انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

بخند تو با خنده هایت زیباتر می شوی
بخند ، خنده رنگ خدات
تو با خنده هایت به رنگ خدا در می آید .ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: بازي خطرناك هم وابستگي چيست؟  (دفعات بازدید: 2628 بار)

zeinab

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +9/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 33
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
بازي خطرناك هم وابستگي چيست؟
« : 09 ژوئن 2012، 10:09:31 am »

اگر شما بیش از حد نگران سلامتی دیگران هستید یا در تمام مدت زندگی برای برآوردن نیازهای دیگران زندگی می کنید در حالی که نیازهای خود را انکار می کنید، ممکن است اطرافیان تان شما را تحسین کنند. اما اگر شما از رابطه با آنها راضی نیستید و کوشش می کنید تا توازن را برقرار کنید، ممکن است در کشاکش هم وابستگی باشید. واژه هم وابستگی در اواخر دهه ۱۹۷۰ در متن درمان الکلیسم ساخته شد. درمانگران مشاهده کردند درحالی که الکلی ها به الکل وابسته بودند، اعضای خانواده به فرد الکلی و به همدیگر وابسته بودند بنابراین آنها هم وابسته نامیده شدند.امروز این واژه مجموعه ای از ویژگی هایی را توصیف می کند که اغلب در میان کسانی که در روابط مهم با اشخاصی که یکی از انواع وابستگی را نشان می دهند، یافت می شود: از جمله وابستگی افراد به الکل، دارو، رابطه جنسی، قماربازی، پول خرج کردن، کمال گرایی، موفقیت و آنهایی که یک حس نامتوازن مسوولیت برای نجات دادن، سرو سامان دادن یا کمک به شخص وابسته دارند.

دو نکته اساسی به ما می گوید چگونه فرد هم وابسته در رابطه با بیرون از وجود خود اعم از یک رابطه انسانی از تعادل خارج شده و به سمت بیماری پیش می رود اول اینکه درحالی که فرد سالم از احساسات، افکار، نیازها، خواسته ها و آرزوهای خود آگاه است و در متن زندگی به آنها می پردازد، فرد هم وابسته همه اینها را نادیده می انگارد و احساسات، افکار، نیازها، خواسته ها و آرزوهای دیگری یا دیگران را کانون توجه، رفتار و گفتار خود قرار می دهد.دوم اینکه فرد هم وابسته از طریق انکار خود حقیقی، مسوولیت در قبال دیگری یا دیگران را به طور کامل جانشین مسوولیت نسبت به خود حقیقی خویش می کند. منشاء این رفتار های ناسازگارانه عموما یادگیری در خانواده فرد و واکنشی به الگوهای کلامی و غیرکلامی و شیوه های مقابله با فشار روانی در رابطه با مسایل جسمی و هیجانی یک یا چند عضو خانواده است. ریشه هم وابستگی در یک نیاز پاسخ داده نشده عشق و امنیت است. خدا خانواده را به عنوان محیط اولیه ای بنیاد نهاده تا از این طریق این نیازها ارضا شوند.وقتی این نیاز های خدادادی مسدود می شوند، اعضای خانواده اغلب با کمبود واقع گرایی، یک حس مسوولیت کج و معوج، یک گرایش به کنترل کردن دیگران و کنترل شدن به وسیله آنها (ویژگی های اولیه هم وابستگی) و با احساس آسیب دیدگی، خشم، احساس گناه و تنهایی (ویژگی های فرعی هم وابستگی) از خانواده بیرون می آیند.الگوهای هم وابستگی در خانواده های آشفته به وسیله رابطه های ناکارآمد و مسایل شخصی شامل موارد زیر فراگرفته می شوند. (توجه کنید چه تعدادی مربوط می شوند به انکار، جبران مفرط و شیوه های ناسالم مقابله با فشار روانی)حرف زدن درباره مسایل تان خوب نیست.

احساسات نباید در حضور دیگران ابراز شوند. احساسات خودتان را بروز ندهید.ارتباط عالی است اگر غیرمستقیم باشد. شخص به عنوان یک پیام رسان بین دو نفر دیگر عمل می کند.

قوی باش. خوب باش. درستکار باش و عالی باش.برای ما افتخاراتی فراتر از انتظارات واقع گرایانه کسب کنید.

خودپسند نباشید. به نیازهای خودتان آخر از همه بپردازید.خوب است سالم و سرحال باشید.به نظر می رسد فرد هم وابسته در سیستم ارزش ها و باور های خود نیز از تعادل خارج می شود. او از یک کمال گرایی مفرط رنج می برد و باور های غلط در سیستم هم وابستگی به او تلقین می کند که خود را نادیده بگیرد. این نادیده انگاشتن خود، گاه به غلط با مفهوم ایثار در فرهنگ های مختلف می آمیزد. درحالی که ایثار ارزشی است که صاحب خود را نفی نمی کند چون در آن صورت ایثارگری وجود ندارد که این ارزش را متجلی کند. موضوع اخیر یکی از دشواری های متخصصان در امر درمان محسوب می شود به ویژه هنگامی که سیستم ارزشی بیمار رابطه نزدیکی با آداب و رسوم و آیین های مذهبی داشته باشد و او قادر به تفکیک رفتارهای افراطی با ارزش های سالم این سیستم نباشد.

آیا هم وابسته ها آدم های نفرت انگیزی هستند؟ نه! آنها برخی از حساس ترین، سخاوتمندترین، باهوش ترین، کارآمدترین، موثرترین و عجیب ترین مردمان روی زمین اما افراد آزاردهنده ای هستند. می خواهند شدید دوست داشته شوند آنقدر که از هویت، اندیشه ها، رویاها و خودشان صرف نظر می کنند و خودشان را مجبور می کنند که آن طور که دیگران می خواهند، فکر، احساس و عمل کنند. یک حس ناچیز هویت، هم وابسته را به باور اینکه او یک شخص نفرت انگیز و ناشایسته برای دوست داشته شدن است سوق می دهد. به دلیل فقدان حس ارزش، او می کوشد با خوشحال کردن، کنترل و کمک کردن به دیگران، ارزش خود را به دست آورد.

هم وابستگی گاه روابط را به مرز ازهم گسیختگی می کشاند و این هنگامی نمود می یابد که فرد سالم ناخواسته وارد رابطه با یک هم وابسته شده و نمی تواند شکسته شدن مرزهای خود توسط یک هم وابسته را بپذیرد و وارد بازی هم وابستگی شود چراکه هم وابستگی آزادی های فرد مقابل را نیز کاملا مخدوش می کند و هم وابستگی برای طرف مقابل را نیز گریز ناپذیر می سازد.شما ممکن است در اوج این بازی دردناک به فرد هم وابسته بگویید «اگر من نخواهم کسی به من کمک کند، چه باید بکنم؟» و چنین پاسخی در یک فضای مسموم از هم وابستگی ممکن است قدرناشناسی، خودپسندی و هزارو یک تعبیر منفی دیگر داشته باشد. اما در زندگی پیچیده کنونی با همه دشواری ها و تنهایی ها و کمبود ها و سوابق دیرینه هم وابستگی در خانواده ها با توجه به ویژگی های فرهنگی، خطر اینکه شما نیز بازیگر این بازی شوید بیشتر است.بنابراین همه ما نیازمند آن هستیم که هرازگاهی وجود خود کاذب را در درون خود کاوش کنیم و با شناخت و آگاهی از خود حقیقی و ارتقای عزت نفس و تجدید نظر در روابط خود، مسوول بودن خود را بپذیریم و بازیگر اصلی صحنه زندگی خود باشیم. اگر گاه احساس قربانی بودن می کنید و چند دقیقه بعد چنان در حل مشکل کسی غرق می شوید که حتی از یاد می برید که وقت ناهار گذشته است و فقط دل پیچه گرسنگی شما را متوجه می کند و تازه با تحمل درد باز هم اهمیتی نمی دهید، اگر احساس فرسودگی می کنید اما خود را با خلسه یک تایید و تحسین تسکین می دهید، بد نیست بدانید که هم وابستگی درمان پذیر است و شما می توانید از چرخه احساس گناه و رفتارهای مراقبتی که ممکن است به احساس تهوع و خستگی در شما منجر شود، رهایی پیدا کنید.راه حل آن، یادگیری مهارت های جدید است. این فرآیند شسته رفته و روشن نیست. خوشایند و سریع نیست اما راهی به سوی سلامت است. در این راه هم وابسته، به جای کمک کردن به دیگران و کنترل آنها، یاد می گیرد که مردم را دوست داشته باشد و اجازه دهد که آنها انتخاب های خود را شکل دهند.روان شناسان مشاهده کرده اند که فرآیند شفا برای هم وابسته ها شبیه به فرآیند سوگ بیمار علاج ناپذیر است. مراحل این فرآیند تحت عنوان های انکار، چانه زدن، خشم، سوگ و پذیرش شناخته شده اند. برای درمان هم وابستگی نیز مانند دیگر آلام انسانی حضور متخصص و اتخاذ روش های درمانی آزمون شده علمی ضرورت دارد و فرد هم وابسته می تواند طی یک فرآیند درمانی صحیح، بهبود یافته و به سفر لذت بخش زندگی تا مرز خودشکوفایی ادامه دهد.
خارج شده است

alwxbz0ws

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 285
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def870

Beijing daily news (reporter Lou month) the importance of electricity suppliers in the entire business system is increasing, the industry's loss rate is also included in the national commercial loss for the first time. Yesterday, Beijing Daily reporter from the China Commercial Federation of commercial loss prevention Professional Committee (hereinafter referred to as the ACCCIM would be loss prevention committee was informed that, business loss in the last year rate of 1.65%,golden goose outlet, which was higher than that of 1.59% of shops.
 Chinese Association survey Security Committee, the electricity supplier produces loss is due to return, inventory loss and damage caused by. The most frequent is generated by the unconditional returns or refund the corresponding costs,hogan outlet, resulting in a loss of business enterprise. Loss prevention Commission director Xiao Ning Cao said, facing the loss of business, loss prevention committee are borrowing from eBay and other foreign business experience,hogan outlet, set for members of the distribution of loss prevention training system.
Last year,hogan outlet, the electricity loss rate of 1.65%: higher than the store for the return of more than
Original title:
 return loss is higher than the store business on
 in the industry view, the final business losses will be passed on to consumers and suppliers,scarpe hogan outlet, resulting in a direct rise in commodity prices,nike tn pas cher, and to intensify the zero for the relationship.
 for business entities,adidas yeezy boost 350, this year's loss amounted to 257 billion 700 million yuan, compared with 219 billion 600 million yuan last year increased. Among them is still the main reason for the loss caused by the loss of up to 44.6%,tn pas cher, about 114 billion 900 million yuan.
Related Articls:
 
 
   Full owner
 
   Shi Yuzhu registered grass root Games trademark accepted Feng Xiaogang blasted back
 
   State Coun
 
 
   However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است
 

این صفحه در 0.064 ثانیه 25 نمایش داده شد.