انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مذهب برای کسانی است که نم یخواهند به جهنم بروند
ولی اصول روحانی برای کسانی است که تازه از جهنم برگشته اند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: دعای روزانه...  (دفعات بازدید: 17485 بار)

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....
دعای روزانه...
« : 07 اوت 2012، 05:00:42 pm »

دعای روزانه...
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : دعای روزانه...
« پاسخ #1 : 07 اوت 2012، 05:26:14 pm »

ای صمیمیت من نمیدانم تو چه هستی؟
تصویر وتصور من از تو بسیار ناقص است,ولی تو میدانی من که هستم
آیا همین تفاوت کافی نیست که عدم آگاهی و جهل,ضلالت و تاریکی حاکم بر من را از میان برداری وبزدایی.

ای گزیده ترین دوست,به من بیاموز شیوه تربیت نفسی که مرا به سوی لذتهای کاذب و مقطعی سوق میدهد
و چگونگی ممارست و همزیستی با تو و آفریدگانت که حاصلی به جز بهزیستی در بر ندارد.

خدایا دست و زبان,فکرو استنباط,عمل و عکس العمل و شنیدار و گفتارم باش
میخواهم در درون تاریکیم روشنایی تو باشدمن بر آنچه تو میخواهی ناتوانم پس آنچه تو میخواهی بساز و هدایت کن
ای روشنی بخش تمام روشنی ها ای جان و جانان برای تمامیت جانها.

الهی تو خود میدانی که نمیخواهم نا پاک باشم و آلوده,نمیخواهم زخم بزنم و آسیب برسانم ولی نمیتوانم
مرا به خود وامگذار که عین هلاکت است به من یاری رسان که عین محبت است. :pray: :pray: :pray: :pray:

« آخرين ويرايش: 07 اوت 2012، 07:38:24 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #2 : 08 اوت 2012، 08:15:28 pm »

خدایا
خرد و صبوری,شهامت و باور,آگاهی ومعرفت توانایی و جسارت,لبخند و سلام را بیاموزان و عطا کن
پروردگارا
شرمنده ام من به دست خود این عبادتگاه را ویران کردم من خود در را به روی پلیدی ها و تاریکیها گشودم
یاریرسانم باش تا این مخروبه را آباد و تزیین کنم و تو را به ساکن شدن در این منزلگاه دعوت نمایم

نا امیدی و ترس قضاوت و خشم غرور و تکبر پر خاشگری و کینه ارابه هایی هستند که پیوسته مرا به مقصد
تاریکی و یاس حمل میکنند راه ورود را بر آنان ببند با طناب عطوفت و مهر گسترده ات نجات بخش من وما از گودال
ظلمت باش

ای منجی و حامی مهربان و عاشق تمام شفقت و محبت سبز,سنگربان و نا خدا ای بهترین وتنها ترین
تمامیت سلام و پیامم را پذیرا باش گرچه مملوس و آلوده است

تواضع شبنم گونه ام را بپذیر از تو صبوری و شکیبایی می خواهم,قلب بی قرار,ذهن پریشان و
افکار شوریده ام را سامان ببخش.آمین. :pray: :pray: :pray: :pray:
« آخرين ويرايش: 08 اوت 2012، 08:18:00 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 09 اوت 2012، 04:25:21 pm »

پروردگارا توان اجرای خواسته ها و طرح ونقشه برنامه
و پیدا کردن جایگاه خود را از تو میخواهم.هر چه بر سرم آمده و می آیدثمره فریب و نیرنگ
وسوسه است.وسوسه مستقلات و پول,شهوات و غرایز و اشباع آنها,فریب خواستن و خواستن
داشتن و داشتنن به هر قیمتی,مقام و قدرت نفس و نفسیات,تنها تو دافع فریب وسوسه هستی
به من شهامت و قدرت انجام سهم خود را عطا کن.

خدایا این فکر و ذهن دو دشمن قسم خورده درونم هستند.شر این دو هیولا را از سر من
کم کن چون میخواهم سراسر ولبریز از ایمان و عشق و توکل و خدمت بدون مزد باشم.

زبانم شمشیری است که همیشه علیه من به کار رفته از چه کسی میتوانم غیر
از تو بیاموزم تا این گونه مخرب نباشم

ای تنها ترین و ای تجلی زیبایی,مهربان و معلم عشق,سر خاموشی وتوئی شدن را به من
بیاموزان بی صدا با تو نجوا میکنم و تو در سکوت ملکوتیت پاسخ میدهی.این کفت و شنود راتا ابدیت من ابدی کن.

مرضهای درون جهل و تاریکی و فقر در من بیداد می کند قدرت و رفع آن را از تو تمنا دارم.
خدایا درد و رنج جهل و تاریکی اندوه و غم را دوست ندارم اطمینان دارم که تو اینها و مسائلی از این دست را خلقت
نکردی,بلکه من و ما خالق اینها بوده ایم ولی من با تمام سلولها و تارو پودم به شادی و شادمانی
علاقه مندم.شک ندارم که تو آن را خلق کرده ای ولی قادر به کسب و حفط شادمانی نیستم شادمانی را از
تو میخواهم برای خود و تمام آفریدگانت.

قسم به باز شدن غنچه و زایش و رویش,قسم به مرغان نغمه سرا و تقریر های شریفت که من تو را باور دارم
تنها باوری که دارم تویی,چه غم اگر جهان و جهانیان ونیرو های مخربشان بر علیه من باشند؟
اگر تو با من باشی....                  آمین :rose:
« آخرين ويرايش: 09 اوت 2012، 04:28:54 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #4 : 09 اوت 2012، 10:08:58 pm »

آمین.  :pray:
خیلی زیبا بود
ممنون
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
« پاسخ #5 : 10 اوت 2012، 06:05:02 pm »

خدایا
کسی را به جز خودت به دیگری واگذار نکن
بی نیازی در نفس همه . یقین در دل . اخلاص در کردار .
روشنی در دیده و بصیرت در قلب همه قرار ده
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #6 : 11 اوت 2012، 11:27:40 am »

پروردگار،قسم به تقدس کلام و سکوت،به بلندای عظمت نام و کنه وجودت،مرا بپذیر و اجابت کن

*- بالاترین ناتوانی من در استفاده از زمان و سلامت که از والاترین هدیه های توست،پنهان و نهفته است ، همه چیزم به بیهودگی می گذرد ، هر عملی و عکس العملی که انجام می دهم بیهوده و پوچ است ، تا به امروز بدین گونه بوده. اگر کمک نکنی بدون شک از این به بعد هم بدینگونه خواهد بود.

*- سستی ، از من و ما مردابی متعفن و مرگبار ساخته است ، به چگونه برخاستن و رفتن هدایتمان کن .

*- زشتی را من آفریدم و زیبائی را تو ، عیب جوئی و تحقیر و ملامت من از ظاهر است و ظاهر همه فریب ، چشم زیبائی شناسی و بینش تشخیص زیبائی از ظاهر سازی و نیروی تفکیک و تجربه و تحلیل آن را مرحمت کن.

*- سستی و بی تفاوتی آنگونه مرا در خود فرو برده که قادر به تشخیص نوا و صدایی که از درون می آید نیستم ، نمیدانم این صدا از تاریکی های وجودم می آید؟ یا الهام و شهودی است که از قسمت نورانی من که جایگاه روح منور توست؟

*- با تمایلی سوزان تقاضا دارم که هر چه بر ذهن و دل من وارد میشود از خطوط ارتباطی تو باشد.

*- معرفت و روشن بینی تشخیص این صداها را از تو می خواهم ، ایمان دارم که کسی غیر از تو قادر به انجام این کار نیست .

*- خدایا خانه قلبم را ضلات و گمراهی  ، عدم آگاهی و جهل فرا گرفته ، ویران و تاریک ، آلوده و ناپاک است ، نیروی زندگی و حیات ، نشاط و شادمانی ، انگیزه و امید از آن رخت بربسته ، نظری و مددی تا این ویرانه ، آبادان و به مرکز درک و شکوه و عظمت آسمانیت تبدیل ، و در آن شادمانی و مهرورزی ، رفاه و آسایش روحی و روانی ، تزاید و فزونی معنویات و ره آوردهای با شکوه آن در خدمت آفرینش و معماری تمام نیکیها و آبادانی ها باشد.

*- خدایا از بنای با شکوهی که عطا کردی ، مخروبه ای بجا گذارده ام ، که گرد و غبار و لرزه و پس لرزه های آن بسیاری از آبادانی های دیگر را آلوده کرده ، بازنده و درهم شکسته ، تنها و بی کس در برهوت زندگی ، نادم و پشیمانم ، ره به کسی و جایی ندارم ، وامانده و زمین گیرم ، یکبار دیگر به من فرصتی بده ، با اینکه بار قبل هم بدینگونه گفته بودم ، لقب تو رحیم است و صفات و خوی تو ایثار ، رحمت ، مهر و عطفت تو، بخشیده شدن مرا بدنبال خواهد داشت ، تیرگی و سیاه کاریهای من کجا ؟ شفقت و رحمت تو کجا ؟ بر آستانت منتظر میمانم ، ای اقیانوس محبت. :pray: :pray: :pray:   آمین
« آخرين ويرايش: 11 اوت 2012، 11:37:33 am توسط sajjad.k »
خارج شده است

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #7 : 12 اوت 2012، 10:58:34 am »

پروردگارا
دستان تورا گرفته ام
از تو کمک خواسته ام
به تو رو زده ام
و....
مرا از مسیر بهبودی دور نگردان
خارج شده است

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #8 : 12 اوت 2012، 12:05:41 pm »

خداوندا
مرا از من رها کن که هیچکس به اندازه من مرا
آزار نمیدهد
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 12 اوت 2012، 12:08:25 pm »

پروردگارا،این دو دشمن قسم خورده (فکر و ذهن)پیوسته مرا از مسئله ای به سوژه ای،از فکری به امری،از پرخاشگری به تسویه حسابی هدایت می کند،که اغلب آنها متعلق به گذشته مرده و آینده مبهم است،برای بازسازی و بهینه سازی این مزاحمین مخرب نیاز به کمک تو دارم،چون در این بلوا و غوغا،جنجال و هیاهو،هیچ صدا و نوای سازنده ای به گوشم نمی رسد.

*- ای هدایت گر،از تو جدا افتاده ام، تو سر جای خود هستی،من با اوهام اینکه میدانم و می توانم، از تو دور شده ام،میان من و تو حجاب و خلاََءعظیمی ایجاد شده،اگر یاری نرسانی،من به تنهائی از عهده این امر عظیم بر نخواهم آمد.

*- معبودم،فقط با تو و در حضور تو امنیت و آسایش درون،بی نیازی و افتخار،محبت و عشق حقیقی یافت و معنا میشود، آن را از من دریغ نکن،برای یافتن این مقوله ها به کج راهه های سقوط هدایت شدم،مگذار که منزل گاه من تا ابد در ظلمت باقی بماند.

*- پروردگارا،در این نکبت آباد هراس آور والاترین قوانین تو را به مسخره گرفته اند،بازار صداقت و اعتماد،وحدت و همدلی،برابری و عدالت،بی مشتری و ورشکسته است،عرضه کنندگان این کالا سفیه و بی دست و پا و بی عرضه قلمداد میشوند،چه بر ما رفته؟نظری و مرحمتی

*- الهی رحمت نمودی و عصیان کردم،خطا کردم و بخشیدی،عشق ورزیدی و ناسپاسی کردم، اطاعت نکردم و نادیده گرفتی،موهبت های فراوانی عطا کردی و من ضایع کردم،صدایم کردی و خود را به کری زدم،رفاقت کردی و من نا رفیقی،خراب کردم هر چه ساختی،تو رویاندی و من خشکاندم،امنیت را به ناامنی و سازگاری تو را به ناسازگاری تبدیل کردم،تو همیشه کار خود را کرده ای ،این من بودم که کار و وظیفه و مسئولیت خود را فراموش کرده و انجام نداده ام،فقط میتوانم بگویم که شرمنده و نادم هستم و تو میدانی که راست می گویم.

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :rose: :rose: :rose:
« آخرين ويرايش: 12 اوت 2012، 12:10:58 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #10 : 12 اوت 2012، 04:17:44 pm »

خدایا
اعتراف میکنم که گاهی از مشکلات زندگی
خسته میشوم و انسانیتم کمرنگ میشود
اعتراف میکنم در مقابل آنچه آزارم میدهد به شدت تحلیل میروم
معبود من !
مگذار به سبب جهل ضعف و کمبودهایم
کسی را آزار دهم . . .
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 13 اوت 2012، 05:21:31 pm »

*- خدایا مرا از حصار خود برهان،من با هیچ چیز و هیچ کس مشکلی ندارم جزءخودم، مرا از زندان خود ساخته ام برهان،دل شکسته و دل خسته از خویشتنم،متواضع و شرمسار در حضور تو،آرامشی فراسوی درک و فهم آدم و آدمی را از تو خواستارم.

*- بند و طناب محکم شهوت و شهوات،خواست و نیاز و غرائز متعدد،قدرت و همه چیز خواهی را از گرداگرد وجودم گسسته دار،قسم به تو که خواهم پرید،بدانگونه اوج خواهم گرفت که در حد فکر و درک زمینی نباشد.

*- خداوندا در پیمودن راه منتهی به تو درمانده و زمین گیرم و در طی کردن راه تاریکیها استادو آموزگارم،موانعی را که ضعفهای تربیتی و شخصیتی،اخلاقی و اجتماعی بر سر راهم قرار داده،سدی محکم در راه رسیدن و همزیستی من با توست، با نیروی لایزالت شکننده این سد باش.

*- خدایا رهنمونم باش،بسوی وادی امن خود،سبب تمام سیاهکاریهای من ترس از نبود امنیت است روا مدار که بجای ایمان،ترس بر من راهنما و حاکم باشد.    آمین
:rose: :rose: :rose: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
« آخرين ويرايش: 13 اوت 2012، 05:23:18 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #12 : 13 اوت 2012، 07:44:18 pm »

خدایا
هر روز حالم از دیروز بهتره
کمکم کن همیشه در زندگی موفق باشم
خارج شده است

حسین فردین

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #13 : 14 اوت 2012، 11:01:45 am »

:pray: :pray:
خدایا فهمی بده بهتر بفهمیم

درکی بده بهتر درک کنیم :love: :pray:
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #14 : 14 اوت 2012، 11:09:58 am »

میخواهم مهرورزی کنم و در کنار دیگران بمانم،در شادی و غم،تمول و فقر،در سلامتی و مرض،نه راه آنرا میدانم و نه میتوانم،میخواهم با تمام هستی و آفرینش،یکی و همدل باشم تا به تو برسم،یاری میخواهم،تمنای استواری و خرسندی،آزادی و اندیشه های سبز دارم،ازچه کسی غیر از تو بخواهم؟

معبودا به کوچکی و هیچ بودن من منگر،فریاد میزنم که گر چه پلیدم،اگر چه ناپاک و آلوده ام،توخود میدانی که از آغاز اینگونه نبوده ام و نمیخواهم بدین گونه باشم،خط تماس و ارتباط مرا با خود قطع نکن،اگر چه من خود به دفعات به این کار دست زده ام،دعا میکنم و عمیق ترین نیازهای درونی و بیرونی خود را ابراز میکنم،تو از مکنونات قلبی هر کسی آگاهی،اجابت کن تا هیچگاه تمام درها را به روی خود بسته نبینم.   آمین  :pray: :pray:       :rose: :rose: :rose:
« آخرين ويرايش: 14 اوت 2012، 11:16:08 am توسط sajjad.k »
خارج شده است

این صفحه در 0.068 ثانیه 25 نمایش داده شد.