انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنچه را كه ما نتيجه مي خوانيم ، يك آغاز است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: جرا من ترازنامه خود را برای یک نفر دیگر بازگومیکنم؟ان یک نفرچه کسی میتواند باشد؟  (دفعات بازدید: 3232 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

جرا من ترازنامه خود را برای یک نفر دیگر بازگومیکنم؟ان یک نفرچه کسی میتواند باشد؟
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313

مشکلات کارها و رفتارهایی که من در گذشته داشتم یک سریاش برای ذهن من خجالت اور زشت
وحتی فکر میکردم که منحصر به فرد است و این گند کاریها را فقط من انجام دادم
و بیماری من در تاریکی رشت چشم گیری دارد و اگر این افکا را بنویسم ولی باز گو نکنم باز هم به بیماریم بها دادم
در نتیجه این افکار و کار هایی که در ترازنامه خود نوشتم را به خود خداوند و یا انســــــــــــــــان دیگر بازگو میکنم
برای رهایی از ان .
و ان یک نفر بهتر است از معتادان گمنام باشد و 100 بهتر که راهنمایی که به او اعتماد دارم باشد
زمانی که من از تراز نامم میگم ان معتاد که برای من راهنمای من است او هم کمو بیش از ترازنامه خود مثالهای
میزند و من ایمان می اورم که من تنها نیستم که مرتکب خطاهایی شدم و ان معجزه رهایی از بند انکاررا لمس میکنم :rose: :rose:
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
I want to divorce and remarry after the stingy hus
« پاسخ #2 : 17 آوریل 2016، 05:34:50 am »

at that time, he is busy with outside things, without too much effort, and I deal with my signature, resolutely divorce. After the divorce, my mood has been depressed, her ex husband has been with child thing, to children as an excuse to close to me, hope and I remarried. Because since that time an uncertain future, and love the child, her ex husband performance is still good, feel he will learn to return home, after a divorce a year, we and remarried.

< p > remarried after beginning fortunately, he from the previous turn a blind eye to the child to now behave very model; the wage card handed to me, at the time of divorce to my house has been in my name. Later, we bought a small house and a suburban townhouse. But before long, he put wage card to recover, strictly control the home finance,jordan pas cher, is responsible only for townhouses mortgage and car (car has always been his), home and children's overhead are trying to put me in charge. He is very patient with the children, but as long as the money involved,louboutin pas cher soldes, he is very stingy with the child. I communicate with him many times in order to this thing, the result is that he hit me, when the child's face. I feel so often and often,hogan outlet, the environment than divorce more harm to the child.
 readme:
;
,hogan outlet;

;
&nbsp,hogan outlet;
.
;
 and stingy husband remarried after derailment
2009 year by the end of the year, there are several women and women's husband to come to trouble, I know that the husband has been on the Internet to find a woman to find a woman, those who make a home, and went to his unit to make. I am angry and her husband divorced daughter, under his custody,golden goose outlet, I get the name of a house.
 < p > the night before, to a little thing he again in front of the children hands-on, I cry tore heart crack lung,hogan outlet, finally decided to divorce, my child and I really can not stand such a toss about. Because marriage is a problem for my health. He beg me to forgive and the payroll card and give it to me, said he regretted hands-on hit me simply couldn't control myself and to children he will try to control myself, and burst into tears.
 but, I have no confidence in him, the marriage is also not confident,hogan outlet, on their own can be strong enough to continue to go on like this.
;

he works in a state owned enterprise, and his career is well developed. But introverted, really good friends are few. He is very thrifty, not only for me and my children very stingy, of my family is stingy easily, even often exhibit mean pole, his only appearance of the place is rural brothers and sisters.

I was a college in the coastal university teachers, the University met with my fellow husband. We are all out of the rural families, after graduation, love and marriage, and now there is a daughter just on the primary school.
;
;
I want to divorce and remarry after the stingy husband derailed
I want to divorce
Related Articles:

What are t

Read Li Rui's deep in the season

Centennial

You have to take the risk, too. In the pan view, the child needs a complete home, but also the biological parents. Go from here, you need to see what kind of life, you are to pay attention to personal feelings, or the emphasis on family values, what kind of thinking, will make what kind of decision.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Do a bunch of things you're not good at.
« پاسخ #3 : 18 آوریل 2016، 09:58:43 pm »

Do a bunch of things you're not good at.The
Mr Sir was finally ushered in the
< br / > afterwards Zhang in the micro Bo said: in fact he did yesterday a pile of good things, not good at writing, not good at singing,goyard prix, not good at being shot, not good at formal dress, not good at speaking off the cuff...... Well, on the stage Feng Sir is indeed a little awkward, see himself secretly rehearsal for a long time,hogan outlet online. A non performing type of personality, but in front of the public to play so much, I believe it is true love, love her more than love themselves.
< br / > to force a man to do what he didn't like, or not good at doing things is very difficult, many couple take wedding photos can make to break up, the girl to wear the wedding process as a dream, a man as a torture, boss reluctantly dragged to, clothes in exchange for to change shape bend to bend to,air max pas cher. The face is pulled down.
< br / &gt,hogan outlet online; to you show happiness when a calm face very hurt people, in a woman's thinking is don't beg you rich do not beg you, do not ask you for your handsome, just ask you take a picture are not fulfill, but also expect you take pity on what? And for a lot of men, they are not good at this, beat to beat to expose their weakness, they than practical woman is, not the prince nor fantasy is a prince,hogan outlet, can not wear a tuxedo do not a prince of the expression. They love themselves, so they don't want to change for women.
< br / > I have a friend, her husband is a foreigner, than her general nearly twenty years old,hogan sito ufficiale, two people is erhun,chaussure louboutin pas cher, ten years before they married when the sons of men early adulthood,hogan scarpe outlet. The man asked her before she got married. "We're going to take a wedding photo?" She is very strange that her husband would mention this idea, he was a lot of age, should not have this interest. Then the husband said, "I think you must want to take a shot." She was particularly touched, and indeed she had never taken a wedding.
< br / > the first marriage is in university period of love, two people not in a city, she left their city defected to poor love graduation, her ex husband is a painting, there are art, full of water in two people, who will be provided to take wonderful marriage according to this worldly thing ah! Inner rich women are very depressed, usually love your love, dream your dream, will not ask you to do not like things. Being such a foreigner, she suddenly realized that she wanted to take a series of wedding photos, just like a life of a file, they are so formally decided together.
Related Articles:

Listen to

Open time

At that time, which the adults will have leisure psychological children. These things. In those days, every day to see she will find her trouble. The little girl where the money to pay for my toys; my mother said to me: let her, forget it, I'll take you to my grandma's house to play tomorrow. At that time did not feel what. After so many years think of them, I think this is probably my attitude to life.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Ma special narrow positive energy supplement
« پاسخ #4 : 29 آوریل 2016، 02:46:19 pm »

,sac goyard pas cher
.< p > reporter yesterday to call Jin Yong's office, the staff said office do not know Jin Yong's birthday, also not held Heshou ceremony.
< p > Zhang Jizhong is Jin Yong wrote the word "Shou",golden goose scarpe, Stephen Chow's message is "punish, maintenance of world peace, wish find heroes, happy birthday to you!" Have friends broke the Ma loves Jinyong's martial arts novels, each employee must name is spent, the flowers should be is the positive character in the martial arts novels, daucosterol Ma name is Feng Qingyang.
 fans fill the original golden warrior is Pisces
 Jin Yong (data plan)
Jin Yong 90 birthday "forgotten" staff were unaware
 Ma special narrow positive energy supplement
 1> was born in the golden Warrior
 China Daily reported in March 13th March 10th,scarpe hogan outlet, is Mr Jin Yong's 90 birthday? Although the hardcore fans, but most of them do not remember too many to count, for he too. Birthday has been in the past two days, most personnel in Taobao home project that the news, Murphy Ma only remember Jin Yong's 90th birthday?
< p > Douban fans meet on March 13, held a salon for Jin Yong Heshou, constellation lovers said, "it is no wonder that heroes gold rich emotion, the original is a Pisces. On the day of March 10th and the celebrities born - Laden and Li Yuchun, so some people joked: "although three people each rule a world, but fate is completely different, the visible sign is not so reliable......"
 birthday of pendulum, non heroes
 culture
< p > Jin Yong was born in 1924 lunar new year in February 6th, calendar on March 10, due to his own fade out of public view for a long time, the whereabouts of heroes gold, fans guessing, according to China's traditional folk this year should for him to celebrate the nine tenth birthday. The afternoon of March 11th, many users received taobao.com He Jinyong 90 birthday message, only see light suddenly - Jin Yong is ninety years old. And more people is yesterday login Taobao home page to see the news,hogan outlet online, special subject page of "narrow positive energy, the star's birthday" happy "published Zhang Jizhong,hogan outlet online, Stephen Chow, star of the message.
< p > after the launch of the Taobao page, Jin Yong's stick, Linghu Chong stick, watercress network have posted as Jin Yong's birthday congratulations,hogan outlet, obviously, unless the Ma loyal fans reminder, most fans really forget the 90th birthday of Jin Yong.
 I am glad to hear that, once a pen orders on paper arena Jin Yong father, has just nine years old, gratifying. His book has swept the numerous readers of his achievements, has always been a Public opinions are divergent. Anyway, this seems to be always affable smile of the elderly,air max pas cher, variable play procedures from the belly pulled out one of martial arts character, make readers of generations of love and hate, memorable. As a writer,air max pas cher, he has been extremely successful.
Review of
Related Articls:

steamed br

click into

Sheenah micro-blog full text

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Once love, real feelings
« پاسخ #5 : 29 آوریل 2016، 07:43:46 pm »

< p > love is worthless, it represents the value only at the bottom of a penny, you can auction, can also share with it, the feeling may be it cheat to love can also be it sleep, however, you can't has been the occupation, according to oneself. A person's moral bottom line in a finger. Don't touch it, but not to affect it,nike tn soldes, quietly let bygones be forever.
 people, there are too many different, one person in another person's eyes, in another person's world,louboutin pas cher, can only be a lover, and he or she is your love in your eyes. To understand love,scarpe hogan outlet, to find love, to know the love is not easy, the difficulty of love. You can break the moral, you can break the secular bias. But you can't get away from the heart of the world. One step wrong, wrong step,golden goose outlet, wrong will say......
 walked past to know the feeling of high streets and back lanes, no human habitation. On every piece of green grass, only to find out that there will be a clear sky. Feelings that we have lost the direction, and wholehearted treat that person,scarpe hogan outlet, however, too much trust will only let the distance to get huge space, also can let the feeling slowly disappear. A taste of ignorance, indulge blindly, always let things get unimaginable realm.
 once love, real feelings, now an affair is poured into a feeling word. Once the eternal love, once a solemn pledge of love is just empty talk,tn pas cher, no really, pure love, only confused, simple love, and this love is a fool, cover the world, furtive... There is no real feelings, only a love.
< p > facing the money, we may lose yourself when stacks of money placed in front of you, you only need one night, will immediately appear, pocketed the money, then to its support into the hotel. A lot of money, no matter how much time you spent,hogan outlet online, it is impossible to take them all, the money is not the best, but also earn a lot of money. Do not spend money to betray your love, because it is not rational; do not have the money to betray your feelings, because it is immoral. You have to give the body, but you get the indifference of others.
Between
 no feelings of love,hogan olympia outlet, do not touch; not the result of marriage, not to touch. Because of this, will let you be firm, get rid of. A personal sympathy, doting a person, will only let her do not meet all of the present, too much spoil will only make her change another character. Love a person, please remember, not coddled, not spoiled, but with the mind, with the truth!
 people say, "
 life is full of too many memories, however, these memories, there is bitterness, happiness, there are unforgettable, there is pain. Look to see another world, you will know, the original side of that person is not your true love. In the absence of understanding of the situation, do not touch the marriage of the lock, once locked, will lock you a lifetime of happiness. If you want to get married, please be careful; if you want a divorce, please consider.
Related Articles:

Chance, ju

Leave a wo

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
The former captain Zhang Yaokun's fans at Shide ru
« پاسخ #6 : 30 آوریل 2016، 01:48:40 pm »

< p > in the team Shide and Kyungnam team game, Shide team defense is defeated opponent, Shide coach Piao Chenghua helpless on the bench shook his head. "Shide team's defense in the trial is lacking spirit of cooperation, the new foreign aid with Zhang Yaokun without a tacit understanding." Site of the Dalian fans Shide team defense is unsatisfactory, and will be directed at the Shide captain Zhang Yaokun, "Zhang Yaokun highway", "change the captain" sound as one falls. What is more, in the process of the game continued to greet Zhang Yaokun and his family. After the game, Zhang Yaokun low head ready to return to the lounge, but suddenly a few bottles of mineral water hit him on the body. Zhang Yaokun at this time has been unbearable, ready to punch bleachers with the fans theory. Fortunately he was Jinzhou stadium field staff and team mate forcibly dragged to leave, otherwise the consequences could be disastrous.
< p > insider revealed, "Shide team gradually faded from the eight time winner of the aura, Dalian fans from psychological cannot accept the fact. More importantly, a large number of Dalian fans of the Shide Club.
The former captain Zhang Yaokun's fans at Shide rushed to almost
< p > a ordinary teaching competition, has attracted thousands of fans watching the scene,sca goyard pas cher, the scene happened in the afternoon of June 26, Jinzhou stadium, with the Han national day South FC Team Dalian Shide team in the game a. Thousands of fans to the scene was originally in order to see the new Pu Chenghua style, and close observation workout aid. But after the end of the game the unpleasant events, snatched all the limelight. Shide captain Zhang Yaokun after the game with Dalian fans excited language opposite,chaussure tn pas cher, and almost physical conflict, let korea friends come from afar, dumbfounded.
< p >, the banner highlights the Li Ming's popularity in Dalian fans; on the other hand, fans faintly expressed the Shide team is currently the No. 6, Captain Zhang Yaokun dissatisfaction,golden goose, and of the Shide team dissatisfaction. In accordance with the practice of the Shide team, no matter win or lose, Zhang Yaokun will at the end of the game after leading the team to the waving to the fans. But in the Shide team in the master team after the game, Zhang Yaokun has dissuaded teammates to interact with the fans. In the next home game with Liaoning Hongyun team and the fans organization strike see 15 minutes before the game to show on Zhang Yaokun protests. Even the derby, Zhang Yaokun almost played the entire game fans in manmasheng. In the team and kyongnam after the match,hogan sito ufficiale, a further escalation of the conflict between the two sides,scarpe golden goose, and eventually broke out.
 Zhang Yaokun after the game is very angry, I personally have no relationship,nike tn pas cher, but not for my family,scarpe hogan outlet, this is too much to do it?!" Why Zhang Yaokun and fans will have such a big grudge? In May this year 15, Shide team at home and the Tianjin Kangshifu team game, Dalian City, a famous fans organization stands played "No.6 belong to Li Ming" slogan. "May be fans of Dalian Shide team reduced to such fields today are extremely disappointed, and of Li Ming's shore's team is full of expectations." Did not think,nike tn pas cher, this slogan has become the fuse of the whole event.
Related Articls:

In closing down too hard to r

German media Barrios 12 million EU to join the con

General Administration of 4 points to punish the p

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Sewage sludge as a potential threat to human healt
« پاسخ #7 : 30 آوریل 2016، 11:08:39 pm »

Thousands of chemicals serving a variety of human needs flood into sewage treatment plants once their use life has ended. Many belong to a class of chemicals known as CECs (for chemicals of emerging concern which may pose),hogan sito ufficiale, risks to both human and environmental health. Arjun Venkatesan, a recent doctorate1 and Rolf Halden,hogan outlet, professor and director of the Center for Environmental Security at Arizona State University's Biodesign Institute,hogan sito ufficiale, have carried out meticulous2 (tracking of many of carefully) these chemicals.   In a study appearing today; in the Nature Publishing Group Journal Scientific Reports,nike tn pas cher, both authors outline a new approach to the identification of potentially harmful,hogan outlet, mass-produced chemicals,air max femme pas cher, describing the accumul First in sludge (sludge) of 123 distinct CECs. & nbsp; ten of the 11 chemicals found in greatest abundance in treated municipal sludge or biosolids were high-production volume chemicals,golden goose saldi, including flame-retardants,hogan outlet, antimicrobials and surfactants (surface active agent). & nbsp; the study>Related Articls:

Monte The (Count Cristo _3 of

309 dollars

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
Guangdong Foshan city 100 meters Road this morning
« پاسخ #8 : 02 مه 2016، 11:25:36 am »

,golden goose saldi
 Nandu reporter learned that, at present, because of Jihua five road pavement subsidence, a number of bus lines through the road is blocked, a number of bus stops within the city there are many people waiting for the bus!
< p > Southern reporter at the scene saw connection bridges impression with Vanke City Square, the body is not affected,hogan sito ufficiale, but flyover below, Jihua road side of the lane, about 15 meters long, about 10 meters wide area and collapse down, drop height is about 45 meters, road side is not closed for construction site.
< p > currently, after Lingnan Avenue right Jihua road vehicles, police vehicles to move on in front of Lujing road and turn right. (reporter Ceng Qunshan)
 according to the Foshan Chancheng police said, 7:50 this morning, police received the alarm,nike tn pas cher, Chancheng Jihua five road impression of the city of 100 meters long bridge road collapse occurred, the accident caused no casualties. The police cordoned off the road traffic control,scarpe hogan outlet, people try to avoid the road.
 cave is beside the real estate construction site
< p > today for just the weekend, the incident in the morning, police said that morning road passenger car is not much,hogan outlet, the alarm is a bus driver, after the police rushed to the scene, first time to investigate and found no casualties.
 at 11 in the morning, a man claiming to be China Unicom staff Mr Ho said that the current way of communication cable fault, but the surrounding communication is not affected.
 the weekend morning,tn femme pas cher, found no casualties
 at 10 am,nike tn pas cher, the scene of a number of departments have been in the field investigation, the cause of the collapse of the accident, the Department said, is still under investigation. Southern reporter learned that, beside the collapse is in the real estate construction site, site ground have been digging for a long time, dig about a year's time are no construction, only in between the side of the road and the site for simple Wai closed treatment. After digging site and road opened a gap. But there is no evidence to show that the collapse of a direct relationship with the nearby site.
 a number of bus routes through the road blocked
 at present, the Chancheng police said,scarpe hogan outlet, the implementation of the road has been closed the forbidden line. South of the Five Ridges Avenue from north to south in Jihua, no right turn, left turn prohibition from south to north. The police have blocked the scene, Ji Hua Road West to East impression of the city no u-turn.
 Nandu reporter learned that, Chancheng police deployed 60 police to maintain the scene, to prohibit the masses over the bridge.
Related Articls:

20 year old guy with diabetes almost killing young

Foreign daughter-in-law Ubume father killed her ex

Guangxi development and Reform Commission deputy d

You fill in as long as the website registered mobile phone number, send "999" 12306. Later the phone will receive a six digit digital verification code, in 10 minutes will be 6 digit verification code input in mobile phone verification of the page is blank, click on the "verification". According to the prompt step down, the operation is very convenient.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Two zero repurchase Tianyin holdings repurchase plan
« پاسخ #9 : 11 مه 2016، 09:31:31 pm »

Two zero repurchase Tianyin holdings repurchase plan
,hogan outlet
,goyard prix, the reporter should be
.< p > because of telling holding shares all the way higher prices,scarpe hogan outlet, Tianyin holdings in the second phase of the repurchase shares to zero of the completion of the work of all of the shares repurchased. In the first half of the implementation of the repurchase,hogan sito ufficiale, the repurchase of shares 3 million 588 thousand and 900 shares Tianyin holdings total cost 12 million 416 thousand and 326 yuan.
2008 in September,tn femme pas cher, telling Holdings said it would repurchase not more than 20 million shares. Buy back in two phases,scarpe hogan outlet, the first period in the resolution of the effective date of the resolution of the shareholders of the general assembly within 1 months to buy back no more than 10 million shares of the public stock. Second authorized by the board of directors of the board of directors in six months according to market conditions to repurchase no more than 10 million shares of the public stock,hogan outlet, and the repurchase price is not more than 3.5 yuan / share.
Related Articls:

Platini denounced the British

Zhongnan heavy industries in the first quarter ear

Datang Telecom said the company intends to introduce the development of the strength of the joint development of Tianjin Industrial Park, in order to ensure the smooth completion of the development of the industrial park by means of equity transfer. If successful transfer, the company is expected to bring a certain investment income.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
A brief sentence of suffocation
« پاسخ #10 : 20 مه 2016، 03:42:35 am »

. Sheng guest essay, how people haggard. No physiological theory, day tours West cen. His words more disobedient,tn requin pas cher, Ledao phuan soil. />

Robinson d

Love ad 40, super classic love quotes

The key QQ love sentence cut in beautiful mood

It is the ordinary, look gorgeous or not, it is the same, the Pearl embellishment, crystal decoration lamp which can only be used to decorate, to meet the people's vanity, than this, ordinary fluorescent lamp is lucky, because does not change the nature of lighting it, like some of the people living in the flat Fanfan is real.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Court accepted the case of insider trading and inv
« پاسخ #11 : 27 مه 2016، 12:38:24 pm »

(1) between August 16, 2013 13 to 14:22 300 stocks to buy IF1309, IF1312 stock index futures contracts and their corresponding investors;
< p > (2) in August 2013 16 13 o'clock to 14 o'clock 22 points between 200 to buy 180etf fund, ETF fund and the corresponding only stock investors.
It is reported that two cases of
 lawyers are expected after the new year claims will enter the peak
 reporter Mo Lijuan
,hogan outlet online, the Shanghai second intermediate people's court accepted the case by using two, respectively is the futures insider trading liability disputes and insider trading liability disputes. Among them, the futures insider trading liability dispute case,scarpe hogan outlet, the plaintiff, the lines in the afternoon of August 16, 1 to 2 22 between buying if1309 stock index futures,hogan outlet online, and in that same afternoon before closing have all been closed,occhiali ray ban outlet, is caused by loss of about 55 million yuan. Securities insider trading liability dispute the court accepted the case, the investor is in the afternoon of August 16 1 2 22 bought ETF50 fund nearly seven million copies. After on August 20 to 23 will fund all sold, resulting in the loss of more than 20 million yuan.
Court accepted the case of insider trading and investor litigation Everbright Securities dispute case
 yesterday, Everbright Securities Oolong refers to the case of a series of cases of civil claims has significant progress,golden goose outlet, Shanghai second intermediate people's court accepted the prosecution of a stock index futures investors and a fund investor. Xu Feng, the attorney for the two investors in Shanghai Huarong law firm told reporters the "investment express", this is the second intermediate people's Court on December 2, accepted the first investor claims Everbright Securities Insider Trading civil compensation case again after the start accepting investors Everbright Oolong self explanatory claims, it said, in the early have representative accepted a few cases of futures, funds related claims and accepted follow-up correlated claims will be unimpeded.
 up to now, a total of three cases of investor claims to Everbright Securities for the court, the Shanghai second intermediate people's court accepted two, Shanghai City Court accepted a. Why do different two courts to entertain such cases? Lawyer Xu Feng >
 lawyer Xu Feng said that at present the lawyers continue collecting qualified investors to Everbright Securities claim, the claim that, to meet at least one of the following conditions:
< p > Xu Feng expresses at the same time, the on December 2 to the court submitted eight cases, the first case had included the purchase of stocks, mutual funds and stock index futures investors filed a lawsuit, sample compared with broad representation,pandora jewelry outlet, and the court only accepted the two cases, still do not see the obvious regularity in accepting cases, in six not to accept the case,ray ban aviator outlet, still include the other to buy the stock index futures and the fund investors to buy time is roughly the same. Therefore, Xu Feng estimates that other investors claim, should soon will be accepted, and in the new year,tn requin pas cher, investors will enter the peak period for insider trading civil claims Everbright securities.
Related Articles:

Roland Begg former executives to join the music as

Mesnac proposed increase fund

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

این صفحه در 0.102 ثانیه 29 نمایش داده شد.