انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

قصد من تنها آن است که تو را باز به خود برگردانم. تو دزدیده شده ای! بر توحجابی افکنده اند و به هر طریق ممکن شرطی ات کرده اند تمام درهای منتهی به خودت را بسته اند. تمامی کار من آن است که در تو درها و پنجره ها بگشایم و اگر بتوانم تمامی دیوارها را فرو بریزیم و در زیر آسمان رهایت کنم؛ آن گاه در خواهی یافت که مذهب چیست...ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: یک تجربه ، یک برنامه  (دفعات بازدید: 2090 بار)

غلامرضا

  • منشی S.A مرد
  • بابا حرفه ای
  • ******
  • امتیاز: +122/-3
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 762
  • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
    • Http://Behboodi.Org
یک تجربه ، یک برنامه
« : 15 نوامبر 2011، 07:45:38 am »

من در طول دوران آشنا شدنم با انجمن دوازده قدمی پرخوران گمنام ، به شدت عصبی شده بودم
چون اصلا فکرشو نمی کردم که در حقیقت ایراد در نوع غذا خوردن منه ، نه در ساکن بودن و راکت بودنش
برای همین شروع کردم به تجربه گرفتن و برنامه های مختلف غذایی ( و نه رژیم درمانی) رو امتحان کردم و به چند تا نکته پی بردم که اونها رو در انتهای کار خواهم آورد
ضمن اینکه ، گفتن این نکته ضروی است که من تو عرض بیست روز نوروز امسال از 600/94 وزنم رسید به 117 کیلو و شاهد عینی اون خانم ... از بچه های تالار بود که وقتی منو دیده بود باورش نمی شد که این اندازه من تغییر کرده باشم
ولی ، شدت و جدیتی که به خرج دادم تونستم وزن خودمو تو عرض کمتر از 4 ماه برسونم به 96 کیلو و هنوزم جا داره و باید هفت یا هشت کیلو دیگه هم کم کنم
............
گفتن این نکته هم ضروری است که :
در تمام کتابهای موفقیت به چند نکته پیوسته و پیوسته اشاره داره
1)- مراقبه کردن و دعا مردن به صورت مداوم و روزانه
2)- ورزش کردن مداوم به صورت نیم ساعت حداقل در روز
3)- استفاده از رژیم غذایی ایده آل که توسط متخصص ارائه می شه و توسط خود شخص با جدیدت دنبال میشه
.....................
بهر حال ...
الف)-
من وقتی پرخوری می کنم که یا در طی روز و در ساعاتی مشخص از میوه جات و چاشت و انواع مغزی جات استفاده نکردم ( ممکنه حتی بجای اونها هله و هوله خورد باشم که به مراتب ضررش بیشتره ) و یا به شدت خودمو گرسنه نگه داشتم (که منجر به گرسنگی و خستگی مفرط و عصبی در من می شه ) و یا اینکه تمرکزم در موقع خوردن غذا به موارد دیگه ای سپرده شده ، مثلا دیدن فیلم تلویزیون و یا خوانن روزنامه و یا مطالب ...
ب)-
اگر همراه غذا ، نان و سیب زمینی و هر چیز نشاسته ای بخورم به شدت منو عصبی می کنه و این اتفاق عصبی شدن در کمتر از سه ساعت در من شکل می گیره و در تمام طول مدت روزم رو در بر می گیره ...
و به سرعت تبدیل به انسانی :
بی تاب ، بدخلق و ناراضی می شم
ج)-
نباید وسط خوراک مایعات بخورم ( ضمن اینکه باید از غذاهای آبکی مانند سوپ ، آش و .. تا حد امکان به شدت پرهیز کنم ) و برای این کار باید نیم ساعت قبل از غذا و تا دوساعت بعد از غذا از خوردن مایعات و آب به شدت خودداری کنم
د)-
خوردن میوه جات قبل از نهار به رفع گرسنگی و برگستن به حالت تعادل کمک می کنه ولی بعد از غذا به شدت غیر ضروری است و شکم رو پر و در موقع خواب انسان عصبی می شه
هـ)-
شب از خوردن شام پرهیز کنم و به جای آن از مایعات که به خواب کمک م یکنند ، مانند شیر که در آن عسل حل شده ، ماست و ... استفاده کنم
ضمن اینکه باید نان را از خوراک شب حذف کرد
ز)-
مراقب طبع خوراکیم باشم ، استفاده بجا از مواد غذایی گرم و سرد به شدت بروی تمدید اعصاب ، تاثیر مثبت دارد
.
.
ممنونم
از تجربه های شما هم استفاده خواهیم کرد ...
خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .
 

این صفحه در 0.056 ثانیه 25 نمایش داده شد.