انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی آزاد از تضاد هاست. تمامی تضاد ها مکمل یکدیگرند. راست بدان که روز و شب مکمل یکدیگرند، زندگی و مرگ نیز چنین اند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و هشتم  (دفعات بازدید: 2510 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

این مورد نداشته ایم . در بسیاری از موارد الکلی ها به معالجات روانپزشکی واکنش نشان نمی دهند . من با کسانی که می گویند الکلیسم کلا یک مشکل کنترل فکری است هم عقیده نیستم . من مردان زیادی را می شناسم که ماهها روی قرارداد یا کسبی که امید زیادی داشت زحمتها کشیده اند اما درست یک روز قبل از آنکه کار به نتیجه برسد دوباره مشروب خورده اند و پس از آنکه پدیده ویار ، تمام مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد ، دیگر نتوانسته اند به کار مهم خود برسند . علت ادامه مشروب خواری این مردان فرار نبوده است . آنها مشروب می خورده اند تا ویار بدنی خود را که خارج از کنترل فکرشان بوده است ارضا کنند .
            پدیده ویار در بسیاری از موارد باعث شده است که افراد به جای ادامه مبارزه خود را قربانی کنند . طبقه بندی کردن الکلی ها بسیار مشکل می باشد و تشریح جزئیات آن نیز خارج از بحث این کتاب است . ما بطور خلاصه چند گروه از آنها را در اینجا تعریف می کنیم . دسته ای از الکلی ها اختلال روانی (Psychipath کسیکه اختلال روانی و احساسی دارد .)دارند . همگی ما با این دسته به خوبی آشنا هستیم . آنها همیشه در خیال ترک دائمی هستند ، احساس پشیمانی در آنها شدید است و با آنکه قول و قرار های زیادی می گذارند اما هرگز تصمیم نمی گیرند .
            نوع دیگر آنهایی هستند که قبول ندارند نمی تواننند مشروب بخورند . آنها برای ادامه مشروبخواری راههای مختلفی پیدا می کنند ، مثلا نوع مشروب و محیط خود را تغییر می دهند . عده دیگری وجود دارند که تصور می کنند پس از مدتی دوری از الکل ، می توانند بدون استقبال از خطر دوباره مشروب بخورند.
.
.(28)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hfgh7w8er

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 47
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr307
The most happy mid autumn Festival
« پاسخ #1 : 01 آوریل 2016، 09:01:59 am »

The second question is
 today is the mid autumn festival. At noon, we are one family together to eat a meal of family reunion dinner. After dinner, my mother took out a box of moon cakes, let's eat. Suddenly my sister said: "eat moon cake is not fun, as we each other a some questions, answer the people can get a piece of cake." "Well, it is a good idea!" Brother listen to hurriedly applauded,golden goose outlet, "I agree!" I think this is a good proposal, so I also participated in the.
 the game started, the team member, is my brother and sister. First is the topic of sister, sister is a "riddles", the question is this: what is black when it is clean and white when it is dirty? This question is too difficult for me, the answer is "blackboard". Because the blackboard itself is black, we often use white chalk to draw on to write about the above,nike tn pas cher, after writing blackboard not dirty? I got it, got the first piece of moon cake, was very glad!
 brother, the problem is: Xiaohua at home, and who looks the most like? After hearing this question, I think: people are generally more like their parents. So I said, "and his parents are the most like!" I think I'm right. I'm going to get second moon cakes. My brother said two words aloud: "no!" When I hear these two words, there is little doubt my brother was not wrong. When my sister said: "Xiaohua at home, and in the mirror he looks like the most!" I see light suddenly heard the answer is,scarpe hogan outlet, ah, everyone and myself in the mirror looks the most like! Second sister answer, so she got a piece of cake.
 two: Happy Mid Autumn Festival composition 300 words
 this year's Mid Autumn Festival, our family can be lively, my aunt took my sister and brother came to my home for mid autumn. At noon, grandma made a hearty meal, everyone had a happy family reunion dinner. Afternoon, the weather is suitable to the people's Square, we go fishing, feed dove,louboutin pas cher soldes, in my efforts,hogan outlet, but also a small harvest, caught two small goldfish.
< p > this I cribbed the, I is such: plate, there are six steamed bread, six children each assigned to one,air max tn pas cher, but in the final set remains 1. "Why?" When brother and sister to hear, have asked me: "you are not wrong, only six steamed bread distributed six little friends a a, the last dish how can still keep a?" I told them I wasn't wrong, they will not believe, no way I had to tell the they answer: because the share of steamed bread of the little friend put away the dishes together. They listened to the answer that the mind does not work, ha ha ha!
: a Happy Mid Autumn Festival composition 600 words
 in the evening, aunt Columbo to eat buffet restaurant, there are a lot of delicious food, you can eat enough. The night is slow, the moon smiles, we decided to go to the north.
 so you ask me, I ask you, the brain is not stopped, laughter. A box of moon cakes to send over, we all play very happy! This year's Mid Autumn Festival can be interesting!
Related Articles:

The campus safety education.

The secret of growth

Thanksgivi

My family has a black cat. It has a body shiny black coat and a pair of sapphire eyes glittering, long beard go from a warped become warped, often come and go without a trace. One day the cat found a mouse hole, it quickly ran to squat in the hole waiting patiently. After a while, the little mouse crept out of the hole drill out, the cat jumped "meow" sound bite to it.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Uwnuiuq4
« پاسخ #2 : 09 آوریل 2016، 04:31:52 am »

HTML template
Why are you so greedy
 overlooking the mountains, long flowing water, I found no size, can only give up. Time inadvertently been circulation,hogan outlet, rain wet my brow, the wind blows the my skirt, I is not lonely! Only the wind, why are you so sly,scarpe hogan outlet, Lianqi my dress, and did not wish to join my colleagues, spare me standing alone leaning Gu building.
 last night the wind and rain, countless thousands of years and sorrow. Sober up where to go, only relies on the floor at empty square. A lonely, lonely,hogan sito ufficiale, lonely hearts,hogan sito ufficiale, only the melancholy.
 wind blowing,hogan outlet online, why should my forehead hair only empty dance, make me desolate lonely without bar?
 Li Yu has been silent alone, I also should come now, just the mood completely different. Waiting for the rainy season after rainy season but miss youth time,hogan outlet, reluctant to leave, time slip away.
 storms reduced,air max pas cher, vegetation are joyous, but I have been isolated in front of the building to sigh. Come night after spring, full of vitality is my willful yet extremely sentimental. Only yesterday said youth has been dark Sui, only the slightest residual flooding shell.

small night listening to the storm, where life is not. On the floor, long sigh,scarpe hogan outlet, sigh fleeting silence alone.
Related Articls:

The last s

Network of living God _314

Think about friends

I grew up the small village is in the mountain, the mountain, the mountain's elevation should at least have more than 1000 meters, because each reinstated to go to the market to go 30 in the downhill. There is a place where the mountains surround, and all around the mountain, high and short distance.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113

for a battle lost away to Qatar,hogan outlet, Chinese Football Association only expressed regret. The article quoted Perrin as saying: "the coach group for all players is satisfactory, players show a good spirit and positive attitude. After the goal in the first half, team in the second half in tactics of rapid adjustment, changes in the second half of the data also shows the effectiveness of the adjustment, but ultimately failed to obtain satisfactory results, it is regrettable. " And the effectiveness of the so-called adjustment is football behind Perrin's argument,tn pas cher, but regrettable results, but the disclosure of the football association still no's determination to solve the problem.
 "explain" defeat war card in the end, the football association is looking forward to the second half of the game after China. The article says, coach of the team will continue to study for the players, and strive to will in the League of excellent ability, best,air max femme pas cher, in line with the national team overall tactical needs and have a strong player wishes recruited to command of playing for the country. So,scarpe hogan outlet, after a high voice but missed the chance of Huang Bowen, Hao Junmin and other players will have the chance to be selected? A final requirement is player "strong serve their country will",hogan outlet online, the illusory requirements definition and evaluation, I am afraid it is the subjective view of the football and Perrin.
Guangdong Media NUPI Perrin: it is quite enough to "out" its
 _ Phoenix sports football player
< p > yesterday,air max pas cher, the Chinese Football Association issued a title for the Chinese men's soccer coach group of World Cup Asian Zone top 40 before the half schedule summary of the article. The article is the summary, actually a continuation of the Chinese Football Association has been not reflection, "Inaction" without treatment,jordan pas cher, evasive style throughout to behind the national football coach Perrin as the core,hogan outlet, avoid the Orangemen encounter practical problems. Many times mentioned "faith", not conceal the Chinese that a football association did not dare to face the problem of "pendulum rotten heart.
< p > we can accept defeat, but does not accept the country foot qualifying situation is not very optimistic also issued a document to whitewash, deceiving like Perrin, backed by the China Football Association.
Related Articls:

louboutin soldes

Warm up -

Super Cup

The 9th minute, Chinese team offensive vigorously foul ball directly thrown into the restricted area, Li lean on a man turned his volley fire break, the score was quickly rewritten as 1-0! After scoring China team morale, just 4 minutes after China team victory. After Tong Wang steals the pass, Li Yuanyi right back door, Zhang Wei was surrounded by foul penalty.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Wind just, as soon as possible to become a home bar
« پاسخ #4 : 16 مه 2016، 12:13:30 pm »

notes: remember, every day the sun is new, do not live up to the dawn. In my life, and you can meet and come together, together, is not easy. If you are going to love a person, you have to want to know, are you willing to for him or her, and, forsaking God like freedom of mind. From then on, willing to have the fetter, kekepengpeng lived a lifetime. < br / > &lt,hogan outlet online; br / > Qingcheng Jiexin garden, on both sides of the street, here and there, no seasonal total blossom, yellow, purple, red... Act in coordination with each other, a cluster of another cluster helter skelter helter skelter in succession. < br / > < br / > I alone love the township, hawthorn, jujube,scarpe hogan outlet, apricot... A perennial woody plants,hogan outlet, is wonderful, they always grow on the hillside, the ravine, hiding in there, almost everyone will let people forget its existence, only in the spring, straight to the torso, the flowering season, all over the mountains and plains of the bloom, let people's eyes a bright, pleasant surprise. < br / > < br / > to say the truth,goyard paris, from the mountains to come out and came to the city, battles, there will not be a day to also lose the nature of that have perseverance and sincere? Phoenix is just from the mountains to come out, and I feel. < br / &gt,saldi golden goose; < br / > I follow the trend just is a township, a place called Bai Yinchang, out of the village not far. Later withdraw Township and town, Bai Yin Chang Xiang removed, but we still to Bai Yin Chang Xiang and proud. Because we that local Chinese Maifan stone, medical stone cup, tea set,tn requin pas cher, cylinder, a knife, a high-end health arts and crafts, the mines are outright people, a lot of people made a fortune. Mine from the wind just close to home, the wind just said, his home is with the medical stone of the pigsty. The wind had a crooked mouth, grinning, is a kind of glory. < br / > < br / > the wind just tall, thin, black, the contours of the face is very flat, spoke with a thick lingual, that is my hometown accent. Tall, walking, but bent, like others compared with him like, humorous look,spaccio hogan outlet, could not help but laugh. < br / > < br / > in the city, many villagers, do what all have, a lot of people have home industry the, and I really care about is wind just thirty years old or lonely one. Maybe it's a country, I care about him. < br / > < br / &gt,nike tn pas cher; he with me, said Sun Ge, I read in Baotou University, after graduating from university left to Baotou, working in a company, then I have a girlfriend, that is to say, I was for love to stay in Baotou.  < br / > so, wind just worked day and night to work
Wind just, as soon as possible to become a home bar
Related Articles:

The story

Gain and loss in the heart, m

Nature and man

Varieties of Chinese ancient coin, voluminous, probably have to have tens of thousands of species, they are primitive money cowrie, is long in the Warring States period, the spade and knife money, is half of the Qin Dynasty, five baht in the Han Dynasty and the Tang Dynasty Kaiyuan, frequent wars in the period of five Dynasties and Ten Kingdoms is complicated and rare element, Tong Bao coin, and Liao and Xixia regime of ethnic minority precious money remains.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Foreign institutions A shares the number of stars across the screen
« پاسخ #5 : 03 ژوئن 2016، 02:46:23 am »

< p > morgan chase down rating and standard & Poor's bearish banking news that a share on the anniversary of the "6124" is the highest point looks very passive. We can not help but ask, the views of foreign investment bank A shares in the end how important? The author believes that it is very important but not worthy of superstition.
 in 2007 at the end of 4, foreign institutions have pointed out that the valuation of A shares is too high, the stock index hit 6124 points in the first half of the peak. However, the 2008 International empty said half right, Goldman Sachs in the fourth quarter of 2007 that 11.3%, but in that year a shares plunged 65% rate of the A shares of the total return.
Foreign institutions A shares the number of stars across the screen

public information display, JP Morgan chase down A shares rating is the main logic of growth stocks higher valuation,new balance baratas, the economy appears cyclical slowdown. And S & P to "rising credit costs, narrowing of spreads and non interest income is facing the pressure is more and more grounds bearish on the banking industry.
< p > in fact, past foreign institutions of bearish a share, even sing the Air China report blots out the sky, seems to be in addition to February 2008 and 2009 part of the body or master guessed it, most of the time are with big effect. And the accuracy is only passable. This year's May Day holiday,hogan roma outlet, short selling master "Knicks jointly hedge fund founder Jim & middot; Chanos released to sell China investment targets of speech, lead to the A-share April 23, suddenly face fell 2.75%. Soros and three major rating agencies have said is not optimistic about the Chinese market, the reason and present basic consistent,tn femme pas cher, is nothing more than a slowdown in economic growth,nike tn requin soldes, expand the scale of debt, bank credit quality worrying aspects. But the stock market rose by 5.63% in May.
 finance and economics
Talk about
 therefore, the views of foreign institutions,wholesale mac cosmetics, whether it is to sing or sing more, investors should be rational treatment, do not superstition, who can not see what drugs are sold in this gourd.
 a strange phenomenon is that similar views of domestic institutions almost every day in the warning,nmd runner pas cher, the market has always been blind, but from the mouth of the foreign institutions,goyard prix, it seems that the sky is falling down. Do not deny that the international giants on the market judgment "unique" view, but it's not worth the superstition. Most of them are across the screen to count the stars in the sky,scarpe hogan uomo, not necessarily reliable, even Nobel Prize was chairman of Le failed to to the property market in China is the quasi pulse.
Related Articls:

Close Scie

Opening U.S. stocks rose slig

Tsinghua Professor sued Baidu lost network to promote social development by the affirmative

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

< p > in addition, police identified, the foreign man and father not approved in Beijing,scarpe hogan outlet, illegal employment, according to the relevant provisions of the exit and Entry Administration Law shall be given the administrative detention on the 5th and impose a fine of 5000 yuan, given its parent administrative detention for 14 days and impose a fine of 10000 yuan, after the punishment shall be deported. At the same time, the police of the illegal employment of two people with a fine of 20 thousand yuan of labor units.
 of the Beijing morning news reporters call hit, she said she had learned from the police family for foreigners. "To tell you the truth, I heard the news that the repatriation of foreigners very high heart, I think we have a good deal with the police. Anyone who is wrong should be punished."
 Beijing police relevant responsible person said, foreigners in China should abide by Chinese laws and regulations. The police will protect the legitimate rights and interests of foreigners in Beijing in order to provide a good security for their work life in beijing. At the same time, the police will be on the management of foreigners in Beijing, according to the law to be investigated and dealt with in accordance with the law, to ensure that the capital of the public order and social order is good.
 - the parties feel
 - the lawyer called
Beijing: Aunt heard the foreigner was delighted by the news of the repatriation of foreigners
 foreign | Boyle
< p > 12 on the morning of February, in the Chaoyang District Xianghe road and Zuojiazhuang street intersection, a foreigner riding a motorcycle hit a woman crossing the road, and the Chinese curse. Then, users send "aunt false foreigner" micro-blog,hogan roma outlet, fueled concern hot. But police released surveillance video scene that had women of the road is actually foreign man riding a motorcycle knocked down in the zebra crossing, there is no correct. Since then, the police confirmed that foreign men for driving without a license. Yesterday afternoon,hogan outlet, the Beijing Municipal Public Security Bureau microblogging "Peace Beijing" said in a news release said, the police investigation,scarpe golden goose, the foreign man and father not approved in Beijing, illegal employment, the punishment shall be deported.
Ms. Lee
 regulate the domestic employment of foreign nationals

Lee said, so far have not heard a foreigner said, I'm sorry, so she was somewhat awkward in the heart. "This thing after the police investigation was back to my innocence, I am very grateful to the police. Although I did not hear the words of apology,nike tn pas cher, but I do not intend to and he did not care about the." Ms. Lee said is still recovering in Beijing,hogan sito ufficiale, after a period of time after going back to the Northeast home.
< p > yesterday afternoon, Beijing Morning News reporters from the police was informed that according to the video and verification of the identified, should things foreign man without obtaining the motor vehicle driving license driving mopeds, vehicle license plate,louboutin pas cher, two wheeled mopeds manned,goyard soldes, reverse driving and other traffic violations. According to the road traffic safety law and relevant laws and regulations, has been combined to give its administrative detention 7 days and a fine of 1500 yuan.
 Beijing View Road law firm Wu Lihong lawyer said that the foreign man in China without the employment of two is illegal
 no "sorry" in the mind there is a strange
Related Articls:

Sun Zhengc

Michel the Mutianyu Great Wal

According to the daily reports, the whole farm in the introduction of tens of thousands of chicks, currently has more than 7000 deaths. A Laogui fellow said, if there is no accident, this batch of chicks and 20 days can be listed the slaughter, but now, is certainly lose everything. The chicks and cast into the feed, the estimated loss is 200 thousand.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Municipal civilized units to create a summary
« پاسخ #7 : 07 ژوئن 2016، 10:34:53 pm »

vigorously emancipate the mind, pioneering education, encourage excellence. In the construction of the contingent of workers and staff members, attaches great importance to the worker's ideological and political work, adhere to the people-oriented, insisting on the positive education, to do a good job in the annual staff's moral education activities, adhere to the legal education, conscientiously study the program for implementation of Civil Morality construction. Carry forward the scientific thought,air max pas cher, carry forward the spirit of the Taihang, pay attention to play the leading role and cultural life of the influence of the idea of model elite, staff of the ideological and moral qualities are obviously improved.
 two, strengthen the team building, the quality of cadres and workers have been further improved.
 three, strengthen the system construction, to ensure the standardization of the operation of the meteorological work.
< p > in the correct guidance of bureau leading Party group civilization Committee and the county Party Committee Propaganda Department, the county civilization office, the Bureau of all cadres and workers solidarity, pioneering and innovative, advancing with the times, the full implementation of the scientific development view, earnestly implement the achievements of China Meteorological development strategy research, closely around the central task of provincial and municipal meteorological work conference deployment,scarpe hogan outlet, strengthen the education campaign to preserve the advanced nature of Party members,nmd runner homme pas cher, push forward the activities to create a civilized and harmonious unit,hogan outlet, increase the culture building efforts in meteorology, in-depth civilized meteorology industry to create, implement the ideological and political work responsibility system, fully mobilize the enthusiasm of all the cadres and staff's work enthusiasm, initiative and creativity. Civilized and harmonious unit to create activities to accelerate the sound and fast development of the meteorological cause, and effectively promote the overall completion of the work objectives and tasks, are summarized as follows:
 first, meticulous organization, strengthen leadership, improve the mechanism,saldi golden goose, to create a strong organizational guarantee for the activities.
< p > to do a good job in the activities to create a civilized and harmonious unit, I first a sound body, improve the operation mechanism, the establishment of spiritual civilization construction leading group,hogan outlet, headed by the director of XXX as, member of the XXX, and has carried on the detailed division of labor, responsibility to the people, the measures are effective, implementation of the accountability system, in order to create activities provide a strong organizational guarantee.
Municipal civilized units to create a summary
 municipal civilized units to create a summary of
< p >, to further establish and improve the rules and regulations, the scientific development of the effective operational mechanism, vigorously to create learning oriented sector, seriously study the meteorological law "," administrative licensing law "and relevant regulations, laws and regulations,goyard pas cher, make laws to go by, rule-based, ensure the standardized operation of the meteorological work. To further improve the "XXX county meteorological bureau to build learning type weather team system" (XXX hair [XX]22, and establish and improve the learning mechanism in the work study, work in learning, lifelong learning the learning mechanism and education team. Second is improve the XXX County Bureau of Meteorology major meteorological disaster early warning mechanism "(XXX hair [XX]23,nike tn foot locker, and further standardize major meteorological disaster warning and disaster collection reporting work, fully mobilize the enthusiasm and creativity of the party members and cadres, firm the cadres and the masses to do the confidence and determination of the meteorological disaster warning and emergency meteorological service work, provide a guarantee to promote XXX development of meteorological science, in an effort to >Related Articles:

Qujing Cit

Qing Children's Day sangouban program

The 91 ann

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

k9cPgt9xw

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 100
    • ghi361
kanken laptop but if the wrist is too fine
« پاسخ #8 : 30 سپتامبر 2017، 04:09:06 am »

output Ninja kanken laptop 15 can give priority bvlgari replicas jewelry to wearing crit type jewelry. dyeing and incense process, .
   such as wearing a stacked full of patterning a necklace or a large and elegant Brooch will be flat chest to be concealed, . sunglasses are more important than underwear Choosing a typical eye-catching sunglasses will make you more outstanding for those who need to go replica hermes jewellery on the show to see the supermodel cheap pandora bracelets sale uk and fashion editors this will only wear fitness running shoes and fashion seems to not touch home clutterinlaid gorgeous jewelry people can choose seawood numerology, but if the wrist is too fine, avoid sofa sofa behind if there cartier love bracelet replica is no backing, But should not wear red. also naturally become bvlgari jewelry knock off very refreshing. and do not need to spend a lot of cost. gold is becoming the main color of Christmas decorations.

http://www.520pkshi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=322125&pid=364283&page=1&extra=page=1#pid364283

http://aiduorou8.com/forum.php?mod=viewthread&tid=388795

https://wiki.dlib.indiana.edu/display

http://www.prfxw.com/thread-10586-1-1.html

http://www.mmjuhe.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1905&pid=45230&page=4&extra=page=1#pid45230

http://thecouragetribe.com/#comment-15668

http://www.hnxyzt.com/plus/feedback.php?aid=41109

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22305&pid=70848&page=4&extra=page=1#pid70848

http://glyxxg.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22223&pid=24669&page=1&extra=page=1#pid24669

http://151180.com/plus/feedback.php?aid=11311

http://nnwhcq.com/plus/feedback.php?aid=1875

http://www.lj-edu.cn/ljsz_tsg/Review.asp?NewsID=1437

http://www.diaonly.com/forum.php?mod=viewthread&tid=30380&pid=70576&page=275&extra=page=1#pid70576

http://sdwww.ondabbs.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=72581&pid=361554&page=4&extra=page=1#pid361554

http://www.mianfeizhuishu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=306127&extra=
خارج شده است

این صفحه در 0.156 ثانیه 26 نمایش داده شد.