انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا ما اگر بد کنیم ، تو را بنده خوب بسیار است .
تو اگر مدارا نکنی ، ما را خدای دیگر کجاست .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه نهم  (دفعات بازدید: 14163 بار)

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • qrs631
Mira - Kunis to play fitness winner Oscar personally hanging wire
« پاسخ #45 : 15 مه 2016، 03:56:45 am »

Mira - Kunis to play fitness winner Oscar personally hanging wire
"Jupiter" featurette released upward "small freckles" in person hanging wire
<br _="" channing="" tatum="" said="" everyone="" is="" really="" hanging="" wirya="" flying="" in="" the="" sky
< p > "whether humanity is universe the only intelligent creatures" idea has been in the minds of the wachowskis hovering not to, Mila Kunis said they: "living in the world of science fiction and want to show the brain in the science fiction world for everyone." The Jupiter ascending "assembled a top of the production team, including was three times in a row won the Oscar winning cinematographer John toll," biochemical crisis "clip Alexander Graham Bell Nell," the amazing spider man, "costume designer gold - Barrett and with the house of flying around in mind," Oscar composer Michael Phrygia kino is production team to work together such that there exists in the magnificent picture director mind finally able to vividly screen.
 alien civilization fascinating sister Wachowski deep human
< p > in addition,hogan sito ufficiale, Wachowski, also for the whole universe established caste system, a small part of the people always want to above the top of most people,air max femme pas cher, and huge universe and redundancy of the bureaucracy and the Department of passing the buck also and human society is exactly the same. Therefore,nike tn pas cher, Sean Penn praised this is "has a profound meaning" for the movie.
< p > produced by Warner Bros., Shinco Oscar winner Eddie Reid Mayne portrait of joining, the Matrix Trilogy directed by Wachowski co directed, Mira - Kunis,scarpe hogan outlet, Channing - Tatum, Sean Penn,goyard pas cher, Douglas booth,hogan outlet online, tuppence Middleton, Hollywood popular star of sheep in 2008 the first "heavy science fiction" giant "Jupiter ascending" on March 6 in the mainland officially released, painting since the fierce offensive, two days to break the one million mark,nike tn pas cher, for three days to lead the box office chart, first weekend box office gains 147 million. Today, the Jupiter ascending "released a" create peak "featurette, all the creative in the video camera, secret this Hollywood epic sci-fi large behind the scenes of the production process. Mila Kunis praised the Jupiter ascending "is a" sophisticated details of a masterpiece ", Douglas booth said:" this will probably is one of the best science fiction you have ever seen. "
 Mira _ Kunis show "Queen" came to fitness
< p > has deep electric eye, sexy body Mira - Kunis in the Jupiter ascending "played the universe's most powerful Dynasty angstrom blazek, deceased Queen" reincarnation ". Her in the film there are many fierce fighting chase scenes, in order to complete these shoot she and Channing - Tatum hanging Avia for seven months,scarpe hogan outlet, as long as in the range allowed by the law and insurance companies, all the movements of her personally go into battle. In order to better show the "Queen", Mira Kunis also came to fitness, exercise agility.
Related Articls:

The Golden

financial crisis gave birth t

we let the Chinese actors have the role of

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
vaccine by the state to pay
« پاسخ #46 : 15 مه 2016، 02:39:58 pm »

vaccine by the state to pay

< p > according to the "daily economic news" reporter understanding, Sinovac to declare the influenza A H1N1 influenza virus vaccine cracking in yesterday afternoon won the actually attended the meeting of the 43rd expert review will be unanimously adopted, agreed the Sinovac production of influenza A H1N1 influenza vaccine can be used to vaccinate 3 ~ 60 years old population. This is the first vaccine manufacturers H1N1 influenza vaccine expert review will review the Hualan second today to accept the review as.

< p > Changjiang Securities researcher Ye Songtao said because of a lot of companies involved in the sector, according to the principle of importance, he suggested that investors focus on influenza vaccine production China Orchid biology, Tiantan Biological,stylo mont blanc pas cher, Haiwang biology; production reagent to detect influenza A tat gene (002030, closing price of $13.61), Kehua (002022,scarpe hogan outlet, closing price of 15.72 million); and the production of Tamiflu Hisun pharmaceutical.
The first influenza vaccine approved H1N1 stocks vulnerable.
Each reporter Ma Chaoyan Cui Dan
< p > Sinovac is the seasonal influenza vaccine production enterprises, Sinovac is expected this week to be a drug approval number. This reporter has learned that currently in 11 seasonal influenza vaccine production enterprises,chaussure tn pas cher, in addition to the Sinovac biotech and Hualan biological, there have been four companies also completed a preliminary clinical trial, the application for registration. The expert group chairman Zhao Kai said, in terms of production capacity,goyard soldes, production in accordance with the proportion of China's population of 1%, vaccine manufacturers can produce 13 million branch. It is calculated according to 5% of the population,hogan outlet, the production capacity of enterprises before and after the Spring Festival will reach 65 million. After waiting for vaccine production, by the state to pay,air max homme pas cher, purchasing and storage, and according to the cost of development for enterprises to keep a certain profit space.
, an important concern
< p > the experts said that the influenza A H1N1 influenza global epidemic in the northern hemisphere than in the southern hemisphere is relatively serious, along with the arrival of autumn and winter,hogan sito ufficiale, flu flu epidemic in the northern hemisphere will enter the peak, so reserve a / H1N1 flu vaccine has the importance and urgency.
 due to the outbreak of influenza a H1N1 once again a large-scale outbreak of the possible, the recent two markets have the concept of influenza A shares highly respected. Yesterday, the Shanghai Composite Index fell 192.94 points, or 6.74%, the largest single day decline since the year. But a stream of stocks but most close to the red plate. Among them,hogan sito ufficiale, neptunus Bioengineering (000078, closing price of $9.33) rose 4.13%, approaching intraday trading, Hualan biological (002007, closing price of 41.56 yuan) rose 3.90%; Hisun Pharmaceutical (600267, closing price of 1.689 yuan) rose 0.24%, Tiantan Biological (600161, closing price of $20.40) fell slightly by 0.2%.
Related Articles:

Central ba

Sources said the insurance pricing interest rate m

Xu Xidi

Although Huijin holdings shot that management has begun to consider to maintain a stable stock market, but policy and no real positive stimulus and expansion of new shares are still ongoing, in October and a considerable scale of new shares issued wait, so in the long term trend of a shares still need caution.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039
not because wages are not responsible for
« پاسخ #47 : 15 مه 2016، 02:48:36 pm »

teams and the gap is not a tiny bit of
 it is understood that the team did not play well in the Asian Games will last year, Hao Wei had to beat a retreat. But because of the trust and support of the football association leaders,hogan sito ufficiale, he chose to stay. "As long as one day in the seat of the coach,chaussure tn pas cher, I am going to have to play the 'head coach' title with their own conscience. Led the scoring >
 women's coach Hao Wei has been three months did not get salary,hogan outlet, the football association did not renew the coaching team, these factors may have an impact on the team to prepare for the world cup". Yesterday, the report caused great repercussions in the football circle. In this regard, last night, has led the team gathering in Beijing, the Chinese women's football coach Haowei said clearly: "lead to women of the reasons for the recent poor performance is much, can with the coaching staff did not renew the contract and I don't get paid without any relationship. At this point, the team only thinking about how to improve the preparations for the world cup".
 not because wages are not responsible for
Hao Wei: the teams don't take on a tiny bit gap is not that | women's World Cup | _ Phoenix Sports
The coach group
< p >, Hao Wei admitted that China team missed the last World Cup, actually on the loss of the batch is in when the player to play in the. Ordinarily, the average age of a mature team about ershiqiba years, the Chinese team in this age,hogan outlet online, even to a player, there are several insisted? Even if there are still playing, the state and how? No way, we had to rely on young players. Can a young player to mature, still need time and exercise."
 after three years in the Algarve cup, there are China women's achievement is the annual progress. Therefore, the outside world are looking forward to China women this year to participate in the Algarve cup. At the end of the bottom of the results, so that the outside world questioned the women's football.
< p > for outside came the "Fa three months didn't send salary, Haowei refused to talk about, he said,hogan outlet online, at present at this juncture to prepare for the world cup,nike tn pas cher, I hope outside don't get paid for that matter. < strong >" football under the coaching staff salary is not run, I headed to the coaching staff will not because three months did not take the salary is not due diligence. The coaches are reluctant to say, just want to do my job well. From the Canadian World Cup mandamansuan less than three months,chaussure air jordan pas cher, we really do not want to teams from other external factors disturb ".
< p > for women's soccer in the Algarve Cup performance of the reasons for poor,scarpe hogan outlet, last night Haowei admits: "as a young team, with the same group of three opponents Brazil, Germany, Sweden is finished, we are more aware of the lack of their own. These problems, it is in many aspects, the gap between us and these teams are not a tiny bit. The last game with the Portuguese team qualifying, was originally a winning goal, but because of lack of defense experience, the last time was sentenced to a penalty. This requires us to seriously sum up, in order to fight in the world cup no longer make the same mistake."
Related Articls:

Jiang Chao Super currency to rise the risk of stag

Sainty Int

Provision

In addition, according to many entrepreneurs said, due to various reasons, in terms of credit, tax, funds to support and preferential policy of the government still exist the phenomenon difficult to implement, especially in terms of credit, even complete B round of start-up companies are also difficult to obtain bank loans, not to mention on which early entrepreneurs.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Woman heart
« پاسخ #48 : 16 مه 2016، 09:37:41 pm »

a brief separation, a small differences, will make her heart uneasy, afraid of, is the soul of loneliness. Love will be wronged by tears across the lips, eyes, fall in finger. Because my heart is full of love and hope, not bearing a trace of sorrow, a little sad. Love will be nagging chores into a fine, on older, floc fuel. Home, it is her all, always think of it into a warm, always warm. You, has been to support this family's sustenance, is her ideal of the happiness.
 women's mind, such as stars, distant, like a romantic flower. As long as you pay a sincere, repay a love, always care, always hold with, love will be with you for life,hogan outlet, happiness is so simple.
The heart of woman
< p > women like to worry delicate as ink, placed without end, send books on paper, attached to Xinxiang, folded into a kite, flying over nine days. Like the mind woven into a colorful, metamorphosed into a Mengying, blurred in the gloom,hogan outlet, desire a warm, Junius dissipated,goyard pas cher, Qingsi will fill. Love the things into rendering, catharsis, as the only full of care. Hope,air jordan pas cher, but really accompany. Because she wanted to know where you are placed in her, negligence on the fingertips, or nostalgia in the lips. Love will fill your life means small jealousy,hogan outlet online, speculation, careful browsing. Whether you have to hide, whether the heart in two.
 will love beautiful in mind before Bo smile, Mitsuyo have mercy. Static, dynamic, such as the virgin, like fantasy. Want to seize, you really care, no matter whether the youth no longer, Time went by.,scarpe hogan uomo, hope, you will always be together. The romantic love into the whole life,hogan roma online, a flower, a warm words. Take life into a romantic thing, life will do a warm journey metaphor. A scenery everywhere,scarpe hogan outlet, that is, time and time again perception, or wandering around, or walk in a hurry, leaving traces with years scattered in the wind.
Related Articles:

Ignore the happiness

Double

By Nalan

From small to large, nobody tell you how to get rich, they have been living until the dead follow the prescribed order. This is the father's generation of the general outlook on life. Thereout, father then scold me I never bicker with him, because that is the differences in values of two generations of people, I can't completely according to their life view value or view has life been. So, I have been in the bottom of my heart to resist, more time by their own will to create the future of life.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

Phoenix Entertainment News vest line queen Yuan Shanshan in the first grade "University" season opening Shoutu,spaccio hogan outlet, how is this going? Ming Ming Shao interview with teachers apartment, see table snacks are piling up,golden goose outlet, hence doubt yuan Shanshan had made the envy of everyone vest line has disappeared.
The first grade class "Yuan Shanshan" mad show vest line Shao Mingming took the opportunity to "kaiyou&quot,tn pas cher;

lawyers point of view

2012TVB TV seven  the Golden Beauty 2 most expected

The game postiga still as an arrow with a top on the front, but desire to attack the strong c Luo many times before in into the penalty area, and in the Netherlands strong attack before, Portugal after a huge defence and midfield defensive pressure and basic too busy saving organization. The heavy duty of the offensive team organizes falls on Nani's shoulder, but he basically did not make a contribution.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
The new scheme Tunhe by institutions to vote with their feet
« پاسخ #50 : 17 مه 2016، 01:49:06 pm »

< p > yesterday, COFCO Tunhe announcement of the new scheme, intends to not less than 7.98 yuan / share price to include COFCO,louboutin pas cher soldes, including not more than 10 specific investors,air max 95 pas cher, non - public offering is not more than 6.13 million shares, to raise the total funds not more than 48.85 billion yuan. And in prior to May 20, COFCO Tunhe intends to not less than 10.47 yuan / shareholders issue price of not more than 2.5 million shares, raising not more than 1.57 billion yuan. The new scheme reduced the additional price at the same time,hogan outlet online, amount of fund-raising is a sharp growth, raise investment project also directed to expand the scale of production of sugar. COFCO Tunhe will not only group's sugar import and export business and related assets LAN into the bosom, will also acquire Australia's largest sugar mill Tully sugar.
< p > COFCO Tunhe said, will be through the acquisition layout Southern sugar, expand the scale of sugar and sugar industry development strategy of the company, and improve the company's sugar industry chain, to achieve docking with the international sugar resources and domestic sugar consumption market.
 Shanghai stock exchange public information display,hogan outlet online, yesterday to sell five seats, there is a body figure, sold 22 million 132 thousand and 300 yuan, ranked first in sales. But buying in the ranks of the top five, both for the brokerage business department, and bought the largest amount of business department also just buy 1 million 548 thousand and 400 yuan.
 yesterday, COFCO Tunhe direct opened,hogan sito ufficiale, several intraday limit. To close,hogan outlet, the decline narrowed, closed at 8.22 yuan / share, down 7.43%.
The new scheme Tunhe by institutions to vote with their feet
< p > morning news yesterday, COFCO Tunhe Co., Ltd. (COFCO Tunhe,nike tn pas cher, 600737) announced that modify the non-public offering plan, the amount of fund-raising from 25.7 billion yuan, up to 48.85 billion yuan. Effect of first news,hogan sito ufficiale, COFCO Tunhe shares fell yesterday, and in the first place is sold to institutional investors.
Related Articles:

ST Huang Taiwan shares cupola the huge hidden snacks

Oriental Garden proposed increase to raise 2 billion 200 million yuan investment 5 projects

The annual

And the sea in March of the real estate sales for HK $77.6 million, sales area of 58.1 million square meters, respectively, an annual increase of 13.2% and 19.7%; chain in February of 42.5 billion sales and 27.9 million square meters of sales area, respectively, an increase of 83% and 1.08 times.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Bill Gates Quotes
« پاسخ #51 : 17 مه 2016، 08:35:17 pm »

1,scarpe hogan outlet, life is not fair,tn requin pas cher, to adapt to it.  < br / > 11,goyard pas cher, if you mess up,hogan sito ufficiale, it's not your parents' fault,hogan outlet online, so don't whine complain our mistakes,hogan rebel outlet, to draw lessons from.
Time: 00:11 2012-04-06 source: network editor: network reprint Click: Second
Related Articles:

Encounter Andersen

Write diff

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • ghi554
361, the stock exchange has raised funds to raise funds over HK $2 billion
« پاسخ #52 : 18 مه 2016، 01:34:31 am »

361&deg,scarpe hogan outlet; the stock exchange has raised funds to raise funds over HK $2 billion
< p > report from our correspondent (reporter Hu) following and Anta,goyard soldes, XTEP has after the successful listing in Hong Kong,hogan outlet online, Quanzhou and a famous sporting goods brands 361&deg; International Co., Ltd. also yesterday in Hong Kong Stock Exchange listing,golden goose mid star, the stock closed the day rose 8.03%,mont blanc pas cher, the company president and executive director Ding Wu, and his family's net worth is therefore more than HK $40 billion. Hu Xiaohong) following Ann
< p > in the 361&deg; the shareholding structure, including President Ding Wuhao, dings 3 holds a total of 10.95 million shares, 54.75% prior to the listing of the shares of the company accounted for. In closing price yesterday,hogan outlet, the market value of the dings of this part of the shares has reached HK $4 billion 270 million.
 361&deg; it is understood that the issue of 500 million new shares, which 450 million shares (90%) International placement,golden goose outlet, 50 million shares (10%) on sale, and another 15% of the over allotment option. The 361&deg; listing, public offering for retail investors have been more than 40 times oversubscribed, the funds raised more than HK $2 billion.
< p > listed on the first day, 361&deg; opened higher in early trading 14% after upside, intraday Takami HK $4.28, afternoon with the city fell, closing at HK $3.9,tn homme pas cher, compared with its IPO price of HK $3.61 rose 8.03%, diurnal turnover 13.64 billion Hong Kong dollars, 22.04% exchange rate.
Related Articles:

Shuijingfang revenue fell free net profit growth

Valin Stee

The transfer of 8.66% stake in Zhuhai port to support the refinancing of large shareholder centraliz

And the sea in March of the real estate sales for HK $77.6 million, sales area of 58.1 million square meters, respectively, an annual increase of 13.2% and 19.7%; chain in February of 42.5 billion sales and 27.9 million square meters of sales area, respectively, an increase of 83% and 1.08 times.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Love inspirational words
« پاسخ #53 : 18 مه 2016، 06:44:33 pm »

Love inspirational words
, late at night, you are still thinking about that person? Actually, one thing, even if again good, if not the, don't entwine again and again, for a long time you will be tired, tired; a person, even more pictures, if not catch, timely to let go,hogan outlet, for a long time you will go, will be broken. Sometimes,adidas nmd runner pas cher, giving up is another kind of persistence. Anything, anyone, will be a thing of the past. Is your eventually you, you miss the summer flowers gorgeous, will walk into Akiba Shizumi.
/>2

, what is courage? Calm in the face of a broken heart is a kind of courage; accept nothing is a kind of courage; in the end is a kind of courage to persist in the end is a kind of courage; decision to forgive yourself is a kind of brave. But the really great courage is facing fear,hogan outlet online, stare at it.

, love, Thanksgiving is to each other's advantages, tolerate each other's shortcomings, because love is stick together.

< br / >, and do not easily expose inner fragile, learn to endure should bear of everything; do not easily tell the living of helter skelter, learn to face disorderly reality; not easily wasted every day of the time, because it is the first day of the rest of your life; not easily to compromise with the world. It makes you cry, you want to make me smile. As long as we can bear, do not escape, will cherish, strong heart,goyard pas cher, life will not be too pale.

, I desperately ran to you,air max pas cher, I just fantasy, you will be moved by my insistence. Even if we are separated from the world, but as long as one step closer to each other, I think one day, I will be able to hold your hand. But now I find that all these are illusions, no matter how hard I try, I can not go to your side,hogan sito ufficiale, because you are still standing in situ.

, if everything can foresee the result is good or bad, how can life surprise? Some things do not see hope to insist, but insisted that will see the hope.

, long-distance relationship,hogan sito ufficiale, love is not love, there is also a stick.

, feeling the most excruciating, not to quarrel or cold, but obviously love, but also pretend not care. Love, the sum of self respect and tied together. But no self-esteem superior attitude, but honest with yourself. People are accustomed to playing a disdain for all ice. The better acting, the farther away from happiness. Don't hide too deep, happiness will not find you. Su Qin

< br / >, love can help you overcome all sorts of false life, with the longest tentacles extending toward the world, toward your own have not found inside,nmd runner femme pas cher, open all the usual senses numb, Jinian put the years beyond the burnout, peel back layers of secular calluses, the most soft parts exposed. "
Related Articles:

Doctor foreign classic lines

8 new joke

Who stole my purse, but steal some of the waste, some empty quality magic, it from my hand and go to his hand, it will also done thousands of slaves; but who stole the my reputation to, although he is not so rich, but I lose because of it become destitute.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
2014 let love continue
« پاسخ #54 : 19 مه 2016، 08:36:39 pm »

2014,golden goose outlet, is still a continuation of the pain, I have a hovering on the edge of the life of the mother, and a nothing could not leave the house father, a medication every day cure sister and two over fifty grandma and grandpa, is, I have a rich not broken home. However, I am very happy. Poverty is not equal to nothing, I am rich, very satisfied, because I know, regardless of whether I go to the ends of the earth. In there,saldi golden goose, there will always be those who, for I miss. I will use all my strength, good love you. Let love without regret.
< p > for more than twenty years, I can't forget a thing is in mother surgery that year, I didn't give her find the best hospital, to find the best doctor, I gave her a bear the pain I can not imagine, >
< p > do not know why, I in the year of the horse impression extremely deep, a horse is still fresh in our memory, which ushered in the new season. Horse, is the mother of the zodiac, this year is the mother's Benming years,ugg soldes, people say, Benming year to inside and outside to wear a big red, and daughter to buy. Don't know why, maybe there's good luck. How many once, I thought I could not wait for a horse. However, now, I have to wait. Slowly, I began to believe that, the world really will be a miracle.
< p > may I not mature enough, each home to see mom and Dad, I want to proudly tell them, and so one day,tn pas cher, the daughter of a rich, I will ask you to eat the best,hogan sito ufficiale, the best dressed, live the best,tenis asics masculino outlet, I will give my mother to find the best hospital, please the best doctor,ugg pas cher, I will never let anyone to hurt you. But I admit, I is not very brave, these words, I always dare not say that exports, I'm not afraid of you do, but fear of mother promise, afraid she can not wait for that day, afraid she to me guilty, so I would like now so that one day the expectations. I think, look forward to, there is hope.
2014, is the year of the horse.
 blink of an eye, came to the University for two years, thanks to pass through the years, I met people, do things, thanks to bring me happy and mature every 365 days. 2014, let love continue.
 do not know when to start, I feel strange with the home, every time I go home,goyard soldes, I deliberately thinking, to my parents, my sister, Grandpa and grandma with something. Every time I go shopping with my classmates, my eyes are glued to my mom and dad's clothes. Every time I want to buy their own clothes, ears always remember my mother's words, to see the father and mother hard figure. I started from the board, buy clothes for my parents. From mother is ill, the body begins to become fat, swollen, former clothes began to wear, I said, mom, buy clothes, mom always says, at home do not work, wear whatever you want. Last October a home, when the father took me to the county, my mother in the closet to find him a half day clothes, did not find a decent. He even a pair of shoes, a coat did not work at home, he wore uniforms from middle school to high school I. Small clothes wrapped in his tall skinny body, in the loess land constantly scraped and scraped......
Related Articles:

Christmas

A piece of

Capriccio

The dancing circle little drops of water, such as golden dance, happily dizzy wave after wave of vortex. In the face of the wind, with the flavor of the sun, blown chaos of the rhythm of the rain, accidentally bumped into the eyes, so fresh a trace of warmth, self heart leapt, diffuse through the fingertips. Dipped in a drop of rain, on a piece of the sun, write your name, every brushstroke, each stroke, graffiti sunny smile.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Lonely long lane
« پاسخ #55 : 20 مه 2016، 12:43:59 am »

now,hogan outlet, the world let me have a kind of lonely feeling,hogan outlet online, in the crowd I still feel lonely,sca goyard pas cher, my first time,hogan outlet, not, not for the first time, just today just know originally this kind of feeling is called lonely. I seem to be a lonely long lane,montblanc plume pas cher, even if there is the so-called busy street,tn pas cher, there is a crowd gathered. I still feel the long lane only I alone.
 "holding an umbrella,mont blanc porte mine, I wander in the long and lonely lane" today I was aware of this word. That is how helpless, how lonely ah. Today Changsha sky is also under a light rain, the window that the rows of trees is not a tree like me lonely, even if there are other trees around it. Even those other trees are very close,golden goose mid star, very close to it.< br / > my ear sounded the distant stillness "gave me a bit of softness, also reminds me that the first words," I like for you to be still...... ".
Related Articles:

We all los

South East

Quiet and grandma

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
On tiptoe love
« پاسخ #56 : 20 مه 2016، 12:51:39 pm »

< p > in the future, I will have more courage, also live in the truth, I will very seriously very hard to love a person, my youth only unrequited love, unforgettable love, the future of my life to a love, I want to >
On tiptoe love
< p > 22 years old, youth have left many, you young face can maintain long, your blood of mentality also dying long, or every day you have left youth more and more far, one day the world lost. Some people say that youth is not good-looking young face, but your state of mind, your heart is always young, you forever 18 years old, of hope and optimism, positive, you are never too old to. Some long forgotten but time is cruel, even if you say so, you looks and mind forever impossible as it is now, mature and aging, everything will be followed, which is the life charm and cruel, you as time, always continue to lose and get, maybe you get you want, you also lose the you don't want to lose some, and loss, award and punishment, unable to say broken, enjoy every day, happy every day, live in the present, at least today I am happy self, wanton float in the sky, today I am young, youth,golden goose deluxe brand, happiness is good.
 not in the youth very much love to love a person, is a pity, in addition to that time, will never be so warm and so put into the love of a person. Not loved like that person, can't leave some willful wanton in youth flying in, brave love is but, anyway,jordan pas cher, we face in the teens and time is peak of everyone, whether you look good or bad, in this age you are young and beautiful, because the young, fearless because, because the pure bright smile. If can in the best years of my life to meet the love of people, the best that he also deeply in love with me,hogan outlet, loved deeply loved,hogan sito ufficiale, is how precious happy thing ah, he witnessed my growth, leave a thick and heavy in my years of a pen, we cry together, laughed, crazy, very love very love! If he does not love you, or love others, to love a person silently in the dark secretly, in the boring learning time quietly chasing his eyes, his pace, is a happy thing, I am very happy in my youth I have to chase him, I silently humble love he, naive, love and pain really, he love me too, there should be no bar, maybe a little,scarpe hogan outlet, this is not important, I love that I love him, I don't like that his love, love that silly love me, don't love the cowardly doltish I love. The secret of joy, regret that would never say &quot,hogan sito ufficiale;I love you", then unbridled, maybe I won't regret, and then love more, maybe I can feel more,chaussure louboutin pas cher, also can let oneself He's closer, becoming a better self. Everything turned into a beautiful memory, fixed in those beautiful time. All the joy and pain, pain and struggle, loss and helplessness,golden goose sneakers, happiness and laughter, are left in the bottom of my heart the most soft place, grow up, we smile goodbye, always meet.
Related Articles:

The love of the deep heart

In August,

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • ghi554
Gphl said JDB alleged fraud has been reported to t
« پاسخ #57 : 20 مه 2016، 02:14:08 pm »

reporter to connect the two sides headquarters, jiaduobao told reporters the public relations department did not accept a telephone interview. Gphl side line and been busy. Reporter noted that the two official website,hogan outlet online, in the official website of wide drug group is the latest bar, in addition to "suspected counterfeit" the eye-catching news report JDB mystery of the contract outside, the much hyped and "first Wong Lo Kat production base settled in Taizhou",hogan sito ufficiale,< p > and different is that JDB every time is "quiet" many, in the official website of the latest developments,hogan sito ufficiale, in addition to in August 1,mont blanc pas cher, reproduced in the two articles, no other news. For gphl report, has been dependent on the statement jiaduobao has not made any statement.
< p > this is following the court on July 13 JDB disable Wanglaoji trademark issued a final ruling,hogan outlet, Guangzhou JDB again "hit". Between Guangzhou and jiaduobao war seems far from over.
Gphl said JDB alleged fraud has been reported to the public security organs
8 July 2, Guangzhou Pharmaceutical Group two attorney office held Wanglaoji trademark rights media briefing, Guangzhou Jinqiao white letter law firm Ma Lijun lawyer said "JDB July 13th media flaunted so-called mystery of the contract,hogan outlet, many altered and contradictory,hogan outlet, suspected fake,hogan outlet online, Guangzhou Pharmaceutical Group has been reported to the public security organs.
Related Articles:

Jin Zhiguo

Guangzhou

Fang large group intends to i

China Eastern Airlines Corporation Service Director Dong Bo said, the China Eastern Airlines flight attendants recruitment has the characteristics of "low". "Polyhedral although recruiting examiners to increase the workload of several times, but around the recruitment of the crew after training, will try to distribution according to apanage posts, which will greatly reduce the staff of liquidity.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Sweet love
« پاسخ #58 : 21 مه 2016، 02:40:41 pm »

maybe we have lost, so now we are carefully nurtured this section of love not easily won.
< p >, the weather is windy, hope to look out of the window, can not see anything,goyard paris, only to hear the cry of the wind, suddenly and let happiness filled the entire atrium,hogan sito ufficiale, can and you in together is my life the biggest lucky (read the article network: www.sanwen.net),< p > love what is the end, I have been in answer to pursue this problem and give me the answer only you, this life I don't expect what wealth the,sac guess pas cher, because you is my greatest treasure, in order to if you abandon the world and no harm,
 looked at the deep night outside the window,air max pas cher, thoughts drift to the distance, the float to the place where you are
, the setbacks and difficulties in the face of true love will vanish like soap bubbles
< p > just the end of the call,sca goyard pas cher, maybe you will be very strange why I ramble over and over again, maybe you hate me, but I still want to say, or to ask, because I am afraid, feeling kind of lost I believe you must taste, I said, this life is you.
 life is like this,yeezy 350 pas cher, you are always very helpless
 horizon that a residual smile is my eternal hope
 all these efforts are from you to give my love
 baby, believe me, I will carefully take care of our love, I will work hard, no matter how difficult the future, I will not give up
 happiness is in our eyes, as long as we move forward to a small step to be able to taste the sweet love of
 Xishan the colors of the rainbow, is our ultimate direction
, my dear, I have a heart to accompany you to the old, to love a loyal heart,air max femme pas cher, a true heart to you completely
 like Liu Yiyang said, although I don't have a car, no house,hogan outlet, no money, no diamond ring, but I have one to accompany you to the old heart.
Related Articles:

Flowers so brilliant _900

It is clea

About coll

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Micro novel Featured don't put the love of others,
« پاسخ #59 : 22 مه 2016، 12:07:38 pm »

immediately said, but for a long time, he still didn't come  [squat cry don't take people's love as you heard, "
 two] for

One day, Mr. her love / the < br / > she found him, each time and he had only a handful of a few < br / > until,hogan outlet, she from the whirring of the Cha Cha, become silent < br / > her friend asked her to find a lot of topic < br / >, how, become a lady,nike tn pas cher! < br / > and she just smile < br / > [as I again how to find the topic, exchange also only you uh oh],

he made money, without demur,hogan outlet, and she got on a ship  the shore,hogan outlet online, she burst into tears, asked mother-in-law, he not swim, why not come up < br / &gt,guess pas cher; and his mother-in-law, look at the sky, the silly child, when he learned swimming < br / > [because love you, so I will take good care of you] < couples couples &gt,nmd runner homme pas cher; 4 < couples &gt,adidas nmd pas cher; her and she is good sisters, a called spirit, a called snow < br / &gt,tenis asics feminino; > her
micro novel selection: don't put the love of others, as you work for
Micro novel Featured: don't put the love of others, as you work for
Related Articles:

Fellow out

Travel, the most beautiful encounter

Let me sail once again on the way to love you

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

این صفحه در 0.166 ثانیه 26 نمایش داده شد.