انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر دیگری را دوست می‌داری، اگر می‌خواهی یاریش کنی، کمک کن تا یگانه شود. نه نباید او را اشباع کنی. تلاش نکن با حضور خود بگونه‌ای او را کامل کنی. دیگری را کمک کن تا یگانه شود. چنان سیراب از وجود خود که نیازی به حضور تو نباشد.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اساسنامه انجمن نیکوتینی های گمنام  (دفعات بازدید: 3952 بار)

حبیب h.a

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +4/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 15
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • عاشقانه های یک گمنام
اساسنامه انجمن نیکوتینی های گمنام
« : 18 اكتبر 2012، 11:53:21 am »

انجمن نیکوتینی های گمنام NicAاساسنامه و خط مشی شورای منطقه ایران تعریف: شورای منطقه ای NicA ایران از نمایندگان کل کشور، مسئولین کمیته های فرعی و مسئولین اداری تشکیل شده است.این شورا یکی از سطوح خدماتی در انجمن است که در آن نمایندگان نواحی تبادل نظر و مشورت کرده و از این طریق مصالح کلی انجمن را به جای مصلحت اندیشی شخصی، در نظر گیرد. اهداف: ۱- ایجاد هماهنگی بین نواحی و ارایه خدمات مؤثر به آنها و گروه های NicA در سراسر ایران.۲- پاسخگویی به سوالات و رفع نیازها و مشکلات کلیه نواحی و گروه های NicA ایران.۳- تماس با جامعه و هماهنگی با مسئولین مملکتی.۴- ایجاد ارتباطات منظم و مستمر با جامعه۵- تماس با دفتر خدمات جهانی و کل NicA در سراسر جهان.۶- توسعه و بالا بردن سطح آگاهی از طریق آموزش، نشریات، جزوات خدماتی و ارتباطات منظم و مستمر و تقسیم آگاهانه منابع در سطح کشور و استفاده بهینه از منابع موجود از طریق طرح و برنامه ریزی مدون و دائم.۷- الگوسازی، پرورش روحیه خدماتی و ایجاد فضای مناسب برای رشد اعضاء.۸- رساندن پیام بهبودی به معتادان نیکوتین در حال عذاب و پیش برد وحدت انجمن درون منطقه و دیگر مناطق و حفظ ارتباط بین نمایندگان و انجمن نیکوتینی های گمنام در کل بر اساس دوازده سنت. مدت خدمت: ۱٫ دوره خدمت شورای منطقه ای ۲ سال شمسی می باشد.۲٫ مدت خدمت ۲ سال می باشد (حداکثر یک خدمت گذار دو دوره متوالی میتواند در یک پست خدمتی به شرط آوردن رای خدمت کند.). عضویت: ۱٫ هر عضوNicA می تواند با هماهنگی با گرداننده در گفتگوها حضور داشته و شرکت کند.۲٫ پیشنهادات می تواند توسط مسئولین اداری، کمیته خدماتی منطقه، مسئولین کمیته های فرعی و کمیته های فرعی موقت و اعضاء داده شده و فقط رابطین دارای حق رأی می باشند.۳٫ شرکت کنندگان دارای حق رأی شامل: رابطین نواحی می باشند.۴٫ هر رابط فقط یک حق رأی دارد و هر ناحیه حداکثر می تواند دو رابط به شورا معرفی کند. کمیته های فرعی: ۱٫ شورای خدماتی منطقه مکلف است با توجه به نیاز، کمیته های فرعی را برای انجام خدمات به وجود آورد.این کمیته های فرعی بر اساس شرح و دستور العمل ها و بقیه منابع و مصوبات، شرح وظایف شان را انجام می دهند.۲٫ کمیته های فرعی دائمی با تصویب اعضای دارای حق رأی انتخاب می شوند و کمیته های فرعی دائمی صرفاً به کمیته های بیمارستان ها و زندان ها، اطلاع رسانی، ترجمه متون، کارگاه ها، … محدود نمی شود.۳٫ تمام کمیته های فرعی بایستی برنامه کلی و بودجه مورد نیاز خود را به صورت سه ماهه به شورا ارائه دهند. ۴٫ خزانه دار شورا طرح تأمین بودجه مطلوب را برای تأیید به شورای منطقه ارائه می کند.۵٫ کمیته های موقت ممکن است توسط گرداننده انتخاب و با پیشنهاد تصویب اعضای دارای حق رأی شکل می گیرد.۶٫ کمیته های فرعی با انتخاب گرداننده و تصویب رابطین شورای خدماتی منطقه انتخاب می شوند، مگر اینکه صراحتاً به طور مشخص، پیشنهاد انتخاب آن توسط شخص دیگری داده شده باشد.

مسئولین اداری: (گرداننده، نایب گرداننده، منشی، خزانه دار، رابطین شورامنطقه به خدمات جهانی) گرداننده: شرایط: ۱٫حداقل ۵ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت.۲ دانش کافی ومؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.3.حداقل تجربه یک دوره خدمت در شورای منطقه ای به عنوان مسئول کمیته فرعی یا مسئولین اداری و یا رابط ناحیه.۴٫تمایل به خدمت و توانایی انجام وظایف محوله و صرف وقت کافی. وظایف: ۱٫ حضور در کلیه جلسات شورای منطقه ای و اداره آن.۲٫ ایجاد هماهنگی بین اعضای تشکیل دهنده شورا و مسئولین اداری.۳٫ نظارت بر تهیه و تأیید گزارش صورت جلسات شورای منطقه ای.۴٫ حفظ نظم جلسات و جلوگیری از انحراف گروه از مسئله اصلی و مورد بحث.۵٫ تعیین اولویت در مطرح کردن مسائل: پیشنهادات و گزارش ها.تبصره: اعضای کمیته خدماتی منطقه(مسئولین اداری) قبل از جلسه عمومی شورای منطقه ای برای یک بحث صمیمانه بر اساس دستور جلسه و یامناسب مسائل اداری خدماتی منطقه اجماع می کنند. و این جلسه توسط گرداننده شورا و یا علی البدل اداره می شود.تبصره: مسئولین کمیته های فرعی از جلسه شورای منطقه برای یک بحث صمیمانه بر اساس دستور جلسه و یا مناسب مسایل اداری خدماتی منطقه اجماع می کنند. و این جلسه توسط گرداننده شورا و یا علی البدل اداره می شود.۶٫ ارایه تجربه به علی البدل گرداننده.۷٫ ورود و خروج در تمامی جلسات شورا رأس ساعت مقرر.۸٫ عدم دخالت در موضوعات جلسه یا پاسخ دادن به کسی و تقسیم وقت یا قطع صحبت یا ندادن وقت به عضوی در جلسه. طبق قواعد برقراری نظم جلسات به نحوی که جلسه پیام اصلی خود را داشته باشد، و تمام اصول در آن رعایت گردد. علی البدل گرداننده شرایط: ۱٫ حداقل ۳ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت.۲٫ حداقل تجربه یک دوره خدمت در شورای منطقه ای به عنوان مسئول کمیته فرعی یامسئولین اداری و یا رابط ناحیه.۳٫ تمایل به خدمت و توانایی انجام وظایف محوله و صرف وقت کافی .۴٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲سنت NicA. وظایف: ۱٫ حضور در کلیه جلسات شورای منطقه ای.۲٫ ایجاد هماهنگی بین اعضای تشکیل دهنده شورا و مسئولین اداری.۳٫ نظارت بر تهیه و تأیید گزارش صورت جلسات شورای منطقه ای.۴٫ کمک به گرداننده جهت حفظ نظم جلسات و جلوگیری از انحراف گروه از مسئله اصلی و مورد بحث.۵٫ کمک به گرداننده جهت تعیین اولویت در مطرح کردن مسائل: پیشنهادات و گزارش ها.تبصره: اعضای کمیته خدماتی منطقه(مسئولین اداری) قبل از جلسه عمومی شورای منطقه ای برای یک بحث صمیمانه بر اساس دستور جلسه و یامناسب مسائل اداری خدماتی منطقه اجماع می کنند. و این جلسه توسط گرداننده شورا و یا علی البدل اداره می شود.تبصره: مسئولین کمیته های فرعی تبدیل از جلسه شورای منطقه برای یک بحث صمیمانه بر اساس دستور جلسه و یا مناسب مسایل اداری خدماتی منطقه اجماع می کنند. و این جلسه توسط گرداننده شورا و یا علی البدل اداره می شود.۶٫ ورود و خروج در تمامی جلسات شورا رأس ساعت مقرر.۷٫ (در مواردی که به جای گرداننده خدمت می کند)عدم دخالت در موضوعات جلسه یا پاسخ دادن به کسی و تقسیم وقت یا قطع صحبت یا ندادن وقت به عضوی در جلسه. طبق قواعد برقراری نظم جلسات به نحوی که جلسه پیام اصلی خود را داشته باشد، و تمام اصول در آن رعایت گردد.

منشی: شرایط: ۱٫ حداقل ۳ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت.۲٫ حداقل یک دوره خدمت در یکی از نواحی.۳٫ تمایل به خدمت و مهارت های منشی گری و توانایی انجام وظایف محوله و تمایل به صرف وقت کافی.۴٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.5. حفظ و نگهداری گزارش و ارایه آن به مسئولین اداری، کمیته های اجرایی و رابطین. وظایف: ۱٫ حضور در کلیه جلسات شورای منطقه ای و تهیه صورت جلسه.۲٫ تکثیر و توزیع صورت جلسات تنظیم شده ظرف مدت ۷ روز بین اعضای شورا.۳٫ تنظیم و نگهداری گزارش و ارایه آن پس از تأیید گرداننده یاعلی البدل گرداننده به مسئولین اداری و کمیته های اجرایی رابطین نواحی به ترتیب به تاریخ زمان بندی شده ( هر ۳ماه یک بار) ۴٫ در صورت نیازضبط کلیه جلسات شورای منطقه برای منشی، تمام ضبط ها باید از بین برود و یا دوباره استفاده شود. به محض اینکه خلاصه مذاکرات و صورت جلسه تصویب شود.۵٫ فرستادن صورت جلسات به مسئولین اداری و کمیته های اجرایی و رابطین. ۶٫ هماهنگی و مطلع نمودن اعضای شورا از تاریخ برگزاری جلسات اضطراری و یا موارد خواص.۷٫ جدول بندی و لیست کردن پیشنهادات پس از تأیید و درخواست ها و به روز نگه داشتن آنها برای ارایه به گرداننده جهت پی گیری و اولویت بندی دستورجلسات.۸٫ ارائه اساسنامه و فرمت وجدان گروه های قبلی به رابطین خدماتی جدید. علی البدل منشی شرایط : ۱٫ حداقل ……… سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت ۲٫ حداقل تجربه یک دوره خدمت در یکی از نواحی۳٫ تمایل به خدمت و مهارت های منشی گری و توانایی انجام محوله و تمایل به صرف وقت کافی ۴٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA. وظایف: ۱٫ حضور در کلیه جلسات شورای منطقه ای و تهیه صورت جلسه.۲٫ تکثیر و توزیع صورت جلسات تنظیم شده ظرف مدت …. روز بین اعضای شورا.۳٫ تنظیم و نگهداری گزارش و ارایه آن پس از تأیید گرداننده یاعلی البدل گرداننده به مسئولین اداری و کمیته های اجرایی و نمایندگان خدماتی به ترتیب به تاریخ زمان بندی شده ( هر …ماه یک بار)۴٫ تجدید انتخاب و یا گرفتن رأی اعتماد در پایان سال اول.۵٫ ضبط کلیه جلسات شورای منطقه برای منشی، تمام ضبط ها باید از بین برود و یا دوباره استفاده شود. به محض اینکه خلاصه مذاکرات و صورت جلسه تصویب شود.۶٫ فرستادن صورت جلسات توسط email به مسئولین اداری و کمیته های اجرایی و نمایندگان.۷٫ هماهنگی و مطلع نمودن اعضای شورا از تاریخ برگزاری جلسات اضطراری و یا موارد خواص.۸٫ جدول بندی و لیست کردن پیشنهادات پس از تأیید و درخواست ها و به روز نگه داشتن آنها برای ارایه به گرداننده جهت پی گیری و اولویت بندی دستورجلسات.۹٫ حضور وغیاب و نکته برداری و ثبت اطلاعات جهت تنظیم صورت جلسه .۱۰٫ در صورت استئفاء منشی پس از رأی اعتماد شورای منطقه خدمت منشی را به عهده بگیرد.ارائه اساسنامه و فرمت وجدان گروه های قبلی به نمایندگان خدماتی جدید. خزانه دار شرایط: ۱٫ حداقل ۳ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت.۲٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA .3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیات نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری۴٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانائی انجام وظایف محوله۵٫ داشتن سر رشته از حسابداری ، دفترداری و خزانه داری۶٫ داشتن وضعیت مالی مناسب۷٫ پیشنهاد می شود تجربه قبلی خدمتگذار ، مورد اعتماد بودن به عنوان خزانه دار ناحیه یا تجربه ای مشابه آن داشته باشد. وظایف: ۱٫ خزانه دار در تمام جلسات شورای منطقه ای حضور داشته باشد.۲٫ ارائه گزارش کتبی از دریافت ها و پرداخت هاو موجودی خزانه۳٫ گزارش مبلغ اعانه هر ناحیه۴٫ همچنین مسئولیت خزانه دار تهیه گزارش سالیانه در پایان هر سال مالی است۵٫ نگهداری دفترچه بانک منطقه بعهده خزانه دار است و او مسئول است پول ها را به حساب بگذارد و تراز مالی دفتر را مرتب بگیرد.۶٫ خزانه دار یکی از امضا کنندگان چک های حساب جاری منطقه است که هر چک توسط گرداننده منطقه نماینده منطقه(وکیل) وخزانه دار بایستی امضاء شود.۷٫ پرداخت به موقع کلیه دیون شورای منطقه ای و بودجه های مصوب شوراء به کمیته های فرعی۸٫ خزانه دار باید اطلاع کافی از طرز کار همه برنامه هاها و خط مشی مالی شوراء منطقه ای داشته باشد.۹٫ خزانه دار باید وجوه طبق دستورالعمل شوراء منطقه ای را پرداخت نماید.۱۰٫ خزانه دار باید تا مبلغ یک میلیون ریال (نقد) برای امور اضطراری و اجرائی بیرون از حساب نگه داشته و رسید کلیه مخارج را نگه دارد. نماینده منطقه (وکیل قانونی منطقه) شرایط: ۱٫ توصیه می شود نماینده منطقه …. سال به عنوان علی البدل نماینده قبلی منطقه باشد.۲٫ مدت پاکی …… سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت ۳٫ ترجیحاً آشنائی به زبان انگلیسی تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانائی انجام وظایف محوله۴٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.5. حداقل تجربه یک دوره خدمت در شورای منطقه ای به عنوان مسئول کمیته فرعی یا مسئول اداری و یا نماینده ناحیه وظایف: ۱٫ نماینده منطقه باید در تمام جلسات منطقه شرکت کند و باید در جلسات فصلی فرا منطقه و کنفرانس خدمات جهانی هم شرکت کند.۲٫ نماینده منطقه وجدان گروه منطقه را به کنفرانس خدمات جهانی ارائه می کند.۳٫ نماینده منطقه کاری گسترده دارد باهیئت مدیره خدمات جهانی در ارتباط است، با مسئولین منطقه و کمیته های فرعی تنگاتنگ کار می کند و منبع اطلاعات و راهنمایی درمواردی است که به ۱۲ سنت نیکوتینی های گمنام مربوط می شود.۴٫ نماینده منطقه باید یکی از بررسی کنندگان حساب منطقه باشد.۵٫ انتقال برنامه های جدید خدمات جهانی به منطقه و تأثیر این برنامه ها در ایران به خدمات جهانی علی البدل نماینده منطقه(علی البدل وکیل منطقه) شرایط: ۱٫ توصیه می شود تجربه یک دوره خدمت در شورای منطقه ای به عنوان مسئول کمیته فرعی یا مسئول اداری و نماینده ناحیه داشته باشد.۲٫ مدت پاکی ……. سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت۳٫ ترجیحاً آشنائی به زبان انگلیسی تمایل خدمت و صرف وقت کافی و توانائی انجام وظایف محوله۴٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.وظایف: ۱٫ علی البدل نماینده منطقه باید در تمام جلسات شرکت کند و باید در جلسات فصلی فرا منطقه و کنفرانس خدمات جهانی شرکت کند۲٫ علی البدل دقت کند تا وظایف و مسئولیت های نماینده را بیاموزد.۳٫ علی البدل نماینده دراوقاتی که نماینده قادر به خدمت نیست جای او را پر می کند.۴٫ تهیه اهداف یکساله برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب سالانه شرح وظایف برای رابطین خدماتی نواحی در شورا ۱٫ ۱۵ دقیقه زودتر در جلسه شورا حضور داشته باشند.۲٫ جمع آوری گزارش ها و اعلامیه هایی که از طریق منشی توزیع می شود.۳٫ اعلام کتبی مبلغ واریزی به خزانه داری شورا(سنت هفتم)۴٫ نت برداری و یادداشت برداری از وقایع۵٫ در مباحث و موضوعات مورد بحث شرکتی فعالانه و مؤثر داشته باشند.۶٫ با بیداری روحانی شخصی جهت منافع کل انجمن رأی دهد و در بیدار کردن وجدان آگاه گروه نقشی مؤثر داشته باشد.۷٫ آگاه کردن ناحیه از تدابیر و اهداف شورای خدماتی منطقه۸٫ گزارشات خود را کتباً به منشی ارائه دهد ارائه کتبی سوالات جهت پاسخگویی از کمیته های فرعی و مسئولین اداری۹٫ حامل رأی وجدان گروهی باشد و گزارش شفاف رأی گیری ها و وقایع را به گروهش ارائه دهد.۱۰٫ از ابراز نظرات شخصی و فردی پرهیز کند ۱۱٫ موفقیت های ناحیه خود را کتباً ارائه و گزارش کند.۱۲٫ درخواست ها و نیازهای ناحیه خود را کتباً ارائه دهد.۱۳٫ در روند بودجه و هزینه های شورا حضور مسئولانه نسبت به تصمیم گیری ها داشته باشد.۱۴٫ روند مباحث را منحرف نکرده و سمت و سوی مشارکت نمایندگان در جهت اهداف و تدابیر شورا طبق پیشنهاد گرداننده شورای منطقه ای ایران باشد.۱۵٫ در زمان برگزاری جلسه شورا بدون اجازه مشارکت، طرح یا پیشنهادی را مطرح نکند.۱۶٫ درخواست پاسخگویی یا سوالات باید کاملاً محترمانه و از روی عشق و بهبودی بوده و بدور از تعرض، تحکم و تشنج باشد.

کمیته اطلاع رسانی شرایط: ۱٫ حداقل ۴ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت ۲٫ دانش کافی از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیات نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری.۴٫ تمایل به خدمت و توانایی انجام وظایف محوله۵٫ داشتن سررشته در امری که کمیته مربوط در آن فعالیت می کند.۶٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب . هدف: ۱٫ هماهنگی فعالیت های اطلاع رسانی نواحی ایران ۲٫ توسعه اطلاعات درباره NicA به عموم، ۳٫ در ضمن می بایست تمام اطلاعات و ابزار پیشرفته درسطح جهانی برای نواحی را فراهم کند.۴٫ آموزش اعضای اطلاع رسان۵٫ ارتباط با جوامع مختلف در جهت معرفی و محترم نمودن NicA درسطح جوامع. شرح وظایف: ۱٫ حفظ ارتباط با مسئولین کمیته های فرعی PI ( کمیته اطلاع رسانی) در سطح نواحی و منطقه و کسانی که عهده دار طرح های احتمالی می باشد درصورت درخواست ۲٫ همانگی بین کارگاه های اطلاع رسانی نواحی و منطقه۳٫ هدایت و گردانندگی جلسه کمیته فرعی۴٫ در صورت غیبت مسئول کمیته گردانندگی کمیته فرعی توسط نایب مسئول انجام می شود.۵٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب.

کمیته نشریات شرایط: ۱٫ حداقل ۴ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت ۲٫ دانش کافی از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیئت نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری.۴٫ تمایل به خدمت و توانایی انجام وظایف محوله۵٫ داشتن سررشته در امری که کمیته مربوط در آن فعالیت می کند.۶٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب . هدف: فراهم آوردن امکان بهره برداری کلیه هیئت های نمایندگان از کلیه نشریات در زمان های مختلف و داشتن برنامه ریزی جهت انجام خدمات در اسرع وقت و داشتن گزارش کامل از روند چرخش نشریات. شرح وظایف: ۱٫ خرید نشریات از دفتر مرکزی و توزیع آن به قیمت تعیین شده به هیئت های نمایندگان. ۲٫ برنامه ریزی جهت موجود بودن نشریات به صورت دائمی.۳٫ نگهداری و ثبت و ضبط حساب خرید و فروش نشریات گزارش آن به شورای منطقه ۴٫ خرید و فروش نشریات فقط به صورت نقدی انجام می گیرد و این کمیته اجازه چاپ و یا کپی از هیچ یک از نشریات را ندارد.۵٫ هماهنگی با مسئول کمیته آدرس جلسات ناحیه برای بهتر چاپ شدن و در دسترس قرار گرفتن آدرس جلسات ناحیه با هزینه کمتر.۶٫ ارائه برنامه و معرفی بازوها در صورت نیاز.

کمیته چیپ و سکه و اموال و انبار داری شرایط: ۱٫ حداقل ۴ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت ۲٫ دانش کافی از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA.3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیات نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری.۴٫ تمایل به خدمت و توانایی انجام وظایف محوله۵٫ داشتن سررشته در امری که کمیته مربوط در آن فعالیت می کند.۶٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب . هدف: در دسترس قرار دادن چیپ و سکه به مسئولین کمیته چیپ و سکه هیئت نمایندگان و امکان بهره برداری آن هیئت ها از چیپ و سکه در زمان های مختلف و نیز بهره برداری آنها از دیگر مخصولات NicA و حفظ و ثبت و ضبط اموال NicA و گزارش ریز چرخش چیپ و سکه و محصولات به شورا. شرح وظایف: ۱٫ خرید چیپ و سکه از دفتر مرکزی و توزیع آن به قیمت تعیین شده به تمام مسئولین چیپ و سکه هیئت های نمایندگان.۲٫ برنامه ریزی جهت موجود بودن چیپ و سکه به صورت دائمی .۳٫ نگهداری و ثبت و ضبط حساب خرید و فروش چیپ و سکه و گزارش آن به شورا.۴٫ خرید و فروش چیپ و سکه به صورت نقدی انجام می گیرد.۵٫ خرید سایر محصولات NicA از دفتر مرکزی و توزیع آن بین مسئولین چیپ وسکه هیئت های نمایندگان ، مشروط به موجود بودن چیپ و سکه به تعداد کافی.۶٫ نگهداری و خفظ اموال NicA مربوط به شورا که جهت شرکت در برگزاری همایش ها و کارگاه ها و غیره کاربرد دارد. ۷٫ ارائه برنامه ریزی و معرفی بازو های خود در صورت نیاز. کمیته بیمارستان ها و زندان ها شرایط: ۱٫ حداقل ….. سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول دوره خدمت۲٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲سنت NicA3. داشتن توانایی هایی در رابطه با خدمت مربوطه ۴٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانایی انجام وظایف محوله۵٫ همکاری جهت سمت و سو دادن به تدابیر و اهداف شورای منطقه۶٫ حداقل تجربه یک دوره خدمت در نواحی به عنوان مسئول کمیته فرعی یا مسئول اداری و یا نماینده. هدف: خدمت به احتیاجات تمام نواحی و منطقه به وسیله هدایت و هماهنگی جهت ارائه خدمات مؤثر، ارتقاء سطح آگاهی و تقویت تمام فعالیت های بیمارستان ها و زندان ها و رفع احتیاجات درون منطقه و انجمن وظایف: ۱٫ کمیته بیمارستان ها و زندان های شورای منطقه به عنوان یک منبع برای فعالیت های کمیته بیمارستان ها و زندان ها در سطح نواحی و تهیه نشریات و اطلاعات ملزومات مورد احتیاج در جهت بهتر رساندن پیام د رهنگامی که تمام منابع فرسوده شده است مورد استفاده قرار می گیرد.۲٫ این کمیته به صورت پل ارتباطی بین نواحی(منطقه) و دفتر خدمات جهانی عمل می کند.۳٫ در صورت نیاز با اعضای هیئت مدیره تماس بگیرد.۴٫ تهیه گزارش کتبی و نهایی و گزارش به صورت کتبی ارائه دهد۵٫ مسئول هماهنگی جلسات بین نواحی و منطقه برای فعالیت های سازمانی کشوری می باشد.۶٫ در همه جلسات شوراء حضور داشته باشد.۷٫ گرفتن تماس های اولیه با هماهنگی اطلاع رسانی با مراکز مختلف باز پروری و بازیابی ۸٫ برگزاری کارگاه ها و تعیین اهداف و ایام آموزشی و همکاری با عنوان های مشابه۹٫ تدارک گردهمایی های ماهیانه به منظور جمع بندی تجربه ها۱۰٫ تهیه برنامه ریزی یک ساله و تنظیم برنامه بودجه مخارج عملیاتی۱۱٫ داشتن استراتژی و برنامه سالیانه جهت تأمین بودجه۱۲٫ تهیه اهداف یکساله برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب سالانه کمیته وب سایت شرایط: ۱٫ حداقل ۳ سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول خدمت.۲٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم، ۱۲ سنتNicA 3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیات نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری۴٫ آشنایی کافی نسبت به طرح ریزی، صفحه آرایی شبکه، برنامه نویسی شبکه، پروتکل های FTP جاوا اسکریپت، اکسس مایکرسافت و اکسل و نرم افزارهای مورد نیاز.۵٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانایی انجام وظایف محوله.۶٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب . وظایف: ۱٫هماهنگی با خزانه جهت هزینه های نگهداری وب سایت.۲٫ همکاری با نواحی برای تهیه آخرین اطلاعات سالنامه و رویدادهای منطقه و گروه.۳٫ همکاری با نواحی و گروه ها برای فراهم کردن برنامه به روز شده جلسات.۴٫ همکاری با منشی شورا، برای حصول اطمینان از ارسال سریع مینوت ها.۵٫ اطمینان از وضعیت مناسب خطوط ارتباطات و محافظت آنها به گونه ای که تنها از طریق رمز عبور بتوان به آن دست یافت.۶٫ همکاری با گرداننده شورا برای تهیه آخرین خط مشی ها در وب سایت.۷٫ تهیه گزارش کتبی در هر جلسه شورا منطقه ای شامل آمار وب سایت.۸٫ قادر به تهیه و نگهداری وب سایت باشد.۹٫ در تمام جلسات شورای منطقه حضور یابد.۱۰٫ تهیه و به روز نمودن اطلاعات تماس خدمت گزاران شورای منطقه ایران و کارمندان دفتر خدمات جهانی شعبه ایران در سایت NicAایران.۱۱٫ قرار دادن اطلاعات و لیست بولتن ها و نشریات ترجمه شده به زبان فارسی در سایت مربوطه.۱۲٫ جمع آوری، درج و به روز نمودن آدرس جلسات ایران از طریق هماهنگی با کمیته های فرعی آدرس ها و H&I(کمیته زندان ها و بیمارستان ها) شورای منطقه ای.۱۳٫ تهیه اهداف برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب .۱۴٫تهیه پسورد اصلی (رمز) وب سایت NicAَ ایران در یک پاکت سربسته وتحویل آن به گرداننده شورا برای استفاده از آن در مواقع اضطراری.۱۵٫ارائه گزارش اخبار سایت جهانی به شورا ۱۶٫هماهنگی با اعضای کمیته وب سایت جهت بالا بردن اطلاعات.

کمیته فصلنامه ( خبرنامه) شرایط:۱٫ حداقل….. سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول دوره خدمت۲٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲قدم، ۱۲ سنت NicA.3. داشتن توانایی هایی در رابطه با خدمت مربوطه، از خودگذشتگی در انجام مسئولیت های مربوط به خبرنامه.۴٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانایی انجام وظایف محوله.۵٫ وظایف: ۱٫ مسئول کمیته با مشورت اعضاء کمیته مطالب دریافتی را تقسیم بندی کرده و از آنها متناسب با ظرفیت مجله استفاده کند. و اگر مطلبی با اصول و ضوابط NicA مغایر است آن را حذف کند و این محفوظ بودن حق ویراستاری را در همه شماره ها برای اعضاء توضیح دهد.۲٫ مسئول کمیته عیناً نمونه ای از مجله را که قراراست چاپ شود تعداد اعضای شورای مجله(کمیته فصلنامه) تهیه نماید و آن را به مدت هفت روز در اختیار اعضا قرارداده تا آنها با داشتن وقت کافی به بررسی مجله نمونه بپردازد.۳٫ مسئول کمیته بعد از اتمام زمان یک هفته ای به برگزاری جلسه اعضاء کمیته اقدام کرده نکات اصلاحی را بررسی و در صورت نیاز نسبت به مسائل موجود رأی گیری نماید هر موضوعی که بتواند سه چهارم آراء اعضا یعنی ۴ نفر را کسب کند معتبر است.(مسئول کمیته حق رأی ندارد)۴٫ مسئول کمیته موظف است کلیه ی تغییرات توافق شده را عیناً انجام دهد و از دخل و تصرف بعد از رأی گیری نهایی در مطالب خودداری کند.۵٫ مسئول کمیته مثل هر کمیته ی دیگری می تواند از استعدادها و خلاقیت افراد به عنوان بازوهای گوناگون(ترجیحاً از اعضا NicA) جهت تایپ گرافیک صفحه بندی عکاسی ویراستاری کاریکاتورترجمه و خبرنگاری و غیره استفاده کند و در صورت لزوم می تواند از افراد حرفه ای با پرداخت دستمزد و در نظر گرفتن سنت ها و فاکتور نسبت به رفع نیازهای مجله اقدام کند.۶٫ باوجود آن که چاپ مجله حاصل یک کارگروهی است، طبق سنت ها پاسخگوی اشکالات و نواقص کار فقط مسئول آن کمیته می باشد.۷٫ همکاری جهت سمت و سو دادن به تدابیر و اهداف شورای منطقه شرح وظایف اعضای شورای کمیته فصلنامه ۱٫ اعضا موظف هستند نمونه در اختیار گذاشته را به دقت مطالعه کرده و هر موردی که با سنت ها و به طور کلی با اصول و فرهنگ و مصلحت انجمن NicA ایران مغایرت دارد با ذکر دلایل یادداشت کرده و در پایان مهلت یک هفته ای آنرا مطرح کند.۲٫ موظف به حضور درجلسات شورای مجله که از طرف مسئول کمیته با آنها هماهنگی واعلام می شود، هستند.۳٫ بعد از توافق جمعی روی کلیه ی مطالب مجله و امضای اعضا، موردی که قرار است تغییر کند، نزد خود نگه داشته تا بعداً با مجله چاپ شده تطبیق دهند.۴٫ تهیه اهداف یکساله برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب سالانه کمیته متون و ترجمه اهداف: رساندن پیام بهبودی به شکل کتبی برای معتادان نیکوتین در حال عذاب و ترجمه کلیه نشریات تأیید شده NicAاز زبان انگلیسی به فارسی و بازبینی مداوم نشریات ترجمه شده موجود جهت رساندن پیام به معتادان نیکوتینی که هنوز در عذابند و ارائه نشریات جدید انجمن به اعضای داخل ایران، و حمایت کمیته های خدماتی جهت خدمات مؤثر. شرایط: ۱٫ داشتن حداقل ۳ سال پاکی مداوم در طول مدت خدمت۲٫ دانش مؤثر و کافی از ۱۲ قدم، ۱۲ سنت NicA3. حداقل تجربه یک دوره خدمت کامل در شورای منطقه ای یا هیات نمایندگان به عنوان مسئول کمیته فرعی یا کادراداری.۴٫ تسلط کافی به زبان انگلیسی و فارسی و فرهنگ و ادبیات و اصطلاحات NicA5. داشتن تمایل و دارا بودن وقت کافی شرح وظایف: ۱٫ ترجمه کلیه نشریات تأیید شده ی NicA به زبان فارسی۲٫ ارایه ی ترجمه ی نشریات به خدمات جهانی جهت تأیید.۳٫ بازبینی و تأیید نشریات ترجمه شده به زبان فارسی که شامل دو بخش می باشد؟الف) نشریاتی که پس از ترجمه به تأیید خدمات جهانی رسیده و مجدداً جهت بازبینی در دستور کار این کمیته قرار می گیرد.ب) نشریاتی که قبلاً توسط خدمات جهانی ترجمه گردیده و نیاز به بازبینی کمیته ی ترجمه نیکوتینی های گمنام ایران دارد.(تبصره: روند ترجمه و بازبینی متون، بسته به حجم متن یک روند مداوم بوده و نیاز به فرصت بسیار دارد و ممکن است یک نشریه ی ترجمه شده چندین بار نیاز به بازبینی داشته باشد. به طور کلی تأیید نهایی کلیه ی نشریات ترجمه شده به عهده ی خدمات جهانی می باشد.)۴٫ ارایه ی گزارش مداوم از عملکرد کمیته به شورای منطقه ای نیکوتینی های گمنام ایران همچنین ارایه ی گزارش مداوم به کمیته ترجمه ی خدمات جهانی.۵٫ هماهنگی برای بازبینی نشریات (اصلاح شده) و تهیه نشریات( تأیید شده)۶٫ ترجمه مجله خبرنامه NicA (هفت مطلب SEVEN MINUTES )

کمیته ی کارگاه ها هدف: اطلاع رسانی داخلی از طریق برگزار نمودن کارگاه های آموزشی و جلسات پنل جهت توسعه و ارتقاء و بالابردن سطح آگاهی و بهبودی اعضا و تأمین درخواست های نواحی شرایط:۱٫ حداقل………. سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت۲٫ دانش کافی و مؤثر از ۱۲ قدم،۱۲ سنت NicA3. حداقل تجربه ی یک دوره خدمت در شورای منطقه ای بعنوان مسئول کمیته فرعی یا مسئول اداری یا نماینده ناحیه۴٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانایی انجام وظایف محوله وظایف: ۱٫ برگزاری کارگاه واعزام پنل های مورد نیاز برای حمایت نواحی و کمیته های شهری با تأیید درخواست ناحیه مربوط۲٫ جمع آوری واولویت بندی مشکلات و نیازهای نواحی از طریق ارتباط با رابطین و مسئولین کمیته ی کارگاه های نواحی۳٫ برگزاری جلسات درون کمیته ای و برنامه ریزی جهت برگزاری کارگاه ها و ارائه نحوه ی عملکرد این کمیته۴٫ شرکت در جلسات شورا و ارائه گزارش کتبی دقیق وشفاف از عملکرد۵٫ ارائه گزارش کتبی هزینه های سال قبل کمیته جهت الحاق برای برنامه بودجه سال جاری.۶٫ تهیه اهداف یکساله برنامه ریزی شده و هدفمند و ارائه برنامه بودجه مطلوب سالانه۷٫ هماهنگی با مسئولین کمیته ها در راستای تهیه موضوعات و عناوین کارگاه ها

کمیته نظارت بر دفتر مرکزی هدف: تحقق بخشیدن به هدف اصلی انجمن و توسعه و هماهنگی و تأمین خدمات به اعضا و گروه ها و جامعه در چهار چوب ۱۲ قدم، ۱۲ سنتNicA .پیشرفت پخش اطلاعات عمومی درباره بهبودی بیماری اعتیاد به واسطه انجمن نیکوتینی های گمنام.توزیع نشریات و تأیید حقوق مدنی NicA . انبار و بایگانی NicA ،خاطرات و تاریخچه، نگهداری فضای اداری.ساختار دفتر مرکزی:الف) هیأت مدیره دفتر مرکزی که مرکب از ۵ نفر عضو انجمن که منتخب شورای منطقه ای ایران بوده و به شورای منطقه پاسخگو هستند.(ترجیحا ۲نفر از هیأت مدیره رسمی انجمن باشند.)ب) بخش اداری دفتر شامل مدیر که به هیأت مدیره پاسخگو بوده و کارمندان خاص که به مدیر دفتر پاسخگو می باشند.هیأت مدیره:مدیریت، برنامه ریزی و نظارت بر انجام امور مورد نیاز دفتر مرکزی شرایط انتخاب اعضای هیأت مدیره: ۱٫ حداقل ……… سال پاکی مداوم و حفظ پاکی در طول مدت خدمت۲٫ آشنایی داشتن، پایبندی و دانش کافی و مؤثر و اعتقاد به اصول قدم ها، سنت ها و ساختار خدماتی. ۳٫ تمایل به خدمت و صرف وقت کافی و توانایی انجام وظایف محوله۴٫ تجربه یک دوره خدمت در شورای منطقه ای ایران۵٫ اعضای هیأت مدیره دفتر مرکزی به صورت همزمان نباید هیچ خدمت دیگری در شورای منطقه ای ایران و نواحی داشته باشند.۶٫ اعضای هیأت مدیره بایکدیگر رابطه راهنما و رهجو نداشته باشند.۷٫ تجربه کاری یا سازمانی در خارج از انجمن۸٫ مبری از محکومیت، بزهکاری و یا دزدی از هزینه های جاری مربوطه به مدت ۵ سال . وظایف: ۱٫ تهیه آیین نامه داخلی، اداری مالی و ارائه گزارش آن به شورای منطقه۲٫ تشکیل جلسات هفتگی در دفتر مرکزی به طور منظم۳٫ هیأت مدیره از میان اعضای خود یک نفر را به عنوان نماینده انتخاب می نماید تا در مقابل شورای منطقه ای پاسخگو باشد.۴٫ نظارت بر امور جاری دفتر مرکزی۵٫ تغییر و تعیین بهای نشریات و دیگر اقلام که در محدوده تفویض اختیار شورای منطقه ای است.۶٫ ارائه گزارش عملکرد مالی و اداری ماهانه، ترازنامه مالی سالانه به شورای منطقه ای۷٫ هر یک از اعضای هیئت مدیره که فاقد شرایط عضویت در هیئت مدیره گردد و یا برخلاف وظایف محوله عمل نمایند با اکثریت آراء هیأت مدیره تا جلسه شورا معلق می گردد و موضوع برکناری وی در اولین نشست شورای منطقه ای مطرح می شود برکناری اعضای هیئت مدیره با دو سوم آرای شورای منطقه ای خواهد بود..۸٫ انجام کلیه وظایفی که به آنها تکلیف شده است، چه قانون جمعی چه فردی، که این وظایف در فصول الحاقی یا قوانین گروهی یا آیین نامه داخلی شرح داده شده اند.۹٫ انتصاب، استخدام، عزل، اخراج به جز مواردی که در آیین نامه داخلی تأیید شده اند.۱۰٫ نظارت بر وظایف مدیر و پرداخت پاداش نسبت به کارمندان دفتر و اطمینان از انجام وظایف آنها.۱۱٫ در هر زمان و مکانی که توسط قوانین لازم شده است حضور یابند .

نحوه رأی گیری چندین راه برای رأی گیری وجود دارد.۱- علنی : معمول ترین راه رأی گیری همان بلند کردن دست می باشد.۲- غیر علنی: به وسیله برگه توزیع شده آراء نمایندگان جمع آوری و شمارش می شود. نکته: رأی موقت: جهت ارائه خدمتی خاص در زمانی خاص. شرایط برکنارکردن خدمتگزار معتمد: ۱٫ غیبت های بیش از حد و بدون اطلاع ( دو جلسه متوالی و چهار جلسه غیر متوالی برکنار می شود مگر اینکه رای اعتماد مجدد بیاورد).۲٫ کوتاهی در انجام وظایف محوله و ندادن گزارش شفاف از عملکرد.۳٫ بی توجهی به وجدان شورا.۴٫ تکرار عمدی سنت شکنی۵٫ سؤ استفاده از منابع مالی، تقلب یا تکرار غلط اعلام کردن گزارش مالی ۶٫ تخطی در کمیته بر علیه اعضای کمیته . (ایجاد تشنج) - رأی هائیکه (رأی گیری) ثبت گردد به عنوان وجدان گروه نامیده می شود.- یک رأی ممتنع به معنای این است که شما اکثریت آراء را پذیرفته اید. چه بله یا نه- رأی ممتنع به جانب اکثریت آراء شمارش می شود.- امتناع: امتناع از رأی دادن به معنی کناره گیری از فرآیندتصمیم گیری می باشد و این گونه آراء از کل کم خواهد شد. کناره گیری اعضاء: A- داوطلبانه:ارائه درخواست کتبی قبل از جلسه بعدی به گرداننده.B- غیر دواطلبانه:۱٫ غیبت در دو جلسه متوالی و چهار جلسه غیر متوالی۲٫ ریلپس(لغزش) د رطی دوره خدمت۳٫ انجام ندادن وظایف، احمال کاری و کلاه برداری و اختلاص با دو سوم آراء برکنار می شود. شرایط پیشنهادات ویژگی های یک پیشنهاد ۱٫ پیشرونده باشد.(به حرکت وادار کند).۲٫ چه کسی به انجام کار کمک می کند.۳٫ چه کاری باید انجام شود.۴٫ چگونه این کار انجام شود.۵٫ چه زمانی باید انجام شود.۶٫ چرا این کار باید انجام شود.۷٫ این پیشنهاد راچه کسی می دهد. - موارد ۱و۲و۳و۷ برای یک پیشنهاد باید لحاظ قرار گیرد.

طرح ها یا پیشنهادات اصولاً دونوع طرح یا پیشنهاد وجود دارد. و مهم است که تفاوت آن دو را درک کنیم ، این دو نوع، یکی طرح یا پیشنهاد اصلی و دیگری طرح یا پیشنهاد تبصره ای می باشد.طرح یا پیشنهادات اصلی طرح یا پیشنهاد به معنی ایده ای است که یکی از اعضای کمیته می خواهد که کمیته آن را بررسی و استفاده نماید. بعد از اینکه گرداننده اجازه صحبت به آن عضو داد، آن عضو می گوید” من پیشنهاد می کنم که این کار ….. توسط این کمیته، یا کمیته فرعی ……، یا فلان شخص ….. با این شرایط ….. انجام پذیرد.” بعد از آن عضو پیشنهاد دهنده وقت دارد که خیلی خلاصه درباره پیشنهاد خود واینکه چرا فکر می کند که انجام آن مهم است صحبت کند، که به این کار” صحبت درباره قصد ارائه پیشنهاد” می گویند. چون پیشنهادات باید دقیقاً و کلمه به کلمه درگزارش قید گردد، شخص پیشنهاد دهنده باید قبل از ارائه آن را کتبی نوشته باشد این مورد به خصوص در مورد طرح ها و پیشنهادات طولانی و پیچیده حتما باید رعایت گردد. هر طرح یا پیشنهادی احتیاج به تأیید یکی از رابطین نواحی دارد، به این معنی که یکی دیگر از اعضاء باید در خواست کند که این طرح به اجرا در آید و یا بیشتر در مورد آن بحث و تبادل نظر شود. بعد از اینکه عضوی طرح یا پیشنهادی را مطرح کرد، گرداننده می پرسد که آیا یکی از رابطین آن را تایید می کند.یکی از رابطین خیلی ساده دست خود را بالا می گیرد و زمانی که گرداننده او را دید و اجازه صحبت به او داد، می گوید که” من تائید می کنم”. اگر هیچ رابطی طرحی را تائید نکرد، گرداننده می گوید” طرح یا پیشنهاد به علت عدم دریافت درخواست دوم از موضوع جلسه خارج می شود”.بعضی وقت ها هم بعد از اینکه طرح یا پیشنهادی مطرح گردید، گرداننده می تواند مستقیماً آن راخارج از موضوع جلسه اعلام کند. یک طرح یاپیشنهاد وقتی می تواند به عللی مختلفی خارج از موضوع جلسه اعلام گردد.که شامل این مسائل شود. طرح یا پیشنهاد بر خلاف خط مشی جاری کمیته باشد، آشکارا بر خلاف یکی از سنت های دوازدهگانه NicA باشد، یا زمان مطرح نمودنش در آن جلسه نامناسب باشد. اگر هر یک از اعضاء کمیته بخواهد که این حکم گرداننده را به چالش کشد می تواند استیناف بخواهد اگر درخواست استیناف نشود و حکم گرداننده نافذ باشد، کمیته به کار ادامه می دهد و به موضوع بعدی می پردازد. طرح ها و یاپیشنهادات تبصره ای طرح یا پیشنهاد تبصره ای را می توان « طرح یا پیشنهاد فرعی» نامید که اصولاً هنگام بحث و تبادل نظر در مورد یک طرح یاپیشنهاد اصلی مطرح می گردد که به طریقی بر روی پیشنهاد اصلی تأثیر گذارد. از این دست موارد بسیار زیاد است، اما زمان و شرایط امکان قید نمودن همه آنها را نمی دهد. ۱. پیشنهاد اصلاحبه اکثریت ساده نیاز دارد.قابل بحث استاگر در حین بحث در مورد یک طرح یا پیشنهاد عضوی احساس کند که بهتر است در آن پیشنهاد تغییر داده شود و یا نوع بیان تغییر کند، می تواند با ذکر این جمله” من پیشنهاد می کنم تغییری در طرح داده شود” نظر خود را اعلام کند. معمولاً پیشنهاد برای اصلاح باید توسط یکی از رابطین تائید گردد تا بتوان درباره آن صحبت کرد. وقتی که صحبت در مورد پیشنهاد اصلی ادامه پیدا می کند( اگر اصلاح رای آورده باشد که بحث در مورد طرح اصلاح شده ادامه پیدا می کند). بعد از اینکه بحث و تبادل نظر در مورد طرح یا پیشنهادی برای اصلاح ارائه شود، وعضوی که طرح و پیشنهاد اصلی را ارائه کرده و همین طور رابطی که او را تائید کرده، هر ۲ موافق این اصلاح باشند، دیگر نیاز نیست که پیشنهاد اصلاح را یکی از رابطین تائید کند و یا درباره آن صحبت شود، و یا در مورد آن رای گیری شود، و این اصلاح اتوماتیک اعمال می شود. به این” اصلاحیه دوستانه” می گویند. ۲. پیشنهاد برای طرح سئوال قبلی به دو سوم آراء اکثریت نیاز استغیر قابل بحثدر راستای هدف ما، این ممکن است مهم ترین پیشنهاد تبصره ای باشد. که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. این پیشنهاد ا ز طرف یکی از اعضاء طرح می شود که باید بگوید” من پیشنهاد می کنم سئوال شود” یااینکه می گوید” من پیشنهاد می کنم در این باره سئوال شود” که معنای این جمله این است که” پیشنهاد می کنم بحث و تبادل نظر فوراً پایان یابد و طرح به رای گذاشته شود” این یکی از آن پیشنهاداتی است که می تواند بعد از صحبت هر یک از اعضاء ارائه گردد. نیاز نیست که شما را برای این کار صدا کنند وقتی که شما این پیشنهاد را ارائه می کنید گرداننده باید بدون معطلی و بدون بحث بیشتر در مورد آن رای گیری کند. و اگر کمیته خدماتی با دو سوم آرا موافقت کند که به بحث بیشتر نیاز نیست باید در مورد موضوع اصلی رای گیری کرد و بر سر مسئله بعدی رفت.مسئله ای که درباره این پیشنهاد مهم است، این است که بایدمراقب باشید تا توسط آن بحث در مورد موضوعی که هنوز به درستی روشن نشده را سرکوب نکنید و اول اجازه دهید که موضوع درست واضح و آشکار شود. اگر د ررابطه بامسئله ای که هنوز برایتان روشن نشده ودر رابطه با آن هنوز گیج هستید، چنین پیشنهادی ارائه گردید حتماً به آن رای منفی دهید. و اجازه دهید که بحث و گفتگو در مورد مسئله اصلی ادامه پیدا کند، ما باید از تصمیمات نپخته در مورد مسائلی که درست درک نکرده ایم اجتناب ورزیم از طرف دیگر، استفاده آزادانه از این پیشنهاد تبصره ای کمک می کند تا گرداننده نخواهد از خود زیاد سخت گیری نشان دهد، چون او می داند که این بحث به زودی خاتمه پیدا خواهد کرد. ۳. پیشنهاد برای تعویق اکثریت ساده نیاز استغیر قابل بحثیک راه برای خلاص شدن از پیشنهادی که هنوز پخته وآشکار نیست، آن است که پیشنهاد به تعویق انداختن آن را بکنیم.این کار را می توان به این صورت اعلام کرد” پیشنهاد می کنم که این طرح تا تاریخ ………. یا جلسه ……….. به تعویق بیفتد”. این پیشنهاد تبصره ای قابل بحث نیست، اگر این پیشنهاد داده شود وتوسط یکی از رابطین تائید گردد، سریعاً در مورد آن رای گیری می شود. اما اگر تائید نشد، بحث و گفتگو در مورد طرح ادامه پیدا می کند. واگر تائید شد که کمیته به مسئله بعدی می پردازد. طرحی که به تعویق افتاده نیز در تاریخ تعیین شده دوباره در دستور کار قرار می گیرد. ۴٫ طرح تعلیق پیشنهاد به تعویق افتادهاکثریت آراء ساده مورد نیاز استقابل بحث نیستطرح یا پیشنهادی که به تعویق افتاده را می توان قبل از زمان تعیین شده دوباره در دستور کار قرار داد. این مورد را می توان اینگونه به گروه پیشنهاد داد” من پیشنهاد می کنم که طرح …… که به تعویق افتاده در دستور کار قرار گیرد” اگر پیشنهاد مورد تائید قرار گیرد، طرحی که به تعویق افتاده بود به طرح اصلی تبدیل می شود و بحث و تبادل نظر درباره آن آغاز می گردد. اما اگر این پیشنهاد تبصره ای رای نیاورد، کمیته آن را رها می کند و به موضوع بعدی می پردازد. ۵. طرح ارجاع پیشنهاداکثریت آراء ساده مورد نیاز استقابل بحث می باشدبعضی مواقع کمیته دارای اطلاعات کافی جهت تصمیم گیری در مورد طرحی نمی باشد چنین طرح یا پیشنهادی را می توان از بحث جلسه خارج کرد و آن را به یک کمیته فرعی و یا یک کمیته موقت ارجاع داد تا بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. این مسئله می تواند توسط یکی ازاعضاء به این صورت پیشنهاد شود.” پیشنهاد می کنم که این طرح به کمیته فرعی ………… ارجاع شود” اگر این مورد توسط یکی از رابطین تائیدشد، کمیته به مسئله بعدی می پردازد اما اگر تائید نشد کمیته به بحث در مورد طرح اصلی ادامه می دهد و در آن مورد رای گیری می کند. کمیته فرعی که طرح به ان ارجاع گردیده درجلسه بعدی خود به آن می پردازد و گزارش آن را در جلسه بعدی کمیته اصلی ارائه می دهد. ۶. طرح بازبینی مجدد یا لغو اکثریت متغیراستقابل بحث می باشدبعضی اوقات ممکن است عضوی احساس کند یکی از طرح ها یاپیشنهاداتی که مورد تایید کمیته قرار گرفته مضر و نادرست است. آن عضو می تواند یا پیشنهاد دهد که طرح مورد بازبینی مجدد قرار گیرد.(یعنی درباره آن بحث و مجدداً رای گیری شود) یا پیشنهاد دهد که آن طرح لغو گردد( دیگر پی گیری نشود). چند شرط برای بازبینی یالغو طرح و پیشنهاد وجود دارد:· طرح می بایست در همان جلسه و یا حداکثر جلسه قبلی کمیته به تصویب رسیده باشد.· عضوی که پیشنهاد بازبینی یا لغو رامی دهد باید درمورد مسئله اطلاعاتی داشته باشد که در هنگام بحث و گفتگو جهت تصمیم گیری در مورد طرح اصلی، این اطلاعات موجود نبوده و در درسترس نباشند.· عضوی که پیشنهاد می دهد باید جزء کسانی باشد که هنگام رأی گیری اولیه جزء طرفداران طرح و برندگان رأی گیری بودند.این محدودیت ها به خاطر آن بوجود آمده تا از کمیته در برابر بررسی دوباره و دوباره یک موضوع حمایت نماید تا کمیته مجبور نشود که موضوعی را که تایید کرده دوباره بررسی نماید مگر اینکه سهواً شرایطی را به وجود آورده باشد که مضر باشد. اگر هر یک از شرایط فوق وجود نداشته باشد گرداننده باید پیشنهاد تبصره ای را مردود اعلام کند.پیشنهاد تبصره ای بازبینی مجدد نیاز به اکثریت آرا عادی دارد.پیشنهاد تبصره ای لغو نیاز به اکثریت آرا عادی دارد به شرط اینکه اعضاء کمیته از قبل از جلسه آگاه باشند که قرار است چنین پیشنهادی مطرح گردد. اگر از قبل این مسئله مطرح نگردیده باشد، آن وقت رأی گیری باید بر اساس دو سوم صورت گیرد. ۷٫ درخواست صرف نظر کردن از طرح یا پیشنهادرضایت جمعی مورد نیازاستقابل بحث نیستوقتیکه پیشنهاد یا طرحی ارائه می گردد و بحث و گفتگو در آن مورد شروع می شود، ارائه کننده پیشنهاد می تواند در خواست کند که از ادامه صرف نظر شود. در آن صورت گرداننده سئوال می کند که آیا کسی به این مسئله اعتراض دارد یاخیر. اگر حتی یک نفر اعتراض داشته باشد، طرح به قوت خود باقی خواهد ماند و بحث در آن مورد ادامه می یابد. اما اگر اعتراضی وجود نداشته باشد، از ادامه صرف نظر می شود و کمیته به مسئله بعدی می پردازد. ۸٫ ارائه طرح یا پیشنهاد جایگزیناکثریت آرا عادی مورد نیاز استقابل بحث می باشدطرح یا پیشنهاد جایگزین مانند همان لایحه است. اما فرقش این است که به جای اصلاح بعضی موارد، کل طرح یا پیشنهاد جایگزین می شود. نوع اجراء آن هم دقیقاً همان است که برای پیشنهاد اصلاح به اجرا در می آید. ۹. طرح یا پیشنهاد موکول کردن به آیندهاکثریت آرا عادی مورد نیاز استقابل بحث نیستهریک از اعضاء رای دهنده می تواندپیشنهاد موکول نمودن جلسه رای گیری به آینده را بدهد. این پیشنهاد را می توان درهمه حال ارائه کرد و نیاز به اکثریت آرا عادی دارد . واضح است که طرح ها یا پیشنهادات بی معنی جهت موکول شدن به آینده رأی نخواهد آورد و کاملاً حذف خواهد شد. پس از پایان جلسه ای نیز ممکن است ، گرداننده جلسه را بدون هیچ تصمیم گیری به آینده موکول کند
خارج شده است

bgfh7m7xter

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 287
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop154
A boy's voice and the difficulties of _3
« پاسخ #1 : 02 آوریل 2016، 10:41:06 pm »

,air max pas cher
 so I feel that I am happy, happy, good luck.
 hopes to find a can and I fear, she is going to accompany me to the old
 in my life on the road, as he walked home on the road to the middle of the road, do not know which way to go home is the way to go. If the right to walk back, it takes a lot of time to return home.
 find a hardworking together, not to enjoy the
 can you find a responsible, not responsible for love
 able to work together to find a bear, rather than escape together
 people's life for the cause of trouble, in order to complete the dream in your heart and continue to pay for their efforts and youth mature fruit, create amazing career. In fact, a lot of people in order to forget this oneself once the long time is how to live, do not know whether the long years have a happy, happy. Slowly old, until the day you end.
 I do not know,golden goose mid star, but I need this support.
 in fact, every kind of pressure is not all can be expressed in words, but the heart to feel, can be said to be silent pressure.
 is a simple point:
I want to find a
 everything has a beginning, a process to the end. Life is. Although I have a long life, is just beginning,golden goose outlet, but also a lot of things do not understand, but I can imagine to. Lock ambitious dream began to pursue, in the pursuit of the road, it will inevitably encounter all kinds of difficulties, setbacks. Always fall on the road, give others look down upon, and constantly mocking, insulting you, spoil your personality, dignity. The impact of your thoughts. May be you can't afford to blow this powerful tore heart crack lung, will slowly shrink,hogan olympia outlet, such a blow to treat people to death, but also has the advantage, this powerful piercing blow can bring advantages and disadvantages. The benefits can stimulate a person's spirit, make him stronger, stand up and continue to advance, because he can bear all the suffering. The downside is let a person feel they have completely failed, unable to stand up to pursue, slowly think live in this world without what meaning,air max tn pas cher, began to abandon their precious lives, and that is the end of life.
 I heard people say that behind every successful man there is a woman support.
 but I was afraid that I had a small family, should not think this thing.
 on my business can play a significant role, on my side.
 although I slowly grew up, but the burden on the shoulders is also more and more heavy, feel that their breathing is very heavy.
 seems to be a strong pressure in my direction, can not see clearly in front of the way, the direction to go blank.
 for her to share my pain and happiness,scarpe hogan outlet.
Related Articles:
 
 
   golden goose scarpe donna
 
   A woman's heart
 
   8 tips fro
 
 
   I looked at her, her barber's back or blocked my line of sight, and then I heard the voice of "Sir, checkout here", my barber A Cheng. I walked to the counter, a step by step slow, I deliberately slowed down the pace, as if looking forward to what, and what is waiting for what. I don't know why I have a reluctant to part, do not want to leave the barbershop feeling. I thought the girl was funny, but I didn't see her face all the while.
خارج شده است

x6owtdf4f

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 210
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl202
A the ninety-ninth chapter, the one hundred chapter _3
« پاسخ #2 : 11 آوریل 2016، 04:39:41 pm »

Jiang poem looked at Chen Wan, and at the master nodded,air max pas cher, "well!"
< p > her words listen to in river poetic ears like thunder general, in his eyes, kind,scarpe hogan outlet, gentle grandfather actually, even when done that kind of thing......
 Bang startled eight party vibration force, has nothing to regret in life world suddenly collapsed, and again returned to the real world.
 stood for the edge of the lone star Han Chu fitness, eyelid not observable twitch.
 "boom!"
 Chen Wan suddenly crazy laugh, was mad, soul form long hair fly all around, eyes reveal a deep resentment. This a moment, her soul to give birth to more black magic gas, fast, blink of an eye, the eye formed the evil spirit of the size of a man, the magic gas such as flame shape in general, don't stop dancing. Chen Wan at this time, like a devil.
 Chen Wan took a deep breath, without any emotion, saying, "he was tainted with me, and he killed me again. Hum! Is this to make atonement for yourself?"
With
 "may not be the case." Lone star cold Yanba, don't hestitate ground to begin, thundered, behind a road shadow, in the shadow of the foil, he a devil.
 "has nothing to regret in life!" Up is his strong strokes, with him as the center to the surrounding radiation apart, around the scene changing moment, Qifeng AI month, the earth cold silent, everywhere all is strips let people desperate lost.
 different people understand the situation, have cursed the lone star cold for mentoring, and allow him to wriggle free,nike tn pas cher, no end of trouble for the future. But after the curse, they understand the situation, but also helpless, they have no power to fight the war.
 Chen Wan slowly rose, floating in the void, looking down at the bottom, cold and asked: "how? Even you also want to hit me?"
< p > was lone star cold to motong the mind into another world Yiren, in not a lone star cold power to bless, they instantly awake to come over, but after wake up,tn requin pas cher, they suddenly found living in a strange land. If not promptly approached the river as explained, they thought it was too cold for lone star method.
 words, know the situation, as well as the river is also a decisive person.
 "I'm the devil, not the devil for me,"
 "ha ha ha ha ha ha...... The world is like this,hogan outlet online...... Ha ha...... Ha ha......"
 he drives a power,scarpe hogan outlet, Chen Wan included, want to wipe in his power in the world will be Chen Wan!
< p > then, lone star cold moved. This is after he came here for the first time moved, "she wanted to be the magic,hogan outlet, resentment, despair, violent negative force rapid growth, we quickly blocking her, otherwise, the consequences are unbearable!"
Shocked,
 quiet look amazing, even a little heartache, stood there, forgot to kill Chen Wan,air max 90 pas cher, for his blood hate.
Related Articls:
 
 
   Greek Fina
 
   Terror!! Grandma thriller (Zu Mu) [] tell a whole series of lies of _6
 
   Shanghai B
 
 
In terms of industries, from January to February, medicine, machinery and other industries realize profit increase of large petrochemical from the previous year loss for the same period turned a profit, electronics, tobacco and other industries realize profit year-on-year decline larger; oil, coal, steel and nonferrous metal industry losses.
خارج شده است

hfgh5t0wea

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 180
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • pqr156
Quiet life
« پاسخ #3 : 17 آوریل 2016، 04:23:08 am »

The HTML template for life quietly
 and lover said the biggest wish is to keep him with the child,golden goose, living quietly. Take a walk every day, if the physical license, occasionally cook one or two dishes. Then is lying in bed, read a book, occasionally feel particularly HERSHEY'S, with friends for a chat on the phone a few minutes or days, pot. This life is really very good. Lying in the dining room or balcony,hogan outlet online, watching the sky clouds slowly drifting away,nike tn pas cher, slowly taste of tea, tea occasionally dip the water bubbles, and drained, or has not got up, he has to get past the cup upside down. Have a friend to comfort me, there will be a day to see the treasure to wear the wedding dress to see Andy marry daughter-in-law. So with Andy, Andy said he wanted to marry ten eight pretty girls, a mother to rub the foot, a mother to pour, a mother to wash hair, a mother to tell the story before he had finished, I laugh. The original wife is married to help me. Andy said very seriously,hogan outlet online, the only way sister didn't have time to play with me. I'm so happy. Andy is a baby voice to read to me, telling a story. Andy said, my sister said,scarpe hogan outlet, as long as he will be a good story, her body will be getting better and better, one day, will take Andy to Tibet or Xinjiang. I said yes,hogan sito ufficiale, the mother body is good, take Andy to go where you want to play. Andy is very happy. With Andy walk,hogan roma outlet, see the light that a little yellow citron, Andy saw someone pick a bit unhappy. I asked him why? He said it was the fruit of the baby can't have. I praised Andy, ask him what you want from this he did not read carefully the fruit? He said that in fact in mind, only if every child to pick one sister said that her mother would never see the citron. A sense of moving me tight Andy hands. He asked a friend with ten to play Andy citron. Andy said fortunately did not pick, or which come so much citron? So with the relevant information with Andy Andy citron, citron told the story. Andy is very happy. I praised Andy, said he learned in kindergarten, at least not their fruit is not just picking the fruit. Andy is a little feel shy to go to school, said a few days, as long as the mother happy. I was very surprised at Yu Xiaobao's mature. Andy said sister said, if we are good, you are happy, maybe the body is good, no need to go to the hospital, the baby does not love the mother to the hospital. I feel a little uncomfortable eyes,hogan outlet, but no rub, Andy looked up at me laughing. Reading, tea and enjoy the clouds, smell the flowers, in the middle a feeling of autumn autumn wind slowly. Read the poem, quietly chant and recite prose, stories to children, living in my fingertips quietly forward. Thank all the friends to encourage and help me, think one day, I can help others, to encourage others to be. So to recover, so actively cooperate, so smile on. Think of the treasure that I'm not at home, she could have done a little treasure, hope I stayed with her treasure, said the best school back to see me and tell me something new, so she will be happy. But Andy said, he always want to mother, baby no mother.Related Articles:
 
 
   Bear kittens do manual
 
   Wudang martial art
 
   A drowning
 
 
    Long haired uncle listened impatiently with his furry paw playing elephant.
but all this does not influence the baby's curiosity. No matter what, what it saw and heard, immediately ask what smell. But get all of their uncles and aunts of the cuff and kick. such a thing happens on the day: in a sunny morning is the elephant asked one thing, this thing, others. It never dare to ask.
خارج شده است

fns4565

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 32
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اساسنامه انجمن نیکوتینی های گمنام
« پاسخ #4 : 19 آوریل 2016، 11:43:46 am »

صنایع دستی تبریز

 در این قسمت میخواهم شما را با صنایع دستی تبریز، یکی از زیباترین  شهرهای ایران آشنا کنم. کشور عزیزمان ایران، شهرهای گوناگون با فرهنگ و  هنرهایی زیبا در دل خود جای داده است. تبریز هم شهری زیباست که صنایع دستی و  هنرهای زیبایی را در دل خود جای داده است. شهر تبریز سال هاست که در زمینه  صنایع دستی جز چند شهر اول ایران در این حوزه است. با خرید صنایع دستی و  سوغات تبریز میتوانیم خاطرات زیبای سفرمان را همواره به یاد داشته باشیم.  همچنین با بازدید صنایع دستی شهر تبریز علاوه بر لذت خرید، مشوق خوبی برای  این هنرمندان این صنایع زیبا خواهیم بود. معروف ترین صنایع دستی تبریز فرش و  قالی، چرم دوزی، گلیم بافی، سفالگری و محصولات سرامیکی است. در ادامه  توضیح مختصر و عکی صنایع دستی تبریز را آورده ام.
 صنایع دستی دیگری که میتوان به آن اشاره کرد:
 
 • جاجیم بافی
 • رنگرزی سنتی و چاپ کلاقه ای
 • سوزن دوزی و رودوزی
 • هنرهای مرتبط با چوب
 • حصیر بافی
 • طراحی سنتی و نگارگری
 • صحافی و جلد سازی سنتی
 • گیوه دوزی و چاروق دوزی
فرش و قالی تبریز
 
صنایع دستی تبریز
قالی ایران، در سطح جهانی شهرت بسیاری دارد ولی از میان شهرهای ایران قالی تبریز شهرت بسیاری دارد، بطوری که به تبریز لقب شهر جهانی صنایع دستی و بافت فرش داده شده است. قالی بافی یکی از صنایع دستی استان آذربایجان می باشد که قدمتش به دوران سلجوقیان و ایلخانیان باز می گردد. پس از آن دوران تکاملی آن همزمان با تیموریان و بعد از آن صفویان بود. در زمان صفویان طرح  هایی چون گل و بوته، سجاده ای، حیوانات، لچک و ترنج، مخصوصا نقش گل شاه  عباسی رواج یافت و برای بافت از نخ های ابریشمی استفاده میشد که ظرافت خاصی  را به آن داده و آثار نفیسی خلق شد. بسیاری از این آثار ارزشمند که از  گذشته بجا مانده است، را میتوان در موزه های مشهور دنیا بازدید کرد. هنرمندان آذربایجانی نقش به سزایی در احیا و حفظ قالی بافی در ایران داشتند. بافت قالی همچنان در بسیاری از روستاها و شهرهای استان آذربایجان رواج دارد. علاوه بر اینکه این آثار ارزشمند به بازارهای داخلی هم عرضه می شوند. بخش مهمی از صادرات ایران به قالیچه ها و قالی تبریز اختصاص دارد.
 پیشنهاد می کنم برای خرید و بازدید از این فرش ها و تابلو فرش های زیبا به بازار مظفریه تبریز مراجعه کنید. ایده ی جدیدی که با فرش های تبریز ادغام شده است هنری به نام چرم فرش است که شهرتی بسیاری پیدا کرده است. این فرش ها که ادغام فرش و چرم و ورنی است بعنوان زیرانداز تزئینی و فرش و … استفاده می شود و با دکوراسیون خانه های امروزی هماهنگ است. 
 
 چرم تبریز
 
صنایع دستی تبریز
چرم تبریز، پیشینه ی پرآوازه ای در کشور ایران دارد، در شهر تبریز تولیدکنندگان بسیاری، مشغول به این حرفه یافت. از جمله مهمترین فرآورده های ساخته شده از چرم در این استان کفش است. کفش چرم تبریز جایگاه بالایی در ایران و حتی خارج از آن دارد و بعنوان یک برند با کیفیت شناخته شده است. پیشنهاد میکنم با خرید کیف و کفش یا دیگر فراورده های چرمی تولید شده تبریز، قسمتی از هنر و صنایع دستی تبریز را به همراه خود داشته باشید. برای  تهیه محصولات چرمی دست دوز تبریز بهتر است به بازار کفش در بازار تاریخی  تبریز سری بزنید.
 
 گلیم بافی تبریز
 
صنایع دستی تبریز
گلیم بافی تبریز، یکی دیگر از صنایع دستی تبریز است، که رواج  بسیاری در این منطقه و آذربایجان دارد. گلیم در دسته ی صنایع زیر انداز  محسوب شده و از پشم گوسفندان، ابریشم، موی بز بافته می شود. معروف ترین  گلیمی که در تبریز به چشم می خورد گلیم شاهسون است. مشخصه ظاهری گلیم  شاهسون، وجود نگاره های بزرگ و برجسته است که با نوارهای باریک و پیچیده از  هم جدا شده اند و رنگ های ملایمی مخصوصا صورتی، سبز، درصد کمی قهوه ای و  آبی تیره به چشم می خورد. با نگاه به گلیم های خطه آذربایجان میتوان فهمید  تفاوت بسیاری از لحاظ ظاهر در گلیم های بافته شده اقوام مختلفش است.
 گلیم دورو یا ساده و گلیم سوماک که «ورنی» هم به آن می گویند دو نوع  گلیم است که در تبریز عرضه می شود. گلیم ورنی تار و پود نازک از نخ پنبه ای  و پشمی دارد همچنین طرح آن معمولا حیوانات است. در نوع ساده تار پنبه ای و پود پشمی دارد. به طور کلی هیچ یک از بافنده های گلیم از طرح و نقشه ی خاصی استفاده نمی کنند و همه ی طرح ها، ایده ی ذهنی خودشان است . گلیم در ابتدا به منظور روانداز، زیرانداز، کف پوش و .. استفاده می شد، اما اکنون بعنوان یک پوشش مدرن در خانه ها استفاده می شود.
 
 سفال و سرامیک تبریز
 
صنایع دستی تبریز
محصولات سفالی و سرامیک(به سفال سفید معروف است) یکی از صنایع دستی رایج در شهر تبریز است علاوه بر تولید در تبریز، کارگاه های تولید آن در شهر زنور هم قرار دارد. همچنین در شبستر، سفال گری قدمت طولانی دارد و در تبریز میتوان این آثار ارزشمند را یافت. سفال و سرامیک تبریز از نوعی خاک مرغوب تولید می شوند. برای بازید از آثار سفالی میتوانید به موزه ی سفال تبریز مراجعه کنید این موزه خانه علوی است جایی که شما میتوانید در کنار بازدید یک اثر تاریخی زیبا، این سفال های زیبا را ببینید. حتما بعنوان یادگاری و سوغات در سفر به شهر تبریز سفال های زیبایش را به ارمغان ببرید. همچنین مجسمه های سفالی ساخته را میتوانید در موزه مشروطه تبریزبازدید کنید.
 
 
 منبع : نشاط آوران
خارج شده است

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
College entrance examination
« پاسخ #5 : 30 آوریل 2016، 01:41:09 am »

point!
 18, I am confident, I am good: I fight, I succeed!
 11,tn requin pas cher, race against time, grasping the foundation, diligence exercise will have harvest; tree self-confidence,chaussure louboutin pas cher, hard work oath, or parents of the University of return.
 7, to be successful,chaussure jordan pas cher, the first mad,scarpe hogan outlet, determined to go forward!
 20, efforts will be successful, to ensure victory.
 3, calm down, I cast my strength; go to fight, bright style.
 is a youth called the college entrance examination, entrance examination refueling, phrase, motivation of every college entrance examination.
 1,tn requin pas cher, every day is a starting point, a little progress every day, every day there is a
 15, decisive entrance, to change the fate of. Repeated setbacks fighting, triumph in the pack.
 8, under the bodies, determined to win.
 5, a spell high points, a lifetime achievement.
 9, I failed for two years, is such a chance, I don't want to prove how much strong than others, I will put my lost back.
 14, a year of hard life, return.
 16, Oliver ya. But no boundaries, will battle the entrance, a lazy man to fear the college entrance examination. Rise to fly, the road at the foot of.
 2, the tear is not our answer,sac goyard pas cher, hard work is our choice.
 10, success is not the patent of others, failure is not our life quotes
< p > 13, cherish the time, still short, hard look at the first concerted efforts; detailed arrangements for a moment longer, than enter the dragon, who as commander?!,
 19, ningchengyigusheng, stroke as a force,scarpe hogan outlet, ruthless one, is a dream.
 12, do not make excuses for the failure to find the way to success.
 6,stylo mont blanc pas cher, fight a spring and autumn, beat the life of no regrets.
 17, without wind and rain, how to see the rainbow?
Entrance inspirational phrase
 4, not bitter not tired, three tasteless; does not spell stroke, to live.
Related Articles:
 
 
   Missing dye my hair
 
   First love
 
   Jiangnan _0
 
 
  There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

pe44apbe8

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 242
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • ghi554

, according to the criminal law,goyard prix, the relevant provisions of the fourth paragraph 180th, the alleged acts of a horse above constitute the use of undisclosed information transaction crime. According to the provisions of the administrative law enforcement authorities transferred to the public security organs for alleged crimes (Order No. 310th) and other relevant provisions,chaussure jordan pas cher, the next step, the case will be transferred to the public security organs to investigate." Press spokesman said.
< p > for reducing the GEM Listing threshold and the gem and financing of the latest progress, spokesman introduced. Recently,adidas yeezy boost 350, the commission are stepping up efforts to of amendments to the gem of the first management measures, improve financial access indicators, improving elasticity index, expand markets innovative gem, depth growth type enterprise. At the same time,scarpe hogan uomo, the Commission is based on previous work. Further research to develop gem refinancing rules, explore the establishment in line with the characteristics of the gem business small, fast, flexible refinancing mechanism, meet the GEM listed company >
Commission: is stepping up research and revision of the gem starting management approach
 for the recent network appeared on the original Shenzhen stock exchange employee Lee's report,nike tn pas cher, the spokesman said, has been concerned about the relevant online public opinion, and has asked the Shenzhen stock exchange as soon as possible to verify the situation."
 gem refinancing rules
 China Securities Regulatory Commission spokesman 2 days on the market to respond to some of the hot issues of concern to the parties. He said that recently, the Commission is stepping up efforts to revise the gem starting management approach, while on the basis of previous work, to further study the development of the gem refinancing rules. For real estate enterprises regarding the refinancing, he said caliber still did not change, but in shantytowns and State Department documents related to the residential concept is not the same,air max pas cher, so the Commission will according to the views of the Department of homeland to identify.
 involves more than 70 shares of
< p > for original Boshi fund manager Ma Mou is suspected of illegal, the spokesman said, in June 2013,scarpe hogan outlet, the Commission has to Bo select fund manager Ma alleged use of undisclosed information transactions on file for investigation. In July 2013, the completion of the investigation of the case. Investigation, Ma Mou is alleged to have used his position to facilitate access to non-public information of the Bo featured fund transactions, operating others under the name of the account, prior to or during the same period in the management of the fund to buy the same stocks more than 70, the transaction amount and the amount of profit is bigger.
 he also said that the Commission will always adhere to the maintenance of open, fair and just market order, protecting the legitimate rights and interests of investors, especially small and medium investors. For practitioners in the rat, all kinds of illegal behavior, the Commission will continue to maintain a "zero tolerance" attitude, once discovered, will resolutely crack down,hogan sito ufficiale, and punished.
 once found the existence of illegal behavior, the Commission will be severely punished." Press spokesman said.
 - reporter Zhu Baochen
 horse a rat case has completed the investigation
 real estate corporate refinancing "caliber is still no change"
 further research and development
Related Articles:
 
 
   Hot spring, bright sun - the sun - thin skin
 
   The centra
 
   News stock
 
 
    Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

lyd0f8blr

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 251
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • vwx019

< p > Shanghai Pudong Development Bank explained, by the regional economic impact, the first half of 2012 new bad loans are mainly concentrated in Wenzhou and Hangzhou area and in other parts of the loan quality remained stable. Wenzhou and Hangzhou in the first half of 2012 to increase the credit risk,air max femme pas cher, the company has been considered in the provision of loan reserves.
< p > however, Shanghai Pudong development bank non-performing loans increased, the non-performing loan rate was 0.53%, compared to the year increased by 0.09 percentage points; non-performing loans was 76.88 billion yuan,hogan outlet, compared to the end of an increase of 18.6 billion yuan. Reporter noted that, according to the industry division of the loan structure and quality list,ugg pas cher, Shanghai Pudong Development Bank loans of non-performing loans rate of 0.59%, retail loans non-performing loan rate was 0.43%; corporate loans, non-performing loans in the industry is mainly concentrated in the manufacturing and wholesale and retail industry.
< p > in the NPL ratio and loan slingshot at the same time, by the steady growth of risk assets,hogan rebel outlet, the bank's capital adequacy ratio and core capital adequacy ratio also appeared a slight decline. Capital adequacy ratio from the end of last year to 12.21% slightly to 12.70%,hogan outlet online, core capital adequacy ratio from the end of last year to 8.90% slightly to 9.20%. (North)
< p > report shows that as of June 30, 2012, the attribution to shareholders of listed companies net profit to 17.19 billion yuan,hogan sito ufficiale, year-on-year growth of 33.49%; basic earnings per share of 0.922 yuan, an increase of 33.14%; levels yuan per share,hogan outlet, net assets, compared with the end of last year, growth of 8.82%.
Shanghai Pudong Development Bank's core capital adequacy ratio fell below 9%
< p > non-performing loans in the first half of the year increased 18.6 billion Express News, Shanghai Pudong Development Bank released the latest 2012 report shows,hogan sito ufficiale, although its first half net profit growth over three percent, but a sudden jump in non-performing loans 18.6 billion yuan.
Related Articls:
 
 
   Hainan high-speed announcemen
 
   Commitment to the capital market and the source of
 
   Real estate investment in the
 
 
    Since then, although the company said publicly, this brokerage research report inconsistent with the facts, but also further affirmation: company does launch price of up to 2000 yuan a box of high-end hot pickled mustard tuber, and there have been some time. Putting aside the brokerage research newspaper why go wrong, but at least it echoed each other let Fuling mustard 2000 yuan a box of high-end products known to the general public.
خارج شده است

lyd0f8blr

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 251
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • vwx019
-ST's annual accounting changes and increased prof
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 06:08:08 am »

,nmd runner homme pas cher
< p > Company has put into operation the investment real estate consists of five days of Creative Industry Park in the No. 1 floor and 2 floor rented out part of the investment real estate since 2009 external rental, a stable rental income, according to the assessment of the company's forecast, as of the end of 2011 December 31, the fair value of 3.26 billion yuan,ray ban sito ufficiale, as of 2012 December 31, the fair value of 3.32 billion yuan,timberland sito ufficiale, the accounting policy changes because of its fair value changes would be expected to increase the company's deferred income tax liabilities of about 135 million yuan, an increase of company 2012 annual net profit of about 406 million yuan, of which the attribution of the parent company,scarpe timberland outlet, the owner of the net profit of about 406 million yuan.
< p > 31 as of March 2012,hogan interactive outlet, Shanghai five days investment real estate project mainly concentrated in Shanghai Qingpu District Xujing town Hongqiao Business District, including projects under construction, the book value is 1.03 billion yuan.
< p > Company currently on real estate investment follow-up measurement method using cost model, the straight-line method of depreciation accrual; to invest in real estate, the fair value model for subsequent measurement,scarpe hogan outlet, not the depreciation or amortization.
*ST's annual accounting changes and increased profits 4 million 60 thousand
Fu in the crown of
*ST (2102) the announcement and the subsequent measurement of resolution of the company since January 1, 2012 will be a wholly owned subsidiary of Shanghai five days to hold investment real estate model, the cost measurement model change for the fair value measurement mode.
< p > this is * ST Guanfu protection shell is a crucial year. In 2010 and 2011,goyard pas cher, the company losses for two consecutive years. In the first quarter of this year the company profit 181 million yuan, published on July 31 letters daily news show during the first half of the company loss 39.44 million yuan. Under heavy security shell pressure, * ST Fook has started the restructuring,scarpe hogan outlet, investment real estate accounting measurement mode change may to * ST Guanfu restructuring to help.
Related Articls:
 
 
   The compan
 
   The 3 listed brokerage asset in December reported
 
   In the sea
 
 
   Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

yzmj38mbl

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 220
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • uvw451

Li Qiang: after the expansion of college enrollment, the number of rural students on the university has greatly improved. Tsinghua University last year to do a national survey found that all college students, the rural household registration students and urban students probably accounted for 52.8% and 47.2%, respectively.
 although the proportion is relatively close,hogan outlet, but this does not mean that the rural children and urban children on the University's chances are almost the same. In fact, China's rural household registration population accounts for about 64% of the country's population. By 64% divided by 52.8%,scarpe golden goose, it can be concluded that the ratio of rural household population to college is about 0.8, the same law can also be calculated the proportion of urban household population of about 1.3. Obviously, in the whole higher education or urban residence students more dominant. Then observe the "985", "211" and other key colleges and universities, the proportion of rural household registration students is even less.
 China Youth Daily: what is the distribution of rural students in our country now?
 in the real environment, the only child in rural areas to fight only the college entrance examination scores
The professor suggested the national college entrance examination, said the national unity proposition is conducive to fair competition and the children of the University of Justice
 we propose to restore national unity proposition college entrance examination, and the abolition of bonus points. Because the survey research data show that this will be more conducive to the candidates fair competition, more conducive to prevent the power of rent-seeking or corruption. To examine the examination system in the world,zapatillas new balance baratas, the core idea of the system design is fair competition. Under any system,zapatillas new balance baratas, the differences can not be completely avoided, but the country must first in the system design to achieve fair and impartial.
 China Youth Daily: what are the factors that make rural Hukou students in universities, especially the key universities in the low proportion?
 nowadays, the college entrance examination enrollment is tight,golden goose sito ufficiale, the proportion of rural students to enter the key university once again become a topic of public concern. In recent years, despite the continuous expansion of enrollment in Colleges and universities in China, the proportion of rural students in Colleges and universities, especially in key universities, has been declining. Why is it difficult for the rural students to have a good university? How can we get more quality and higher education resources to benefit rural students?
 recently, Dean of the school of Social Sciences, Tsinghua University,goyard soldes, Professor Li Qiang, in an interview with China Youth Daily reporter pointed out that the rural students to a good university,hogan outlet, the root cause of China's urban and rural areas and regional differences are too large. Want to solve this problem,hogan sito ufficiale, the country in the overall system design to achieve the rights of fairness, equality of opportunity and fair rules. Specific to the reform of the college entrance examination system, it should be abolished to restore national unity proposition, so that all students fair competition.
 Li Qiang: Economic and social data center at Tsinghua University last year survey of national college students' basic information, such as admission scores, family situation, etc.. On this basis, by calculating a called "Ryobi" index, measuring the probability of different family background, college. We found that, if not the entrance points and other factors, the overall competitiveness of farmers' children can also be, no less than the children of workers' families. But if the points and other factors into account, all kinds of managers >
Related Articls:
 
 
   
 
   Fudan pois
 
   Philippine
 
 
   All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,922
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 35,922
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اساسنامه انجمن نیکوتینی های گمنام
« پاسخ #11 : 29 سپتامبر 2019، 11:22:20 am »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.154 ثانیه 25 نمایش داده شد.