انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي نمي خواهد ما بهترين باشيم ، زندگي مي خواهد كه بيشترين تلاش را انجام دهيم.
؛ج.ب جونيور؛



ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: دوستان بیاید با هم به کمک هم در این پوشه تجربه سنت سوم را بگذاریم  (دفعات بازدید: 1065 بار)

اسماعیل

 • بازوی N.A
 • تازه وارد
 • ***
 • امتیاز: +23/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 77
 • قطار نباش که از ریل پیروی کنی ؛ کشتی باش که عظمت ا

                                                                                   (تنها لازمه عضویت، تمایل به قطع مصرف است.  )

معمولا در هرجامعه ای برای افراد براساس یک سری معیارهایی اهمیت وجایگاه درنظر میگیرند .درخصوص اعتیاد چون نه سن .نژاد .مذهب .دارایی وتحصیلات وغیره را نمی شناست به همین دلیل است که در انجمن تنها معیار برای عضویت رافقط داشتن بیماری اعتیاد قرار داده که همه چیز را تحت پوشش قرار میدهد.
اگر سنت سوم نبود شاید امروز نمیتوانستم پاک بمانم .
سنت سوم سنت برابری است که میتوانیم براساس آن در کنار هم از بهبودی استفاده کنیم .
سنت سوم باعث شد که من بتوانم در روابطم با آدمهای گوناگونی ارتباط برقرار کنم .من روزهای اول اعضا را دسته بندی می کردم وفقط با یک قشر خاصی درانجمن می گشتم  که همین موضوع باعث شده بود راههای کمک بخودم را ببندم ولی بعد در اثر تجربیات مختلف متوجه شدم که کسانی را که حتی فکرش را هم نمی کردم چقدر به من کمک کردند که از نظر اجتماعی هیچ سنخیتی باهم نداشتیم.
جالبی سنت سوم این است که مرا قادر میکند از جامعه بسته ای که درآن زندگی می کنم رها بشوم وقتی یک ساعت ونیم بدون در نظر گرفتن موقعیتم در اجتماع وفقط به صرف معتاد بودن در جلسات حضور پیدا میکنم متوجه می شوم می توانم از دغدغه های روزمره فاصله بگیرم وبرای ساعتی بدون القاب واحیانا ماسک زندگی کنم
باور کنید به دلیل وجود سنت سوم من با بچه های انجمن راحت هستم وخیلی وقتها آنها به من کمک می کنند.
در واقع سنت سوم به من یاد میدهد من فقط باید نقش خودم را درجلسات سعی کنم به بهترین شکل ممکن بازی کنم ودیگر دنبال اینکه چه کسی برایم بازده ای دارد نباشم .
سنت سوم درس زندگی کردن بدون قضاوت را به من یاد داد.
سنت سوم به من یاد داد دست از خودخواهی بردارم وسعی کنم افراد را فقط به خاطر انسان بودنشان بپذیرم ودنبال چیز دیگری نگردم
 امروز متوجه شدم که خداوند برای من ماموریتی در نظر گرفته که باید آن را بنحو احسن انجام دهم وکاری به اینکه این نقش به من می آید یا آن را دوست دارم یا ندارم نداشته باشم وفقط سعی بکنم در جذب تازه وارد ودادن پیام عشق و امید به بهترین نحو ممکن ایفای نقش کنم .



خارج شده است
تادرون خويش را نسازي آبادي هاي بيرون افسانه است.

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 53,331
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آنلاین آنلاین
 • ارسال: 53,331
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است

anoshalassi

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
مقابر مدينة العبور للبيع
« پاسخ #3 : 23 ژوئن 2020، 04:12:02 am »

احصل على مدافن عائلية بسعر مناسب
يواجه العالم بأكمله أزمة كبيره وحقيقية لذلك يلجأ الكثير من الأشخاص إلى مقابر ومدافن للبيع
 وبسبب حدوث إرتفاع في أسعار المدافن وعدم توافر العديد من الأراضي المتاحة لبناء المدافن عليها حدث إرتفاع كثير في أسعار المدافن لذلك يوجد الكثير من الشركات الخاصة ببيع وشراء المدافن حيث أن هذه الشركات تقدم العديد من العروض للأشخاص حتى يمكنهم شراء المدافن الخاصة بهم وأيضا تقدم للأشخاص خدمة تسجيل المدافن وترخيصها في الشهر العقاري لضمان حق البائع والمشتري.
اسعار مقابر مدينة نصر

تتوافق اسعار المقابر  مع كافة الفئات من الشعب لذلك يوجد الكثير من المدافن التي تقدم للأشخاص بأسعار بسيطة وتتناسب مع الجميع في كافة أنحاء البلاد ويتم تصميمها على مستوى عالي من الدقة ووضع أسوار عالية تحيط بها وأيضا بوابة حديدية ويتم الدفن فيها بطريقة شرعيه وبكل امان ويوجد شركات تقدم العديد من التخفيضات على أسعار المدافن وتقوم بعمل التسجيل في الشهر العقاري والترخيص في أسرع وقت ممكن لكي يقوم الأشخاص بإمتلاك المدافن بأقصى سرعة.
بيع مدافن مرخصة
يوجد الكثير من مدافن القاهرة الجديدة  التي يتم طرحها للبيع وقد يوجد مجموعة من المدافن التي لها اسوار عاليه محاوطة لها وعليها رسومات وآيات قرانيه ويوجد بهذه المدافن أماكن مخصصه للجلوس حتى يتم الجلوس عليها أثناء الذهاب لزيارة الموتى وقراءة القرآن لهم وتوفر الشركة مجموعة من المدافن التي تتمتع بالعديد من التصميمات الخصوصية ووجود الطبيعة من حولها وأيضا يوجد مدافن يتم تشطيبها بإستخدام أجود أنواع الرخام والسيراميك ومرخصة ومسجله في الشهر العقاري حتى يمكن للشخص الواحد امتلاكها بمفرده.
مقابر للبيع
 يقوم الكثير من الأشخاص بعملية شراء مدافن وبالأخص في هذه الاوقات التي تمر بها البلاد ويوجد الكثير من المدافن التي يتم تجهيزها بطريقة منظمه عن طريق القيام بعمل جزء خاص بالنساء وجزء اخر خاص بالرجال وتوفر الشركة المسئولة عن بيع المدافن أفضل اسعار المقابر
 لذلك يمكن للأشخاص شرائها بأسعار مناسبة ومنخفضة وبكل سهولة وتوفر الشركة الشراء بعقود يتم تسجيلها وتوثيقها في الشهر العقاري حتى يمكن للشخص بعد ذلك التصرف فيها كما يشاء وفي اي وقت يريده.
الخدمات التي تقدمها مع شركة الحاج ماهر لشراء وبيع المدافن
تقدم الشركات المتخصصة في مدافن للبيع الكثير من الخصومات والتخفيضات على كافة أنواع المدافن أيا كانت هذه المدافن تتميز بمساحات واسعه أو ضيقه وذلك يكون بأفضل الأسعار وأيضا تقدم هذه الشركات خدمة التسجيل في الشهر العقاري وإنهاء الترخيص في أسرع وقت وتوفر الشركة مجموعة من المدافن في جميع أنحاء البلاد بمساحات متعددة و يتم تشطيبها على أعلى مستوى ووضع أسوار عاليه لتأمينها وأيضا تقدم خدمة الرسم على المدافن برسومات اسلاميه مزخرفه وآيات قرانيه وتوفر الشركة خدماتها عن طريق الهواتف الخاصة بها حتى يمكن للعملاء التواصل مع شركة  الحاج ماهر في اي وقت على الأرقام الخاصة بها للإستفسار عن العروض التي تقدمها الشركة.
أنواع المدافن وشروط شرائها
يوجد أنواع مختلفة من المدافن حيث تنقسم هذه الأنواع إلى مدافن عاديه ومدافن مميزه ولكل نوع من هذه المدافن سعر خاص به لذلك قامت الحكومة في الآونة الأخيرة بطرح مدافن جديده    يمكنها أن تتناسب اسعار مدافن
 مع جميع فئات الشعب المختلفة ويتم شراء هذه المدافن بشروط حيث أن هذه الشروط تتمثل في الشراء على يد محامى وأن يتم تسجيل هذه المدافن في الشهر العقاري وذلك أثناء وجود البائع والمشتري عن طريق وثيقة مخصصة لذلك ويتم الاتفاق عليها والتوقيع بشكل يحفظ حق كل من البائع والمشتري لذلك يجب أن يتم ذلك بشكل قانوني.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.089 ثانیه 25 نمایش داده شد.