انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

امید درمانی است که شفا نمی دهد ، اما کمک می کند تا درد را تحمل کنیم .ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: جبران خسارت چگونه ؟  (دفعات بازدید: 3022 بار)

shilan

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +86/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 201
 • خدایا همونی که می خوام کاش منم همونی بشم که میخوای
جبران خسارت چگونه ؟
« : 09 فوریه 2012، 09:19:42 am »

سلام به همه ی همسفر های خوبم
همه ی ما روزهایی داشتیم که به شکلی از خودمون.دوستانمون و خانواده و..جبران خسارت کردیم
خوشحال می شم دوستان همراهی کنید و برای هم از تجربیات این جبران خسارت ها بگیم..
گاهی می ترسیم که این کار رو انجام بدیم و گاهی هم نمی دونیم چطوری انجامش بدیم این تجربیات
می تونه به همه ی ما توی این مسیر کمک بکنه.
خارج شده است
با نگاهی که در آن شوق بر آرد فریاد...با سلامی که در آن نور ببارد لبخند...دست یکدیگر را بفشاریم به مهر..

ali_smt

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 4
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جبران خسارت چگونه ؟
« پاسخ #1 : 02 مارس 2012، 01:14:16 am »

با سلام
این چند ماه میشه که قدم 9 رو کارکردم و میشه گفت تاحدود 30% از جبران خسارتامو انجام دادم ولی قسمت های اصلی و مهمشونو که کل کتاب بزرگ خصوصی درمورد اونها تاکید کرده رو انجام ندادم. اونم فقط و فقط بخاطر اینکه غرور و ترس دو عاملی هستن که نمیذارن اینکار رو به اتمام برسونم.
اینکه با بعضی از دوستام به گونه ای رفتار کنم که روزی در دوران مصرفم یا حتی پاکی به اونها لطمه زده بودم و طرح موضوعهایی که واقعا عرق شرم روی پیشونیم مینشست هدف خجالت زدگی من نیست بلکه هدف برقراری ارتباط صحیح با دیگران و در نهایت با خدا است هدف خدایی هدف پابرروی غرور گذاشتن و اعتراف به ضعفهاست یکی شدن با دیگران وقتی این جریان رو به این گونه نگاه کردم دیدم که واقعا من توی شناسایی غرورم کمتر تلاش کردم و توی این زمینه نسپردم. از خداوند میخوام چون اونم میخواد بتونم جبران کنم اون طوفانی که پشت سر درست کرده بودم.
خارج شده است

saeed32

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 17
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جبران خسارت چگونه ؟
« پاسخ #2 : 27 مارس 2012، 04:51:34 pm »

سلام به همه ی همسفر های خوبم
همه ی ما روزهایی داشتیم که به شکلی از خودمون.دوستانمون و خانواده و..جبران خسارت کردیم
خوشحال می شم دوستان همراهی کنید و برای هم از تجربیات این جبران خسارت ها بگیم..
گاهی می ترسیم که این کار رو انجام بدیم و گاهی هم نمی دونیم چطوری انجامش بدیم این تجربیات
می تونه به همه ی ما توی این مسیر کمک بکنه.
.
سلام دوست من شما 8تا قدم کار کردیدیکنیروی برتر پیدا کردید ویک راهنما دارید.
من تجربه شخصی خودمو میگم شاید کمکت کنه.
من از خانواده خودم شروع کردم وانها را دعوت کردم به خانه ام وقتی دیدم شرایط مهیا است شروع به جبران خسارت  کردم وبه خاطر گذشته از انها معذرت خواهی کردم وهمه از خوشحالی گریه کردندچون قبل از انجمن من یک ادم مغرو وخود شیفته بودم وهیچ وقت از کسی معذرت خواهی نمکردم چون فکر میکردم حق با مناست.
وبیرون از خانواده وقتی می خواستم به کسانی که خسارت زدم جبران خسارت کنم تپش قلب میگرفتم وترس سراغم میامد ودر بعضی مواقع غرور به سراغم میامد واز نیروی برترم کمک میگرفتم وخدا شکر همه منو بخشیدن از این بابت خدا شکر میکنم ودر بعضی مواقع ما نمی توانیم جبران خسارت کنیم مثل رابطهای جنسی چون دوباره خسارت می زنیم.م
من پیشنهاد میکنم ا شما این قدم را کار کنواز فروتنی که داری استفاده کنی واز نیروی برترت کمک بخواهی امروز کسی به جبران خسارت من احتیاج نداره این منکه نیاز دارم تا رها بشم قبل از اینکه بخای جبران خسارت کنی حتما با راهنما ت مشورت کن تا دوباره به خودت ودیگران خسارت نزنی :bravo:
خارج شده است

sedighe

 • منشی(مدیر)انجمن
 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *****
 • امتیاز: +349/-1
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 2,690
 • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : جبران خسارت چگونه ؟
« پاسخ #3 : 02 آوریل 2012، 02:22:17 pm »

سلام دوستان : قدم 8 و 9 من  بارهجوهام درست همزمان با  ديد و بازديد نوروز بود  ...و اين فرصتي بود كه بشود جبران خسارت كرد....قدم 8 و 9 هميشه قابل اجراست . منهم چون  در اين سفر بهبودي با آنها همراه بودم  جبران خسارتها فكرم را مشغول كرده بود ...يك مقداري جبران خسارتهاي فراموش شده داشتم . كه خداوند در ياد آوري و انجام آنها بهم  كمك كرد . ...و مهمتر از همه سعي ميكردم كه خسارت مجدد نزنم و اين جزئي از برنامه تعطيلاتم شده بود . نهايتا تعطيلات خوب و احساس خوبي داشتم  ...از خدا ميخواهم كمكم كنه و توانايي بده كه من قدمها را به مرحله عمل در بياورم و عملكرد داشته باشم ...از همراهي شما هم ممنونم .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

ngfhi3t9we

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 266
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • abc542
Shaanxi spicy
« پاسخ #4 : 20 مه 2016، 12:32:54 am »

Shaanxi spicy
,nike tn pas cher
 "Jiangxi people are not afraid of spicy, Hunan people are not afraid of spicy, Sichuan people fear not spicy." Sichuan and Hunan people eat hot peppers is a well-known,hogan sito ufficiale, in fact Jiangxi people eat chili does not seem to be people speak. In fact,hogan outlet, there is a special place where people like spicy food, it is shaanxi.  Shaanxi rich spicy,hogan sito ufficiale, most concentrated in Guanzhong region. Baoji, Xianyang and Weinan are growing spicy, but to be on quality, yield and reputation,bottes ugg pas cher, it is a spicy Baoji house. Some time ago saw a newspaper's latest news said that Baoji spicy recently won the national geographical indication brand. Baoji hot pepper in Shaanxi and the country's visibility and influence remarkable.  my hometown Fufeng County,stylo mont blanc pas cher, under the jurisdiction of Baoji City,hogan outlet online, where a large area planted with. Spicy like water but not shade, so it is most suitable for growth in sand land. Therefore, we are located in Fufeng County in the south along the coast of Weihe jiangzhang Town,nike tn, song Xiang area is a good place for rich spicy.
Related Articles:
 
 
   
 
   A magistra
 
   I am in yo
 
 
   The dancing circle little drops of water, such as golden dance, happily dizzy wave after wave of vortex. In the face of the wind, with the flavor of the sun, blown chaos of the rhythm of the rain, accidentally bumped into the eyes, so fresh a trace of warmth, self heart leapt, diffuse through the fingertips. Dipped in a drop of rain, on a piece of the sun, write your name, every brushstroke, each stroke, graffiti sunny smile.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 181
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg122
replica hermes jewelry white is the basis of the diet is enough
« پاسخ #5 : 31 اكتبر 2017، 08:38:38 pm »

almost stereotypedly do only reasonable or even dangerous to know the number of fitness and health, white is bvlgari b zero1 necklace replica the basis of the replica cartier love bracelet diet is enough! cheap pandora charms uk it would eat lean. pay attention to vitamin intake, fitness cheap pandora bracelet canada from bvlgari b zero1 replica the people.
   or shredded pork slices. Diet: cheapest pandora bracelets on sale eat more, high carbohydrate content.
 
   http://sledderforums.com/showthread.php?159498-Wholesale-NFL-China-Jerseys-9412&p=236558&posted=1#post236558
 
   http://www.mkulimabora.com/index.php?item/25929
 
   http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-6.aspx
 
   http://www.report.webnets.com.au/#comment-57381
 
   http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22394&pid=91176&page=20&extra=page=1#pid91176
 
   http://jiamei.im/forum.php?mod=viewthread&tid=892177&pid=1020350&page=1&extra=page=1#pid1020350
 
   http://sledderforums.com/showthread.php?159305-adidas-questar-boost-dames&p=236555&posted=1#post236555
 
   http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=273&pid=70083&page=270&extra=page=1#pid70083
 
   http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=159643&pid=270240&page=12&extra=page=1#pid270240
 
   http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=231138#post231138
 
   http://toyotachr.com.tw/forum.php?mod=viewthread&tid=152343&pid=173165&page=1&extra=page=1#pid173165
 
   http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-48598.aspx
 
   http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-11.aspx
 
   http://www.mkulimabora.com/index.php?item/25927
 
   http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=63&pid=70081&page=15&extra=page=1#pid70081
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 74,977
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 74,977
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 74,977
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جبران خسارت چگونه ؟
« پاسخ #8 : 08 ژوئن 2020، 02:33:21 am »

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 74,977
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 74,977
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : جبران خسارت چگونه ؟
« پاسخ #10 : 02 سپتامبر 2020، 05:01:26 pm »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
خارج شده است
 

این صفحه در 0.163 ثانیه 25 نمایش داده شد.