انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی نه کیفر که پاداش است.با فرصت عظیمی که برای رشد یافتن دیدن دانستن درک کردن و بودن به تو ارزانی داشته اند تو را پاداش داده اند.من زندگی را روحانی میخوانم.در حقیقت از دید من زندگی و خدا مترادف یکدیگرندایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: عصر دیجیتال، عصری که تصاویر آلبوم خانوادگی شما به حرکت در می‌آیند.  (دفعات بازدید: 1220 بار)

ایلیاEiliya

 • بابا حرفه ای
 • ****
 • امتیاز: +137/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 785
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

>عصر دیجیتال، عصری که تصاویر آلبوم خانوادگی            شما به حرکت در می‌آیند. به گزارش همشهری؛ ثبت گوشه‌ای از حرکت‌و لحظه‌های            زیبای زندگی در تصاویر ثابت با فناوری‌های جدید دوربین‌های دیجیتال            امکان پذیر شد. سینما گراف یا تصاویر جادویی، سبک جدید در عکاسی            دیجیتال است. سبکی که در آن گوشه‌ای از لحظه‌های زندگی شما در همان            زمان متوقف شده  به حرکت در می‌آیند. تصاویر جادویی در نگاه اول ثابت            به نظر می‌رسند، اما اگر دقت کنید، بخشی یا فردی در این تصویر ثابت            بصورت نامحسوسی در حال حرکت است. بخشی که چشم بیننده را به خود جذب            کرده و موجب حیرت و تعجب او می‌شود. این سبک جدید با این که زمان اندکی            از شروع  آن می‌گذرد ولی طرفداران بسیاری برای خود پیدا کرده است.                   [/color]
              
                                                                        [/font][/size][/font][/font][/size]        [/color][/size][/b]
                                                       تصویر خیابان شلوغ - فردی در حال ورق زدن روزنامه.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/color]                 [/color]تصویر متحرک مردی که در                     داخل مترو در حال خواندن روزنامه است. به بخش های متحرک                     تصویر دقت کنید.[/color]                       [/color]در این تصویر دامن                           سوژه متحرک شده است.                                                        سینما گراف یا تصاویر جادویی، توسط دو هنرمند                              به نام‌های جیمی بک Jamie Beck (عکاس)و                              کوین بورگ Kevin Burg (گرافیست                              و طراح صفحات وب) ابداع شده است. نوع و فرمت                              این تصاویر متحرک  GIF است.آنها به کمک                              اینترنت توانستند، ساخته خود جان بخشیده و                              آنها را در معرض تماشا قرار دهند. جیمی در                              مورد کارشان به مجله آتلانتیک گفته است؛ کار                              آنها تنها افزودن کمی حرکت به تصاویر ثابت است.                              یعنی به نوعی عکس ثابت را ویرایش و متحرک کرده‌اند.                              همکار جیمی، آقای بورگ که گرافیست قابلی است                              در ادامه صحبت‌های او می گوید؛ البته ویرایشی                              که ساعت‌ها کار پر زحمت گرافیکی، زمان برده‌                              است. ویرایشی که در تصاویر شلوغ و پیچیده، یک                              روز کامل هم طول کشیده است.[/color][/font][/font][/font][/font][/color][/size][/b]
                                                                                                            
                                                          [/color]تصویر                                 حرکت تاکسی در ویترین یک فروشگاه بسیار                                 زیبا کار شده است.[/color]                                   [/color]                                      به گیاهان چرخ عقبی این دوچرخه                                       نگاه کنید، هیجان انگیز نیست.[/color]                                         [/color]                                                                                        حتما بوی یک همبرگر داغ                                             به مشام شما هم می رسد!!                                                                                            جیمی بک در مورد این                                                تصاویر می‌افزاید؛                                                وقتی کاری خارج از                                                چار چوب و معیارهای                                                تعیین شده مانند، ثبت                                                ثانیه و شاتر انجام                                                می‌شود کمی عجیب و                                                گاهی عنوان جادوگری                                                به خود می گیرد.                                                                                           به نظر من، کار ما                                                تنها کاربرد عکاسی                                                نخواهد داشت، بلکه                                                روزی برنامه‌های                                                کاربردی هیجان‌انگیزتری                                                می توان از این                                                تصاویر متحرک  بوجود                                                آورد.                                                                                           این هنر یه به نوعی                                                فن جلوه‌ بی نظیری به                                                تصاویر می‌بخشد که                                                تصور‌می کنید به یک                                                فیلم نگاه می‌کنید.                                                این دو همکار اهل                                                امریکا و در ایالت                                                نیویورک ساکن هستند.                                                آنها بر روی سایت خود                                                بطور مفصل در زمینه                                                روند کار قلمفرسایی                                                کرده‌اند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/color]                                               [/color]                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         [/font][/font][/font][/font][/b]
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          به نور چراغ نگاه                                                   کنید، این تصویر                                                   به نهایت زنده به                                                   نظر می‌رسد.                                                                                                        در حال حاضر،                                                      آنها تنها                                                      بخش کوچکی از                                                      یک تصویر                                                      ثابت را می                                                      توانند متحرک                                                      سازند، در                                                      صورتیکه آنها                                                      امیدوارند با                                                      تلاش و کار                                                      مدام، این                                                      بخش های کوچک                                                      را گسترش                                                      داده و                                                      جذابیت                                                      بیشتری به                                                      تصاویر ثابت                                                      بدهند.                                                                                                       جیمی و سایر                                                      همکارانش در                                                      تلاش تهیه یک                                                      کتاب راهنما                                                      در زمینه سبک                                                      جدید عکاسی                                                      به نام "سینما                                                      گراف" هستند.                                                      البته آنها                                                      معتقدند این                                                      کتابچه                                                      راهنما تنها                                                      راهنمای                                                      اولیه برای                                                      شروع کار است                                                      و نمی توان                                                      تمامی                                                      تجربیات کاری                                                      آنها را شامل                                                      شود.                                                                                                       آنها می                                                      گویند؛ احساس                                                      می کنیم                                                      برنامه‌های                                                      بسیار زیبا و                                                      هیجان‌انگیزتری                                                      را می‌توان                                                      در این راستا                                                      طراحی و اجرا                                                      کرد[/color][/font][/font][/font][/size][/b]
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
خارج شده است

visize

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 73,735
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

خارج شده است
 

این صفحه در 0.109 ثانیه 25 نمایش داده شد.