سوال 5 _ قدم دوم الانان

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

جاپا :

این رویای مردی است که جاپایش برای او در زندگی درسی بوده است .
خواب آن مرد اینچنین بوده است :
آن مرد در زمانانی که از کوهها و صخره ها و جاهای صعب العبور می گذشت جای یک جفت کفش می دیده است ولی در قسمتهای صاف و تپه مانند دو جای پا مشاهده می کرده .
او رو به خدا می کند و می گوید :
خدایا چرا تو من را در راههای آسان همراهی می کنی ولی در جاده های سخت مرا تنها می گذاری ؟
خدا می فرماید :
در زمانی که به راحتی راه می رفتی ، همراهت و در کنارت بودم ، ولی در جاده های سخت تو روی شانه هایم بودی و تو را به دوش می کشیدم.

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 5 _ قدم دوم الانان  (دفعات بازدید: 3282 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 5 _ قدم دوم الانان
« : 29 ژوئن 2011، 03:17:21 pm »

آیا من احساس هدایت روحانی در خودم می نمایم ؟ چگونه ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

somaye

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 530
  • ما بیشتر از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از وقایع
    • shemis
پاسخ : سوال 5 _ قدم دوم الانان
« پاسخ #1 : 16 فوریه 2012، 10:42:07 pm »

بله
زمانیکه من دست از کنترل کردن دیگران بر می دارم.
زمانی که از زیر بار مسئولیتهای غیرممکن خود را خلاص می کنم.
زمانیکه به خاطر هر چیزی که خدا بهم داده سپاسگزاری می کنم.
زمانیکه به دیگران اجازه میدهم که زندگی کنند.
زمانیکه در هر کاری از خدا کمک می خواهم
خارج شده است
عازم یک سفرم،سفری دور به جایی نزدیک،سفری از خود من تا خودم،مدتی هست که نگاهم به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
پاسخ : سوال 5 _ قدم دوم الانان
« پاسخ #2 : 28 اوت 2012، 01:50:58 pm »

با کنار گذاشتن کنترل و پذیرفتن بیمارم.
با شناخت نقصها و اقرار کردن آنها.
 با تمرکز روی بهبودی و  ترجیح دادن معنویات به مادیات
حس زیبایی در من شکل میگیرد که مرا به خدا
نزدیک میکند
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def870
20 after me..
« پاسخ #3 : 07 آوریل 2016، 04:40:14 pm »

20 after me,goyard soldes.
 < br / > don't believe love is love at first sight, also do not believe anything feeling,hogan sito ufficiale, after the age of 20,nike tn pas cher, we must learn to sense things. Not all things to feel all right,hogan outlet online, there are some things to learn to think, learn to reason things. Because out of society, there are many things we are not allowed to make mistakes, just wrong may be a lifetime!

< br / > 18 years old, you might be when you are a child,scarpe hogan outlet, but after the age of 20 with a lot of things that you should learn empathy, not that we do not understand you, but what you do let us have been troubled. Also errors at the beginning, everything about you, including depressed mood we all inclusive, but if do it for a long time,tn homme pas cher, sorry,nike tn pas cher, no one would want to in such careful work in the atmosphere, like fear stepped on a landmine.

20 years later they have to learn to be self regulating, what is not to rely on others! Don't envy others of this would be that, there is no thought no one was born what are the others is also a step by step to learn,tn requin pas cher, why don't you like others willing to step out of it? Learned after his

Related Articls:

No, the traveler

behind a strong man there is

write to sb

The boy don't know what consciousness asked: why don't you come!     girl: I came back home! My mom doesn't agree with me two! I was engaged to another man! My dear, but you don't worry I will always love you! I will not fall in love with someone else!
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Alex Hua Tian technology 50 million capital acquis
« پاسخ #4 : 17 آوریل 2016، 01:30:07 am »

::
 Mike photoelectric mainly engaged in LED backlight source packaging and LED lighting lamps R & D and production. Products are mainly exported to Europe, America,nike tn pas cher, Asia, Australia, the Middle East and the domestic market, widely used in mobile phones,air max pas cher, digital cameras,hogan sito ufficiale, portable DVD, GPS and indoor lighting, etc.. Companies to increase Mike photoelectric and implement of its holding to improve the company in the field of packaging industry chain, and further optimize the industrial layout, enhance market competition ability, is conducive to the realization of the company's development strategy in the field of packaging.
 also disclosed a quarterly,golden goose saldi, the first quarter of 2015 the company achieved operating income of 737 million yuan, an increase of 13.20%; net profit of 64 million 265 thousand and 300 yuan, an increase of 31.26%. The company expects 1-6 months of 2015 attributable to shareholders of the listing Corporation's net change in the range of -2.09 yuan 167 million billion yuan, net profit margin of 20%-50%. The main reason for the changes in the performance of system with the implementation of the company to raise funds for investment projects,scarpe hogan outlet, the company continuously improve the capability of integrated circuit package.
< p > Huatian Technology (002185) April 28 evening bulletin,hogan sito ufficiale, the company on April 28 and Chen Sunan, Fu Lun de company, Mike photoelectric signed the capital cooperation framework agreement ", the company intends to cash in two phases to Mike photoelectric capital increase, increase the total amount of 50 million yuan. The capital increase is completed,air max pas cher, the company will hold 51% stake in Mike photo. The Future Ltd will according to the performance of Mike photoelectric, that the right time to buy the remaining shareholders holding Mike photoelectric all or part of the equity in the company.
 Yong Wei Mike holds a 100% stake in global photoelectric. Chen Sunan Yong Wei global 100% stake, is the actual controller Mike photo. Mike photoelectric 2014 annual and 2015 1-3 operating income was $10,air jordan pas cher, 000 and $10, 000 respectively, net profit of yuan and -76.61 million.
Related Articls:

The next life, I will turn you into another butter

554_ 12 _ moron

Holding their increasingly thin body, trying to find a moment of warmth, this time helpless like a little match girl, perhaps the more often the more the more you want to get it. At the moment, cool has to hide me sleepy frozen up, it seems that this night is a sleepless night.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
201314, love you for life
« پاسخ #5 : 30 آوریل 2016، 07:21:31 pm »

the sea did not change, the world has no end, hand in hand, similar to white, sincere heart, still love!  Huan is a dream, a song of the millennium love is for you, through the window, review, smile, you are my only heart. < br / > happy dream, time words to the old and ushering in the new, the mid suisui, eternal love, love you is my constant pursuit, love you is my only happiness. < br / > heart painting a circle, take you around in the middle,golden goose outlet, the vast land, love, is imprisoned for life, then you are my dreaming heart knot, yunyun of a floating life, have you, I don't want to out of the surrounded by love, gentle enough to warm a lonely night. < br / > I in the open field prone body quietly waiting, waiting for the meteor pierced the darkness of night, the very honest face fixed, the dark corner light, warm, release a dream of love, through the ends of the earth, through frozen time, keep a heart jump, Hou a soulful, continue to love. < br / > legend in the end of the world does not appear, once the panic caused riots in a love, I do not have to love and fear,hogan outlet online, and I know that I have an everlasting, world is still quiet looking at each pair of lovers,tn pas cher, 2012 December 21, into the rebirth, we, in order to meet the rebirth, I am under a vow, fold the impetuous walk slowly, back bags of love continue to proceed to find our soul stirring. < br / > remembered you said "tomorrow is the end of the world, I'm afraid may never see to you" love regardless of life and death, love has no distance, love is for you sprinkle a cavity blood, even if live far apart from each other, life and death go hand in hand. I in the heart of a dark corner, found a love, even if the end of the world really, still retaining not love your pace,golden goose scarpe donna, the embodiment of love just a tiny eyes,hogan outlet, a tear in the eyes only for your flow, because Acacia bitter, just want to life, to accompany you around. < br / > waiting may be a test, sincere feelings weathered will be more firm, so I believe our love never deteriorates, our love will never disappear, perhaps, a process we must experience, there is a waiting for us to expect to make up, a helpless we have to smile to the face, the only two hearts, it is our common waiting for love. < br / > you smile, every move deeply printed in my heart, when love you more than yourself, you can say with smile: fool would believe your nonsense, the heart that a excited, just leave it to me to guide, along the direction of love has been down, I would like to give everything to maintain a permanent dream, regardless of sickness and death, trials and hardships. < br / > ear always sounded married on the day of the song lyrics,goyard prix, niaoniaoyuyin,hogan sito ufficiale, happiness is long, regardless of the body in where,hogan outlet online, whether snow frost, always linger in my heart, warm every inch of heaven, all belong to my own, to be wrapped in your gentle love, lucid and elegant appearance moment never fire >
Related Articles:

Suddenly t

Father, let me hold your hand

The Acacia condensed in the peach, and so you

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Because of falling in love with you
« پاسخ #6 : 04 مه 2016، 04:02:10 am »

< p > but you go, take the all solid, leaving me only sad ending, a single incomplete heart,hogan sito ufficiale, a difficult to heal the pain. We only have a deep scar left. Because of falling in love with you,sac goyard pas cher, I can say: I love you, how much I want to see you. Although I do not know you in which unknown far away, as long as you are in, the wind
 song is still, but people have gone. The first time you see the sky under a light rain, you stand in the rain, look more blurred. Looking out of the window of the rain dripping Lili,scarpe hogan outlet, hazy, poetic. The campus in the rain seems to be covered with a thin veil. Everywhere is a pair of couples, enjoy the rare romance.
 will bring to my thoughts, the rain will tell you how much I want to see you.
 there is no reason of bitterness. Looking across from the left of the sixteenth cherry trees, with your shadow trance. I began to imagine every day, the past can be repeated, time can be reversed, we can return to the past, I will use my life to write a happy story for our story,hogan outlet online, happy ending.
< p > I sit at the window, let the mingled with the rain wind beat in my face, no feeling of pain in the silent spread to the heart. The second time to see you,hogan outlet online, whether God is doomed, lonely night,goyard paris, there is a you. Time is always very difficult to pass the boring,ugg pas cher, lonely night left the sky elves. Late at night, sleepless,mont blanc pas cher, pour a cup of tea, listening to
Related Articles:

For you, wrote the first such an awkward sad

Honey, let

To have your old time, as well as the future

At that time I always thought that after 80 is only a synonym for a generation of writers. And then know that this is the name of our generation. We have been underestimated, being laughed at. In my opinion becomes not us, is the society, because the society has become too new, after all 60, 70 few people will worry about the house, but will not want to buy what car.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Pinocchio love methodology improper care how God Green Tea bitch
« پاسخ #7 : 05 مه 2016، 04:45:25 am »

boss recently told me funny than Tucao apart to dig some skin dry cargo, Shaoxing
 in the various anti human anti human anti science architecture position all play a times, it is to let the male vote in the Asia Pacific region have very broad waist force (due to the girlfriend and sparring) and this time,nike tn soldes, the merciful Portsmouth writers finally let them see the prominent lumbar disc recovery dawn this is not only a kiss, they both romantic and convenient to use, but with a bang "foreplay kissing hand", does not seem to acrobatics, GB, artistic gymnastics like what the full range of tribute, difficulty index one and a half stars, and kiss off to face and mouth, to achieve 100% only a small reduction not worth mentioning,basket tn requin, you need to go to buy a snow machine and then contract the whole road, the best way to let the baby (Li Zhongshuo you need for our older 3S lady rate Take the responsibility of 80% you made it?! ).
 Green Tea was improper, how to make a man of God?
< p > it is well known that apart from outside the TVN kimchi plays mostly belong to the pure hanging, ershiqiba years older men and women also stubborn retains sand gecko also is not what fresh thing, I do not know their radio and television is not also stipulates that after the founding of the people's Republic of China of animals shall not be allowed without ejaculation. Ah no, into the essence of it? But even so pickle writers also do our best in the system make breakthrough even wrapped in a chastity belt to the romantic maximization, tiptoe to kiss, kiss lifts, Thomas cyclotron rotation three weeks semi gliding kiss, Armstrong cyclotron accelerated jet Armstrong gun kiss...
< p > in accordance with kimchi series has always been the urine of the eighth set must be forced to pink, let men and women main "first kiss" arouse audience,tn requin pas cher, "Pinocchio,air jordan pas cher," nature also cannot avoid custom, is the so-called untouchable SBS, water in kiss, and we are most concerned about only their causes, the, long, and postural.
< p > did not expect the park screenwriter honest not bully me, the kiss is like "listening to music" Confessions of a kiss, not the star you "as a temptation kiss, but did not go traditional girl comic ground fall collision kiss" route, but genuine Tongsouwuqi sexual gratification and sealed a kiss. Gratifying, two nephew finally tongtongkuaikuai about, happy indeed to the velocity of light is too, Lun's heart almost hold not to live, may I take the liberty to ask a sentence, at this speed is not can successfully play to set sail after marriage?
< p > in addition to the seal of the kiss, 7, 8 sets of pink play really dense have excess capacity, wear a shoe, pinch the mouth, hold the princess,scarpe hogan outlet, kill behind hug,hogan sito ufficiale, bosom,goyard pas cher, really is not to let any one frame to torture for a single dog, not to take off a group of friends,jordan pas cher, you are still alive or not? By greeting a critical moment sustained dropped the Roman Abramovich and, you pig cabbage are picking up the Chinese pig arch dead. You are the selfish do what beetles worthy son-in-law of the spring and autumn dream ah!
 you walk coquettish girl!
Related Articls:

Market fell 1752 in June to leave the big big

The French

To play th

Hoi Taiwanese network in new network on April 26, according to British media reports, Britain's Prince William and Kate is about to usher in a wedding anniversary, but St James's Palace (William Katt residence) spokesman said, the couple will be low-key celebration of anniversary of the "paper", in the hope that in the media spotlight to spend part of the special day.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Talk about the pros and cons of Star
« پاسخ #8 : 13 مه 2016، 11:00:06 pm »

,golden goose deluxe brand
 star Jay Chou, film star Jackie Chan,scarpe hogan outlet, etc. have become a lot of people, especially young people's hearts idol, much welcome. Teenagers don't optical stars singing stars dress dresses up and all sorts of cool fresh full action, a person's energy is limited, if put a lot of time to make track for a star, is not worth.
< p > however,tn requin pas cher, make track for a star is not a positive side, some stars rely on their own strength to create a piece to belong to own world. Of course,hogan outlet, they are the cause of the courage to fight the spirit is worth our study.
 the scene in today's youth is very common, with the improvement of living standards,nike tn pas cher, entertainment has become an indispensable part of life,air max pas cher, it seems like every day face the same indispensable.
The advantages and disadvantages of chasing the "Star&quot,scarpe hogan outlet; - star
< p > when you extend a hand bag, take out is a famous poster; when your mouth levied to read poetry, thought it was a star...
< p > make track for a star has its advantages and disadvantages, we teenagers should choose the good from the bad and change ", should not blindly chasing. Should have the eye of a pair of right from wrong,sca goyard pas cher, should also have a ruler, the ruler comprises the moral and legal requirements and correct ideas of right and wrong, before doing everything first with their own eye look, with their hearts the feet in volume, the useful and discard the useless to make track for a star.
Related Articles:

About 100

Lively Spring Festival

500 marbles clip

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
On the description of snow sentence
« پاسخ #9 : 25 مه 2016، 11:10:45 pm »

snow people >
< p > drop willow leaves, covered with downy and bright sparkling silver; evergreen pines and cypresses,golden goose outlet, filled with fluffy loose, heavy heavy snowball.
 she said to me: don't mess with snow. I spent the day in a move.
 the snow outside the window, keep falling on my paper, I suddenly felt the waste of life. Chunhuaqiuyue didn't make me stop, the snow made me lost. I believe that the angel wings is hidden in the snow, with a microscope only scientific probe to nothingness. Fleshy eye through snow for a long time, can lead to blindness, only temporarily back to the red mud hut on the stove,hogan outlet online, warm a pot of wine.
< p > window with snowflakes dancing in the sky, like hundreds of butterfly like toward the window glass, the glass playfully bump and and dancing flying toward the side.
 snow, the first small Duo Duo snowflakes, catkin like gently fluttering; then the heavier, a tight like a.
 snow, like catkin like snow, like a reed like snow, like the dandelion general snow dance in the air, flying in the wind.
 on the description of snow
 the sky snowflakes, little Bai Yumao, and like a blown pear petals, and zero zero.
 gentle little snowflakes fluttering leisurely down. Gradually, the small size of the snowflakes, thick, dense.
 air, the glittering snow like light jade butterfly.
 in the evening, a vast expanse of snow, from the dark sky up falling down. At the moment, mountains, fields,golden goose mid star, villages, all shrouded in misty white snow.
 I know, those messy snow shining footprints,barbour paris, is poetry; and be on the road is bleak harden, prose. Fall on the tree of snow, not grafting, but shape. The world covered with snow,yeezy 350 pas cher, and finally there was a profile.
< p > early snow, often snow and little nor too dense, catkins wind buoyant, with the wind blowing more fierce, snow more and more dense, snow is also more and more big,goyard soldes, such as woven into the side of the white mesh, husband to far what also can not see.
The snow on the description of the sentence
< p > snow covered the roof, the road, the pressure to cut off the branches, hidden the various objects appearance, blocking the road and traffic,hogan rebel outlet, the snowflakes dancing all over the sky, heaven and earth dissolve into the white one.
 - who may have thought of snow light bath! Sparkling land yo,hogan outlet online, I went back to my afterlife, or my past? I often meditating on the snow on the edge of the black and white, the delimitation of everything for the journey.
 white snow, I love you, I love your pure. You decorated in earth a silvery white, you how beautiful the earth dressed.
< br / > the side of the road, sidewalk snow has melted, only Yang back on the roof also left snow, like wearing a small white top hat.
 green song on the snow, the lonely traveler heard the voice.
Related Articles:

Happened in the summer vacation

Master weapon four level stra

SMS (the note On)

The Fox family is busy transporting food, a total of two nests have their food, a nest, a sleeping nest. One day a group of big wild boar in the forest. The wild boar were everywhere destroying forests, the small animal family get out of order. Animal they see their beautiful homes were destroyed, sad to cry. The fox came up with a solution: on the ground with a nail. But the wild boar knew, put the plank under the foot, the first method failed.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
April holdings of small and medium sized board exe
« پاسخ #10 : 29 مه 2016، 02:46:11 pm »

4 monthly small board company executives holdings ranked in the top two litres of forestry and Lin shares, although prices were in the month hit a record high, but weaker market, but also failed to show extra resilience. Disk show that Shengda forestry April fallen 4.65%, poor performance in the small plate KLCI, and shares of Lin rehabilitation after month decline is up 15.22%.
< p >, it's worth mentioning is that from the perspective of the month - sized board executives holdings of stocks varieties,scarpe hogan outlet, industry concentration increased significantly,golden goose scarpe donna, medicine, agriculture, forestry, animal husbandry and fishery defensive varieties accounted for ratio significantly increased. Data show that in April by holdings of executives including salubris, DBN, Xianju pharmaceutical,tn pas cher, Sunner development,sac goyard pas cher, all sentient beings pharmaceutical, l of forestry and other related species, "hedging" become the main idea of April - sized board executives holdings.
< p > show according to the data of the Shenzhen Stock Exchange. In April the board of small and medium-sized companies are executives and related personnel total holdings of shares only 3.51 million shares, daily holdings of approximately 1671 shares, compared to the previous month, a sharp decline in nearly nine percent, showing cautious market sentiment on the rise.
April holdings of small and medium sized board executives suddenly cool defensive varieties favored
4 month, A stock market from the previous sideways into the unilateral plunge, the small and medium-sized board executives holdings will drop sharply. At the same time, the holdings of stocks of the industry concentration degree rise, forestry,chaussure jordan pas cher, animal husbandry and fishery, medicine and other defensive varieties in April accounted for relatively high.
 as the saying goes, "there is no egg under the cover of the nest."". The personage inside course of study points out,tn requin pas cher, in the market turn is weak and the market does not appear signs of stabilization in the case, even with the holdings of executives, stocks obviously can not be an exception.
 / reporter Pan Shengtao, editor Zhu Shaoyong
 medicine, animal husbandry and fishery and other defense varieties favored
 data also show that in April the stock of small and medium sized board executives holdings of nearly 20 stocks, and in March was essentially flat. But compared to the previous month, the decline in April small board executives holdings the strength and density greatly. Specifically, executives in April the number of holdings in more than 10000 shares of stocks is only two, compared to the previous month reduced by half; at the same time,occhiali ray ban outlet, March has repeatedly appeared the odd stocks continuous focus is overweight, April is abrupt,hogan outlet,
Related Articls:

20 Tokyo s

Beijing 92

Not bad co

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Wuhan vibe automobile license plate restriction order by the purchase price blow
« پاسخ #11 : 11 ژوئن 2016، 02:12:20 am »

recently, Hangzhou car purchase policy once again spread to Jiangcheng, in the Wuhan will be at what time the purchase of the question, in the consumer panic,pandora outlet online, the car business is stealing music. It is understood that due to the gradual increase in the purchase of the city,nmd runner pas cher, the purchase of the wind in Wuhan Hangzhou car market in the short term there have been sales blowout.
 this situation is not uncommon, the eve of the purchase of the policy issued on the eve of the public will cause panic buying. In this case the car hot, prompting the dealer to give up all the preferential activities, while for consumers eager to purchase a car's psychological, direct cash price increases or to add other services to increase the burden on consumers.
 as the central "first block" of the city of Wuhan. On whether the purchase of the problem apparently has experienced more torture on the purchase of the news from 2013 on frequently heard, even in 2013, the NPC Standing Committee has begun to consider. Although later Department rumor, but Jiangcheng is not public car heart still hanging, worried that many businesses also will sit in the price.
 Jiangcheng car dealer marketing to play the purchase card
 Hangzhou purchase order issued after the next day, Wuhan also ushered in a wave of car buying tide. Although there is no Hangzhou day crowds, rentouzandong scenes, as opposed to the usual door Luo sparrow also flocked to the. Some people have said that although the car purchase plan is not urgent, but seeing the Hangzhou purchase order issued so suddenly, as early as the need to do to prepare or. Even if consumers do not just need also said, on the one hand, the limited license after the purchase cost of car make them feel a little bear, another saw the purchase of Hangzhou on the eve of the crazy people, they said still willing to make early plans,air max femme pas cher, so as to avoid the need to panic buying.
Wuhan vibe automobile license plate restriction order by the purchase price blowout businesses | Wuhan purchase | Wuhan car city
 businesses purchase by
,new balance baratas, according to the reporter, everyone's fear in the car market is entirely possible to become a reality, there are many businesses began tightening preferential policies,hogan sito ufficiale, by the purchase price of wind chaos, some best-selling models even threatening customers fare.
 and a Wuhan
 domestic auto market has experienced more and more crazy. After the purchase order release,hogan outlet, the car market chaos, the dealer's price, 4S shop crowded without a stimulus to our eyes. But it seems that only the consumers are kept in the dark. But 4S stores have been prepared, fill the parts list, a pile of car buying contract, ready to work overtime sales staff are silent proof that consumers are the latest news.
 car limited license to make the announcement in Hangzhou,hogan outlet, this has always been in the hearts of the people of the city a gentle moment restless. Work in Hangzhou, a public institution, a month ago,hogan outlet online, in a 4S shop signed a car purchase contract of a brand, but also advance the deposit. 24 days later, she received a telephone sales consultant, said limited license soon, tying 12 thousand accessories to sell. Ms. Xu helpless under also had to accept.
 with the price
Related Articls:

Ministry of human society in conjunction with the relevant departments to solve the problem of tempo

The traini

Hangzhou o

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

این صفحه در 0.093 ثانیه 28 نمایش داده شد.