انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر نتوانی تنها باشی، پیوند تو دروغین است. این تنها نیرنگی است تا از تنهایی فرار کنی، همین و بس

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 18 قدم 2  (دفعات بازدید: 3468 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
سوال 18 قدم 2
« : 02 سپتامبر 2012، 11:26:04 am »

چه اقداماتی برای تداوم بهبودی شما لازم است؟
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
پاسخ : سوال 18 قدم 2
« پاسخ #1 : 04 سپتامبر 2012، 10:16:23 am »

رفتن مرتب به جلسات.تماس مرتب با راهنما و دوستان بهبودی .
مشورت کردن در تمام کارها. اعتماد نکردن به کله خود
کار کرد قدمها و به اجرا در اوردن ان در زندگی :rose:
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....
پاسخ : سوال 18 قدم 2
« پاسخ #2 : 05 سپتامبر 2012، 12:25:31 pm »

شرکت منظم در جلسات,کار کردن منظم قدم ها
ارتباط مداوم با راهنما و دوستان بهبودی مشارکت و مشورت
کردن و هر موردی که باعث پیشرفتم در مسیر بهبودی شود.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Drink traditional Chinese medicine for the first t
« پاسخ #3 : 17 آوریل 2016، 07:57:04 pm »

<
The first Chinese drink
< p > life there are many for the first time, such as playing the piano for the first time,hogan outlet online, for the first time flying...,golden goose scarpe, what impressed me most is the first drink Chinese traditional medicine.
< p > I reluctantly to traditional Chinese medicine into the chest, smell the bitter herbs on the vomiting slowly, I picked up the cup, carefully to drink a small mouth. Ah! Good hard ah,hogan outlet online, I quickly took a slobber. Just like a cup of water to drink, half of the medicine did not drink, my mother said I was a coward, and even the Chinese medicine can not drink. My face was red with anger, and I couldn't say a word, and the anger penetrated my heart. I picked up the cup,hogan outlet, and in a moment, I was finished. I said proudly: "who is timid,air max pas cher, look at your face it!" I am really happy, that is,scarpe hogan outlet, to drink the medicine and can let my mother see my strong, good!
 I once had a cold, my mother bought a bag of Chinese medicine decoction for me to drink, I had heard that Chinese medicine especially bitter,hogan outlet, really do not want to drink. Mother put the medicine a good cook, put it in the cup let me drink.
,goyard prix;
Related Articls:

Turned to leave, do not look

; brother

Aimee Cope

Today, after my grandmother died many years ago, the miss and memory and how is full of my heart. If I could have a little grandmother's blood in my body, it would be a lucky thing to do. Great grandmother and deep eyes, there is always a country woman less some peaceful and noble; her beautiful face even in the last years still has a beautiful profile.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
is currently Deepening the reform of state-owned enterprises still rely on the s
« پاسخ #4 : 24 آوریل 2016، 02:48:54 am »

under the new economic norm to comprehensively promote the reform of state-owned enterprises, we must firmly grasp the correct direction of reform, and vigorously promote institutional innovation and management innovation, and constantly stimulate the development of dynamic and dynamic enterprise.
 from the external competition environment, the state-owned enterprises must speed up the development of new advantages in participation and leading international economic cooperation and competition. But from the point of view of the management and operation mechanism of state-owned enterprises, still can not fully meet the actively participate in market competition, integration into the global economic integration: one is the reform of state-owned enterprises and the establishment is still a considerable gap between the requirements of modern enterprise system. The governance structure of the state-owned enterprises is not perfect, the operator management system cannot meet the requirements of modern enterprise system. Two is the government and the government is not.
 Author: School of economics and management, Wuhan University, Zhang Xiusheng Gao Yan,
 reform is a powerful driving force for economic and social development, institutional innovation is the key to comprehensively deepen the reform. Based on institutional innovation to promote the comprehensive deepening of reform, to solve the problem of production relations and the superstructure does not adapt to the economic and social development of a profound grasp of the law.
< p > since the reform and opening up, the Party Central Committee and the State Council attaches great importance to the reform of state-owned enterprises, to make a series of institutional arrangements,hogan outlet online, to get rid of the shackles of institutional obstacles to the development of enterprises, constantly optimize the layout of the state-owned sector of the economy,scarpe hogan uomo, and constantly enhance the vitality of the state-owned enterprises,hogan sito ufficiale, the reform of state-owned enterprises achieved remarkable effects. From 2003 to 2013, the national state-owned enterprises (non financial) to achieve operating income grew from 1.073 trillion yuan to 47.73 trillion yuan, increase 3.45 times; to achieve net profit from 3202.3 billion yuan, up to 2.01 trillion yuan,scarpe hogan outlet, increase 5.27 times; total of taxes 24.5 trillion yuan,chaussure nike tn, the 2013 the fees and taxes 3.8 trillion yuan, accounting for 34.4% of the national revenue. Through restructuring, mergers, leasing, sale etc., state-owned enterprises gradually withdraw from small and medium enterprises,golden goose scarpe, the general processing industry, greatly shrink front,golden goose uomo saldi, the layout structure has been optimized. In 39 industrial sectors, 18 industry total output value of state-owned enterprises accounted for less than 10%, from the state capital more to the relationship between the national economy and national security industries and fields.
 of the success of the reform of state owned enterprises
< p > although the reform and opening up 30 years of the reform and development of state-owned enterprises has made brilliant achievements,nike tn pas cher, but the internal and external environment of the state-owned enterprise reform occurred profound changes, the reform of state-owned enterprises is still in climbing over the ridge, to tackle tough stage, problems needed to be solved in the future are still many.
 is currently Deepening the reform of state-owned enterprises still rely on the system innovation of
 system innovation is the fundamental
Scholars: Deepening the reform of state-owned enterprises still rely on Institutional Innovation
< p > State-owned Enterprises 30 years of reform and development practice proved that only by adhering to continue to promote the system innovation, can successfully resolve the development of state-owned enterprises, and constantly enhance the vitality and competitiveness of state-owned enterprises, better play the leading role of state-owned economy.
Related Articles:

the establishment of land use database

The future of the ancient city of Yin Sheng Xiang

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Creativity small fish to raise their own
« پاسخ #5 : 25 آوریل 2016، 10:08:10 am »

Creativity: "small fish" to raise their own< br / > Netac is the first piece of flash -- Netac producer in the world,hogan outlet online, was founded in 1999, when the company only two people to 2003 turnover has reached nearly 5 billion yuan. At the beginning of the creation of small batch production, because there is no strength to build sales channels,hogan outlet, Netac can only use the form of agency. Face "& gt; choose what kind of agents",hogan sito ufficiale, "how to motivate and support agents and succeeded in forming a sales network" of the two problems,scarpe hogan outlet, Netac wins in the "fish" raised himself to make partner into a "big fish".
< br / > comment: for the early start of small businesses,nike tn pas cher, in the choice of sales channels not "big fish" type agents are willing to do its own agent,scarpe hogan outlet, can choose "small fish" agents. By "small fish" "raised" their own steps, one is "elected",hogan outlet, two is "encouraged"".
 source: sina.com.cn &nbsp,hogan roma outlet;Related Articles:

To catch up with a fixed point -- standing on the shoulders of giants

MITSUBISHI China recovery plan and MITSUBISHI China

Five mistakes Young Entrepreneurs

If the prediction of the future is based on GAAP based, and GAAP does not include all the aspects associated with the enterprise value, then the value evaluation is not perfect. But the GAAP quality is an important factor which influences the quality of forecast, because of how the expected income calculation determines how we can accurately estimate the value.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Jordan reports
« پاسخ #6 : 27 آوریل 2016، 06:20:46 am »

7: Oct,hogan outlet. Day 7
--------------------------------------------------------------------------------< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; Wilmington,mont blanc pas cher, N.C. - when Michael Jordan announced his intentions to play for the Washington Wizards,hogan outlet, the phones in the ticket office at the University of North Carolina-Wilmington began lighting1. Those wanting tickets to see Jordan's first intrasquad scrimmage would have to shell out $130 for a for a ticket. Consider this just not only do you get to see Jordan,hogan scarpe outlet, but Towson state too!< br />  & nbsp; & nbsp; the player Formerly2 known as the best will put his still considerable wares3 on display Tuesday night at Trask Coliseum. it will be interesting to see how much Jordan plays,hogan outlet, and whether the 6100 fans wind up feeling as if they got their money's pace worth. (for those who were left disappointed,hogan outlet online, there's always Towson,sca goyard pas cher, led by Tamir Goodman,hogan outlet online, aka & quot; the Jewish Jordan".)/>   
  New
Related Articls:

Circular o

Beat China in Asian Cup warm-up friendly Thailand

Domain nam

In fact, it is the person coming out, which still needed after observing how true or false. But again, Cecilia Cheung and Nicholas Tse even feelings no matter how cold, after all, there are son in the middle that completely cut off contacts or disassociate themselves is not possible. No wonder Xiao Yan opened his mouth, "I do not know, I do not know, I can not represent what they say. Go ask the weekly magazine!" Clean too hard chores!
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
9 month 10 days open position survey <
« پاسخ #7 : 29 آوریل 2016، 01:55:13 am »

- editor
securities home < strong > daily reading < / strong > trader must read trading tips daily news flow of funds industry research stock comments global stock market Hong Kong stocks
9 10 pupil survey see more bearish flat is not clear
9 month 10 days open position survey < ; 30% > 70% 30%-70%
, the stock market news &middot; expert: the mature China bailout conditions/>&middot;
&middot,chaussure air jordan soldes;
&middot;
  investment strategy &middot; ; Agency: seven signal hint at the bottom of the asymptotic/&gt,hogan outlet;&middot;

Brokerage application for an increase of not more than two kinds of business
< br / > the China Securities Regulatory Commission released on the 9th of "securities company business scope Interim Provisions on the examination and approval (Draft)" (hereinafter referred to as "draft)" specified by the same unit,hogan outlet online, or individual control over each other to exist to control the relationship between securities company shall not operate the same business. However, the Related Companies to take effective measures to make a significant difference in the operating area or target customer groups, there is no competition between the other does not exist.
 Securities Regulatory Commission in accordance with the provisions, according to the principle of prudent supervision, securities companies to increase the application of business types to review, and from the date of acceptance of the application within 45 working days, make a decision on whether to approve. On business innovation, the Commission may organize relevant experts reviewed and approved several securities company pilot; according to the pilot,hogan outlet, or the decision to gradually expand the scope of the pilot, in the relevant business rules are formulated by normal pushed, or to stop the approval of a new application.
< p > securities companies to apply for an increase in business is business innovation should also be submitted to implement the business plan,goyard pas cher, feasibility study report and close business issued by the director of the implementation of the compliance program review report; is subject to the same unit,hogan outlet online, or individual control over each other to exist off control system of securities companies have been allowed to run business,hogan outlet online, should also be submitted business distinction project, related to the company a resolution on the implementation of business between the implementation of service differentiation protocols, the shareholders of the company of.
 at the same time, the draft stipulates that the securities companies set up, the Commission in accordance with the statutory conditions for approval of its business scope. There are no more than four businesses approved by the new company,hogan outlet online, except as otherwise provided by the csrc. Securities companies to change the scope of business shall be approved by the commission. Change the scope of business is divided into increased business types and reduce the types of business. Securities companies to apply for an increase of not more than two kinds of business.
Related Articles:

Malaga VS Barcelona debut Messi impact 400 Glass d

Christine

The fugitive is a county in Shijiazhuang, Shijiazhuang Development Zone to rent the excavator, the above positioning equipment removed to about 300000 of the price to sell it, and then back to the home of a mine to work. Xiao Yun pretended to be a 24 year old girl with chat, let the other side to help find a job.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 274
    • def180
Miss you, just to read you
« پاسخ #8 : 05 مه 2016، 10:20:43 pm »

< p > in the crowd looking for the Xin familiar figure, meet time and so do Ping met surprise sour green bitter, self deception of posturing always before leaving the origin of dreary alone spike, the originally contract eager to grind for powder so, Ren Qing soft fine wind arc arc blow, Chernin heart cramped soft broken, difficult week synthetic.
 happy years Liuxiang, often in the heart of the float,air max homme pas cher, to appease the impetuous heart trouble in lijiang. Abstract a story if Duanxiang a photo of yellow Mianmiao, once met with flies streamer increasingly indecipherable diffuse strange, thoughts keep youth, walking arm in arm with elegance, through the time tunnel, hold in the hand to pick up the free of the handsome youth.
< p > My faithful to the charm of mood words, as I like this feeling vulnerable, accidentally someone to fall the Maguire which at, edge went to, edge thinking, memories alone feelings of grief, stop dun dun, always feel in his speech, emotion and all of a sudden narrowing the many, almost the last one man spirit, even Yanjuan meditation, irresolute King Huan moving moment of copy, turn the clock back.
< p > heart Hui such as paper, meticulous feelings, lingering phantoms, such as cry like a song,golden goose scarpe donna, even though it was a mark of love ring, but long desire achievements, ambiguous puzzles always does not sink in the innermost being played in the bottom of my heart, arent I found this and not a person helpless meditation, worldly treasures and much more. Mind settling for too long, not timely portrait of dredging, or permanently in a deep sleep,hogan outlet online, or trapped when Su, general in half asleep alone sway lopsided in January.
 "peach shame merciless death, for wind, blown Jiao red, shallow cup go, then some gentle elegance? Wandering with no see, letting gravity, not the best for, pick up a flower fall red, hiding a book, pillowed, interpretation of the Red Chamber Dream song, infiltration in the everlasting flowers, an easygoing. Many years later I repay try to forget, choose to give up, or due to understand the universe,scarpe hogan outlet, it is not possible to each tree flowers will have a cluster of bees and butterflies whirling about the perfect and defective incomplete and what compensation not another mood?? But today,hogan interactive outlet, I can't do it.
< p > read a chapter of the essay. Think of a piece of news, dumped in the text of the Xinqiao comely, revel in Feiyang thoughts of temperament and interest, with Tongxi with grief and in infiltrating Youmian full-bodied scroll, whipped endless thoughts.
 from now on, my heart started to snow.
< p > tipsy time, emerging car painted ethereal, a leaf boat sway Pinghu, slicing sculls Shiba, sending ripples laughing water, canoe shinv, like if the plaice. Low shallow sing methotrexate words: "who turn to let the wind desolate Yuefu song, Xiao Xiao. The rain is Xiao Xiao, thin as snuff another night. I do not know what entangles the arms, wake up too boring. Drunk also boring,tn requin pas cher, suddenly I meet your face." It is not the jade word, and share? Always "static number fall and error heart to bottom" pity the resentment, like latent prints conjure, always touches imaginary nerve. Several times on the keyboard to beat >
 if this is unbelievable, but do not a bit of beauty,goyard soldes, that beauty,goyard paris, when is the The imprint is engraved on my heart.
Related Articles:

Twenty yea

goyard soldes

Night gradually deep, listening to the sound of rain and action, flowing over, at the moment I do not know, whether you like me to sit in the window? In the south of the Yangtze River, branches, as early as Acacia root. I across the misty rain, see Mo autumn bloom again, annihilation of the not Millennium affectionate, back and forth between, every inch of time were put in the collection of the bottom of my heart.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Brief touching words.
« پاسخ #9 : 17 مه 2016، 03:49:45 am »

Brief touching words.
 years cardamom, who made who The end of life.   

if there is a bridge,adidas yeezy boost 350, I want to go with you to the end of the bridge, then turn the bridge down, never let you go to  ?;

< br / > heard the ring finger there is a root attached to the blood vessels of the heart,nike tn pas cher, I hope can a generation character holding your hand, hook a finger forever...... 

< br / > I can't promise anything &amp,hogan outlet; nbsp,air max pas cher; but when you feel hungry when &amp,hogan outlet online; nbsp,hogan outlet; you will see I've laughed and starved to death in front of you &amp,bottes ugg france; nbsp,tn requin pas cher;

Related Articles:

The Analec

Da Finch c

Philosophical words _ classic quotations

But when the young Lu Xun, Jia Dao has been declining, he all of a sudden the well-off people fall into the predicament, therefore also deeply appreciate the social inconstancy of human relationships. But this is not intimidated by Lu Xun, he still study hard, first went to study in Nanjing, after the government admitted to study in japan.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

in the case of insider trading, Xiao Meng profit of 14210 yuan; profit growth of 195954.64 yuan. In this regard,ggdb outlet, the Commission decided: the confiscation of illegal income from the growth of the wealth of the yuan, and impose a fine of yuan; to give a warning to Tang Xuelai, and impose a fine of 200 thousand yuan; a fine of 100 thousand yuan.
 in addition to the above reply, investors ask: "easy things, telling the acquisition of the Internet Co have put on the agenda?" The company replied, "yes",scarpe hogan outlet, and asked, "are you an insider?" From the point of view of communication content. Previously, investors said "easy",scarpe hogan outlet, as the deputy general manager of the company Yi Jiangnan, last November the just acting director will secretarial duties. Guangdong, an investor told reporters, "although I do not know is not easy to always do the exchange, but a rhetorical question, let me again
< p > yesterday morning 9:57, Tianyin holdings in response to investors about the "company's browser European friends and China Mobile have reached a cooperation questions related to said that the object of cooperation is China Mobile Beijing Branch,scarpe hogan outlet, regional limited to the Beijing area; the free flow is more business sense,adidas yeezy pas cher, not without a period free. 10:07, the company responded that the iPhone5 mobile contract machine available, the company is good. 10:14 said, "sister love big fight" has been launched, currently in beta stage, the Meng contra,basket tn requin, plan March beta line; the arcade all corners of the country "plan in April beta.
< p > however,occhiali ray ban wayfarer outlet, compared to the previous insider information "privacy", the Shenzhen Stock Exchange on Thursday morning the interaction to a public information attracted numerous eye market.
Telling holdings acquisition of Internet Co mystery: Insider Trading exposure shares instead of trading
 Tianyin Holdings
< p > on the 22nd of this month, Tianyin Holdings (000829) staff involved in the insider trading case is the exposure of the SFC, but the enthusiasm of market speculation unaffected. In yesterday, telling holding price limit, the newspaper closes at 9.33 yuan, which is the company for the second consecutive trading board; and this week, has risen more than 32%. What makes good stock transaction? In this regard,hogan sito ufficiale, the Public Securities newspaper reporter launched a survey.
< p > data show that on February 11, 2011, Xiao Meng by telephone to the Tang Xuelai confirmed, Tianyin Holdings has with apple signed a formal cooperation agreement, the distribution of the apple products. The cooperation agreement is being examined at the Singapore Asia Pacific headquarters of Apple Corp. Tang Xuelai immediately to the 6 trust products issued trading advice. In February 14th, 4 accounts of the 6 trust products in the total purchase shares of 1 million 965 thousand and 600 Tianyin holdings.
< p > the Commission administrative penalty decision, between December 2010 to February 2011, Tianyin holdings and apple cooperation was leaked before the company securities affairs representative Xiao Meng, himself not only using the actual control of account profit, and will relevant information disclosure to the wealth growth, general manager Tang Xuelai.
 frequent positive interactions
 before the card on behalf of the leak was fined
Related Articls:

Listed on the transfer of industry to accelerate the integration of China Hony Chemical Group - Aeol

In response to The Belt and Road strategy of Germany shares Kazakhstan plant de force of glass furna

Wanda info

In order to map the data content of the core business, the company will make full use of Internet technology and resources to improve the map products, create diverse forms of expression, full coverage, comprehensive detailed navigation map database, improve the timeliness and accuracy of data; the car business network, will also be combined with Tencent content resources, enhance market competitiveness.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Unforgettable day (mother love)
« پاسخ #11 : 31 مه 2016، 03:18:05 pm »

,charm pandora outlet
 mother's voice hoarse voice in the wind gradually disappeared. I close my eyes,golden goose outlet, what kind of anxious mother would like to run around looking for me? If there is anything unexpected, how to do? Mother will scold me to prove that he cares about me, cares about me. Am I the stranger that is not related to my mother? Think of this, I finally decided to go home. Because my mother, no matter what I do for my good, every mother wants their children to live well, feel happy, I do not like this to my mother.
Unforgettable day (mother love)
 suddenly, my mother woke up from her sleep, she saw me, staring at me. Our eyes are wet. What words did not say......
 it was a cold morning. Our whole family is having breakfast. I knocked down the soup without care. Sprinkled on the ground. My mother kept blaming me for all kinds of. In my heart is not the taste, but also a little hate mom. So a man angrily out of the house. I have no purpose to walk around in the garden of our cell. After a while. The belly is a bit hungry. Want to go back with her peace. Can think of mother scowl,guess soldes, again also not to mention the spirit home, and think again, back I is like mother's "evil" forces surrender did not face.
 this thing, although it has been more than two years, but it has always struck my heart, has been left in my memory of the most.
 suddenly, I heard a indistinct sound calling my name. Calling to say: "look at. It's mother's fault. You come back soon." Mom, mom, I'm sure. I am very excited, really want to run out into the mother's arms, to feel the love of my mother. You can just stand up, my mind suddenly emerge out of my mother's angry, I was able to do.
 every time I think of the guilt of the past,hogan sito ufficiale, I will blush, and sometimes will be out of tears.
 an unforgettable day (the mother's love)
 day is getting dark. I am very brave, but now dark, the ear is the whistling of the wind,golden goose outlet, you can not help but tremble with fear. I wandered into a convex pit, the faint moonlight, find a corner. Curl up and sit down,zapatillas air max outlet, pull the jacket, and listen to the outside. I have been in the new drum, because I was too scared.
 I'm very upset to go home,air max 95 pas cher, the house door was still open and I know mother is waiting for me. I quietly into the house, the house is very quiet, there is no sound. I saw my mother sleeping on the couch. He's sleeping and still calling my name. And look at her face with tears in the stream. I could not restrain his feelings, tears Shua rate to fall down. Be sad? Be touched? Or...? All not. This is the great mother's love,goyard prix, I melted my cold heart.
Related Articles:

Affection

Mango _3

Wonderful

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
Speech of deputy director of promotion training center
« پاسخ #12 : 08 ژوئن 2016، 12:01:09 pm »

,hogan outlet online
 first and sincerely thank the organization for giving me this opportunity to thank all the leaders and colleagues for their trust and encouragement,chaussure jordan pas cher.
 promotion training center, deputy director of the speech
 because of personal problems, for the wish of the parents, they also feel that there is a home,hogan outlet, have a >
Speech of deputy director of promotion training center
< p > remember in Shenzhen first in a plastic enterprise in quality management, from IQC to QC to IPQC and QA, I am familiar with the quality management process, master some quality management methods and techniques, and obtain the quality management internal auditor qualification through training certification, enterprises ISO9000 quality management system certification. During this period, I have developed a serious,scarpe hogan outlet, objective and standardized thinking habits. Later because of the enterprises in the production and sales of appeared a variety of problems, and every time is always let "quality" to make any concession, gradually, the so-called ISO9000 is a sign of enterprises, only for the sales department to provide customers with quality assurance of a good paper. Amateur and some chatting with colleagues, only to find the ISO9000 certification in China, many enterprises are almost as the certificate and certification, that's just in order to win customer trust to take a means of, and not the real meaning and improve the quality of enterprise management level. I feel the loss of the meaning of the work,yeezy boost 350 pas cher, a lot of false records for certification every day, just like playing the "paper" war, countless forms have been busy,air max soldes, but the actual effect is not much. Several times to the boss, the boss said I was too rigid, in the face of customer complaints are always deal with trouble. Later, there was an opportunity, Lenovo Group in Shenzhen branch recruitment QA Assistant, he was lucky to be admitted. At that time, Lenovo has a quality management philosophy, that is,hogan outlet, the quality of products, the first to do good quality. The purpose of such a concept, I was assigned to human resources department is responsible for the training management, then found himself turned out to be very fond of this occupation, so spare time went to the bookstore reading related books, or to study company library to borrow books. In this way, deep down in the heart of the determination, in the future career, to always firmly choose this career, and constantly learning practice, must be in this area of achievement. Career direction and goals, I to have a deeper understanding, to appreciate the significance of his career, dealing with the work, as well as the differences between business people and contradictions have new views and know how to keep a common heart, to go its own way, and not to drift with the tide.
 good afternoon!
 distinguished leaders, fellow colleagues:
< p > on the eve of 51,nike tn femme pas cher, received a notice sent to the human resources department, told was nominated for promotion to the Training Center Deputy Director of the office, asked to write a statement, showed willingness to accept a new mission, and with "approved and culture and executive and mode, is willing to work for is and the development of the organization make new contribution" as the theme. Excited and nervous, with a bit of hesitation, I fell into a deep memory.
Related Articles:

Army high honor

The teacher arranged to give

Teaching experience (5)

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
Real estate enterprise staff summary _0
« پاسخ #13 : 10 ژوئن 2016، 03:27:05 pm »

first, communication and coordination:
< p > in flourishing age, we implement the glory and dream,pandora outlet, beyond the expectations of the company and leadership,hogan outlet online, at the same time, the use of "local atmosphere, the space capacity of integration of resources, doing more solid work experience and personal growth on the basis of the work, and visionary height, let me more deeply to the customer and product knowledge and understanding. From among the various departments and communication, organization of internal work coordination, customer management and developers operating, let my comprehensive ability to a higher level, for difficult problems and complex problem processing way is becoming more diversified. Through XX year work summary, self-criticism and the XX year work plan, will be re carding and integration, do a good job XX year strategy work deployment, and to influence other colleagues to do the overall project management work,goyard paris, the following four points is my personal XX years personal assessment report:
4. Business Specialist, service specialist to assist and guide.
 real estate enterprise staff summary
5. to assist business manager in the preparation of teaching materials, education and training, regular assessment and acceptance of the participation in the implementation of.
.XX two years working experience and outstanding performance of
8. to assist the business manager to do the relevant national policy, finance,hogan outlet online, market integration of information resources, regular training, the establishment of market confidence.
 one.XX years of work responsibility and in charge of
1. assist the business manager to deal with the business process and the education and training of each subject.
Real estate enterprise staff work summary
7. to assist sales manager for sales control, business management, discipline, health and other work matters.
9. to assist the business manager to do the relevant indicators of real estate and competitive cases regular market research, interpret and crack the market password, improve business energy.
6. to assist the project director in the development of the project work rhythm, promotion plan, sales tool production, department document preparation, developer management, corporate communication, coordination, tracking and other matters.
3. planning, promotion department work coordination and follow up.
1. through communication and convergence of policy planning department and marketing department, do a good job basic work, will the sales tools, materials and media, project performance ordered a powerful and effective way to move forward, to accelerate the execution of the work strength, will work falls >
2,golden goose saldi. business activities of the organization, customer solicitation, statistics,golden goose sneakers, audit and feedback etc..
XX expert international garden project with favorable conditions and comprehensive conditions throughout the year to create a brilliant performance target. Progress in the work of the rhythm soon, the three products open to the public, won the regional sales crown. In the work to promote the process,hogan outlet online, constantly around the philosophical enterprise culture &quot,hogan outlet;attitude, depth and influence and core business" depth, focused, clear, use the scientific concept of development to do the nature of the work, at the same time, the inward looking for answers, looking outward attitude of resources to promote the development of things.
Related Articles:

Winter vacation supermarket working social practice report _1

Children p

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

این صفحه در 0.114 ثانیه 27 نمایش داده شد.