انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنکه اعتماد می‌کند... مهم نیست که به چه چیزی اعتماد می‌کند، همین اعتماد حاکی از معصومیت اوست. حتی اگر بدلیل اعتماد، فریب بخورد، مهم نیست، چون ارزش اعتماد بسیار فراتر از چنین فریبی است. می‌توانی همه چیز را از او بگیری، ولی اعتماد را هرگز.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: 7-چرا نمي توانيم از تجربة درد آور تركهاي قبلي براي خودداري از شروع مجدد استفاده  (دفعات بازدید: 2040 بار)

اسماعیل

 • بازوی N.A
 • تازه وارد
 • ***
 • امتیاز: +23/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 77
 • قطار نباش که از ریل پیروی کنی ؛ کشتی باش که عظمت ا

اسماعیل برای چی ، و چرا نتونستی از این همه زمین خوردنهایت ، لغزشهایت درس بگیری .
زمانی که ما قطع مصرف میکنیم تازه به فکر خداوند می افتیم
خدا میشه زنم برگرده                  خدا میشه اعتبارم و عزت و مردانگی ام برگرده                        خدایا میشه خانواده و زندگیم برگرده
چرا و برای چی بعد از اینکه به همه اینها میرسیدم باز دوباره می رفتیم و مواد مصرف می کردیم .
چرا نمی توانستیم در ترک باقی باقی بمانیم
همش برمیگرده به همین سوال ؟
چونکه اسماعیل از تجربه درد آور ، دردهای قبلی خودش هیچ درسی نگرفت .
و هیچ استفاده ای نمیکنه .
چرا وقتی کوچکترین دردی به سراغمان می آمد فوری می رفتیم و مواد مصرف می کردیم و دوباره میشکستیم
چرا ما این قدر ضعیف هستیم و با کوچکترین بادی می شکستیم و دوباره به هم می رختیم و می رفتیم مواد مصرف می کردیم.
علتش این هست که ما هنوز مفهوم این سوال را نمی دانیم
چونکه اسماعیل تنها درد ، بدبختی ، دربدری مواد را کشیده و آمده جلو .
هیچ زمانی اسماعیل نخواسته یعنی دوست نداشته از دردها و شکستهای قبل خودس درس بگیره
من از دردهای خودم ، ( نه تحمل کردن ، نه تفکر کردن ، و نه توکل کردن ، و نه صبر کردن ) هیچ چیزی را یاد نگرفتم
من فقط ترک کردم درد کشیدم و حرکت کردم و آمدم جلو
اما از دردهایم هیچ تجربه ای کسب نکردم
به بدنم تنها آزار و درد دادم
 بخدا اگه اسماعیل از هر دردی و رنجی که  در زمان مصرف خودش کشید و از شکستهای زندگیش ، از دربدری های زمان مصرفش
از هر کدام یک تجربه ای بدست میاورد درس میگرفت
امروز دیگه با کوچکترین مشکلی که سر راه زندگیش و با کوچکترین پس لرزه ای نمی رفت و مواد مصرف نمیکرد .
دردها و عجز های زمان مصرف مان ارزشها و سرمایه های ما هستند .
دردها گنجینه های ما هستند .
چونکه من به کمک آن دردها یم هست که میتوانم رشد کنم
چونکه با هر دردی که کسیدم یک تجربه بدست آوردم
از هر باری که به زمین خوردم اگه فکر کنم میتونم از هر زمین خودنم یک درسی بگیرم و از اون استفاده بکنم .
در قدم یک هفت بار از کلمه فکر استفاده شده است
. وسوسه فکری . انحراف فکری .
این کلمه فکر برای ما چند تا پیام داره
1- میخواد فکر منو آماده بکنه برای قدم دوم  ... که اسماعیل این فکر تو برای تو کار نمیکنه
2-میخواد خسته بکنه از خودم میگه این فکر تو بود که همیشه تو را به عقب می برد و برای تهیه و  مصرف مواد تو با خودت چکار های که نکردی
3-منو آگاه میکنه از یک بیماری فکری
چرا اسماعیل تو که این همه ترک کردی و این همه دست و پا زدی چرا نتونستی در ترک باقی بمانی و دوبار مصرف میکردی
چونکه من همیشه فکر میکردم از ترکهای قبلی خودم تجربه کسب کرده ام
مثلاً : من اون بار بخاطر اینکه با فلانی نشستم و بلند شدم لغزش کردم
این بار برای مصرف کردنم نظم میذارم ... اون بار شورشو در آورده بودم
اون بار هر جا رفتم نشستم مواد مصرف کردم اما این بار تنها در خانه خودم مواد مصرف میکنم
خارج شده است
تادرون خويش را نسازي آبادي هاي بيرون افسانه است.

dfg8x5sdfy

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 161
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • abc659
Eternal love
« پاسخ #1 : 18 مه 2016، 08:16:12 am »

The person who is with you in your whole life, not necessarily your beloved, is more of a responsibility, a family, a society, and even to yourself. For a living is also responsible for their own, you yearn for a period of unforgettable love, sometimes only moments, and in the long river of life instant is eternal. In Titanic rose and Jike for our interpretation of the beautiful love,golden goose saldi, finally lead actress in military spend a lifetime,hogan sito ufficiale, but not Jack. Only because of the moment of love, just have to wait for the eternal. The purity of love, will not be worldly troubles, only because of the pure, don't in the materialistic world long,nike tn soldes, because of short, will be more Jiaoren heartache, more and more people shears shed not under,bottes ugg pas cher, makes one to remember with eternal gratitude. Since not long,chaussure air jordan soldes, and why hard to insist, so that it will always keep fresh. Have the heart to experience the love of the process,ugg soldes, some of the process than the results of a lifetime to treasure. Cherish the present,chaussure air jordan pas cher, let go of once, let oneself live in the light. Realize the happiness that others can't feel,sac goyard pas cher, live for the one you love, and deduce the eternal love.Related Articles:
 
 
   Crazy afte
 
   Ear rings and the song
 
   Be hurt
 
 
  I is a like the trouble to write on the paper, will happily put in the side, home in the countryside, corn is the harvest season, watching all this let me think of the past, although now living conditions are good, but I yearn for the previous life, even for picking corn corn is also a fun, what kind of agrestic breath now how also can not find.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,467
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,467
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting
خارج شده است
 

این صفحه در 0.105 ثانیه 25 نمایش داده شد.