انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر می خواهی قواعد بازی را عوض کنی ،
نخست قواعد را یادبگیر

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 14 _ قدم یک الانان  (دفعات بازدید: 3230 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 14 _ قدم یک الانان
« : 22 ژوئن 2011، 07:58:09 pm »

چگونه میتوانم بفهمم که چه وقت زمام امور زندگی از دست من خارج شده است ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 14 _ قدم یک الانان
« پاسخ #1 : 23 ژوئن 2011، 03:56:40 pm »

وقتی تلاشهایم بی نتیجه است و  مانند اسب عصاری خسته و نومید دور خودم بدون هدف میچرخم . وقتی هیچ چیز سر جای خودش نیست و من در جایگاه خداوند و همه هستم به جز در جایگاه خودم .وقتی از راههای مختلف به خودم و دیگران خسارت میزنم و رابطه هایم را از دست داده ام .ریشه عشق خشکیده . احترام و پذیرش و درک متقابل وجود ندارد . خود محورم و عجزم را اقرار نمیکنم با افکار منفی واکنش ناسالم نشان . 
  میدهم و اقتدارم بر اوضاع را از دست داده ام .زمام و اختیار زندگی از دستم خارج شده .امروز از نیروی برترم کمک میگیرم علت را پیدا میکنم سعی میکنم سهم و حرکتم را انجام بدهم و بقیه را به خدا بسپارم .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

somaye

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 530
  • ما بیشتر از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از وقایع
    • shemis
« پاسخ #2 : 23 ژانویه 2012، 10:48:38 pm »

وقتی  دیگران را کنترل می کنم .هنگامی کهفکر من جلوتر از من حرکت می کند .هنگامی که از عهده مسئولیتهای خودم بر نمی آیم.هنگامی که خودم جایی و افکارم جایی دیگر است.هنگامی که احساس ترس می اید سراغم.هنگامی که همه چیز در هم و برهم است.
خارج شده است
عازم یک سفرم،سفری دور به جایی نزدیک،سفری از خود من تا خودم،مدتی هست که نگاهم به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
« پاسخ #3 : 25 اوت 2012، 01:25:14 pm »

وقتی من دیگران را آنطور که هستند نپذیرم ومدام
در حال کنترل آنها باشم و
به گذشته ای که دیگر نیست و آینده ای که هنوز نیامده
فکر کنم همه زمام زندگی از دستم خارج میشود
و خود واقعی ام در این بین گم میشود
من میپذیرم . رها میکنم . کنترل نمیکنم .
و در حال زندگی میکنم تا همه زندگی ام در آرامش بگذرد
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #4 : 05 دسامبر 2013، 10:26:27 pm »

وقتی که در زندگی نتوانم برای حل مشکلاتم راه حل خوبی پیدا کنم و نتوانم خوب تصمیم بگیرم و وقتی از هدف اصلی در زندگیم دور میشوم و زندگی ام دچار بحران میشود و در بیشتر موارد انزوا طلبی رو ترجیح میدهم و بیشتر سعی میکنم ظاهر خود را خوب جلوه دهم و درون آشفته خود را پنهان کنم
« آخرين ويرايش: 05 دسامبر 2013، 10:28:20 pm توسط faranak_so »
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • qrs631
Back home in twenty years _1111117
« پاسخ #5 : 18 آوریل 2016، 09:49:16 am »

< p > I first settled his wife and children, in alone one person to the house when I was a child, because I want to mother a big surprise, I put on old clothes,goyard pas cher, went on foot, walked to the front of my house, when I was a child of the past welled in my heart, originally and partners to play yard into a beautiful garden. Before leaving I planted saplings now to become a towering tree, it seemed to be waiting for me.
 fear of the delay in the return,scarpe hogan outlet,
 who said inch grass heart,
 reported in the apartments.
;
< p > I will never leave you, my good mother; I excited to shed a tear, for an instant, seems to have a lot of children playing together; saplings rapid growth; sewing machine rustling,tn requin pas cher, heard the sound of footsteps. Twenty years of struggle and the joy of childhood in the back. See, hear:
 <

Chinese clothing,hogan outlet online.
        Shandong Dongying Lijin Lijin County Experimental two school of the fifth grade: Zhao Haolin
 twenty years, the twenty years of time seems to be a dream, too fast, too fast. Now I have grown up, in career, have their own happy family; now,hogan outlet, I wear this neat suit and carrying a big suitcase, no childhood pressure, happily holding his wife and children succeeded, under the plane, waiting for my mother and with my childhood home.
 through the window, the mother was again sewed my now outgrown clothes, you are looking forward to my home. I gently pushed the door open and intimacy again surge forward at heart, think of childhood finished his homework and mother watch TV together of the scene, his eyes can not help but start to float the tears. I gave a soft voice: "mother" "the child" mother desperate rush out. See is a tall, strong youth, "Mom" I shouted,hogan roma online, came back, I ran out of a career, my mother put out his hand,hogan outlet online, I have to touch my cheek again and again,hogan outlet, it seems that there are a lot of words to say.
 leaving thick seam,
Twenty years back home
 mother line,
Related Articls:

Home _5

A respecta

Goodbye, c

They often say bad things about the United States, often think of some dirty means to trap her. I and the feelings of the · are all of them are destroyed by these people. We quarrel is caused by their mischief. The situation of that day is deeply impressed on my heart.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The bus.
« پاسخ #6 : 18 مه 2016، 07:56:36 am »

the temperature today slightly warmed, a little like this season.
 she wore a lot of people,tn femme pas cher, although thin, but her clothes stays round bulging. I have some strange looking outside the window, the autumn sunshine is warm,hogan outlet, the passengers in the car to wear is not much.
 if a, people have to look away.
 oh...... Now, you have to laugh out.
< p > my mother and I went to my aunt,tn requin pas cher, just get on the train,hogan sito ufficiale, a seemingly high school girls attracted my attention,hogan outlet online, accurate, is everyone's attention.
 but I want to thank the students give the third degree of spirit.
 students and asked: "you expect so many people watching, you also wear like a panda,nike tn pas cher, why?""
,goyard pas cher, a classmate of her finger to the top of the top, she said: "a lot of people are looking at you!"
The bus.
 the girl look very helpless, said: "when I went out this morning expected."
 the girl immediately turned back,scarpe hogan outlet, eyes immediately sharp up, said coldly: "you know? There is a kind of cold, called your mother think you cold."
Related Articles:

A doll with a window

Love is li

That month, the wind.

I is a like the trouble to write on the paper, will happily put in the side, home in the countryside, corn is the harvest season, watching all this let me think of the past, although now living conditions are good, but I yearn for the previous life, even for picking corn corn is also a fun, what kind of agrestic breath now how also can not find.
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
Thanksgiving Education speech learn to be grateful
« پاسخ #7 : 06 ژوئن 2016، 10:57:42 am »

distinguished teachers,occhiali ray ban wayfarer, students:
Thanksgiving Education speech: learn to be grateful
Mount
 Thanksgiving, in fact, is everywhere. The reason why I am standing here is that I am grateful,golden goose mid star. Thanks to the support of the teachers and students love, thanks to the opportunity to give the school, thanks to the mother's training, thanks to my own pay. Thanks to all this, I'm standing here today.
< p > Thanksgiving, let me know "world parents heart is very expensive; Thanksgiving, let me know" bearing knee to the ancestors of the fun, "; Thanksgiving,louboutin prix, let me enjoy the sunshine of charming; grateful to let me understand what is Piganlidan, through thick and thin; Thanksgiving, let me understand the flowers... The blue sky......
 Thanksgiving Education speech: learn to be grateful
 religion is the most advocating thanksgiving. They thank God, thank god. Of course, we thank, far more than they have a lot of. From the baby's "Wah Wah" bring to the nursery, we grow up, parents spend the much of the effort and sweat, how many days and nights weaving; from elementary school to junior high school, and university and many teachers as we make painstaking efforts, dedication light and heat, burning themselves, the light to others.
< p > so we would like to thank the parents, thank you for give them life, we are raising adults; thank the teacher, thank they teach us knowledge, leading the "capital of the people we do; thanks to friends for their world to make us feel warm; thank opponents. Thank them enable us to keep making progress, and strive to. And the heart of Thanksgiving as a bright and brilliant torch to pass on. Shavian there is such a saying: "life is not a short candle, but for the time being, we are holding the torch, we must burn it too is very bright, and then to the next generation of people." This is not the embodiment of the transfer of gratitude,hogan sito ufficiale!
 let the sense of thanksgiving to pass, I believe that our future will be more bright, the world will be
 Hello everyone! The topic of my speech today is: "learn to be grateful".
 grateful deep, true feeling, Thanksgiving so that I know how much,? Because of love, so moved; because of the move, know how to be grateful. Dear students,pandora outlet online, have had such a move? If you have moved to a smile, a look, a blessing, a word of exhortation to. If you have moved to a ray of sunshine, a leaf, a dewdrop, Yihong springs, if you had moved to lamb mother knelt, black bird feeding,pandora outlet online, fall red guardian, roots... Then, let us close our hands, close our eyes, sincere prayer to God, and would like the world to learn to "Thanksgiving""!
, Thanksgiving, Thanksgiving party into the high sea; Xi, square into its broad day; Thanksgiving bird, a grand party. "Thanksgiving" is out of sincere thanks to the help of others, but Thanksgiving, and more than that. When a person often says "thanksgiving&quot,scarpe hogan outlet;, his life will be less a complaint,nike tn foot locker, a treasure. When a society often say "thanksgiving" and his world will be less a dispute, more harmonious. Gratitude is a kind of life attitude: it is a kind of satisfaction, a kind of treasure, a kind of advance.
Related Articles:

Housing un

College entrance examination

High three

This "one law one example" fully embodies the principle of people oriented and convenient, and has a close relationship with each of the pedestrians, drivers and families. It brought to the Chinese people respect for human life, respect for law-abiding citizens and the abuse of power of traffic law enforcement officials.
خارج شده است

این صفحه در 0.177 ثانیه 27 نمایش داده شد.