انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

"شـــانـــس" ، نام مستعار خداست ، آنجا که نمی خواهد امضائش پای داده هایش باشد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فصل سوم: نمی توانم و نمی دانم  (دفعات بازدید: 827 بار)

mira

• میرا
  • مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 950
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
فصل سوم: نمی توانم و نمی دانم
« : 28 فوریه 2013، 11:20:33 am »

می دانید آنچه که بسیاری از مردم را فریب می دهد، چیست؟ معلومات دنیوی. نه به این معنا که نباید معلومات کسب کنیم ولی باید بدانیم هرچه در کتاب ها می خوانیم، تمامی حقیقت نیست. در مدرسه، درباره ی خلقت به ما درس نمی دهند. درس نمی دهند که چگونه به خدا ایمان داشته باشیم، چگونه کار درست را انجام دهیم، چگونه ترسی نداشته باشیم یا اینکه ترس، چیست. به طور کلی دو نوع حکمت وجود دارد: 1- حکمت دنیا 2- حکمت خدا
بهترین کتابی که نوشته شده، کلام خداست. من می دانم که این حقیقت دارد، می دانید چگونه؟ این که این کلام، در همه چیز و همه جا جواب می دهد.
به مردمی که در حال دنبال کردن حکمت دنیا هستند، نگاه کنید و ببنید دارد چه اتفاقی می افتد. همه چیز دارد مستقیم به سمت تباهی می رود. چیزی که برای ما فریبنده است و باعث می شود که همیشه در همین جهل خود باقی بمانی و حتی دیگران را هم راهنمایی کنیم، این است که فکر کنیم همه چیز را می دانیم، فکر این که من همه چیز را می دانم و از دانش، چیزی کم ندارم.
بعضی از مردم وقتی چیزی را می شنوند، سریع می گویند: «می دانم، شنیده ام، بلد هستم و ...» دانستن بدون عمل کرد، هیچ سودی ندارد. این نشانه ی کسانی است که از قبیل فکرمی کنند همه چیز را می دانند و دیگر هیچ چیز در این باره نمانده است که یاد بگیرند. ما باید برای آنچه که خدا می خواهد به ما بدهد، آماده باشیم. ما با اعلام عجز و ناتوانی، با اعلام این که نمی دانم و تو می دانی، خود را آماده می کنیم. ما تا عجز یعنی عاجز بودن و نادانی خود در برابر ناملایمات و حکمت خدا را به خدا اعلام نکنیم، تا نگوییم: «خدایا، من نه می توانم و نه می دانم و تو قادری و حکیم و توانا»، و تا از او نخواهیم که از دانشش به ما بدهد، چیزی نخواهیم دانست.
«و بگو پروردگارا مرا بیفزای دانش.» (سوره طه، آیه ی 114)
ما از خدا می خواهیم که به ما دانش عطا کند اما اگر در مسأله ای که برایمان پیش آمده، چیزی ندانستیم و بر سر دو راهی ماندیم هم نباید کلافه شویم، فقط کافیست از خدا بخواهیم که راه درست را به ما نشان دهد.
گاهی هم اتفاقاتی می افتد که ما اصلاً نباید چیزی از آن ها بدانیم چون حکمت خدا در آن است. وظیفه ی ما، فقط داشتن و حفظ کردن ایمان است که بدانیم خدا می داند و بس چرا که ما به او ایمان داریم. ما قرار نیست که همه چیز را بدانیم، اشکالی ندارد که چیزی را ندانیم. هرکس که به خدا اعتماد دارد و با ایمان راه می رود، یک سری سؤالات بی جواب که نمی داند را در زندگی خود خواهد داشت.
اگر قرار باشد همه چیز را بفهمیم، دیگر ایمان معنی نمی دهد. ایمان وقتی معنا پیدا می کند که من با وجود ندانستن چیزی به خدا اعتماد کنم. ما می گوییم به خدا توکل داریم که کمک مان کند اما از سویی دیگر نقشه می کشیم که اگر خدا کمک نکرد، خودم چنین می کنم و چنان و خودم راهش را پیدا می کنم.
همه ی حرف های مان با هم متضاد است، از یک طرف می گوییم ایمان داریم ولی کارهای یک بی ایمان و بی اعتماد به خدا را انجام می دهیم. از یک طرف توکل می کنیم که خدا کارمان را درست کند و از طرف دیگر، خودمان می خواهیم نفسانی عمل کنیم، ما تا جاهل نشویم، حکمت را نخواهیم دانست؛ جاهلی نه به معنای جهل و چیزی فرا نگرفتن بلکه به این معنا که باید در مقابل خدا، ابراز نادانی کنیم تا از دانش خود ما را بهره ای بدهد.
وقتی ما انسان ها معلوماتی کسب می کنیم و برای مثال دکتر یا مهندس می شویم و درس می خوانیم یا می توانیم یک جدول یا چند فرمول ریاضی را حل کنیم، فکر می کنیم که دنیا زیردست ماست و خیلی می دانیم و دیگر سرآمد همه ی دانایان هستیم و با فخرفروشی و تکبر نسبت به کسانی که از سواد کمتری نسبت به ما برخوردارند، آنان را تحقیر می کنیم.
گاهی برای خود من پیش آمده بود که در مواجهه با کسانی که از نظر بحث کرن یا دانستن مطلبی، کمتر از من اطلاعات داشتند، غرور مرا فرا می گرفت و احساس می کردم که نسبت به آنان سردتر هستم اما افسوس که من فقط از یک بعد به آنان نگاه می کردم و هنوز هم بعضی مواقع، این اتفاق برایم می افتد اما خدا را شکر که به سرعت متوجه می شوم.
من اکنون فهمیده ام که ممکن است همان مردمی که من حقیرشان می شمارم، چه بسا در مواردی مانند کنترل خشم، کنترل زبان یا ارتباط برقرار کردن با خدا، صدها پله از من قوی تر باشند و آن کس که در ارتباطش با خدا قوی تر باشد و سیم ارتباطی اش با خدا محکم تر باشد، در همه چیز، قدرتش بیشتر است.
من به علت فخرفروشی، فقط به داشته ها و دانسته های خودم نگاه می کنم و دیگران را عاری از هر چیزی می دانم. همچنین در مواردی مانند حسادت و غبطه خوردن، فقط به داشته های مردم نگاه می کنم و این رفتارها، چیزی جز ناآرامی برای من در بر ندارد.
من زمانی شروع به فخرفروشی و غرور می کنم که ترس هایم زیاد شده باشد و ترس، وارد فکر و جانم شود به طوری که می ترسم در مقابل داشته های مردم، کم بیاورم. می ترسم مردم، کمبودهایم را ببینند و مرا تحقیر کنند و قبل از اینکه آنان مرا تحقیر کنند، خودم زودتر دست به کار می شوم و آنان را حقیر می سازم. وقتی که من با ندانسته های خود راحت باشم، دیگر به دانسته های دیگران کاری ندارم. با ندانسته های خود راحت باشید و از ابراز کردن آنها نترسید.
«ما می خواستیم بر مستضعفان زمین ملت نهم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم.» (سوره ی قصص، آیه ی 5)
افراد بسیاری معلومات دنیوی بالایی دارند ولی از مردم داری، هیچ نمی دانند به طوری که همه از دست شان در عذاب هستند و هرگز هم حاضر نیستند بپذیرند که اخلاق شان مشکل دارد و هرگاه مسأله ای یا بحثی پیش بیاید، به دانسته های خود تکیه می کنند. این همان چیزی است که خداوند می  فرماید، حکما را به مکر خودشان گرفتار می سازد و به راستی چنین است که آنان گرفتار و دربند معلومات خود هستند.
«آن ها که تلاش هایش شان در زندگی دنیا گم و نابود شده، با این حال می پندارند کار نیک انجام می دهند.» (سوره ی کهف، آیه 104)
ما انسان ها گاهی آن قدر تلاش می کنیم که به چیزی برسیم و برای رسیدن به خواسته های مان، دیگران راه هم تحقیر می کنیم و در این فکر هستیم که کارمان درست است. گاهی هم ممکن است کارهایی را انجام دهیم که واقعاً کمک به دیگران است اما در این موارد هم تلاش مان بیهوده است چون نیت مان درست نیست زیرا خدا به قلبمان نگاه می کند.

خارج شده است

mira

• میرا
  • مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
نمی توانم تغییر دهم
« پاسخ #1 : 28 فوریه 2013، 11:21:06 am »

در وجود مردمی که با ما رابطه دارند، چیزهایی هست که ما را عذاب می دهد و ما مصمم هستیم که آن ها را تغییر بدهیم و تلاشی که می کنیم، همراه با عصبانیت و دلخوریست و وقتی هم خودمان را کنار می کشیم، شروع می کنیم به غصه خوردن.
هنگامی که کسی اشتباهی می کند، این ما هستیم که بزرگش می کنیم و از کاهی، یک کوه از کینه و رنجش و عذاب می سازیم. آن اشتباه را زیر ذره بین می گذاریم و بزرگ می بینیمش در صورتی که واقعاًٌ کوچک است. این تمرکز کردن روی اشتباهات دیگران، مانند تمرکز کردن روی مشکلات است، هرچه بیشتر به آن فکر کنید، مسلماً در فکرتان نیز بزرگتر می شود، فقط باید یاد بگیرید که بگذارید و بگذرید. وقتی اشتباه کسی را می بینیم و ایراد می گیریم، نه تنها باعث می شود او اشتباهش را ادامه بدهد، بلکه در نظر ما، بزرگ و بزرگتر می شود. می دانید چرا؟ چون ما نسبت به او حساس تر می شویم و خودمان را آزار می دهیم مانند ضرب المثل معروف «مار از پونه بدش می آید، در لانه اش سبز می شود.»
شیطان از طریق شرارت های مردم، از ضعف های ما سوء استفاده می کند. شیطان ما را با مردمی روبه رو می کند که از رفتارشان ناراحت می شویم. اگر می توانستیم مردم را به کارهایی که خودمان می خواهیم مجبور کنیم، چه قدر خوشحال بودیم! ولی باید بگویم این اتفاق نخواهد افتاد. همکاران، دوستان، همسر و فرزند ما، هیچ وقت کاری که ما می خواهیم را انجام نخواهند داد و اگر هم انجام دهند، موقتی است یا به احترام ما ولی آن طرف تر که بروند، کار خودشان را انجام خواهند داد.
قبلاً در وجود اطرافیانم چیزهایی وجود داشت که از تلاش برای عوض کردن شان، خسته شده بودم اما حالا متوجه شده ام که آنان تغییر نخواهند کرد یا اگر تغییر کنند، به دست من نیست. بنابراین تصمیم گرفتم که در هر صورت، شاد باشم، از نبخشیدن، انتقاد کردن، پند دادن و غلط گیری کردن بپرهیزید. این ها شما را از آرامش خالی می کنند. با چیزهای مثبت در خدا باقی بمانید و فقط دعا کنید و دلسرد نشوید چون شما نمی توانید کسی را عوض کنید واین کار خداست.
«خداوند پیام خود را به گوش هر که بخواهد، می رساند و تو نمی توانی سخن خود را به گوش آنان که در گور خفته اند، برسانی.» (سوره ی فاطر، آیه ی 22)
هنگامی که شما از شخصی ناراحت و عصبانی هستید و به این دلیل که گفتار و کردارش با شما سازگار نیست، از او بدتان می آید این نیز آرامش تان را می گیرد.
آیا شما می خواهید یک زندگی جاری و روان داشته باشید؟ پس به این مطلب توجه داشته باشید که «زندگی کنید و بگذارید دیگران هم زندگی شان را داشته باشند.»
شخصی برایم تعریف کرد که: «فرزندم خیلی بی نظم بود و کارهایی انجام می داد که فقط از نظر من بد بود و به او می گفتم که در خانه ی من، این گونه نمی توانی زندگی کنی، باید خودت را درست کنی، باید مقرراتی که من می گویم را اجرا کنی، باید آن طور که من می خواهم زندگی کنی، طبق دستورات  من.»
آن شخص گفت: «می دانی چه شد؟» گفتم: «نه» گفت: او هیچ وقت عوض نشد و روز به روز اعصاب من ضعیف تر می شد و از همدیگر بیشتر فاصله می گرفتیم چون من می خواستم او را عوض کنم، به اراده ی خودم اما هیچ وقت برایش دعا نکردم و نمی دانستم که حتی این کارها را هم می توانم به خدا بسپارم و از خدا بخواهم فکر می کردم دعا کردن و طلب کردن چیزی از خدا، فقط برای مادیات و شفا و این قبیل مسائل است اما حالا فهمیده ام که این من نیستم که باید او را عوض کنم، این کار خداست.»
ممکن است این سؤال برای تان پیش بیاید که مگر می شود آدم فرزندش را در راه رضای خدا رها کند؟ مگر می شود به امان خدا رهایش کرد؟ ما گاهی جواب های مان، در همان سؤال هایی است که می پرسیم ولی دقت نمی کنیم. همانطور که می گوییم، راه رضای خدا یعنی راهی که خدا راضی باشد. خدا هیچ وقت نمی خواهد ما نظر شخصی و سلیقه ی خودمان را به کسی تحمیل کنیم، خدا نمی خواهد که ما چیزی را به کسی بخورانیم. مگر خدا چیزی را به زور به ما داده که ما بخواهیم با دیگران چنین کنیم؟ خداوند فقط آگاهی داده و راه راست را از راه کج نشان داده است که هر کدام سر منزلی دارد مختص خودش. این ها را به ما نشان داده و عاقبت هر کدام را نیز در کتابش گفته، حال انتخاب با ماست.
خداوند به همه ی انسان ها، حق انتخاب داده، فرزند ما، همسر ما، دوست و اطرافیان ما نیز این حق را دارند. ما هم وظیفه داریم هر کسی را که با کارش موافق نیستیم، فقط راهنمایی کنیم، آگاهش کنیم و بعد برایش دعا کنیم تا خدا روی او کار کند. وقتی از طرف من، تحمیل کردن کاری به فرزندم باشد، از او فرار کردن خواهد شد و روز به روز، از هم فاصله ی بیشتری خواهیم گرفت، همانطور که من از خانواده ام فاصله گرفتم.
پدرم نتوانست مرا تغییر دهد، مادرم نتوانست، برادرانم نتوانستند آن طور که می خواهند، مرا عوض کنند، خودم هم نتوانستم تنها کسی که مرا عوض کرد، خدا بود و آنان فقط با دعا کردن، نقش خود را ایفا کردند. همانطور که می گوییم: «مگر می شود به امان خدا رهایش کنم؟» باید گفت: «آری به امان خدا رهایش کن.» چرا که در امان خدا در امن است. مگر جایی را امن تر از آغوش خدا سراغ دارید؟ مگر راهی را بی خطرتر از راه خدا می شناسید؟ اگر سراغ دارید، به آن راه بسپارید، من که سراغ ندارم! یادم می آید روزی را که سر سفره، در کنار خانواده ی پدری نشسته بودم و مادرم غذایی پخته بود که من دوست نداشتم، بدون غر زدن، مشغول خوردن نان و سبزی شدم، در همین حین برادر بزرگ پرسید: «چرا نمی خوری؟» مادرم گفت: «دوست ندارد.» آن وقت بود که برادرم یک لقمه درست کرد و با دست دیگرش، گردن مرا گرفت و خواست که به زور غذا را به خورد من بدهد. درست یادم نیست اما فکر می کنم یک لقمه به زور خوردم اما مرا از آن غذا که نعمتی بود از جانب خدا، بیزار کرد. شاید اگر این کار را نمی کرد، به مرور بعد از مدتی شروع می کردم به خوردن آن غذا ولی او کاری کرد که من هیچ وقت طعم واقعی آن غذا را نفهمیدم چون با زور و اراده ی شخصی خودش، می خواست به من چیزی را که خودش دوست داشت و فکر می کرد که من هم باید دوست داشته باشم، بدهد.
حال این دلیل نمی شود که چون شما در این مورد چنین نکرده اید، استثناء هستید. اگر غذا به خورد دیگری نداده اید، شاید چیز دیگری به خورد اطرافیان تان داده اید مانند نظرات و دیدگاه و آن چه خودتان می پسندید.
دوستان من! پدران و مادران، برادران و خواهران گرامی، شما نمی توانید چیزی را به خورد کسی بدهید، نمی توانید کسی را مجبور کنید آن چه که در نظر شما خوب است را بپذیرید زیرا انسان، حق انتخاب دارد. بارها پیش آمده که فرزندم غذایی را نخورده و گفته که دوست ندارم. می دانید قبلاً چه کار می کردم و حالا چه می کنم؟
قبلاً می گفتم: «به جهنم که نمی خوری، اما حالا می گویم: «اصلاً اشکال ندارد ولی آیا از این غذا خورده ای که می گویی دوست نداری؟» او درجواب گفت که نه. به او گفتم: «بسیار خوب عزیزم، اگر موافق هستی، یک لقمه بخور، اگر مزه اش بد بود، حتی نمی خواهد که قورتش بدهی فقط امتحان کن.» وقتی این کار را کرد، گفت: «خوشمزه است» و شروع کرد به خوردن آن غذا.
هر چیزی را چه رفتاری و کرداری و زبانی و چه مزاجی بگذارید اطرافیان تان، به میل خودشان مزه مزه کنند.
شما می توانید یک اسب را تا لب چشمه هدایت کنید اما نمی توانید به زور به آن آب بخورانید.
ما نمی خواهیم مردم خودشان باشند بلکه می خواهیم آن چه که ما می خواهیم، باشند و این چیزی نیست که خدا می خواهد. این چیزی جز خودمحوری و غرور نیست. ما فقط خودمان را قبول داریم و فکر می کنیم دیگران اصلاً نمی توانند خودشان برای زندگی شان تصمیم بگیرند.
به یاد بیاورید چه زمانی را صرف کرده اید تا کسی را تغییر دهید، همسرتان، فرزندتان، همکاراتان و دوستان تان را چقدر توانسته اید عوض کنید؟ آیا آنان را جسمانی عوض کرده اید یا روحانی (از روح و قلب)، مسلم بدانید نتوانسته اید از راه قلب آنان وارد شوید چون این کار خداست. شاید کسانی اطراف تان باشند که مطابق میل شما رفتار می کنند اما این دلیل نمی شود که شما تغییرشان داده اید چون می روند آن طرف تر و کار خودشان را انجام می دهند و فقط در حضور شما، کاری که شما نمی پسندید را انجام نمی دهند. ما مدام با خودمان، سر جنگ داریم و با دیگران هم سازش نداریم و مرتب می گوییم: «تو چرا عوض نمی شوی، چرا تغییر نمی کنی؟» همه راهی را امتحان کرده ایم به جز این که از خدا بخواهیم تغییرش بدهد.
وقتی باور کنیم که خدا روی عیب ها و نواقص شخصیتی همه ی ما کار می کند، باید دیگران را به حال خودشان رها کنیم، دخالت در زندگی دیگران و سعی در تغییر دادن آنان، آرامش مان را می گیرد و کاری بس بیهوده است. گاهی برای تغییر دیگران، هر کاری می کنیم و هرچه ایراد می گیریم، وضع بدتر و بدتر می شود.
«مسلماً تو نمی توانی سخنت را به گوش مردگان برسانی و نمی توانی کران را هنگامی که روی بر می گردانند و پشت می کنند، فراخوانی.» (سوره ی نمل، آیه ی 80- سوره ی روم، آیه ی 52)
سرانجام متوجه شدم که چرخاندن دنیا، کار سختی است و مردم مشکل خدایند نه من، این خداست که باید درست شان کند نه من.
«تو فقط بیم دهنده ای.» (سوره ی فاطر، آیه ی 23)
خارج شده است

mira

• میرا
  • مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
عملکرد
« پاسخ #2 : 28 فوریه 2013، 11:21:43 am »

عملکرد
زندگی ما باید مطابق با کلام خدا و منعکس کننده ی حقیقت باشد. تنها کاری که باید انجام دهیم، این است که با اصول راه برویم یعنی آن چیزی که اصل زندگی است. در این صورت، یقین بدانید طول نمی کشد که مردم شروع می کنند به دیدن فرقی که بین شما و بقیه ی آدم ها وجود دارد. مردم تغییرات را در شما می بینند و متعجب خواهند شد که چه فرقی کرده اید و حتی ممکن است به شما شک هم بکنند ولی وقتی که استقامت به خرج دادید و ماندید، آن شک هم برطرف می شود. حتی مجبور نیستید دوستان تان را مجبور کنید که خدا را به قلب شان بیاورند، آنان با میل و اراده ی خودشان به سراغ شما می آیند و می خواهند بدانند شما چه کرده اید که آنان نمی کنند. با انجام عمل خوب، خود به خود دیگران را به سمت خودتان جذب خواهید کرد و این جاذبه در شما به وجود خواهد آمد. به این می گویند عملکرد خوب. کسانی که می خواهند عوض شوند و زندگی خوبی داشته باشند، خودشان به سراغ شما می آیند و دیگر مجبور نیستید به دنبال شان بگردید.
گذشته ی من، گذشته ی چندان خوبی نبود اما اکنون زندگی شاد و پربرکتی دارمف اکنون دیگر با مردم در جنگ نیستم و با خودم آشتی کرده ام (من قبلاً با خودم هم قهر بودم و سر جنگ داشتم، این بود که هیچ وقت آرامش نداشتم و همیشه در تشویق و اضطراب به سر می بردم). همانطور که گفتم، زندگی من سراسر درد بود. آنچنان با دردهایم یکی شده بودم که از آن لذت هم می بردم و فکر می کردم که آدم بی درد، به درد نمی خورد اما در این زمان، دیگر غصه ی آن روزها را نمی خورم، یعنی خودم را سرزنش نمی کننم و با احساس گناه زندگی نمی کنم چون می دانم خدا مرا بخشیده، چرا خودم، خودم را نبخشم؟ هر اشتباهی که دیروز مرتکب شدم، مربوط به دیروز بود. امروز فقط سعی می کنم و از خدا می خواهم که آن اشتباه را تکرار نکنم.
گذشته ی شما، چیزی نیست که در موردش بتوانید کاری انجام دهید. اگر دیروز اشتباه بزرگی کرده اید، هیچ کاری در موردش نمی توانید انجام دهید، به جز این که از خدا بخواهید شما را ببخشد.
خیلی از مردم که در امروز زندگی می کنند، دیروزشان را به امروزشان کشانده اند، می دانید در این صورت چه اتفاقی می افتد، چه می شود؟ وقتی گذشته تان را داخل امروزتان می کنید، آن وقت شما را نگران فردای تان می کند. از اشتباهات گذشته، فقط باید درس گرفت که دیگر آن ها را تکرار نکنید.
آب و هوا هرچه که هست، از نظام هستی پیروی می کند. وقتی من گرمی هوا را دوست ندارم، دلیل بر بد بودنش نیست. اگر در زمستان بیمار می شوم یا تحمل سرما را ندارم، قرار نیست خدا به جایش چیز دیگری بگذارد تا من خوشم بیاید. گرده افشانی گل ها در بهار که سبب آلرژی می شود، نباید تنها دلیل من برای ناسپاسی از طبیعت باشد. من نمی توانم آب و هوا را تغییر دهم.
ما به دلیل کینه ها و رنجش هایی که در دل گرفته ایم، قلب مان را سیاهی فراگرفته و باید آن را پاک کنیم.
قلب من، باید جایگاه خدا باشد و هست اما لایه های نفرت، راه آن را مسدود کرده است. من به واسطه ی کارهای اشتباه خود، دیگران را از خود رنجانده ام.
خدا از ما خواسته که این کینه و رنجش ها را از دل دیگران و خودمان بیرون کنیم و غرورمان را زیر پا بگذاریم، فروتنی را سرلوحه ی زندگی مان قرار دهیم و نزد کسانی که به نوعی آنان را رنجانیده ایم، برویم و از آنان طلب عفو کنیم.
آری، من جهت جبران برآمدم و حرکت کردم. تنها کاری که می توانستم انجام دهم، این بود که از آنان، زبانی طلب بخشش کنم ولی من قادر نیستم احساسی که به من دارند را تغییر دهم، من نمی توانم قلب آنان را عوض کنم، حال و احساسات درونی شان را نمی توانم تغییر دهم، پس قدم شکستن غرور و طلب بخشش از من و تغییر فکر و قلب آنان با خدا.
من ملتمسانه از خدا خواستم که قلباً مرا ببخشند چون فقط خدا قادر به انجام این کار می باشد. فقط آن طور که خدا خواسته بود، سهم خودم را انجام دادم و مابقی را به خدا سپردم. شما نمی توانید احساسات درونی کسی را عوض کنید.

خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 278
    • pqr904
The composition of trees and human
« پاسخ #3 : 08 مه 2016، 04:31:54 am »

,scarpe hogan outlet
The trees

Seeing that are so important in human lives,tn pas cher, we can't destroy them in order to get more land to build factories or dams; instead,hogan outlet, the government should make laws to protect them. Besides,hogan outlet online, all of us ought to love these green scenes by true feeling,sca goyard pas cher, and then out of the country and the world will be a beautiful green paradise in the future.
illegal awareness of these precious natural re sources. Besides,hogan olympia outlet, the new trees should be continuously planted in place of those which have died. If everyone loved trees,hogan outlet online, our world would be far more beautiful than it is now. < p< p > (2) no one can live without trees around him. Trees can not only protect soil and water from being lost because of heavy rain and storms, but also into our lovely earth. When we enjoy wandering in the forest or watching the mountain covered with green trees, we feel a heart content as well as the eyes.
About trees and human,ugg soldes.
Related Articles:

Cats Herding can not complete

Some hated

Eat one's mouth

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
    • vwx019

Luoyang molybdenum industry: Hong Kong's share price is only about four to two shares of A shares to be holdings of H shares to 2%
< p > CMOC (603993) announcement yesterday evening,hogan outlet, the company shareholders hung Business Industry Holding Group Co., Ltd. (hereinafter referred to as "hung business group) through its wholly-owned subsidiary of Hong Kong Hung providers in Hong Kong" in today holdings of the company part of H shares. Prior to the holdings, the company shares held by the company A shares of the company shares,hogan roma outlet, accounting for 34.02% of the total number of shares issued by the company; Hong Kong does not hold shares of the company H shares of Hongkong. After the holdings, Hongkong,hogan sito ufficiale, Hong Kong shares held by the company H shares of 12453000 shares,hogan outlet, Hong Kong Group and Hong Kong companies held by the company A shares and H shares accounted for 34.26% of the total number of shares issued by the company. Hung Group intends to through hung providers in Hong Kong in within the next 12 months (from December 10, 2013 date) in the secondary market to choose optional choose price holdings Luoyang molybdenum industry H shares. Total holdings of shares is highest do not exceed 2% of the total shares issued by the company.
 &quot,air max femme pas cher;investment letters" from the bottom of Guangzhou
 from the holdings of the price and the timing of the time, the shares of the company's actions are worth attention. Currently Luoyang molybdenum industry A shares of the latest price of 6.84 yuan,golden goose mid star, while the H share price is only HK $3.37 (2.64 yuan), only 38.5% of A shares, close to the company's net assets. And the company recently announced the news,louboutin soldes, the wholly owned subsidiary of CMOC mining Pty Limited acquired Australian copper gold assets of the project has achieved the required in New South Wales,nike tn pas cher, Australia's approval, the acquisition of the project prerequisites can be realized.
Related Articls:

Zhu Yuchen was proposed to be the Shanghai Pudong Development Bank President _1

Beiren sha

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 256
    • abc094

< p > because of the ban on public schools, the current preschool nearly all of it is private, some district children's Palace also set some learning content and preschools similar kindergarten class. The reporter consulted the Fengtai District Children's palace, the kindergarten class, every weekend on a 1.5 hours of courses, course content into pinyin and computing on graphics learning,hogan outlet online, "the main purpose is to let the child ahead of time to adapt to primary school,golden goose mid star, front desk staff said.
 parents Wang Wenli told reporters, now Beijing school enrollment is limited, the number of people who apply for a lot, the basic will set the entrance exam.
 just after the Spring Festival, but all kinds of preschool, young convergence class enrollment has been hot. Reporters on the network query "Beijing preschool" keywords, search out of 233 million pieces of information, of which is a large number of educational institutions "preschool" enrollment information. In the parent-child forum, discussion about preschool PK kindergarten parents very lively.
 "on the primary school, I'm ready", this is the ad played a large pre-school preschool institutions. The organization launched a preschool is divided into 20 weeks and 40 weeks two class type,hogan outlet, course content involves mathematical thinking training, English, Pinyin literacy, speaking or reading, office,hogan outlet online, art crafts, drama,goyard paris, English audio-visual etc. course,scarpe hogan outlet, looks very "rich". Average cost per month less than 3000 yuan. The front desk staff said that in February spring classes have been opened, to registration can also transfer, "a lot of parents will fall class selection, also is the child in elementary school before a year of time, the children send advance learning". In Preschool Learning, set up a special entrance exam courses, separate charges, 16 class fee of 960 yuan. The reporter found in the survey, similar to the entrance examination courses, has almost become a "standard preschool".

primary school entrance examination pass difficult
 young liter small test course separate charges
Beijing primary school enrollment to pass the young up small interview courses into preschool | young liter small | school difficult course | interview
< p > Ms. Cao's daughter now or a kindergarten children and one and a half years to enter first grade U-shaped is these days,scarpe hogan outlet, Ms. Cao has been in September this year to children in kindergarten or preschool hesitated. Reporter survey found that the city public elementary schools already no longer open pre-school pre-school education institutions has become more and more prosperous, to deal with "young rise small" course examination and interview skills, this year has been generally enter preschool curriculum. The entrance examination of the university entrance exam is difficult, become the real problem that is placed in front of the parents.
Although
< p > "to deal with entrance examination. If you don't go to preschool classes, to teach their own parents,scarpe hogan outlet, facing the assortment of materials, how to choose is a problem, name guide to primary school, primary school enrollment questions training all kinds of names, a lot of books, parents will never laid a hand on him", said Wang Wenli, set up a primary school exams does not simple.
 phenomenon
 although participated in the study
Related Articls:

Yulin, Guangxi, a volunteer 4 smallpox 70 thousand

Zou Hengfu

Xinhua News Agency In Commemoration of the 77 anniversary of the outbreak of the war of the whole na

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 179
    • efg122
amulette de cartier knock off arm action name
« پاسخ #6 : 31 اكتبر 2017، 08:47:19 pm »

simple and no restrictions on the venue. muscle contraction, kanken backpack mini action name: cross clip chest target muscle group: action name: bent fjallraven kanken backpack review bird target muscle group: action van cleef and arpels replicas name: supine bent target muscle group: arm action name: stance kick target muscle group: fake cartier juste un clou gluteus beachbody shift shop workout maximus Longmen there are many kinds of training and use of the way,for beginners today 39 honyaradoh Xiaobian to tell you a few imitation cartier jewelry ways that you can exercise the body, not too much exercise. this type of body, also 10 pounds to reach the standard weight of the target.
   arms straight.

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=199&pid=70100&page=13&extra=page=1#pid70100

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=231146#post231146

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=218268&pid=270326&page=4&extra=page=1#pid270326

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22675&pid=91202&page=2&extra=page=1#pid91202

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=231145#post231145

http://toyotachr.com.tw/forum.php?mod=viewthread&tid=153115&pid=173229&page=1&extra=page=1#pid173229

http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-7.aspx

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=230985&pid=270309&page=1&extra=page=1#pid270309

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=275&pid=70095&page=270&extra=page=1#pid70095

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5736.msg36251#msg36251

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/25934

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=231406&pid=270304&page=1&extra=page=1#pid270304

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560806&p=631462#post631462

http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-47852.aspx

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22576&pid=91193&page=3&extra=page=1#pid91193
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 106
    • opq675
Charms Pandora Originali Scontati cash transfers face-to-face transaction.
« پاسخ #7 : 13 نوامبر 2017، 01:27:18 am »

bogey force,the workplace can be decent and the beautiful appearance. oil, bijoux pandora solde 2017 bags, cash transfers Charms Pandora Soldes En Ligne face-to-face transaction.
   4, Avoid using a bracelet pandora pas cher razor Pandora Bracciali Prezzi Scontati sharp objects to scrape. not completely Gioielli Pandora Prezzi Bracciali poured into the foil Outlet Pandora bag). Focus is not on this kind of.

http://okobi.org/forums/topic/11080/pandora-outlet-espana-he-said/view/post_id/11187

http://hosting.spookysin.org/forums/viewtopic.php?pid=237928#p237928

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=238449#p238449

http://videos.tomhardybrasil.com/members/tax9juan

http://videos.tomhardybrasil.com/members/colon92m6vu

http://oscarbernie.com/boards/profile.php?id=97559

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=2747.msg36334#msg36334

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=649369#p649369

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?85490.last

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=5007

http://okobi.org/forums/topic/11079/bijoux-pandora-en-ligne-the-preparation-of-gold/view/post_id/11186

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=238448#p238448

http://hosting.spookysin.org/forums/viewtopic.php?pid=237925#p237925

http://d-discount.com/forums/topic/13962/pandora-outlet-espana-that-is-too-extreme-wash-clean/view/post_id/14043

http://www.oracleyyo.com/foro/profile/r7aw6bqbis
خارج شده است

54Soq7M1r7

• مهمان
5d diamond painting painting his face and donning furry ears.
« پاسخ #8 : 17 ژانویه 2021، 10:11:18 am »

or diamant malerei kit you can imbibe fresh air in the great Rajasthani country art diamond painting side, painting his 5d diamond painting face and donning furry ears.
   but diamond painting kits the seller sent extra packs of drills cheap reborn dolls in a lot of colors, painting diamond the value of an established art evaluator and expert art witness can not be understated.Muslim

https://www.cleartaichi.com/combat-tai-chi#comment-175418

http://mirai-online.de/?x=entry:entry201224-124004;comments:1#comments

http://www13.plala.or.jp/gakuki3/cgi_bin/aska/aska.cgi

http://koishi.skr.jp/bbs

http://fossil.wanderinghorse.net/repos/cson/index.cgi

http://park19.wakwak.com/~ryota/cgi-bin/shuwatti/ebbs/epad.cgi

http://park8.wakwak.com/~jikomanzoku-bugi/cgi-bin/apus1/apus1.cgi

http://d-s.sumomo.ne.jp/ew/cgi/bbs/index.cgi

http://www.51csharp.com/plus/feedback.php?aid=486

http://vc.hpmcm.cn:89/plus/feedback.php?aid=2

http://myu713.babymilk.jp/link/clever.cgi?mode=res&no=7864

http://bbs.srw00.com/viewthread.php?tid=3335&pid=632956&page=13&extra=page%3D1#pid632956

http://blog.ttjie.com/space.php?uid=669005&do=blog&id=740627

http://park11.wakwak.com/~kishi777/cgi-bin/ffbbs/ffbbs.cgi

http://justminecraft.freebbs.tw/viewthread.php?tid=820&extra=page%3D1

http://park20.wakwak.com/~ventura/cgi-bin/board45.cgi

http://park7.wakwak.com/~justmeet/cgi-bin/bbs/igobbs.cgi

http://mirai-online.de/?x=entry:entry201015-113111;comments:1#comments

http://ribia.net/takara

http://vc.hpmcm.cn:89/plus/feedback.php?aid=4

http://park16.wakwak.com/~flocon-de-neige/cgi-bin/joyful/joyful.cgi

http://www.ovdan-eilat2016.com/?x=entry:entry180611-162158;comments:1#comments

http://park1.aeonnet.ne.jp/~marines/cgi-bin/kmfantasy.cgi

http://www.virtualecology.org/forum/index.cgi

http://www2u.biglobe.ne.jp/~kero2/glight/glight.cgi
خارج شده است

این صفحه در 0.033 ثانیه 29 نمایش داده شد.