انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به هم رسيدن يعني آغاز ، با هم ماندن يعني بهبودي ، با هم كار كردن يعني كاميابي.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مديتيشن چيست ؟  (دفعات بازدید: 6287 بار)

ایلیاEiliya

• بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 785
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : مديتيشن چيست ؟
« پاسخ #15 : 13 مارس 2011، 03:25:44 pm »

(چند تكنيك معمولي ديگر)

1- خنده :
خنده يك پاكسازي دروني است و باعث مي شود كه به اين احساس برسيد كه هيچ چيز جدي نيست. حتي به نوميدي هايتان خواهيد خنديد و به دردهايتان نيز خواهيد خنديد. اين مراقبه را هر روز صبح بعد از بيدار شدن انجام دهيد. وقتي از خواب بيدار شديد. قبل از گشوده چشم هايتان بدن خود را بكشيد. همة‌بخش هاي بدن خود را كش دهيد. از اين كشش احساس شادي كنيد. پس از 4 – 3 دقيقه كشش در حالي كه چشم هايتان هنوز بسته است خنده سر دهيد. به مدت 15 دقيقه تنها بخنديد. در ابتدا خنده هاي شما شايد مصنوعي باشد اما به مرور با انجام هر روزة اين مديتيشن خندة واقعي را بر لبان خود نشانده و شادي را با تمام وجود احساس كنيد.
---------------------------------------------
 2- پياده روي و کالبد اتري :
قدم زدن بخشي از كالبد اتري است و همة كارهاي بدني آن با كالبد اتري پيوند دارد. كالبد جسماني اين كارها را انجام مي دهد اما تنها براي كالبد اتري. زماني كه به پياده روي مي رويد ،‌ تنها گام برداريد. هيچ كار ديگري انجام ندهيد و تنها متوجه گام هاي خود باشيد و زماني كه گام بر مي داريد، چشم هاي خود را نيمه باز نگاه داريد. چشم هاي نيمه باز جز خود راه چيز ديگري را نمي بيند و خود راه چنان يكنواخت است كه به انديشة‌ شما خوراك تازه اي نمي رساند.کالبد اتري به احساسات و عواطف شما اختصاص دارد.
  3- تاييد :
 حال را تأييد كن. و مطمئن شو كه حال تو منفي نيست. تأييدات خويش را به شكل هاي متفاوت بنويس.
 به هر جا كه مي روي، اين نكات را در جان خويش با خود ببر. از روال تنفس براي ژرف تر شدن بهره گير.
 مثال: «مرا ترسي نيست و آزادم».
  4- مراقبه بر مثبت :
توجه به منفي هاي خويش و ديگران آسان است. با توجه بر آن چه مثبت و مفيد است به توازن باز گرد. در مديتيشن خويش به مثبت ها بيانديش. واژه گان و عبارت هاي مثبت را با صداي بلند يا بي صدا تكرار كن. با مثبت انديشي، روال انديشيدن تو تغيير مي يابد .
  5- مديتيشن گريه :
هر يك از ما داراي گره هاي عاطفي بي شماري هستيم كه در طي زندگي به طور آگاهانه يا ناخودآگاه وارد پهنة‌ روان مان شده اند. از كساني رنجيده ايم اما به جاي بيان ‌آن بغض هاي خود را فرو خورده ايم و موارد بيشمار ديگر. اين گريه هاي نكرده و بغض هاي فروخورده موانعي بر سر راه شفافيت روحي ما هستند براي رهايي از اين رنج هاي كهنه هر زمان كه احساس كرديد نياز به گريه كردن داريد اين كار را بدون پروا انجام دهيد. هر چقدر كه نياز د اريد و هر چند روز كه مايليد گريه كنيد مطمئن باشيد كه بدن ما حد خودش را مي داند. بعد از انقباض هايي كه در اثر گريه در قفسة‌ سينه و ناحية شكمي ايجاد مي شود انبساط خاطر و راحتي به سراغ شما خواهد آمد. حداقل ده دقيقه در روز يا شب و طي يك هفته اين مديتيشن را انجام دهيد.
  6- مراقبه کنداليني :
كنداليني گذرگاهي است كه انرژي حيات از طريق آن به چاكراها مي رسد. كنداليني و چاكراها در بدن مادي جاي ندارند بلكه در كالبد دوم انسان يعني كالبد اثري جاي دارند اما در كالبد جسماني نقاط متناظري دارند. حتي نگاه كردن به تنفس براي كنداليني سودمند است. براي بيداري انرژي كنداليني اين چهار مرحله را اجرا كنيد:
مرحله‌ اول : 15 – 10 دقيقه بدن تان را به لرزه وا داريد. در آغاز مي بايست خودتان اين كار را انجام دهيد اما با گذشت چند دقيقه لرزه شما را فرا خواهد گرفت.
مرحله دوم: 15 – 10 دقيقه در اين زمان حركات جنبشي يا موزون انجام دهيد. اين حركات باعث مي شود كه احساس بي قراري از شما دور شود.
مرحله ‌سوم: 15 – 10 دقيقه نشسته يا ايستاده بي حركت بمانيد. (با چشمان بسته)
مرحله چهارم: 15 – 10 دقيقه دراز بكشيد و تنها باشيد. (با چشمان بسته)
  7- تبديل انرژي جنسي در جهت معنوي :
احساس جنسي خود را سركوب نكنيد كه مشكلات عديدة رواني آتي را به دنبال خواهد داشت. بلكه نسبت به احساس جنسي خود آگاهي و هوشياري پيدا كنيد. احساس جنسي ساز و كاري لحظه أي دارد. اگر شما در يك لحظه با اين احساس همكاري نكنيد از كار مي ايستد. تكرار مصوت (هو) باعث مي شود كه انرژي كنداليني (حيات) از مركز جنسي به طرف بالا حركت كرده و در مسيرهاي معنوي قرار گيرد. زمان تكرار مصوت هو از 5 دقيقه شروع كرده و آن را طي شب هاي متوالي به 10 دقيقه برسانيد
  8- مديتيشن عبادت :
بهتر است اين مديتيشن را هنگام شب و در محلي تاريك انجام دهيد و بلافاصله پس از آن آمادة خوابيدن شويد. يا مي توانيد آن را هنگام صبح انجام دهيد ولي به هر صورت بايد پانزده دقيقه پس از آن استراحت كنيد. اين استراحت كاملا ضروري است زيرا در غير اين صورت پس از انجام مديتيشن احساس خلسه نخواهيد كرد. حل شدن و يكي شدن با انرژي هستي، عبادت است. اين حل شدن باعث تغيير شما مي گردد و هنگامي كه شما تغيير مي كنيد كل جها ن نيز براي شما تغيير مي كند. هر دو دست خود را به سوي آسمان دراز كنيد، كف دستانتان رو به بالا باشد و سرتان را نيز رو به بالا نگاهداريد، احساس كنيد كه هستي از طريق دستانتان در وجود شما به جريان در مي آيد. به محض اين كه انرژي از دستان شما شروع به جريان يافتن مي كند، احساس لرزشي خفيف خواهيد كرد، درست مانند لرزش برگ هاي درختان وقتي كه نسيمي ملايم مي وزد. اجازه دهيد اين لرزش تمام وجود و بدنتان را فرا بگيرد و سپس با تمام وجود با انرژي سرشار شده ايد، سجده كرده و زمين را ببوسيد. به اين ترتيب به سادگي وسيله اي خواهيد شد كه از طريق آن انرژي الهي و آسماني با زمين مرتبط مي گردد. اين دو مرحله را بايد هفتبار تكرار كنيد تا به اين ترتيب هر هفت چاكراي شما باز و فعال گردند. البته مي توانيد تعداد دفعات بيشتري نيز آن را تكرار كنيد ولي اگر اين مديتيشن كمتر از هفت بار انجام شود،‌ نخواهيد توانست خوب بخوابيد. با همين عبادت به خواب رويد. به اين ترتيب شما به خواب مي رويد ولي انرژي كسب شده در وجود شما كار خودش را انجام مي دهد. اين انرژي تا صبح در بدن شما جاري شده و هنگام صبح كه از خواب بلند مي شويد، احساس تازگي و سلامت بيشتري خواهيد كرد و براي طول مدت روز اين حالت در وجودتان حفظ خواهد شد و پر از انرژي و سرحال باقي مي مانيد.
  9- شناور در رودخانه :
قبل از خواب چشمان خود را آرام بسته و بدنتان را شل كنيد به گونه اي كه هيچ تنشي در بدنتان نباشد.اكنون خيال كنيد كه رودخانه اي با شتاب و پر خروش در ميان دو كوه جريان دارد .آن را نگاه كرده و به درونش شيرجه بزنيد اما شنا نكنيد.اجازه دهيد كه بدنتان بدون هيچ تنشي شناور شود.اكنون تنها شناور يد و داريد با آب رودخانه پيش مي رويد.جايي نيست كه به آن برسيد و مقصدي نداريد بنابر اين به شنا كردن نيازي نيست خود را مانند برگي خشك احساس كنيد كه بي هيچ كوششي روي آب شناور است .اين حس شما را با معناي "تسليم" و" توكل" و "رها ساختن كامل "آشنا مي سازد.
اثرات اين مديتيشن 
به جاي شنا كردن در اقيانوس هستي در آن شناور شويد. هر گاه آماده شناور شدن باشيد خود رودخانه شمارا به اقيانوس خواهد برد. خود زندگي شما را به خدا مي رساند. رودخانه بدن شناور شما را با خود برده و شما شاهد آن بوده ايد. در اين پوچي شادي و سروري وارد مي شود كه آن را سرور خدايي مي ناميم. اكنون دو يا سه نفس عميق بكشيد .با هر نفسي احساس تازگي و آرامش خواهيد كرد.آرام آرام چشمان خود را باز كرده واز مراقبه بيرون بياييد. پس از آن بيدر نگ بخوابيد و اندك اندك خواب تان به مراقبه تبديل خواهد شد
  10- دويدن و شنا کردن به عنوان مديتيشن :
خيلي ساده و عادي است هنگامي كه در حال حركت هستيد، هوشيار و آگاه باقي بمانيد. هنگامي كه ساكت نشسته ايد به طور طبيعي وارد حالت خواب مي شويد ولي هنگام حركت آگاهي و حضور بيشتري خواهيد داشت، تنها مشكل اين است كه حركت نيز مي تواند به عادت تبديل شود.
ياد بگيريد چگونه مي توانيد بدن،‌ ذهن و روح خود را در يكديگر ذوب كنيد و به صورت واحد عمل كنيد. چنين حالتي بارها و بارها براي دوندگان اتفاق افتاده است. ممكن است هرگز تصور نكرده باشيد دويدن نيز مي تواند نوعي مديتيشن باشد ولي دوندگان گاهي اوقات به خوبي درك مي كنند كه مديتيشن چيست. آنها از اين حالت دچار شگفتي مي شوند زيرا اين حالت برايشان كاملاً ناخواسته است. در صورتي كه تا به حال دويدن هنگام صبح وقتي هوا كاملاً تر و تازه است و همه چيز در حال بيدار شدن از خواب است را تجربه كرده باشيد، ناگهان براي لحظه اي متوجه مي شويد كه ديگر دونده اي وجود ندارد و تنها عمل دويدن باقي مانده است. در اين حالت بدن،‌ ذهن و روح شما در حال هماهنگي كامل و فعاليت با يكديگر هستند، ناگهان در اين وضعيت حال خوشي از سرور را مي چشيد... دوندگان به طور تصادفي چنين حالتي كه در شرق توريا ناميده مي شود را تجربه مي كنند. ولي به طور عادي به آن توجهي نمي كنند زيرا فكر مي كنند به علت تميزي هوا يا آغاز روزي خوب يا داشتن بدني سالم چنين وضعيتي را تجربه كرده اند.
تجربة شخصي خود من اين است كه اگر به اين حالت توجه شود، دوندگان بيش از هر گروه ديگري مي توانند به حقيقت مديتيشن نزديك شوند. دويدن و شنا كردن مي تواند براي رسيدن به اين حالت كمك فراواني بكند. تمامي اين فعاليت ها مي بايد تبديل به مديتيشن شوند. ايده هاي قديمي دربارة‌ مديتيشن كه نشستن زير درخت به حالت لوتوس مديتيشن است را فراموش كنيد. روش قديمي نشستن به حالت لوتوس شيوه اي است كه ممكن است تنها براي افراد خاص تناسب داشته باشد نه همگان. مثلاً عمل كردن براساس اين شيوه براي يك كودك نوعي شكنجه است و براي فرد جواني كه سرزنده و شاد و پر از جنب و جوش است اين شيوه نوعي سركوب كردن به حساب مي آيد نه مديتيشن. با دويدن هنگام صبح زود شروع كنيد. درست مثل يك كودك هنگام دويدن از تمام بدن خود استفاده كنيد. عميق و از شكم خود نفس بكشيد. بعد از اين كه خسته شديد زير درختي بنشينيد و آرام استراحت كنيد. اين روش مطمئناً به شما كمك فراواني خواهد كرد.
گاهي اوقات فقط بدون كفش و با پاهاي برهنه روي زمين بايستيد و خنكي، نرمي، گرما يا هر آن چه زمين به شما تقديم مي كند را احساس كنيد. زمين را احساس كنيد و اجازه دهيد انرژي آن از طريق شما جريان يابد و هم چنين انرژي شما جذب زمين گردد و بدين وسيله با زمين در ارتباط باشيد.
اگر ارتباط خود را با زمين قوي كنيد از ارتباط قوي تري با زندگي برخوردار خواهيد شد. اگر با زمين در ارتباط باشيد، با بدن خود در ارتباط بهتري قرار خواهيد گرفت و بالاخره اگر با زمين ارتباط داشته باشيد، حساس تر و متمركزتر خواهيد شد و اين خصوصيات دقيقاً همان چيزهايي هستند كه مورد نيازند. اگر پس از مدتي احساس كرديد كه ديگر دويدن برايتان عادي شده است و هنگام دويدن حضور و آگاهي قبل را نداريد، دويدن را متوقف و شنا كردن را شروع كنيد... مسئله مهم اين است كه به هر صورت تحرك باعث ايجاد آگاهي و هوشياري بيشتري مي شود؛ تا هنگامي كه اين تحرك به شما آگاهي مي دهد خوب و مناسب است، در غير اين صورت ديگر براي شما كارآيي نخواهد داشت. هرگز اجازه ندهيد هيچ فعاليتي برايتان به صورت عادي و معمولي در آيد .
  11- تنفس پلي به سوي مديتيشن :
اگر بتوانيد نوع تنفستان را به گونه اي خاص تغيير دهيد، ناگهان به زمان حال باز خواهيد گشت.
اگر بتوانيد تنفستان را به گونه اي خاص تغيير دهيد، به سرچشمة‌ حيات دسترسي پيدا خواهيد كرد.
اگر بتوانيد نفستان را به گونه اي خاص تغيير دهيد، خواهيد توانست به ماوراي زمان و مكان سفر كنيد.
اگر بتوانيد نفستان را به گونه اي خاص تغيير دهيد، در اين دنيا خواهيد بود و در عين حال وراي اين جهان را نيز تجربه خواهيد كرد.
  12- قطره درياست :
تصويري كه از خودت دادي را بر هم بزن و بار ديگر آن را از نو بساز.
قبل از به دنيا آمدنت كجا بودي؟ حتماً جايي بوده اي اما يادت نيست، روحت را مي گويم. روح خدايي قبل از آن كه در جسم تو دميده شود جزيي از نيروي لايزال هستي بود و حالا متعلق به توست آيا هرگز فكر كرده اي كه خدا به طور بالقوه همة‌ كمالات خود را در اختيارت قرار داده اما تو از آن بهره نمي بري. اين هستة اصلي وجودي را چرا ناديده گرفته اي و چرا با وجود قدرت بيكراني كه در اختيارت است،‌ احساس خوبي نسبت به خود نداريم؟
قطره درياست اما نمي داني تو آن قطره اي فقط كافيست بداني؟ چگونه؟ با مراقبه گوشه اي از زمان را انتخاب كن و به موسيقي مورد علاقه ات گوش بده. ما مي خواهيم با هم تصويري زيبا از تو بسازيم. تصويري كه هميشه وجود داشته ولي تو تا به حال از آن غافل بوده اي.
  13- بي ذهني :
بي ذهني يعني هوش و ذكاوت؛ در اين مديتيشن از شما خواسته مي شود سخناني بي معني، ناشمرده و تند بر زبان آوريد تا بدين وسيله ذهن و فعاليت آن را پشت سر گذاريد.
خارج شده است
هي فلاني مي داني ؟ مي گويند رسم زندگي چنين است...

مي آيند.... مي مانند.... عادت مي دهند.... ومي روند.

وتو در خود مي ماني و تو تنها مي ماني

راستي نگفتي رسم تونيز چنين است؟.... مثل همه فلاني ها....؟

ایلیاEiliya

• بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #16 : 13 مارس 2011، 03:26:11 pm »

دوستان عزيز، مديتيشني كه هم اكنون به شما معرفي مي كنم شامل سه بخش است.
بخش اول : آن همانطور كه گفتم بر زبان آوردن سخناني بي معني، نامفهوم، ناشمرده و تند است تا بدين وسيله ذهن را پشت سر گذاريد و طعمي حقيقي از وجود خود را بچشيد. هر آن چه بر زبانتان مي رود بگوييد و با آگاهي كامل براي مدتي ديوانگي و جنون را تجربه كنيد. اصلاً توجهي نكنيد كه آن چه مي گوييد داراي معني و منطقي است يا خير، فقط تمام آشغال هاي ذهني خود را بدين وسيله بيرون بريزيد و اجازه دهيد فضايي خالي و شفاف در ذهن تان پديدار شود.
در بخش دوم : اين مديتيشن طوفاني به پا شده كه شما و همه چيز را همراه خود برده است. بوداي حقيقي در وجود شما و در جاي خود در سكون و آرامش قرار گرفته است. شما تنها در حال نظاره كردن بدن، ذهن و هر آنچه در حال اتفاق افتادن مي باشد، هستيد.
در بخش سوم  : هنگامي كه من مي گويم: «رها كنيد!» تمامي بدن خود را رها كرده و بدون هر گونه دخالت يا تلاشي به زمين بيفتيد. اصلاً ذهن خود را كنترل نكنيد. تنها همانند يك كيسه برنج روي زمين بيفتيد و كاملاً خود را رها كنيد.
دستورالعمل ها :
اين مديتيشن را در ابتدا براي مدت هفت روز انجام دهيد. اين مدت به شما كمك خواهد كرد تا به طور كامل تأثيرات آن را تجربه كنيد. مي توانيد براي هر بخش چهل يا در صورت تمايل بيست دقيقه وقت اختصاص دهيد.
مرحله اول: سخنان بي معني، نامفهوم و سريع يا ديوانگي آگاهانه :
نشسته يا ايستاده،‌ چشمان خود را ببنديد و شروع كنيد به بر زبان آوردن سخنان نامفهوم و بي معني. هر صدايي كه دوست داريد تكرار كنيد ولي توجه كنيد به هيچ زبان خاصي صحبت نكنيد. اجازه دهيد هر آن چه از درون تان بيرون مي ريزد ابراز شود. همه چيز را بيرون بريزيد و آگاهانه كاملاً ديوانه شويد.
در واقع با بر زبان آوردن كلمات بي معني، الگوي ذهني شما به هم مي ريزد و مي توانيد ذهن خود را پشت سر گذاريد. اجازه داريد هر كاري انجام دهيد؛ آواز خواندن،‌ فرياد زدن،‌ صحبت كردن، پريدن، خوابيدن، نشستن، لگد زدن و يا هر كار ديگر. به هر صورت اجازه ندهيد فضايي خالي در سكوت يا سكون اتفاق بيفتد. اگر نمي توانيد سخناني بي معني بر زبان آوريد تنها صدايي مثل لالالالا... را تكرا كنيد ولي به هيچ وجه ساكت باقي نمانيد. نكتة‌ بسيار مهم اين است كه اگر اين مديتيشن را با افرادي ديگر انجام مي دهيد به هيچ وجه در كار آنها دخالت نكنيد. تنها به آن چه براي شما رخ مي دهد توجه كنيد و كاري به آن چه ديگران انجام مي دهند، نداشته باشيد.
مرحله ‌دوم: نظاره كردن :
پس از مرحلة اول كاملاً آرام و ساكت بنشينيد و انرژي خود را در درون جمع كنيد. اجازه دهيد افكارتان از شما دور و دورتر شوند و سكوت و آرامش عميقي كه در مركز وجودتان به وجود مي آيد را تجربه كنيد. تفاوتي ندارد روي زمين يا روي صندلي نشسته باشيد ولي مهم اين است كه پشت و گردن شما به هر صورت صاف باشد، بدنتان در آرامش كامل قرار داشته باشد، چشمانتان بسته و آهنگ تنفس تان طبيعي باشد.
كاملاً آگاه و هوشيار باشيد و در لحظة‌ حال قرار بگيريد. همانند نظاره گري باشيد كه بر فراز تپه هاي دور دست هر آن چه در حال گذر كردن است را نظاره مي كند. افكار شما دائماً به آينده يا گذشته سفر مي كنند. تنها از فاصلة‌دور آنها را نظاره كنيد، به هيچ وجه درگير آنها نشويد و سعي نكنيد دربارة آنها قضاوت كنيد. تنها در لحظة‌ اكنون و در حال مشاهده كردن باقي بمانيد. اين نوع مشاهده مديتيشن حقيقي است، آن چه مورد مشاهده قرار مي گيرد اصلاً اهميتي ندارد. به خاطر داشته باشيد در افكار، احساسات و قضاوت هايي كه ممكن است پيش بيايند گم نشويد.
مرحله‌ سوم: رها كردن  :
با بر زبان آوردن سخنان بي معني و نامفهوم از شر ذهن فعال خود خلاص مي شويد، هم چنين با قرار گرفتن در سكوت مي توانيد ذهن غيرفعال خود را نيز پشت سر گذاريد و در مرحلة‌ رهاسازي خواهيد توانست به ماورا اين دو وارد شويد. پس از مرحلة‌ نظاره كردن، اجازه دهيد بدنتان بدون هيچ گونه تلاش ياكنترلي بر روي زمين بيفتد. در حالي كه به آرامي دراز كشيده ايد عمل نظاره كردن را ادامه دهيد،‌در عين حال آگاه باشيد كه شما نه بدن هستيد و نه ذهن بلكه حقيقت وجودتان چيزي است جدا از اين دو. همين طور كه عميق وعميق تر به درون خويش سفر مي كنيد در نهايت خواهيد توانست به مركز وجود خود برسيد.
خارج شده است

ایلیاEiliya

• بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #17 : 13 مارس 2011، 03:27:07 pm »

14- پلک زدن :
شما هميشه مشغول پلك زدن هستيد آيا مي دانيد اين كار بسيار ساده يعني پلك زدن مي تواند يك مديتيشن باشد؟ بله پلك زدن مي تواند مديتيشن باشد اگر آگاهانه اين كار را انجام دهيد.شما مي بايست پلك زدن خود را با چشم درون ببينيد. هنگام اين مديتيشن به هيچ چيز جز پلک زدن خود توجه نکنيد.به روح خود فرصت دهيد تا به عنوان يك مشاهده گر شاهد پلك زدن چشم فيزيكي شما باشد. هنگام اين مديتيشن فقط باز و بسته شدن چشمها و دور و نزديك شدن پلك ها از هم را مشاهده کنيد. هوشياري از هر حركت بدن به شما فرصت زندگي در لحظه را مي دهد.(زمان مديتيشن ده دقيقه به مدت ده روزاست که مي توانيد قبل از خواب آن را انجام دهيد.)
  15- وحدت با هستي :
هنگام اين مديتيشن تصور كنيد كه نيروي الهي در حال گذشتن از درون شماست و مي خواهد از زبان شما سخن بگويد. چشم ها در سراسر اين مديتيشن بايد بسته باشد:
1– آرام نشسته و به موسيقي گوش كنيد (10 دقيقه)
2– بدون موسيقي با گفتن آرام لا…. لا….. لا شروع كنيد. بعد از چند روز واژه هاي بيگانه به لبان تان خواهد نشست. اگر واژة ديگري به سراغ تان نيامد همين لا….. لا….. لا را تكرار كنيد . (10 دقيقه)
3– 10 دقيقه بايستيد و اجازه دهيد نيروي الهي در بدن تان جريان پيدا كند. اجازه دهيد بدن شما آهسته و آرام به جنبش درآيد. خود را تكان ندهيد. اجازه دهيد كه نيروي دروني شما را به جنبش درآورد. (10 دقيقه)
4– دراز كشيده و آرام شويد. (10 دقيقه)
  16- بيرون ريختن نگراني ها :
هرگاه احساس كرديد كه ذهن تان آرام نيست و نگران هستيد،‌ ابتدا عميقا عمل باز دم را انجام دهيد. هميشه با بازدم شروع كنيد و تا آن جا كه مي توانيد عميقا عمل بازدم را انجام دهيد و تمامي هواي موجود در ريه هايتان را بيرون بريزيد.
با بيرون ريختن اين هوا، حالات و احساسات شما نيز بيرون مي ريزند، زيرا همه چيز با تنفس شما ارتباط دارد. سپس هنگامي كه شكم شما به علت بازدمي عميق تو رفته است براي چند ثانيه صبر كنيد و بعد از آن عمل دم را به طور عميق انجام دهيد. دوباره براي چند ثانيه صبر كنيد . مدت زمان توقف ميان دم و بازدم در اين تكنيك بايد مساوي باشد. به همين ترتيب دم و بازدم خود را ادامه دهيد و از تنفس خود يك ريتم بسازيد. بلافاصله احساس خواهيد كرد تمامي وجود شما تغيير كرده است، حالت قبلي شما ديگر ناپديد شده و حال جديدي بر وجودتان حاكم شده است. در اين حالت شما ديگر نگران نيستيد و آرامش زيبايي بر وجودتان حاكم مي شود.
  17- مراقبه پر :
چشمان خود را قبل از خواب به آرامي ببند. تصور كن شاهد اين صحنه هستي. دهان هاي زيادي مشغول حرف زدن دربارة‌ تو هستند . عده اي تو را تأييد و عده اي ديگر تحقيرت مي كنند تو به هيچ كدام از اينها نياز نداري چون روح خدايي تو معيارهاي والاي كمال روحاني را در خود دارد. كافيست به آنها فرصت بروز بدهي. حالا تو شاهد هستي كه نظرات ديگران به شكل پرها بازي مي كني و آنها را به سمت صاحبانشان بر مي گرداني. تو شاهدي كه چگونه پرها از تو دور مي شوند و به روي زمين دور و برت مي افتند. تو قبلاً تأييد را از خداوند گرفته اي. او تو را به عنوان يك انسان پذيرفته و امكان زندگي در اين دنيا را برايت مهيا كرده و به جاي چشم دوختن به ديگران به درونت سفر كن و براي تأييد يا تكذيب اعمال و حرفهايت فقط به معيارهاي روحاني دروني ات رجوع كن. وقتي با معيار عشق خود را سنجيدي آن گاه اعمالت الهي مي شود.
  18- بيرون ريختن حالات و احساسات مختلف :
هرگاه احساس كرديد كه ذهنتان آرام نيست و تشويش و نگراني دارد؛ ابتدا عميقاً عمل بازدم را انجام دهيد ـ هميشه با بازدم شروع كنيد ـ تا آنجا كه مي توانيد عميقاً عمل بازدم را انجام دهيد و تمامي هواي موجود در ريه هايتان را بيرون بريزيد. با بيرون ريختن اين هوا،‌ حالات و احساسات شما نيز بيرون مي ريزند زيرا همه چيز با تنفس شما ارتباط دارد. سپس هنگامي كه شكم شما به علت بازدمي عميق تو رفته است براي چند ثانيه صبر كنيد و بعداز آن عمل دم را به طور عميق انجام دهيد. دوباره براي چند ثانيه صبر كنيد. مدت زمان توقف ميان دم و بازدم در اين تكنيك بايد مساوي باشد.
به همين ترتيب دم و بازدم خود را ادامه دهيد و از تنفس خود يك ريتم بسازيد. بلافاصله احساس خواهيد كرد تمامي وجود شما تغيير كرده است، حالت قبلي شما ديگر ناپديد شده و حال جديدي بر وجودتان حاكم شده است.
  19- حسادت هرگز :
كدام گل را ديده اي كه با چشم حسادت به ديگر گل ها نگاه كند. كدا م درخت را ديده اي كه باچشم حسرت به درخت ديگر نگاه كند. كدام كوه در برابر كوه ديگر احساس حقارت كرده و كدام رودخانه با ديدن رودخانه اي بزرگتر غمگين شده و از جريان باز ايستاده؟ به طبيعت خوب نگاه كن هيچ گياهي را پيدا نمي كني كه شبيه ديگري باشد و در عين حال هيچ گياهي را پيدا نمي كني كه دلش بخواهد جاي ديگري باشد.
اما ما انسانها چه؟‌ دائم با چشمان خود در حال ديدن ديگران هستيم و از اين كار هدفي نداريم جز اين كه معياري براي سنجش خود داشته باشيم. و عجبا كه اكثر اين سنجش ها معطوف به ظاهر است. چرا فكر مي كني زشت هستي و معيارت براي زيبايي چيست؟ حالا چشمانت را آهسته ببند مي خواهم تو را با خود به يك مديتيشن دعوت كنم:
فرض كن تو قدرت آن را پيدا كرده اي كه همة‌ آدم ها را از بالا ببيني. تو مشغول پرواز در آسمان هستي هيچ كس تو را نمي بيند. قرار است دنياي واقعي را ببيني. اين فرصت خيالي را داري كه همه آدم ها، زن ها و مردها و بچه ها را در يك لباس يك شكل و يك رنگ ببيني. آنها همگي مدل موهايشان شبيه هم است و هيچ وسيلة‌ تزييني و آرايشي را به كار نبرده اند. به هر شهر و دياري كه سر مي زني همه يك شكل اند. حتي خود تو هم مثل آنها لباس پوشيده اي و مدل موهايت مثل آنهاست. حتي آدم هايي كه زيباترين تصوير را در ذهن تو ساخته اند و در مقايسة‌ با آنها احساس مي كني كه زشت هستي. آنها بدون آرايش و بدون لباس هاي رنگارنگ وسايل تزييني خيلي ساده به نظر مي آيند نه؟ چه ويژگي در آنها مي بيني كه در خودت نمي بيني؟
وقتي از لباس و وسايل تزييني و آرايش آدم ها بگذري و خودشان را ببيني با بدن هاي چاق، لاغر،‌ كوتاه يا بلندي روبه رو مي شوي كه چندان تفاوتي با هم ندارند و استثناء در ميانشان خيلي كم است. حالا كه شبيه اكثر آدم هاي روي كرة‌ زمين هستي باز هم احساس زشتي مي كني؟
اما همين آدم هاي يك شكل هر كدام رابطه اي ويژه با خد دارند و هيچ كدام شان شبيه آن ديگري نيست. روح خدايي در وجود همة‌ انسانها وجود دارد بنابراين هيچ انساني نمي تواند زشت باشد چرا كه خدا زيباست. اگر ظاهر همة‌ انسانها را كنار بزني به روح مشتركي مي رسي كه از خدا به آنها رسيده. تو قبل از به دنيا آمدن به خدا قول دادي كه كاري را به انجام برساني كاري كه در اين دنيا بر دوشت گذاشته شده بود و خدا خواست كه از طريق تو آن كار انجام شود. اگر فراموش كرده اي صبر داشته باش ما با كمك هم آن را يادت مي آوريم.
  20- انتخابي پر شور :
كاري را برگزين يا موجب كاري باش كه سخت بدان دل بسته يي. وقت و نيروي خود را در اين راه صرف كن، دل و جان بدان بسپار. به هنگام پرداختن به چنين كاري، هيچ چيز مهم نيست. زمان مي گذرد،‌ بي آن كه گذر زمان را حس كني.
چنين كاري با خرسندي و رضايت همراه است .
  21- تنفس :
قبل از خواب به مدت ده دقيقه چشمانت را ببند و چند لحظه با چشم درون دم و باز دم خود را مشاهده کن. .چند نفس عميق بكش و فقط به هوايي كه از طريق بيني وارد ريه هايت مي شود نگاه كن.هوا چند لحظه در ناحيه شكمي نگه داشته شده و سپس به بيرون فرستاده مي شود. به برآمدگي شكم وقتي هوا وارد آن ميشود نگاه كن و به فرو رفتگي شكم وقتي از هوا از آن خارج مي شود.به نفس کشيدنت به عنوان يک مشاهده گر دروني نگاه كن و به اكسيژن كه انرژي حيات را به تو منتقل مي كند.چند نفس عميق بكش و جز مشاهده نفس كشيدنت کاري نکن .حالا چشمهايت را باز كن. تو با هر نفس عميق مقدار زيادي اكسيژن مقداري انرژي حيات به داخل سلولهاي خود فرستادي و براي اولين بار آگاهانه نفس كشيدي.تو نفس كشيدنت خود را ديدي و اين يك مدي تيشن است. ازاين كه قادر هستي نفس بكشي از خدا تشكر کن.
  22- موقع عصبانيت چگونه خشم خود را کنترل کنيم؟
واژة‌ «هو» را با بازدم بيرون دهيد گويي كه چيزي دفع كردني را رها مي كنيد، مثل اين كه از خود چيزي را بيرون مي اندازيد و ذهن بي خوراك مي شود. بدين ترتيب خشم نمي تواند جذب بدن شما شود. زماني كه خشمگين هستيد واژة «هو» را به كار بريد. ثانيه هايي بيش نخواهد گذشت كه از هر خشمي رها مي شويد .
  23- با انتشار امواج عشق جذاب تر شويد :
تو مشغول تماشاي اين صحنه هستي. به خودت نگاه كن يك گل شده اي. گلي زيبا و خوشبو. آنقدر خوشبو كه عطر رايحه اش در سراسر باغ پيچيده و هر كس از كنارش مي گذرد جذب اين رايحه مي شود. تو به آن گل خوشبو به خودت نگاه مي كني كه از خودش عطر عشق ساطع مي كند. براي گل فرقي نمي كند كه چه كسي در رهگذرش قرار گيرد و حتي وقتي تنهاست و كسي نيست عطر افشاني مي كند. تو آن گل هستي و در همه حال مشغول انتشار امواج خوشبوي عشقي و با نثار آن بيشتر از عشق سرشار مي شوي. تو در زندگي مثل اين گل هستي و هميشه حتي وقتي تنهايي از خود امواج عشق را به بيرون مي فرستي شاهد باش كه چگونه امواجي كه از تو به بيرون سرريز مي كنند مثل نيروي جاذبه ديگران را به سويت جذب مي كنند. تو ديگران را در ميدان مغناطيسي عشق قرار مي دهي و امواج عشق چهره اي زيبا و جذاب از تو مي سازد.
  24- منتظر تأييد ديگران نباش‌، به تحقير ديگران اهميت نده :
ذهن تو از كودكي تا به حال توسط ديگراني كه بيرون از وجودت هستند شرطي شده و تو براي آن كه بداني آدم خوبي يا بدي هستي به نظرات ديگران وابسته شدي. تو بارها به خاطر كارهايي كه ديگران بد دانسته اند تنبيه و تحقير شده اي و اگر حتي پنهاني توانسته اي آنها را انجام دهي عذاب وجدان راحتت نگذاشته. هم چنين كار خوب را ديگران برايت تعريف كرده اند اما همة تأييدها و تحقيرها مطابق معيارهاي متغير ذهني انجام مي شوند در حالي كه تو فقط ذهن نيستي و ذهن به عنوان يك ابزار در خدمت توست تا بتواني به وسيلة‌ آن به بالاتر از ذهن دست يابي. حالا به عنوان يك شاهد به خودت نگاه كن كه چگونه به دهان ديگران چشم دوخته اي كه تأييد يا تحقيرت كنند امواجي را ببين كه از سوي ديگران به سمت تو مي آيند تو نه آن تأييدها هستي و نه آن تكذيب و تحقيرها اينها فقط افكاري هستند كه از سمت ديگران به صورت امواج شنيداري و ديداري به سمت تو مي آيند. تو مي تواني تمام اين حرفها را بشنوي و درك كني اما آن حرفها. تو شاهد باش كه در برابر افكار ديگران منفعل نيستي تو با معيارهاي روحي دروني مي تواني نسبت به افكار و اعمالت كنترل داشته باشي. تو نه كارهاي خوبي كه كرده اي هستي و نه كارهاي بدي كه انجام داده اي. شاهد باش كه اين تو اين اعمال و افكار نيستي و به عنوان شاهد فقط آنها را ببين و هيچ قضاوتي درباره شان انجام نده فقط به آنها نگاه كن. حالا تو از بالا به همه چيز نگاه مي كني و به راحتي مي تواني بر جنبه هاي مثبت و منفي خويش آگاهانه اشراف داشته باشي.
  25- چه موقع غذا در بدن سم مي شود؟
غذا هر چقدر هم خوب باشد اگر با بازدم آن را بخوريد براي بدن خوراك نخواهد شد. غذا را هنگام فرو بردن دم به دهان خود بگذاريد و بخوريد و زماني كه نفس خود را بيرون مي دهيد، اجازه دهيد كه در روند خوردن شكافي پديد آيد. بدين گونه از غذاي بسيار كم مي توانيد زندگي بيشتري به دست آوريد.
  26- مديتيشن سازگاري :
چشمان خود را قبل از خواب به آرامي ببنديد. اتاق ساكت و تاريك است. شما تنها كسي هستيد كه بر روي كره زمين باقي مانده ايد. هيچ كس جز شما در دنيا وجود ندارد. شما با آسمان پهناور آبي و گسترة‌ خاكي و آبي زمين تنها هستيد. هيچ انساني وجود ندارد كه با او حرف بزنيد. پدر،‌ مادر، برادر،‌خواهر،‌ دوستان، اقوام،‌ همكاران همه از دنيا رفته اند. هيچ كس نيست كه به او محبت كنيد يا به شما محبت كنند هيچ كس نيست با او حرف بزنيد. با او دعوا كنيد. بخنديد يا گريه كنيد.
شما تنهاي تنها هستيد. ديگر نيازي نيست براي خوشايند ديگران كارهايي را كه دوست نداريد انجام دهيد و تنها كارهايي را كه قلباً دوست داريد، انجام مي دهيد. كسي نيست كه به او حسادت كنيد. هيچ كس نيست بتوانيد خودتان را با او مقايسه كنيد. نيازي به خودنمايي نداريد چون كسي نمانده شما را ببيند. نيازي به رقابت با كسي نداريد چون تنهاي تنها هستيد. همة‌ آنها كه دوستشان داشتيد و كساني كه احساس خوبي نسبت به آنها نداشتيد همه مرده اند. شما تنهاي تنها هستيد، بدون آدم هاي خوب يا بد . شما براي ادامه زندگي نياز به رابطه با كل هستي را داريد و كل هستي خوب و بد را با هم دارد. انتخاب فقط يكي مقدور نيست. عشق و تنفر، خشم و بخشش امتداد همند. شما زندگي را همين طور كه هست با اجزاء خوب و بدش مشاهده مي كنيد. حالا سه نفس آرام بكشيد و چشمان خود را باز كنيد. دنيا و آدم ها همه سر جايشان هستند. شما از يك سفر دروني بازگشته ايد. اعضاي خانواده شما و ديگران همه زنده اند. درباره آنها قضاوت نكنيد و شاهد بودنشان باشيد.
  27- بر چسب هاي عاطفي :
فهرستي از حالت هاي عاطفي فراهم كن؛ چونان: خشم، حسد، نفرت، نوميدي و اندوه. انديشهء فراسوي اين حالات عاطفي چيست؟ به بيم ها و سدهايي كه عواطف منفي پديد مي آورند توجه كن.
  28- جدا کردن افکار منفي  : 
چشمان خود را ببند. پاييز است تو درحال مشاهدة‌ خودت هستي كه در باغي پر درخت زير درختي نشسته اي. برگ هاي زيادي زير پايت ريخته اند. نسيم ملايمي مي وزد و برگ هاي سست را از درخت ها جدا مي سازند. وقتش رسيده مثل اين درخت افكار منفي كه دربارة‌ خودت داري مثل برگ هاي همين درخت از خود جدا كني. پاييز افكار منفي ات فرا رسيده و تومي خواهي با جدا كردن اين افكار بار ديگر به وجودت فرصت دهي كه با افكاري سبز و مثبت شاداب و باطراوت شود. تو جداي از افكارت هستي. با جريان اين افكار شناور نباش فقط از آنها آگاه شو، تو جداي از اين افكار هستي تو به وجود آورندة اين افكار نيستي بلكه تنها شاهد آنها هستي. شاهد سبز شدن، زرد شدن و خالي شدن افكار در خودت باش و همة آنها را بپذير «زندگي مانند نقشي كه بر آب مي كشي محو مي شود.» تو فراتر از ذهنت هستي و از آن مجزايي فقط از اين موضوع آگاه شو.
  29- مديتيشن مرگ :
قبل از خواب در سكوت و تاريكي چشم هاي خود را بسته و اجازه دهيد بدن تان از همه رو وانهاده شود.شما مشغول تماشاي مراسم دفن خويش هستيد.بدن شما در كفن پيچيده شده و شما آنرا مشاهده مي كنيد. عده اي در كنار شما ايستاده و نشسته مشغول گريه و زاري هستند.قبر شما آماده است و تا چند لحظه ديگر در آن قرار مي گيريد. حالا چند نفر شما را بلند كرده و در قبر قرار مي دهند.تخته سنگي روي شما گذاشته مي شود .شما شاهد مدفون شدن خود هستيد.آرام آرام خاكها به روي شما ريخته مي شوند و شما زير خاك دفن مي شويد. كم كم همه كساني كه در اطراف قبر شما هستند پراكنده مي شوند و شما وگورستان خاموش تنها مي مانيد.تمام اينها را حس كنيد .ببينيد كه همه چيز آرام شده است.اين تجربه جدايي از دنيا را به ياد آوريد چرا كه مراقبه نوعي مردن است.
اكنون چشمان خود را بسته نگه داشته و از همه رو آرام گيريد. نياز نداريد كاري انجام دهيد .پيش از به دنيا آمدن تان چيز ها سر جاي خود بودند و اكنون كه مرده ايد آنها باز هم بدون شما به كار خود ادامه مي دهند.مقاومت نكنيد.هر چيزي همانطور ادامه مي يابد كه قرار است ادامه يابد.بدون شما آسمان باز هم آبي است سبزه سبز است پرنده ها آواز مي خوانند و... در شما هيچ مقاومتي نيست.شما تسليم هستيد.حالا درون شما اتفاقاتي در حال رخ دادن است.همه چيز هايي كه مايه دردسر و ناراحتي شما را فراهم آورده اند اكنون به ديده شما طبيعي جلوه مي كنند. اكنون شما با هيچ چيز سر جنگ نداريد و با چيز ها همان گونه كه هستند احساس شادماني مي كنيد.
شما از مرگ فرار نكرديد بلكه در مرگ حل شده ايد. هر چيزي را كه سعي مي كنيد نجات دهيد بي شك خواهد مرد و چيزي كه قرار است جاويدان بماند بي هيچ تلاشي جاويدان خواهد ماند. شما وقتي آرام مي شويد كه نا آرامي را پذيرا شويد و وقتي متوجه مو هبت زندگي مي شويد كه مراقبه مرگ را انجام دهيد. اكنون سه نفس آرام بكشيد .با هر نفسي احساس تازگي و شادابي خواهيد كرد .شما زند هستيد و نفس مي كشيد.آرام آرام چشمان خود را باز كرده و از اين مراقبه بيرون بياييد.
  30- مديتيشن جلوگيري از پرخاشگري :
هنگام خشم شما به نفس بيشتري نياز داريد. تنها از اين وضع آگاه باشيد و بدانيد كه هنگام عصبانيت شكل تنفس شما تند مي شود. اگر در همان لحظه شما شروع كنيد به آهسته نفس كشيدن بلافاصله انديشة‌ شما نيز تغيير خواهد كرد. چون ارتباط مستقيمي بين نفس و انديشه وجود دارد. با تغيير شكل نفس كشيدن از فكري كه باعث خشمگيني شما شده دور مي شويد. پذيرفتن خشم و نگاه كردن به آن و حالت هاي فيزيكي بدن به هنگام خشم باعث مي شود كه آگاهانه با پديدة‌ خشم روبرو شده و آن را تحت كنترل خود در آوريد.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
I learned to take care of my father.
« پاسخ #18 : 23 آوریل 2016، 04:37:06 pm »

;
;
 these days, my mother went to Wuhan, Grandpa back home. There's only me and dad in the house. So all the housework fell on the father.
        grade four: Zhang Weiwei &lt,tn homme pas cher;
 I went into the bedroom and saw the cough more than the father, I came to the thermometer, stuffed in his father's armpit. After a few minutes,nike tn pas cher, I took a thermometer, and it was thirty-nine degrees. My father said to me: "no matter, will be good for a while." I was about to leave, suddenly saw a few generations of Medicine on the bedside table. He asked: "Dad,hogan sito ufficiale, this is you want to drink the medicine?" Dad hard said: "yes, I have to wait for global." "Dad, you don't have to go,scarpe hogan outlet, or I go."." I cried. Dad seemed to have some of the non - believe, and said, "really? Can you do it?" I nodded my head. "Well, that's all right." Dad smiled and promised.
, Behold, one day,nike tn pas cher, my father fell ill, and had to take care of my father.
 original mom and dad to take care of me is not so easy. I should do what I can to repay what they have done for me,louboutin pas cher soldes.
&nbsp,golden goose mid star;
 I first use the scissors to cut open the medicine bag, then pour in the cup, add boiling water,christian louboutin pas cher, finally use the chopsticks to stir. I carefully before the medicine side of the father in front of my father. My father repeatedly praised me a good boy.
I learned to take care of my father.
Related Articls:

World Cup

I like the

Yang Yimin for trial, many ci

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Singer's article admitted that the 4 million loan property was auctioned
« پاسخ #19 : 18 مه 2016، 06:45:02 am »

< p > ETTV cloud December 29 reported singers article is exposed him in 1988 in Taiwan to buy a house, find the company colleagues Huang Guilan served as sponsor at the time, he did not repay the mortgage and housing being shot still owed a large amount, resulting in each other as he next 20 years, recently finally admitted for the first time also owe the bank more than 400 million yuan (NT),hogan outlet, but denied therefore implicate the guarantor.
Singer's article admitted that the 4 million loan property was auctioned
 the singer
 according to the "Apple Daily" reported that the former said he bought in Kaohsiung shops, a loan of about 10000000 yuan (NT),ugg pas cher, then have the time of payment,scarpe hogan outlet, but after 5 years of record industry downturn, much less income to be received,goyard pas cher, notify the Bank of real estate auction, was informed of the house has been deducted from the auction. Still owe about 4000000, at that time also to discuss the bank installment of a thing, no one consultation with him, and Huang Guilan stressed that 20 years are not in contact with him, and for each other as the guarantor no impression, recently returned to Taiwan after the lawyer will confirm,basket tn requin, finally more emphasis on "any false accusations or talk my reputation will be prosecuted."
< p >, on the other hand, Huang Guilan friends said,hogan sito ufficiale, 2010 she through Taipei Association of Realtors AC Gen will chairman Wang Siang contact article,chaussure air jordan pas cher, but has not found, 2013 to the other party to sue,sac goyard pas cher, hosting a letter, but the article did not respond, directed: "he lied not only once, is simply repeat offenders."
Related Articls:

scan two-dimensional code

Jin Dong Hu Ge Oriental TV Ne

Yongli Che courtyard injured workers cling to the spirit is commendable

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Patriotic speech - love my Chinese
« پاسخ #20 : 02 ژوئن 2016، 03:24:09 pm »

Patriotic speech - love my Chinese
< p > from the "May Fourth Movement" shouted the first sentence "to fight for the Kingdom, punish the traitor," the slogan,sac goyard, the ethnic Chinese in the life and death of the domestic trouble and foreign invasion,hogan outlet, numerous revolutionary martyrs to come forward with their lives and for democracy and freedom and imperialism and the feudal forces do special death struggle. That heavy pain history,air max femme pas cher, so far in our hearts, then the government is so corrupt, decadent. But during the Anti Japanese war under the leadership of Chairman Mao, the revolutionary martyrs with the integrity of "not to be subdued by force, wealth can not be s..e..x," shows the Chinese firm ideals and beliefs. "For the rise of China and reading" this is Zhou Enlai's great ambition,chaussure jordan pas cher, to promote him to become a leader of the country, it is this sentence to revitalize our whole china.
 under the indomitable will of the Chinese people, the establishment of china! How exciting it is. With the efforts of thousands of socialist builders,tn requin pas cher, the people have been living a happy life. They are worthy, they wrote a magnificent poem with their own youth and enthusiasm.
 patriotic speech draft - love my Chinese
< p > classmates, we this generation is comfortable and peaceful generation, do not have to fear the war, but we do not forget history, forget the hard lessons. We can not let the tragedy, the five-star red flag will always stand in the east of the world, at the sky, I love china!
< p > when the five-star red flag in Tiananmen Square before the high rises of that a moment,hogan interactive outlet, have you ever static under heart to think about before the founding of the people's Republic of China in the hundreds of thousands of sons and daughters of the Chinese nation for the revitalization of the Chinese nation and national prosperity,chaussure tn pas cher, fought, bled heroic deeds? Have you determined to use their youth and blood glory for the country,hogan outlet online, as the national flag luster?
Related Articles:

2015 reading with me growing

2015 year-end summary of prison civil servants

Safety day

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,469
خارج شده است

visize

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,469
« پاسخ #22 : 28 سپتامبر 2019، 10:18:28 am »

http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.ruhttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
خارج شده است

این صفحه در 0.586 ثانیه 25 نمایش داده شد.