انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

همه باورها خفه كننده اند و همه سر سپردگي ها به تو كمك ميكنند تا زنده واقعي نباشي، آنها موجوديت تو را مي ميرانند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم اول  (دفعات بازدید: 1360 بار)

اسماعیل

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 77
  • قطار نباش که از ریل پیروی کنی ؛ کشتی باش که عظمت ا
قدم اول
« : 12 مارس 2013، 03:27:17 pm »

ما  اقرار كرديم كه در مقابل معتاد عاجزيم و اختيار زندگيمان از دستمان
                خارج است.
عده زيادي از ما وقتي به جلسات خانواده های الکلی ها مي‌آئيم، نااميد و مايوس هستيم. مي‌خواهيم راهي پيدا كنيم تا بتوانيم شخص معتاد راترك دهيم.
ما زمانی که وارد انجمن میشویم
نامید هستیم از چی : * ازاینکه دیگه فکر نمیکنم زندگیم مثل زندگی دیگران و دوستانم یا خواهرم خوب بشه * دیگه نعمت نمیتونه قطع مصرف کنه * سرخورده و پر از درد پر از نفرت و در ناامیدی مطلق آمدیم و وارد انجمن نارانان شدیم
ما مایوس هستیم : چرا چونکه هر باری که خواستم ترکش بدم نشد هر با خواستم به خودم کمک کنم و از منجلاب بیام بیرون نتونستم شکست میخوردم و دوباره میخوردم زمین و دیگه نای بلند شدن نداشتم چرا چونکه من پشتبانه وی نداشتم چونکه شوهرم معتاد بود خانواده ام مرا ترک کرده بودند در محل زندگیم دیگه هیچ اعتباری نداشتم و داشتم زندگی میکردم تا بیشتر از این نابود نشم بیشتر از این ذلیل و خوار نشم . و هیچ امیدی برای بهتر شدنم نداشتم .
عده‌اي ديگر در خانه معتاد رشد كرده‌اند و يا شريك معتاد خود را ترك كرده‌اند و مدت زمان زيادي با او زندگي نمي‌كنند.
شاید هم عده ای از دوستانمان از خانواده خود جدا شده اند و شریک زندگی خودشان را بخاطر مصرف مواد مخدر از دست داده اند و فشار زندگی اینقدر روی این دوستان بوده که نتواستن دوام بیاورند و مجبور به طلاق شده اند یا ترک خانه نموده اند .
ما شايد تا زماني كه شروع به شناختن مشكلات آشنا در زندگي خود و اطرافيانمان نكرده‌ايم، نمي‌توانيم نگاه درستي راجع به داشتن زندگي با وجود يك معتاد داشته باشيم.
مهدیه من ، شما تا زمانی که نتونی و نخوای استارت خودتو برای شناختن بیماری شوهرت بزنی و تا زمانی که شناخت پیدا نکنی از نوع بیماری اعتیاد و شاخه های بیماری و نواقص شخصیتی بیماری ، قادر نیستی با یک فرد معتاد زندگی خوبی سرشار از موفقیت و آرامش را تجربه کنی . پس مهدیه جون شما باید در اولین کار شروع کنی به شناخت بیماری شوهرت تا بتونی برای بهتر کمک کردن بهش در راستای بهبودی و پاکی بهش کمک کنی .
اگر جزء آن دسته نباشيم كه بحران‌ها ودردها، ما را به جست وجوي كمك وادار كند، به طور داوطلبانه وارد درهاي جلسات خانواده های معتادان نمي‌شويم.
تا زمانی خانواده فرد مصرف کننده مواد مخدر سختی و درد و آشفتگی مواد مخدر را در زندگی خودش نبینه نمیتونی به این راحتی وارد این مکان مقدس و پاک بشه نمیتونه درب جلسات را به روی خودش باز کنه . چونکه هنوز اون آشفتگی که ما در زندگی خودمون تجربه کردیم را اون هنوز تجربه نکرده و اگه هم تجربه کرده بیماری اجازه نمیده که بیاد و اینجا اقرار کنه که من مشکل دارم .
اولين كلام از اين قدم مفهوم بسيار مهمي را در برنامه‌ريزي جلسات خانواده های الکلی ها بيان مي‌كند. ما تنها نيستيم
مهدیه اینو فراموش نکن : یکی از دلایل و چیزهای که باعث شده تا ما در اینجا دور هم جمع بشیم و با هم جلسه بهبودی برگزار کنیم و چیزی که ما را هر روز بیشتر از دیروز به هم وصل میکند این است که من امروز تبدیل به ما شدیم و زمانی من تونستم با شما و در کنار شما باشم میتونم مثل شما رشد کنم و زندگیم دوباره برگرده و بتونم با بیمارم راحت زندگی بکنم .
در اولين جلسات ما صحت اين مطلب را درك مي‌كنيم. همانطور كه پيش درآمد و خوش آمد جلسات خانواده های معتادان مي‌گويد: “ما بعنوان كساني كه با مشكل معتاد زندگي مي‌كنيم يا ميكرديم آنطور مي‌فهميم كه شايد تعداد كمي آن را بفهمند. ما هم تنها بوديم و همه كارهايي كه انجام مي‌داديم، بي‌نتيجه بود. اما در جلسات خانواده های معتادان كشف مي‌كنيم كه هيچ موقعيتي حقيقتاً نااميد كننده نيست و اين اميد وجود دارد كه ما بتوانيم خرسندي و يا حتي شادي را در شرايطي كه شخص الكلي در حال مصرف است،‌يا نيست، بدست آوريم. فقط شنيدن آن كلمات ممكن است به ما كمك كند كه احساس كنيم براي ما هم راه اميدي هست.
در اینجا اینو بهت میخواد بگه مهدیه جون که شما تا حالا برای کمک به خودت و شوهرت هر کاری کردی تا بتونی اما نشد چرا ؟ چونکه تو تنها بودی و هیچ شناختی و دانشی و تجربه ای از دنیای اطراف خودت و از بیماری شوهرت نداشتی . ما اینجا اینو فهمیدیم که در هیچ کاری نباید ناامید باشی و این امیدواری هست که ما بتونیم با کمک هم بتونیم اون سرافرازی و آرامش و شادی و لبخند را دوباره به خانه خودمان بیاوریم . وقتی در اینجا مهدیه جونم به مشارکت دوستانش گوش میده در ذهنش این نکته طلایی خواهد شد زمانی که زندگی اینها تغییر کرده و شادی به خونه اینها برگشته زندگی من هم مثل اینها خوب خواهد شد . پس اینجا قراره برای مهدیه جونم عشقم یک اتفاق قشنگ روحانی بیافته بشرط اینکه مهدیه خودش بخواد حرکت کنه تا به اهدافش برسه انشاءالله .
وقتي مي‌فهميم كه مصرف شخص ديگري زندگيمان را تحت تاثير قرار داده، ممكن است بخواهيم همه چيز را گردن فرد معتاد بياندازيم. ما مطمئن هستيم چيزها و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم بگوئيم و يا انجام دهيم كه معتاد ترك كند. بنابراين مشكلات ما حل خواهد شد. وقتي كه شخص معتاد در حال مصرف بود، عقيده نداشتيم در مقابل مواد عاجزيم. نمي‌دانستيم مواد يك بيماري است و عده‌اي از ما سعي كرديم همه امور را در دست خودمان بگيريم.
زمانی که مهدیه در اینجا میفهمه که همه مشکلاتش بخاطر مصرف کردن مواد توسط نعمت بوده پس سریع باید تصمیم نگیره و همه تقصیرات را گردن اون بندازه . مهدیه باید اینو درک کنه که در این دنیا کارهای زیادی هست که میتونه اون کارها را انجام بده تابتونه به نعمت کمکم کنه و اونو نجات بده . و مشکلاتش هم تا حدودی حل بشه . مهدیه باید بدونه که حتی در برابر مواد مخدر ( تریاک یا شیره ) عاجز و ناتوانه ( حالا در مورد عاجز بودن یک کمی توضیح بدم . ناتوان در مقابل هر کاری : من امروز اگه خودم مریض میشم پس من از اینکه به خودم دارو تجویز کنم عاجزم به اجبار کاری را انجام دادند : من از زندگی نکردن با یک فرد معتاد عاجزم . یعنی کسی که می خواهد کاری انجام دهد ولی نمی تواند . یعنی درباره چیزی اختیار نداشته باشم . من در برابر افکار دوستانم همسرم عاجزم . من در برابر فرد معتاد عاجزم . همانقدر که رودخانه از تغییر مسیر دادن خودش عاجز است . من هم در برابر معتاد . نرفتن به جلسات بهبودی و جلسات قدم . دوستان همسرم زمان مصرف . عصبانیت  عاجزم .
مهدیه تا به امروز نمی دانست که با یک بیمار داره زندگی میکنه همش به چشم یک انگل یا بی بخار یا ... داشت نگاه میکرد حالا امروز مهدیه جونم باید به این درک برسه که داره بایک بیمار زندگی میکنه پس باید اونو درک کنه کمکش کنه و هدایتش کنه تا زودتر از بند اعتیاد خلاص بشه . نه اینکه مهدیه عشق من بیاد و با کارهای غلط خودش نعمتو بیشتر به سمت منجلاب بیماری اعتیاد هدایت کنه .
و برای اینکه زندگی خودشو اداره کنه زیاد دست و پا نزنه چون که اعتیاد و بیماری کل  زندگی مهدیه را داره اداره میکنه و کاری هم از دستت ساخته نیست مگر آنکه بیای قدم کارکنی و در راستای 12 قدم حرکت کنی تا روز به روز بیماری ضعیفتر و مهدیه هم قویتر بشه . انشاءالله.
ممكن است مواد او را دور ريخته باشيم، بهانه تراشي- عيبجويي- سرزنش- مجازات و التماس نيز كرده باشيد. گاهي احساسات خود را پنهان مي‌كرديم و يا از روبرو شدن با معتاد اجتناب مي‌كرديم. فكر مي كرديم كه با اين كارها بايد موادرا ترك كند. ما ممكن بود گول طرح‌هاي ناتمام معتاد را بخوريم، تلفنهاي او را جواب بدهيم و اشتباهات او را بپوشانيم. مهم نبود چه مي‌كرديم زندگي ما بهتر نمي‌شد و معتاد نيز تغييري نمي‌كرد.
شاید تا به امروز بارها مهدیه مواد مصرفی شوهرش را دور ریخته و یا مخفی کرده .اما نتیجه نگرفته از این کار .مهدیه با بهانه جویی های الکی و یا با سرزنش کردن شوهرش و یا مقایسه کردن اون با دوستانش و یا اقوام و یا اینکه مهدیه میامد و التماس و گریه میکرد تا شوهرش قطع مصرف بکنه اما هیچ کدام نتیجه نمیداد چرا چونکه نعنت یک بیماری داره به نام بیماراعتیاد و متاسفانه مهدیه هیچ خبری از اون بیماری نداره و هیچ شناختی نداره مهدیه هر کار کرد نتیجه نداد و روز به روز زندگیش داشت نابود میشد .
بنابراين براي برداشتن اولين قدم و پذيرفتن عجز در مقابل مواد احتياج داشتيم كه بفهميم مواد مخدر يك بيماري است.
مهدیه برای اینکه اولین قدمو برداره برای رهایی از این منجلاب و نجات پیدا کنه و خانواده خودشو نجات بده باید در اولین قدم اینو بفهمه فردی مواد مخدر مصرف میکند یک بیمار است نه یک انگل نه یک مفت خور نه یک دزد نه یک جنایتکار . پس باید بیمارشو درمون کنه .
چونکه امروز ما قادر به تغییر دادن دیگران نیستیم پس در اولین اقدام باید خودمو تغییر بدم . رفتارم با نعمت عوض بشه . سعی کنم با حرفهایم او را جذب انجمن معتادان گمنام بکنم .
پزشكان معتقد هستند يك بيماري پيشرونده است كه مي‌توان مهار كرد، اما درمان شدني نيست و بيماري است كه در تمام مدت عمر در شخص وجود دارد. اولين نشانه آن غيرقابل كنترل بودن آن است. ولي معتاد آرزو دارد كه بتواند مصرف کردن مواد مخدر را كنترل كند. در مدت زماني كه معتاد مواد مخدر مصرف میکند ، اين آرزو افزايش پيدا مي‌كند.
هیچ تعریف شناخته شده ای از بیماری اعتیاد نشده است . اما در این بیماری یک بیماری پیشرونده و لاعلاج وکشنده است اما ما میتوانیم آن را در مقطعی متوقفش کنیم آن هم با حضور مرتب در جلسات و با کمک اصول دوازده قدم . اما ما قادر نیستیم که این بیماری را در وجودمان ریشه کن کنیم . اما میشود با کارکرد دوازده قدم آن را ضعیف و ضعیف ترش کنیم . و خودمان نیز قویتر بشویم .
یکی از نشانه های پیشرونده بودنش ما وقتی به گذشته خودم و حال معتاد نگاه می کنیم می بینم که هر چیزی که افکار و احساسات او را تغییر دهد را نمی تواند بصورت کنترلی مصرف بکند . چرا معتاد قادر به کنترلی مصرف کردن مواد  نیست و نخواهد بود .
 اما اکثر بیماران در حال بهبود از این طریق و با دستهای خودشان بسوی لغزش حرکت می کنند . { ( در یک ماه پاکی من یک قرص خوردم ، در دو ماه پاکیم من یکبار مشروب خوردم ، در شش ماه پاکیم یکبار مواد زدم ، در نه ماه پاکی ام قرص خوردم ) پس من می توانم کنترلی مواد مصرف کنم شاید در کوتاه مدت من بتوانم کنترلی مصرف کنم اما در دراز مدت نمی توانم کنترل کنم . }
ما باید به این امر و به این باور برسم که دیگه بیمار ما نمی تواند بصورت کنترلی مواد مخدر مصرف کند. بیمارم  دیگه مال مصرف کردن نیست .
ولی اینو باید بدونی که بیمارت همیشه درآرزوی اینه که آیا میشود یکبار دیگه مصرف کنم و یا کنترلی مواد مصرف کنم که بهش میگن دستاویز ، اگه اینها را اقرار نکنیم نمیتونیم در راستای بهبودی خودمون پابرجا بمونیم .
تجربه به ما نشان داده است كه قادر نيستيم مصرف مواد مخدر بیمارمان را متوقف كنيم. اين انتخاب شخصي خود معتاد است. اعتیاد يك بيماري خانوادگي است. معني آن اين است كه معتاد بودن يكي از اعضاء خانواده باعث مي‌شود كه همه اعضاء خانواده بيمار شوند. چطور اين اتفاق مي‌افتد؟ اعتیاد مثل بيماري قند فقط جنبه جسمي ندارد، بلكه وابستگي ايجاد مي‌كند و بسياري از نشانه‌هاي اعتیاد در رفتار معتاد وجود دارد. افرادي كه با اشخاص معتاد زندگي مي‌كند، تحت تاثير رفتار آنها قرار مي‌گيرند. سعي مي‌كنندمعتاد را كنترل كنند. مسئله را جبران و يا پنهان مي‌كنند. آنها اغلب خود را مقصر مي‌دانند و به خود لطمه مي‌زنند. عاقبت خودشان مضطرب مي‌شوند.
مهدیه جون ما قادر نیستم مصرف کردن مواد را متوقف کنیم چونکه بیمار خودش تمایل نداره ، تنها راه حل این موضوع به آخر خط رساندن بیمار است .
بیماری اعتیاد یک بیماری شخصی نیست که تنها مال خودِ مصرف کننده باشد بلکه یک بیماری خانوادگی میباشد که اگر دقت کنیم در رفتار و گفتار و اعمال بچه هایمان خواهیم دید .
تمامی افرادی که با شخص معتاد هستند اکثرا تحت تاثیر رفتار و  افکار او قرار میگیرند و دقیقا بعد از مدتی رفتارشان شبیه آدم معتاد میشود .
خانواده همیشه در تلاش هستند که شخص معتاد در خانواده را مخفی کنند
مثلا : سعی میکنند بهش ادکن بزنند --- یا لباس تازه بپوشانند --- یا اصلا به مهمانی نبرند --- یا در زمان رفتم به بیرون سعی میکنند ازش فاصله بگیرند که مردم نفهمند که این مثلا شوهره این خانمه و یا این مرد بابای این پسره یا دختره است .
آخر این داستان تنها افرادی که با معتاد زندگی میکنند لطمه می بینند . چرا چونکه تمام انرژی خودشان برای تغییر دادن فرد معتاد مصرف میکنند و انرژی برای خودشان باقی نمی ماند.
در جلسات  خانواده های معتادان ما تجربه‌هايي را در مورد عاجز بودن در مقابل مواد مخدر مي‌شنويم. مي‌شنويم كه باعث معتاد شدن فرد ديگري نيستيم. نمي‌توانيم او را درمان كنيم و قادر نيستيم او را كنترل كنيم. ياد مي‌گيريم كه تمركز را از روي معتاد برداريم و روي خودمان بگذاريم. سخت‌تر از آن نگاه كردن به قسمتي است كه به مشكلات خودمان مربوط مي‌شود.
ما همیشه در جلسات خانوادهای معتادان خواهیم شنید که ما در برابر مواد مخدر عاجز بودیم و هستیم و خواهیم بود . و این را هم خواهیم شنید که ما باعث نخواهیم شد که فرد دیگری بخاطر ما معتاد شود . نه مهدیه میتواند نعمت عشقش را درمان و خوب کند و نه قادر است تا شوهرشو کنترل کنه مثلاً ( نعمت تو نباید از فردا مواد مصرف کنی – تو باید بریجلسات انجمن معتادان گمنام = اینها هیچ فایده ای ندارد . و یا بحث کنترل کردن فرد مواد : مواد اگه بخواهد یک کاری را انجام دهد انجام خواهد داد و هیچ  کس نمی تواند مانع انجام اون کار شود . پس تو نمی توانی نعمت را تحت کنترل خود  در بیاوری برای قطع مصرف . مگر اینکه خودش بخواهد و تمایل به انجام این کار را داشته باشد .
ما باید تمرکز و افکارمان را از روی فرد بیمار برداشته و برای حل مشکل خودمان  تلاش بکنیم . چونکه ما یاد میگیرم که نمیتوانیم هیچ کسی را تغییر بدهیم الا خودمان . ما با تغییر کردن میتوانیم به دیگران کمک کنیم .
خارج شده است
تادرون خويش را نسازي آبادي هاي بيرون افسانه است.

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • bcd732
The recruit set 8
« پاسخ #1 : 05 مه 2016، 05:31:21 pm »

367
WOMAN: The &quot,air max homme pas cher; A" train to
St.; Petersburg is now boarding,tn pas cher.
359- /&gt,scarpe hogan outlet;- day.
355
Gorgeous dog.
!
?

362
[Vehicle approaching]
372
[Grunts]
366
[Indistinct conversations]
357- />- She's a sweetheart.
371
 [Breathing heavily]
375

!/>Freeze

358- />- much.

351
[Birds chirping]
!
352
See you later.
354
[Door hinges squeak]
368
Oh,golden goose saldi. Hey

373
Stop Freeze!
363
[Whistles]
356
Hey,bottes ugg pas cher, fella.
How you doing
369

,hogan outlet!/>[Breathing heavily]

370
Hey
364
[Horn honking]
Related Articles:

Empty-nest

The beauty and crime of American women

Shi Zhengrong, the richest ma

But the fairies had her blessed so she just got beauty rest. For a hundred fifty years she missed balls and film premieres, till prince charming came along singing out a cheerful. Kneeling down he say her cheek hoping that she'd wake and speak. Sleeping Beauty raised an arm reaching for the snooze alarm and her waking words were these:just need five more minutes please."
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
0-4 Valladolid at.madrid
« پاسخ #2 : 18 مه 2016، 06:03:35 pm »

,louboutin soldes
 0-4 Valladolid at.madrid
 Salles
 1-1 al
Review of Ma Warren La Liga away victory in Seville losing streak
< p > Beijing time January 11 morning, the 2009-10 season, the Spanish Football League in the 17th round compete, Quebingshaoqiang Seville home 1-2 defeat to Santander brutally 3 successive defeats, 18 year old genius canales only twice; Atletico Madrid 4-0 away massacre Reyes, 2 pass a shot, Aguero F Lan Jiangong; Villarreal 1-1 Almeria, Nilmar broke. Gijn 1-0 Getafe, the latter end of 3 in a row; Valencia's 3-1 Salles, Silva Mata jiangong.
 Valencia 1-3
< p > Sevilla shorthanded, Santander in playing road very brave, the 25 minutes,goyard prix, veteran munitis sent scalpel wonderful plug,scarpe hogan outlet, 18 year old Spanish midfield genius canales in the restricted area, the easy to break, Santander away 1-0 lead. Thirty-seventh minutes, Francisco assists, canales within the area of the left foot shot the plum to open two degrees, 2-0! Sixty-second minutes, Dragutinovi pass, Negredo shot was blocked, Roman Rich completed a draw, 1-2! Seville League 3 consecutive defeat, Santander 3 in a row.
 Mei Leah Villarreal< p > the 39th minute,hogan interactive outlet, cazorla sidewalk breakthrough and sent the ball, Brazil striker Nilmar restricted area header, submarine home 1-0 lead. Sixty-seventh minutes, Maerkanuo fouls inside the restricted area was sentenced to death, Corona penalty equaliser. Eighty-fourth minutes, Mar Cano received the second yellow card was sent.
< p > the 15 minute, Reyes left the breakthrough pass, Jurado road collusion left calm the ball will be sent to the door, Atletico Madrid 1-0 lead, 31 minutes, Raul - Garcia long ball to launch a counter attack,tn pas cher, Fran offside by the defender,golden goose deluxe brand, with the keeper calm score, 2-0! Fifty-ninth minutes, Fran in front of the ball, Reyes 24 yards left foot shot, goalkeeper 3-0 incapable of action! Ninetieth minutes, Reyes sent accurate biography, Aguero coming off the bench in front of the collusion of the icing on the cake,scarpe hogan outlet, 4-0! The home team 4 losing streak, sheet two straight after the rise to the eleventh.
 Seville 1-2
 eleventh minutes, Banega assists, Mata strongly restricted area on the left foot shot, Valen road leading 1-0. Twenty-fifth minutes, Momo pass,basket tn requin, shot the ball into the restricted area on the right side of the Calvo yuanjiao, Salles 1-1. Valencia then scored two goals, thirty-third minutes, Billy sent pass, Silva left the road to break easily, 2-1! The 69th minute and Marchena forbidden area right foot shot victory locked. Warren road 3-1 defeat the opponent, 3 league unbeaten, Gonzales six straight to the bottom.
Related Articls:

stylo mont blanc pas cher

Yan Nigeng music woman and the soul sword into the army in the war

Milan coach scene investigation hole in Atlanta goalkeeper Beijing Olympic Games

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Deputy director of the office of the internal reve
« پاسخ #3 : 12 ژوئن 2016، 03:22:54 am »

distinguished leaders,hogan sito ufficiale, comrades:
Deputy director of the office of the internal revenue service actually hired speech
I < p > I think, choose this job,zapatillas new balance baratas, I have three obvious advantages: first, my years of grass-roots work experience, training a certain work ability, but also to understand the article, propriety, righteousness,pandora charms outlet, for truth; second, the years of the grass-roots work experience, to develop my diligent, hard-working quality, in learning, to achieve from the "want me to learn I want to learn" change in the work, achieved from the "want me to do what I want to do" change in life, to achieve the outing to the sincere, negative to positive change, as I do, to drill a line, love line of intrinsic motivation. Third, I was soon upgraded for ministerial level units of the national key comprehensive university, Xiangtan University Chinese Department of secretarial professional learning, the achievements of the text > my future work
The reason I < p > this competition for the job is office of the deputy director, the reason why I choose this job, because I know that the office work in a unit of the overall work in a prominent position and important role. The reason why I choose this job, because the office work can make me to widen my field of vision, an increase of knowledge, learning skills,hogan outlet; I chose this job is because I have suffered a setback to dismantle and failure,barbour paris, learned a lot of things that we do good and do practical things for fun. The reason why I choose this job, because I have the confidence, determination and ability, the advantages of dry stand this class gang.
< p > I is the son of a farmer, my name is XX were, XX years old this year, the last hurdle to start my new life, to member, 1993 Graduate School of Hunan Tax (now in Hunan University of science and Technology), the same year to participate in the work of Taxation,hogan roma outlet, the existing education - Bachelor degree. Has worked in XX,scarpe hogan outlet, XX, XX,, for 12 years, I am by dint of devotion to the cause of tax and unremitting pursuit, by dint of honest, down-to-earth, director of the life creed, one step a footprint difficult walk. I worked as a rural collector, enterprise member, accounting, computer operator, years of working experience at the grass-roots level and the tough environment of temper, creating a I self-reliance, hard work, countercurrent and inner character. During I engaged in grass-roots work, hard work, never give up learning and ideological and political learning. In the meantime, get 's advanced workers and outstanding civil servants "title for many times. At the beginning of this year, I did not live up to the expectations of the leadership and comrades, with outstanding achievement beyond fraction line 73 points, was admitted to the Chinese Department of Xiangtan University, full-time study in Xiangtan University Department of Chinese secretary specialty.
, deputy director of the office of the internal revenue service was hired speech
12 years I have achieved every point, every progress is the cohesion of the leadership of the love and care, the cohesion of the comrades to encourage and support, but also embodies a lot of my hard and sweat.
 first of all, I am very grateful to the board for our growth and create a fair,hogan outlet, open, fair and competitive environment, provides a chance for us to show the talent of young people.
 good morning everyone!
Related Articles:

Zhang Yadan, you remember me.

Communication disorders see n

2004 January completed and put into operation of automatic centralized monitoring system marks the industrial zone electric management level, the safe operation of the power system are on the to a new level, the industrial zone over the years of substation operation maintenance evolution as a center of the region's monitoring of regional power network is becoming more and more perfect, the industrial zone safety power provides a good basis.
خارج شده است

این صفحه در 0.079 ثانیه 26 نمایش داده شد.