انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

گل سرخ گل سرخ است و خار , خار. نه خار بد است و نه گل سرخ خوب. اگر انسان از روي زمين محو شود , گلهاي سرخ آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا اما ديگر كسي نيست بگويد گلهاي سرخ خوبند و خار ها بد .ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال اول سنت دوم ( مفهوم سنت دوم از نظر شما چیست ؟)  (دفعات بازدید: 2112 بار)

اسماعیل

 • بازوی N.A
 • تازه وارد
 • ***
 • امتیاز: +23/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 77
 • قطار نباش که از ریل پیروی کنی ؛ کشتی باش که عظمت ا

مفهوم سنت دوم یعنی اینکه ما برای ارائه و ارسال پیام بهبودی در ارتباط باخدمات NA که هدف اصلی می باشد باید سعی در یکی
کرد ن و نزدیک کردن عقیده های مختلف داشته باشیم.
- به همین جهت ما از همان نیروی برتری که ما را در بهبودی شخصی هدایت کرد یعنی خداوند مهربان جهت اتحاد و وحدت وجدان گروهی
استفاده می کنیم.
- سنت دوم یعنی وقتی ما برای انجام خدمتی برای خواست و اراده خداوند دعا می کنیم و از او می خواهیم که در جمع ما شرکت کند و حضور
یابد  راهنمایی او باعث می شود که ما دچار خطا و اشتباه نشویم و راه صحیح و درست را انتخاب کنیم.
- در سنت دوم متوجه می شویم که وقتی ما (اعضای گروه) با نیروی برترمان مشورت می کنیم و از او راهنمایی می طلبیم او همه ما را
در انجام هدف اصلی یاری و راهنمایی خواهد کرد و باعث حفظ وحدت و منافع مشترک ما خواهد گردید.
- سنت دوم به ما می اموزد که در برنامه معتادان گمنام هیچ شخص و یا گروهی در درک و اراده خداوند منحصر به فرد نیست و همانطور که ما برای ادامه جاده بهبودی به تجربه معتادان نیازمندیم  جهت خدمت صادقانه نیز به راهنمایی و نظریات انان محتاجیم.

- سنت دوم به ما متذکر می شود که رهبری در انجمن معتادان گمنام فقط یک نوع خدمت می باشد و به هیچ وجه از طبقه بالاتر و یا پایین تر انجمن نیست و رابطه ما با خدمتگزاران مورد اعتمادمان دو طرفه می باشد ما به انها اعتماد می کنیم و انها نیز در نگه داری و مسئولیت پذیری در وظایف خود سعی فراوان می کنند.

خارج شده است
تادرون خويش را نسازي آبادي هاي بيرون افسانه است.

rasool

 • مدیر انجمن
 • کاربر نیمه فعال
 • *****
 • امتیاز: +92/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 461

1-مفهوم سنت دوم از نظر شما چيست؟
وجدان گروهي بهترين راه است براي رسيدن به توافق و خرد جمعي كه همانا خواست و اراده خداوند است و وجدان گروهي سالم وجداني است كه در آن اعمال نفوذ نشود ، منافع مشترك در نظر گرفته شود وقت كافي براي بحث و اتفاق نظر باشد و خواست و اراده خداوند در راي گيريها در نظر گرفته شود و بعد از شكل گيري وجدان گروهي رعايت چند مورد بهتر است.
اعتماد كردن به خدمتگزارها و حمايت كردن و خواستن گزارش در جلسات اداري و خدمت كردن يعني حكومت نكردن يعني رجوع كردن به خواست و اراده خداوند كه اين امر با رعايت فروتني، روشن بيني، ايمان، وفاداري، تسليم، گمنامي و ارتباط آگاهانه با خداوند شكل مي گيرد و خواست و اراده خداوند و وجدان گروهي جدا، جدا به دست نمي آيد. و مهمترين اصل اين سنت چرخش در خدمت است و استفاده از راي گيري كه خشن ترين نوع وجدان است در واقع وجدان گروهي مظهر آگاهي، برداشت ما از اصول روحاني و تسليم گروهي و رابطه با نيروي برتر باشد.
خارج شده است
دوست داشتن دل می خواهد نه دلیل
 

این صفحه در 0.056 ثانیه 26 نمایش داده شد.