انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

با عاشق شدن کودک باقی خواهی ماند؛ و با عروج در عشق به بلوغ دست خواهی یافت.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فوکوشیما ژاپن، چرنوبیلی دیگر؟ + تصاویر تکان دهنده!  (دفعات بازدید: 1041 بار)

ایلیاEiliya

  • بابا حرفه ای
  • ****
  • امتیاز: +137/-5
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 785
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

فوکوشیما ژاپن، چرنوبیلی دیگر؟ + تصاویر تکان دهنده!
 
 
  فوکوشیما ژاپن، چرنوبیلی دیگر؟ + تصاویر تکان دهنده![/t][/t][/t]
در این حادثه، ۵۰ نفری که در نزدیکی این حادثه قرار داشتند جان خود را از دست دادند. اما‌‌‌ همان گونه که کار‌شناسان نیز اعلام کرده بودند، پخش ذرات رادیواکتیو در اتمسفر در نسل‌های آینده خود را نشان داد...
     این روز‌ها ژاپن مملو از خبر و خبرنگار شده است. البته این خبر‌ها به مانند سالهای گذشته به پیشرفت‌های اقتصادی و یا دریافت سهمیه جام جهانی برای برگزاری مسابقات فوتبال، مربوط نمی‌شوند. این روز‌ها ژاپن به دلیل زلزله و سونامی که دراین کشور رخ داده در راس خبر‌ها قرار گرفته است. سونامی که ده‌ها هزار ژاپنی را آواره خیابان‌ها کرده است.   
  اما خبر‌ها صرفا به این هم محدود نشده و خبر انفجار یکی از راکتورهای هسته‌ای در فوکوشیما ژاپن نگرانی‌ها را بیش از پیش افزایش داده است. دوشنبه هفته گذشته این راکتور منفجر شد و ذرات رادیو اکتیو در فضا پراکنده شدند. مسئولین سازمان انرژی اتمی ژاپن اعلام کردند که مشغول جلوگیری از انتشار این ذرات هستند و ذرات پخش شده در هوا نیز برای سلامتی انسان‌ها مضر نیستند. از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از این است که یکی از این راکتور‌ها در حال ذوب شدن است.   
  این نگرانی‌ها موجب شده تا اکثر کار‌شناسان ناخودآگاه به یاد فاجعه هسته‌ای چرنوبیل بیفتند. واقعه‌ای که در سال ۱۹۸۶ در اکراین رخ داد. فاجعه‌ای که قربانیان بسیاری داشت و هنوز پس از گذشت سال‌ها کار‌شناسان با شنیدن نام آن چو بید بر خود می‌لرزند.   
  فاجعه چرنوبیل در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در اکراین رخ داد. اکراینی که در آن روزگار یکی از متحدان بلوک شرق محسوب می‌شد. مسئولان این سایت هسته‌ای در این تاریخ سیستم امنیتی راکتور را غیر فعال کردند. در نتیجه این اقدام راکتور از کنترل خارج می‌شود.  دانشمندان معتقدند که در وقوع حادثه مهلک چرنوبیل دو اشتباه تاثیر گذار بودند. اولین اشتباه زمانی بود که کنترل کننده راکتور به اشتباه و بر اثر عدم تنظیم کردن میله های‌ جذب نوترون نیروی راکتور را تا یک درصد کاهش داد و راکتور بیش از پیش افت قدرت پیدا کرد. در اینجا بود که پرسنل دومین اشتباه خود را انجام دادند و تقریبا تمامی میله‌های کنترل را از داخل راکتور بیرون کشیدند. این عمل همانند زمانی است که تلاش کنیم در آن واحد به دو پدال گاز و ترمز یک خودرو فشار وارد کنیم. در این زمان و با وجود نبود میله‌های کنترل کننده قدرت در داخل منطقه فعال، نیروی راکتور به ۷درصد افزایش یافت.   
  پس از این سلسله واکنش‌های شیمیایی، انفجار اولیه پوشش ۱۰۰۰ تنی بالای راکتور را بلند و راه را برای خروج مقدار زیادی بخار آب داغ هموار کرد. و این مقدمه‌ای بود بر انفجار دوم ناشی از هیدروژن، که ممکن است حاصل ترکیب بخار آب لوله‌های پاره شده و زیرکونیوم و یا حتی گرافیت هسته راکتور بوده باشد.   
  انفجار دوم سقف راکتور را پاره کرد و ۲۵درصد از تأسیسات هسته راکتور را از بین برد. گرافیت (کندکننده) سوزان و مواد داغ هسته که در اثر انفجار بیرون ریخته بود، باعث ایجاد حدود ۳۰ آتش سوزی جدید شد، واین شامل سقف قیر اندود شد.   
  در این حادثه، ۵۰ نفری که در نزدیکی این حادثه قرار داشتند جان خود را از دست دادند. اما‌‌‌ همان گونه که کار‌شناسان نیز اعلام کرده بودند، پخش ذرات رادیواکتیو در اتمسفر در نسل‌های آینده خود را نشان داد. بر اساس برخی آمار‌ها کار‌شناسان اعلام کردند که نزدیک به ۴۰۰۰ هزار نفر که به طور غیر مستقیم تحت تاثیر این ذرات قرار گرفته‌اند، جان خود را از دست خواهند داد. ذراتی که تعداد مبتلایان به سرطان را افزایش داد و همچنان ادامه دارند.   
  در تصاویر زیر برخی از نتایج مخرب این انفجار را از نظر می‌گذرانیم. 
 
 
   
 
 
               
[/td][/tr][/table]
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟
 

این صفحه در 0.06 ثانیه 25 نمایش داده شد.