انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

فكر كن به پيكر تراش هنرمندي كه در ميان انبوه مجسمه هاي سرد و ساكت ، تنها نفس ميكشيد. كسي نبود كه به او عشق بورزد ، كسي نبود كه اورا ستايش كند ، كسي نبود كه عصيان كند … وخداوند در ميان مخلـــــوقان  انسان را آفريد.
     شايد اين نخستين بهار خلقت بود.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: امنیت جلسات  (دفعات بازدید: 3175 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
امنیت جلسات
« : 06 ژوئیه 2012، 06:21:25 pm »

. ما اعضايى را ديده‌ايم كه با آن كه با هم حسن تفاهم نداشته‌اند، امّا براى كمك به يك تازه‌وارد، با يكديگر همكارى كرده‌اند. گروهى را ديده‌ايم كه با انجام كارهاى كم اجرت، اجاره اتاق جلسات خود را پرداخته‌اند. اعضايى را ديده‌ايم كه براى حمايت يك گروه نوپا، صدها كيلومتر رانندگى كرده‌اند. اين‌گونه فعاليّت‌ها و نظاير آن در انجمن ما مسئله‌اى عادى است. بدون اين فعاليّت‌ها بقاى NA ممكن نبوده است.
ما بايد به عنوان يك گروه، با يكديگر زندگى و همكارى كنيم، تا كشتى‌مان دربرابر طوفان بيمه شود و اعضاى‌مان از بين نروند. با ايمان به نيروى برتر، تلاش و اتحاد ، ما از مهلكه جان سالم به در مى‌بريم و به رساندن پيام به معتادى كه هنوزدر عذاب است، ادامه مى‌دهيم. ( کتاب پایه)

با توجه به اهمیت وامنیت جلسات و اینکه بار ها فضای امن جلسات خود را به خاطر رعایت نکردن اعضا قبل، حین و بعد از جلسات از دست داده ایم . چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟[/size][/font]
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Well, I can accept it.
« پاسخ #1 : 01 آوریل 2016، 08:48:46 am »

In fact,
 there are things that are always on my mind. I stand, it comes to me, I lie down, and it also appears. A time of restraint, a time of comfort, advice,hogan outlet online, and even cynical himself, as far as possible to let himself calm. Is this a struggle? Do not understand. Diary Valley
 closed music playing music
 think I write things that people may have a feeling that I always write their own. I don't want to dictate to others, I do not want to nerve racking conceived fiction plot, so write I got, incoherent,goyard soldes, it doesn't matter, entertain themselves bale. Diary Valley
 life is very interesting. My life is a major theme is "borrowed", with a borrowed mobile phone and wallet care of yourself, your convenience. The actual situation is my original mobile phone is not convenient; I did not shake, no wallet, no money management. At this time these days, I do not have to expend energy in search of mobile phone and money. The life before a large part of the time in the search for the two things that make me confused.
 flat back, I read the book not tired. ANYVIEW is a good software, very convenient search. If one of the two days of intensive reading, skimming if two or three hours a sleep,hogan outlet online, read, not what to think. Very good.

Author: Weather: sunny mood sentiment comments: 2013-05-11 09:13:32 Selection Certificate: small Author: Feng Shengshuiqi
 now, I was quiet, is the law of life, only recently snooze. Write something every week,hogan outlet online, tidy up your.
 don't ask me what's wrong. I hate to be asked. I am very good, do not itch does not hurt, not sad not happy. I can handle something beautiful to solve,spaccio hogan outlet, don't worry. So I should know.
 next, I'm going to say something.
 maybe that's the way it is, when you can't see it, then it will be funny.
 I can accept, this is my life. I have a dream over the ups and downs of life,scarpe hogan outlet, now I know that's not realistic, what need capital. I don't want to make excuses, I only make blind and disorderly conjectures of capital. I have thought about how important material or spiritual importance. However, I don't want to be hungry now duplicity: say "warm". I think this is sooner or later to think clearly, but I was born stupid, was hiding in the corner playing "utopia".
Related Articles:

think cons

To give up I'm your fault

scarpe hogan online

A Li has just finished a eight year long affair, the reason is found that her boyfriend once again split. This is the third time and, therefore, boyfriend how tearful confession, Ali's intended to also do not waver in the least. As girlfriends, I will come to comfort him.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Liu Yanxi joined the drama the nine book Li Shengji as a rival
« پاسخ #2 : 03 مه 2016، 11:14:05 am »

< p > Korean actor Liu Yanxi determine starred in MBC new moon fire drama (a 12 week Series) "nine of the book,hogan outlet online, will be played by Lee Seung GI's enemies.
< p > in addition,nike tn soldes, starring Lee Seung GI,air jordan pas cher, Suzy and Liu Yanxi jointly movie nine home book will then file the farrier "in April began airing.
2003 debuted in Liu Yanxi posture and in two films starred in last year the introduction of architecture "and the wolf boy,hogan outlet, tailor" bad guys "to start acting. This work will be how to interpret from good friends slowly into the psychological change of the enemy,goyard paris, will perform how cold cool heartless people. By the expectations of fans.
 Liu Yanxi
Liu Yanxi joined the drama &quot,golden goose saldi;the nine book" Li Shengji as a rival
 TV drama "nine books" about the half man and half beast of Cui Qiangzhi (Li Shengji), for the evolution of the real "human" and the hard work of the story. Liu Yanxi (transliteration) in the role of the Pu Taixi plays is grew up with strong governance grew up with the good friend, but after that home suddenly suffered the disaster and strong governance has been implicated,nike tn pas cher, between the pair began to produce misunderstanding,golden goose saldi, and thus become enemies. In the knowledge, Wu Yi and other fields have a superior strength of him, the character is hot and cold.
bnt news feeds / Xu Xueqiong / Wen BNT news DB/ figure
Related Articls:

For your l

Guo Degang

The police

Wang Lan plays the old daughter Mei, Jiang Yan played Niu Zhiwen's daughter are positive characters in a play of caring for the elderly. Media scene is obviously well prepared, as the presence of only "unfilial son", Li Chongxiao became a central figure in the media interview, and he from the point of view of Niu Zhiwen interpretation of the "not to spoil the child" and "filial piety" and other hot topics.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
The most sad woman married three China
« پاسخ #3 : 07 مه 2016، 04:29:15 am »

&quot,hogan roma outlet;how do you think so much? Which woman does not take this step,bottes ugg pas cher?"
 "ah bah bah bah, don't say bad words."
 "you can resist, ah, you are not a strong personality?" To stimulate her bestie.
 "really, you see now, a lot of men derailed ah, marriage and divorce and game like, how to ensure that her husband always love me." Xiao Yun sighed, "Alas, depressed, widow year, life is a lucky day, G, you say this is who invented? Why not so particular about foreign countries, the Chinese people is the feudal. China woman is trouble, if I were a big star like, marry foreigners more worry."
 "ah?" The friend stares big eyes, "you are crazy,sac goyard pas cher? Invitations were sent out."
 Xiao Yun of bestie said: "I don't want to get married."
 "worry about me? Is her son, that is her bag."
 "Oh, is that so? I'm wondering, how do you want to get married in the winter. But,hogan sito ufficiale......" Bestie doubts, "widow year? How can I not hear? Ah, however, even if it is superstition, they are also worried about you."
< p > "really, I heard that foreign relationship between mother-in-law and daughter-in-law is particularly simple, Fengnianguojie, send flowers make a phone call is to the elders of etiquette. Can be in China, the new year does not go home, parents do not pick your reason? It is unfilial.&quot,hogan sito ufficiale;
 bestie smiled: "you think you are Zhang Ziyi? Don't dream."
 "you before how late and her mother say, or two nodes?"
 "it's bad luck to have a woman. I feel like I'm married and I have to leave."
 "that is not good. They said,hogan outlet, and then one year, the son of 30, and she was waiting to hold grandson. His mother is to think that it is a out, I do not have to prepare a little,hogan olympia outlet. I haven't been here yet, and they've been arranged. Give birth to a child? Oh, God, what's more, all the girls in the life of a girl? His family is such a son."
 "really, I'm afraid of marriage." Xiao Yun some hair on the hair in a daze, "always feel awkward."
 "what's the matter?"
 "resistance? Darling, do I dare? I said a word of his mother ten, and so on, my mother is very difficult to deal with. And ah, oh, I haven't and you said, I have two mother-in-law, you said one can not deal with, two? How can I do that? Said the three women a drama,hogan outlet online, oh, to >
 "quasi mother-in-law thing so much, what to say next year is not the beginning of spring, the widow year unlucky to this year. Superstition. Last month this month to clean up the house, get married, this dead cold cold, even I can't wear a wedding dress, how? When a woman, marriage is a lifetime event. Besides, who likes to attend the wedding in the winter? Big winter, wear what all don't look good." Here, Xiao Yun more depressed.
Related Articles:

The day (t

Cheer for the Olympic Games _0

Green aspa

Now think of the scene, still can feel the strength of unity. Crowds of rioters overturned parked the car in the street, the hands of the stones as the murder weapon and smashed the glass shop grab light in the shop all the valuable things; glass smashed buses, will people dragged off and on the streets of innocent pedestrians together to beat.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520

< p > but Thursday Gloria himself stood out was denied this, she to the ansa news agency said I never media yesterday said the words. Now I was forced to shut down their push special account,hogan sito ufficiale, because people are secretly manipulating my account and under the guise of the name I sent the club and its top critics. Obviously,chaussure tn pas cher, I've never done this before,goyard prix, and in the last 2 years,hogan roma online, all of us have seen twitter like other people posing as me.
 Alegre started his Juventus career, but he just took trouble. Media exposure of the week Allegri's girlfriend Gloria - partridge in the past two years have repeatedly on Twitter: insult Juve's remarks,goyard pas cher, such as Juventus is the shame of Italy, the game the best referee Ca Mazzoleni. That's the only way they (You Wen) can win.
Allegri girlfriend denied the insult has been an insult to Juventus: it was posing as I pushed a special Allegri,air max pas cher, the girlfriend of the
 Partridge Gloria even ironic that Conti is a Mafia,tn pas cher, as long as you give Conti a cigar,hogan outlet online, a hat, he is Al Pacino...... Too ridiculous!
Related Articles:

A cross ba

Just surre

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
The mystery behind the 5 minute limit of cable
« پاسخ #5 : 19 مه 2016، 09:36:53 pm »

yesterday midday,nike tn requin soldes, Kazuma cable rose 3%, to close at 12 yuan / share. After the afternoon opening,hogan sito ufficiale, in 5 minutes,hogan outlet, the stock quickly closed on the daily limit, although several degrees open, but as of the closing time is still closing, to close at 82 yuan 12 yuan / share.
 it is worth noting that the Quarterly Bulletin of the three Cyclones cable, there are no organizations appear in the top ten shareholders list. And in October this year, Kazuma cable has just completed placement, to 13.32 yuan / share price issued 31.6 million shares, raised net proceeds of 4.07 billion yuan, to invest in smart grid special cable,tn homme pas cher, rail transportation with special cable and wind power with special cable project. Previously, Kazuma cable plans to issue a number of shares for 66 million shares, plans to raise 8.7 billion yuan. Even so,golden goose scarpe donna, in the controlling shareholder of Zhejiang Wanma electric cable group subscription of 660 million shares of, Kazuma cable to barely completed the refinancing.
The mystery behind the 5 minute limit of cable
< p > yesterday afternoon, in the smart grid plate away,hogan outlet, driven by strong, cable stocks collective upside and Zhejiang Wanma Cable Co.,scarpe hogan outlet, Ltd. (Kazuma cable, 002276) in the afternoon after the opening 5 minutes time limit rapidly. The Shenzhen stock exchange trading public information display, there are institutions taking advantage of selling.
< p > the Shenzhen stock exchange trading public information display,scarpe hogan outlet, in the top five seats to sell them, there has been a body figure, the agency sold 520.2 million yuan of stock. In addition, before the sale of five of the other seats as well as buying the first five seats are brokerage business department.
As of
Related Articles:

The establ

Three yuan

The 14 fir

Customers can eliminate prejudice against Chinese products." Liang Wengen stressed that Trinity products price is not cheap, in the China national machinery manufacturing field, Trinity products has always been known for its high-quality and high prices, and won the high recognition in the market, the Sany Heavy Industry has grown as the world's largest concrete machinery manufacturer.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
The annual yejiyuzeng nearly nine LETV next year t
« پاسخ #6 : 21 مه 2016، 03:40:31 am »

< p > for growth performance, the company said. Company continued to strengthen brand promotion, improve the product user experience,mont blanc porte mine, to develop effective marketing mode, 2011 annual economic benefits to achieve continuous improvement, including "video platform advertising income", "network high-definition video service revenue", "network video copyright distribution of income" the main business has a substantial growth.
 in this regard, the music network COO Liu Hong accept the Securities Daily reporters, said the rapid growth of music, as the network traffic, thanks to the strengthening of independent broadcast, strengthen homemade, and potatoes to build a video cooperation platform and other measures. At present,goyard paris, the music network has been purchased online exclusive network copyright drama as high as 209, is more than a dozen other video sites exclusive network copyright film and television content of more than two times. Music network to play the most full of film and television resources advantages,air max homme pas cher, through a series of independent broadcast measures to drive the rapid growth of traffic.
 Minsheng securities analysts believe that,nmd runner femme pas cher, as the performance of the network video industry is mainly due to the rapid growth of the network video industry environment, in recent years,tenis asics masculino outlet, the industry growth is high. And the network video industry has been from the early "rampant piracy" barbaric growth state of development to the copyright for "stage, and LETV holding a large number of exclusive network copyright, coupled with the potato net achieve marriage, jointly develop the market of video advertising. Therefore, 2012 to 2013 years of high growth is guaranteed.
 compound growth rate of the industry's first
< p > yesterday,tn requin pas cher, the GEM Listing LETV (300104.SZ) released the annual yejiyuzeng notice said that the company in 2011 is expected to achieve a net profit of about 124.8 to 133.2 billion yuan, an increase of 78%-90%.
< p > the music network released yejiyuzeng notice the same day, Ai Rui also announced the 2011 top ten sites, which depending on the network to 17.9% of the monthly compound growth rate to become the fastest growing video website.
 "burn" not profitable video site has been facing the portrayal, the music network will harvest in this year.
 insiders said, the domestic video industry to form the two major video sharing site plus two genuine long video site industry pattern, while the music as the total length of the web browser into a professional web video site industry four. Also,scarpe hogan outlet, depending on the network in the past two years has established the industry's largest television network copyright libraries, charging operations and copyright distribution of income has ranked first in the industry ",
 and music network this year, net profit rose 78% to 90% of the increase has illustrated the development of the enterprise.
The annual yejiyuzeng nearly nine LETV next year to continue expansion of copyright Library
< p > LETV coo Liu Hong said that in 2012, the company will continue to copyright library expansion to consolidate the industry most 'full' copyright libraries leading position and come up with at least 100 film and television drama for independent radio and drive the company's traffic and advertising growth,
 it is understood that, in recent days, as the net broadcast alone, "love 33 days", on-line only 3 days, click on the amount of tens of millions. And the best overall marketing,scarpe hogan outlet, but also >
Related Articles:

Nanning su

ST Star why does a stock transaction announcement

China Eastern Airlines Corporation Service Director Dong Bo said, the China Eastern Airlines flight attendants recruitment has the characteristics of "low". "Polyhedral although recruiting examiners to increase the workload of several times, but around the recruitment of the crew after training, will try to distribution according to apanage posts, which will greatly reduce the staff of liquidity.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
2013 Baidu alliance summit Robin Li speech full text
« پاسخ #7 : 24 مه 2016، 06:50:19 am »

but what I want to say is that the progress of the wireless Internet business model is just a small part of the whole industry. Let us really excited, really has the potential to place, and not everyone to go hard to discover the new things, in the field of mobile Internet new products or, new technology or, I believe that in this regard each company have sufficient investment. >
 Baidu chairman and CEO Robin Li speech
 members of the alliance partners,ugg soldes, good morning everyone!
 the following is the full text of Robin Li keynote speech:
< br > < br > welcome to the beautiful dream of Shangri La, I as well as the first time, and so on plateau hypoxia,scarpe hogan outlet, indeed a dreamlike feeling. Our Baidu Union summit every year to choose a new place, so every time there are a number of new feeling. Especially for our Internet practitioners, this new feeling is very important,air max pas cher, because our market in rapid change, what we do every day is new things, many people enter the Internet will no longer go out, had no matter what, once moved to this area, I rarely see someone into the Internet, then turn out, its charm is constantly changing, constantly new things, new challenges constantly, constantly to realize the dream of a new, so this is it is very attractive, very exciting places.
2013 Baidu alliance summit Robin Li speech full text
 last year, I also spoke a lot about the industry's observation at the Union summit,hogan sito ufficiale, this year will continue to talk about the industry's observation. Last year we talk about the arrival of the tide of mobile Internet,goyard paris, in fact, a lot of bubble. And my biggest question is the mobile Internet business model. Now a year has passed, we have seen some changes,occhiali ray ban outlet, what is the change? Some lines in the PC Internet era business model, in the mobile Internet era has gradually revealed its potential. Actually, in the PC Internet era, two of the biggest business model a is before to the charges, and one is to charge, former charges to the game as the center is a big industry, in the past year, we also see the vigorous development of wireless game, although it is very small,golden goose saldi, but the trend and hope everyone can see. And for the charge, it should be said that this is a relatively early Baidu, in the Chinese new year, in the mobile Internet advertising, especially in the search of advertising, we have seen the rapid development. So, we see a lot of hope,scarpe hogan outlet, is the mobile Internet, in fact, its prospects in the business model, although in the past been discussing is not a lot, but should say the progress is still very good.
< p > Phoenix Technology News May 24 news, the eighth Baidu Union summit held on May 24-26, the conference to dream up auspicious domain, Au Yue xinpian theme. Baidu chairman and CEO Robin Li made the opening speech at the meeting.
Related Articls:

Ten losing

Jingdong t

A9 kernel

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388

< p > on October 18, 2013, Guangzhou "new Express" reporter Chen Yongzhou due to reports of listed company Zoomlion Finance fraud insider is Changsha provinces police criminal detention. From September 2012 onwards, the "new Express" published more than 10 articles ZOOMLION insider disclosure. In October 26, 2013,tn pas cher, Chen Yongzhou to the police by frank, their income money, published false reports.
 October 17, 2013, in the normal work of the newspaper Chen Yongzhou received a call from the police, said he would like to know about the theft of the previous house. The 18 day, Chen Yongzhou and his wife were common to the appointment location, Changsha was taken away by the police. On the same day, Chen Yongzhou was Changsha police on suspicion of damage to business reputation crimes or criminal detention.
 express in October 24, 2013, published on the front page title "again please put".
 [Chen Yongzhou event chronicle]
Original new express reporter Chen Yongzhou was sentenced to 1 years and 10 months in prison for false news Chen Yongzhou false news of the new Express
< p > "Xinhua news agency released&quot,nike tn pas cher; client news: last year was because of the false news was arrested in Guangzhou "new Express" reporter Chen Yongzhou was sentenced today to 1 year and 10 months.
< p > in 2012 September 26 to June 1, 2013, Guangzhou "new Express" reporter Chen Yongzhou has published ten papers about Zoomlion "inflated profits", "tunneling",chaussure tn pas cher, "abnormal marketing" and suspected fraud and so on a series of critical reports, as follows: < p
 July 10, 2013, 11, ZOOMLION chairman assistant Chen Yongzhou Gao Hui in micro-blog's press card and identity information disclosure, saying that the relevant reports for the false reports.
 October 15, 2013, the branches directly under the Municipal Public Security Bureau issued a Changsha online pursuit. Period, Chen Yongzhou has been in a state of work.
 October 27, 2013,scarpe hogan outlet, the "new Express" on the front page, the reporter Chen Yongzhou published false reports of apology. The statement said the statement, the police initially identified, the new express reporter Chen Yongzhou was ordered
 October 23,nmd runner femme pas cher, 2013, the new express published on the front page commentator's article, please put people. The article said that my newspaper is small, poor bones,cheap pandora charms, or so two. The article also mentioned, Chen Yongzhou in survive three days and three nights, and finally to see a lawyer said, he can boil 30 days,hogan outlet online, much, dare to say.
 in September 16, 2013,scarpe hogan outlet, the Changsha Public Security Bureau directly under the branch to be suspected of damaging the commercial reputation of the crime of Chen Yongzhou to be placed on file.
< p > 2013 October 26, according to early CCTV "Morning News reported in the world", the new express reporter Chen Yongzhou claiming to be directed by others of money income, issued false reports. Chen Yongzhou to the police admits, to show that they have the capability to obtain more fame. He had been ordered, continuously published for Zoomlion a false report, causing serious damage to its reputation. Chen Yongzhou has confessed and profound repentance for their crimes.
Related Articls:

Yichun cau

Li Keqiang

Wei Planni

However, came to the front of the 33 waiting area, you will feel it "different", bench in dribs and drabs sitting some of the passengers, they or twisted askew "share" in the seat, the head buried in the collar of his coat to sleep; or playing down the phone to kill before boarding the boring light, the waiting area is extremely cold and cheerless.
خارج شده است

این صفحه در 0.14 ثانیه 27 نمایش داده شد.