انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

یکی وضعش خوب می شه میره مکه می شه حاجی .
یکی هم زندگیش داغون می شه میاد انجمن و می شه ناجی !
.
حاجی فکر رها کردن و نجات یافتن !
ولی ناجی در حال رها شدن و نجات دادن !
.
راستی کدومش با ارزشتره ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یازدهم  (دفعات بازدید: 10086 بار)

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def238
Special report
« پاسخ #75 : 03 ژوئن 2016، 05:45:45 pm »

special report
 thank you for watching! bye!
< p > in 2009 years x months X days, dad and I are the "love of education", punish me "servitude" activities,tn homme pas cher, I like a prisoner, obey the "warden" -- father's instruction,new balance baratas, he called to sweep the floor,new balance 574 outlet, I will sweep the floor, mopping the floor is mopping the floor, a bit not against the father's will,stylo mont blanc pas cher, however, already in mind to held "Anti Japanese activities. But...... Oh!
 days ah! Looks like I'm going to die! Chinese teacher actually asked me to write an essay on family life, it seems that I really to "perilously close to", because usually go out with mom and dad is jingshuibufanheshui, to pick up what to write it? That had to recall the little things.
 reported two
 on
Special report
 end
 reported three
 reported a
< p > in the 2009 year x month x Sunday 5, my TV lover "and I in the" date "midway" cruel abandoned me, and sped away, it knows that I will ask why specially for me, "the lover" "everlasting love" said: "Dear user, watching the deadline has come, please pay RMB (Renminbi), to ensure that normally receive television programs." Then, I asked Dad, I thought dad "dispatch" mother to supplement "rations" way to pay the RMB, did not think dad hit the nail on the head and said: "that's good ah! Every day is always after school, ran home the first thing is with TV 'tryst', now, you can put a face to face 'Classics' TV time! " After listening, I had no choice but to enter the "The Four Books and the Five Classics". Damn ah! I want to watch TV!
 special report
< p > is 2009 years x months x Sunday, I at home enjoying the last day of the weekend, I was with the TV dating a, unexpectedly "enter the fray the A Cheng Yaojin" -- dad,scarpe hogan outlet, he is really the "timely" ah! Walked to the front of the television, said: "the bold people, is still 'dating' ah! Then don't blame me!" ,pandora outlet, Dad I resorted to "persistently urge serial magic sound", until I get "dizziness". His father is a "love" to help me a helping hand, put me into prison,hogan outlet, was arrested because: not write operation,tn requin pas cher, the middle exam is approaching, incredibly lazy and do not review. Condemned to participate in the "smuggling" activities.
Related Articles:

Randongyan

_0.

The eye --

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Su Yu encirclement and suppression when a division
« پاسخ #76 : 04 ژوئن 2016، 05:50:14 am »

......... Peng Dehuai to the command of the first army, and the third, the Fifth Army, in a very short period of time, bypass mountain the night to go. The title of the bridle,goyard prix, more than one hundred thousand people a bandit, unexpectedly in imperceptible in, unexpected, arrived at the central Jiangxi Linchuan near. He to a deployment in northeastern Jiangxi Lichuan, blocking my Tang Enbo Corps rescue, and in the main surrounded attack Linchuan chairman of the forward command post. Command is located in the Linchuan eighth middle school,montres guess pas cher, the chairman of this is where the command line operations. One day in the evening, Linchuan near a gunshot, after a short reconnaissance, they know commie have big army arrived in the northeast of Jiangxi Province and Jiangxi Province,scarpe hogan outlet, Fuzhou empty, in dire peril, Nanchang rear no forces can reinforce. Lucky Lai Generalissimo Chiang Kai Shek commanding, buckled, a command of Northeast Jiangxi shangenbo Corps attack Feijun main face, and he quickly sent troops to Fuzhou near reinforcements rescue. When cold Hin command of the fourth division, songxilian command of the 36th division about five Division of forces, are used to be able to levy war troops, they received orders,timberland sito ufficiale, heard the news is surrounded by members of the commander are heroic endeavour, take action all battle struggling, in inferior troops and bandit battle, lucky Lai soldiers Yongming, they actually put Peng Dehuai's main include live,hogan outlet online, and victorious. After less than a week battle struggling, Peng Dehuai away from the battlefield, escape without a trace, such as a scourge, to if the water is, the war, can be described as near misses, wins easily.
Su Yu: "encirclement and suppression" when a division is the two armored vehicles destroyed _ _ ifeng.com History Channel
 &nbsp,hogan sito ufficiale;" suffering brilliant; Author: Jin Yinan press: Huayi press     
< p > in the Fujian rebellion action occurs when, Jiangxi commie, by Peng Dehuai for the command, launched an unprecedented private group drill gap far attack,air max homme pas cher, the siege of Chiang Kai Shek in Linchuan of Jiangxi forward command of the adventure of the war. At the time of the bandits troops, were distributed in the southwest and northeast of Jiangxi, the confrontation with the bandit, or big or small battles, in central Jiangxi Linchuan (Fuzhou), a member of the long forward command post near, have almost no corps of army defense, only to a camp or the camp guards. Because the Nanchang Changhang, a member of the camp is the center, it is generally thought that is a secure military region, unexpected commie unexpectedly can carry out such a surprise combat, then, extremely critical, if the robbers were the surprise success, the whole picture will beyond recognition, and two wars will be impossible, and failed.
This paper from the &quot,air max 90 baratas;
 core tip: Su Yu is our famous Ever-victorious general. But he recalls the general Ever-victorious general love after failure. Especially a major failure. A division of the position was just two armored vehicles destroyed cannot say is a glorious record.
 Deng Wenyi says the Reds huwan, Bajiaoting battle. At that time, there must be a very scary Deng Wenyi, and even a few things wrong. The time of the Red Army's attack was not in >
 Jiang Jieshi was a secretary Deng Wenyi recalls:
Related Articles:

Japanese veterans sketch to shape their own knees

The thief in the cruel secret to eat flesh _0 befo

Republican writer Xiao Hong's Secret Love once on

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
2011 - 2010 academic year work summary of the next
« پاسخ #77 : 04 ژوئن 2016، 06:31:45 am »

< p > to engage in teaching, to students with special education is not enough,louboutin prix, such as: I remember the enemies of a class a male students. There was a unpleasant.
 in mid May, the school informed me that preparations for the "six one anniversary" painting and calligraphy competition. After nearly two weeks of preparation, I received a total of 80 people 113 works. At the end of 5, Xu Bin Qiao Juping, director of the same I 3 people erected a billboard, with the winners. The painting and calligraphy exhibition, 25 people won the first award of Excellence Award, the rest are.
 first, school-based training
 for the students, resulting in painting and calligraphy exhibition activities less,golden goose deluxe brand, less the number of exhibitors works.
 if the new year I still teach art, I deeply hope: try our best to overcome and solve all the difficulties, make work to a new level!
2010 - 2011 academic year work summary of the next semester
 this semester, I keep up with the semester, continue to undertake one to 15 grade six classes of teaching work. Now this half of the work is summarized as follows:
 Exhibition
 this year,nmd running pas cher, revised the fourth grade last semester of teaching materials, textbooks together with the school. But the next semester of teaching May to our hands, then the fourth grade class has nearly 2/3 production of crude and careless. Therefore, in the fourth grade teaching, I have no good preparation, first class. In addition to the five or six grade,hogan sito ufficiale, a change to the third grade slightly, each grade for each lesson. Based on past experience, I quietly at the end of each lesson. Work as usual,hogan outlet, I often use morning and afternoon paratelum correcting. At the beginning of 6, I was the art exam for a week, the reference rate is close to 100%.
 two, teaching work
2011 - 2010 academic year work summary of the next semester
 six months of school-based training,ray ban outlet, I never leave, always on time to attend. At the meeting, I can seriously listen,pandora outlet online, learn, and make notes.
Not the management method of
: the school-based training,hogan outlet online, not in front of the start - sometimes listen, listen to the back of the content on the loose heart.
 three,
 in this half of the work, there are also some shortcomings:
Related Articles:

2014 the city's record annual

2014 teach

2014-2015

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
The great leap forward after the electricity suppl
« پاسخ #78 : 05 ژوئن 2016، 07:54:36 am »

price war between the electricity suppliers for a long time, but this year is particularly intense. Suning.com has been doing household appliances online shopping reached the book >
2011 years of rapid development of e-commerce industry,nike tn pas cher, which is the most rapid development of the B2C. Kuba CEO Wang Zhiquan said that if the annual growth rate of two hundred or three hundred per cent of no, you feel shy and investors say. But in the rapid rush, latent crisis, e-commerce industry competition is intense, the rapid expansion,hogan outlet, like all electricity suppliers on the highway, no one dare to step on the brake. Wang Zhiquan said. Be in full swing, the winter is coming.
 price war is still the mainstream
 - the voice of
 Miss Dai is a senior online shopping, for next year, she has the following expectations:
 - 2012
 Jingdong mall Liu Qiangdong
 - to 2012
 online shopping to speak good faith
 e-commerce industry by leaps and bounds, but also to no place to rush into the surging funds. This year 1-4 months, at least there are 7 electronic Business Company to obtain financing, the total amount of up to nearly $1 billion 800 million.
, China online shopping market in the third quarter of this year,hogan outlet online, the size of the market for the year, up 11.5%,mont blanc pas cher, an increase of over the same period last year,zapatillas new balance mujer, an increase of 73.4%. From the current market growth situation, is expected in the fourth quarter online shopping market will maintain 15%-20% growth rate, the size of the transaction or the transaction will exceed 230 billion yuan, the annual transaction size is expected to exceed 770 billion yuan.
 a sigh! Many people look at the electricity supplier industry are looking up, see are some of the more prominent and glamorous, actually look down: bones! Still that sentence: the electricity suppliers industry still exist opportunities, but must be prepared to do more than 10 years of entrepreneurship, but also have enough money to burn!
< p > last year and the first half of this year, wind is cast to grab business has come to the point of madness, wind casts a just want to sign a business, the wind reached the venture b where B immediately to spoiler, open more than a high price. One insider said, some electricity supplier monthly sales of only 5 million, 1 billion yuan valuation to dare. This is because before too many people want to invest, the price bid is too high. Such a vicious cycle,hogan outlet online, making the valuation is almost a common problem of electricity suppliers financing.
2. to buy things on the Internet is sure to parity,nike tn pas cher, but now some network operators in order to cope with the parity to engage in out many Maoni, set many preconditions and sometimes root pressure to buy. I hope everyone is good faith, do not lose credibility.
According to the data released by the market consulting firm
The great leap forward after the electricity supplier reshuffle is expected next year to continue the burn
 electricity suppliers to have enough money to burn
1. buy is a good thing, but now a lot of Groupon too shy and light on your ignore ignore,hogan sito ufficiale, heavy directly play disappears. I hope to end next year to shuffle, group purchase not suck.
Related Articls:

Luo Yonghao I'm in the compet

The Federal Reserve approved the expansion of thre

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Art history scholar Wang Bomin had written 6 art h
« پاسخ #79 : 05 ژوئن 2016، 09:51:45 am »

; &
; &
[Tags: 1]
 Gao Shiming said: Mr. Wang is a disciple of Mr. Huang Binhong, he is the practice of Chinese painting and the history of Chinese painting research in parallel, a scholar. & Gao Shiming also said: the history of the Wang Bomin simplified from the age of 80 has played the role of education popularization. He also presided over the history of ethnic minorities, but also opened a precedent in the field of research.
 it is understood that Wang Bomin farewell ceremony will be held at 10:30 in the morning of January 3rd at Hangzhou City funeral home.
 Fan Dian (curator China Gallery)
 learned the news of Wang Bomin's death, Fan Dian sent a letter of condolence. In the heart of the fan Di'an, Wang Bomin is the founding of new China since in Chinese art history research, theory of painting and calligraphy research field of great master.
< p > Wang Bomin is Professor of China Academy of fine arts, doctoral supervisor of art,nike air max pas cher, the famous art historian, landscape painting everyone, poet, contemporary literati painting master. He is outstanding leaders in the second half of the 20th century Chinese art history research fields. For more than fifty years has written "the history of Chinese painting,hogan outlet," the Chinese fine arts history "6 art history,hogan outlet online, known as the six Shihan & amp;. In the academic and artistic creation, he has a remarkable contribution, in 2009, Wang Bomin won the first Chinese Academy of fine arts Lifetime Achievement Award &. Wang Bomin once said: poetry, calligraphy and painting is more than life reading requirements do reading people. To do reading,hogan outlet, be sure to read more books, more road. As a painter, but also no shortage of nature, power within the camp of mountain. In this regard, I can only say that their efforts in this regard.
; &
Art history scholar Wang Bomin who died 6 | art history written by Wang Bomin | died
 the dean of Chinese art history, the China Academy of art, Dr. mentor Wang Bomin, late on December 29, 2013 7 points in Hangzhou deceased,tn requin pas cher, at the age of 89. According to his eldest son,tn requin pas cher, Wang Dachuan, said his father went quiet, died due to organ failure.
 Gao Shiming (vice president of The China Academy of Art College of Arts and Humanities)
&gt,louboutin pas cher; &gt,cheap mac makeup; recall
< p > fan Di'an said: the art historians of the younger generation, are affected by his Chinese art history and a lot of history of painting and calligraphy research and theoretical achievement of education. His death was a great loss to the history of the fine arts.
Related Articls:

CITIC Secu

Wulanchabu, Inner Mongolia, former vice chairman o

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Intention to lease in 2015
« پاسخ #80 : 06 ژوئن 2016، 02:16:56 am »

____?
?? 5, __________ term:
 legal representative (signature):____ legal representative (signature):____
,hogan outlet online? 2. Business scope: ____________________
 Party B intends to _________ shops to Party A in the following conditions
,hogan outlet, the
?? 6, intention to rent: ___________
 Party A (lessor):__________
 encoding ____ &gt,montre guess pas cher;
,scarpe hogan outlet?
 ID number: _______ business registration number: ________
?
 address: Address: ____ ____,goyard pas cher?
 two,hogan outlet, Party B agrees to pay Party A RMB yuan for the ______ rental shops that rent intention.
 agent: ____ agent: ____
 address: ________ Fax: _________
 Party A Party B (Chapter:____) (Chapter:____
 Bank: Bank: ____
 three and Party B shall have the right to give priority to the above premises under the same conditions.
?? 4, the building area of _______ square meters, comprising the construction area of
?? 3, intention to shop location: the _______ layer _______ Shop No.
< p > the four, the first party officially open to the public investment, Party B within days after receipt of the notice of Party A and party a signed the lease confirmation book or formal "lease contract", paid to recognize rent intention gold deposit on a lease or a performance bond; overdue as Party B voluntarily give priority to rent shops in the intention of rights, Party A has the right to dealt with separately the intention shops without the need to inform Party B in advance, and refund Party B has paid recognize rent intention gold.
)
 five,hogan rebel outlet, the "letter of intent" one of the three copies, hold two copies of Party A, Party B holds one copy with the same legal effect. XX year lease intention model van
 Tel: ____ Tel: ____
?? 1,sac goyard pas cher, brand name: __________________
2015 year lease intention model van
 account: ____ account: ____
Postal postal code:
Intention to lease in 2015
 Party B (lessee):__________
 square meters __________
 Fax: ____ Fax: ____
Related Articles:

2015 graduation thesis defense matters needing att

Army Day c

2015 high one military training experience _0

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Construction industry labor contract _0
« پاسخ #81 : 06 ژوئن 2016، 09:26:13 am »

Party A: _____________________________
 two, job
 Party B has one of the following circumstances,sac goyard pas cher, Party A may terminate the contract:
 Party B arranged in _________ work in _________ team. Party B shall according to the labor contract on time, quality and quantity to complete the task.
 (two) paid by the construction area, _________ yuan per square meter;
 Party B in violation of labor discipline and related rules and regulations, Party A may give criticism, education, punishment, until the termination of the labor contract.
 by a,yeezy boost 350 pas cher, B both sides agreed, the labor contract can be lifted.
 Party A does require Party B to work overtime due to work reasons, according to the relevant provisions of the.
 (a) paid by the hour, day or _________ yuan monthly salary _________ yuan;
 Party A shall provide Party B with the working environment of safety and health in accordance with the provisions of the state,goyard soldes, and ensure the safety of Party B's personal safety and the environment in which the human body is not damaged.
 five, labor remuneration
 construction industry labor contract
 seven,scarpe hogan outlet, labor discipline
< p > if according to schedule clearing wage super a month of, under normal operating conditions, Party A shall, on a monthly basis to pay not less than the minimum wage in the city life costs, pending engineering actual finish payroll deductions.
 (a) during the probationary period, that does not meet the conditions of employment;
 eight, the lifting of the labor contract and the provisions of the provisions of
 one,sac goyard pas cher, the contract period
 (three): _________,sac guess 2016.
 Party B shall comply with the laws and regulations of the state, and the rules and regulations of the construction, safety, etc..
 the salary of Party B according to the following article _________ ways, according to the settlement schedule:
 a, B both parties according to the regulations to participate in social insurance.
 Party A according to the actual situation of Party B, in accordance with the labor contract to Party B to provide the necessary labor protection supplies.
 Party B: _____________________________
Construction industry labor contract
 six, social insurance
 four, working hours
 three, working conditions and labor protection
 a,air max 90 baratas, B both sides in the principle of voluntary, equality, by consensus, signed this contract, in order to jointly abide by.
< p > from 2009 to the construction industry labor contract agreed that the construction completion date year month date. If the term of the contract needs to be changed,nike tn requin soldes, the change of contract should be handled in time.
Related Articles:

Speech at the donation ceremo

Experience of teachers' listening to lectures

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Supermarket security monitoring
« پاسخ #82 : 07 ژوئن 2016، 12:33:27 am »

4, in a timely manner to sum up the experience of various departments in the supermarket to prevent security incidents, to give praise and reward to good departments and individuals. Reasons of public security calamities have occurred, it is necessary to carefully investigate the accident, ascertain the nature of the accident, to cause damage accident of criminals to crack down on,ugg soldes, dereliction of duty for the direct perpetrators to report to the superior and distinguish between the situation given to deal with.
1, do a good job of publicity and education. To take advantage of all kinds of opportunities, to take various forms, to the clerk for education, improve the staff to maintain and comply with the rules and regulations of consciousness,bottes ugg pas cher, to ensure safety.
Supermarket security monitoring
 three, affray treatment points
2, inspection stage, in accordance with the requirements of the inspection requirements,guess pas cher, in-depth examination of the unit, in order to see, listen to, ask the way to carry out careful and meticulous inspection.
1, preparation stage, the organization to check the strength of the development of inspection plans, objectives, requirements,goyard paris, inspection methods.
 to carry out safety inspection procedures, there are four stages.
2, such incidents occur, to immediately report, quickly organized personnel rushed to the scene, in a timely manner to stop. To break up the fight, to be ordered or to force them to put down the mechanical equipment.
 one, security check points
 supermarket security monitoring work plan
 security inspection. From the time of inspection, there are sections, holiday inspection, seasonal inspection and regular inspection. From the inspection scope, there are self inspection, joint inspection, mutual inspection and occasional checks, etc..
4, summing up stage, write inspection report, report to the supervisor, filing for the record. The inspection found major problems resolved in a timely manner.
< p > to help Gang affray, the supermarket harm,veste barbour pas cher, once found and this kind of event to occur, it is necessary to take decisive measures to deal with. Its way is:
1, seize the signs, early discovery and resolve in the bud stage. General Cheng Bang Gang affray, always beforehand with each other in series, mustered troops, ready to tools or agreed fights the time, place, these precursors as long as we in the daily work pay attention to collecting, observation,hogan sito ufficiale, get the eyes and ears of the spirit of the prior was found. Found to have signs of affray, rapidly organized forces, strengthen prevention, grasp the trends, timely make full collapse and evacuation, the event nipped in the bud.
There are various forms and methods of
2, leaders and staff conscientiously implement the safety responsibility system, do a good job security, and effectively prevent the occurrence of security accidents.
3,cheap mac makeup outlet, rectification stage, the hidden dangers, vulnerabilities and unsafe factors, the study of corrective measures to solve the problems in a timely manner.
3, adhere to security checks, plug holes. To regular or irregular the Archdiocese of public places, flammable, explosive,hogan outlet, dangerous goods and "five anti" security work safety inspection, found unsafe, should be timely collaboration with relevant departments to be addressed.
 two, public security disaster accident prevention
Related Articles:

Experience in kindergarten

Create standardization demons

Procurement bidding contract production

Returned home, the setting sun lazily slanting, generously to leaves inlaid on the circle in Phnom Penh, stretch freely with his gentle posture, in the yard, leave it beautiful face. Mother likes to drink tea, holding a cup of green tea watching TV. My father likes to drink coffee, holding a cup of coffee, Nestle, reading a newspaper; I like to drink soda, while playing, sucking cool sprite. Ah, 1+1=1, a family with a warm, is a warm.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
The honest and Clean Report
« پاسخ #83 : 07 ژوئن 2016، 11:16:50 am »

< p > this year, around the power of administrative management functions to carry out the work, of which the main catch a staggering let electricity, demand side management, policy to guide the focus of the work of three. Peak let - this year is the most severe in our city for many years to the situation of electricity a year,hogan outlet online, the summer peak came early, overall power level fast rise, peak period, the trend of long, large amplitude increased industrial, air conditioning with total power consumption is high and so on the new situation,louboutin soldes, staggering to electrical means and requirements are considerably larger than in previous years of efforts. In view of this situation, I was able to lead the power and the relevant departments of the comrades, widely publicized,adidas yeezy pas cher, elaborate organization, formulated the peak period of overhaul, holiday, negative control and emergency power rationing in the multiple peak plans, take the open source, the source node, a variety of control means, do Xia Jicuo during the peak power supply order good,air max soldes, did not appear large area blackouts, social stability, industrial economy and consumption level showed a rapid growth momentum, and difficult safely survive,hogan outlet, to complete annual scheduled tasks. This summer's peak electricity from May 4th to 3 August, which lasted 120 days, a total of 13 million 500 thousand kilowatts peak load. 1-8 months of the city's above scale industrial added value increased by 19&middot; 2%, the whole society electricity consumption increased by 20&middot; 3%, in which the industrial electricity consumption increased by 21&middot; 1%. Demand side management is a new energy concept, which can improve the power efficiency of the terminal, save resources, improve the environment of the three functions is to implement the specific embodiment of Scientific Outlook on Development. I can focus on heavy. First, from the energy saving into the year, the promotion of new technology to transform the traditional equipment and technology. Such as Huaigang demand side management projects throughout the year saving 60 million degrees, saving the cost of more than 3000 million yuan, is expected to investment can be recouped within 2 years. There are companies such as HANKOOK, Ampang promote green lighting have achieved good economic results. Two is from the comprehensive utilization of energy, orderly promotion of cogeneration. Cogeneration has energy conservation, improve the environment, improve the quality of heating, increase the power supply and other comprehensive benefits. I to actively guide the encouragement and guidance to help businesses, speed up the good project preparation and reporting work, since this year, Huaigang, Ampang, Waldorf run, development zone, Hongze,tn requin pas cher, Chuzhou, Huaiyin, enterprises and county (District) cogeneration projects continue pumping Pian and the establishment of the, and will increase in local self generating capacity of nearly 10 million kilowatts of load. At the beginning of the year,hogan outlet, by the provincial economic and Trade Commission as the demand side management two and other awards, I was named advanced individuals. Policy guidance - from the beginning of the second half of the year, the state has adopted a series of macro-control measures, especially the power of the power

,air jordan pas cher, a performance of
 I mainly in charge of electricity, in May also specifically in charge of security work. Power of the annual target is the city's industrial electricity consumption over the previous year growth of 11%, 1-10 month performance increase of 23.7%, is expected to annual growth of more than 18%, exceeding the annual target. The work performance, this year's clean politics, theory study report as follows:
 honest
The honest and Clean Report
The report
Related Articles:

Social pra

The young pioneers counselors good deeds

Practice w

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Minister of Civil Affairs responded dead funeral expenses Q - Minister of the Mi
« پاسخ #84 : 08 ژوئن 2016، 12:26:38 am »

Minister of Civil Affairs responded dead funeral expenses Q | Minister of civil affairs | dead | funeral expenses
 Xinhua Beijing March 14 (reporter Lin Zhenfen, Song Junyi) "pig nonexistent cremation, can only be harmless landfill disposal. Yesterday, my answer is to let the people to increase the understanding of funeral services and funeral management services." March 14th,new balance outlet, in the East Hall of the Great Hall of the people in Beijing, Li Liguo,sac goyard pas cher, Minister of the Ministry of Civil Affairs on the network to discuss the question of human pigs through the network to accept this reporter an exclusive interview with reporters,golden goose sito ufficiale, said.
 (Li Liguo responded "pig through question and answer:&quot,wholesale mac makeup; the pig does not exist cremation problem) (Editor:
 SN026)
< p > on March 13,hogan roma outlet, held at the press center of the second session of the National People's Congress meeting "guaranteeing the basic livelihood of the people, development of social services, press conference, media asked recently Zhejiang pig put into the Huangpu River events,zapatillas new balance baratas, whether" because can't pay the cremation ". Minister of the Ministry of civil affairs, the deputy minister in accordance with the funeral management service charges to understand and answer questions from reporters. This question caused extensive discussion, many of the media commentary ",hogan outlet," pig through give an irrelevant answer "".
< p > Li Liguo said,hogan outlet online, 13, reporter, because "times weekly" reporter's question not only when it comes to Zhejiang Jiaxing farmers dead is thrown into the river, also said the people can not afford to pay the cremation fees, "cremation is only for the people, the pig does not exist cremation, can only be harmless landfill disposal." Treatment of dead pigs, the local government is also highly concerned about the investigation, we. A reporter's question of cremation is precisely the social widespread concern in the charged funeral and interment management service, so I did that, but also want to let the people enhance the understanding of charged funeral and interment management services.
Related Articls:

Anhui Moun

Shenzhen municipal Party committee secretary Shenzhen difficult groups need us to care

Beijing su

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Xi Jinping will attend the China Arab Cooperation Forum Ministerial Conference o
« پاسخ #85 : 08 ژوئن 2016، 05:21:36 am »

,zapatillas new balance outlet
 Zhang Ming said that the current ministerial meeting was held to coincide with the ten anniversary of the establishment of the forum, the Chinese government is a major diplomatic action taken by the Chinese government for the whole of Arabia under the new situation. Main conference is building a modern silk road, and promote common development of China arab". The meeting will be a comprehensive review of bilateral relations over the past ten years of development, which summarized the successful experiences in depth,saldi golden goose, and the important direction, Sino Arab relations in the next ten years of development in priority areas to make planning, especially to reach a consensus on China Arab Cooperation to build Belt and Road Initiative ".
 Zhang Ming said, the sixth Arab Cooperation Forum Ministerial Meeting will be held in Beijing in June 5th. Foreign Minister Wang Yi and a member of the Arab League foreign ministers or representatives, Arab League secretary general long, Secretary of Chinese forum member units and relevant departments responsible person about 200 people will attend the meeting. The rotating presidency of the Council of the Arab League summit Kuwait Prime Minister Jaber will attend the opening ceremony of the meeting.
 Zhang Ming pointed out that the current China and Arabia are at a critical stage of reform and change. China is to deepen the reform, and strive to achieve "two hundred years" goal and the great rejuvenation of the Chinese nation of the Chinese dream; Arab countries also actively exploring a development path suited to their own national conditions, is committed to to realize national rejuvenation. Under the new situation,tn requin pas cher, the common language in Azerbaijan increased,new balance outlet, increasing common interests, common needs enhancement.
 day and foreign media briefing,hogan outlet, Zhang Ming also on the China Arab Cooperation Forum ten years development, the outcome of the meeting, looking forward to build Arab Belt and Road Initiative "answered a reporter's question. (end)
Xi Jinping will attend the opening ceremony of the China Arab Cooperation Forum Ministerial | Xi Jinping | Arab Cooperation Forum
< p > China News Agency,golden goose saldi, Beijing,louboutin pas cher, May 30 report (reporter ouyangkaiyu) China's Ministry of foreign affairs vice minister Zhang 30 days in Beijing revealed that the Chinese President, Xi Jinping,scarpe hogan outlet, the collective meeting of the China Arab Cooperation forum the Sixth Ministerial Conference participating countries delegation headed, attended the opening ceremony and delivered an important speech.
< p > Zhang Ming said, during the ministerial meeting, China will deepen the pragmatic cooperation between China and Arab countries put forward a number of new ideas, new initiatives. The meeting will be a link between the past and future, to promote bilateral strategic partnership to a new level.
< p > to the Ministry of foreign affairs of the day held a briefing for Chinese and foreign media, Zhang introduced the relevant Sixth Ministerial Conference of the China Arab Cooperation Forum.
 (original title: Xi Jinping will attend the China Arab Cooperation Forum Ministerial Conference opening ceremony and speech)
Related Articls:

Japanese teacher comment on Chinese young people not accustomed to patience - Chinese young people -

Exclusive interpretation a single set of discipline inspection team highlights the anti-corruption d

This is like the relationship between people, on the one hand to play a fist hit, on the one hand, it is not possible to dialogue. First of all to show good faith, sincerity, so that the two sides can discuss some of the issues. However, the Japanese side is currently a variety of behavior, the Chinese side is difficult to consider arrangements for the meeting between the two leaders.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
The director of the Provincial Department of personnel work report
« پاسخ #86 : 08 ژوئن 2016، 08:26:22 am »

1997 in July 11th,zapatillas new balance baratas, according to the organization's arrangement, I went to the Provincial Personnel Department, director, Party secretary. Strong support for five years, under the leadership of the provincial Party committee and the provincial government, the relevant departments cooperate closely and office comrade, I in personnel this important jobs, conscientiously perform their duties, do some work should be done. Below, I will work in the performance of their duties since the written report,hogan outlet, inappropriate, urge the leadership and Comrades criticism help.
,scarpe hogan outlet, director of the Provincial Department of personnel report
 I have worked in the personnel department for five years and are at the turn of the century and into the new century. This stage is the province of reform and opening up, accelerating the pace, comprehensive strength has markedly increased, an important period of the people's living standards have improved significantly and the province comprehensive construction well-off well-off society and to take the lead in basically realizing modernization lay the foundation for the critical period. During this period, personnel departments at all levels under the leadership of the Party committee and government, adhere to the to Deng Xiaoping theory, especially Deng Xiaoping talent personnel and Jiang Zemin Theory to the important thought of "Three Represents" as the guide, seize the opportunity, emancipate the mind, pioneering and innovative,hogan outlet online, strive, in accordance with the requirements of the personnel work two "adjustments" reform ideas and overall, closely around the overall situation of economic and social development, the reform of personnel management system,hogan sito ufficiale, to carry out the integrative development of talent resources,spaccio golden goose, to comprehensively strengthen the "three supports and team building, talent scale has considerable development, the overall quality has improved. Until the end of 2001, our province has low of above of technical secondary school degree or technicians more than professional and technical post hot vector scar Si parent skeleton AI instantaneous cattle Chubao lacewing play which has talents of senior professional and technical post hot vector scar Quan earthworm scalded wake core degree reached 15 insurance meal lacewing forgive h instantaneous throw Kang Trapa natans through porphyrin troubled steady instantaneous climbing capacity ranks among the top in the country, talent to the industry structure and regional structure also has the greatly improved. Five years, I and the whole hall to do the main work has the following aspects:
 twentieth Century 90 years later, with the arrival of the new economic era and the impact of talent competition, the province's top and bottom, from all levels of Party committees and governments to the relevant aspects, more and more attention to the work of human resources. The whole society is the first resource is the first resource is basically formed a consensus. In order to seize the opportunity, seize the opportunity to create the province overall talent development mechanism. In 1998 we develop cross century talents project of the overall framework and related policy as a top priority in human resources development. Through the investigation and study, in the full absorption, based on the repeated modification, the formation of the provincial government submitted to the provincial government. Provincial Party committee and provincial government attaches great importance to and major leaders personally presided over the revision of the discussion, and as one of the most important achievements of the "Three Emphases",adidas nmd pas cher, issued "on strengthening the work of talent resource development in a number of opinions" Gong rolling III, Paul Terrier Terrier Terrier Arthraxon insurance purchase cattle division u delicacy invasion Fu Jiayi "strange cross century talent project a comprehensive document, has very important significance of >
 director, deputy director,hogan sito ufficiale, secretary general, members of the Committee:
 one, the implementation of talent strategy, the initial construction of the province's cross century talent development policy framework
The director of the Provincial Department of personnel work report
Related Articles:

Practice r

Audit offi

Party memb

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Youth officers and men inspirational speech
« پاسخ #87 : 09 ژوئن 2016، 02:37:23 am »

< p > Xiangnanlin said aspire is a very important thing, working with aspirations to go successfully with work, this is a law. Aspire to, work,sac goyard pas cher, success is the three elements of human activities, determined the cause of the door, work is uphill journey, in the end of the journey have success awaits, to celebrate the fruits of your efforts!
Youth officers and men inspirational speech
< p > from the training field on the "rookie" to has been awarded the first one, two three, three class merit once a military training of elite, Xiangnanlin deeds, positive is proof of this. He twice is army tree for outstanding soldier pacesetter and sbqp model, equipment technical sergeant talents pacesetter and excellent new equipment operation manual, won the first army sergeant talents award, by the four general headquarters / departments rated as the army love army Jingwu model... Xiangnanlin advanced deeds of tells us that lofty aspirations, ideals and beliefs, persistent pursuit, we young officers and men of the growth and success,hogan outlet online, the success of key, for any aspiring young,golden goose saldi, inspirational, practice, even for a moment can not decadent! On March 10, 2012, Xiangnanlin by Hu Jintao met kindly said, we young men should always keep in mind the chairman's exhortations, armed head of system of theory of Chinese characteristic socialism, improve the ability to win, requirements in accordance with the proposed by the chairman of the "four new generation",saldi golden goose, let the president assured the good soldier.
 first,hogan outlet online, I would like to introduce a person to you.
 youth soldiers inspirational speech
< p > he was also a soldier, joined the army for nine years, professional contest, he repeatedly won the title; innovative equipment and his fruitful; academic papers, he frequently published; calligraphy competition, he list famous. Can also sing, play pieces, dance, playing musical instruments...... He has developed a comprehensive quality, he received numerous honors. Now, he is known as a model for a new generation of soldiers in China. Everyone has guessed, he is the Shenyang Military Region artillery regiment repair even monitor, petty officer 2nd class, the 11 National People's Congress Xiangnanlin.
< p > comrades, "soldiers model Xiangnanlin to the chairman of the" promise "is telling us that the ideals and beliefs of our young officers and soldiers,hogan outlet online, not just their own,veste barbour pas cher, and shall belong to the party, belonging to the motherland, belong to the community, belongs to the people. The struggle for personal fame is short, dedication to the community have great ambition. A new generation only our hearts filled with the motherland, shoulder shouldered the mission, lifted his hands to the people, a new generation with lofty ideals and firm convictions; do noble moral character, will, indomitable, broaden their horizons, enrich the knowledge of new >
 Hello everyone!
 distinguished leaders, comrades:
< p > very happy can give everyone to talk about "inspirational" such topic, because for the officers and men of our youth, is in the rising stage of the development of life, regardless of national social needs, or personal growth progress and the realization of the ideal, should start from the determined, only aspire to, dare to ambitious, courage to incentive to move on, to move forward on the road of life, stride forward to on the stage of life, achieve ideal,occhiali ray ban outlet, full of fruit node.
Related Articles:

Enterprise staff training experience

A summary

Parking lot annual work summary

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Beijing fireworks cause new year's Eve to the Lantern Festival 8 days of polluti
« پاسخ #88 : 09 ژوئن 2016، 06:12:36 am »

Beijing fireworks cause new year's Eve to the Lantern Festival,golden goose saldi, the 8 day of the Lantern Festival fireworks display of fireworks
< p > the fifteenth day of the first lunar month in the evening,hogan outlet, due to unfavorable day pollutant dispersion situation, evening fireworks effects superimposed pre concentration accumulation,sac goyard pas cher, resulting in air quality continues to slip,scarpe hogan uomo, part of the site of hourly concentrations reached more than 700 micrograms / cubic meter.
 more exciting content please log on to JINGWAH network ()
< p > the first peak begins on the eve of the Spring Festival evening,scarpe hogan outlet, PM2.5 concentration increases, at around the next day 1 appear concentration jump, and population density, discharge of large areas is particularly evident,wholesale mac cosmetics, the peak concentration in the short-term to 800 micrograms / cubic meters of level.
 fireworks discharge is a special pollution factor during the Spring Festival in Beijing,hogan outlet, the impact of sulfur dioxide and particulate matter in the atmosphere is greater, especially the short-term impact on the PM2.5 is very significant. Municipal Environmental Protection Bureau said that due to the concentrated discharge of fireworks this year, PM2.5 were three times more obvious high concentration process,goyard soldes, respectively is the eve of the Chinese new year, on the fifth day of the fifth lunar month and 15.
 fifth evening peak of PM2.5 appeared earlier than the new year's Eve, the peak concentration is lower.
Related Articls:

China carg

Dairy Industry Association infant formula milk powder is not a drop of milk powder - Dairy Products

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Luxi Jiangxi County visit Wang Lin only close to Ma to take this investment - MA
« پاسخ #89 : 09 ژوئن 2016، 10:25:47 am »

Luxi County,hogan outlet online, Jiangxi: visit Wang Lin only to close to Ma to take this investment to Ma
< p > if previously circulated on the Internet a series taken in last century 90's before and after the video, showing the Wang Lin called "extraordinary stunt", then the past two hot day pass to the network of a group photo, shows the wide communication of Lin and many movie stars and politicians.
 this group of photos there are dozens, including Liu Zhijun and former Railway minister Wang Lin, singer Li Shuangjiang, film star Li Bingbing, CCTV host Zhu Jun couple and some retired officials. One of the photos, Wang Linzheng shorts "act undisguisedly" "dance snake", drew the bow around the viewer. Another photo of Li Bingbing and Wang Lin,pandora outlet, the publisher wrote "Li Bingbing masters as the godfather".
 related data show that some of the stars in the photo does have a number of contacts with Wang Lin. Such as Yichun the Buddhist Association conference communication, "the six mentioned, on September 19, 2009,hogan sito ufficiale, Luxi County Jianxun Temple held donation ceremony Buddha Medallion method," film star Zhao Wei, Li Bingbing and people from all walks of life to thousands of people participated in the the law will be ". The content can still be found in the Jiangxi temple on the website of the pure abodes. As for the specific circumstances of the time,hogan rebel outlet, also can be circulated from the Internet to be confirmed in the photos. After the interview, Wang Linceng said he spent 130 million donated Jianxun temple.
 more than a number of artists and politicians to visit the &quot,hogan outlet;master"
< p > Li Bingbing agent Li Xue yesterday on the "said Li Bingbing to Wang Linjiazhong and posed to treat her mother, so to the master home chemists. "For the treatment of the effect, Li Xue said treatment
< p > since Ma Yun, Zhao Wei and so on July 3, visit Wang Lin, "master" was published in the Internet, Wang Lin in the video of the last century 90's show "empty pots to the snake, the snake came back to life",golden goose outlet, again by "mining", many netizens questioned by. In fact, at the time, there are users in the net posts, said Wang Lin master's home, there are many famous people and all walks of life. In fact,adidas nmd runing pas cher, video also revealed that Wang Lin once attracted the original office of Jiangxi provincial Party committee deputy director Li Zhiqin, Yuanyi spring Deputy Commissioner of administrative Xie Xijian, Yuanyi Fengxian County long haired feral and many leading cadres to observe.
 Li Bingbing: visit only for chemists
 Ma Yun, Zhao Wei and other celebrities of a collective visit, so that Luxi Jiangxi County, "Qigong master" Wang Lin became a well-known network. (Southern July 12, a version of 21 mesh reported) and these two days, a photo of a group of dozens of Zhang Wanglin and film stars and politicians again popular network. In this regard,hogan sito ufficiale, which is referred to as Wang Lin "dry daughter" Li Bing ices respond to visit Wang Lin just in order to give the mother, "chemists; appear in the Ma and Wang Lin in the photo of Luxi County Hu Yao, according to the local, just to link with the Ma the opportunity, investment.
< p > in addition to the accused had worshipped Wang Lin as the godfather of the Li, Zhao Wei and other stars has not responded to visit the qigong master Wang Lin a thing.
Related Articls:

The Centra

Shandong e

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

این صفحه در 0.102 ثانیه 26 نمایش داده شد.