انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر کجا هستی باش
آسمانت آبی
و تمام دلت از غصه دنیا خالی.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: و خداوند همچنان چيره دست ترين هنرمندان است  (دفعات بازدید: 3649 بار)

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244

Ice Crystals

Bird of Lights

Earth's Belly Button

Flowery Pathway

Porco Rosso's Secret Base (alluded to the 1992 Miyazaki 's animated feature film Porco Rosso)

Sea Shells

Misty Forest

Lenticular Cloud

The Marks of Wind

Rays of Dawn

Wave of Clouds

Yellow Stream

Dreamscape

Paradise

Blue Planet

نه سلامم  نه علیکم
نه سپیدم   نه سیاهم
نه چنانم که تو گویی
نه چنینم که تو خوانی
و نه آنگونه که گفتند و شنیدی
نه سمائم  نه زمینم
نه به زنجیر کسی بسته‌ام و بردۀ دینم
نه سرابم
نه برای دل تنهایی تو جام شرابم
نه گرفتار و اسیرم
نه حقیرم
نه فرستادۀ پیرم
نه به هر خانقه و مسجد و میخانه فقیرم
نه جهنم نه بهشتم
چُنین است سرشتم
این سخن را من از امروز نه گفتم، نه نوشتم
بلکه از صبح ازل با قلم نور نوشتم ...
گر به این نقطه رسیدی
به تو سر بسته و در پرده بگویــم
تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی
خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی
تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی
تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی
تو خود اسرار نهانی
تو خود باغ بهشتی
تو بخود آمده از فلسفۀ چون و چرایی
به تو سوگند
که این راز شنیدی و نترسیدی و بیدار شدی در همه افلاک بزرگی
نه که جُزئی
نه که چون آب در اندام سَبوئی
تو خود اویی  بخود آی
تا در خانه متروکۀ هرکس ننشـــینی و
بجز روشنــی شعشـعۀ پرتـو خود هیچ نبـینـی

و گلِ وصل بـچیـنی

خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

نه سلامم  نه علیکم
نه سپیدم   نه سیاهم
نه چنانم که تو گویی
نه چنینم که تو خوانی
و نه آنگونه که گفتند و شنیدی
نه سمائم  نه زمینم
نه به زنجیر کسی بسته‌ام و بردۀ دینم
نه سرابم
نه برای دل تنهایی تو جام شرابم
نه گرفتار و اسیرم
نه حقیرم
نه فرستادۀ پیرم
نه به هر خانقه و مسجد و میخانه فقیرم
نه جهنم نه بهشتم
چُنین است سرشتم
این سخن را من از امروز نه گفتم، نه نوشتم
بلکه از صبح ازل با قلم نور نوشتم ...
گر به این نقطه رسیدی
به تو سر بسته و در پرده بگویــم
تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی
خودِ تو جان جهانی
گر نهانـی و عیانـی
تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی
تو ندانی که خود آن نقطۀ عشقی
تو خود اسرار نهانی
تو خود باغ بهشتی
تو بخود آمده از فلسفۀ چون و چرایی
به تو سوگند
که این راز شنیدی و نترسیدی و بیدار شدی در همه افلاک بزرگی
نه که جُزئی
نه که چون آب در اندام سَبوئی
تو خود اویی  بخود آی
تا در خانه متروکۀ هرکس ننشـــینی و
بجز روشنــی شعشـعۀ پرتـو خود هیچ نبـینـی

و گلِ وصل بـچیـنی

.
افق عزیز
خداوند تنها هنرمندیست که می تواند شتر را به پلنگ و گاو پیوند بزند و از آن موجودی به زیبایی زرافه بیافریند و در چرخه طبیعت برای آن جایگاهی زیباتر درست کند
اما ...
ما چطور می توانیم آن زیبایی ها را ببینیم ؟
آیا از دید دوربین ، دیدن این عکس های خارق العاده برای شاهد او بودن کافیه
یا من می تونم با دقت در نگرشم به صورت روزانه عهدم رو با نور تمدید کنم ؟
کدام یک هنرمندانه تر است
دیدن هنر یا آفرینش اون
بارها کتاب ابی سهراب ، نقاشی های پیکاسو و مجسمات داوینچی و فیلمهای ... و ... رو دیدم و هنری رو در اونا درک نکردم
(می تونی کله گاو پیکاسو رو که با زین و دسته دوچرخه درس شدن ببینی (ولی امرز زیبایی رو در نگاهم هماهنگ می کنم حتی دردین یک مگس ، در خلق دعاهای روزمره ، در درک تو دوست خوبم و ...
کدام یک هنرمندانه تر است
اینکه تو فطرتا خلاق و آفریننده باشی و یا اینکه من معیوب ، منی که نمی تونم زیبایی را درک کنم ، آنها را بتوانم بجای خودش ببینم ...
حق انتخاب با توست ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما

خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

خدايا ... رويش يك دانه تمام عظمت تو را فرياد ميزند !!

« آخرين ويرايش: 20 دسامبر 2014، 01:21:55 pm توسط sedighe »
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

دشت لاله های وازگون یکی از دیدنیهای استان چهامحال و بختیاری است.

خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : و خداوند همچنان چيره دست ترين هنرمندان است
« پاسخ #12 : 17 سپتامبر 2015، 09:00:39 am »

خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
Don't miss the real super star TEDA lazy Yaodao let Lu Hujing tremor
« پاسخ #13 : 27 آوریل 2016، 10:33:12 am »

< p > than Yu genwei, Wang Xinxin no super component and pinning force; than horses pull,sac goyard pas cher, Wang Xinxin ball breakthrough and defense has insufficient; and Hao Junmin,bottes ugg pas cher, Wang Xinxin also does not have kick an excellent assists.
< p > Hleb is lazy, he can find any excuse to refuse the training, he can be returned overdue vacation did not return, he even arrogant attitude towards the side of the people. But as long as the play, Hleb is super Zhu Qiang nightmare.
Don't miss the real super star TEDA lazy Yaodao let Lu Hujing tremor
< p > TEDA lost at home to Shide somewhat surprised, after all, TEDA has long been at home lost to rivals and the team at present momentum at the right moment. The process of the whole game, Blackburn Shide more deserved the victory. Although the opening occupy ball absolutely initiative, but Shide to strengthen closing down, TEDA smooth cut with the complete destruction, South Korea coach with Korean,hogan outlet online, let TEDA midfielder lose the rhythm.
 opponents led by the nose in their home court, this is for a long time have not encountered TEDA problems. TEDA in the frontcourt in recent seasons has no shortage of people can control the rhythm of the game. From Yu genwei to and have contemporary Bogdan - Mara, hereafter Hao Junmin and Han Yanming, have let the TEDA plays the rhythm of the initiative in the competition. But Wang Xinxin's ability, but not enough to make up for the gap caused by Hao Junmin and Han Yanming together.
 Haan is more suited to shadow striker Wang Xinxin in midfield and also upset. And at the beginning of the season, Wang Xinxin is really just the team's third choice in midfield. Arie Haan tried to retain Hao Junmin,sac goyard pas cher, by him as a central midfielder to develop tactics, but has never intended to Hao Junmin chose the Schalke 04. And after the Hao Junmin, TEDA also once and small Hleb have been in contact, but due to the price of treatment and other factors, TEDA has not been able to sign the lazy but quite talented attack hand.
 in another field >
 in TEDA second rivals after the equaliser, the rest of the play is like a fly without head. Haan has had to adjust, he changed the team's midfielder Wang Xinxin. Although Liaoning after join TEDA has not fans to obtain true recognition,hogan olympia outlet, but in him after the end,hogan outlet online, TEDA midfielder in more serious confusion.
< p > Wang Xinxin's strength in the super isn't bad, but if yu genwei and before, Mara and Hao Junmin comparison, he is indeed TEDA into the Super League after the most vulnerable a midfielder. Although his strength to be able to control the ball, let the team formation calmly pressed on, but the Raiders force on the lack of let him this point on not playing rhythm changes.
 became the TEDA this season's failure. Both before and after Jose Yim Yela Jerzy, the offensive capacity is indeed limited. If Yim Yela Jerzy is then used to be smuggled goods,hogan sito ufficiale, the Chilean international Jose is past it. At least the Dalian game, he lost the opportunity to destroy the other pole broke the confidence,scarpe hogan outlet, but also indirectly led to the failure of the team.
Related Articls:

home court ticket sales hot

"I have a

We don't want the children so disgusting, their first normal point, not sensational not hypocritical. Convey the newspaper radio and television film and other public media content, adults should also think, the children will also receive all of this. This is the education should have a ring, belong to the category of social education.
خارج شده است

این صفحه در 0.07 ثانیه 25 نمایش داده شد.