوياي من است.

براي كشيدن هر چيزي به سوي خود، بايد با آن در هماهنگي كامل قرار گرفت.

هيچ چيز آنقدرها شگفت آور نيست كه راست نباشد، آنقدرها شگفت آور نيست كه پيش نيايد و آنقدرها شگفت آور نيست كه دير نپايد.

اگر شكست خورده باشيد و به كاميابي ديگري نفرت بورزيد، راه كاميابي خود را مي بنديد.

آن سخني كه بارقه اي از برآورده شدن آرزو در آن باشد، امورتان را دگرگون مي كند؛ زيرا واژه ها و انديشه ها، گونه اي راديواكتيويته اند.

شور و شوق نسبت به هر كاري كه انجام مي دهيد، در مخفي كامروايي را به رويتان مي گشايد.

راز كاميابي اين است كه آنچه را انجام مي دهيد، براي ديگران جالب توجه كنيد. خود، دوستدار باشيد، ديگران نيز دوستدار خواهند شد.

كاميابي، راز نيست، نظام [ =سامانه ] است.

تنها آن چيزهايي را به سوي خود مي كشيد كه بسيار به آن مي انديشيد.

هيچ كس، چيزي به آدمي نمي دهد، مگر خود او و هيچ كس، در دادن چيزي به او كوتاهي نمي كند، مگر خود او.

"بازي زندگي"، يك بازي فردي است؛ اگر خودتان دگرگون شويد، همه ي اوضاع و شرايط عمومي دگرگون خواهد شد.

هرچه بيشتر نفرت بورزيد، بر دوام نفرت خود افزوده ايد و در ذهن خود، شياري از نفرت حك مي كنيد كه خود را در حالت هميشگي چهره تان نشان خواهد داد.

در پهنه ي زندگي، بايد با ساز زندگي پايكوبي كرد.

انساني كه به كاميابي مي رسد، ديدگان خود را به كاميابي دوخته است.

آنچه را كه داريد، خردمندانه به كار گيريد، تا راه را براي دارايي هرچه بيشتر بگشاييد.

هر رويداد زندگي تان، تبلور انديشه اي است كه از راه ترس يا باور، به زندگي خود فراخوانده ايد.

با چيزهايي كه آرزومند يا نيازمند به دست آوردن شان هستيد، از در دوستي درآييد.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #9 : 03 آوریل 2013، 11:15:25 am »

از هيچ وضعيتي برآشفته نباشيد تا وزن و سنگيني خود را از دست بدهد.

زماني كه ديگر از هيچ چيز آزرده نشديد، ناآرامي هاي بروني هم ناپديد مي شوند.


هرگاه به اهميت هر انديشه و هر واژه پي ببريد، به اين امر خو مي گيريد كه در هر انديشه و هر واژه ي خود، دقت به خرج دهيد.

زماني كه به انديشه هاي منفي توجه مي كنيد، به آنها پر و بال مي دهيد.

برخي از مردم، آسان به ثروت دست مي يابند، ولي شايستگي نگهداري از آن را ندارند.

واژه ها بسان اجسام يا نيروهايي مدام در جنبش اند تا در زمان خود به زندگي ِ آفرينندگان خويش بازگردند و ثمره ي خود را باز گيرند.

مردماني كه پيوسته از تنگدستي و شكست و محدوديت سخن مي گويند، همانها را خواهند درويد.

چه بسيارند مردماني كه با شرايطي كه چنگي به دل نمي زند كنار مي آيند؛ تنها به اين دليل كه (از نظر ذهني) تنبل تر از آن هستند كه خود را بيرون از آن شرايط تصور كنند.

براي به دست آوردن استقلال [ =خودسالاري ] مالي، بايد از سر تا پا خواهش و آرزو بود.

چه خوب است كه گهگاه انسان به تماشاي سحر برود تا با همه ي وجود، باور كند كه آفتاب بي گمان خواهد دميد.

هر روز، روزي پر اهميت است.

اگر كاميابي بخواهيد، ولي براي شكست تدارك ببينيد، همان چيزي را خواهيد ستاند كه برايش تدارك ديده ايد.

اگر خود را شكست خورده بدانيد، بي ترديد شكست خواهيد خورد.

هر روز، سخن درست و انديشه هاي درست را برگزينيد.

همه ي ما گنجينه اي داريم كه هرچه بخواهيم مي توانيم از آن بيرون بكشيم؛ گنجينه ي گمان!

راههاي خدا خردمندانه و چاره هاي او حكيمانه است.

هر پيشرفتي، نتيجه ي آرزو است.

به آنچه توجه كنيد، با آن يكي مي شويد؛ پس اگر پيوسته متوجه امور بازدارنده باشيد، آنها بزرگتر و بزرگتر مي شوند.

چه بسيارند مردمان كاميابي كه دليل كاميابي آنها، باور همسرشان به آنها بوده است.

آنان كه در گذشته زندگي مي كنند، تماس خود را با حال شگفت آور از دست مي دهند.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

davood.m

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +26/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 76
 • شادی نمادی از زیستن آگاهانه است
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #10 : 24 اوت 2014، 12:30:14 am »

-
چیزهای زیادی را در دستانمان گرفتیم و همه ی آنها را از دست دادیم ولی
هر آنچه را که در دستان خداوند قرار دادیم را هنوز داریم.
-
خارج شده است
پیمانی را که در طوفان با خدایت بستی ، در آرامش فراموشش مکن

fgh0z1tersx

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 243
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • ijk085
The song - Song
« پاسخ #11 : 31 مه 2016، 07:27:07 pm »

The song song *< br / > spring elder sister have to pack up and leave, summer sister has mysteriously don't feel intruded into my life, for the bright future played a song in D minor, listen to --< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; and is not stuffy heat of a summer, I still left a black and fluffy can be comparable with those of a squirrel tail hair in a ponytail, humming no song minor walk on the way home. Still more than light Piao several eyes that towering decades of big banyan, but today I was stupefied. Yo! Do you have "wife" banyan. I looked at the swing on the banyan uncle arms, shining eyes. I love a good swing, love the kind of comfortable feeling. I polished ran, sat on the swing. Bar light purple to my unspeakable excitement,yeezy 350 pas cher, and sitting on the swing see banyan tree is not really like. I close my eyes,ray ban wayfarer outlet, skillfully with a foot pedal, swing as I would wish to shake. Breeze gently blows up the messy hair; birds,pandora outlet online, faint played wonderful music; sun,hogan sito ufficiale, lazily injection micro warm light. "Ha ha!" I can not help but burst into laughter, white clouds floated in my mind, I as if in midair falling down, and was thrown the wind to the clouds,tn requin pas cher, the feeling, really don't know with what words to describe it. Really, good, good refreshing! But why do I feel the wind is more and more big, the foot pedal to cannot swing, seemed to sway more high, I quickly opened his eyes, turned around,scarpe hogan outlet, what is not? "Oh!" When a voice from the back from the tree! When I was depressed,adidas yeezy 350 pas cher, the tree comes out several small friends. Is it...?!/>   
   
          &nbsp,hogan outlet;Related Articles:
 
 
   Beautiful suburb _0
 
   PEP on the
 
   Six one gifts
 
 
  Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,469
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,469
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جملات الهام بخش
« پاسخ #13 : 29 سپتامبر 2019، 05:03:21 pm »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.187 ثانیه 25 نمایش داده شد.