انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
امتحان ریشه هاست
ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
زندگی چون پیچک است
انتهایش می رسد پیش خدا

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خراب كردم  (دفعات بازدید: 4029 بار)

سعيد..021

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
خراب كردم
« : 22 ژوئن 2011، 08:44:18 pm »

:'(
سلام.شايد از مضوع مطلب متوجه شده باشين :'(
امروز حدود 72ساعت پاكي بودم كه لغزش كردم :'(
از دوست عزيزم رضا خواهش ميكنم امروز باهام تماس نگير كه روم نميشه تلفنت رو جواب بدم :'(
ترخدا برام دعا كنيد :pray:
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : خراب كردم
« پاسخ #1 : 22 ژوئن 2011، 09:18:42 pm »

از دوست عزيزم رضا خواهش ميكنم امروز باهام تماس نگير كه روم نميشه تلفنت رو جواب بدم :'(
.
دوست من سلام
حالت آیا خوب است ؟
آسمانت ابی است
چه خطر دارد عشق
که تو را روی پریدن هم نیست
چه خطر دارد مرگ
که به هوای سر کویت ، عاشقانه ، تا کوی تو ای دوست ، پریدیم و خزیدیم و تو...
کاش میگفتی که با ما هستی...
--------------------------------------------
سعید عزیزم ،
شکست ابتدای راه است
فردا هست
امید هست
پرواز هست
پرنده هست
و تو به امید پرواز فردا زنده ای
امروز برای ما مهم ترین چیزی که می تونه کمک کننده باشه ، تنها و تنها یک دوست بهبودیه
این که تو جلسات رو رها کنی
اینکه تو فکر کنی چه گناه کبیره ای را مرتکب شده ای
اینکه تو فکر کنی دیگه اطرافت خالیست
و کسی غم خور تو دیگر نیست
کاش این بار تو با من تماس میگرفتی و به من می گفتی
که بازهم جلسات هست
امید هست و
فردایی
که تو بتوانی پاک باشی
این آرزوی تک تک ماست
و تمام تلاش ما در این تالار
باور کن
به فدای تار مویت
ولی
تنها نباش
 و
ادامه بده
که بهبودی ممکن است
که
ما
این مسیر تو را
بارها و بارها آزموده ایم
 و
امروز
شاهدان عینی
این جلساتیم
و من
رضا هستم
5 سال و چند ماه پاکی
و آرزومندم و دعای من اینست
که بتوانم
چیپ یک ماهگی ات رو خودم بهت بدم ...
باور کن ، این رو از ته قلبم می گم
...
دوست دارم
و مشتاقانه منتظر خبر بهبودی تو هستم
.
همرا با عشق :
رضا - بیل
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #2 : 23 ژوئن 2011، 02:26:02 am »

سلام آقا سعيد
آتش بگير تا كه بداني چه ميكشم      احساس سوختن به تماشا نمي شود
يادمه وقتي لغزش كردم تنها چيزي كه من رو بلند كرد.تنها چيزي كه تونست دوباره بهم انگيزه بده.همين دوستاي بهبودي بودن دوست من.
همين اعتماد بود.همين عشق بدون قضاوت و خالصانه همدردام بود كه بلندم كرد. يادمه ميترسيدم بگم كه لغزش كردم حالم بد بود
يه كتاب دارم جملات بزرگان توشه بازش كردم يه حديث اومد از حضرت علي گفت ترسو را توفيق و كاميابي محال است.
چه تاثير شگفتي داشت روم. ميگفت برو جلو نترس بلند شو و دوباره بخواه كه پاك بشي پاكي و آرامش حق تو هست.
وقتي زمين خورده ها برمي خيزند ،آسمان به احترامشان سر خم ميكند...با بال شكسته پر گشودن هنر ماست.
آقا سعيد بعضي موقع ها اين لغزش ها خودش يه بهونه اي ميشه كه جدي تر بشيم در هدفمون. من خودم اگه لغزش نميكردم شايد حالا حالا ها
انقدر منيت در من بود كه قدم ها رو جدي نميگرفتم و شروعشون نميكردم.الان ارزش تك تك اين لحظات رو درك نميكردم.
اقا سعيد شما شجاعي و لايق پاكي و آرامش
به اميد روزي كه همينجا يك سالگيت رو در كنار هم جشن بگيريم
« آخرين ويرايش: 23 ژوئن 2011، 02:47:49 am توسط sara »
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
« پاسخ #3 : 23 ژوئن 2011، 09:17:51 am »

رفتن    به معنی رسیدن نیست
اما
برای رسیدن
باید که
رفت!!!
این را به من آموخت
پرنده ای که مرده بود
که
پرنده مردنی ست
پرواز را به خاطر بسپار!!!!
سلام سعید . من وحیدم بیست و هفتم این ماه (یعنی تیر ماه )پاکیم میشه 6سال اینو نوشتم که بدونی منم از جنس خودتم منم تمام این روز هارو گذروندم و خوب میدونم که چی میگی و چی میخوای  این اولین یرخورد ما (من و تو) هست و خوشحالم که برات پیام میزارم . میخوام بگم کار تو طبیعی ترین کار یک مصرف کننده مواد مخدره پس اصلا به خودت ایراد نگیر.اما قبل از لغزش تو 72 ساعت پاک بودی این مطلب از لغزشی که کردی مهمتره و برای این کارتو باید تشویقت کنم :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:تو سه روز کار بزرگی انجام دادی که خودت نمیبینی تو در واقع به مواد تونستی بگی نه...نه...نه برای مدت سه روز گفتی نه و این خیلی مهمه . اصلا از خودت ناراضی نباش و دوباه شروع کن اگه قرار باشه با شکست های کوچیک میدونو خالی کنی که جنگجو نمیشی پسر خوب،دوباره بلندشو و برو جلسه ما دقیقا همون موقعی که فکر میکنیم این کار از دستمون ساخته نیست باید شروع کنیم چون با تمام وجودم بهت میگم که این کار از دست تو بر میاد و میتونی بازهم به مواد بگی نه برو جلسه و از اول شروع کن مصمئنم که میتونی چون خدا با تو و تمام کسانیه که راه های مخرب گذشته ی خودشونو میخان تغییر بدن .این رو هم همیشه یادت باشه لغزش مال من و تو هست پس نگران نشم به قول خداوند مهربون همه ی ماها صد بار اگر توبه شکستی باز آی. به امید موفقیت... :pray: :pray: :bravo: :bravo: یک شعر از دوران بچگی امون برات بنویسم تا بدونی چقدر ساده و پر مغزه ... یه توپ دارم قلقلیه سرخ و سفیدو آبیه  میزنم زمین  هوا میره  نمیدونی تا کجا میره .......  به شعر توجه کن ما انسان ها باید زمین بخوریم مثل اون توپ تا بتونیم پرواز کردنو یاد بگیریم خوشحالم که یک دوست خوب مثل تو پیدا کردم اگه به کمک احتیاج داشتی این شماره منه09151037633 یک تک زنگ بزن خودم باهات تماس میگیرم هر موقع از شبانه روز هم که بود اصلا مشکلی نداره تو فقط زنگ بزن . منتظر تماست هستم .     وحید . ط
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
« پاسخ #4 : 23 ژوئن 2011، 09:22:13 am »

صداقت تو دربیان  این اتفاق یعنی شروع پاکی خداگونه
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

shilan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 201
  • خدایا همونی که می خوام کاش منم همونی بشم که میخوای
« پاسخ #5 : 23 ژوئن 2011، 11:42:11 am »

این جمله برام خیلی آشناست خراب کردم آره همه چیزو خراب کردم
داشت خوب پیش میرفت چی شدم یه دفعه؟
دقیقا جمله ای هست که بارها برام اتفاق افتاده اوایل بیشتر
خیلی بیشتر و به مرور یه کمی کمتر ولی هنوزم گاهی برام پیش میاد

اولین بار ها اول موبایلمو خاموش کردم
حس نا امیدی همه وجودمو گرفته بود میگفتم این همه همراه داری باز..
این همه دوستشون داری و دوستت دارن باز..
اصلا اگه بگم شاید دیگه دوستم نداشته باشن ازم ناامید بشن

اما هرگز صدای امید بخش راهنما و دوست گلمو رو یادم نمیره
وقتی گفت همه ما این مراحل رو  داریم و طبیعیه جز مسیر هست خودتو محکوم نکن شیلان
 این حسات یعنی تو داری تلاش میکنی
یعنی تو مسیر هستی
 صدای هر دو دوستم
هیچ فرقی نکرده بود تازه امیدوارتر هم شده بودن و به قول آقا رضا تو دلم امید میدادن که باز فردایی هست.... ..
خارج شده است
با نگاهی که در آن شوق بر آرد فریاد...با سلامی که در آن نور ببارد لبخند...دست یکدیگر را بفشاریم به مهر..

mira

• میرا
  • بازوی نارانان | آلانان
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 950
« پاسخ #6 : 23 ژوئن 2011، 05:20:58 pm »

سعید عزیز
اینقدر دوستان عزیز من خوب و کامل برات نوشتند که احساس می کنم چیزی برای گفتن من  باقی نمونده .
ولی حالا اینجام بیشتر از این که برای تو اومده باشم برای خودمه که می نویسم .
من خودم مدتهاست تو لغزشم ..... پاسخ دوستانم رو که  خوندم احساس کردم مخاطب همه اونها من هستم  .
رضا ، سارا ، وحید ، مهتاب و شیلان نازنین همه دارن  با من حرف می زنند .
می دونم که مدتی هست که اون نقص قدیمی من که باعث میشه همیشه خودمو سرزنش کنم ، همیشه از خودم ناراضی باشم بیشتر تلاشها و کوششهامو نبینم و براش ارزشی قائل نباشم دوباره خودشو به من شدیدا نشون داده یعنی من بهش این اجازه رو دادم...همونطور که تو بهش این اجازه رو دادی که سه روز پاکی بارزشتو نبینی یا به قول وحید سه روز نه ، نه ، نه گفتنتو 
می خواهم جمله ای رو که این چند روز با خودم تکرار می کنم رو برات بگم :
مگه چه مدته که تو برنامه ام؟
من حقیقتا چند ماه هست که وارد انجمن شدم ولی انتظاراتی که از خودم دارم فکر کنم از مجموع خواسته های همه بچه های انجمن از خودشون بیشتره
در این چند ماه شاید 10 بار هم جلسات عمومی نرفتم و تازگیهاست که مرتبا جلسه رو میرم و راهنمای خودم رو هم هفته ای یک بار میدیدم که اون هم بارها و بارها شده بود که براش کار پیش می اومد و یک بار بیشتر در ماه نمی دیدمش.... توقعات و خواسته ها و انتظاراتم از خودم بالا نیست بلکه  حقیقتا نا محدوده هیچ حدی نداره چون هیچوقت راضیم نکرده...و حالا اینجور داره آزارم میده ، انرژیمو از من می گیره و نا امیدم میکنه..و شاید همین اتفاق هم داره برای تو می افته
سعید عاشقانه ترین کلمات اینجا برای تو گفته شده...همه از زیباترین بخش وجودشون برای تو گذاشتند...من برای تک تک حروف و کلماتی که اینجا نوشته شده ارزش قائلم ...و این توجیهی هست که براش دارم :
(( فقط حضور خدا در این جمع چند نفره کوچیک میتونه این همه عشق و زیبایی ایجاد کنه ))

خواهش می کنم آروم باش.....من هم همین تلاش رو می کنم...آروم بودن...حتما پس از اون امید هم به سراغمون می آد .
شکست ابتدای راه است
فردا هست
امید هست
پرواز هست
پرنده هست
و تو به امید پرواز فردا زنده ای
خارج شده است

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #7 : 23 ژوئن 2011، 09:05:44 pm »

سلام من کوچیک تر از اونم که بخوام چیزی بگم...
راستش در مورد دلداری دادن هم خیلی مشکل دارم.فقط میتونم گوش بدم.
اما یه مقایسه ای بین جوابهایی که دوستان در جواب شما و مطلبی که با عنوان "تجربه امروز من" گذاشتم داشته باشید.
یکی از چیزهایی که نشون میده این هستش که این پایان راه نیست برای شما و همچنان راه به روی شما باز هستش.خوبیش اینه شما مثل ما بچه های کودا وقتی لغزش میکنین مورد لعن و نفرین قرار نمیگیرید.این آغوش باز دوستان رو بپذیرید و درش آرام بگیرید...و ببینید که چقدر کسانی که شما رو درک کنن وجود دارن.میشه به امیدشون پیش رفت مگه نه؟
دوست عزیز همیشه توی زندگیم دوست داشتم اگر کارم جایی گره میخوره تنها این گره به خودم بسته باشه.بستگی به خودم داشته باشه.دو سمت طناب خودم باشم.چون در این صورت لازم نیست با چیز غیر قابل پیشبینی جز خودت کار کنی.فقط خودتی و خودت.مثل مورد شما...
شما یکبار تونستید این راه رو طی کنید پس باز هم میتونید..هر چیزی شروعش دشوار ترین قسمتشه.و شما این اراده و انگیزه رو داشتید که شروع کنید..
براتون بهترین ها رو ارزو میکنم...
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

محمد حسین

• گردانندگان انجمن
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
  • خدا گفت:همیشه در ملکوت من همیشه جایی برای تو هست،
« پاسخ #8 : 24 ژوئن 2011، 07:55:15 pm »

سلام
سعید جون سلام من محمد حسین از شیرازم
احساس میکنم خیلی به من و ما نزدیکی چون کاملا درکت میکنم چون کاملا حست میکنم .قصد من و بقیه بچه ها اصلاوابدا ترحم و دلسوزی نیست .اصلا مهم نیست که ما زمین میخوریم مهم اینه که بلند میشیم. تو کتاب یادداشتهای غار نوشته که لغزش باعث میشه که یک نفر به تسلیم و پذیرش برسه .خداکنه که این لغزش برا توهم باعث تسلیم کامل و پذیرش بیشتر بشه .
یادت باشه:
1-تو یه تجربه بیشتر ما که لغزش رو تجربه نکردیم داری.
2-لغزش برای معتاد نیست برای معتادیه که اصول رو رعایت نکنه ببین کجای کارت میلنگه.
3-شهامتت قابل ستودنه و بهترین کارت اینه که از اشتباهت سحبت و مشارکت کردی این یعنی دیگه نمیخواهی این کار رو بکنی
4- اگه به من با ده سال سه ماه پاکی بگن یه پیام به تازه وارد بده میگم
    جلسه      جلسه     جلسه
خارج شده است
اگر خواهان بارش هستید ریزش داشته باشید

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Independent warm autumn
« پاسخ #9 : 27 آوریل 2016، 02:03:08 pm »

Independent warm autumn
 autumn, is beautiful. Patches of red maple leaf,hogan outlet online, fluttering leaves yellow,hogan sito ufficiale, beauty in a red, beauty in a golden! Xiunv is the piece of the map known as the golden leaves, Montreal, carefully view is very beautiful.  autumn has been deep, the wind is cool,louboutin pas cher, the north is the south wild goose fly, flowers wither miserable! In the Yellow patches of grass. The trees leaf cicada was turned into bed, the next sound Yin Ming floating in the light they watch!  autumn cloud, is laid back, a white, a blue, free floating in the sky. In the light of heart from care, self-assured or supercilious walk. Where does the cloud float to where? Seems to want to leave the world vent, disgusted with grief at separation and joy in union! They can be a piece of pure land? Now really want to turn this piece of white clouds, floating to your world, where you are there for me personally bubble lotus tea!  a leaf suddenly drifting, falling on my feet, as if suddenly blew away the beauty of autumn, inexplicable sadness. The chrysanthemum fragrance in September, who blew a tenderness? Who want to like a leaf falling! Miss walk in the autumn, filar silk to the marrow, once beside the path,hogan outlet online, you accidentally picking the roadside lean yellow flowers,scarpe hogan outlet, how know behind a piece of broken my heart. < br / > < br / > where autumn wind to < br > < br / > rustling send group < br / > < br / > towards to the courtyard tree < br / > < br / > the solitary guest first to hear < br / > < br / > can't remember who wrote the poem! But I like it very much. In the autumn wind, independent of me, is not a lone guest! Stand at the end of the day, singing that song, waiting for the show since the dry autumn, let the tears flow! Once the trials of a long journey approached,goyard paris, missed, and cloudy this life,hogan sito ufficiale, you are just a traveler can only let me in the rain. The past has been hidden in the light brow was cool hand painted a month. < br > < br / > shallow times in the season of your masterpiece, the relentless wind blowing I can not find the direction, people say that memories are painful again, burdened with the sweetness of love and other greenish yellow, let the heart in pain here and here hurt you with a chuckle holding my hand go with your palm. Struggling in the warmth of your once, my fragile pretend to be strong!  < br / > in the coming near the end of autumn, I alone guarding this empty city, with lonely to open a small window, lonely woven curtain,hogan outlet, white as moonlight. I >
Related Articles:

Light pull

The blood

The red Mo

I thought I could just use this time for an interview. Think of here, in the heart of the United states. After class will be finishing the book to the direction of the bus station, although this city has been living for two years, but found the road to Chi this problem, or I can not overcome the fatal problem according to law. Holding the roadmap to advance a good check, find the 105 bus, GPS bus information platform show there are 2 minutes.
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,469
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,469
« پاسخ #11 : 28 سپتامبر 2019، 06:54:13 pm »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است

این صفحه در 0.294 ثانیه 27 نمایش داده شد.