سوال سیزدهم - قدم اول - هموابستگان - Coda

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

كشتن وقت جنايت نيست بلكه خود كشي است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال سیزدهم - قدم اول - هموابستگان - Coda  (دفعات بازدید: 2599 بار)

sara

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

13- آيا مشتاق پذيرفتن اينكه تلاش براي تغيير ديگران،براي من غير قابل كنترل بودن،خصومت و رنجش به همراه مي آورد، هستم؟
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

شمین

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 49
پاسخ : سوال سیزدهم - قدم اول - هموابستگان - Coda
« پاسخ #1 : 11 ژوئن 2013، 12:17:52 pm »

13-بله
دقیقا به همین صورت هست وقتی میخام دیگران طبق میل من برخورد کنن (در واقع من ازشون توقع و انتظاراتی دارم)وقتی دیگران طبق میل من برخورد نمیکنن از شون رنجش پیدا میکنم و در نهایت به خصومت و دلخوری منجر میشه.
خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #2 : 15 ژوئیه 2013، 09:58:07 am »

13- آيا مشتاق پذيرفتن اينكه تلاش براي تغيير ديگران،براي من غير قابل كنترل بودن،خصومت و رنجش به همراه مي آورد، هستم؟
تغيير برا م سخته چه برسد  بخوام كسي ديگه رو تغيير بدم- وقتي تلاش ميكنم برا تغيير كسي در واقع زور الكي ميزنم . مث اينكه كسي بخواد منو از تو پوستم در بياره بگه يچيز ديگه بشو.
اكثر اوقات شايد خودم يا طرف مقابل چيزي رو ميبينه و ميدونه بفعش نيست اما نفس ش مانع ميشه كه از اون مسئله بگذره و شخصي اونو رو گوشزد ميكنه و ميگه كارت يا روشت يا برخوردت اشتباه س. آِيا من نوعي ميپذيرم ؟ مطمئننا بهم برميخورده و حال خرابي سراغم مياد اما بعضي چيزها كه بيشتر فكرش رو ميكنم ميبينم حق با طرف مقابلم بوده و با خودم كنار ميام. و ميپذيرم كارم اشكال داشته و سعي ميكنم اصلاحش كنم.
هميشه برا دراومدن از پوست و تغير كردن درد داره و اگر بخوام كسي رو تغيير بدم پشتش رنجش و ناراحتي و كينه بوجود مياد
خارج شده است

Taregh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 14
« پاسخ #3 : 31 ژوئیه 2013، 04:49:39 am »

بله-اگرنپذیرم وسعی درتغییر دیگران وشرایط داشته باشم وگفته های سوالهای قبل رانپذیرم یعنی قدم اول را برنداشتم
این قدم میخواهد که دست ازتلاش برای تغییردیگران و کنترلشان بردارم وبه من نشان میدهد برای اینکار هیچ قدرتی ندارم
بااینکار تمرکزم روی خودم است میفهمم چه کسی هستم وچه قابلیتهایی دارم مثلا تلقینهای مثبت که تواناییهای من میشوند
ازاسارت افکارو الگوهای غلط ازاد میشوم تاکارها، عکسلعملها، واکنشهاو رفتارهایم باعث ازاردیگران نشودو درونم ازترس ورنجش وکینه پرنشود
بادیدن ارامش وروابط سالم دوستانم وبااصول روحانی این قدم باورهای من شکل میگیرد وباتمرین این اصول باورمیکنیم که راه بهتری برای زندگی کردن وجودندارد
مامازندگی متفاوتی داریم ووقتی مشتاق کارکردن این قدم هستیم ارزشمناند ماازادی، راستی واختیار راتجربه میکنیم
اشتیاق اصیل مراقبت ازخود وافتخار به ادراکاتمان به صورت یک اولویت درمی اید
خارج شده است

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376

بله خصومت رنج غير قابل كنترل بودن براي من ايجاد ميكنه از بي عدالتي ها و ناراستي ها و حق خوري ها بيزارم سعي در تغييرشون دارم اما باعث دلخوري ودشمن تراشي براي خودم ميشم خصومت درست ميكنم
سعي دارم اطارفيانم رو آگاه كنم خطرات چي هست اصلا براي چي بدنيا امده اند اصلا چرا چشم و گوششان بسته است و اينقدر راحت با كمبودها كنار ميان يا سعي دارم تغييرشون بدم يا سعي دارم برچسب عقب مانده را بهشان بچسبونم در هر دو صورت خصومت و ناراحتي ايجاد ميكنم
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

sara

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #5 : 06 اكتبر 2013، 12:22:36 am »

بله کاملا... وجود من رو سرشار از رنجش ها و عقده های درونی میکنه...چون فکرم رو درگیر میکنه ظرفیت و انرژی ذهنیم رو میاره پایین در نتیجه زندگیم در بعدهایی غیرقابل کنترل میشه....رئوی روابطم با اون افراد و. حتی کسانی که به اون مسئله مربوط نیستند تاثیر میذاره و دور باطلی رو بوجود میاره
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376
« پاسخ #6 : 23 نوامبر 2013، 01:14:58 pm »

مشتاقم اما ايمان ضعيفم به معبودم و فقط دو قدمي خودم رو ديدن ايمان واميدم رو به ياس تبديل ميكنه.-
براي اينكه تا حدودي كنترل رو رها كنم گوشه گير شده ام به نسبت زماني كه هنوز وارد انجمن نشده بودم ميزان كنترل وتمايل جهت تغيير ديگران در من شدت داشت و بهمين علت باعث رنجش وناراحتي ام ميشد .ناراحتي وخصومت به همراه داشت.
من اگر قدرتمندم ابتدا بايد روي خودم تمركز كنم از خودم .شروع كنم..
متوجه شدم(( البته با كنكاش دروني خودم )كه وقتي ديگران مخصوصا نزديكترين افراد به من آن خصلتهاي مد نظر من رو ندارن و از طرفي سعي دارم كنترل نكنم همه اين موارد دست به دست هم دادن تا احساس رنجش شديد كه همراه اش ناتواني وضعيف بودنم هست به همراه داشته باشه 
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

milena

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 288
« پاسخ #7 : 26 دسامبر 2013، 10:39:01 pm »

بله   .  وجودم پر رنجش وخشم میکنه فکرم درگیر میکنه وانرژی منفی در وجودم ایجاد میشه طوری که هیچ انگیزی برای خودم واهداف ندارم زندگیم غیر قابل کنترل میشه روی روابطم با دیگران تاثیر میذار همش ترس وقضاوت وکنترل ذهنمو درگیر میکنه .  احساس ناتوانی میکنم ولی زمانی که رها میکنم که دیگه تلاش نکنم برای تغییر دیگران احساس ارامش دارم ازاد میشم ازهمه احساسات بد کتاب میخونم قدم کار میکنم حس ارامش دارم من باید بشینم سرجام من بی عرضه نیستم بجاش توانا رها میشم روی خودم وتوانایهام کارمیکنم وقت میذارم
خارج شده است

رضا - ح

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
« پاسخ #8 : 11 ژانویه 2014، 07:38:33 am »

.
.
حقیقتش اینه که من مشتاق نیستم ، فقط مجبورم ، مجبور
من تا جایی که امکان داشت تمام سعیمو کردم و هنوز هم دنبال راهی می گردم که بتونم اونو تو زندگیم دوباره و دوباره پیاده کنم
الان هم به خاطر اینکه فکر میکنم این برنامه ابزارهای مورد نیاز منوبرای تغییر دیگران بهم بده ، فقط و فقط دارم باهاش کنار می آم و تمام
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Shuangyashan, Heilongjiang informed of the progres
« پاسخ #9 : 04 ژوئن 2016، 03:55:56 pm »

,golden goose mid star
 meeting decided to set up municipal government emergency headquarters, under the 7 special working group, to do a good job maintaining stability related work.
 Deputy Secretary of the Party committee, acting mayor Song Hongwei presided over the meeting and delivered a speech. Meeting conveyed the provincial government on the Dragon Coal Group turnaround development conferences spirit, the provincial government leadership instructions, informed about the Dragon coal double mine workers petition work in progress situation, and in the next step work arrangements.
 (reporter Li Chao) in March 12th 23, the municipal government held a special meeting to maintain the normal production and life order to ensure the normal.
< p > the meeting stressed that the relevant units to talk about politics,hogan roma outlet, about the overall situation and achieve the goal to coordinated, organic linkage, form resultant force, always with a resilient attitude, orderly and concentrated static gas, serious responsible to do the stability control. Blocking the railway, the destruction of production, series, pick things is a serious offense. Once it happens, and resolutely crack down, to secure the order of production and life is not affected.
Shuangyashan, Heilongjiang informed the work of the settlement of long coal workers to work in Heilongjiang, Shuangyashan, the progress of the Petition Petition
< p > meeting requirements, the city should conscientiously implement the provincial government conferences spirit and the provincial government leadership instructions, to maintain social stability,ray ban aviator outlet, to ensure normal production and living order as the current top priority, to take strong measures, maintenance of the city's people cherish the harmony and stability. Party committees and governments at all levels should assume the responsibility of territoriality,louboutin prix, fully grasp domain double mine belongs to the refinery, in other enterprises, and social organizations maintaining stability of the work, to ensure that the local social stability. Dragon coal and ore to assume the main responsibility, do meticulous ideological work, to ease the mood, to resolve conflicts, to take measures to raise funds and try to timely payment of wages, other enterprises and the social from all walks of life to maintenance of the overall situation,yeezy 350 pas cher, the maintenance of a stable, cherish the harmony and stability of the situation and do more to social stability of good things. Double mine workers should stick to their jobs, the petition should be rational, moderate,air max pas cher, back to work as soon as possible. To maintain stability and restore production to create efficiency, reasonable solution to the problem. The majority of workers, the majority of people do not believe rumors rumors, do not spread negative information.
City leaders Li Mingchun, Zhu Xiaohua,scarpe hogan olympia, Li Changhai, Wang Zhishan, Tang Lihua,, Sun Bo, Yu Changhai, Yu Zhishan, Wei >
< p > conference pointed out that due to the low impact of unfavorable factors affected by the coal market continues to be weak, coal prices continued to rise, the Dragon coal group appeared serious losses, at present still owed wages,chaussure air jordan soldes, tax and enterprises should be turned over to the various types of insurance, many workers living difficulties. From the current situation, the Dragon coal mine part of the petition is in a rational, moderate range, there is no radical behavior. Dragon coal group and double mine give full play to the main responsibility, actively respond to the demands of the masses, do a lot of interpretation and other effective work; municipal government resolutely in accordance with the requirements of the provincial Party committee and the provincial government, take feasible measures to do a good job stability control, some extent alleviated the contradiction between flat complex the feelings of the masses, and achieved certain results.
Related Articles:

After the

]The 29 Route Army veteran rec

Why not put Wen Yiduo marriage ritual is not the b

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

این صفحه در 0.067 ثانیه 28 نمایش داده شد.