انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ازدواج وسیله‌ای است برای فرار از ترس تغییر، ازدواج وسیله‌ای است تا پیوند را تثبیت کنی. اما عشق چنان پدیده‌ای است که به محض تلاش برای تثبیت آن، خواهد مرد. ایستایی در عشق همان و نابودی عشق همان. عشق واقعی تنهایی را به یگانگی مبدل می‌سازد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه نهم  (دفعات بازدید: 9989 بار)

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • fgh388
Ministry of public security -2008 to 2012 average
« پاسخ #75 : 05 ژوئن 2016، 05:54:14 am »

Ministry of Public Security: from 2008 to 2012, the average annual 441 police at the expense of the Ministry of public security, the sacrifice of the police
< p > [average annual 441 police on duty sacrifice news of the Ministry of public security, from 2008 to 2012, the national police on duty at the expense of 2204, work-related injury 16821 people,tn pas cher, an annual average of 441 police on duty sacrifice. Incurred the expense column of the police: 534 police station,nike tn pas cher, police 243, Interpol 175 people, 146 security police,hogan outlet, fire and police 144 people... They gave their lives for the protection of our safety!
 how to overcome the boredom of this cancer of life
 to overcome boredom in a sense is to bring cancer survival. Once the feeling of boredom has the upper hand, the cancer is out of control, and human life is completely destroyed. So knowing that had an incurable disease, still kuzhongzuole,yeezy 350 pas cher, in order to make their lives from the dark to the sun, can from the pain to happiness.
 to fight the cattle party, still need to do a lot of work related departments. Reality fight only strengthen cannot be reduced; at the same time, relevant departments should also moderate "open market", for example, the Ministry of communications has explicitly encourage carpooling home, should introduce some specific terms and measures; again,hogan sito ufficiale, for example, a train ticket problem, should also in the Spring Festival period to think of a way to avoid "accounted for votes family",air jordan homme, "store ticket family......
 oil prices should have fallen to the bottom of the region
 to make cattle business is not good to become the norm
 oil prices,tn requin pas cher, the price of gold is so, prices are an exception? Unless it is on Mars, unless it is not a market economy. Let the slump in oil prices producers complain incessantly,hogan outlet online, once prices will fall?
 avoid as cannon fodder is a task for life< p > is pretending to be asleep, people always wake up call, embezzlement of the people always do not live to see -- never trust others will help you "caretaker" your money. Even Wang Shi who is responsible for the management of Vanke may be "stolen", not to be someone else's management of your money?
Related Articls:

The women'

National unified implementation of the comprehensi

Nuclear power one bribery mon

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Sample of class management system
« پاسخ #76 : 05 ژوئن 2016، 12:10:40 pm »

< p > in the management, according to the requirements of the "teaching" student code "conventional" codes of conduct ", the establishment of a sound management system, through the management system, strengthen students' awareness of laws and regulations, cultivating students' good habits, management system to strive for scientific. In addition, to deal well with the relationship between system management and management system innovation, and gradually establish a new management system and operational mechanism to form a dynamic management system.
 (three) management personalized
< p > pay attention to integrity, respect the individuality difference, cultivating creative, is on the development of the students is the important idea and in the management to provide and create a human development as center of education, focus on the development of students' personality,tn homme pas cher, cultivate students' sense of independence and independent spirit, innovative learning ability, independent participation in the management of important principles,ray ban aviator outlet,
 management system sample
 (a) management system of
 management to the "two hands",tenis asics outlet, on the one hand to improve the management system, on the other hand, to begin to create a good culture. Culture is like "water", students like "fish"; students in a democratic, equal, healthy cultural atmosphere, will show a happy mood, the positive enterprising spirit. Create equal and harmonious education atmosphere, promote mutual respect between teachers and students, cultivate students' democratic spirit is an important task in management.
 first, the basic principles of management
 to further enhance the safety of teachers and students awareness, ensure the public property and the personal safety of students, to develop this system.
Sample of class management system
 (four) the main body of management diversification
 in the management, not only emphasizes the teacher in charge in the management of the leading role, but also need to let all the students to participate in management to become the main body of management. Advocate the classroom back to students.
2,hogan outlet, the class teacher to the students to carry out safety education,hogan outlet online, prevent fire, traffic,zapatillas new balance baratas, poisoning and other safety accidents.
< p > is the school education and teaching at the most basic level organization, the teacher is the organizers and managers of the class and the daily management of the work mainly includes the following two aspects: is the students of learning guidance, help students to learn to clear, correct attitude towards learning, master scientific learning methods, to improve the learning efficiency. Two is to guide students in life, in order to cultivate the moral character and ability as the core. Due to the unique role of management on the growth of students, so in the study of the green growth plan,nmd runner femme pas cher, specialized research and exploration of independent participation in the management of the problem.
 management system
The basic principles of
3, the class teacher should always check the power switch in the classroom,hogan sito ufficiale, >
 management are the basic guiding ideology and requirements that we must obey in the management. In accordance with the requirements of the green growth plan, we design the basic principles of management, the purpose is to guide the implementation of independent participation in management.
1, the teacher in charge should do a good job in student safety education and management.
 (two) management democratization
 security management system
Related Articles:

Applications of 2014 new senior high school studen

2014 prima

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Restaurant opening work
« پاسخ #77 : 06 ژوئن 2016، 11:42:33 pm »

2.5 after consultation,hogan sito ufficiale, if allowed to open a restaurant in the shop, then pay the full rent
1.3 pay down,air max pas cher,
4, determine the working hours, work flow
2,scarpe hogan online.3 bid for health permit
3.4 according to the recipe to determine the initial required equipment and equipment, and in the future work more attention to equipment dealers products.
 note: the process is the basis for the layout of the hall kitchen, once developed will be put into the decoration, it is difficult to change in the future,golden goose mid star, it must be
2, license approval
2.1 first consulting industry and Commerce Department
4.2 to develop the process of kitchen operations and product sales process
 suitable for any area of 300 square meters below the restaurant
2.8 introduced the registration, and received an interview chef
5.1.1 convenient customer principle
2.2 bid for pollutant emission permits
 note: decoration must be considered repeatedly, once completed, it is difficult to change, so it is necessary to develop their own plans and programs,scarpe hogan outlet, after the renovation of the company together with the research and development. Decoration must carefully refer to the operating process,cheap pandora charms, equipment and equipment, the volume of the area and the characteristics of the work. Follow up work is carried out with the decoration. The kitchen must be decorated in the first. Students worry less than www.stu51.com finishing the article, belongs to original author, the original source of all above
Restaurant opening work
2.9 to consider the chef to determine the candidate
3.3 to develop standard recipes
 note: do not consult the accreditation body can not pay the full rent
3, determine the menu of 90%
2.6 to develop the chef job description (superior, subordinate, rights, responsibilities)
 an accurate determination.
1, determine the shop
5.1.2 operation principle
5.1 to develop the principles of decoration
5,ugg soldes, to determine the layout of the style and layout
4.1 to develop working hours
1.2 to determine the shop
 restaurant business plan
3.1 identified category
1.1 inspection shop
< br > < br > note: consult the accreditation department, after payment of the full rent, restaurant in the position, the chef must after payment of the full rent,hogan sito ufficiale, immediately recruitment, and in the future work to be with full communication. Follow up work is carried out together with the accreditation.
3.2 to determine the dishes
 note: menu, staffing, procedure, style of decoration, equipment placement of the master. This step must be done on the menu of 90%
2.4 bid for a business license
2.7 set Chef (Job Description Manual, work time, treatment, written exam)
Related Articles:

Report on the graduation practice of university accounting profession

Troops to join the party appl

The Univer

Returned home, the setting sun lazily slanting, generously to leaves inlaid on the circle in Phnom Penh, stretch freely with his gentle posture, in the yard, leave it beautiful face. Mother likes to drink tea, holding a cup of green tea watching TV. My father likes to drink coffee, holding a cup of coffee, Nestle, reading a newspaper; I like to drink soda, while playing, sucking cool sprite. Ah, 1+1=1, a family with a warm, is a warm.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • abc542
Make mother happy mother's Day SMS collection
« پاسخ #78 : 07 ژوئن 2016، 03:27:06 am »

6, in this special day, I send you three friends (a accompany you for life, a with you around, another stay in your heart). Their names were called "health" and "peace" and "happiness"! Please mother kindly!,
8, five love, four adhere to, three representatives, two be sure to...... And I have only one wish: I wish the world a healthy and happy mother!
1, if someone wants me to say one hundred reasons for loving mother,goyard soldes, I will not hesitate to say: the first reason is that love my mother is not a reason; the rest of the ninety-nine reasons are because I love my mother.
7, so far in the distance, no gifts,adidas nmd pas cher, no dinner, only my affectionate blessing: I wish I could suddenly became short, through the waves, across the mountains, plunged into the your phone, gently say to you: "Happy Mother's Day!",
How did
9 and a chat with my mother on Mother's day? B; to help her mother do housework with my mother to go out to relax; C,hogan outlet online; D text,hogan sito ufficiale. Choose a: you are a good boy; choose B: you are a filial child; choose C: you are a very good to know how to cherish the children; d think you. I wish a happy mother's Day!
4, mother, May 9, is mother's day, I am too busy not ready what gift to you, but I have one hundred yuan to your Shenzhouxing prepaid, do you have time to it with me through phone do not afraid of telephone charges more, I wish a happy mother's Day!,tn requin pas cher,
3, never done a thief, but want to steal a happiness to you! Never pits extraordinary, but want to cheat a happiness to you! Never harm anyone. But want to turn a happy for you! Never rely on anyone, but want to rob a peace to you! Mom, mother's Day happiness!
< p
2,occhiali ray ban outlet, if I were a rich man, you are wealthy mother. If I were president, you would be the president's mother. No matter what my future life will be, I will always love you, mom!
12, kiss my mother, bless you every year have a bang bang body; every day tomorrow have a lot of happy; mood every day is sunny, carefree like a baby.
11, mother: you worked hard! If it weren't for Rizhao mobile reminded me that I didn't know mother's Day is coming, taking advantage of the holiday to belong to the mother, I pray to the heavens and earth, by China Mobile prove my sincerity, I wish you good health!,
10, mouse love rice mother's day version of the baby love Mommy: I love you love you, baby love Mommy, no matter which day, the baby will love you. I wish you all the best wishes to you,golden goose saldi, wish you every day, have a happy, happy mother's Day!
Make mother happy mother's Day SMS collection
 mother's day mother happy Funny SMS collection
5, happy mother's: a smile sorrow run; two laughing vexations; Sanxiao is in a good mood; four heart smile not old; laughing spirits high five; six smile good health; seven smile happiness; eight laugh less wrinkles; nine smile step by step; ten laugh Fest!,golden goose outlet,
13, a replica of the goods is usually bad, but you gave me a copy.
Related Articles:

Teachers'

Summary of the work of the comprehensive Department of Agriculture Bureau of agr

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Female passengers trapped in the car to the subway car call
« پاسخ #79 : 08 ژوئن 2016، 06:19:46 am »

< p > because today is the winter solstice, there are a large number of passengers need to take Line 1 to the outskirts of the grave, Xinmin network reporter in the people's Square Station see many holding flowers in the elderly, although around is crowded, mixed with a variety of noisy sound,guess soldes, but the old man still complexion equanimity, firmly holding the hands of the bouquet, like holding a torch.
 subway people's Square Station of the transfer hall, line two transfer line on the 1st line of the gate has been closed. But there are still a lot of passengers waiting outside the gate, hoping to wait until the first line opened to traffic, some passengers simply sit on the ground, etc.. A waiting passenger told reporters that she wants to go to work in Xhenzhuang, but it is not clear what car to go to Xhenzhuang, only in this way to continue to wait, I wait a half hour to see".
 lens five: by the subway as passengers choose to walk to work by the legs
 lens three: fresh flower without grave passengers holding down
< p > Xinmin reporter noted, many of the passengers in the people's Square Station in transfer hall has gone back and forth many times, hurrying to and fro, kept asking staff, write on the face full of anxious expression, still be put in a quandary. In the people's Square subway station on the 8th line change to line 1 at the exit of,adidas yeezy 350 pas cher, a bewildered young lady asked Xinmin reporter, have what kind of the fastest way to Xujiahui,yeezy 350 pas cher, estimates now traffic is very congested, she in the station hesitated for a long time, asked a lot of people, or do not know take what kind of transportation tool.
 lens one: the plight of passengers to find the "convenient"
 lens two: passengers do not know how to take the ground traffic
< p > evacuated from the train collision of Mr. Tang is a bus driver from the German Henkel, at 6 o'clock in the morning on the train, were trapped in the car for three hours, resulting in aboard the bus staff can only own a taxi to the company,golden goose, the taxi fee of 1000 yuan will be the bear alone. Tang asked the subway to compensate for it. There are some of the passengers on the train did not want to immediately evacuate the car, insisted on to get a statement".
 lens four: some passengers are reluctant to immediately evacuate adhere to get a statement
Female passengers trapped in the car to the subway car call
< p > [Xinmin & middot; exclusive reported after the 2nd line fault yesterday, December 22, Metro Line bursts of fault, 50 power supply problem,hogan outlet online, 7 about two subway trains and a side impact collision. Breakdown of the subway passengers trapped inside the car, but also caused a large number of passengers stranded on the site.
< p > Xinmin net friend Miss Hu in the train fault trapped the 3 and a half hours, Miss Hu said,montblanc plume pas cher, during a female passenger urgency, because the car without toilet,pandora outlet online, daughters can only passengers in the car around a circle,adidas yeezy soldes, to help the female passengers in the car to solve the urgency. Another trapped passengers Mrs.Wu told the Xinmin network reporter and trapped the car quite hot, young people are also considered to smash the glass compartment ventilation.
Related Articles:

Airlines to increase fuel surcharge on the route of Southeast Asia

Japan carrying 10 people miss

Beijing 70 municipal units focused on the investigation of small Treasuries

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Former chairman of the board of directors of the bribery and embezzlement of pub
« پاسخ #80 : 08 ژوئن 2016، 08:10:12 am »

Liu Xianlu bribery, misappropriation of public funds case, the first half of the case in Jilin Province, the first half of the case investigation of the case in province, was listed as the first serious case.
< p > the court believes that Liu Xianlu use as Jilin Grain Group Co., Ltd., chairman of the board of directors,nike tn pas cher, general manager and party secretary position,scarpe hogan outlet, in partnership with accept others to RMB 878.09441 million yuan Liu and personal. Personal decision in the name of the unit,tn femme pas cher, misappropriation of public funds 5 million yuan to other units to use, to seek personal interests, their behavior constitutes a crime of taking bribes, embezzlement of public funds.

Liu Liu guilty of taking bribes, embezzlement, was sentenced to life imprisonment, deprived of political rights for life and confiscation of all personal property. Liu Moufan bribes, sentenced to six years imprisonment and confiscation of personal property 100 thousand yuan.
Former chairman of the board of directors of the bribery and embezzlement of public funds was sentenced to no period
 < p > News playback: Jilin grain group former chairman Liu Xianlu large bribes, embezzlement case incident has a year superabundant,air max pas cher, Baishan City People's Procuratorate accused Liu Xianlu guilty of bribery, embezzlement of public funds, his son Liu guilty of bribery case,tn pas cher, in this year on April 14, Baishan City Intermediate People's court prosecution, April 28 trial.

after the end of the sentence, Liu Xianlu walked down the court with a smile on his face. When he was brought out of the courtroom, he rushed to the gallery's family and smiled.

Baishan City intermediate people's Court of the first instance court,hogan outlet online, sitting in front of the three rows of seats filled with people. June 26th 14, the public sentencing of, chairman of the board of directors of the former chairman Liu Xianlu bribery, misappropriation of public funds was officially started, Liu Xianlu was in charge of the court, he nodded to the gallery direction. About 10 minutes later, the judge read the verdict.
 Liu received 1 million 870 thousand yuan of others, its behavior has constituted the crime of taking bribes. In the common crime, Liu Xianlu culprit, Liu accomplice.
 Liu Xianlu and his son Liu was brought into the courtroom, and his father and son two look more relaxed. Compared with the past tense and professional image, now Liu Xianlu gray hair, stood in the dock, always drooping eyelids. May be due to physical reasons, Liu Xianlu stood in place has been slightly shaking. His son Liu has been carried to the head,adidas nmd runner pas cher, until after hearing the judge read the verdict.
< p > our Baishan hearing (reporter Lu Gen), Baishan City, Jilin Province, the intermediate people's court yesterday to bribery, misappropriation of public funds and sentenced to Jilin grain group, the former chairman Liu Xianlu to life imprisonment. His son Liu also guilty of bribery, was sentenced to 6 years.

< p > Liu Xianlu colluding with Ryu and individual accepting others to RMB 878,zapatillas air max outlet.09441 million yuan of and misappropriation of public funds of RMB 5 million yuan shall be recovered and turned over to the state treasury.
 Related Articles:

Changsha t

Tianjin to

Dazhou, Sichuan, 2 people were killed by heavy rains

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
In Japan the giant panda to bang 15 will be returned to his hometown of Chengdu
« پاسخ #81 : 08 ژوئن 2016، 05:13:12 pm »

,ray ban outlet
 reports, "Xing Bang returned will routinely quarantine for a month. It will live in detached quarantine Museum, the environment quiet,hogan outlet online, can well avoid the interference, reduce the stress response, help it to adapt to the new life as soon as possible. Indoor have two sets of ventilation, drying room, in climate are not allowed to go out, "fortunately, bang" to enjoy life in the interior; connected with the indoor two suites are two supporting outdoor field,cheap pandora jewelry outlet, let "Xing Bang" free activities to ensure health.
 Chengdu giant panda breeding research base from 1994 began to carry out cooperation projects with foreign giant panda international research. More than ten years, the base has with Japan, the United States, South Korea and other countries to carry out cooperation and technical exchange of giant panda research and breeding, in the giant panda research and breeding and public education and other fields have made considerable progress. (end)
 Panda "fortunately Robinson" data:
 was born in August 23, 2005, male,hogan outlet, 614. Birth weight is 180 grams, her mother Mei Mei gave birth to it while the individual weighs only 61 grams of younger brother, gave birth to the mother while holding their brothers. In order to ensure the survival, first it put out in the nursery box in her mother's arms disparity weight little brother, but the brother mouth is too small, has no mother big tits to suck the breast, had to get out and artificial milk feeding, 40 hours of birth after the end result of cardiac hypoplasia death. "Fortunately, bang" is always make feeding mother, make people happy is its weight from birth no drop, has shown a positive growth. In the beginning of June 2009, the state of health was in good condition.
< p > according to the transportation plan, "fortunately, bang" is scheduled to be Beijing time March 15 17:25 from Narita Airport in Tokyo, Japan, starting, arrived at 21:30 Beijing Capital International Airport; on March 16, from Beijing to fly back to his hometown of Chengdu,hogan outlet, is expected to arrive at noon "home" Chengdu Panda Breeding Research Base.
According to
In Japan the giant panda to bang 15 will be returned to his hometown of Chengdu the next day
< p > in new network Chengdu on March 11 (Yang Jie yangfeifei) reporter on the 11th from the Chengdu Research Base of giant panda breeding was informed that, according to the Japanese Giant Panda International breeding research cooperation agreement. In August 2005, 23, was born in Japan, Wakayama Shirahama zoo's giant panda "happiness Bang",hogan outlet online, on March 16, returned to his hometown of Chengdu, and settled in Chengdu Research Base of giant panda breeding, start a new life. This will be the panda base in Chengdu since 1994, with the United States, Japan carried out "panda long-term international cooperation in breeding program for more than 10 years, the following" Xiong Bang "," Long Bang "," Qiu Bang "," Meilan "returned after the fifth returnees panda.
 during the quarantine period, the Chengdu panda base will arrange feeding experienced breeder company "fortunately". "Fortunately, bang" will taste the hometown of variety,saldi golden goose, very fresh edible bamboo panda. After a month of quarantine and diet,hogan outlet online, climate, environment adjustment, "fortunately, bang" will be formally with the Chinese and foreign tourists meet.
Related Articles:

Heavy rain

Beijing ci

Guangzhou

خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Hubei 1 car parabolic windows were reported responded that the Department of clo
« پاسخ #82 : 08 ژوئن 2016، 08:24:03 pm »

Wuhan last year,hogan outlet, the implementation of the window parabolic has award reporting policy, the report is true for every 100 yuan reward. There are 5 official cars for parabolic accountable. If the owner fails to pay a fine within the time limit, the Wuhan Urban Management Bureau will send its administrative penalty decision.
Hubei 1 car parabolic windows were reported responded that the Department of the Hubei civil service | clone car
 parabolic windows
< p > Xinhua Wuhan, January 30 report (reporter Feng Guodong) Wuhan Urban Management Bureau recently informed 2 official illegal car window parabolic, which a license plate number is in Shiyan City,pandora outlet online, Hubei Zhushan County Public Security Bureau official car. The Public Security Bureau Zhushan 30 responded that was captured by the window parabolic official car is a clone car "".
 (original title: Hubei official car was reported to the window parabolic response called "deck&quot,hogan sito ufficiale;)
< p > after inspectors received a violations Bureau reminded, Tongcheng County People's Congress Standing Committee responded, violations of the vehicle is indeed County People's Congress Standing Committee official car, if true,hogan outlet, take the initiative to pay a fine. Hubei Province Zhushan County Public Security Bureau responded: as the vehicle deck.
 Wuhan Municipal Urban Management Bureau,hogan sito ufficiale, the relevant analysts believe that the clone car is unlikely. A person in charge told reporters: "this License for 3 years,ggdb outlet, if it is set to investigate why no one? May be the other party in order to escape the responsibility of making up an excuse."
< p > according to the Wuhan City Urban Management Bureau bulletin, verified by the traffic control department, two car window parabolic "official car brand from Hubei Shiyan Zhushan County Public Security Bureau and Hubei Xianning Tongcheng County People's Congress,hogan outlet, time violations were was the afternoon of November 4,new balance 574 outlet, the location is Wuhan Wuchang small east near the door and is the driver in the traffic lights conveniently out of a car window to throw cigarette butts.
Related Articls:

Guangzhou municipal Party committee secretary 2013 is the key to

According to Guangdong 140 thousand kit for prevention and control of bird flu and avian influenza e

The indust

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Furniture sales eleven promotion program
« پاسخ #83 : 09 ژوئن 2016، 08:00:49 am »

two, activity time:
1,
1, to seize the National Day sales season,goyard pas cher, the promotion of terminal sales;
 (including two weekends and 7 days of the National Day holiday, a total of 16 days)
 furniture sales promotion program
 (2) gift is equipped with the principle: in principle, each product, with a gift, but a limited number of gifts,hogan outlet online, first mention first with, with the end of the end.
 three,hogan outlet online, participating in the object: the country's retail outlets (including stores and scattered customers)
1, all of the gift must perform according to the standards, is strictly prohibited interception gift, is strictly prohibited to gift diverted with it,scarpe hogan outlet, it is strictly prohibited to sell gifts.
 a, activity purpose:
 eleven
2, National Day promotion, preferential delivery
 five,hogan olympia outlet, activity requirements:
Furniture sales eleven promotion program
 (1) terminal in October 9th - September 24th during the delivery, can get the corresponding number of delivery of gifts with support for the National Day promotional activities to promote the sale of consumers to promote the terminal sales;
,golden goose outlet, Togane grateful country gift
2, to meet the company's batch of new products, promote the company's new products;
 four, activity content:
2. please all the dealers in advance to actively and timely stock, has been prepared to meet the needs of activities during the National Day activities,hogan outlet, so as not to affect the effectiveness of activities.
 (1) terminal in September 24th October 9th that delivery period,hogan scarpe, over 2 million can enjoy the whole 5% off.
1, terminal promotion time: September 24th (Saturday) - October 9th (Sunday)
Related Articles:

The select

Street Par

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Commencement speeches - University Commencement Speech (two)
« پاسخ #84 : 09 ژوئن 2016، 10:28:18 am »

graduation,louboutin soldes, like a long ellipsis. Crowds of youth,hogan rebel outlet, we wait for the next opening. Waiting for us in the front of the road,pandora jewelry outlet, facing the sun, brave to fly to the heart of the dream; waiting for us in front of the story, on the stars, memories of the life of the most beautiful four years, Sheng >
 good bye, my dorm, goodbye, my brother, goodbye, my youth, goodbye, my university.
 graduate, like a big stop. From now on, we said goodbye to a pure youth, some ruts, a fantasy...... Before graduation, these days, time is like quicksand, want to detain, one hand, the limited time but in the fingers slipping away, graduation reply, disband banquet feast, raise blooms, each rush thing... Everything seems to be expected, and all go too helpless.
 room, picnic, examination, awards...... A scene of the scene is just like a splendid clipart,ray ban wayfarer outlet, connect to a withering movies, playing our happiness and sadness, a record of our youth and the past,nmd running femme pas cher, and bear witness to our beloved. From the beginning of the first stage of the excitement, the first time to join the club's curiosity, the first test of tension...... Here in paces back and forth in the selection of all kinds of work,sac guess pas cher, each person is all busy, everything seems a song didn't finish writing poems, in a hurry to start to leave hurriedly. These years,hogan sito ufficiale, the university is our capital, but also our comfort.
Commencement speech: graduation speech (two)
 remember for the next game to prepare for
 distinguished leaders,hogan outlet online, teachers and fellow students:
 remember the first day of admission to our self introduction it?
?
 everyone! I am in grade 06 class 2 to the black sheep, very honored to represent our class 48 graduates to speak. Four years have passed, the school study and life has laid a solid foundation for us, we will have to leave the university career, to the final destination of our society. Social service is our ultimate goal, we will join in the class of the social progress and in the social stage ambitious exhibition. Here, on behalf of the all the graduates of our class, thanks to his alma mater for four years in our culture and education, thanks to the leaders and teachers of our love and education, thanks to the family of our efforts and encouragement, thank friends bring us happiness and help.
 still remember that we went shopping together, drinking together, chatting together, singing together,
 dinner time, all the students are there to drink, for the past days and emotions, for the future, respectively, and sentimental. The laughter the dormitory that within a few days into empty buildings, into an infinite sadness symbol. Remember four years ago, we came here with a simple luggage, and tomorrow, we re carry a new baggage, will start the next stop of life.
 commencement speech: university commencement speech (two)
Related Articles:

Parents will speak Chinese language teacher

Freshman class psychological

Standard f

City Animal Husbandry and Fishery Bureau under the guidance, set up on the market, circulation service under the Department of farming households, the service integration of production, supply and marketing to get all-round development, solve in aquaculture production is difficult to buy, selling difficult contradiction between supply and demand, enable breeding industrialization management to get considerable development.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
A summary of the work of rural credit cooperatives in 2015
« پاسخ #85 : 09 ژوئن 2016، 03:58:38 pm »

rural credit cooperatives in 2015 work summary
 one, one work, one harvest, the result is a year to me all the efforts of the affirmative.
< p > has been, I always adhere to the study of Deng Xiaoping's theory of building Chinese characteristic socialism theory and the party's route, guiding principle, policy,goyard pas cher, adhere to the study of Comrade Jiang Zemin's "Three Represents" important thought, learn a variety of financial laws and regulations,air max soldes, the plot >
 took over the credit work, I have done a good job of the completion of the annual task. Ratio, ratio, by the end of June, the individual depositors with 13.5 million yuan to complete the annual task of 94%; recovery of normal loans 390000 yuan to complete the annual task of 86% over the same period last year received more than 5 million yuan; to recover overdue loans 12 million yuan to complete the annual task of 229% than last year received more than 5.5 million yuan; to recover idle loans 2.9 million yuan to complete the task of 54% than last year received more than 1.6 million yuan; bad debts collected 800 yuan, to complete the annual task of 133%; the repayment of interest and 4.9 million yuan to complete the annual task of 29.5%,hogan sito ufficiale, than last year more than the same period in 210 million yuan; loans 59 million yuan to complete the annual task of 89% over the same period last year increased more than 29 million yuan.
 three, adhere to the ideological and political study so that I constantly improve the ideological and theoretical attainments.
 two, theoretical study made me have a preliminary understanding and understanding of rural credit cooperatives.
 does not understand the school, is the prerequisite and basis for all the progress made. The rural credit cooperative operation and management "," economic workers learning materials "," China's financial "," Guangxi Financial Research ", the credit cooperatives financial management", "rural credit" textbooks and books let me fondle admiringly, because of the foundation of the university courses,hogan outlet, make me more easy to understand and grasp of these financial knowledge. A lot of theoretical knowledge of learning,hogan outlet, I began to know,hogan outlet, the rural credit cooperatives is by the farmers in accordance with the principle of voluntary, democracy and mutual benefit shares, by the democratic management of the members of the cooperative financial organization, the after 50 years of reform and development has become the financial system of our country an important part and the rural finance based power. Rural credit cooperatives is the main force of rural finance, is linked to the financial ties of farmers, rural credit cooperatives in the rural areas, leaving the countryside has become a source of water...... But these are still superficial understanding, but also need to be in practice to continue to understand.
A summary of the work of rural credit cooperatives in 2015
Since
20XX, in union credit, and credit cooperatives leaders care and all the comrades of the help, I seriously learning business knowledge and business skills, actively fulfill job responsibilities,golden goose saldi, the better to complete the tasks of this year, have a certain improvement in ideological consciousness, professional quality, skills,hogan outlet, and quality service. I have been in the work of 20XX since July, has been a year. A year, under the leadership and colleagues of the care and guidance, through their unremitting efforts, I have made great progress in all aspects. This year's personal work is summarized as follows:
Related Articles:

Grade six parents will speak six grade parents will speak

Foreign re

Building sale contract

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • abc542
Classroom speech contest
« پاسخ #86 : 09 ژوئن 2016، 11:39:38 pm »

in the course of the lecture, I was a little nervous,hogan outlet, but fortunately, students are very cooperative, a lot of students to show the Xinjiang area of the geography of things, bold display of their learning experience and income. Although the race course, honors and awards, but there are still some problems: for example, some fast speed,scarpe hogan outlet, writing on the blackboard without written very complete, guide the students can also more in place. My biggest feeling of this activity is to gain a lot of teaching experience,golden goose outlet, but also a profound sense of the place where they are not teaching. Teaching and living in the future, I should be more efforts, experienced teachers to learning and ask, reading, thinking, and constantly improve the level of teaching, make oneself to be able to grow up as soon as possible for the goal of a good geography teachers towards. The end of my speech, thank you all!
 speech contest
 distinguished leadership, teachers:
< p > everybody good afternoon! First, I can speak here feel very honored, thank every year the school time to help the young teachers classroom teaching contest held! Thank you group on each teacher's guidance and help, let me in the race course, learned a lot.
Classroom speech contest
 below,hogan outlet online, I come to talk about in this class activity in a little feel it. When I received the lesson,sac goyard saint louis, I thought: in our group, I was the most inexperienced young teachers, to participate in the competition is the school's requirements, but also to exercise their own. In the days after the registration, my spirit is often in a state of tension, because I was afraid of losing face". First listen to the class in the Wu and Li of the hall,sac goyard pas cher, two teacher's class and the class I direction produced profound impact -- is to promote students' positive initiative, let the students show their,hogan sito ufficiale, active thinking and learning. I am free to collect relevant information on the Internet, and reference to learn other teachers teaching design, a large number of relevant information. This is to avoid a sense of tension in this class,montres guess pas cher, and look forward to be able to quote and expand in the lecture. During this period, the teacher group also gave the teacher Luo, some good advice and guidance.
 class
Related Articles:

Retired management division work in 2010

Community

The compet

خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
Guangzhou to be specified in the maximum penalty of 200 yuan of garbage is not c
« پاسخ #87 : 10 ژوئن 2016، 09:05:24 am »

would like to garbage classification, but the district where there is no classification of trash? In this regard, the "Regulations" set the garbage classification management responsibility system, such as notification of the MSW sorting collection container settings, different classes of garbage delivery time, delivery locations, delivery mode which are responsible for the "garbage classification management responsibility".
< p > "Regulations" also made clear the standards for the establishment of trash: residential district collection point should be allocation of food waste and other garbage collection containers,hogan outlet, each residential area or community provided with at least one can be recycled materials and a hazardous waste collection container, commercial, office and production areas should be when the configuration to >
< p > the provisions will be garbage can be divided into four types: recycling, hazardous waste, food waste (wet waste), and other waste (garbage). Units and individuals shall,hogan outlet online, in accordance with the time, place, manner and other requirements for the management of the life garbage classification,sac goyard pas cher, the requirements of the time, place,hogan outlet online, and other requirements put into life garbage, shall not be arbitrarily discarded, thrown life garbage.
< p > Any unit and individual unclassified delivery, or not according to the notice of time, place and method of delivery, discarded, throw garbage,nike tn pas cher, shall be ordered to make corrections, refuses to correct, for individuals at a fine of 50 yuan to 200 yuan, the unit at a fine of 500 yuan - 2000 yuan; industrial solid waste, construction waste mixed with garbage,zapatillas new balance baratas, for individuals at a fine of 200 yuan - 500 yuan, the unit at 5000 yuan - 3 million fine.
Guangzhou to be specified in the maximum penalty of garbage is not classified 200 yuan of personal garbage classification
< p > waste not classified or not according to the provisions of the time and place of delivery, personal 200 yuan, the maximum penalty, unit to a maximum penalty of 2000 yuan; each of the residential areas at least set a recovery and a hazardous waste collection container, otherwise Wuguan will face at least 1 00000 yuan penalty. Yesterday, the Guangzhou municipal solid waste classification management regulations (Draft) (hereinafter referred to as the regulations) in Guangzhou City Legislative Affairs Office of the official website for public comment.
< p > not in accordance with the provisions set garbage collection containers,golden goose outlet, at 10000 yuan - 3 million yuan ranging from fines; failed to establish a daily management system and the announcement of life garbage delivery time, delivery place and put in the way of, ranging from 500 yuan to 1000 yuan fine.
 district classification trash can be set up by the material management
 living garbage classification management responsible person how to determine? The "provision" clear: (a) urban residential areas, the implementation of property management, property services unit is responsible; unit from the pipe, tube from the unit is responsible; (II) rural residential areas, villagers' Committee for responsible person; (III) organs, organizations, schools, hospitals, factories and other units is responsible; (4) bazaars, shopping malls,hogan sito ufficiale, hotels, hotels, shops and a place of business, airports, railway station, bus stations grounds, parks, tourist attractions and other places, management unit is responsible. Can not determine the living garbage classification management responsibility, the district urban management department designated responsible person.
 throw construction waste personal maximum penalty of 500 yuan
Related Articls:

Guangdong three level cadres

Vocative case suspected murderer wrote eight years ago for the application of exposure - vocative -

Guangdong

However, came to the front of the 33 waiting area, you will feel it "different", bench in dribs and drabs sitting some of the passengers, they or twisted askew "share" in the seat, the head buried in the collar of his coat to sleep; or playing down the phone to kill before boarding the boring light, the waiting area is extremely cold and cheerless.
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
How to write accounting
« پاسخ #88 : 10 ژوئن 2016، 09:11:18 am »

< p > self identified during the three years of University, I work hard, pragmatic innovation, to improve their professional knowledge structure, at the same time we strengthen their comprehensive ability of the exercise, so as to continuously enrich self, shaping the self, self perfection, as I step into society lay a solid foundation in learning, I am learning attitude, learning objectives are clear, excellent performance. Particularly in familiar with the use of computerized accounting software, UFIDA software and can skilled operate windows family of operating systems and office series of office software, to go after a job lay a solid foundation. In addition, I also study hard professional knowledge.
 in this era of knowledge update,nmd runner femme pas cher, I found that the original knowledge has become obsolete, far behind the development of society, hoping to continue to learn from the work. For me this has participated in the work, only to learn the way, speed, time and place of and currently working in conflict is suitable for, and Xiamen Radio & TV University's open education is such a can meet my way of learning. Therefore, I signed up in the spring of XX to participate in Xiamen TV University open education accounting undergraduate education,goyard prix, after nearly three years of study, I completed the required credits, smooth graduation,scarpe hogan outlet. Now on the individual learning mode and experience, the summary is as follows: first, to have a clear >
How to write accounting
2.
 in life, I adhere to the principle of strict with oneself and lenient towards others, the courage to criticism and self-criticism. Life,hogan outlet online, I care about the students, helpful, do my best to help students, usually actively participate in Party organizations and the activities of the school and class collective activities, after school hours to pay attention to strengthen the physical exercise. After three years the careful guidance of mentors and their hard work,scarpe hogan outlet, the successful completion of their studies. Financial accounting is a very strong practical subject, and I very much cherish this rare opportunity to learn, has been to the & quot; expert, comprehensive development & quot,pandora sito ufficiale; strict demands on themselves, through three years of effort learning to make their own both in thought, or in learning has made a qualitative leap. In the professional knowledge and ability: love this profession and with great enthusiasm, through a solid study of "basic accounting", "cost accounting", "financial accounting", "management accounting" and other courses, I systematically grasp the basic theory, the necessary professional basic knowledge, skills and methods and on this basis, combined with professional characteristics and actual work, strengthen accounting, computer application ability, proficient in the windows series operating system flexibly to the financial office in editing the document, tab, in order to better engage in financial work,nmd runner femme pas cher, improve the efficiency and quality of work has laid a solid foundation. Through three years of financial accounting professional learning,hogan outlet, I not only has been greatly improved in the realm of thought, knowledge structure and the level of business, and I will train the ability of self-study and innovation Force and group cooperation spirit. In this will wave goodbye to the school, I will be full of enthusiasm, strong confidence, to better apply the knowledge to work.
 accounting self identification how to write
Related Articles:

Personal p

Business s

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Harbin regulations intended to raise public officials to be publicly income - na
« پاسخ #89 : 10 ژوئن 2016، 10:56:32 pm »

< p > "opinions" put forward, to deepen the supervision of "top leaders", the implementation of the principal leaders of the party and government "five no direct charge" (not directly in charge of personnel,hogan sito ufficiale, finance,hogan sito ufficiale, project construction,cheap mac makeup, procurement of goods and assets disposal matters),adidas nmd runner pas cher, bottom speech, ask responsibility system, explore the implementation of tickets for decision-making on major issues the decision.
 Harbin City, also the leading cadres to carry out spot checks to verify the work. On the city's deputy division level and above leading cadres classification sorting number each year, according to 3% - 5% of the proportion determined randomly check of object, to carry out a spot check verification; intended to promote part of the object of study, quasi included deputy bureau level and above cadres in reserve candidate objects and the masses reflect outstanding leading cadres, ready to carry out key checks to verify.
Harbin regulations intended to raise public officials to be publicly exposed income real estate official financial disclosure official
< p > Harbin municipal Party committee formally promulgated "on the establishment of strict management and supervision of cadres normalization mechanism of the implementation of opinions", require the disclosure of intends to examine candidates for the post to mention income, housing, cars and their spouses and children,louboutin soldes, personal matters, and the implementation of "naked official" position limits in and promoted restrictions.
< p > "opinions" provisions,goyard paris, the occurrence of major corruption cases and unhealthy long-term growth and spread of the regions, departments and units, will implement the "a case of three check" and "ask responsibility system,nike tn pas cher, both must be held accountable for the responsibility of the parties, but also to pursue the investigations related leadership responsibilities and discipline supervision responsibility. Responsibility for the implementation of ineffective work carried out in place, do not perform their duties seriously, in accordance with the relevant provisions of the strict implementation of the accountability.
 (original title: to be raised to the level of cadres must be sun income real estate)
 text / reporter Li Hongpeng
 "opinions" requirements, focusing on the intended to be employed to examine the candidate's income, investment, automobile, housing and marital status, spouse, children, and other conditions in a certain range of public, and gradually expand the scope of the public. The implementation of "naked official" posts and promotion restrictions into the limit, to the spouse has been moved to the country (territory), or no spouse,nmd runner pas cher, children have been moved to the country (territory) cadres shall not be classified as quasi provided candidates for the post study has in leadership positions, in accordance with the provisions of the central were organization adjustment.
Related Articls:

Yunnan Ludian earthquake first board hospitals began to patient - Ludian earthquake

Shanghai o

Liu Han an

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

این صفحه در 0.197 ثانیه 26 نمایش داده شد.