انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

جهنم از اون جايي شروع مشود كه اولين آرزو شكل ميگيرد و بهشت اون جايي هست كه هيچ درخواست و آرزويي نباشد!

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه نهم  (دفعات بازدید: 9991 بار)

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • efg174
Mango TV super girl discovered little Li Yuchun ne
« پاسخ #60 : 22 مه 2016، 07:00:47 pm »

it is understood that Wang Manyu graduated from the Beijing Institute of modern music. Because it was "too handsome",air max pas cher, the students called her "handsome man". Sang "in the mood for love" and "walk of fame in the cold" in a show affection,barbour soldes, and pay attention to. "Often listen to these two songs I feel that someone has caught my heart,nmd runner pas cher, feeling that they have returned to the love season." Such evaluation allows her to quickly harvest a large number of fans, but also attracted the attention of a lot of stars. Xie Na bluntly "her voice was like Chris"; he Jiong also said "you can think she is relatively low in the women's voice, can also be considered to be very refreshing male voice".
< p > in the "super girls" contestants, "Li Yuchun" Wang Manyu appear all amazing, like "Chris" regression when the draft stage. And most of the players full of passionate performance style is different, Wang Manyu accompanied by guitar quietly singing "another myself", as if is in the heart of the story, unique voice low back to Wan turn,hogan sito ufficiale, quite captivating. The concert video released after the harvest nearly ten thousand interactive, there are users message, I was to go to the TV to help students to help the students to help the, the results were you captive! The song in my mind have a song cycle ";" Wang Manyu in the end is What immortal Lu, let me listen to a song for her,hogan outlet, even if it is a capital good, ah!!! ". Thus, there are a point of high cold by virtue of her voice quality, professional singing and supermodel temperament, easily harvested a lot of fans.
2005 years of "Super Girls" let Li Yuchun neutral beauty shine. 2016 "super girls" and the emergence of Wang Manyu like girls with a more neutral style, called "small Li" the gift of her halo at the same time also gives the her a certain pressure. In such a situation, how to withstand the pressure, breaking innovation will be a serious consideration for Wang Manyu.
 Phoenix Entertainment News a "walk in the cold wind" not only sings the fire Liu Sihan, but also sings the fire Wang Manyu. The sign from the "super girls", popularity is always ranked in the top ten players, because of their personality full quite neutral style,hogan sito ufficiale, and fascinating song,hogan sito ufficiale, called by the netizen "90 Li."
Mango TV super girl discovered "little Li Yuchun" neutral beauty and popularity

scan two-d

Guo Jingmi

Yan Qiang the Empire of Standford Bridge

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Shanghai Pudong Development Bank interest revenue
« پاسخ #61 : 22 مه 2016، 07:44:13 pm »

to accelerate the pace of internationalizationThe
,tenis asics brasil
 cost is suppressed
 reported total assets of the company at the end of the company's total assets of $yuan, an increase of 2012 yuan over the end of 10.26%, the balance of foreign currency loans amounted to more than RMB yuan, an increase of $2012 by the end of 8.66%, an increase of. Total liabilities of the company, which, of which the balance of foreign currency deposits of $,air max femme pas cher, an increase of $2012 by the end of the year, an increase of 11.88%. According to the calculation of the final regulatory caliber deposit ratio was 70.27%, strict control of the regulatory standards.

report shows that the balance of non-performing loans and non-performing loan ratio rebounded. As of the end of the reporting period,hogan scarpe outlet, according to the five tier classification calibre statistics, the company after three kinds of bad loans for 112.58 billion yuan, 23.18 billion yuan more than the end of 2012; non-performing loan ratio was 0.67%,hogan sito ufficiale, compared with the end of 2012 rose 0.09 percentage points; bad loan reserves coverage rate reached 347.86%, than the end of 2012 decreased 51.99 percent.
 middle income significantly increase
< p > announcement said that during the reporting period, company profit growth was mainly due to enhance the growth of earning assets, intermediate business income and cost to get effective control. The company achieved intermediate business net income of yuan, an increase of 60.02% over the same period last year, efforts to control various types of cost expenses, cost income ratio was 27.99%, compared with 28.77% last year to continue to decline by 0.78 percentage points.
8 July 13 evening, Shanghai Pudong Development Bank issued reported. During the reporting period,scarpe hogan outlet, the company realize operating income 465.18 billion yuan, than the same period last year increased 65.16 billion yuan,chaussure jordan pas cher, increase of 16.29%; the operating income net interest income accounted for than to 84.40%, 4.61% lower than the same period last year, net fee and commission income accounted for the ratio of 13.60%, than the same period last year increased by 3.91%. Pre tax profit of 25 billion 429 million yuan, up 12.78% over the same period last year increased 2 billion 882 million yuan, attributable to shareholders of the listing Corporation; after tax net profit 19 billion 386 million yuan, an increase over the previous year 2 billion 193 million yuan, up 12.76%.
>
 adverse rate rebounded slightly
Shanghai Pudong Development Bank interest revenue growth accounted for the high rate of non-performing loans rebound into defects
< p > Hong Kong branch operation is becoming more and more smooth, total assets reached 244.13 billion yuan,tn requin pas cher, the customer deposits 88.94 billion yuan, realize net profit 3554.56 million yuan; actively expand on the basis of Hong Kong Chinese funded enterprises and customers in the territory, more than 30 mainland institutions and Hong Kong branch cooperation, cross-border synergies should initially appeared. "Forbes" magazine Global 2000 list,hogan interactive outlet, the company ranked 125th, an increase of 18 compared to 2012, the list of banks in seventh;
Related Articls:

The traditional business reve

Not for th

Wang Yawei continue to adhere to the Lucky Film

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019

Wansheng shares proposed by the acquisition of David | auxiliary net profit | suspension
,hogan outlet
< p > trading other commitments, Dawei assistant from 2015 to 2018 net profit of not less than 40 million, 45 million, 50 million and 55 million yuan. And if Dawei assistant from 2015 to 2018 realized net profit of a total of more than 228 million yuan, the company will four years cumulative actual net profit beyond part of 30% in the form of cash promise of reward.
< p > data show that Dawei assistant for special fatty amine products professional manufacturers,hogan outlet online, in the field has a strong market position and customer resources, is the main supplier of the Dow and other world-renowned chemical companies.
< p > at the same time,air max pas cher, Wansheng shares will also to the actual control of the high country and ten natural issued shares to raise matching funds 1.11 billion yuan for payment of cash price and intermediary costs. After consultation, the above acquisition of assets and raise matching funds are scheduled to increase the issue price of 22.91 yuan per share.
 China Securities Network (reporter Shao Hao) after nearly three months of suspension, the new shares Wansheng shares come up with the landing A-share market after the first acquisition of A.
< p > Wansheng shares 2 announcement said,hogan outlet, intends to Gong Weiliang, Xin Yong, Huang Dezhou and Gong Cheng and other four natural person, to the issue of shares and cash payments, buy 100% of the equity held by additives Dawei.
< p > according to the plan,nike tn soldes, Dawei assistant 100% stake in the assessment of the value for 36287.8 million yuan, after consultation with the final confirmation of the transaction price of 3.5 billion yuan. Among them, the issue of shares to pay for the price of one billion yuan,goyard pas cher, accounting for 70% of the transaction amount. The remaining 30% will be paid in cash.
 due to high country to participate in the subscription to raise funds supporting the project, so the transaction constitutes a connected transaction. After the completion of the transaction,nmd runner pas cher, high country family members in total control of the listing Corporation's shares ratio is about 47.69%, is still the actual controller.
< p > for this transaction, Wansheng shares said company will in the existing organic phosphorus flame retardant agent and a polymer polyol products based on,hogan sito ufficiale, new special fatty amine products business, so as to improve the product structure, anti risk ability significantly improved.
Related Articls:

South China heavy industry restructuring alleged violations were halted Wang Ji Tang Guoqiang and ot

A shares of agricultural firm

March 24th evening of two com

It is understood that, in order to seize the initiative in the smart ship market, Japan, South Korea, China and many countries in Europe and the United States classification society, shipbuilding and ship machinery enterprises, are actively engaged in the development of intelligent ships. Among them, Japan's classification society, Hyundai Heavy Industries, man company, Caterpillar, ABB and so on in this area is more active.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
June HSBC China PMI fell to a 10 month low
« پاسخ #63 : 27 مه 2016، 01:30:49 am »

< p >, HSBC's China chief economist Qu Hongbin said, "with the new business growth slowed,air max homme pas cher, six in service sector activity growth momentum weakened,air max femme pas cher, employment growth is also minimal. At the same time, the manufacturing sector continued to slow growth,spaccio golden goose, so the labor market will face greater pressure, and this is precisely the most reluctant to see the results of the decision-making. However,hogan outlet, with the rapid decline in inflation,tenis asics outlet, we believe that the policy has ample room to increase policy easing efforts to boost domestic demand."
June HSBC China PMI fell to a 10 month low
< p > report from our correspondent (reporter mawenting internship reporter Kang Zhihong HSBC (HSBC) announced yesterday, in June,hogan outlet, the seasonally adjusted HSBC China services business activity index (PMI) was 52.3, the chain fell 2.4 percentage points,hogan outlet online, a 10 month low. But the data continues to remain above the 50 threshold.
6 months, the service industry for short-term business prospects remain optimistic about the reasons for the growth of the new business is expected to be related to. However, compared to historical data,hogan sito ufficiale, in June the degree of confidence is still weak. Enterprises said the economic situation is not yet clear, the impact on business confidence.
Related Articls:

43 company profits doubled

January, t

A quarterl

Now, access to the group buying site information daily through the QQ group, QQ space, daily selection, mail and other channels at the same time exposure, to help partner browsing and trading volume rose rapidly. Data from the F group showed that the last month of the transaction amount has exceeded 20 million in the QQ group buying platform.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
1020 annual report and the results of the company
« پاسخ #64 : 28 مه 2016، 06:20:23 am »

< p > up to now the Shanghai and Shenzhen a total of 118 companies released annual report, St Jinrui (600714.SH) of the, St Wanjie 600223.SH etc. 9 last year a loss, the remaining 109 companies are profitable, of which 58 companies last year attributable to to the owner of the parent company net profit growth. Annual report of the company in 2008 to achieve net profit attributable to owners of the parent company 19 billion 100 million yuan, representing an increase of 11.33% over the same period last year.
 in addition, 902 listing Corporation in Shanghai and Shenzhen two city released the 2008 results notice, of which 41% companies forecasted or yuying. According to the calculation results notice, the notice issued performance of the company expects full year 2008 attributable to owners of the parent company's net profit amounted to approximately 156 billion 500 million yuan,hogan sito ufficiale, down 46.74% over the same period last year.
< p > statistics show that to the TX classification of industry,scarpe hogan online, coal,hogan sito ufficiale, construction industry, communications,scarpe hogan outlet, banking, pharmaceutical,tn pas cher, and other industries,hogan sito ufficiale, the performance expected turnaround companies accounted for the majority, the 2008 annual results achieve growth more secure,adidas nmd pas cher, and hotels, tourism, civil aviation,zapatillas new balance outlet, highway, insurance, securities, electric power, petrochemical, steel and other industries, the performance is expected to increasingly bad companies accounted for the majority.
43.53% notice of the annual report and the results of the disclosure of 1020 companies net profit
< p > Xinhua net Shanghai on February 27, according to 27 days congenial Gu released the latest statistical data shows, up to now in Shanghai and Shenzhen a total of 102 companies disclosed in the annual report and publish notice of the performance. According to statistics, 2008 attributable to owners of the parent company net profit amounted to approximately $175.6 billion yuan, compared with the same period last year dropped 43.53%, over the same period last year these companies belonging to the owner of the parent company net profit accounted for all of the listed belongs to the company in the proportion of the owner of the parent company net profit of 32.51%.
Related Articls:

many compa

liquor, re

A shares o

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Let us face the chain operation into the era of ef
« پاسخ #65 : 28 مه 2016، 06:18:30 pm »

for chain business managers,ray ban sito ufficiale, the tour is almost every day of fixed work, the trend is no exception to the front line.
< p > "in order to keep abreast of the store sales and market dynamics, every day I to shuttle in the stores, convened a meeting of people training, spend a lot of time and effort, but did not dare to relax, after all competition is so big, the market changing." The tide of the Dongguan region with the traditional tour manager Xie defect mode.
 Xie manager said: "after using the face of beauty, we obviously feel greatly enhance the work efficiency. I used to spend at least 3 hours a day, 4 hours, a traffic jam on a longer time, but also does not guarantee that every store can go to. Use >
 online shop inspection: homes in control
 in the face of beauty help, the tide of this year in the Dongguan stores opened face beauty network conference room. Because the stores are equipped with the computer, so just additional purchase earphone and camera, and is connected to the computer, completes the hardware configuration. Subsequently,air max pas cher, for each store distribution a user ID and password,yeezy 350 pas cher, by enabling the face beauty video layout,air max homme pas cher, Xie manager can at any time to check the store, and his staff to carry out video conferencing, understand the dynamics of the sales. At the same time the stores if there are sales problems, you can immediately report,hogan scarpe outlet, the first time to solve the problem.
 remote office: open a new model of chain management
 why so popular tide front face beauty
< p > according to manager Xie said, "the beauty of face,nike tn pas cher, homes will be able to immediately understand the dynamic shop, and promptly solve the problems of the shop, such as a product whether can gift, whether can direct discount, I spot can be determined without as before as layers of reporting, delay time. Sales efficiency has improved, the results also followed up."
 as a chain of enterprises, more than the store, the work of communication and frequent,tenis asics outlet, face-to-face, telephone and other traditional ways of communication efficiency is low.
 trend front line is a well-known clothing brand, by virtue of the youth fashion product positioning and popular business philosophy, deeply loved by young people, a huge sales network has been all over the country. Like all chain enterprises, tidal current front in the rapid development at the same time is also facing new challenges: how to strengthen the store management, keep the brand development of the pace of reunification? How to keep abreast of the regional market, to ensure that the market share is not being eroded opponent? For these difficult problem that face beauty gives a perfect answer to chain operation entering the era of effective communication!,
Let us face the chain operation into the era of efficiency
?< p > I interviewed face beauty technical staff Mr. Liu, he revealed face beautiful secret: face beauty by leading international coding technology,ray ban aviator outlet, smooth voice and clear picture is like watching high-definition television, create a face-to-face communication effect; unique audio and video separation technology, image and sound separation coding transmission and audio priority, even the quality of the network is particularly poor, the image is already not normal transmission, but voice is still smooth to ensure smooth communication.
Related Articls:

27 year old Messi extraordina

The first

closed arrangement

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
At the end of last year, major shareholders holdin
« پاسخ #66 : 28 مه 2016، 08:35:02 pm »

and some of the controlling shareholder of the company's holdings of the proportion of the final commitment to the upper limit is a big gap. Gold crystal technology controlling shareholder of Shandong gold crystal energy saving glass Co., Ltd. in December 13,scarpe hogan outlet, 2011 holdings of shares 1 million shares, representing 0.07% of the total share capital of the company. Gold crystal energy was said, will continue to increase its holdings of shares within 12 months, the total holdings does not exceed 2% of the total share capital of the company. But by the reporter query related announcements, gold crystal energy saving in the subsequent year did not continue to increase.
< p > in addition to the three companies, Xinyu Iron and Steel shares the largest shareholder after the expiration of the commitment, within one year of the cumulative proportion of overweight reached 1.87%, from the 2% limit holdings little gap.
< p > Wo Sheng, the controlling shareholder of the new material have been disclosed, plan since November 3, 2011 years 12 months, the holdings of more than 2% of the total share capital of the company's shares. According to the company's announcement,tn requin pas cher, the controlling shareholder of the company only holdings of shares in November 3, 2011, representing 0.07% of the total share capital of the company.
At the end of last year, major shareholders holdings of 80% commitment "as a mere formality
 preliminary statistics, in the last month, a total of 20 listing Corporation holdings of shareholders to increase their commitment to expire. And these 20 listing Corporation, only the United States electrical appliances,tn requin pas cher, Pearl River Industrial,scarpe golden goose, Hong City Water Industry Holdings of the first increase in the proportion of the basic holdings for the first time to make a commitment to the ceiling.
 holdings of the controlling shareholder of the listing Corporation is committed to the long-term development of the company is generally considered an important sign of confidence. However, the Securities Times reporter statistics found that, on 20 November December 2011, controlling shareholders made commitment holdings of 20 listed companies, as of yesterday, the commitment expires, only 3 company holdings of major shareholders achieve promised to increase the upper limit.
 announcement shows that from November 23, 2011 to December 2, 2011, the U.S. group holdings of U.S. electrical appliances 33 million 840 thousand shares, accounting for the company's total share capital ratio of 1%. Between December 6, 2011 and December 29, 2011, the U.S. group once again overweight, the final proportion of 2%.
< p > Wo Shing new material, Xing Sen technology, science and technology Jin Jing,hogan outlet, Chuangyuan technology, macro listed company's controlling shareholder in the holdings of the commitment period, only a holdings. That is to say, the first time after the controlling shareholder of the company holdings, are said to be once again overweight, and in the subsequent commitment period, no longer below.
 America's largest shareholder of the United States by the group in the United States from November 23, 2011 to December 2,tn requin pas cher, 2011 period,hogan outlet online, an increase of part of the shares, and promised from the date of the first increase in 12 months, not more than 2% of the total share capital of the company. It is worth noting that,hogan sito ufficiale, the United States group only a month's time, the proportion of holdings has reached the upper limit of commitment.
< p > Liu to the major shareholder of Liugong Group intends to within 12 months (since the first holdings, in 2011 October 31 date), continue to holdings of shares does not exceed 2% of the total shares. As of October 31, 2012, the total holdings of shares of the company's holdings of the company's total shares, Liu Gong group
Related Articles:

Nanjing Tanker after delisting losses - for - firs

Zhang Yu t

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Jiangsu city in the exam questions published
« پاسخ #67 : 30 مه 2016، 12:14:08 am »

this essay is as follows:
Taizhou city
 City senior high school entrance examination
< p > Nantong topic composition given materials is a modest person, a people who know how to treat others, a introspection and unyielding person, always know how to listen; listen to the sounds of nature, listen to wonderful music, listen to teachers, friends, classmates sincere warm words, our common in listening to the growth,scarpe hogan outlet, to "listen" as the topic, write an article, subject self.
< p > it is understood this year I (Jiangsu Province) of the junior middle school graduates is still in peak of the studies, the province a total of more than 120 million candidates to participate in the examination, only to the Nanjing has more than 8 million junior high school students to participate in the examination, is up to a year in the history of the city,mont blanc porte mine, Xuzhou candidates more than 14.6 million people, the province examinee most of a city.
 Yangzhou: "self transcendence" topic
Yancheng City < p > this morning just ended in the exam, writing for half proposition, to "let me intoxicated" as a topic to write the essay with no less than 600 words, not limited to sports (poetry except).
 Zang Lei Nanfang Daily
 Jiangsu municipal senior high school entrance examination essay from
 today (20 days) second days into the Nanjing senior high school entrance examination,tn requin pas cher, the reporter learned that the two day of the province's other 12 cities has also been the end of this year, the senior high school entrance examination, most senior high school entrance examination essay is still the topic composition.
 essay gives the material is: during the running, if there is a strong perseverance, unremittingly, break through the limit movement, we can successfully reach the shore. In the "beyond self" as the topic, for an article about 600 words of the article, open style (poetry except).
Jiangsu municipal senior high school entrance examination essay released
< p > Lianyungang City for topic composition: in the different status of the philosopher, writer, helmsman, generals, painters of different words from each side expressed the importance of "collaboration",tn requin pas cher, in our life, every moment can not be separated from the collaboration, with "collaboration" as the topic, write an article with 600-800 words,ray ban sito ufficiale, not limited to sports (poetry except).
 Nantong: "listen" topic
2004 06 11 22 16:02:25 Ren Xingping Zhang Lin
 Jiangsu municipal senior high school entrance examination essay from
 Huaian City essay topic selection of the "reader" on an article entitled "to refine their expertise" article: Yale University every year to the whole school to recommend a student with special skills. One year, the school recommended a recommendation list will make apple pie. This leads to the topic: we each have a specialty,hogan sito ufficiale, but not the right treatment, please "know their own strengths" as the topic, to make a not less than 600 words of the article, style is not limited (except for poetry).
 Taizhou: "in their own hands&quot,hogan sito ufficiale; topic
 Huaian: "know their expertise" topic
Yangzhou city
 Lianyungang: "cooperation" topic
 Yancheng City: &quot,air jordan homme;let me ____"
 essay selected "Yang"
Related Articles:

Home remem

Twenty yea

National day one day _0

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
After ill......
« پاسخ #68 : 31 مه 2016، 07:33:04 pm »

six (2) class of Nanjing University of Finances and Economics Affiliated Primary School
 sick......
After
 sick......
 Jose Von Shima, who knows. In this period of time I was in hospital, I also felt the love of the people. For example, a couple of times,scarpe hogan outlet, I because needle and one a nurse tie biased, so that a period of time I very resistant needle, dad tried to hold me seems to exert a Herculean effort, even when I beat and kicked and never let go, until the nurse tie pin. For instance, in the bed next to the little patient do the renal biopsy, air conditioning can not be opened. I have sleep, grandma helped me a fan, until a point to rest. Another time, my right hand in the water can not be moved, my mother gave me a mouth to feed me to eat......So I also found that doctors are now really good when they rely on numerous advanced scientific instrument to diagnose, no matter what is what disease, from where, before has not done to check, one to the hospital everything to do X-ray X-ray, ECG,hogan outlet, check a blood and urine,golden goose saldi, for example, I in Chengdu done X-ray,golden goose mid star, do an ECG, blood routine, but to the Nanjing, still have to do it all over again. Think of those ancient old doctor of traditional Chinese medicine,spaccio golden goose, basic, all of a sudden put disease, doctors are now really is not capable of, you know, money, in the bed next to the little patient day not spent nearly $5000,hogan outlet, is money, I feel this is a great waste of social resources, to the patient, very responsible!
 sick really painful and spend money, but also a waste of everyone's time, but also let me feel the concern of the family and the well-being of the hospital. I won't blow air conditioning again next time. (Cheng Xiaojie)
After ill......
After
 the beautiful scenery of Mount Emei, I have endless admiration; Mount Emei naughty monkey, I have not turned a blind eye; a mere 3000 meters above sea level,sac guess pas cher, my heart has reached 125 times per minute! No appetite,hogan sito ufficiale, no strength, want to sleep, to rest, especially cold and mild asthma. This is how I? Until the next mountain, to the hospital, I know that he was sick, is a damn bronchitis!
Related Articles:

South Hunan Plaza _0

Lie

Dream _111

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
NOKIA revealed that the Chinese market will be designed for Windows mobile phone
« پاسخ #69 : 01 ژوئن 2016، 06:43:52 am »

Hello
< p > according to foreign media reports,scarpe hogan outlet, Nokia is responsible for smart devices business executive vice president Joe & middot; Hello Jo Harlow said recently, Nokia's first windows phone will include some specifically for the Chinese market products, which may have a CDMA version of Windows Phone. Joe &middot; Hello work is regarded as one of the most difficult areas of mobile work. As the person in charge of the business of NOKIA intelligent devices, she wants to assume the responsibility for the transition from NOKIA Symbian to Microsoft Windows operating system.
But
 announced in February this year,occhiali ray ban outlet, NOKIA's alliance with Microsoft has become one of the most popular cooperative relations in the mobile field. The future of NOKIA and Microsoft's ambitions in the mobile field are largely determined by the success of the alliance.
NOKIA revealed that the Chinese market will be designed for Windows mobile phone
 &middot; Hello Joe; work in the UK, but often to the United States and Finland. She admits that her work needs to pay a lot of time and effort, but said that the current NOKIA's cultural transformation is a golden opportunity. She said: "it's very exciting to be able to take on such a job at this time.". This is one of the most exciting jobs in the whole industry."
< p > Nokia CEO Stephen & middot; elop (Stephen elop) often joked, he to Joe & middot; Hello applied the tremendous pressure,scarpe hogan outlet, asked her to launch the first Nokia windows phones before the end of the year. Hello refused to confirm whether Nokia will launch Windows Phone in 2011, but she hinted that Nokia is sure to be in before the deadline to complete the task. Hello,hogan outlet, said: "for our progress,air max 95 pas cher, I feel satisfied. Our goal is still this year, and this goal seems to be achieved."
 the first batch of Windows mobile phone
 keep one reason for optimism is that her work progress faster than expected. On May 24, a press conference,hogan outlet, Microsoft mobile communication business, Andy & middot; Reese Andy lees said, has a variety of Nokia devices running in Microsoft Windows Phone the latest version of the software "Mango (Mango).
 said hello, early. "
Since
In < p > before on speculation that these early Nokia windows phones in appearance will with Nokia's Symbian phones similar, in part because of time constraints, and in February this year,hogan outlet, announced shortly after the alliance with Microsoft, Nokia released some design renderings, looks very similar to the Nokia mobile phone.
 at the same time,air max pas cher, this goal is not just a Windows phone, but a number of. Hello, the first NOKIA Windows mobile phone will be a combination of a variety of devices.
Related Articls:

Key words media inventory of the ten major electri

Speeding up the construction

The giants will be announced Q3 earnings in November 1st after hours

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Bitcoin foundation will be in talks with the U.S. government to promote the rele
« پاسخ #70 : 01 ژوئن 2016، 07:12:09 am »

with the rise of bitcoin, this is the rise of virtual currency caused by the regulatory authorities and the growing concern of the legislature. On Monday, at least seven government agencies in the United States will send representatives to talks with major bitcoin dealers. (bitcoin foundation, legal counsel Patrick & middot; Merck (Patrick Murck said he will represent bitcoin traders to attend the talks,pandora outlet online, presentations,scarpe hogan outlet, and answer questions from the Federal Reserve, the U.S. Treasury, the Federal Deposit Insurance Corporation, the Comptroller of the currency office, the IRS, Federal Bureau of investigation and other departments on behalf of the bitcoin fund.
Bitcoin foundation will be in talks with the U.S,scarpe hogan outlet. government to promote the relevant legislation
< p > Phoenix technology news Beijing time on August 26 news, according to "the Wall Street Journal reported. At least seven U.S. government supervision departments will be on Monday and bitcoin fund will (bitcoin Foundation) as the main representative of bitcoin dealers held talks, the main purpose is to industry standards, strengthen supervision and promote the legislation.
 bitcoin foundation and other bitcoin traders said they fully support the government's regulatory initiatives to ensure that bitcoin trading industry in the legal license
< p > and in virtual currency in the most widely circulated nothing better than bitcoin, bitcoin is based on a set of code, the complex algorithms produce, this rule from the interference of any individuals or organizations, and between the bitcoin can trade with each other, bitcoin can also be used to buy real goods and services. So far,hogan outlet online, the authorities have focused on ensuring that bitcoin transactions do not violate the laws of currency trading,hogan outlet online, and prohibit the use of bitcoin for money laundering and the purchase of drugs and other illegal activities. The Ministry of Finance under the Financial Crimes Enforcement Network (Financial Crimes Enforcement Network) at the beginning of this year released a guiding principle, said to be the traditional currency trading anti money laundering requirements to regulate the virtual currency transactions.
 U.S. internal revenue service, the FBI refused to respond to this. Because it is Sunday (local time),goyard paris, we can not contact the representatives of other departments through the official channels. The meeting was held marking federal agencies are trying to sort out their in the virtual world currency law enforcement rights boundaries, because the virtual currency and the traditional currency is not the same, it is not the central government issued currency. At present, there is no government regulation and protection.
< p > bitcoin foundation general counsel Mr. Merck said that he is very happy to borrow this opportunity to introduce more bitcoin and bitcoin traders to the outside world, so, whether bitcoin traders or government regulators can step forward,scarpe hogan outlet, sharing a safety supervision under the trading environment. He also said: we know many specific challenges facing the bitcoin the future development of the road,hogan outlet online, but the bitcoin development prospects gratifying, we hope to cooperate with government regulators, for the safety of bitcoin transactions environment escort.
Related Articls:

Complaints DELL notebook serv

Close the European debt crisi

Micro-blog official seckill M

Since the start, VANCL always maintain a healthy and rapid pace of development. Currently a single daily VANCL about 50 thousand, average daily sales of more than 100 thousand. World famous accounting firm Deloitte audit said: over the past three years, VANCL was one of the fastest growing brand in the Asia Pacific region, the annual compound growth rate as high as 29700%.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Class fun -- spicy taste
« پاسخ #71 : 02 ژوئن 2016، 01:10:08 pm »

some people love to eat spicy, away from the chili can not live, for example, Chairman Mao, every meal must have pepper,occhiali da sole ray ban. Today, I also tasted the spicy taste,hogan outlet.
< p > noon when having a meal,chaussure air jordan soldes, we Zhang chic to holding a bowl came into the classroom, smiled and asked us: "you guess there is what?" This question, it aroused my curiosity, put down the bowl in the hands of asked: "teacher, what is it?"" Lu Yuxuan and several classmates follow to ask. The teacher didn't answer, wreathed in smiles to open the lid took out a plug import, on the product side, while also saying: "well, really taste,golden goose sneakers." We continue to ask, but the teacher put forward a condition: "I tell you, however,adidas yeezy pas cher, everyone of you have a bite." "You're on, eat!" I, Lu Yuxuan, He Yanjie, Yao Zequan immediately replied together. Zhang just opened a mysterious lid, you head out for a look at the hot pepper.
 is not afraid of spicy no practice,hogan roma outlet, instead of a "fearless, afraid of fire, pepper!"
Class fun -- spicy taste
 we abide by the agreement, opened his mouth, shout each a little pepper,sac goyard saint louis. At the beginning, I still do not know the immensity of heaven and earth, out of a sentence: "pretty sweet." Not and in a short while facial expression moment changed, a few people are spicy straight stamp, grab a cup into his mouth fierce fill until choked didn't stop, but to no avail. Zhang and students in the side we laugh, spicy red, like the summer puppy straight tongue. The first taste is crisp, delicious, slowly... Feel like mouth fire, from the tip of the tongue began to spread across the mouth and even the inside of the ears can spew out fire, like a fire breathing dragon. Finally,new balance outlet, the lips are Ma was unable to move. I have hot and cold lunch box cover mouth together, finally relieve many.
 fun -- spicy taste
Related Articles:

Imagine th

Oh, glasse

Good night

That moment into, it is doomed to unite together, through the primary school childish and good time. Remember, just entered the classroom, our classmates are different from other classes of students. Look! Other classes of students are crying, and noisy, noisy non-stop, teachers, parents, are helpless, straight scratching the scalp. But, look at the students in our class!
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
qinglong waterfall
« پاسخ #72 : 02 ژوئن 2016، 10:51:29 pm »

qinglong waterfall
 so I'm very happy,ray ban outlet, we'll take a bus, sitting in a car to Gansu ningxia. Then,hogan scarpe, we get on the train,hogan outlet online, I asked my mother why take the name of Gansu Ningxia in the car? Mom said that Gansu is one of the ancient generals, there are mo Gan Ning,hogan sito ufficiale, we talked and talked to the Qinglong waterfall. I get off,tn requin pas cher, ah! Rainy day, so exciting! I ran and called to the Tsing Lung falls,scarpe hogan outlet, I want to go to the door, there is a shop owner said that in the us to eat it! Mom and dad would pretend to say, a shop owner said: buy a raincoat,hogan outlet, a great water water water hole.
 too good! Great! I heard that my father and mother took me to the Dragon falls to play. Dad said Qinglong waterfall is Asia's first great falls,hogan sito ufficiale, I can't wait to cheer up! Because this is the first time I went to play in Tsing Lung falls.
 dragon falls
Related Articles:

Beautiful rose flower _0

Lion uncle

The sixth

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Zhishan amusement park _0
« پاسخ #73 : 03 ژوئن 2016، 05:03:20 pm »

Zhishan amusement park
,hogan outlet
 then,hogan rebel outlet, I determined to go to bumper cars. My mother couldn't help my Ruanmoyingpao had to dig down. I was too young, don't step on the accelerator, to give control to mother. My mother is indeed open car, bumper car to open very skilled. In a bumper car in the game, we gain a complete victory.
 down from the pirate ship,hogan outlet, I watched the self-control of bees. I in the above does not stop according to "up" and "down", happy to swing,golden goose sito ufficiale, while out of machine gun alignment Mom "bombardment" implementation.
 to Zhi Shan Park, bought a pirate ship ticket, I can't wait to go there a pirate ship. Can not think of a pirate ship so exciting, while a dive in the sea rose into the air. My head at the top, I fear that they will fall,louboutin pas cher, when my head down,goyard prix, feeling of nervousness disappeared. Can be immediately lifted off, nervous and relaxed,hogan outlet, I am scared out in a cold sweat.
 opened the bumper car,hogan sito ufficiale, we go hiking. Ha, the mood is very good. From the north gate, walked to the car when I have not move pace. But I am very happy.

Zhishan amusement park
 Sunday, my mother took me to the Zhi Shan park. I was too excited to jump three feet high.
Related Articles:

Like sprin

Fifteen see the Lantern _2

As long as you live -- read altar and I have a sen

Those too romantic love go may be the last soul fly annihilation. In the palm may also just a few memories, although there are still people again and again to dedication of love, love moths. Love the lovely scenes, the prince and Princess of the fairy tale world of love stories make us full of fantasies of love.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Smoking_0 On
« پاسخ #74 : 04 ژوئن 2016، 11:13:26 pm »

scarpe hogan outlet
 don't smoke

some students think that should not smoke
< p > [problem-solving guidance] this is an argumentative essay,nike tn pas cher, similar to the layout of the article, and in 2002 the national examination volumes of English in written expression. The problem for the pros and cons of smoking, both sides each sticks to his argument,sac guess pas cher. As a writer, you should be firstly according to the contents of the table, put the fact &gt,hogan sito ufficiale;
Smoking On
Smoking
 personal insights
On
 reason
Smoking
 1 makes people feel comfortable and helps people think;
M 'against smoking.In my

students for the problem of smoking launched a warm discussion, please according to the information provided by the table,zapatillas air max baratas, write an essay entitled "Smoking On".
2,hogan outlet online. grace generous;
2. a waste of money;
 1 harmful to the body;
 some students think they can smoke
I opinion it' better for those s who got have the into habit of smoking to give it up. (106)
3. to increase the state tax,hogan outlet.
3. is easy to cause fire,ray ban outlet.
Some of my classmates think that smoking does harm to our health.Many people become ill and die of smoking.On the other hand, you must the Nei's more spend much money on cigarettes.What, many fires are caused by careless smokers.
 view
Some others take the different view that smoking will not only make you feel better but help you think especially when you are writing.They also hold that smokers seem to have an easy manner.Above all smoking can increase tax for our country.
On
 [reference answer]
Related Articles:

Start with a clean slate Fox

2012 school first class compo

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

این صفحه در 0.172 ثانیه 26 نمایش داده شد.