انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر خداوند آرزویی را در دلت نهاد بدان که توانایی رسدن آن را در تو نهاده اس

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یازدهم  (دفعات بازدید: 15301 بار)

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn538
About 1000 insects
« پاسخ #45 : 15 مه 2016، 01:30:21 pm »

About 1000 insects
< br />  & nbsp; & nbsp; I was a little girl very love reading, so from small to large to read the many,air max 95 france, many extra-curricular books, such as childhood reading Master of the fairy tales in the, written by Danish writer Hans Christian Andersen grandpa "Snow White", "the ugly duckling", Cinderella... Some time ago read the famous writer QinWenjun wrote "a girl named Jia Mei",hogan outlet, "escape",....... Have recently started to read the "little Lin Xiaomei". From what I have seen in these books, you probably know that I am a girl who likes to see what kind of book. Yes,hogan outlet, I am a true love of fiction books and fairy tales, the most hated history books and Encyclopedia of knowledge of the book series of girls. Can not long ago, Mr. Zhang has arranged for us to read some science books, this fall I can! After school, after a few hours of selection, I finally decided to buy a "insect"! Back home, the original is with a helpless mood to read the insect mind, did not expect to read later, I was attracted by the contents of the book.
/>&nbsp,spaccio hogan outlet;   
  proved , there is no such thing as the scorpion to commit suicide,golden goose, nothing more than speculation!

< br />  & nbsp; & nbsp; read the this section,spaccio golden goose, I can not help but have a myriad of thoughts: the world probably except man, any living things are not willing to end their lives. In fact, no matter what the situation, suicide is a kind of cowardly performance. Everyone thinks that life is a very valuable and beautiful things, since God gave us a little life,scarpe hogan outlet, then we should be brave to face the suffering, cherish life, but also return to others. On TV, we often see a lot of people commit suicide for some reason,hogan interactive outlet, the famous artist Leslie Cheung also many years ago. I think these people simply do not have a small scorpion brave. From this, I have also associated with our normal study life, I was an example. I often because of a math problem will not be angry, annoyed, and sometimes even simply do not do, to ask students to answer, this should also be a kind of cowardly performance! We should learn from the scorpion this move forward?
Related Articles:

About the

Introduce

Save the beauty and save the human race

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
The white bull
« پاسخ #46 : 16 مه 2016، 11:36:22 am »

now I saw grass, even to the border of the white bull, our destination is at the foot of the mountain. The mountain flowers flourish, fragrant, in different poses and with different expressions, Diewu bee flies, birds'twitter and fragrance of flowers, picturesque scenery. Downhill way more, drive up soon,scarpe hogan outlet, more than 2 minutes, we saw the Mongolia package and Silas tributaries of Mulun river. Ngau Tau the white and Bahrain Youqi border, west of the Yisilige, north of Changxing and root and figure,hogan outlet, South Bai Yin Shan Lin Chang, rolling hills,air max pas cher, grassy, flowers Doo, cattle and sheep everywhere. Because of the abundance of water, the two flags of the herdsmen in summer are willing to come here to graze,tn homme pas cher, one is broad, rich in water; two are nomads like lively. The animal husbandry Silas Lun River to flow from north to South and bends to the west, the bed is not very wide, but the water is very urgent.
The white bull
< p > at the beginning of the month, we drove to the pasture to build a warm lap, due to the cement and sand failed to promptly shipped to, idle bored, several people talk to Ngau Tau white to fishing. Because there is no preparation, looking for a network, in a hurry into the car on the starting. Passing railway Changbu, Hangzhou West said Henan old man think me very much. So we put old man together with, to the white bull.
 in order to catch fish, we need to find a lot of water, to the northeast of the direction of the time,hogan roma outlet, met the old friend of the sound of a, they live in Mongolia traditional Mongolia package, because >
< p > a bunch of jujube tree covered with green Chinese dates, like pearls, in sparse sunlight, Beatrice desire; a save save the hawthorn tree such as small umbrella like fruit hangs full branch,hogan outlet online, such as the Phoenix crown Ling, in the breeze, dance lightly; pathway through the woods covered. See distance two eagles in the fly over the grasslands lightly, and occasionally a hare wanton in front of the crossing, a few pheasant flew away and fell in. Grass gradually more up, the road ahead is filled with water for a long time, because there is no rain to come, we are very curious, a few people under the car. Along the flow reverse to find, the water is from the mountainside flowed down, to listen to the old often say, mountain high water high, I listen to some doubts, today have to believe in the truth of this sentence.
< p > March steppe so far, have not been here for a walk, close to the foot of a mountain, they heard the sounds of spring water flowing, the stream from the mountain down pooled gradually more up, the road becomes bumpy, little springs, like in the smoke like,goyard paris, clear and transparent, twists and turns into the foot of the mountain gully, hillside road both very difficult to walk, brown and white gravel exposed on the road, we are four wheel drive vehicle, climbing to effortlessly, quaternary ammonium Gemini surfactants that debris punctured tire, a road carefully. Although the break road,hogan outlet online, but on both sides of the scenery is more and more attractive, birch, elm mixed with apricot, patchwork Pro Pro together, Noama Mahide at the foot of the tree, clumps clusters, like hide and seek like, giving dew also ashamed.
< p > grassland road see very near, can walk far away, from the pasture to Ngau Tau the grassland is about kilometers away, climbed a mountain.
Related Articles:

Landscape

You came f

Nian Pro

We got out of the car, looked like a farmer also with us together under the car, I heard that we're going to the Baita, hurriedly to us said: "his surname to tower construction, to see and follow me to be, joking said to us, and now look at is not received tickets." The construction workers to us said that this tower is called the door Yi tower, built in the late Yuan Dynasty and early Ming Dynasty, but for years, the county built a defense plant.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171

2. two character, in the life will have problems. They fell in love, to live, is bound to have individuals need to make enormous sacrifices, including character change such sacrifice, tolerance, compromise and self torture. Many people in the face of this choice, often ask, why sacrifice is me? Why not each other? The answer is only one, because of love, some things are so simple. Don't love is stubborn, love to compromise.
25 classic love sentences: love is a kind of encounter, can not wait, can not be prepared.
. many girls were once touched, will quickly fall in love with each other. But have to say,hogan sito ufficiale, not being romantic love, not love, not only love chatting peixiao, that means. True love, is the sacrifice of a certain part of their own to help you,scarpe hogan outlet, so you better. So, don't look for someone who can touch you,hogan outlet, but want to find someone who loves you. Love is not touched, but done.Close to the
, love is to work together, do not believe that Japan and South Korea soap opera called because they can not make each other happy and leave. Ever thought that you are each other's happiness. Love is not an escape, it is an effort. Not to escape the responsibility to each other's happiness, but to realize the obligation to make each other happy. Lovers of Literature Network < />  < br / >, true love, to know how to cherish, not who is born to be together. Life is not long, can meet the beloved person, how lucky, why not hold his hand. A lifetime love a person, not a disgrace. I know, in the heart, in addition to him, there will be a better person, but a person can not be so greedy. A heart needs another heart to open, so that we can be happy. < br />  < br / >, I waiting for a person, a willing to come into my life to share my happiness and sadness, a know I have endless waiting so cherish me, a may not be part of my yesterday is willing to and I walked hand in hand each tomorrow, a know I am not perfect but still like I even even I have not perfect also enjoy the people. < br />  < br / > and women encounter what kind of man does not matter, afraid of meeting the legendary onion prince, you want to see his heart,nike tn pas cher, only a layer by layer peeled off his coat, in the process he continue to let you shed tears, the last to know, the original onion no heart.
< p >, love, like the Three Kingdoms, will for a long time, fenjiubige; love,hogan roma outlet, also like the journey to the west, 9981 difficult, just have love; love, more like a dream of Red Mansions, a group of people it regarded as GUI Quan, spent their whole life on it; love,hogan outlet, the best image or the water margin,tn requin pas cher, you have more vigorous, eventually had to Zhaoan by life.

, if you love two persons, select the second. Because if you truly love the first one, you will not love someone else.

, love is a meet, can not wait,chaussure tn pas cher, also not ready.
Related Articles:

39 classic love is loyalty, b

100 short funny quotes finishing

The white elephant family 600

But when the young Lu Xun, Jia Dao has been declining, he all of a sudden the well-off people fall into the predicament, therefore also deeply appreciate the social inconstancy of human relationships. But this is not intimidated by Lu Xun, he still study hard, first went to study in Nanjing, after the government admitted to study in japan.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
You say you want to forget me, but why should say sorry
« پاسخ #48 : 17 مه 2016، 08:45:46 am »

the most cruel love is not lost love go on, but read the script but also love! Originally, we are only in the taste of the injured. Think of those years, I couldn't help laughing out of the sound! I do not know you are too simple or too mature, I know the outcome of the I still go with you together! And then only sadness.
 love a person, in fact, is a happy thing! There are good to go, there are delicious, you first think of the people will always be! And when one day, you will no longer remember, you have to admit: in fact, your heart is no longer that person! People tend to start from the heart, not from the outside.
 after six years, I was no longer that you have seen me, and you are well? Remember that two people in the rain? I don't believe that it is from your mouth, I do not want to argue! That does not mean losing, so I learned to accept.
 when I hear people say that I am mature,air max 95 pas cher, but I was silent! Because those who let me understand, now have no way to find a! But I'm really grateful to those people.
You say you want to forget me, but why should say sorry
 the most true tears but is: sad, moved! And you've turned it into a plot. Unfortunately, I take it seriously every time, because I didn't get the script!
 wrote all the text, always feel the most classic sentence is: not I do not believe that our love, but you do have to do something?
 seems deadpan me,hogan outlet, in fact already panic: we really broke the original! Say goodbye to a friend, call that,chaussure louboutin pas cher, at the end of a relationship, you can get is: "you got the wrong tm! Don't say elder sister charming, in the past, elder sister also have you think of the temperament! So please don't say what loli sister in the elder sister in front, those are the elder sister of the past; sister of lady is someone who does not treasure! "
< p > how many times,hogan roma outlet, whether we are such a comfort to others or be comforted: consensual is not easy,hogan scarpe, but also with wishful thinking? Don't be silly! No one said it is pointing, persist in wilfully and arbitrarily the power of love! In the end it's not feeling good about yourself. You deplore my heart was trampled underfoot at the same time, you also gradually and achievement of a joke! Still firmly believe that you still believe in yourself,nmd runner pas cher, but the heart of the heart has long been recorded! Just a repeat of the fragment...... Have you ever asked yourself how much you have changed? What is missing?
 has written a book, it countless times and even the title, but the main character has not changed! Later >
 too much too much, are you good to me or am I good to you?
 they say I forget,tn requin pas cher, how can I forget once? As time went on, I finally still can not forget, and later found that those who are better for me, loved ones, loved ones! Not most of the words, just listen to you a sentence: "you are never, ever the you, look at what is in front of you, whenever my brain had your picture,hogan scarpe outlet, instantly blurred! We really know?"
Related Articles:

hogan outlet online

If there i

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
What did you think of
« پاسخ #49 : 17 مه 2016، 08:41:39 pm »

What did you think of< br / > dogs and cats don't mouse knows this, so he is looking for a dog to do his patron,goyard paris, thereby to coercion,goyard soldes, cats and dares to offend him. Dogs don't the mouse as a partner,nike air max pas cher, although there are "gounahaozi meddling" said, but in a dog appears, he just own leisure doll,hogan outlet online, tired of playing, then the rat is left on one side,hogan outlet, in him,scarpe hogan outlet, even the cat mouse caught up to,sac goyard pas cher, not what. Thus to survive to weak, must create opportunities on their own, not by the strong suppression of another strong,scarpe hogan uomo, in the end the victims or their own.Related Articles:

When I meet you again

I loved you so

Lantern ni

Taibaijinxing know everybody's mind, offer advice to the Jade Emperor: a few years ago we recovered a giant Harpy, remember? The eagle was designed to soothe the flesh for food, after with the heaven, feed him every day. Now the temperament has changed, feel good side, sent him to rein in this giant caterpillar is right!
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202

financing 4 billion yuan
 Tang Xiao pointed out that, compared to earnings per share of 1.18 yuan, the issue price is not cheap. Cement shares directed additional cases, conch cement in 2008 issuance price of 50 yuan, and its stock price up to 65 yuan; Qilian Mountains issuance price of 6 yuan, its stock price reached 12 yuan. Reporter interviewed a number of brokerage analysts hold the same view.
< p > Bohai Securities Building materials industry analysts TangXiao said,bottes ugg france, the debt ratio is high, the main reason is the nearly two years the rate of expansion of production capacity faster,golden goose outlet, in addition to the international cement giant Holcim last January became the major shareholder of the company took out 20 million yuan outside, the company did not in the capital market thaw over funding.
 company announced that the funds will be mainly for not more than 10 investors to raise, all of the issue are in cash to subscribe for the non-public offering of shares.
 but the East China Sea Securities former cement industry researcher Miu Yamei believes, Holcim after the white, the company management more standardized. Sealand securities in the building materials industry researcher Bozhong Dong confirmed that cost pressures increase case, Huaxin Cement in 2008 sales gross margin declined 2.99 percentage points, but due to decreased during the cost rate and the income tax rate,scarpe hogan outlet, net profit margin on sales instead of upgrading 1.32 percentage points.
 announcement shows that the proposed new dry process cement clinker production line, central Hubei,hogan outlet, Hunan 3, Chongqing,scarpe hogan outlet, Western Sichuan, Yunnan and, a total of 4, 1, Tibet.
< p > Wang Ximing admitted, this financing if completed, will greatly reduce the company's debt ratio, to make up for the lack of monetary funds, accelerated the construction pace of construction projects.
< p > Huaxin Cement,chaussure jordan pas cher, vice president and deputy general manager Wang Ximing told reporters that the fund-raising is not only expand the scale, catch up with competitors,nike tn femme pas cher, the more important is to improve profitability.
 and the conch cement company in May 2007 and May 2008 two from the capital market financing, the amount reached 4 billion yuan and 11 billion 400 million yuan.
< p > National 4 trillion yuan of investment and eliminate small cement plant new capacity double positive, make Huaxin Cement choice in economic cold winter quickly expansion.
 report shows: Huaxin Cement revenues 6 billion 350 million yuan last year, net profit of 460 million yuan, an increase of 33.11% and 58.48% respectively. But its asset liability ratio is as high as 55%.
 Wang Ximing introduction, the company's development strategy is mainly concentrated in the central and western regions, the project is around the company's strategy.
3 March 14, Huaxin Cement (600801.SH), the announcement said, intends to not less than 20.73 yuan / share non public offering is not more than 2 million shares, raising not more than 40 billion yuan. Funds raised will be invested in 13 projects, including 11 new dry process cement clinker production line, and 2 cement kiln pure low temperature waste heat power generation projects.
 1+8 of Wuhan City Miao Yamei that circle construction in full swing,air max pas cher, will have a huge demand for cement, Huaxin Cement as cement > circle
The financing of 4 billion yuan fierce expansion of Huaxin Cement bend overtaking
Related Articls:

The first

Heavy rain

Stock price abnormal turnover continued to enlarge Xin long holdings suspended f

When investors in February 23 evening see Kelun results of letters, may have entered the shares rose longing for. Because in this express, prior to the company's performance as expected as good, achieved operating income of more than 40 billion yuan, an increase of 24%; net profit of 6.61 billion yuan, an increase of about 55%; earnings per share reached 3.08 yuan, the total assets of nearly 88 million yuan.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
The next 3 to 4 years are no longer need to raise capital
« پاسخ #51 : 18 مه 2016، 07:41:37 am »

< p > suspended a day of Bank of communications, the afternoon announcement said to 4.55 yuan per share, directional growth together about 65.42 million shares of new shares, on the other to HK $5.63 per share, about 55.6 billion new H shares to including the Ministry of Finance and the social security fund, HSBC 00005-HK and the three tobacco companies, including seven subscribers. In addition,golden goose saldi, through the placing agent to fully underwritten form,scarpe hogan outlet, to HK $5.63 per share of about 276 million placing of new h shares. Bank shares will resume trading tomorrow.
< p > orientation after the completion of the issuance, the former Bank of three major shareholders the Treasury holds after the expansion of the A shares and H shares of 38.59% and 13.01%,scarpe hogan outlet, accounted for after the expansion of the total issued share capital 26.53%; HSBC will hold after the expansion of H shares and the total issued shares were 40.37% and 19.03%; social security fund will hold the enlarged issued a shares 4.78% and H-share 24.09% accounted for the enlarged issued share capital totaling 13.88%.
 bank private placement of new shares,goyard paris, A shares are part of the lock up period of 36 months, but only part of the shares lock up period 3 months.
The next 3 to 4 years are no longer need to raise capital
 as of the end of last year, the bank's capital adequacy ratio and core capital adequacy ratio of 11.89% and 9.24%,air max homme pas cher, respectively,tn requin pas cher, the CBRC for the current requirements of 11.5% and 10%,air max pas cher, respectively, two. The bank has expected to be completed in the fund-raising, the core capital adequacy ratio will reach more than 10%, the capital adequacy ratio increased to more than 13%.
 Phoenix Financial News in the afternoon of March 15th, Bank of communications announced that the proposed A+H directional growth of a total of RMB yuan to raise funds. The bank said in the announcement,nike air max pas cher, the completion of the private placement, the next 3-4 years are no longer need to raise capital.
Related Articles:

Company fa

Listing Corporation executives increase or decreas

-ST titanium dioxide from the suspension or face t

Company plans to 2015, total assets reached 100 billion yuan, sales revenue reached 200 billion yuan of above, the photovoltaic industry sales income of 1.4 billion yuan; high-end auto parts industry of 50 billion yuan; application of new complex material industry revenue 10 billion yuan. The company expects 2011 PV income 2 billion 800 million yuan, the high-end auto parts industry revenue of 2 billion 600 million yuan.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Merlin unveiled Guanshengyuan assets into integration Essen
« پاسخ #52 : 18 مه 2016، 02:48:15 pm »

< p > according to the announcement of the Merlin, Merlin through non-public offering of shares to raise funds for acquisition of the held by Shanghai zhengguanghe online shopping Co., Ltd. 56.5% stake in Shanghai a Ding Food Co., Ltd. 55.75% equity to Shanghai Yimin Food Factory (Group) Co., Ltd., Shanghai Food Import & Export Co.,scarpe hogan outlet, Ltd. 100% stake in the company, to the Shanghai ngs investment company acquired its holdings of Shanghai Aisen Meat Food Co., Ltd. 100% equity, the acquisition of all of its food business assets and Merlin the added liquidity to Guanshengyuan group,hogan sito ufficiale, uses the intends to raise funds invested about 15.5 billion yuan.
 in many assets, as had the highest voice. As in the pork market has accumulated a certain reputation. For nearly three years, the product structure and the structure of the company more stable sales essen. 2007-2009 sales of pig head, head, head, head,scarpe hogan online, 230 thousand. As the company's consolidated gross margin of about 20%, net profit rate is about 5.4%. 2010 1~9 month operating profit reached $. Undoubtedly, Aysen injection will extend Merlin meat products industry chain to reduce procurement costs.
< p > Daguangming Meilin Co., Ltd. (600073.SH, hereinafter referred to as "Merlin is) integration issues finally solve the mystery future Merlin will become Daguangming's snack food assets listed on the platform.
Merlin unveiled Guanshengyuan assets into integration Essen
 is the Guanshengyuan assets related to mergers and acquisitions focus. Guanshengyuan group 1~9 month 2010 operating profit reached 60 million 389 thousand yuan,hogan sito ufficiale. Disclosed in the announcement of the proposed acquisition of the entire food industry &gt,hogan outlet online; Guanshengyuan group
 suspended since November 29th has become the focus of the market. Industry analysts have predicted that the same Daguangming flag aisen of assets will be injected into the Merlin, pork assets of the merger of similar items. But then placed higher expectations on its listing platform. In addition to pork, O Hikarua as Merlin provides more. Including Guanshengyuan honey, the big white rabbit toffee, Hua Tuo Shiquandabu vinum, Foshou monosodium glutamate and other well-known brands and assets is completely include.
 of the non-public stock issuance object is not more than ten specific investors. The light will subscribe for the number of non-public offering of 20%. According to the disclosure,hogan sito ufficiale, the issue of the number of not more than 134 million 200 thousand shares. Issue price of not less than 11.55 yuan / share.
 Hui is
< p > in addition,scarpe hogan outlet, the announcement also disclosed above equity investment and assets of the project involved in the related subject of the audit, evaluation work is being carried out, until the job is done, the audit of the financial data of the enterprise, asset assessment results will be in the offering plan supplement to be disclosed in the notice.
 Mei said that the non-public offering of listed as a whole to promote bright food group leisure food industry,christian louboutin pas cher, enhance the profitability of merlin.
Merlin
 prepared by the 134 million share 1 billion 550 million assets
Related Articls:

Ningbo ban

CCB XinDa

Construction Bank net profit

SEG group is restructuring program and related trading with each other; and SEG Samsung the latest on December 3, namely released Thursday specific plans. Due to the expected progressive stimulation, recently two trading days Shen Saige shows some. On the 23rd session has a time limit; on the other hand volume continued to enlarge, trading was active from the previous month.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
It is better to bury their own
« پاسخ #53 : 19 مه 2016، 08:14:14 am »

It is better to bury their own
,hogan outlet
 see once flowers do not open, and hurt a flower. The annual cycle,hogan sito ufficiale, is the wind of the deprivation, or their own fate? That our destiny and the soul where? The corpse and buried in which nobody's Luanfengang? Sometimes dreams about / of Naihe Qiao, godless souls came from my side to by osteoclasts Ruoshui elimination on it some thought. Actually leaving some idea to always good,hogan outlet, because has some worried about heart will ease a lot,scarpe hogan outlet, but say they leave thought always tiring, would rather osteoclasts reincarnation,tn pas cher, don't read to quest. Later,golden goose outlet, I understand why sometimes feel that they are too tired to pain, the original is the last life did not eliminate their own some of the unknown obsession. Perhaps,hogan outlet online, he is the weak to accept the bone to make themselves more relaxed. So, not much time in the past, let my thoughts of you slowly precipitation in the Sichuan river...... So, I die slowly in the river Styx...... In this way, buried himself. Yes, Youhun said, as they buried themselves, happy to die...... But,hogan sito ufficiale, in the next life, I will continue to love you.Related Articles:

In the min

moderate rain

care for

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
New age
« پاسخ #54 : 19 مه 2016، 07:52:49 pm »

what is the law, the law and why, throughout the history of rolling at all times and in all countries, from go up to now. I think that the law is the collective embodiment of the will. At any time, any time, as long as there is something beyond the will of the people, his result is destroyed. The kidnapping of public opinion of the judicial justice, people kidnapped, if there are no people to justice.
< p > the ancient Qin tyranny, the criminal law control people, with strong force and the decay of the superstructure as a legal backing. Finally, finally ended up a country perishes in the end. Now is a new era, knowledge very expansion, the rapid development of human, almost everyone from previous restraint is born out, their thoughts and aspirations. Therefore, our society, the backward law must adapt to social development, to adapt to the demands of the people to change,air max pas cher, don't be restricted the development of resistance to tear down the wall.
The new era
 thinking is the source of your success, triflers said before, is the dream, do things. But now it has changed,nike tn femme pas cher, I feel, only think,scarpe hogan olympia, not to have become a new era of the model. As long as you dare to think, dare you will succeed one day.
 knowledge is power, gradually become people's common sense. In the past is very much output, real work, can harvest,goyard prix, happy and fulfilling life. But now changed, in order to get everything you want, it is necessary to more brains, certainly not the kind of unearned and dishonest is generated by knowledge tools, tool instead of their own labor.
 people's thinking has changed,louboutin pas cher, with the progress of material life, people's spiritual life is in reverse. Before the "rule of law" is the eternal topic and pushed out, but the premise of "rule of law" is the change of law enforcement,hogan outlet, how pure law enforcement team into the now a primary topic. Is white blood cells or bacteria also need to filter clean from the essence.
 social network supervision, public opinion has gradually exceeded the intensity of the judiciary. A few days ago on the Internet to see the "Tang Hui case" of the trial results, the sense of fairness and justice in this society and the need for a "little me" to work together. There is a legal expert to publish a comment on the matter, saying that the public opinion of the kidnapping of justice, I think this is just a small part of a pale self defense.
 an old time in the past,nike tn pas cher, is the beginning of a new era. In the past, found that the change of the times it is hard to imagine. Feel a big age coming, the protagonist is you,air max 95 pas cher, me or him still fuzzy. Only accept the new things, to give up the old dross, can grow, adapt to the new era.
Related Articles:

Wish to do a Robinia

Grandma, I

Chongqing Ciqikou

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
The man in the black list is the one I love the most
« پاسخ #55 : 20 مه 2016، 12:02:57 am »

, in this city I believe that there will be a person,hogan outlet online, thinking about the same thing, with similar frequency, in a station of the export of loneliness, arranged to meet with me.
 bride: you said, we will be together in the next life together?
, the reason why SpongeBob SquarePants is so happy, because Patrick would accompany him two. This world always see you two people a lot of people with you two little.
, in the young, almost everyone will fall into a vicious circle, always fall in love with people who do not love. Clearly know each other is very dangerous,scarpe hogan outlet, but still desperately rushed, ending almost two: one is the bloody back,scarpe hogan olympia, a is in tears and courage.
 groom: you've been asking this question all your life.
, to apologize for the three parts of : I am sorry; it is my fault; how do I do it,hogan outlet online? Most people forget about third.
, when you have nothing to lose, it's time for you to start.
In
 guide language: with precious time to hate a person, will let the soft heart slowly become cruel, there is no way to feel the beauty of life,scarpe hogan outlet, there is no way to open arms to love others. There is no way to love the people to express their own mind. It's more terrible for me than death.
 2, no matter how many times,golden goose outlet, also does not hinder let oneself try again. Touch your head, nothing can't get past.
 this is what I heard the most romantic words ,nmd runner femme pas cher.
, all good, bad mood, miss you without warning, I was not to be divulged high.
 a person's taste, like to enjoy a kind of cruel beauty, and then use a very small, very small voice, tell their own strong face.
< p >, I like to write a poem in the night, and then come back in the cool morning, progressive piecewise review, slowly delete, each with you has a word association.
, happiness is not how much you listen to the number of sweet , but when you are sad, have a hand to pat your shoulder said: all right, there is me.
, miss
< p >, when you say you're not free, does not mean you lose the freedom to do what, but you want to do a thing is not enough for other people's identity, it gives you a mental or moral pressure,tn requin pas cher, so you feel the oppressed, hinder, >
< p > 2, love didn't start before, you always can't imagine would like to love a person; love not the end before, you always can't imagine that love will disappear; love, forgotten past, you always can't imagine that imprint is engraved on my heart. Love will only leave a faint traces; in love again before the beginning, you always can't imagine also can once again find that love.
, a pair of new friends of the dialogue.
The man in the black list is the one I love the most
Related Articles:

Article 30

Childhood River

It is the ordinary, look gorgeous or not, it is the same, the Pearl embellishment, crystal decoration lamp which can only be used to decorate, to meet the people's vanity, than this, ordinary fluorescent lamp is lucky, because does not change the nature of lighting it, like some of the people living in the flat Fanfan is real.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
The reorganization of assets Mizuda fruitless
« پاسخ #56 : 21 مه 2016، 01:18:07 am »

/ trainee newspaper reporter Yang Zi ,louboutin pas cher soldes
< p > data show that Mizuda in 2009 June 22,hogan sito ufficiale, then actual controller Jian Ming Shan notice, intends to plan the asset restructuring of the company,hogan outlet, which company stock since June 22 suspension. According to the company announcement,hogan outlet, due to a restructuring plan intends to reorganization of assets range wide,jordan pas cher, involving complex procedures,bottes ugg france, although the company in the stock suspension period and the relevant aspects of positive communication,hogan sito ufficiale, but still can not within the stipulated time completed essential element of the plan. According to regulations,adidas yeezy pas cher, the termination of this major asset restructuring matters.
 Mizuda today announced that it will terminate planning a major asset restructuring. At the same time, the company promised in the next three months after the resumption of the company's shares within the next months, no longer put forward major asset restructuring matters.
The reorganization of assets Mizuda fruitless
Related Articls:

New bright earnings to concea

Liuzhou Ir

China Merchants Securities listed 9 listing Corpor

The boy is very handsome, but very light, there have been countless girls did his girlfriend. But all the same, the boy didn't really like them. Boy is playing, for any one of the girls, the boys will not have a trace of true love to pay, until he had enough, the woman is naturally not the slightest value. Then, the boy will dump her through all without exception.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
West media Ancelotti decided to rotate goalkeeper
« پاسخ #57 : 21 مه 2016، 07:22:00 am »

< p > "Marca" learned the news Ancelotti has to Cassie explains why this season has not play him, in fact,scarpe hogan outlet, Ancelotti has decided to let Casey mainly in the Champions League and the king's Cup play,tn requin pas cher, and let Diego Lopez played in La Liga. So on September 17 in the Champions League group in the first round of Real Madrid away game challenge Galatasaray match,sac goyard pas cher, Cassie is expected to in this season represented the first Real Madrid play.
West media: Ancelotti decided to rotate goalkeeper Casey will play in the Champions League
 Ancelotti decided rotation goalkeeper,hogan sito ufficiale, Kathy will be played in the Champions League
< p > Phoenix sports news according to "Marca" report, Real Madrid coach Carlo Ancelotti has decided to alternate between the two goalkeepers: Iker Casillas and Diego Lopez in the event of the season. Among them,air max pas cher, Kathy mainly played in the cup,air max pas cher, and Diego Lopez will represent the Real Madrid in La liga.
 Ancelotti said: Kathy is an occupation player,scarpe hogan online, as the Real Madrid captain,hogan outlet, he should be respected. That's why I'm talking to him, and I explained to him the current situation. We need two good keepers this season and I'm sure he'll get the chance.
Related Articls:

La Liga - Benzema broke the magic flute offer worl

Manchester United: 442

Atypical L

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523

,hogan interactive outlet
Forget Bell Rooney praised the people the Tottenham player battle: unbelievable
 in this summer, let go of the bell, the team is expected to lose the most sharp wing killer, but Townsend's rise obviously in a certain extent reduce the Spurs fans lost Bell's pain. This season so far,air max pas cher, Townsend in the Premier League  50 times to dribble, among which 33 successful and outstanding success rates are among the highest in the Premier League player of the first. The  in the side also has the style of Baer. If you can continue to play like this, if you can continue to play a key role in key battles, then Townsend may be able to let the fans and England fans forget Baer.
Spurs
< p > Phoenix sports news in the 4-1 home victory over Montenegro after the game,tn requin pas cher, the team opened the scoring of Wayne Rooney praised the young Townsend,hogan outlet online, the latter in his England debut for the team laid the victory.
 Rooney said after the game: Townsend's first show is quite good, to have such a performance in such a stressful game, unbelievable.
Related Articls:

Huang Xiao

Ono Lisa for three consecutiv

Joseph Cheng ten years after discovering Jiro Wang

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
British media burst of anger broke the blue team f
« پاسخ #59 : 22 مه 2016، 12:47:35 pm »

< p > according to the "mirror" to match the details of the relevant disclosure because unjustly lost the game, Chelsea squad was furious,tenis asics masculino outlet, including coach Roberto Di Matteo, chief executive Ron - Gul ray,jordan pas cher, John Obi Mikel, assistant Eddie Newton,tn requin pas cher, the blues foursome in the end of the game after 5 minutes after angrily broke into the referee's dressing room. Due to Clattenburg alleged racial discrimination language insulted John Obi Mikel and Mata, so Mikel in after entering the referee's room very emotional, he to Clattenburg were shouted, suddenly referee indoor screams and bang bang percussion sound can be heard until pass in security come forward to just to stop the confrontation between the two sides. Subsequently, in the stands watching Chelsea captain John Terry to help frame, although the locker room door was closed,golden goose sito ufficiale, but the inside of the noisy sound is great, presence of a personage of know the inside story describe the scene at that time: the scene at that time as happened in a bar a fights, a lot of security over to stop, from this passage is not difficult to see when scenes of chaos.
< p > this week,golden goose deluxe brand, Chelsea will in the Carling Cup again against Manchester United, and Clattenburg harsher penalties two generals,golden goose outlet, in Terry is banned, Branislav Ivanovic and Fernando Torres red card suspension, Chelsea in the Carling Cup prospects cast a shadow,air max 95 france, and FA assigned referee's performance will have great interest for the blues wreck, once again there is a controversy,scarpe hogan olympia, then the FA I am afraid it is difficult to end. (CAT)
British media burst of anger broke the blue team four men's locker room scene like a fight

Wang Liang again become the l

Red army w

The collapse of the empire! Weak extension lost tw

خارج شده است

این صفحه در 0.103 ثانیه 26 نمایش داده شد.