انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به نظر شما تعالی چیست ؟
1)- هدف
2)- تکنیک
3)- مسیر
4)- سیستم

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

صفحه: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   پایین

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه هفتم  (دفعات بازدید: 19626 بار)

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • ghi135
2015 speech on behalf of the military training teachers
« پاسخ #75 : 02 ژوئن 2016، 02:05:44 am »

seven instructors, you are the seven man, is the seven scenery! You, let us see the contemporary military style, let your soul alive, sonorous and stands in nine!
 students, I hope that you would promote military discipline, not afraid of hardship, not afraid of tired, with patience.
< p > waved since then,scarpe hogan outlet, thousands of miles Yanbo charming eyes, fellow instructors, we teachers and students, 400 pieces of thanksgiving heart, a road follow you!
2015 military training teachers on behalf of the speech
 can not forget that there are a lot of a lot, bit by bit are engraved in our teacher's mind,hogan outlet, are engraved in our students the most long-term memory. Your instructor, you are the most worthy of respect, you are worthy of the "most lovable person" title!
< p > can't forget, 24 PM, all the way prostitution rushed to the nine instructors, did not have time to wash my face, wipe the sweat, the and the school teacher to discuss military training specific matters. You, is the world's most selfless person! Can not forget, military training not a tiny Junzi action, instructors are detailed decomposition, repeated demonstration, teach patience, rehearsal, must not be allowed to any one classmate lag behind. For you, is the world's most perfect person; cannot forget, training more than the rest, active atmosphere,air max pas cher, instructors hoarse throat to our students sing a song of songs in the first, we have found: that is human the most masculine and most wonderful songs; not forget that night, instructors in spite of a hard day, next to all, to our students about the knowledge of national defense, told the truth of life; don't forget,hogan outlet, the dormitory, instructors taught us students tidy; cannot forget, daily meals, dining table, facing the half word to complain homely fare, teach officers sounded tired but you have no taste do not say, and one to the training field, you will not forget the valiant and heroic in bearing,hogan outlet, in fine fig......
2015 speech on behalf of the military training teachers
 five days of military training, is the hardship of baptism, is vulnerable to strong nirvana. Five days of rain, pronto, playground two tall trees we have witnessed the growth!
 distinguished instructors, teachers, dear students:
< p > first, I would like to personally, on behalf of the members of my family,tn requin pas cher, to all instructors, especially six Peng instructors bowed: Thank you for my son XXX help and discipline. (bow) thank you! Military training ended, please allow me, represents a high up all our teachers, especially high teacher, grade group teachers, a gift to the instructors: Thank you pay for mountain education work hard work, thank you for the moral education workers provides a very enlightening demonstration of learning platform. (bow) thank you! In the bank each occasion,adidas yeezy pas cher, please allow me,hogan outlet, on behalf of all the students in grade one in senior high school, to instructors tribute: Thank you for five days, sun roof, pelting rain in the bucket, hardworking with strict discipline, thank you in our students with difficulties in particular and their inert ideas, Johnson arrogant habits of the contradictions and struggles in the full assistance and education. (bow) thank you.
Related Articles:

Proposal for the protection of the earth

2012 - 2013 school year first semester primary school teaching o

Business t

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Beautiful spring _1111111117
« پاسخ #76 : 02 ژوئن 2016، 06:47:27 am »

,asics brasil
 spring came, I saw a big swallow flying through the air,hogan sito ufficiale, the fish play in the water. This is the spring in the air and the wind warm, swallows; spring in the water,hogan outlet online, the fish chasing ducks. The willows grow buds,scarpe hogan outlet, almost look like Tingtingyuli, very pretty and charming. Like a charming young girl.
 spring, the grass quietly drilled from the soil in the head, look at East, the West looked at, looked curious about the world. Spring girl gently came to head with warm hand touched the grass,timberland boots outlet, the grass from the cozy and comfortable swing waist, a few days Kung Fu on the outskirts of the earth like shop a layer of carpet.
 winter day really tough, I look forward to the beautiful spring when it comes?
< p > spring,ugg soldes, spring girl in the frozen river jump jump ah, the ice was broken into pieces, formation water; spring girl on the ground step on! Step on the grass out of the head, spring girl hold flowers shake ah shake, bud smile bloom.
 beautiful spring
Beautiful spring
 I cried, "spring,scarpe hogan outlet, spring, you give us the scenery, we will never forget."
 beautiful spring
 spring, after the spring rains, the hills and water, the recovery of all things,scarpe hogan outlet, a scene full of vigour.
Related Articles:

Describe t

Childhood

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
2014 Mid Autumn Festival blessings
« پاسخ #77 : 02 ژوئن 2016، 07:28:22 am »

< p > there is no Hello than life without catalyst, car no engine, the satellite is not the navigator, life has no purpose, and I have become unstable TNT,scarpe hogan outlet, so you must listen to me: a Happy Mid Autumn Festival!,< p > without you, life is not the taste,tn requin pas cher, without you, miss did not rely on, without you,hogan outlet, happiness is going nowhere. Without you, the festival is not happy. Without you, Mid Autumn Festival I the how, may the sweet cakes, with you a Happy Mid Autumn Festival >
2014 Mid Autumn Festival blessing language
 beautiful woman who all love, the way you walk. Yes, to accompany you to the wonderful. Were you in perfect conjugal bliss. You just a handsome, she casually A Lai, so you round and round, happy flowers never open. Remember, her name is Zhong Qiujie, once owned, happiness. I wish you to follow the beautiful woman, no end of happiness.
!
 the following is a small series for the collection of the Mid Autumn Festival blessing language, for reference only!
< p > the moon, twinkle, twinkle, linked to the horizon; longing, connect thread; memories, scene by scene,hogan outlet online, in front; Guaqian, a wisp, hide the heart and wishes a bit by bit, collects the spring; lucky, drop by drop, never decreases; contact a season, not idle; Mid Autumn Festival, a year a year, wish and reunion; may you, moment by moment, sweeter than honey.
 dream home, fireworks Xiang, Yang Cecil raindance jiangnan. A lover, in the distance, the fireworks is Lane Lane head. Never think, self thinking, night dream out of boudoir. Xiaoxuan window, a curtain of incense, lock the dream Yuanyang bed. The wind window, the moonlight is light, sweet dreams. The Mid Autumn Festival, such as sugar, honey, when I return home
< br / > the beautiful moon weaving my missing loved ones endless, whether when and where. I will never forget your love, the moon represents my heart, to borrow the Mid Autumn Festival, wish you good health and a long life, happy forever!,< p > beautiful chrysanthemum accompanied by wind open, bringing a full moon is to accompany the stars and give the best wishes to you. May happiness and meet you, wish happy with you hand in hand,golden goose, flowery smile to often open, youth and happiness forever, a Happy Mid Autumn Festival!
2014 Mid Autumn Festival blessings
 moon at this time, the mid autumn moon is more round; blessings at this time, the truth is more sweet. The moon like my heart, very caring, blessing is my love, I hope to say: I miss you in the moon,air max femme pas cher, you are happy to do so on the moon!
 moon is shining in the sky, the Mid Autumn Festival has arrived. The festival with wine, wife investment arms. Happiness is happiness, there is laughter.
 every day and I often contact, your life will not be empty,air max pas cher, always send me a message, your future is a smooth,nike tn pas cher, have time to think about my smile, all of your troubles. Mid Autumn Festival to wish you all the best!
 eyebrow "eye" in "a" point of sorrow, sorrow is; "sorrow" in a little "heart", is autumn. I wish the round moon reunion, blessing round round round money happiness. Mid Autumn Festival, round to give you blessings, round, happy to accompany you, I wish you all wishes come true good dream, elixir of Tangshan, family reunion Club Kang.

Related Articles:

2014 year-end summary of internal audit

Summary of

January 2011 under the flag speech to be a person

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Maternal love _13
« پاسخ #78 : 02 ژوئن 2016، 06:44:53 pm »

mother went downstairs,golden goose, I think: why why her mother just automatic speaking, sigh? I saw a lot of papers on the table, I thought: these papers should at least three or four people change. Can I turn over, I was surprised that all is the mother of a person change, mother to change so many papers! If I, I just don't want to be this crime, but the mother on average every two days to change a time, other time all used to prepare lessons, class, and my mother is not easy to make money! Suddenly, a familiar voice came from the ear: "son, you want to have ice cream." My mother gave me the ice cream,chaussure tn pas cher, they sweat profusely,nmd runner homme pas cher, and went back to cook......
< p > it is a summer afternoon,hogan sito ufficiale, the weather is very hot,wholesale mac cosmetics, temperature of 37oC. I have sweating, blush, hate not jumped into the refrigerator. I put the home fans and air conditioners are open to the maximum, still can be very hot. I think: how can it not hot? Suddenly, from outside the window a cry: "selling ice cream! Selling ice cream! Hurry up and buy it!" The original is downstairs selling ice cream grandpa. Oh,hogan outlet, yes, there is! Go to buy ice cream, but the weather is too hot, or call my mother to buy. So I say to my mother: "Mom, the weather is too hot, you help me buy ice cream!" "All right." My mother agreed. "What is your ice cream?" Mother asked. "I want the most expensive, the most expensive is the best to eat!" I cried out to. Mother sighed, said to himself: "Hey, this child is really......" Mother is about to speak, but saying nothing.
 maternal love
Motherly love
 "the world is only a good mother, a mother of the child like a treasure......" When I sing the first song, I think of one thing. From the post,hogan outlet online, I really understand how hard their parents work, maternal love is how great.
< p > the ice thawed in the sun,hogan outlet online, my eyes but to stay a long time in the examination paper, because I first realized that to my parents are paying for these papers, to experience the extraordinary and great maternal love.
Related Articles:

_2 composi

If I were

Summer vac

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 102
    • mno039
Zhuhai, Guangdong, the introduction of the draft housing plan will limit foreign
« پاسخ #79 : 03 ژوئن 2016، 04:43:07 am »

< p > it is reported that the Zhuhai prices ferocious rally, 2015 12 months the city average prices only 13698 yuan / square meters, in March of this year rose to $15067 / square meters,scarpe hogan outlet, a disc,hogan rebel outlet, a number of projects recent price increases for 1000 yuan / square meters to 2500 yuan / square meters. (end)
 love >
 and coal are metaphors in Northeast of
 public data is not open, China should be backward
 the planning period is from 2016 to 2020, the goal is to build the government to provide basic security,scarpe hogan outlet, to the market to meet the needs of multi-level housing supply system. Planning pointed out that, 45 period, the new urban housing total about 2583 million square meters, per capita housing construction area reached 37 square meters. Among them, about 21 million square meters of new commodity housing supply, new affordable housing supply capacity of about 22 million sets.
< p > in addition,scarpe hogan outlet, "planning" also mentioned, pre-sale of commercial housing price in a certain period of time not to rise; 10 million square meters of residential district need according to green building design; actively encourage social forces to invest in the construction of affordable housing, the government required to give tax relief etc. policy support, multi-channel to raise the protection of housing availability.
< p > Zhuhai City commercial housing to buy about 50% of people to people with non local household registration, according to the "planning" Article 14, foreign buyers off can be points into three categories: one is for a long time or have the intention in Zhuhai investment does poineering work, work and life of people; second is attracted to the Zhuhai livable environment, leisure, migratory and pension type; the third is optimistic about the prospects for economic development in Zhuhai and real estate appreciation space investment type.
 banned the electric car, the next step of the car
20 years ago, the home on the prohibition of the motorcycle. Is a county-level city,golden goose, but city leaders saw a motorcycle trouble, then waved his hand, ban. He doesn't ride a motorcycle anyway.
 has said that the data is a new oil, if you can not do the social sharing of basic public data,montres guess pas cher, the use of large data in China, I am afraid at the starting line is lagging behind.
 it is worth asking the historical logic of the situation that may be the reflection of this situation. Steel and coal are highly cyclical industry,hogan outlet, economic good when enterprises to the occasion, otherwise it may face overcapacity, inventory expansion shock.
 original title: Zhuhai introduced a draft housing plan will limit foreign investment off
 "planning" requirements: "for the first class to support the purchase of the crowd, in particular, to encourage and support the purchase of high quality people in Zhuhai investment business, the two categories of buyers were the necessary regulation."
< p > Beijing Zhuhai, April 5 (Xinhua) (dengyuan Wen Chen yanru) in Zhuhai City housing and urban and rural planning and Construction Bureau announced on the 5th the Zhuhai City housing development "45" planning "(hereinafter referred to as the" planning "), to the local people for public comment, the planning mentioned" control real estate exogenous demand ".
Zhuhai,golden goose outlet, Guangdong, the introduction of the draft housing plan will limit foreign investment in the purchase of the policy
Related Articls:

Baosteel Deputy General Zhang Dianbo to resign due to job changes in office less than a year - Baost

The woman

Rowling's

This is not an external cavity cry, but a writer, regardless of encounter times or in spirit, no matter lived in the temple of high or corners of the far, whether climbing on the culture of Han nationality peak, or to be deeply the profundities of ethnic minorities living, deep experience and constant to keep the basic life sentiment.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Fortune Kuomintang spy chief was Dai Li before the
« پاسخ #80 : 04 ژوئن 2016، 06:08:57 pm »

four"   spy giant owl; Author: Chen Dameng   Chinese press press:
Fortune Kuomintang spy chief was Dai Li before the axe gang members _ History Channel _ ifeng.com
< p > core tip: wangyaqiao laughed, firmly shook shake Dai Li's hand and said: now that you have come from so far away, I wangyaqiao how wronged you? If this gets out, the future who will to me. If you are willing, I will appoint you as captain, will give you dozens of new recruits training, how do you feel?
This paper from the "
 and friends because of a bet, he stole a suit in the pawnshop,spaccio golden goose, thus being expelled from school. No Yan home to see mother Dai simply give up the road to the school, began his career flow.
 Dai Li is not to take the team into a trained with regularity, strict work style,tn requin pas cher, people love regiment team. On the contrary, the team not only lax discipline, and always do some things make people hate y'all. But more let people hate is served by Dai Li in which turned out to be the main thugs, his vicious malice to let the bandits smell discouraged, not to mention those all day in fear of the people. They hate the most is trumped up charges to Dai will,hogan outlet online, let them make money, life is also very restless. < >
 flow,hogan interactive outlet, were living, working for a living. In order to survive, he relatives to cheat money,scarpe hogan outlet, begging on the streets too, in the casino a cheat, also had to join the army, hope through the war when the generals, to succeed. But in a battle he accidentally captured, once stood in the gate of mark. Although it was later rescued, but then when a soldier lost interest.
< p > in the temple when the beggar's Dai Li was finally mother moon like find, back to the home, want him to cheer up, again to read the normal school. But have seen the world where Dai was able to endure patiently? He is planning to set up a group of soldiers and to Megatron local evil associates.
 Jiang Jieshi and Dai map
 Dai childhood intelligent nature, but unruly exception. His academic performance has been among the best, but particularly fun. When older, was admitted to Zhejiang a later, his interest will from the play transferred to the prostitution and gambling, frequented brothels, casinos. Because the lavish, forthright,goyard prix, so many students admired him, he seems to have become the new boss. To maintain a decent, he had to think of ways to raise money please out. As a result, each school is not long, he was empty in the bag.
The so-called
 Dai exultation, immediately promised. But he suddenly thought of his friend Hu Zongnan, and said: I see the commander is now using the occasion, I have a intersection, ability, knowledge, ambition is above me. If the commander does not mind,air jordan pas cher, I immediately wrote a letter to ask him to come and follow the commander, and strive for national industry. Wang Yaqiao nod. Then a week later,air max homme pas cher, Hu Zongnan also resigned from the primary school teachers work to the ranks.
Related Articles:

The civil war cavalry Hero punching machine gun po

5 Chinese

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
PuYi readme after the abdication of Yuan Shikai st
« پاسخ #81 : 04 ژوئن 2016، 08:39:49 pm »

< p > restoration, the Forbidden City, the words, also called the ancestral recovery, venerable old and old officials as saying,hogan outlet, this is the recovery so things, government in the Qing Dynasty, this activity does not begin with a well-known Dingsi event doesn't finally in the thirteenth year of the Republic of China is exposed Jiazi conspiracy. It can be said that from the promulgation of abdication edict to play Manchuria empire was not a day stop, stop. At first, I was guided by the adult to play my role, and later,nike tn foot locker, with their own guidance to the activities of the soul. In my teenage to me directly guide the master, in their behind natural and the Ministry of the interior government ministers,new balance baratas, interior office minister world continued business, President of the Republic of agreed, please take care of the royal princes (as they call my father). These robust discreet.
PuYi readme: after the abdication of Yuan Shikai still referred to me as "the emperor" _ History Channel _ ifeng.com
< p > core tip: when he gave me wrote a report: the Qing emperor, President of the Republic of China would like to the Qing Emperor: prior to Xuantong three years on December 25, Feng Oshi Takahiro empress dowager Yizhi, the dominion Kung country, as a constitutional republic polity, Yuan Shikai life with full provisional government of the Republic, synthetic Manchu Mongolian Hui nationality completely territory for the Republic of China.
 this paper from "my first half", the author: &middot; Puyi, press: press
 Yuan Shikai has dinner. Explorer eunuch Zhang Qian and once told me that Yuan Shikai to eat when music is simply enjoy affluence, than the emperor but also air!
 in the Forbidden City in the morning, sometimes encountered this strange phenomenon: in the Palace but can hear the sound of far. There is a clear hawker cries,goyard pas cher, a wooden wheel carts rumble, sometimes heard soldiers singing voice. This phenomenon is called the eunuchs to ring the city. After I left the Forbidden City, I often recalled the ring which caused me a lot of strange imagination. Ring the city impressed me most was a couple of times to hear Zhongnanhai martial music.
 Zhang Qian and her flat, with a face of angry look. I was only nine years old,tn pas cher, has been able to feel like sad taste from him in silence. In that age,hogan sito ufficiale, I can from the ring on the city's various sound imagine legendary street is what kind, hawkers, how in Gaotai performing his voice, soldiers and how to use the sing song pressure hawkers... All sound put me into a spectacular city street life picture, sound sometimes I introduced to unbearable shame Imagination: front of Yuan Shikai put even more than the queen mother dishes,golden goose outlet, crowds of people attended him, give him music, fan fan...
 mass
< p > but there are also a form of sound City, gradually my interest, so I imagine wings fly higher; Chen teacher told me the Tongzhi ZTE, Kangxi and Qianlong and so on scene is composed of imagination is the main material. The loud sound of the city is not when I stand in Yangxin Hall of the palace courtyard hear,hogan outlet, but in Yu Qing palace issued from the mouth of the teachers. This is all about the restoration of the legend.
Light mouth
Related Articles:

The Eight

Teachers' Day is set up inside Xi Zhongxun redlini

The new six army lieutenant o

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
User information leakage caused by user reflection
« پاسخ #82 : 04 ژوئن 2016، 11:11:18 pm »

after the communication, the small Yan soon
263 enterprise mailbox service personnel also told Xiao Yan,hogan outlet, to urge the staff to develop good corporate email usage,occhiali da sole ray ban outlet, "password must use more complex combinations, it is best to with special symbols; the password should be changed regularly, do not use the initial password; not free click unknown email links, and so on." As the technical personnel, the necessity of the small Yan natural temperament. "In order to alleviate the pressure on corporate IT managers, 263 e-mail can set the initial logon force the user to change the password, otherwise we can not use the mailbox, and for password strength has is clear about the request, the simple level password is unable to pass."
User information leakage caused by user reflection: enterprise mailbox security is more important
Recently, CSDN, 7K7K,ray ban outlet,
< p > by understanding, small Yan surprised discovers uncannily, the brush Library Internet companies almost always used is the password in plaintext preservation. "So-called plaintext password is hardly take any security measures, directly to the passwords into a database, hackers effortlessly will be able to see the real user password. This password save mode should have been eliminated before the." Small Yan said, "263 e-mail using is 32-bit MD5 irreversible deformation encryption algorithm, is through certain rules the password is encrypted and then, hackers get just some garbled, not to the user impact."
, exit records and other user information frequently was leaked, security issues raised concerns. Zhejiang, a medium-sized manufacturing enterprises, general manager Zhang Yan said that although the traditional enterprises and Internet companies in the Internet use is still some distance,jordan pas cher, but behind the incident revealed the safe hidden trouble indeed thought-provoking. Perspective of all IT deployment within the enterprise, but the enterprise mailbox is the use of the 263 enterprise communications outsourcing mail. In order to ensure safety,hogan outlet online, Zhang Yan to the IT department issued a thorough investigation of the task, and requested to submit a report on corporate email security.
< p > after receiving the mission, the IT department staff Xiao Yan immediately and 263 e-mail after-sales service departments were contacted,scarpe hogan outlet, the most hot brush library for a consultation, understanding the 263 e-mail in the security door.
263 enterprise mailbox service staff told Xiao Yan: "263 e-mail different to the majority of Internet companies will database into the network,air max homme pas cher, but to increase the capital and technical input, on the internal and external network separation processing, by 263 independent research and development of private agreements between the two correlation, and store the user information database was placed on the network." As a technical personnel, small Yan know the deployment of internal and external network can better avoid the occurrence of brush library. Hackers need through the holes penetrated the enterprise external network,hogan outlet, to find the secret agreement between internal and external network of enterprise, and then intruded into enterprise intranet is likely to steal user information. The whole process is not only more complex, but also more stringent technical requirements.
Related Articls:

Number portability transfer n

Germany to

Perfect 2D

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Study abroad (Study in Countries Foreign (Further)
« پاسخ #83 : 06 ژوئن 2016، 02:44:39 am »

that the developed countries can offer better educational environ ment may explain such a phenomenon,hogan outlet online. we can't deny that in certain fields,golden goose mid star, our country is not quite good,barbour pas cher. other countries can help us to educate better scientific researchers,air max pas cher. some students whose major is foreign languages are eager to improve their language skills in the native speaking country where there is a better study environment,ray ban aviator outlet.some students are forced to he abroad by parents who think in other coumries their children can be better educated and have more opportunities there or when they come back. it seems that there are always good positions for those stud&gt,hogan outlet online;
Study abroad (Study in Countries Foreign (Further)
 study abroad (Study in Further Foreign Countries)
a lot of college students are preparing for the tofle or gre/gmet,hogan outlet online. some even begin to do so immediately after entering the univer sity,asics brasil. the efforts of all this hard work is obviously to earn the chance to go to foreign countries for higher level studies.
Related Articles:

Love, is the need to express

Simulated examination questions around the college

Spring _12

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Earnings news Han Huaxin energy Q1 revenue 3.9% Qo
« پاسخ #84 : 06 ژوئن 2016، 03:46:38 am »

,scarpe hogan outlet
 gross profit of yuan (54 million 500 thousand U.S. dollars), the chain will be 16.7%, an increase of 31%;
 Q1 in 2011 by Hanwha energy audit earnings (English Edition)
 in the quarter, the total revenue of Han Chinese yuan (US $), growth of 3.9%,hogan outlet, an increase of 48.4%;
 operating profit of yuan (US $38 million 800 thousand), a decrease of 14.3%, an increase of 28%;
 gross margin was 16.3% in the first quarter was 20.3%, compared to 18.5% for the same period;
 operating rate was 11.6%, the first quarter was 14%, compared to 13.4% for the same period;
 shipments for the 248.5MW, an increase of 13.6%,hogan outlet online, an increase of 65%;
 the stock: $Hanwha energy (HSOL $
< p > according to the non GAAP,air jordan pas cher, the net profit attributable to shareholders for 1.544 billion yuan ($23.6 million), down 38.4% QoQ, an increase of 2.3%; earnings per ads of 1.84 yuan ($0.28), the chain down 45.7%, 32.6% year-on-year drop. < p< p > according to GAAP,hogan outlet, the net profit attributable to 1.494 million yuan ($22.8 million),hogan outlet online, a quarter of 3.708 billion yuan,scarpe hogan outlet, last year for the same period 1.389 billion yuan; earnings per ads for 1.78 yuan ($0.27), a quarter of 502 yuan, compared to 2.4 yuan.
The average price of
Earnings news: Han Huaxin energy Q1 revenue 3.9% QoQ
 (I U.S. stocks News) Beijing time in May 24th, Han Huaxin Energy announced 2011 first quarter earnings, the data show:
 products (including components processing) is 11.23 yuan / per watt (1.71 U. S. dollars / per watt),gioielli pandora outlet, the first quarter was 11.82 yuan / per watt;
)
Related Articls:

Handsome s

Google shares fell below $600 for the first time l

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Ji'nan moat for sewage spilled into the atlas blue _ HD
« پاسخ #85 : 06 ژوئن 2016، 08:12:02 pm »

Ji'nan moat for sewage spilled into the atlas blue _ HD< br / > Jinan moat because of sewage spilled into variable blue 2014 07:48 on February 21,hogan outlet online, recently,hogan outlet, many people reflect,air max femme pas cher, Jinan moat east side of the south gate into the blue,chaussure jordan pas cher, and this is not the first time appear this situation. Jinan City Drainage Management Service Center Director Jiang Xiangdong said that caused the blue water is on the south side of the three dormitory building sewage spilled into the rain water flood ditch,sac goyard, culvert along the flow into the moat turned blue. Photograph: Autumn Qian / CFP review 363383 Jinan moat because of sewage spilled into the blue in 2014 on February 21 07:48 it is understood,golden goose outlet, along the moat is Jinan municipal departments focus on monitoring the region,wholesale mac cosmetics, the nursing City Henan Jianguomen bridge on the eastern side of the sewage outlet gates have been closed,nmd running homme pas cher, are now being used pump sewage treatment. Photograph: Autumn Qian / CFP review 363380 Jinan moat because of sewage spilled into the blue in 2014 on February 21 07:48 Jinan east side of the South Moat turned blue. Photograph: Autumn Qian / CFP review 363382 Jinan moat because of sewage spilled into the blue in 2014 on February 21 07:48 Jinan east side of the South Moat turned blue. Photograph: Autumn Qian /CFP comments 363381Related Articls:

People's Daily - firmly grasp the mass line of the party and the country's roots - the mass line - t

Foreign Mi

No English test for college e

According to the daily reports, the whole farm in the introduction of tens of thousands of chicks, currently has more than 7000 deaths. A Laogui fellow said, if there is no accident, this batch of chicks and 20 days can be listed the slaughter, but now, is certainly lose everything. The chicks and cast into the feed, the estimated loss is 200 thousand.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
The civil affairs bureau leading Party Analysis Report
« پاسخ #86 : 07 ژوئن 2016، 04:30:34 am »

***, male, aged 49 years, college culture, in December 1976, joined the party in September 1978, successively served as a police officer, county Party committee zhengyanshi, deputy director general,mont blanc pas cher, commission for restructuring the housing reform office director, county director of the Party History Research Center, cultivation, only my right to deal with the problem, especially in dealing with relationship between subordinates, peers, vision is not wide,air max soldes, little tolerance, to higher criticism discouraged, to subordinate blame impatience. Due to the character, Kan Buguan things love said, involving all work, know their policies and feeling to the good working methods, whether others to accept, outspoken, resulting in "position did not straighten out the problem.
1, the importance of learning is not in place. Learning is an important way to increase intelligence, is how to solve in the great practice of socialist modernization creatively use and develop effective approaches for Marxism, I always feel that the own past has long been engaged in office work (Office of the Political Department of the army, the political department, local county zhengyanshi,hogan outlet online, commission for restructuring the economy, the county), necessarily more, learn more, and accumulated some experience, fully able to cope with the responsibilities, have a sense of complacency, lack of initiative, enthusiasm and creativity. Thus political theory of the branch of the organization learning, sometimes just learning the county and a number of relevant documents,nike tn, the spirit of the meeting, everyone conscientiously study, several theoretical articles, of political theory lack of system of master. Policy study, often learn more, practice less.
The civil affairs bureau leading Party Analysis Report
The civil affairs bureau leading Party analysis report
5, upward mobility is not strong, the courage to criticize the lack of. As an age of nearly 50 years of age, length of service for nearly 30 years, to nearly 28 years old comrades, boat to the pier car station ideas, lack of ambition, enterprising spirit is not enough, beg to asking for as, just want to grow flowers, do not want to plant thorns. So for some comrades dared not daring to manage, reluctant to criticize,nike tn requin soldes, put not to open sensibilities to give criticism, always feel is because of work to go to together, is a fate, thus affecting the work, affected the progress of some comrades, to do not have the responsibility of an old comrade.
 two, the root causes of the problem
6, there is a gap between honesty and self-discipline, not strict with oneself. Control, "a number of guidelines for cadres and cadres honest in politics" to check their own, in some areas do not good,scarpe hogan outlet, sometimes accept some official banquets, and sometimes for acquaintances, fellow,hogan roma online, friends do personal affairs. In the official activities also played with the stimulation of mahjong.
2, awareness of the major awareness of anti-corruption is not in place. Think in interpersonal communication in eat drink, smoke bag, RBI mahjong is trivial, innocuous, did not understand the damage the party among the masses of the image, weaken the party's cohesion and combat effectiveness, harm under the leadership of the party and the great cause of the event,sac goyard pas cher, in terms of others, if left uncorrected, may to greed, Machiavellian, engage in bartering and trading rights, was eventually eliminated by the people.
3, awareness of the importance of the mass line is not in place. The crowd is >

Related Articles:

Teacher personal reflective material

English romantic Christmas greetings.

Carry out the wind assessment report on the work of Democratic Union

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop520
Lawyers questioned the results of the Pudong New Area Shanghai Fishing law enfor
« پاسخ #87 : 07 ژوئن 2016، 01:50:49 pm »

the facts of the case are clear and conclusive evidence of
 attorney Hao Jinsong:
 Pudong New Area Government:
 need to restore the site correct investigation
 relevant departments said, if I have objection to the results of the punishment, the right to apply for administrative reconsideration and administrative proceedings.
< br / > the Pudong New Area government said that Pudong New Area Urban Management Administrative Law Enforcement Bureau access to all the case materials, including sun spot inquiry transcripts and October 16 at the record of inquiry; inquiry transcripts of on-site passenger; illegal detain the vehicle transferred to single, investigation notice, temporarily, seized goods certificate. Access to the sun in the field of law enforcement vehicles speech recordings, October 16 in the afternoon sun in the former Nanhui traffic administrative law enforcement unit inquiry room video; appointment and ask the sun and passengers.
< br / > the investigation, on the evening of October 14, by a squadron of the Pudong New Area original Nanhui traffic enforcement unit in conjunction with the original Nanhui traffic police detachment of 13 people, including three police, according to the service plan, in the area of Pudong New Area gate route 188 near, set up checkpoints to passing vehicles against illegal camps "black car" action. About 8:00, in set up checkpoints, from west to East drove a car brand gold cup car for the Zhejiang ADS595,hogan outlet, law enforcement officers is in accordance with the law forward checking. Upon inquiry,nike tn pas cher, the car from the Pujiang Town, Minhang District,tn homme pas cher, called Tai Lu arrived in the premises, the passengers in the car a, by asking the passengers, the passengers that is Yang move the car and negotiated fares 10 yuan,nmd runner homme pas cher, ask the driver's sun circles the car has no operating permit, did not answer. Therefore, law enforcement officers were Sun Zhongjie and passengers were brought to the scene of the law enforcement vehicles parked on the scene for further investigation. Law enforcement officers on the spot in accordance with legal procedures made onsite inspection transcripts, passenger record of inquiry, initially identified the driver sun alleged illegal operations, and in accordance with the law on the spot the temporary suspension of the vehicle, issued withheld, seized goods certificate, investigation and handling of notice, Party sun in three copies of the documents signed. October 16th at 3:50 in the afternoon, the sun in accordance with the requirements of the investigation and handling notice, but also to the former Nanhui traffic administrative law enforcement unit inquiry room, accept the law enforcement person again asked.
Lawyers questioned the results of the Pudong New Area Shanghai Fishing law enforcement case
< p > the newspaper Shanghai news (reporter Wu Honglin) Shanghai Pudong "10&middot; 14" Sun alleged illegal operation of the traffic administrative law enforcement, because the owner of sun bounded off to testify against innocent caused concern and controversy. Yesterday morning, Shanghai Pudong New Area government to the outside world revealed that the comprehensive verification,hogan outlet online, original Nanhui District traffic administrative law enforcement brigade,occhiali ray ban outlet, a squadron in October 14 evening at about 8, near Pudong New Area gate route 188, seized on the spot of the sun alleged illegal operation, the facts are clear, according to the conclusive, the correct application of the law,hogan sito ufficiale, improper means to obtain evidence there is no,scarpe hogan outlet, there is no so-called "barb" law enforcement problems. However, the official statement was strongly questioned lawyer Hao Jinsong, was considered very hasty and irresponsible".
Related Articles:

Guangdong

Beijing Chaoyang in recognition of 5 foreign talent

After a preliminary investigation, 10 people were killed on the spot, 1 people were seriously injured and sent to hospital died, 1 people were slightly injured, is being treated in hospital. Yixian County from the local leaders and cadres more than 150 people, to carry out remedial work to appease the families of the casualties.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
China's first eight days of small satellites stable operation of small satellite
« پاسخ #88 : 07 ژوئن 2016، 03:23:27 pm »

by monitoring the status of the satellite data found that the successful implementation of the satellite satellite attitude measurement and control. Carrying the hemisphere panoramic imaging optical camera, MEMS acceleration sensor and the angular velocity sensor is running normal, and successfully returned a magnificent picture of the earth's photos and songs. Solar cells in the space environment of the performance test is also very normal.
 skin satellite launch requirements for rocket
 skin satellite is a tiny satellite of the weight of a kilogram. As the smallest China satellite, "leather star one A satellite weighs 3.5 kilograms, is a length of 15 cm cube. Due to the small size, the entire star of the normal working power of only 3.5 watts. This is also the Chinese University lasted 10 years,scarpe hogan outlet, independent research and development and has completely independent intellectual property rights of the leather.
 was successfully launched into orbit, the staff made the function of the basic unit of the satellite power supply, measurement and control,scarpe golden goose, thermal control, structure and so on.
 after 785 seconds, the star was successfully separated into the orbit of the rocket. Subsequently, the staff began to carry out thermal control of the satellite,hogan outlet, attitude control, measurement and control, energy, star service management and other functions of the test. "As of 29, 'skin star a, a' satellite with every 96 minutes around the earth one week of speed, has been running smoothly for seven days and seven nights, completed the all the scheduled tasks." Professor Jin Zhong,hogan outlet, director of the center for small satellite research at Zhejiang University,cheap pandora jewelry outlet, said.
After the
China's first eight days of small satellites stable operation of small satellites eight days and nights
< p > reporter 30 -- "leather star a, a" satellite research and development institution of Zhejiang University from China's first satellite kg class satellite was informed that after eight days and nights of smooth operation, the star, the smallest satellite successfully completed all the technical test task. This means that China's first successful satellite launch of the skin.
 compared to large satellites, low cost, manufacturing and launch cycle is short, emergency response is the biggest advantage of the skin satellite. "Manufacturing cost of a satellite in 10 - 20 billion yuan or so, need to spend at least 2 years of time,zapatillas air max baratas, make a small satellites need hundreds of millions of dollars, but making a skin satellites, the cost is only a few million yuan,air max homme pas cher, time of only a few months." Jin Zhonghe said.
< p > September 22 10 42 points,golden goose outlet, China at the Jiuquan Satellite Launch Center with "Long March II d" will be "remote sensing satellite eleven launch vehicle successfully sent into space, and also equipped with firing two star completely independently developed by China" leather star, "a satellite.
 skin satellite is one of the hot spots in the world. The world's first successful launch of the successful and normal work of the skin satellite, was developed by Stanford University in early 2000 by the United states. Subsequently, Europe, Japan and other countries and regions have begun to carry out research and development of kg class satellite. But most of the successful launch of the satellite load function is relatively simple.
 Kim Chung and said: 'the' skin star one A 'can be called the current global functional integrity of the most complete skin satellite, and, compared with other countries in the world, there is no significant difference in the level of technology."
Related Articles:

Guangzhou

The Wuhan

After a preliminary investigation, 10 people were killed on the spot, 1 people were seriously injured and sent to hospital died, 1 people were slightly injured, is being treated in hospital. Yixian County from the local leaders and cadres more than 150 people, to carry out remedial work to appease the families of the casualties.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 145
    • uvw421
The summer practice teaching in rural areas
« پاسخ #89 : 08 ژوئن 2016، 12:11:00 pm »

I went there in July 6th. To the end of July 20th, about 60 classes during the lectures in English, teaching English is not difficult, but there is no teaching experience, first up, inevitably some tension,air jordan pas cher, but to see the children alert eyes, to answer the questions,adidas yeezy pas cher, and soon they are tension soon disappear,ugg soldes, see the children innocent eyes, I feel the teacher's responsibility, teacher is a sacred occupation, when his lecture talked about sweat along the cheek flowed neck today to flow back,adidas yeezy soldes, try a T-shirt, I understand the teacher is how hard, feet acid, hand tired,sac guess pas cher, sore throat cried the dumb, but still talked about the class recess fling caution to the winds, stay in the classroom and the exchange of children, they found another lovely face, the day after lecture, slowly into the track, no landing On the rostrum of the reserve, but also the courage to release about, in a short period of 15 days, the understanding of the many small friends, to establish a more sincere friendship.
 text:
 everyone wants to know some people, know others need to take the initiative to understand other people, communication matters important way. A person who is good at communication, must be a good person.
 three education is very important
 key words: practical experience to enrich
 summary: according to burn,golden goose sito ufficiale, more a kind of pay after the joy of feeling.
 (two) to be good at communication
< p > if you don't want to be in an emergency Juemangshouluan, to develop good habits, attention to structured, only not urgent not disorderly, methodically going to succeed in finishing a thing, any work.
< p > last class, parents, seeing the children's innocent face, and parents were satisfied with the smile, I feel my efforts have not been in vain because I got the approval of others, nothing than others recognition of their own more happy, I firmly believe that this, I also have confidence in the future of the day to do better.
The summer practice teaching in rural areas
 (three) to be enthusiastic and confident
 stepped into the office and saw only a few strange faces. I smile and greet them, since that day,hogan outlet online, I have formed a habit, to see them every day to smile said voice: "good morning". It is my sincere greetings, I always feel, often have some subtle things ignored by us, such as gently greetings. But he expressed the care for the colleagues to friends, but also to let others feel important is concerned to colleagues to exchange teaching experience.
 in modern society.
 (four) should pay attention to the level of

two. Practical experience
 passion and confidence in both the people and the people. Passion for our work is full of passion, willing to work for a common goal,louboutin soldes, confidence and let us full of enthusiasm, patience to work, and strive to make every detail, and strive for excellence.
 a practice after
 of the rural summer practice teaching
 (a) treat others sincerely
Related Articles:

The Minister of the Ministry

Summary of

Improve the writing level of cadres in three stages

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است
صفحه: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   بالا

این صفحه در 0.107 ثانیه 26 نمایش داده شد.