انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر بار که کودکانه دست کسی را گرفتیم ، گم شدیم .
آنقدر که در ما هراس گرفتن دستی هست ، ترس از گم شدن نیست ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و سوم  (دفعات بازدید: 2423 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

نظریه یک پزشک
            ما اعضاء الکلی های گمنام معتقدیم که خواننده کتاب مایل است از ارزش پزشکی برنامه بهودی ما ملع شود . بیعتا گواهی متقاعد کننده باید از طریق پزشکانی داده شود که عذاب ما را از نزدیک به چشم دیده اند و شاهد بازگشت ما به سلامتی نیز بوده اند .
            پزشک ارشد یک بیمارستان مشهور که متخصص بیماری الکلیسم و اعتیاد است ، نامه زیر را برای الکلی های گمنام مرقون داشت.
            بدین وسیله به اطلاع می رساند :
            اینجانب متخصص مداوای الکلی ها هستم و در این خصوص سالها تجربه دارم .
            در اواخر سال 1934 بیماری را مداوا کردم که زمانی در کار خود موفق بود و درآمد خوبی داشت . اما به عقیده من مرض الکلیسم این مرد از نوع بی درمان بود .
            او در طول بار سوم بستری شدنش نظریات بخصوصی در مورد امکان بهبودی خود پیدا کرده بود و در میان گذاردن این ایده ها با الکلی های دیگر قسمتی از برنامه بهودی او را تشکیل می داد . این شخص پس از در میان گذاردن ایده های خود با الکلی ها ، از آنها می خواست که به همان ترتیب ایده های مذکور را با الکلی های دیگر در میان بگذارند . این روش اکنون تبدیل به پایه و اساس انجمن سریع الرشد این مردان و خانواده های آنان شده است و به نظر می رسد که این شخص و بیش از یکصد نفر دیگر از آنها همگی بهبود یافته اند .
            من شخصا اشخاص زیادی را دیده ام که بیماریشان از نوعی بوده است که روشهای دیگر در مورد آنها به هیچ وجه کاری از پیش نبرده است و این حقایق ظاهرا از دیدگاه پزشکی اهمیت فراوانی دارند و به احتمال زیاد این گروه با رشد سریع ذاتی خود می تواند بدعت گذار فصل
.
.(23)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn171
Essay _111111111111111111111111
« پاسخ #1 : 18 آوریل 2016، 06:31:30 pm »

HTML template essays
,golden goose uomo saldi
 because of emotional so because there is always melancholy and moody,golden goose scarpe donna, without a single success big pursuit. So heartless,air max 90 pas cher, because the rough so tangled. So because of the ill fated fantasy, because of no fixed abode so wandering into the habit of. Because no one waiting so doomed to loneliness,scarpe hogan outlet, because of the pursuit of perfection so lack of love. Because there is no future so doomed the vicissitudes of life, because without their own life so dust. Because the conception of fantasy so not much love so lonely,scarpe hogan outlet, because only the heart in the indulgence of catharsis. Because imagination is too good so the pace of imprisonment free thoughts,christian louboutin pas cher, because from reality so doomed to nothing. Because we so doomed to life without ambition,hogan outlet, because stereotypes so the lifetime of light. Because cool love scenery so infatuated with music so feel very depressed at the prospect,hogan sito ufficiale, because fall into a reverie. Because...... Habits still, or the achievements of his wild thoughts, or just to vent the heart too much, do not know how to explain the portrayal of characters.
Related Articles:

At _1

Autumn -- let me quietly read

Time to precipitate out who cares about you

Only in the dream forget the guest can enjoy a moment of joy.
I always think this poem is suitable for me. Li Yu, I have never known you, but your words hit my heart. Think that TV in the circle, take me back to the distant past. Or are you south of the palace, or your Bianjing mansion. In fact, it does not matter, as long as you meet, there is no need to have too much talk. Only let me pass you by the moment, I will be grateful, I offer my life the most true smile.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
The Red Army and the gunmen have new live locker r
« پاسخ #2 : 05 مه 2016، 07:05:12 pm »

< p > Arsenal currently 3 wounded soldiers recovery are good and Mikel Arteta,scarpe hogan outlet, Jack Wilshere and Diaby have recovered, Wilshire also warm-up match score. Liverpool, offensive line general Daniel Sturridge because hip muscle tear, sidelined for a month or so, the game definitely cannot play. In addition, the main contract suspended Skrtel storm and Sterling stalled, gave the Reds brought no small trouble.
 is worth mentioning is that the arsenal of nearly 10 times in the face of Liverpool, record of 4 wins and 4 draws and 2 losses, 5 home wins, 2 draws and 1 draws and 2 losses. The first leg of the season league clash,hogan outlet, Arsenal 2 2 draw with liverpool.
< br / > the last round of the English Premier League, Arsenal with France international Jilu may open two degrees, 2 than 1 beat Newcastle United, will they the recent events with a winning record refresh to the sixth field. This is Arsenal this season, by far the longest winning streak. And Arsenal in the 10 round of the League 9 wins and 1 losses, the momentum is very fierce, in addition to constantly consolidate the position of the League third, but also gradually narrowing the gap with the two masters of the city. At present, they are only 1 points gap between Manchester City, the second goal is not to expect.
 it is interesting that the game will be the first time in the Premier League and even the world's football history, the first time in the world to live in the locker room before the mobilization meeting. But live content limited to Arsenal and Liverpool captain,hogan outlet, per Mertesacker, Henderson's position, coach and players are no speech, would not discuss any tactical problem,goyard paris, the entire live in about two minutes. Premier League broadcasters said that if the effect is good, this approach is likely to become the next premier league game routine action. According to the British media, the dressing room speech is expected to attract at least 250 thousand fans.
< p > the Arsenal attack general Sanchez recent poor state, recent 12 games in all competitions only 1 goal 1 assists, and in the first half of the season performance Panruoliangren, Philly can return to courage worthy of attention. Sanchez in the season 7 opener to become Premier League Most Gunners epicycle main floor to forestalls opponent by a show of strength, and ultimately win. Sanchez can restore the state is the key.
The Red Army and the gunmen had a new live locker room before the captain of the speech, A Senna, the captain of the Premier League
< p > Beijing tonight, the 31 Premier League will be staged a SMG Shengping negative single field fixed award of the focus of the war,goyard paris, the Arsenal at home against Liverpool. Arsenal are currently ranked third in the Premier League, with only 1 points behind Manchester City in second. But the Liverpool standings ranked fifth, ranked fourth in the Champions League, the Manchester United 5 points. No matter who laughs last, the game will be written in the history of the United Kingdom, because in this game,nike tn pas cher, the game will be broadcast to the world live in the locker room before the mobilization meeting.
 the last round of the English Premier League Liverpool 1 2 lost to rivals Manchester united. That defeat,hogan olympia outlet, but also the end of the Red Army in the past 9 League 8 wins and 1 draws strong momentum. Liverpool are currently fifth in the league, 5 points behind Manchester United, the promotion of the situation in the Champions League next season, the situation tends to be passive. In order to qualify for the Champions League,louboutin pas cher soldes, Arsenal must win this war.
Related Articls:

The beautiful woman on the wr

on the "th

Shenzhen TV: Jay Chou grabbed

At the same time, the energy and dedication of Chen Xiaoqi "is also infected with yourself, make yourself more efforts to give the audience a better film. it is reported that "ah PI Secretary" tells the story of stories in the 1970s and 1980s, reproduces the chenpixian in Hubei served as secretary during the period of time.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

< p > according to the announcement,hogan outlet, the original "2012 tariff implementation plan" in tariff number listed as 81110010 "unwrought manganese; manganese waste and scrap; powder" to implement the export tax rate of 20%; and the 2013 tariff implementation plan "has not the number of tariff No.. Implementation of the 2013 tariff implementation plan since January 1,chaussure air jordan soldes, 2013.
)
Jin Rui technology of electrolytic manganese products this year not to impose export tariffs
Announcement on Thursday evening,hogan outlet online, < p > panorama network January 17 news Rui Technology (600390) said according to the 2013 tariff implementation plan "and confirmed by the customs,hogan outlet, with the company concerned electrolytic manganese export products from 2013 onwards no longer levy export tariffs.
 Rui technology said, cancel the tariff will significantly increase the export volume of domestic electrolytic manganese,scarpe hogan outlet, promote the product prices. At present,scarpe hogan outlet, Rui technology called Jinfeng manganese industry with an annual output of 3 million tons of electrolytic manganese technological expansion project "is put into operation before commissioning,hogan outlet online, production debugging completed,goyard pas cher, annual production capacity of electrolytic manganese companies will by 3 million tons increased to 6 million tons. (Panorama network / Chen Yi
Related Articls:

ST Song Xiaoming quit buyout fund has been aimed at the next target

Cordyceps

But the company also said that the repurchase of shares only as market management, maintenance of shareholder rights and interests of a stage means, in the long run or to adhere to the "to benefit as the center" business philosophy, and strive to improve the performance of the company.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Five grade winter diary 6
« پاسخ #4 : 27 مه 2016، 11:33:10 pm »

dad came back ,goyard soldes
 five grade winter diary 6
Five grade winter diary 6
 in the morning, my mother and I came to the store early, bought a bunch of beautiful small lights and 5 balloons. Back home,hogan outlet, I and my mother to the lantern into a variety of shapes, but also to each room to clean it again. I also blow up the balloon and hang it in every room.
 time is too fast, to 7 in the evening, and my father to come back. My mother and I anxiously waiting. However, by 8, still do not see the father figure, mother had to call the train is not late. Mother and I are on tenterhooks, suddenly, I heard someone shout, Qi Jin, mother hurriedly shout me down to meet my dad. I hurried downstairs, who knows just next to the two floor, I fell over. I endure pain, down to the first floor, a floor lamp is broken, the corridor a piece of dark,adidas yeezy pas cher, stretch his hand not to see the five fingers, but I finally managed to find the door switch. The door opened,nmd runner femme pas cher, and I saw my father. I quickly pulled up my father, my father gave me a video game, I gave my father a calculator as a gift.
 to do not let me sad, she taught me to send text messages to mobile phone with Dad, accompany me under the flag. I want to ride a bicycle, mother readily agreed, she carried the wheel to the downstairs, I ride a bicycle. Because they do not often ride, hand to hold the handlebar, the car did not listen to my command. While the East, while the west. But soon I'll be good at riding. The mother is very far away. I fly to the stadium. The stadium in front, saw no one, I can be happy. I was riding along the office of the stadium in a large circle, to the mother,hogan outlet online, I around the stadium turn circle, my mother let me accompany her to go to the market to buy food, I >
 dad walked
 weather sunny
2 month 17 days
 father has been to Sultan for several months. Today, he is going to go home, really make us happy.
 tomorrow, dad is going to go abroad, my mother asked my father to play with me for a day.
1 month 21 days
 in the morning, I opened my eyes,sac goyard pas cher, and my father was gone. I quickly asked her mother: "Dad?" Mom said dad was gone. When I heard this, I burst into tears, and my mother was busy comforting me.

dad to go
 sleep, I dreamed that my father came back. How I think of my father.
 weather sunny
2 21 days of cloudy weather
 this evening, we say laughing, very happy.
 dad to help my mother work, but also to accompany me, he may be too busy. I was in order to play, do not live to hurry my father to do. Dad play with me riding Malaysia, riding a bicycle, hide and seek. The evening,timberland sito ufficiale, my father and I had a bath,hogan sito ufficiale, and on the sofa under the flag, watching tv. Watching TV, Dad accompany me to see the small time series in bed. I watched the show, listen to the stories he told me when I was small. Late at night, the lights of my house just went out.
Related Articles:

Company R & D staff work summary and 2015 work

Sports teaching and research group activities

Through carrying out a series of family life practice experience activities, strengthen the ideological education of students, train students hands-on practice, Thanksgiving elders thought, so as to achieve the purpose of practicing www.stu51.com education.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Fox false lion
« پاسخ #5 : 29 مه 2016، 08:26:14 am »

fox leisurely stroll in the forest,hogan outlet online, suddenly next to the tree shaking a bit, the fox stepped back a few steps, squatting down. Take a look, have called the lion extreme beasts. The fox's face was pale, and he was so frightened that he could not even put his ass in there. The lion walked beside it a few times, just as Luo Dan looked at the sculpture.
< p > since the fox cheat the tiger, think oneself really is the messenger of God,hogan olympia outlet, all carrying walk head held high, hands placed on the waist, strode walk, unlike in the past no longer so surreptitious. He was always arrogant pressing, haughty,hogan outlet online, relied on their own as a messenger of God will bully the small animal. Once the fox stole the mother chicken eggs,sac goyard pas cher, that is the will of God, and said the chicken mother does not respect god.
 the lion wiped his mouth and thought: "today's lunch is you."! I haven't eaten the fox for years, just to taste the fresh today. The lion opened its jaws,adidas yeezy 350 pas cher, like the fox jumped. The fox was very quick witted, said: "the lion, do you know who I am?" The lion does not disdain to say: "you are not a fox? Can become a fairy ah!"
 said: &quot,golden goose saldi;the lion is coming! Brisk walking!" The little animal laughed.
< p > towards fox look behind lookout, sees the lion is behind the crafty smile, fox was frightened in a cold sweat, haven't had a chance to explain,goyard prix, is eaten by the lion!
The fox went to the front of the small animal
Fox false lion
< p > fox trick, said: "I but the angel of the Lord, you eat me is a violation of the law, will be the thunder, and then into the eighteen layers of hell yo!"
< p > fox let lions and at the back, small animals see the lion hurriedly escape, think fox is triumphantly: lions and tigers are big fool,hogan outlet, so a little trick was I playing around. IQ is too low to be low. When the fox thought, the lion's belly ache, belly singing Huangmei, lion lying on the ground. Suddenly found that the small animals do not run, the lion is puzzled: I am not behind it it will not scare away the small animals! No, in which. The fox found that the small animals did not escape, and in the hearts of many doubts.
 fox false lion Wei
 the lion thought: not afraid of ten thousand afraid of the event, I want to test it, if it is not too late to eat! The lion is wrinkled, and I do not know how to test the fox. The fox looked at the lion and said, with a smile on his face, "you don't believe me! You and I go shopping, see a small animal is not afraid of me? If you are not afraid I will let you eat." The lion was pleased to have it.
Related Articles:

Environmental investigation report _5

Happiness

Cute littl

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
2012 New Year's Day celebration hosted the word
« پاسخ #6 : 02 ژوئن 2016، 06:40:09 am »

: Taurus new year, Five blessings descend upon the house, on the occasion of the new year, we pay New Year's call.
 B: Yes,hogan sito ufficiale, we do not have the protection of our motherland, where we live a happy life.
 B: I like sunny day, sunny, warm, especially in winter.
 B: Yes! Yue Fei of the Southern Song Dynasty, Wen Tianxiang, modern Qiu Jin,chaussure louboutin pas cher, Xia Minghan and so on,scarpe hogan outlet, as well as many nameless patriots. The mother-in-law lettering spread to the world, encouraging people, one after another, to write a paean!
 A: today we * * company staff together, full of excitement and joy of the mood, ushered in the "2012 New Year's Day"
< p > A: whenever we gather together,golden goose saldi, happily the Danian, we cannot forget our motherland prosperity and prosperity.
 A: distinguished leaders
 A: Hao Ran's righteousness, surging power, let us forget.
 A: * *, today's Ji'nan weather is good? What weather do you like best?
 A: * *, when it comes to the motherland, we have a lot of words to say, a lot of words to praise. When it comes to serve the country, it is a lot of heroic hymn!
: the following please enjoy the financial department brought the chorus of "big China".
: please enjoy the following engineering management department Zhang Hongwei brought the solo "patriotism&quot,golden goose outlet;.
 B: Dear colleagues
 A: Buddha, temple, monks, Zen, martial arts,goyard paris, CI, Zen, Zu Ting, the best in all the land temple, full of Kyushu, famous in the world.
 B: a song Shaolin Shaolin let us even more beautiful, immersive.
 A: we * * company with the most sincere heart,golden goose saldi, with the most auspicious language to bless you, also wish every employee, I wish you a dream come true, learning progress, good health!
 B: in the new year, we have a lot of things to do, there are many tasks to be completed, we will face new challenges and new opportunities.
 B: Yes, please enjoy the hearts of the sun, the singer, the cost of the audit Zhao Hemin.
 together: the following please enjoy the audit cost of the chorus of the chorus "Shaolin Shaolin".
: Good evening everyone!
 A: in the fun of fireworks and cheerful music, the new year came to us. The occasion of the Chinese new year, we always have mixed feelings and thoughts.
2012 company's new year's Day party presided over the word
 A: Sunrise Jiang Hua Sheng fire,hogan outlet, spring to the river green, such as blue, what a beautiful scene. Oh, today someone sent us warm.
 B: friends, the new year's sun will be sprinkled on your body, the spring of the spring will be blowing in your face, please believe that we will be with you, because our love is so deep and persistent!
2012 New Year's Day celebration hosted the word
Related Articles:

Notice of

2010-2011

2012 - 2011 academic year fir

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
A 7 hour! Antitrust lawsuit difficult to fight
« پاسخ #7 : 05 ژوئن 2016، 08:19:58 pm »

"what are the advantages and disadvantages of using economic analysis methods to define the relevant market? Whether there are other identification methods?" Yesterday in the trial, the trial court judge of the Qihoo of the expert witness DAVID STALLBASS questions. After listening to DAVID Chan said, "this is a good question". DAVID said that in the definition of the relevant market must have a good reason, "if the monopoly is a test" is a very good identification method.
 text / reporter Xue Song, Lin Xiahong,ray ban wayfarer outlet, prospectus correspondent Lin Jinbiao map / Ni Lixiang, Huang Chengfeng
< p > yesterday's hearing from in the morning 9 point court, Guangdong Higher People's court enabled, the largest hospital digital court hearing the case,air jordan pas cher, court nearly 300 positions packed, come to attend both more than 20 from the country, Guangdong Province, the NPC deputies and CPPCC members, but also from the University of experts and professors and students,wholesale mac cosmetics, members of the association of intellectual property, and domestic and foreign more than 60 news media reporters.

yesterday, Guangdong's first antitrust case (Qihoo v. Tencent) in the high court of Guangdong court of first instance. When the parties in court experienced for up to seven hours of fierce battle, the presiding judge in Guangdong Province High Court intellectual property court vice president Zhang Xuejun just announced the end of the trial, whether to open a court session depending on the circumstances.
 traditional media through micro-blog Sina broadcast on the hearing process. Sources have revealed that the original signal shielding of the court,air max femme pas cher, after the opening of the cell phone signal will be open. Interestingly, experts say is because the Guangdong High Court has the official micro Bo to will be broadcast live on this trial, the presiding judge to immediately interrupt the said court did not live microblogging to show impartiality.
 Qihoo v,hogan outlet online. Tencent in Guangdong province high court hearing the judge another day
< p > at the same time, China's instant messaging software and service in the user use language, user preference, network infrastructure and Internet laws and regulations restricting etc. with overseas market significantly different, should be the case of relevant geographic market definition for China >
A 7 hour! Antitrust lawsuit difficult to fight
;
360 related to the market, the single refers to the instant messaging software
 features of the
360 company hired British scholar David, both the original defendant began around expert witness identity and title for several rounds of intense confrontation, poor David in the witness box confused, watching the two sides as he is positive or the board deputy bureau debate endlessly.
 trial
 in the case of the relevant commodity markets for instant messaging software and services market,air max homme pas cher, e-mail, telephone communications and other difficult to replace instant messaging services. Instant messaging software and services market is not a unified, so involved in the relevant commodity market for instant messaging software and its services market.
 instant messaging market in the end how to define?
1. signal open micro-blog direct broadcast
3.DAVID like the trial long to mention the problem is great
2,hogan outlet. foreign experts are arguing that the "right" or "deputy bureau&quot,scarpe hogan outlet;
 argument 1
Related Articls:

AQSIQ prohibit illegal import of electricity suppl

Shop bad f

Baidu v. 360 infringement cas

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Building material member post responsibility
« پاسخ #8 : 11 ژوئن 2016، 08:37:30 pm »

The first section of the general
 shall be responsible for the leadership and departments entrusted the SDI requirements newspaper clippings, abstracts, archiving, Internet search and other information gathering and assembling work.
 fifth is responsible for the preparation of construction technical data, to ensure the authenticity, integrity and effectiveness of the data.
 building material member post responsibility
 under the leadership of the minister, in accordance with the relevant provisions of the company's information management system, responsible for the development of specific management rules and the company's practical information classification coding system,scarpe hogan outlet, after the approval of the superior organization.
 data member job responsibilities
 ninth to establish and improve the effective control of documents and information and a variety of records, to prevent the file and data damage, loss.
 is responsible for data storage, book borrowing, overdue,charm pandora outlet, sorting, repair and bound binding and elimination.
 sixth is responsible for the construction of technical data archiving and transfer. Good management of construction technical data.
 second section of the specific responsibilities of
 seventh implementation of the company's documents and information related to the management approach to ensure that the unit, department documents and information management and orderly.
 to assist the minister to do a good job in the Department of the Ministry of internal affairs,hogan outlet, the Ministry of information to complete the temporary task assigned by the minister.
< p > the two data members under the leadership of project manager, is responsible for collecting,barbour paris, sorting, screening, filing,scarpe hogan outlet, the filing management of company documents, engineering documents.
 third seriously implement the company's management rules and regulations, establish and improve the system of engineering information management responsibilities.
 tenth to assist with the Department staff to carry out related work.
< p > the two data members under the leadership of project manager, is responsible for collecting, sorting, screening, filing, filing work > of company documents, engineering documents
< p > Article 1 in order to strengthen the management of the projects to ensure standardized management of engineering data, and ensure the engineering quality and to meet the deadline, and the maximum to reduce the engineering cost, save investment, to achieve the overall goal of the project, the responsibilities are formulated.
 is responsible for the daily receipt of the books, newspapers, classification, login, shelves.
 eleventh completion of other tasks assigned by the leadership
 eighth in charge of the unit and the Department documents and data distribution,pandora jewelry outlet, recovery,sac guess pas cher, circulation and circulation, and in a timely manner.
< p > Article 1 in order to strengthen the management of the projects to ensure standardized management of engineering data, and ensure the engineering quality and to meet the deadline, and the maximum to reduce the engineering cost, save investment, to achieve the overall goal of the project,pandora charms outlet, the responsibilities are formulated.
Building material member post responsibility
< p > responsible for the translation of foreign new technology information, foreign correspondence draft translation work, or participate in foreign business negotiation of translation work.
 fourth is responsible for collecting and sorting the synchronization according to the schedule of construction technical data, according to state regulations and cataloging, filing.
Related Articles:

Research Report on the situation of farmers' incom

Summary of the work style of cadres and cadres of

Simple sto

Along with the school transferred the management of the Ministry of education, and the establishment of composed of countries Power Grid Corporation, China Southern Power Grid Company and each Power Group Corporation of the Council, and the Ministry of education, has brought new opportunities and challenges to the development and construction of the school.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Energy-saving.
« پاسخ #9 : 12 ژوئن 2016، 07:01:10 am »

< p > Akiko the hungry sheep, in the face of a piece of bow to eat the noble and attractive paradise grass, even indifferent, a point also not be tempted, later actually only a heroic death. At this time,golden goose, I can not help but heart, noble quality! Do not eat their own things, naturally do not eat their own, and would not eat, would rather give up the precious life, bid farewell to the beautiful world,golden goose outlet, to the dark hell,hogan rebel outlet, yes ah! Animals also have so distinguished quality,hogan outlet, not to mention it is a person? There are so many corrupt thieves, the deprivation of property, it is worse than pigs or dogs, makes it difficult to tolerate. Students! Let the world sounded the alarm of justice, moral drums, let the sun, toward a better tomorrow!
.
Energy-saving.
Three security security to steal < p > hero Akiko for home poor, so they came to the city to find their own dreams, Akiko master couldn't money temptation,scarpe hogan outlet, even instigated obtusifolia and his brother black tank site wood, moral atsuko rather hungry belly also refused to be a thief, black tank is a bit numb the honest man, under the master pressure, actually to steal wood. The first one was successful, the second time he went to the site to steal wood. Unfortunately, he was caught when he caught his master monk but pretend not love, not only shout abuse, also hard to kick the black tank a kick. See here, I really want to mercilessly beat three boys a punch,pandora sito ufficiale, such despicable behavior, Kui he can do it too, he is evil creator,scarpe hogan outlet, is money confused him, made him heart ignite the unearned greed, gradually to get money desire is more and more deep, resulting in the disastrous consequences.
 recently I saw Cao Wenxuan's "the goat does not eat the grass of heaven", know that the corrupt officials and thieves,goyard paris, let us together to ring the alarm bell of justice!
 energy-saving
Related Articles:

Lantern Fe

Speech draft at the meeting o

Sangouban

Our team has four members of the team, in the face of heavy production tasks, we know that "blacksmith must own hard truth, since the development of" four base "construction work, we in the party's guidance and help, actively fully serviced with a strong team members, establish and improve the work system, strengthen professional knowledge learning, to further enhance the team's cohesion and combat effectiveness.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
China and Vietnam agreed to set up the South China
« پاسخ #10 : 13 ژوئن 2016، 01:34:21 am »

Fang Xiao
 China and Vietnam in the South China Sea have repeatedly occurred in fishery disputes. At the end of last month, Vietnam's foreign ministry said that the Chinese vessels in Vietnam's exclusive economic zone collision Vietnam fishing boat. China foreign ministry pointed out that Vietnam accused China of totally inconsistent with the facts. Vietnamese fishing vessels entering Chinese waters of the Xisha Islands invasion of fishing activities, the Chinese authorities take normal law enforcement measures beyond reproach. China urges Vietnam to strengthen the education and management of local fishermen, stop illegal fishing activities.
 - Xi Jinping in a meeting with Vietnamese President Zhang Jin noted
 "both sides should adhere to the promotion of bilateral negotiations and friendly consultations,hogan outlet online, and do not take any unilateral actions that may complicate and expand the dispute,ray ban outlet, to prevent the internationalization of the South China Sea issue."
 in China and Vietnam in recent times in the South China Sea in the context of the occurrence of Fisheries conflict, Vietnam's president Zhang Jin visited china. The Ministry of agriculture signed an agreement,hogan outlet, agreed to set up a hotline in the South China Sea,golden goose uomo saldi, designed to quickly resolve disputes triggered by the dispute over the South China Sea sovereignty dispute, to prevent future disputes affect bilateral relations.
 19, the Chinese side for the first time on a state visit to China Zhang Jinchuang held a special welcome ceremony. A 21 gun salute in the ring,charm pandora outlet, inspected a military honor guard, the captain to "comrade" instead of "you" call Zhang Jin a. The more 80 Beijing pupils lined up, waved flags, shouting slogans in Vietnamese welcome.
 President Xi Jinping held talks with Zhang Jinchuang after the welcome ceremony. The Xinhua news agency said: "the two heads of state in a friendly and frank atmosphere, the new situation to deepen the comprehensive strategic cooperation between China and Vietnam in-depth exchange of views and reached broad consensus." Zhang Jinchuang said during the talks, the fisheries issues directly affect the lives and interests of millions of Vietnamese fishermen, suggested that the two sides should strengthen coordination, proper handling of this issue, to ensure that the legitimate interests of fishermen and rights. Zhang Jin created the Vietnam agriculture and rural development department and the Ministry of agriculture in close cooperation with the Chinese Ministry of agriculture, the establishment and effective use of Marine Fisheries emergency hotline. Under the witness of the two heads of state,scarpe golden goose, China and Vietnam signed the agreement of the Ministry of agriculture and the Ministry of agriculture and the Ministry of agriculture and rural development to set up an emergency hotline for marine fisheries. The two sides agreed to use the hotline to inform each other within 48 hours of detention or detention of a fishing vessel.
 however, the Vietnamese side responded that it is willing to control and solve the problem through friendly consultations and maritime issues, while another country with China's sovereignty over the South China Sea dispute is continuing to expand maritime territorial disputes. According to the Philippine media reported on the 19th,hogan sito ufficiale, the Philippines to charity reef is sending a group of Marines and supplies. In addition, the Philippines will on June 27, July 2, near Huangyan Island 20 knots held joint military exercises. Charity reef and Huangyan Island belong to China's territory.
China and Vietnam agreed to set up the South China Sea fishery hotline emergency notification 48 hours of the incident in Vietnam, the Vietnamese fishing
 in the direction of providing preferential loans
 according to Xinhua news agency,goyard paris, on the South China Sea issue, Xi Jinping stressed that China
Related Articls:

Shandong w

Foreign media, said representatives of members of

To be able to grasp war, and win this should be a strong army, to strengthen the army officers and soldier war, troops in war, war thought training, firmly establish fighting the only fundamental standards, in accordance with the requirements of the war to engage in construction, grasping preparation.
خارج شده است

این صفحه در 0.099 ثانیه 26 نمایش داده شد.