انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هرگز منتظر فردای خیالی نباش
سهمت را از شادی های زندگی همین امروز بگیر.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 1 قدم2  (دفعات بازدید: 2351 بار)

حسین فردین

 • مدیر انجمن
 • کاربر نیمه فعال
 • *****
 • امتیاز: +28/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 313
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
سوال 1 قدم2
« : 23 اوت 2012، 10:49:36 am »

ما به این باور رسیدیم که یک نیروی برتر میتواند سلامت عقل را به ما باز گرداند :hurrah:

1-ایا قبل از اشنایی با na اعتقاد داشتیدکه فکرتان قدرتمنداست وقادریدبه کمک ان تمام مشکلات خود را حل کنید؟
خارج شده است

sajjad.k

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +36/-2
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 247
 • خدایا آنم ده که آنم به.....
پاسخ : سوال 1 قدم2
« پاسخ #1 : 23 اوت 2012، 10:57:46 am »

بله,تمام مشکلات من از فکر و ذهن که دو دشمن من هستن سرچشمه میگرفتن
و من همیشه فکر میکردم که از همه بیشتر میدونم و میفهمم و این خود محوری ها
باعث میشد که دست به دیوونگی بزنم و حتی فکرهای بکرمم برام مشکل ساز بود.
خارج شده است

حسین فردین

 • مدیر انجمن
 • کاربر نیمه فعال
 • *****
 • امتیاز: +28/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 313
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : سوال 1 قدم2
« پاسخ #2 : 25 اوت 2012، 10:42:47 am »

بله
من همیشه فکر خود را بکر و خود را عقل کل میدانستم
هیچوقت حاضر به مشورت با کسی نبودم و کوتاه ترین راه را برای رسیدن به نتیجه انتخاب میکردم
.
.
ولی امروز فهمیدم که
خود را از باورهای غلط و خود مهوری دور کنم و باورهای خود را عوض کنم و راه جدیدی را برای زندگی انتخاب کنم :rose:
خارج شده است

padidah

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 3
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : سوال 1 قدم2
« پاسخ #3 : 17 اوت 2014، 03:21:13 pm »

بله چون قبل از اشنایی با naزیاد علاقه به پشورت نداشتم وفکر میکردم تمام مشکلاتم را می توانم با عقل و فکر خود حل کنم
خارج شده است

sgte84uxm

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 226
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop520

11 March 19, reporter learned from the insurance companies, as the nine insurance asset management companies and their investment strategy in all tend to conservative, other small and medium-sized insurance company about whether to increase capital city is its own considerations.
< p > according to the analyst, now the insurance funds directly into the city held the stock market probably at 630 billion yuan, compared to 15% the proportion of, nature is little, the regulators want insurance funds increase directly in the proportion of the market. But, in fact, the insurance company through the purchase of funds and other investment products into the stock market funds to be far more than this figure.
< p > "CIRC provisions of the rights and interests of insurance funds investment ratio is 15%,scarpe hogan outlet, now the proportion of investment of the rights and interests of insurance companies mostly in about 10%, even for the full amount of all, and tens of billions of funds, these funds how investment allocation, insurance companies will consider and not easily directly into the stock market." November 18th, Shanghai,ugg soldes, an insurance company responsible person told this reporter.
 the proportion of venture capital market frame CIRC "stability" command converting work
 this is not the first time China Insurance Regulatory Commission sounded dimensional stability of the horn, but in the Chinese stock market volatility and the future trend is not clear, the proportion of insurance funds into the market has been unable to improve.
The proportion of venture capital market frame CIRC &quot,hogan outlet;stable" converting work orders
< p > "the stock market is certainly not poured into, but now bonds, bank interest rates,stylo mont blanc pas cher, the central bank interest rates are in decline seems to in the present insurance funds has been unable to find the security, income rate nor as too low investment channels." Orient Securities,hogan outlet, an insurance analyst told reporters.
 some small and medium insurance companies in charge of the newspaper said in an interview, although they do not have a Asset Management Co,air max 95 pas cher, but the Commission has its own investment in the right to say. Last year, the stock market unpopular, many insurance companies launched the investment linked products,sac goyard pas cher, many of the insured to have invested funds to the stock account, but this year the stock market has shrunk dramatically, on the one hand, the market appears even surrender storm, the insurance companies have to >
< p > in the responsible person view, the China Insurance Regulatory Commission repeatedly stressed the insurance funds to politics,scarpe hogan outlet, and the overall situation, in fact, not blindly requirements insurance companies hundreds of billions of funds to "rescue", after all even 450 billion of insurance funds all direct access to capital markets, the influence is limited, the risk is too great, and insurance companies pay more attention to the may be CIRC mentioned three other types of investment.
 insurance business helpless
11 June 17, the CIRC will in the official website released the insurance industry should give further play to the function and role in supporting economic growth ", which are again mentioned the need to encourage insurance companies direct or indirect investment in the capital market, play insurance institutions as the advantages of long-term institutional investors and promote stability in the capital markets.
Related Articles:
 
 
   
 
   Commission adhere to focus on the overall situatio
 
   Positive stimulation of coal
 
 
   Although Huijin holdings shot that management has begun to consider to maintain a stable stock market, but policy and no real positive stimulus and expansion of new shares are still ongoing, in October and a considerable scale of new shares issued wait, so in the long term trend of a shares still need caution.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.067 ثانیه 27 نمایش داده شد.